OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL DE SPIN. ÜRecfU&zakeii SeuiCtetoH DE DU doet schoenen langer meegaan Markten te Amsterdam verboden. Arrondissement* Rechtbank te Alkmaar. Radioprogramma voor Zaterdag. Glimlachje. H. De be TWEEDE BLAD. De burgemeester van Amsterdam heeft in verband met de handhaving der openbare orde, met ingang van Zaterdag 14 Septem ber 1940 tot nadere aankondiging, het hou den van markten te Amsterdam, met uit zondering van de centrale markt, de brand- stoffenmarkten, de visehmarkt en de vee markt verboden'. VORDERINGEN VAN DE DUITSCHE WEERMACHT. Horecaf meldt ons: Hotel-, restaurant- en pension-houders worden er nogmaals aan herinnerd, dat ver schillende vorderingen, geschied na 29 Mei 1940 12 uur, ten behoeve van de Duitsche weermacht, niet behandeld kunnen worden op grond van verordening 50/1940 (inkwar tiering), doch gebracht kunnen worden on der verordening 49/1940 (r-verriohtingen). Derhalve dienen zij hun rekeningen te splitsen in die voor logies en voor overige gevallen. Deze overige gevallen kunnen o.a. betreffen vorderingen van voeding, keuken, garage, parkeerplaats, enz. De nota's betreffende r-verrichtingen moe ten uiterlijk voor den 15en van iedere maand bij de gemeentebesturen worden in geleverd. Nadien kunnen zij niet meer in behandeling genomen worden. Nationale padvindersraad. - Het A.N.P. meldt: De nationale padvindersraad heeft aan een toonaangevende Duitsche instantie die in nauwe verbinding staat met de Duit sche jeugdleiding, de verklaring afgegeven, dat de raad vanaf Mei 1940 in geenerlei wijze in contact heeft gestaan bij het Boy Scouts International Bureau in Londen. De nationale padvindersraad heeft nadat Ne derland door de Duitsche weermacht bezet is, het standpunt ingenomen, dat het inter nationale contact tusschen de padvinders- vereenigingen der verschillende landen ver broken is. In verband met den nieuwen toestand ziet de nationale padvindersraad nog slecht de mogelijkheid van het oprichten van een nieuwe internationale jeugdver- eeniging, waarbij alle landen zich zouden kunnen aansluiten. Zitting van Dinsdag 10 September. Verduistering van horloges. Voor de Alkmaarsche rechtbank moest Dinsdagmorgen terecht staan een zekere C. S., vroeger woonachtig te Den Helder en ook wel te Rotterdam, die ten nadeele van den Helderschen winkelier B. Zwierzycki vier gouden horloges had verduisterd. C. S. was niet verschenen. Uit de verklaringen van den bestolene bleek, dat verdachte met handig praten de vier horloges had los gekregen om te ver- koopen. De horlogemaker hoorde of zag echter nooit meer iets van zijn horloges en zijn „wederverkooper". De waarde van de vier klokjes tezamen was 184. Over verdachte, die een buitengerechte lijke bekentenis had afgelegd, was een voor lichtingsrapport vervaardigd, dat niet bijster gunstig luidde en waarin niet tot een voor waardelijke veroordeeling geadviseerd werd. De officier, mr. G. v. d. Feen de Lille, vor derde op grond van een en ander vijf maan den gevangenisstraf. Geen blanco strafregister. De gedetineerde schippersknecht S. F., zonder vaste woon- of verblijfplaats, had heel wat op zijn kerfstok. Te Schagen had hij op 24 Juni een fiets, welke hij van een inwoner van Oudorp in gebruik had, ten eigen bate verduisterd. Van den caféhouder W. te Schagen verduisterde hij op 30 Juni 5, welke hij had meegekregen om inkoo- pen te doen en in den nacht van 14 op 15 Juli brak hij in het schip van den heer H„ om uit de roef een stuk rookvleesch, een stuk kaas en eenige kleedingstukken weg te kapen. Hij bekende zijn misdrijven