Agenda jfaMicaties Jjnqzzmdm Stukken JUownciaai Tlieuios Uitreiking identiteits bewijzen. BROEK OP LANGENDIJKl EGMOND AAN ZEE J. H. ELFRING Na een langdurige ziekte is te Amster dam de accountant J. H. Elfring overleden, die eenige jaren lid van den Alkmaarschen Raad is geweest en destijds directeur was van de brandverzekering Kinheim alhier. Hij gaf destijds hier een blad uit getiteld „Alkmaar aan Zee", dat op ongeregelde tijden verscheen en waarin de heer Elfring zich heftig kantte tegen velerlei menschen en toestanden met wier <ctie en met wier bestaan hij zich niet kon vereenigen. Hij had een scherpen geest en gaf meermalen blijk, dat hij schrijven kon, maar zijn actie werd vaak door het daarin naar voren komen van persoonlijke sympathieën en antipathieën vertroebeld. De laatste jaren maakte de heer Elfring deel uit van de examencommissie voor het middenstandsvestigingsdiploma in het zuiden des lands. GASVERSTIKKING. Vermoedelijk doordat de vrouw des huizes ongemerkt het gaskraantje van haar gasstel heeft opengeduwd, is gisternacht het bejaarde echtpaar B. aan de Linden- laan alhier door gasverstikking om het leven gekomen. Gistermorgen werden de oudjes (de man was 75, de vrouw 77 jaar) dood in het bed gevonden. DE KAASMARKT. De aanvoer, 85000 K.G., was heden grooter dan wij hadden verwacht. Dit vooral omdat de Nederlandsche Zuivelcentrale heeft voor geschreven, dat van 11 September af de fa brieken geen grooter hoeveelheid 40+ kaas mogen bereiden dan overeenkomt met de hoeveelheid die gemaakt werd in de over eenkomende periode van het vorig jaar. Ging de vorige week het grootste gedeelte van den aanvoer nog als opzetkaas van bij zondere kwaliteit tegen den prijs van 33.75 per 50 K.G. weg, tengevolge van de maat regel van de Crisis-Zuivelcentrale, die 50 van de aldus gekochte kaas voor den maxi mumprijs van 32,25 waardeerde, waardoor de handel niet onbelangrijke verliezen leed, was dit heden niet het geval en ging het grootste gedeelte thans tegen den maximum prijs van 32,25 weg. Voor de boeren zat er daardoor nagenoeg geen muziek in de markt, terwijl de handelaren zich voor het grootste gedeelte de kaas bij gunst zag toegewezen. VERDUISTERINGSTIJDEN. Men is verplicht te verduisteren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond van 20.037.10 uur. Rijwielen, motorrijwielen en andere voer tuigen moeten gedurende dezen tijd licht op hebben en verduisterd zijn volgens de uni forme regeling. Maans op- en ondergang: op 18.30, onder 3.49 uur. OPBRENGST COLLECTE. Onder dankbetuiging voor de ondervon den medewerking deelt het testuur van de vereeraiging Zuigelingenzorg mede, dat de gister gehouden speldjesdag 323.04 heeft opgebracht, d. i. bijna 100 mé'ér dan verleden jaar. VEILINGOMZET OVER AUGUSTUS VERDUBBELD. Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld in Aardappelen Zilver Uien Gele nep Gele uien Slaboonen Snijboonen Roode kool Gele kool Witte kool Bieten Rabarber Aug. 1940 2.345.250 kg 7.625 kg 6.925 kg 7.050 kg 59.560 kg 195 kg 7.060 kg 8.275 kg 177.400 kg 250 kg Aug. 1939 1.085.025 kg 32.780 kg 18.200 kg 13.675 kg 42.567 kg 480 kg 108.200 kg 34.200 kg 353.100 kg 225 kg 100 bos De omzet bedroeg in Augustus 1940 92.216.46 tegen 41.032.78 in Augustus 1939. DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. Vanaf