Agenda IDENTITEITSBEWIJZEN. De voorwaarden waaraan de legitimatie bewijzen moeten voldoen. De oorlogsgewonden in het Centraal Ziekenhuis. f 1.— f 1.— fBiia^edijke Sitmd JUavmciuai Hieums BROEK OP LANGENDIJK] BERGEN OBDAM OUDORP Haamei De Alkmaarsche Courant t EERSTl BI Al) Alkmaar, Donderdag. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Het Spookschip (sens.); hoofdrol Harry Piel. Toegang boven :4 jaar. City-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Drie dolle dagen (com.); hoofdrollen Paul Heide- mann en Trude Hesterberg. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnummer De drie Codona's (variëtéfilm)hoofdrollen René Deltjen, Lena Norman, Annelies Rein- hold e.a. Toegang boven 18 jaar. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofdnummer De groote leugen (rom.); hoofdrollen Hilde Krahl, Otto Gebühr, Ernst von Klippstein e.a. Toegang boven 18 jaar. Wat als geldig bewijs wordt beschouwd. In een circulaire aan de burgemeesters schrijft de secretaris-generaal, wnd. hoofu van het dep. van binnenlandsehe zaken, dal als identiteitsbewijs in den zin der veror dening wordt beschouwd: a. een geldig Nederlandsch paspoort, af gegeven door de bevoegde Nederland- sche autoriteiten; b. een niet langer dan een jaar geleden, door de bevoegde Nederlandsche auto riteiten uitgereikt geldig bewijs van Nederlanderschap, voorzien van een goedgelijkend, met den gemeentestem pel, gewaarmerkt portret; c. een distributiestamkaart voor een Ne derlander, voorzien van een met den gemeentestempel gewaarmerkt goed gelijkend portret; d. een door of namens den burgemeester voor den duur van ten hoogste een jaar afgegeven identiteitsbewijs. e. een door of namens den commandant van den Nederlandschen opbouwdienst uitsluitend aan personeel van dien dienst afgegeven identiteitsbewijs, voor zien van een met den dienststempel gewaarmerkt goed gelijkend portret; I. een door of namens den directeur- generaal der posterijen, telegrafie en telefonie, uitsluitend aan het personeel 'der P.T.T. afgegeven identiteitsbewijs, voorzien van een met den dienststempel gewaarmerkt goed gelijkend portret; g. een door of namens het hoofd der rijksinspectie van de bevolkingsregis ters bij het departement van binnen landsehe zaken afgegeven identiteits bewijs, voorzien van een met den dienststempel gewaarmerkt goed gelij kend portret. Een en ander op voorwaarde, dat het pas poort, het bewijs of de kaart ook overigens voldoet aan de in de verordening gestelde eischen. Personen, die in het bezit zijn van een te hunnen name gesteld(e) geldig(e) bewijs van Nederlanderschap of distributiestam kaart, kunnen dat bewijs of die stamkaart persoonlijk aanbieden, hetzij bij de plaatse lijke politie, hetzij ter secretarie (afdeeling bevolking), teneinde het noodige voor het als identiteitsbewijs geldend maken, te doen verrichten. Alvorens over te gaan tot het geldend maken van een bewijs van Nederlander schap of een distributiestamkaart of tot het afgeven van een identiteitsbewijs, overtuigt de ambtenaar zich door ondervraging aan de hand van de gegevens van de persoons kaart, door raadpleging van over te leggen legitimatiebewijzen en desnoods door mid del van getuigen, dat de op het bewijs of op de distributiestamkaart beschreven persoon inderdaad identiek is aan den verschenen persoon, wiens portret en wiens beroep moe ten worden aangebracht en gewaarmerkt. Met nadruk wordt gewezen op de verant woordelijkheid van den ambtenaar en op de ernstige gevolgen, welke voor hem uit de ontdekking van een vervalsching, mystifi catie of onrechtmatig gebrüik van een aan een ander toebehoorend(e) bewijs of kaart, kunnen voortvloeien. De eischen, waaraan een „goedgelijkend portret" moeten voldoen, hebben wij gisteren reeds onder stadsnieuws gepubliceerd. ONBEVOEGD OP DEN OPENBAREN WEG VERTOEVEN. In den nacht van Woensdag op Donderdag werden door de politie te Alkmaar 7 perso nen aangehouden, die tusschen 22 en 4 uur