volledig. Tot zijn extra-nadeel strekte zijn strafregister, waarop al een gevangenisstraf wegens dief stal stond, in 1931 gepleegd en een veroor deeling tot een geldboete wegens weder- spannigheld, gepleegd in 1937. De officier vorderde 10 maanden gevange nisstraf. De verdediger, mr. Wynne, vestigde de aandacht op de moeilijke omstandigheden, waarin verdachte voortdurend had ver keerd. Hij vroeg clementie en aftrek van 2'A maand preventieve hechtenis. Oude zonden opgehaald. A. P., een gedetineerde landarbeider uit Hd^enkarspel, had in den laten avond van 7 Juli j.l. ten nadeele van de gebroeders T. aldaar een vaatje benzine en een bus smeer olie gestolen. Deze zaken lagen in een schuurtje op het land en A. P. moest een roeitocht van 20 minuten heen en evenveel tijd terug maken om het spul uit het niet af gesloten schuurjé te halen. Verdachte gaf het feit grif toe en zei in dronkenschap te hebben gehandeld. Dit ge loofde de president niet zoo gemakkelijk, omdat P. te veel tijd en overleg noodig had gehad om den diefstal te plegen. Ook het strafblad van P. was niet gunstig. Er prijk ten drie veroordeelingen op wegens mishan deling en één wegens meineed. De officier zei, dat P. bijna uit zijn her innering was verdwenen. In die herinne ring had de naam van P. een slechten klank. Spr.'s geheugen was door deze affaire ech ter weer ter dege opgefrischt. P. maakte in dertijd deel uit van een berucht troepje jon gelui uit Warmenhuizen. Het fabeltje over die dronkenschap geloofde spr. niet. P. wist dat de benzine en de olie in het schuurtje lagen en hij dacht, dat het gehamsterd goed was en dat de eigenaar na een diefstal daar om zijn mond wel zou houden. De officier vorderde 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Veldman, gaf den offi cier gelijk voor wat betrof de feitelijke toe dracht der zaken, maar toch meende pleiter den invloed van drank niet te moeten uit schakelen. Door den invloed van 8 fleschjes bier had verdachte de slechte neiging tot diefstal niet kunnen onderdrukken. Hij werd er lichtzinnig door. Pleiter achtte het in het belang van verdachte en van de maatschap pij, wanneer een reclasseeringsonderzoek werd ingesteld. Misschien zou men dan kun nen komen tot een gedeeltelijk voorwaarde lijke straf. Nadat de officier had verklaard, tegen een dergelijk onderzoek geen bezwaar te zullen maken, werd de uitspraak, evenals in alle andere vorige zaken, bepaald op 24 Septem ber. Overtreding geldschietcrswet? In de middagzitting stond terecht de presi dent-commissaris en directeur van de Am- sterdamsche bemiddelingsbank, de maat schappij De Eendracht, de heer F. W. H. E. uit Arnhem. Hem was ten laste gelegd, dat hij te Alkmaar, zonder de vereischte toe stemming van B. en W. dier gemeente, een geldschietbank had geëxploiteerd in den vorm van een agentschap van bovengenoem de maatschappij. De verdachte, bijgestaan door mr. Donath uit Arnhem, erkende volmondig de mate- rieele feiten, n.l. dat van zijn maatschappij in Alkmaar een agentschap is gevestigd, dat de bekende Eendracht-spaarzegels uitgeeft en daarnevens voorschotten verleend. Ontkend werd echter, dat daarmee de wet, die voor zelfstandige ondernemingen, waartoe vol gens de laatste wetswijzigingen ook filialen en agentschappen worden gerekend, een vergunning van B. en W. erlangt, werd over treden. De positie van den plaatselijken lei der moest worden gezien als die van een agent, zonder veel zelfstandigheid en niet als agentschaphouder, met een zelfstandige bevoegdheid. Door den houder van het Alkmaarsch agentschap werd verklaard, dat hij onder zich had een controleur