a.s. Maandag begint de Maandag- sche veemarkt inplaats van om 7 uur om 8 uur des morgens en met ingang van 1 November is het aanvangsuur op 9 uur gesteld. ZUIDERZEEWERKEN. Baggerwerk bij Harderwijk gegund. Aan den heer J. P. de Koning te Medem- blik is na aanbesteding per 28 Augustus j.l., waarbij de gunning was aangehouden, thans gegund door de directie van de Zuiderzee werken het uitvoeren van baggerwerken vóór de haven van Harderwijk. De heer de Koning had voor dit werk in geschreven tegen een bedrag van 30.000, voor welk bedrag nog twee inschrijvingen van andere aannemers waren binnengeko men, terwijl bovendien nog een tweetal in schrijvers lager dan 30.000 genoteerd had den. BAKKERS VAN OLIE OP TURF. Thans vindt in onze omgeving, aldus schrijft men ons uit Heerhugowaard, een groote aanvoer van turf voor de bakkerijen plaats, waarmede, naar men ons zeide, voor enkele maanden brandstof verzekerd is. Bakkers die hun oven met olie verhitten, slaan wegens oliebeperking, thans ook turf in. Steenkool blijkt vooralsnog in voldoende mate voor bakkersovendoeleinden verstrekt te kunnen worden. Men heeft ons er op gewezen, dat er ook hier ter stede destijds een comité is ge weest als onderdeel van het Centraal comité voor den gewonden en zieken sol daat, dat ook het netto bedrag heeft ont vangen van de opbrengst van een voor dat doel gegeven kerkconcert, waaraan o. a. de zangeres To van dter Sluys hare medewerking verleend heeft. Het mag niet den schijn hebben alsof dit comité dat gerechtigd was van de opbrengst een bedrag voor de hier ver pleegde gewonden te reserveeren daaraan geen gevolg zou hebben gegeven en» wij hebben daarom hedenmorgen met den penningmeester van dat comité een onderhoud gehad, waaruit het volgende is gebleken. Het comité, dat in de laatste helft van Mei is opgericht stelde zich ten doel het lot van onze gewonde militairen te ver-" za'chten door hun rookartikelen, vruchten, lectuur enz. te verschaffen en het tevens mogelijk te maken dat niet bemiddelde en veraf wonende bloedverwanten in de gelegenheid werden gesteld de gewonden te bezoeken. Er waren toen ter tijde hier een veer tigtal gewonden. Er waren er daaronder waarschijnlijk ook, die na een kort verblijf het ziekenhuis konden verlaten, maar vóór de afrekening heeft het comité, naar de penningmeester meent, een bedrag van circa 140 voor deze gewonden besteed, wat, naar het zich laat aanzien, hoofd zakelijk voor rookartikelen, lectuur en versnaperingen uitgegeven is. Het saldo, een bedrag van 641.92 is naar het Centraal comité in Den Haag opgezonden en men mag natuurlijk aan nemen, dat het daar voor de landelijke actie voor gewonden in allerlei zieken huizen besteed is geworden. Men kan dit comité dus allerminst ver wijten, dat het niet diligent is geweest, maar daartegenover staat, dat er in het Centraal Ziekenhuis een aantal zwaarder gewonden is overgebleven, die, na de verzending van het saldo naar Den Haag van het verder profiteeren van deze gel den verstoken zijn gebleven. Deze gewonden waarvan er, zooals bekend één kort geleden is gestorven, zijn daarna voor bezoek en eventueele kleine verrassingen aangewezen geweest op het bezoek en de daadwerkelijke belangstel ling van de weinigen, die met hun verblijf en hun toestand bekend zijn geweest. Een in Den Helder gewonde adelborst