onbevoegd op den openbaren weg vertoef den. Behalve dat tegen hen proces-verbaal werd opgemaakt, werden zij aan het bureau van politie in bewaring gesteld en om vier uur 's ochtends heengezonden. Het is gister druk geweest, overdruk in het Centraal Ziekenhuis en de beide oorlogs gewonden hebben zooveel bezoek gehad vooral van dames uit Alkmaar en omgeving dat zij er min of meer beduusd van zijn geworden. Er zijn paketten van allerlei aard bezorgd, vruchten en bloemen en de belangstelling was gistermiddag zóó groot, dat vele dames slechts in de gelegenheid waren enkele woorden met deze gewonden te wisselen. Ook mannen van den Opbouwdienst wa ren gisteravond present en hebben den bei den gewonden bewezen, dat ook zij hun vroegere kameraden niet hebben vergeten. Men sprak er algemeen zijn verwonde ring over uit, dat men het verblijf van deze oorlogsgewonden in ons ziekenhuis niet heeft geweten en ook wij hebben daarvan langen tijd geen kennis gedragen. Er zijn Alkmaarders geweest, die hebben begrepen, dat oorlogsgewonden van wel ke nationaliteit ook allen behoefte aan een woord van troost en opwekking heb ben. Er zijn fruitmanden gezonden voor alle gewonden en een zending, die speciaal voor de beide Hollanders bestemd was en op de Duitsche afdeeling was terecht gekomen, is door den broeder zelf naar de Hollandsche slachtoffers gebracht, waar hij van zijn be langstelling in het lot dezer oorlogsgewon den heeft blijk gegeven, zoodat er contact tusschen beide groepen der slachtoffers is gekomen. De beide Hollanders hebben ons heden morgen verklaard hoe goed het hen heeft gedaan, dat de burgerij' daadwerkelijk be langstelling in hun droevig lot getoond heeft en het is nu maar de vraag op welke wijze de algemeene belangstelling zóó geleid kan worden, dat het bezoek niet eenige dagen overdruk is en men daarna weer op de be langstelling van anderen rekent, waardoor men deze oorlogsgewonden geleidelijk weer zou kunnen vergeten. Ruim drie-en-een-halve maand heeft de derde hier gelegen zonder dat er notitie van hem is genomen. Hij is na een lang en zwaar lijden gestorven en zal ongetwijfeld in al die lange dagen behoefte aan belang stelling in zijn droevig lot gehad hebben. Hij heeft door de wijziging der tijdsomstan digheden geen militaire begrafenis gehad en wij hebben ook daardoor eerst in de laatste dagen van zijn leven kennis van zijn ver blijf in het ziekenhuis gekregen. Zoo iets moet hen die nog overbleven be spaard worden al is hun toestand dan ook gelukkig van dien aard, dat zij wellicht over eenige maanden het ziekenhuis kunnen ver laten. Het is heel moeilijk het bezoek in goede banen te leiden, maar er zal al veel gewon nen zijn als zij, die zich voornamen deze mannen geregeld te bezoeken, daarvoor een vasten weekdag uitkiezen. Dat zal in allen gevalle tot gevolg hebben, dat het bezoek niet plotseling overstelpend groot wordt, maar over verschillende weekdagen wordt verdeeld. Wij hebben heden reeds eenige financieele blijken van belangstelling ontvangen. Het is onze bedoeling het allereerst mogelijk te maken, dat de familie van den Limburger die in al dien tijd slechts éénmaal hier geweest is een bezoek aan het ziekenhuis kan brengen en in de gelegenheid gesteld wordt hier te overnachten. Wanneer er meer geld binnenkomt dan hiervoor noodig zal blijken, zullen wij nader bepalen op welke wijze wij een en ander het beste ter ver zachting van het lot van deze en dergelijke slachtoffers kunnen besteden, opdat hun ook NA 10 UUR BINNEN. Hoewel de verordening, zooals wij gister mededeelden, bepaalt, dat de verplichting om tusschen des avonds 10 en des morgens 4 uur binnenshuis te vertoeven, ook geldt voor de gemeenten, waardoor het Noord- hollandsch Kanaal loopt, stelt men zich in Koedijk, naar wij van officieele zijde ver nemen, op het standpunt, dat Koedijk bui ten deze bepaling valt. In Koedijk mogen de bewoners zich dus na 10 uur wel op den openbaren weg be vinden. Natuurlijk