en een aantal boden. De boden sloten overeenkomsten af met de menschen, die gebruik wilden maken van het spaarzegelsysteem of van de voorschot ten, en inden de gelden. De controleur deed, wat zijn titel aangaf en hijzelf administreer de de zaken, hield de contracten in origineel onder zich en besloot zelfstandig over het verleenen van voorschotten. Wekelijks werd hij op zijn beurt gecontroleerd door den hoofdagent uit Haarlem. De aangesloten winkeliers leverden de zegels in gesloten enveloppe bij hem in. waarna hij de enve loppen ongeopend naar het hoofdkantoor in Amsterdam verzond, vanwaar uit den win keliers het toekomende geld werd overge maakt. Het spaarzegelsysteem was en is hoofdzaak, het verleenen van voorschotten bijzaak Na verhoor van nog eenige andere ge tuigen, waaronder twee vrouwen, waarvan één ten kantore van den agent een contract had geteekend, hetgeen volgens den agent niet verboden, en volgens verdachte door hem wél was verboden, zei laatstgenoemde, dat hij in Alkmaar evenmin als in andere plaatsen, vergunning had aangevraagd, om dat het spaarzegelbedrijf een uiterst minu- tieuse en eenvormige administratie vereischt om te kunnen slagen, welke administratie onmogelijk kan worden gevoerd, wanneer men moet voldoen aan de gemeentelijke eischen, die bij het verleenen van een ver gunning worden gesteld. Die eischen zijn sterk wisselend en vaak onmogelijk. De officier zei, dat het er om ging, of het Alkmaarsch kantoor als zelfstandig moest worden beschouwd of niet. Een agentschap houdt iets zelfstandigs in, de persoon van een agent feitelijk niet. Op het bord naast de deur van het Alkmaarsch kantoor stond „agentschap". De houder van het agent schap besliste volgens zijn verklaring zelf standig, hij hield de origineelen van de con tracten onder zich en teekende die contrac ten. Er is dus reden om aan te nemen, dat het hier een agentschap betreft en dat dus i een vergunning van B. en W, noodzakelijk is. Het geldt hier uitsluitend een principieele kwestie, want spr. kon geen kwaad woord zeggen van De Eendracht, maar de wet is de wet. In dit geval meende spr., dat met de voor De Eendracht zeer geringe boete van f 25 of 15 dagen kon worden volstaan. De verdediger, mr. Donath, hield een zeer uitvoerig pleidooi, waarin hij de geldschie- terswet, die door den Amsterdamschen pro cureur-generaal „een monstrum van wetge ving" was genoemd, aan scherpe critiek on derwierp. Hij betoogde, dat De Eendracht door den heer E., in samenwerking met dr. Frederik van Eeden, uit ideëele overwegin gen was gesticht, n.l. om arme menschen op billijke voorwaarden aan geld te helpen voor aankoop van grootere stukken en hen te helpen bij het zoodzakelijke sparen. Dat sparen heeft steeds op den voorgrond ge staan en nog steeds is het spaarsysteem, door middel van zegels, het voornaamste. De klanten zijn er tevreden mee, omdat ze tegen geringe kosten een groot gemak genieten. De> rente, die feitelijk geen rente is, bedraagt 6 procent, waarvan 5 procent voor den bode bestemd is als loon en slechts 1 procent voor De Eendracht ter vergoeding van onkosten. De voornaamste inkomsten komen van de aangesloten winkeliers, die een percentage van den verkoop op zegels afstaan aan De Eendracht. Ook de winkeliers zijn tevreden, omdat ze zeker zijn van hun geld en omdat hun omzetten door het zegelsysteem op de goedkoopste manier sterk worden vergroot. De zeer ondeskundig gemaakte geldschie- terswet beoogde de bestrijding van woeker bij het verleenen van voorschotten in geld, maar trof ook de spaarzegelkassen, waar onder De Eendracht, die, volgens getuigenis