is kort geleden vertrokken, een der ge wonde manschappen is, zooals gezegd, overleden en twee door bomscherven ge wonde militairen worden hier nu reeds vier maanden verpleegd en hebben het vooruitzicht, dat zij hier nog wel eenige maanden moeten vertoeven. De Amsterdammer kan, door den be trekkelijk korten afstand, nog wel eens bezoek van zijn familie ontvangen, de Limburger, een mijnwerker, heeft in al die maanden zijn naaste familie nog maar éénmaal in het ziekenhuis kunnen spre ken. Het is omdat wij het lot van deze beiden in de nog komende maanden willen ver zachten, dat wij van hun omstandigheden hebben kennis gegeven en een kleine actie zijn begonnen om de middelen daarvoor bijeen te kunnen brengen. Wij willen het allereerst mogelijk ma ken, dat de familie van den Limburger nogmaals een bezoek aan het ziekenhuis zal kunnen brengen en de rest van het geld zoodanig besteden, dat deze oorlogs gewonden die thans over gebrek aan particuliere belangstelling niet meer heb ben te klagen op geregelde tijden van versnaperingen, rookartikelen en lectuur verzekerd kunnen zijn. Wij hebben, dank zij veler daadwerke lijke medewerking, thans reeds voldoende fondsen om de'familie van den Limburger een bezoek aan het ziekenhuis mogelijk te maken. Zijn er hotelhouders, die deze menschen gratis of tegen gereduceerden prijs een nachtverblijf willen verschaffen, dan zal dat onze kas dat wil zeggen onze verdere actie voor deze oorlogsge wonden slechts ten goede kunnen komen. Wij hadden gister aan vrijwillige giften een bedrag van 18130 ontvangen. Daar bij zijn heden nog de volgende bijdragen gekomen: M. S., Utrecht2.— X2.50 N. N2.— Personeel G„1.37 N. N. 1.— N. N2.50 v. d. F5. Saldo van den vorigen dag 18.30 Totaal 34.67 INGEKOMEN PERSONEN. H. J. M. van Baars, R.K., handelsbedien de, Nieuwlandersingel 53, van Blaricum. K. de Jong, N.H., en echtgenoote, amanu ensis R. H. B. S., Houthavenstraat 34, van Zaandam. L. Turksma, N.I., kantoorbe diende, Oudorperdijkje 26, van Amsterdam. IJ. Lunshof, Rem., en zuster, z.b., Regu lierslaan 24, van Den Helder. G. Koppes, N.H., z.b., Nassaulaan 22, van Den Helder. J. G. Welbergen, geen, boortechniker, en gezin, Langestraat 65a, van Bergen. F. H. van der Vliet, N.H., winkelier lederwaren, Mient 29, van Den Helder. M. W. Zieve- rink, N.H., grondwerker, Voormeer 18, van Hoorn. A. Huitema,' Ger.K., landarbeider, Koningsweg 19a, van Zuid- en Noordscher mer. P. van Rossen, N.H., z. b., en echtg., F. Bolstraat 28, van Den Helder. J. van Oorschot, N.H., chocoladebewerkster, 2e Ka naalstraat 17, van Rotterdam. M. de Haas, N.H., dienstbode, Nieuwesloot 55, van Enk huizen. J. H. Meite, D.G., leeraar R.H. De Burgemeester van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat ingaande 1 OCTO BER a.s. tot aan het tijdstip van invoering van eenvormige identiteitskaarten, ieder Nederlander of Nederlandsch onderdaan, die den leeftijd van 15 jaren heeft bereikt en in het bezette Nederlandsche gebied woont of verblijf houdt, verplicht is een IDENTITEITSBEWIJS, voorzien van een foto (z.g. pasfoto) bij zich te dragen, waar door hij zich te allen tijde behoorlijk kan -identificeeren. "De uitreiking van bovenbedoelde bewij zen zal plaats hebben van Maandag 16 Sep tember a.s. af eiken werkdag van des voor middags 9 tot des namiddags 4 y2 