geldt dit niet voor die inwoners, die aan de Westzijde van het Kanaal wonen. KINDERVOORSTELLINGEN IN HET GULDEN VLIES. Gistermiddag werden in het Gulden Vlies, tusschen half twee en zes uur, twee kinder voorstellingen gegeven, die beide zeer druk bezocht waren. In deze twee matinee's werd hetzelfde programma vertoond, zij het in an dere volgorde. Het waren voor de jeugd een paar heel prettige uren en zoowel Alex en Lotte Wins, als Max Santiel zorgden voor welverzorgde nummers. Alex Wins toonde zich een handig goo chelaar, die vooral door de wijze waarop hij de jeugd aan zijn experimenten deed mede werken, groot succes behaalde. Diverse jon gens en meisjes toonden zich op het tooneel uitstekende en vrijmoedige assistenten en de goocheltoeren slaagden er niet minder om. De radio-artist Max Santiel, bekend bij de jeugd als Oom Max, bracht met zijn vriend Mickey Mouse veel amusement en groote vroolijkheid. De filmheld Mickey deed zijn vriendjes versteld staan door zijn aardige en gevatte antwoorden en opmer kingen. Hij organiseerde ook een zangwed strijd voor de jeugd en uit de vijf deelne mers werd aan den allerkleinsten zanger met luid applaus een eersten prijs toege kend. Ook de andere deelnemers kregen een aardige verrassing. Door alle aanwezigen werd daarna het lied van Mickey Mouse ge zongen. De sprookjesachtige poppenkastvertooning verzorgd door Lotte en Alex Wins had een groot succes en vormde een mooi slot van de eerste voorstelling, terwijl de tweede voorstelling met dit nummer opende. De jeugd toonde zich zeer voldaan. VERDUISTERINGSTIJDEN. Men is verplicht te verduisteren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond van 20.037.10 uur. Rijwielen, motorrijwielen en andere voer tuigen moeten gedurende dezen tijd licht op hebben en verduisterd zijn volgens de uni forme regeling. Maansondergang 2.46 uur; maansopgang 18 uur. in de komende maanden de daadwerkelijke belangstelling van stad- en streekgenooten kan blijken. Wij hebben tot heden daarvoor de vol gende bijdragen ontvangen: H. L. F. 10.— Mevr. K. 1— J. P. T. K. N. N. 2.50 W. 2.50 S. P. s. 0.30 Totaal 18.30 zijn dankbaar voor deze bewijzen van belangstelling. Het zal waarschijnlijk niet genoeg zijn om onze voornemens tot uitvoe ring te brengen, maar wij hebben het volle vertrouwen, dat men voor het goede doel nog wel iets meer zal willen bijdragen. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter ge meente-secretarie, afd. bevolking: Jacob van der Wal, geboren te Den Helder, 28 April 1915, gekomen van Den Helder met echtgenoote en dochter. ZEEP VOOR KINDEREN. Verschillende lezers hebben ons gevraagd, wanneer toch de extra zeepbonnen voor kinderen verkrijgbaar werden gesteld bij het distributiekantoor. Bij informatie aldaar bleek ons, dat deze bonnen al reeds in grooten getale zijn uitge reikt en dat men daar van oordeel was, dat het publiek dus wel begreep, dat het te allen tijde deze bonnen in ontvangst kon nemen. Een speciale mededeeling in de dag bladen was daarom achterwege gelaten. Ten overvloede deelen wij belangheb benden nog mede, dat zij dus eiken dag te recht kunnen bij den distributiedienst, om de extra zeepbonnen in ontvangst te nemen. Castricum: N. V. Stoomzuivelfabr. „De Holland", Breedeweg. Noordscharwoude: N. V. Spoorlijn Dorp Noordscharwoude, Dorpsstraat A 71. Andere wijzgingen: Alkmaar: Fa. H. W. Holsmuller, Voordam 1415a, grossier in koloniale waren; benoe ming procuratiehouder. N. V. Noorderstoomtramwegmaatschappij, Westerweg 69; in liquidatie getreden. Wed. F. J. Kroese, Zoutstraat 4, slagerij; overgegaan aan G. Rijper. J. W. van Hooren, Laat 63, slagerij; over gegaan aan firma Gebr. Hujjg. Hi*J. de Graaf, Laat 113, schoenhandel; overgegaan aan J. Allewijn. Broep op Langendijk: S. Bak en Zn., Dorpsstraat 351, grossier in aardappelen enz.; uittreding vennoot. Harenkarspel: N. Wester, Kalverdijk 42, bakkerij overgegaan aan W. J. Wester. Den Helder: Persinrichting