van velen, een goed werk verricht. Deze in stellingen, die later weliswaar iets tege moet werden gekomen, kwamen voor on overkomelijke moeilijkheden te staan. Ook de gemeenteraden, waaronder de Alkmaar sche, hebben bij de uitvoering invloed op de wet en zoo zijn er in Alkmaar bepalingen, die door De Eendracht niet zijn na te leven, wil ze kunnen werken. Daarom heeft de heer E. de zaken zoo geregeld, dat de plaat selijke vertegenwoordigers uitsluitend val len onder den term„agent" en geen z.g. zelfstandigheid genieten. De Alkmaarsche agent heeft zich klaarblijkelijk niet geheel aan de instructies gehouden, waardoor eenige uitzonderingen zijn voorgekomen, die ten slotte toch slechts den regel bevestigen. Bovendien: de officier had den heer E. gedagvaard. Zou de agent zelfstandig zijn in den zin der wet, dan diende de agent ge dagvaard te worden. Doordat de heer E, gedagvaard is, wordt het bewijs geleverd, dat de agent ook volgens den officier niet zelf standig is! Pleiter vroeg op grond van een en ander vrijspraak. Nadat de heer E. zelf nog een betoog had gehouden over de moeilijkheden, die zijn be drijf telkens met de wel goed willende, maar niet steeds anders kunnende justitie had ondervonden en nog eens had uiteen gezet,'waarom z.i. de Alkmaarsche agent als „agent" moest worden beschouwd, werd de uitspraak bepaald op 24 September. RUIM TWEEHONDERD MILITAIRE DEKENS GESTOLEN. Eenigen tijd geleden bezocht een sergeant- fourier, thans ingedeeld bij den opbouw- dienst, een café in de binnenstad van Haar lem. De kellner maakte een praatje met den militair en informeerde terloops, of deze niet het een of ander te koop had. De sergeant verklaarde, dat hij wel aan dekens kon ko men en aangezien de kellner deze wel ge bruiken kon, werd afgesproken, dat hij de dekens des avonds aan de school, waar de sergeant gehuisvest was, zou komen halen. Een broodbezorger, die ook in het café aan wezig was, zou bij het vervoer assistentie verleenen. Daar de kellner verhinderd was, ging de sergeant 's avonds met den broodbezorger naar de school. De laatste, die vroeger in dienst was geweest, had zijn militaire uni form aangetrokken, om geen argwaan te wekken. Nadat het tweetal een hangslot van een opslagplaats had geforceerd, laadden zij tweehonderdtwaalf dekens op een vracht auto en brachten dit vrachtje naar een pak huis. Tweehonderd dekens waren voor den kellner en de resteerende twaalf zou de broodbezorger krijgen voor zijn moeite. Het liep echter geheel anders, dan de die ven gedacht hadden, aangezien de diefstal reeds kort na hun vertrek was ontdekt. Zij werden achterhaald en gearresteerd en weldra lagen ook de dekens weer in de op slagplaats van de school. De sergeant, de kellner en de broodbezor ger stonden gisteren voor de Haarlemsche rechtbank terecht. Tegen eerstgenoemden eischte de officier van justitie ander half jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en tegen den broodbezorger, die een ondergeschikte rol had gespeeld, JAARSVELD, 414,4 M. (AVRO-uitz.) 8.— Gr.pl. 12.Ber. Hierna Avro-Aeolianorkest. 12,45 Nieuws- en economische ber. ANP. I.— The Twilight Sprenaders en solist. 1.50 Orgelspel. 2.10 Gr.pl. 3,15 Pianovoordracht en deel. 4.Omroeporkest en solist. 5.15 Nieuws- en econ. ber. ANP. 5.30 Kinderkoor „Zanglust" met pianobegeleiding. 6.— En semble „De jonge acht" en soliste. 0.30 Gr. pL 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Ber. 7.20 Gr.pl. 7.40 Rep. 8.— ANP-ber. 8.15 Avro-Amus.-orkest, de „Melody Sisters" en een klein mannenkoor. 9.Radiotooneel. 9.20 Gr.pl. 10.VPRO-avondwijding. 