uur (Za terdag van 912j<j uur) in de z.g. Besogne kamer van het stadhuis en in het lokaal van het voormalig Politiebureau aan de Langestraat 87 als volgt (de letters zijn de beginletters van den familienaam): letter A tot en met van de Berg, op Maan dag 16 Sept. a.s. (Besognekamer Stadhuis); van den Berg t.m. Bootsma, op Maandag 16 Sept. a.s. (voormalig Politiebureau); Booij t.m. de letter C, op Dinsdag 17 Sep tember a.s. (Besognekamer Stadhuis); de letters D en E, op Dinsdag 17 Septem ber a.s. (voorm. Politiebureau); de letters F en G, op Woensdag 18 Sep tember a.s. (Besognekamer Stadhuis); van letter H t.m. van den Hoof, op Woensdag 18 September a.s. (voormalig Po litiebureau); van de Hoog tot einde letter H en de let ters I en J, op Donderdag 19 September a.s. (Besognekamer Stadhuis); van de letter K t.m. Konijn, op Donder dag 19 September a.s. (voorm. Politiebu reau); van Koobs tot einde letter K, op Vrijdag 20 Sept. a.s. (Besognekamer Stadhuis); van letter L t.m. Menist, op Vrijdag 20 Sept. a.s. (voorm. Politiebureau); van Menkman tot Morriën, van Zaterdag 21 Sept. a.s. (Besognekamer Stadhuis); van Morriën tot letter O, op Zaterdag 21 Sept. a.s. (voorm. Politiebureau); van O t.m. Preijer, op Maandag 23 Sept. a.s. (Besognekamer Stadhuis); van Prins tot de letter S, op Maandag 23 Sept. a.s. (voorm. Politiebureau); van de letters S t.m. G. Smit, op Dinsdag 24 Sept. a.s. (Besognekamer Stadhuis); van H. Smit t.m. Timmer, op Dinsdag 24 Sept. a.s. (voorm. Politiebureau); van Timmerman t.m. Volker, op Woens dag 25 Sept. a.s. (Besognekamer Stadhuis); van Volkers t.m. Wiezehaan, op Woensdag 25 Sept. a.s. (voormalig Politiebureau); van Wiggcnraad t.m. de letter Z, op Don derdag 26 Sept. a.s. (Besognekamer Stad huis). Er moet rekening mede worden gehouden, dat gehuwde vrouwen en weduwen in het bevolkingsregister zijn opgenomen onder hun eigennaam. Zij moeten zich dus aanmelden bij het bureau voor hun eigen naam aangegeven. Degenen, die wegens beroepswerk zaamheden in de onmogelijkheid ver- keeren, in de aangegeven uren het bedoelde bewijs te komen afhalen, kunnen zich daar toe vervoegen ter gemeente-secretarie, le Afdeeling, des avonds tusschen 7 en 9 uur. De bewijzen moeten persoonlijk on der overlegging van een goedgelij- kend portret (pasfoto) .en van de distributiestamkaart worden aan- geyraagd. Als identiteitsbewijs in den zin der Veror dening betreffende identificatieplicht wordt ook beschouwd: a. een geldig Nederlandsch paspoort, afge geven door de bevoegde Nederlandsche autoriteiten; b. een niet langer dan een jaar geleden, door de bevoegde Nederlandsche autoritei ten uitgereikt geldig bewijs van Nederlan derschap, voorzien van een goedgelijkend, met den gemeentestempel gewaarmerkt por tret met vermelding van woonadres binnen de gemeente; c. een distributiestamkaart voor een Nederlander, voorzien van een met den gemeentestempel gewaarmerkt goed gelij kend portret; d. een door of namens den Commandant van den Nederlandschen Opbouwdienst uit sluitend aan personeel van dien Dienst afge geven identiteitsbewijs, voorzien van - een met den dienststempel gewaarmerkt goed gelijkend portret; e. een door of namens den Directeur-Ge neraal der Posterijen, Telegrafie en Telefo nie, uitsluitend aan het personeel der P.T.T. afgegeven identiteitsbewijs, voorzien