Tempo, West straat 104, dames en heerenkleermakerij; zaak verplaatst naar IJmuiden. P. J. A. Arts, van Galenstraat 55, banket bakkerij enz.; fil. gevestigd te Nijmegen. Kousenmag. Succes N. V., Amsterdam; fil. te Den Helder opgeheven. H. G. van Praag, Keizerstraat 76, make laar enz.; verplaatst naar Driehuis (gem. Velsen). Noordscharwoude: Bras en Co., Ooster straat 46, grossier in groenten enz.; rechts vorm gewijzigd. Zuidscharwoude: P. Bierman, Dorpsstraat 80, groenten export enz.; rechtsvorm ge wijzigd. Zijpe: K. Spaan Czn., Burgervlotbrug 37, broodbakkerij; overgegaan aan C. Spaan. Opheffingen: Alkmaar: J. Meijer, Kanaalkade 21, steen houwerij. Den Helder: A. Z. Dienst Weezenstraat 33, schoonmaakbedr. enz. Schagen: J. L. Lutjeharms, Molenstraat C 44, stucadoorsbedrijf. Wieringerwaard: D. Sleutel Dz., Noord Zi.iperweg A 164, assurantiën. NATIONALE RECLASSEERINGS- DAG. Evenals vorige jaren zullen de geza menlijke Reclasseeringsinstellin-ge i weer hun jaarlijksche collecte houden. In Alk maar ?al dit zijn op Zaterdag 28 September a.s.; in de buitengemeenten reeds op Za terdag 14 September. Voor de verheffing van den misdadiger, en daardoor tevens voor de bestrijding van de misdaad, verrichten de Reclasseerings- instellingen zegenrijken arbeid. Juist nü moet dit werk voortgang heb ben. Het leger der reclasseerders heeft in het huidige tijdsgewricht wel een zeer bij zondere taak. Het heeft meer dan 7900 voorwaardelijk veroordeelden onder zijn toezicht; menschen, die het moeilijk heb ben, menschen, die geholpen moeten wor den, menschen, van wie nieuwe gevaar lijke daden voorkomen moeten worden, vooral juist in dezen tijd. De reclasseerders staan deze gevallenen met raad en daad ter zij-de, teneinde hen tot bruikbare leden der samenleving te maken, hetgeen- in zeer vele gevallen ge lukt. Voor dit omvangrijke werk, dat onder toezicht van de justitie wordt verricht, is veel geld nocdig, dat slechts gedeeltelijk door de contributies der leden en door subsidies kan worden opgebracht. De reclasseeringsinstellingen zien zich daarom genoodzaakt, zich tot'het publiek te wenden om bijdragen voor haar werk te krijgen. Het Nederlandsche Genootschap tot Ze delijke Verbetering der Gevangenen, de Roomsch-Katholieke Reclasseeringsver- eeniging, de Protestantsch-Christélijke Reclasseeringsvereeniging en het Leger des Heils hebben, in samenwerking met de kleine Reclasseeringsinstellingen, dezen Nationalen Reclasseeringsdag" georgani seerd. Naast het Nationale Comité van Aanbe veling is voor de stad Alkmaar een plaat selijk comité van aanbeveling gevormd. Het comité van uitvoering hier ter stede staat onder voorzitterschap van mr. C. A. de Groot. De comité's doen een dringend beroep op het publiek om dooi het koopen van een speldje mede te helpen, de collecte te doen slagen. Het Alkmaarsche Comité van Uitvoe ring heeft n-og behoefte aan een groot aan tal collectanten. Zij, die als zoodanig hun medewerking willen verleer.en (in ver band met de bestaande voorschriften moe ten collectanten minstens den leeftijd van 16 jaar bereikt hebben) worden uitgenoo- digd zich op te geven bij den secretaris van het comité van uitvoering, mr. F. Zeiler, Ritsevoort 2, of bij den heer D. M. Kuijs- ten, Dahliastraat 23, onder mededeeling, of zij zich voor den ochtend, den middag of den geheelen dag beschikbaar stellen. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER VAN 20 AUGUSTUS TOT 10 SEPTEMBER 1940. Nieuwe zaken: Alkmaar: A. Eriks, Houttil 2, handel rubber enz. Broek op Langendijk: J. Dekker, Dorps straat 352, koopman in aardappelen, enz. Heerhugowaard: Jac. Frank, Westdijk B 254, textielagenturen. Heiloo: E. Dudock, Heerenweg F 236, uit geverij, enz. Bestuurswijzigingen: Alkmaar: The American Rubber Compa ny, Paternosterstraat 4. N. V. Zaanlandsche Schoenhandel v. h, A. de Vries. Herm. de Raat, Zaandam. ALKMAAR. OVERLEDEN: Maarten Zwaan, gehuwd met G. Klaver, 66 jaar. Petronella Boekei, 23 jaar. Onder