van een met den dienststempel gewaarmerkt goed gelijkend portret. Men kan dus in plaats van een identi teitsbewijs aan te vragen ook op een der on der ae aangegeven wijzen aan zijn ver plichtingen voldoen. Personen, die in het bezit zijn van een te hunnen name gesteld(e) geldig(e) be wijs van Nederlanderschap of distributie stamkaart, kunnen dat bewijs of die stam kaart persoonlijk bij de bovengenoem de bureaux aanbieden, opdat het bewijs of de kaart als identiteitsbewijs geldig kunnen worden gemaakt. De kosten van een identiteitsbewijs bedra gen 5 cent; een afschrift van dit bewijs kost 10 cent. Het geldig maken van een distribu tiestamkaart en bewijs van Nederlander schap als identiteitsbewijs geschiedt koste loos. Alkmaar, 12 September 1940. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. B.S., en echtg., Emmastraat 5, van Zuid- zande. A. Veen, geen, veehouder, Over- diestraat 71, van Bergen. S. Groen, O.Bis Cl., dienstbode, Langestraat 65a, van Bergen. Th. D. F. Brouwer, N.H., kapper, Hout weg 4, van Bergen. A. van Hartingsveldt, Ger.K., onderwijzer, Burg. Palingstraat 17, van de Bilt. L. Indri, R.K., dienstbode, Eikelenbergstraat 9, van Amsterdam. F. J. Ris, N.H., 1.1. fotograaf, Nieuwesloot 87, van Dordrecht. C. M. Janssen, R.K., dienstbode, Verdronkenoord lila, van Zijpe. J. M. Zonneveld, R.K., dienstbode, Boter- straat 9, van Koedijk. F. E. van Wouw, N.H., z. b., Rippingstraat 25, van Hoorn. G. F. Houtenbos, R.K., broodbakker, Baan- straat 4a, van Oudenbosch. F. C. M. van Osta, R.K., agent van politie, Geestersingel 24, van Roosendaal. G. Vogelzang, R.K., religieuse, Oudegracht 204, van Bussum. R. E. Scheltinga, R.K., kerkschoonhouder, en gezin, St. Jacobstraat, van Limmen. C. F. Husen, N.H., depotchef N.S., en gezin, Sta tionsweg 39c, van Amsterdam. H. F. Kuij- per, R.K., winkelbed., en gezin, C. W. Bruin visstraat, van Haarlem. P. A. Sipman, N.H., scheepsbouwkundige, Nassaulaan 12, van Amsterdam. J. L. Engel, N.H., kaas- koopersknecht, en gezin, Voormeer 28, van Hoorn. H. A. Schoenmaker, Rem., in strumentmaker P.T.T., Korte Landstraat 40. van Bergen. W. Admiraal, N.H., wed. A. B. J. Lehman, juffr. i. d. huish., Westerweg 308, van Amsterdam. L. J. A. Bock, R.K., z.b., en gezin, Rembrandtstraat 44, van Den Helder. M. J. Beijde, Ger.K., wed. J. Wes terhof, z. b., Verdronkenoord 57, van Den Helder. A. G. Beijer, geen, dienstbode, Groot Nieuwland, van Den Helder. P. Boodt, N.H., houtvester, en gezin, Stations weg 34, van Den Helder. H. Christiani, Ger.K., z.b., Pr. Hendrikstraat 5a, van Den Helder. A. de Kok, geen, echtg. M. de Groote, z.b., en kinderen, Fnidsen 123, van Den Helder. J. Clowting, geen, korp. ma- hinist K.M., en gezin, Korte Landstraat 27, van Den Helder. J. C. Harteveld, N.H., echtg. A. Bos, z.b., Houthavenstraat 38, van 's-Gravenhage. C. Jansen, geen, echtg. v. D. van Lingen, z.b., Verdronkenoord 40, van Renkum. H. G. Oosten, D.G., ambtenaar Centr. Cr. Contr.dienst, Parkstraat 14, van Workum. VERTROKKEN PERSONEN. C. M. Imming, R.K., dienstbode, van Juk van Stolberglaan 1, naar Hoorn. C. Woud, geen, klerk Griffie kantongerecht, en echtgenoote en zoon, van Nic. Beetska- de 56, naar Emmen. J. Groot, N.H., opz. prov.wat.staat, van Friescheweg 1, naar Broek op Langendijk. J. G. van Laar, N.H., sergeant-cap., van