leiding van den heer J. Beekman werden door het zangkoor ten gehoore gebracht het „Ave Maria" van F. Witt en „Jesu dulcis memoria' van Kothe. Burgemeester van Reenen sprak hierna eenige hartelijke woorden van afscheid, gevolgd door dokter H. W. J. M. Poot. Deze bracht den pastoor uit naam van de zieken en afgestorvenen dank voor de troost en genademiddelen, welke hij hen gebracht had. Tenslotte sprak pastoor Zurlohe nog een afscheidswoordje. De lof die mij vanavond is toegezwaaid, aldus spr., wil ik overdra gen op mijn parochianen, wiel volgzaam heid en medewerking tenslotte tot stand hebben gebracht wat noodzakelijk en wenschelijk was. Het stemde spr. tot groo te vreugde, dat iets is bereikt geworden. In dit verband- weer spr. op de verant woording welke hij gevoeld heeft ook tegenover de niet-katholieken, die hij steeds voor zijn persoon, zijn werk en be doelingen heeft trachten te winnen en wier verhouding en geestesgesteldheid hij grootsch noemde. Zijn laatste woord was een woord van oprechten dank aan spre kers, burgemeester en parochianen. Nadat Bergens Harmonie onder leiding van den heer P. Blankendaal de jubilé- marsch van J. Beekman ten gehoore had gebracht, richtte de heer Blankendaal nog eenige sympathieke woorden tot pastoor Zurlohe en verliet deze, uitgeleide gedaan door den burgemeester, de zaal. Arm gebroken. Een zoontje van de Heldersche familie R., welke hier tijdelijk vertoeft is gisteren spelenderwijs van de stoep van het nieuwe raadhuis gevallen en heeft daarbij een arm gebroken. Dr. Verdonk heeft de eerste hulp verleend en achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk. Het nieuwe raadhuis. Naar wij vernemen, zal de officieele ope ning van het nieuwe raadhuis zeer waar schijnlijk op 24 September a.s. geschieden. Een afscheid. Vele honderden parochianen en gemeen tenaren waren Woensdagavond in de Rustende Jager ter receptie gekomen om afscheid te nemen van pastoor D. Zurlohe. Hoewel de pastoor reeds Zondag op een voudige wijze in de kerk van zijn paro chianen had afscheid genomen, meende een comité goed te doen een meer officieele afscheidsavond te organiseeren. Een her der, die 13 jaren lang zijn kudde geweid heeft, te doer, heengaan zonder in de ge legenheid gesteld te zijn hem openlijk te danken en te eeren, strookte wel met den wil van een door en door eenvoudig leids man als pastoor Zurlohe, doch geenszins met die van zijn parochianen. En de pastoor zwichtte tenslotte voor den drang en stemde in een meer officieel af scheid toe. En zoo zagen wij hem gisteravond in tegenwoordigheid van burgemeester mr. H. D. A. van Reenen, wethouder J. E. Miltenburg, geestelijkheid en het comité, toegezongen door alle aanwezigen, op het tooneel plaats nemen waar de heer J. A. Haakman hem toesprak. Bijzonder stelde spr. op prijs de aan wezigheid van den burgemeester, wiens tegenwoordigheid blijk gaf van de harmo nische samenwerking en eensgezindheid, welke tusschen het wereldlijk e- kerkelijk gezag bestaat. Uw bijzondere kwaliteit van financier heeft als eerste s-ucces afgeworpen het grootend-eels delgen van den enormen schuldenlast, welke bij het aanvaarden van uw pastoraat op de kerk an Bergen rustte. Het tweede succes als financier boekte u met de oprichting van een jongensschool. Uw liefde voor de jeugd en het katholiek onderwijs en de medewerking van het ge meentebestuur daarbij betoond, stelden u hiertoe in staat. Doch ook uw priesterlijke taak hebt gij nimmer uit het oog verloren: de eeredienst Gods, muziek en zang hadden uw volle belangstelling; hiervan getuigen het prachtig orgel en uw hartelijk medeleven m-et het zangkoor, de oprichting van een collectantencollege en het nemen van het initiatief tot het houden van conferentiën voor niet-katholieken. Vereenigingen op sociaal, cultureel en charitatief gebied zijn onder uw patronaat opgericht o.a. de R.K. Vrouwenbond, het Wit-Gele Kruis en de Huisverzorging. Hoe na hem deze laat ste vereendging aan het hart lag, moge blijken uit het schenken var zijn jubi leumgift, hem ter gelegenheid van zijn 40- jarig priesterschap aangeboden, aan deze vereeniging met het doel hieruit een fonds te stichten. 