Oudegraeht 140, naar Velsen. C. C. Rike, wed. J. Brands, N.H., z.b., van Achterstraat 6, naar den Haag. D. Reijn, R.K., dienstbode, van Ritsevoort 28, naar Bussum. J. M. Hoekmeijer, geen, kantoorbed., van Nic. Beetskade 27, naar Haarlem. J. S. Morsch, R.K., z.b., van Geest 27, naar Oudenbosch A. J. van Zanten, R.K., z.b., van Dr. Schaepmankade 16, naar Oudenbosch. S. A. C. Crull, wed. E. T. Feestra Kuiper, geen, van Pr. Hendrik straat 52, naar Schagen, A. G. van der Laag, D.G., dienstbode, van Bergerweg 48, naar Velsen. S. Adtlaar, N.I., artiest, en echtgen., R.K., van Stationsweg 172, naar Amsterdam. J. A. Korteweg, geen, z.b., van Pr. Julianalaan 2, naar Bloemen- daal. S. Prins, N.I., insp. verz. mij., en echtgen. en kind, N.H., van Rozenstraat 7, naar Heemstede. H. J. W. Nijhuis, dir. gevangeniswezen N.I., Ger.k., en echt genoote en kind, WGem., van Comans- straat 29, naar Zeist. F. H. van Doornik, R.K., z.b., van Bleekerskade 8 naar Amers foort. R. P. Jansen, geen, van Nieuw- poortslaa.n 170, naar Arnhem. J. F. P. Genefaas, R.K., kinderjuffr., van Verdron kenoord 57, naar Wassenaar. A. F. van de Kamer, R.K., z.b., van Clarissenbuurt 39, naar Hoorn. H. J. Lichtenbeld, N.H., z.fo., van Fontein Verschuirstraat 12 naar Rotterdam. H. Poldervaart, N.H., dienstbode, van P. Julianalaan 14, naar Bergen. A. de Zwart, R.K., kantoorbed., van Geestersingel Ijl naar Oudorp. J. Maakal, geen, landarbeider, Tuinstraat 54, naar Zuidscharwoude. H. Lagendijk, Ger.k., hulp i. d. huish., van Emmastraat 91, naar Breukelen. H. Haasbroek, N.H., insp. verz. mij., van Emmastraat 69, naar Amersfoort. M. C. Boller, Ger.k., dienst bode, van Emmastraat 33, naar Middel burg. M. J. Westmijze, N.H., z.b., van Corfstraat 39, naar Oegstgeest. H. Boem, R.K., leerl. monteur, van Wester weg 83, naar Leeuwarden. A. J. van der Heide, geen, electricien, en echtgen., van Grensstraat 14, naar Den Helder. J. J. van Ingen, wed. G. Hovestad, N.H., van Veerstraat 1, naar Castricum. C. Brou wer, N.H., dienstbode, van Westerweg 110a, naar 's-Gravenhage. H. Teeling, Rem., z.b., van Oudegracht 277, naar den Haag. M. Koopmans, N.H., dienstbode, van Nassauplein 23, naar Oude Niedorp. J. A. Pannekeet, R.K., z.b., van Vogelen zang 2, naar Beverwijk. A. Trappel, N.H., z.b., van Kennemerstraatweg 149, naar Heiloo. J. E. Zuurbier, R.K., z.b., van Westdijk 5, naar Beemster. M. J. A. Lohman, R.K., z.b., van Verdronkenoord 100, naar Amsterdam. A. Goudsblom, geen, z.b:, van Zilverstraat 3a, naar Berk hout. A. M. Nieuwboer, R.K., dienst bode, van Costerstraat 7, naar Hoorn. C. M. van der Meer, R.K., z.b., van Lan gestraat 86a, naar Oudenbosch. A. E. Bruins, geen, z.b., van Emmastraat 109, naar Zeist. A. N. Rem, geen, chemisch analiste, van Nieuwpoortslaan 80, naar Utrecht. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur hoofdnummer Op hoop van zegen (Holl. film, rom.-dram.); hoofdrollen mevr. de Boervan Rijk, Frits van Dongen, Annie Verhulst, Cissy van Bennekom en W. v. d. Veer. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnummer Vijf millioen zoeken een erfgenaam (kom.); hoofdrol Heinz Rühmann (dubbelrol). Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Grenspatrouille (rom.-sens.); hoofdrollen Attila Hörbiger, Gerda Maurus, H. A. Schlettow e.a. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnummer On stuimig bloed (rom.