20 vereenigingen telt de parochie thans welke u alle op stoffelijke wijze haar dank willen toonen en tevens de herinnering aan uw pastoraat in Bergen levendig houden. Spr. bood den pastoor vervolgens een schilderij aan, voorstellende de kerk met pastorie, vervaardigd door den talentvollen en veelbelovenden kunstschilder Jaap Min. Namens de parochie wenschte spr. den schiedenden pastoor tenslotte een zeer langen levensavond toe in het genot van een goede gezondheid. Vele vriendenharten zullen dankbaar voor u blijven kloppen. Vergeet gij ons niet in uw priesterlijk gebed, aldus besloot spr. zijn toespraak, waarmede de aan wezigen door een hartelijk applaus ten volle instemden. Vertrek stationschef. Met ingang van 1 October a.s. is de heer Oonk, stationschef alhier overgeplaatst naar Bemmel (Geld.) De heer Oonk heeft ruim 7 jaren te Obdam gestaan. Ongetwijfeld zullen velen dezen hulpvaardigen spoor- man met leedwezen zien vertrekken. Extra-zeepbonnen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat op Maandag 16 September a.s. aan het Distributiekantoor te Oudorp de uitreiking plaats heeft van extra zeepbonnen voor kinderen beneden den leeftijd van 8 jaar. In den loop van deze week kunnen werk gevers formulieren bekomen ter verkrijging van extra-rantsoenen zeep voor arbeiders, die tengevolge van hun werkzaamheden aan sterke verkvuiling van lichaam of klee ding zijn blootgesteld. 'N HUIS VOL HERRIE. De Komedianten in het Gulden Vlies. Gisteravond was de tooneelzaal van het Gulden Vlies weer dicht bezet. De aanvang van de voorstelling was bepaald op - zeven uur en de bezoekers waren prompt op tijd aanwezig. Om half tien was de voorstelling geëindigd en ieder kon voor het klokje van tien binnen zijn. De Amerikaansche succesklucht: ,,'n Huis vol herrie", wederom opgevoerd door de Komedianten onder directie van Johan Kaart en van Kinsbergen heeft opnieuw de talrijke aanwezigen eenige uren van vroo lijkheid gebracht. Er is meermalen onbe daarlijk gelachen en dat kwikt een mensch in dezen tijd heusch wel op De oorspronkelijke titel van het stuk is: „Het gekke huishouden", en inderdaad, het huisgezin van Jack Gay, waar verschillende personen komen logeeren, een malle kwak zalver rondloopt, de dienstbode in het ge heim getrouwd is met den zwager van Jack en een baby te verbergen heeft, een bazige schoonmoeder alles in orde wil brengen, een oud-actrice declamatie-lessen geeft, enz., enz., lijkt voortdurend op een gekkenhuis. De baby wordt verward met een piano, deze met de schoonmoeder en deze weer met de actrice en aan de malle onzin schijnt geen eind te komen. Maar toch. het slot van het derde bedrijf brengt een eenigszins onver wachte ontknooping en men heeft ge lachen. Johan Kaart was in zijn succesrol van dr. Niks, die hij reeds voor de film speelde, weer uitstekend op dreef. Zijn mimiek was zeer goed en zijn fantasie opmerkelijk. Mevr. Chrispijn-Mulder als de weinig welkome schoonmoeder, had met deze rol weinig moeite. Zij speelde haar met routine. Zeer vlot speelde ook Johan Valk als Jack Gay. Tine Medema had als Stella een minder dankbare rol. Joh. Kaart Sr. was wel de on derworpen echtgenoot, die voor Arabella doodsbenauwd was. Dries Krijn en Emmy Arbous vormden het ouderpaar van de baby en moesten heel wat angst doorstaan voor 't kind terecht was. Mevr. Bouwmeester-Kluhn was zeer goed als Dolly White en Tilly van Vliet was een alleraardigste leerling. Piet Urban speelde den wel zeer dwazen detec tive. Het geheel bracht een avond van louter vroolijkheid. Ook een aantal militairen van den Opbouwdienst amuseerde zich uitste kend. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor der adverteerder! Tel. 3320

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2