-sens.); hoofdrol Oscar Marion en Margaret Kraus. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. DE GROOTE ONBEKENDE. Een paar dagen geleden is er een beroep gedaan op de Alkmaarsche burgerij voor een paar Hollandsche makkers, die in den oorlog door bomscherven getroffen werden en nu in het Centraal Ziekenhuis met toe nemend ongeduld den dag verbeiden, waarop zij weer tot het maatschappelijk leven kunnen terugkeeren. Dit beroep is niet vergeefs geweest. Men schen kwamen en brachten wat mee. Menschen, in den waren zin des woords, die hun liefde voor hun naasten op deze wijze uitten. Onder hen was de groote onbekende, groot van hart en daardoor onbekend, die reeds langen tijd onafgebroken deze ge wonden bezoekt. Zij was de directe oorzaak, dat door middel van de Alkmaarsche Cou rant, wij er van werden verwittigd, hier ook iets te kunnen doen. In de liefde voor den evenmensch was zij niet egoïstisch, maar stond gaarne een deel af. We zijn er haar zeer dankbaar voor! P. Sp. Export van druiven naar Duitsch- land. De veilingen hebben van de Ned. Groen ten- en Fruit-Centrale een circulaire ont vangen, waarin o.m. wordt medegedeeld, dat wegens het groote aantal orders voor export naar Duitschland het noodzakelijk is, dat de commissie van exporteurs uit den Alg. Ned. Bond van Exporteurs de verdeeling der or ders voor druiven en de toewijzing over de veilingen op dezelfde manier doet geschie den zooals gebruikelijk is voor de tomaten. De aangevoerde partijen worden door de veilingsbesturen in samenwerkinng met de betrokken exporteurs-leiders volgens kwali teit gegroepeerd en naar gelang van kwali teit verdeeld in twee klassen voor blauwe druiven, t.w. Alicante, Colman en Gros Maroc. De prijs is voor de eerste groepee ring 40 en voor de tweede 38 per 100 kg. netto. De aankoop van Frankenthalers voor export naar Duitschland kan geschieden tegen de normale vrije veilingsprijzen. Bij berekening der factuurwaarden kan dus de daadwerkelijke op de veiling bestede prijs als A factor worden opgevoerd. Voor witte druiven is de volgende rege ling getroffen: Golden Champion van goede tot prima kwaliteit moet naar gelang van de kwaliteit voor export 42 of 45 per 100 kg. worden betaald. Minderwaardige partijen worden vrij geveild voor het binnenland. De overige soorten witte druiven zijn vrij; hiervoor gelden dus geen prijslimites bij export. Het is bij deze regeling noodzakelijk, dat de partijen aan de belanghebbende expor teurs worden toegewezen. Herbenoemd. De heer D. Schuitemaker, wien eenigen tijd geleden eervol ontslag verleend was uit zijn betrekking van agent van den distribu tiekring Langendijk en Sint-Pancras te Noordscharwoude, is thans weer herbe noemd. Wegens de drukke werkzaamheden op het centrale distributiekantoor te Broek op Lan gendijk is hij naar dit kantoor overgeplaatst. Benoemd. Als plaatsvervanger van den heer Breet- velt is tot rijksveldwachter ter standplaats Egmond aan Zee benoemd de heer J. C. Kooij, thans agent van politie te Amster dam. Bijzondere bijdrage. Aan de gemeente is voor 1940, ter ver vanging van de vervallen extra- en belas tingbij drage, een bijzondere bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds toegekend van 22.631.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2