10.15 10.30 ANP-ber., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. (KRO-uitz.) 7.— Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Wij be ginnen den dag. 8.ANP-ber. 8.15 Gr.pl. II.15 Ber. (Eng.) 11.30 Gr.pl, 12.Rococo- octet. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP. 1,Gr.pl. 1.15 KRO- orkest en solist. 2.Ber. (Duitsch). 2.15 Gr.pl. 3.30 Ber. (Eng.) 3.45 Gr.pl. 5.Ber. (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische ber. ANP. 5.30 Musiqquette. 6.15 Berichten (Eng.) 6.30 Rep. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gr.pl. 7.40 In de schijnwerpers (opn.) 8.Ber. (Duitsch). 8.15 ANP-ber, 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 KRO-Groot Amus.- orkest ën solist. (9.159.30 Ber. Eng.) 9.55 Wij sluiten den dag. 10.Ber. (Duitsch). 10.15 ANP-ber. 10.30—10.45 Ber. (Eng.), sluiting. 11.15—11,30, 0.15—0.30 en 1.15— 1.30 Ber. (Eng.) Wat soep zegt U! Als dat soep is, dan heb ik twintig jaar lang op soep rondgezwalkt. negen maanden gevangenisstraf, eveneens met aftrek van voorarrest. Op 26 September zal de rechtbank uit spraak doen. i i 175. „Meneer Bolus van den ijzeren Knolus", sprak de leeuw plechtig, „ik wil U namens alle dieren in deze wagen een verzoek doen. Laat c is ieder een wens uit spreken. Als gij dan met Uw toverstok deze wens in vervulling kunt doen gaan, ben ik Uw vriend." 176. „Dat is goed", sprak Kobus. „Ik zal dan maar bij U beginnen. Wat verlangt meneer de Leeuw?" „Ik zou het wel prettig vinden, om eens een sigaar te kunnen opsteken", ïtwoordde deze. „Ik zie daar zo dikwijls andere levende wezens, namelijk de mensen, daar zoo van genieten". Door JOHNSTON Mc.CUM.EY, 13) De politie scheen te meenen, dat hij ont snapt was. Ze dromden samen voor het huis en hielden raad. Warwick klom omlaag. Op de laagste takken luisterde hij nogmaals, aandachtig, want hij wilde liever niet een politieagent in de armen springen. Er scheen niemand in zijn nabijheid en hij liet zich in het gras vallen. De menschen bin nen zouden veronderstellen, dat de politie naar Bert had gezocht en blij zijn, dat ze niemand gevonden had. Hij sloop naar het tuinhek, klom er over heen, luisterde nog even en bereikte langs een paadje de straat. Omzichtig rondglu rend waagde hij zich er eindelijk op en liep naar zijn autootje toe. Niemand hield hem aan. Hij wandelde rustig verder tot hij den wagen zag staan. Nu nog maar erin spring en en wegrijden. Binnen een paar minuten zou hij een eind weg zijn. Zonder aarzelen stapte hij in, zette den motor aan en draai de de lampen op. „Een oogenblikje, meneerl" riep een stem uit het donker. „Politie". Warwick wilde niet herkend worden. De motor zoemde. Hij gaf gas en de machine kwam op gang. „Halt! Stop, of ik schiet!' Warwick reed door. Gaf vol gas. De wa gen schoot over de avenue heen. Hij boog zich diep over het stuur, hoorde een knal en het fluiten van een kogel over zijn hoofd. Nog een schot. Hij trof de achter zijde van den wagen. Op twee wielen zwenkte hij den eersten den besten hoek om. Hij was nu buiten schot en kon aan de politie ontkomen. Langs omwegen reed hij naar het huis van Dwight. Maar hij bracht de auto niet op dezelfde plaats terug, waar hij hem weggehaald had. Stel je voor, dat de eigenaar wat vroeger naar huis had willen gaan, en nu stond te wachten, of iemand zijn wagen soms te rugbracht. Of dat hij het kogelgat in den achterkant vond! Of dat de politie het nummer opgenomen en den eigenaar had opgezocht! Dergelijke verwikkelingen moesten ver meden worden. Hij liet den wagen dus een paar straten verder van het huis af met gedoofde lampen staan en wandelde de straat af. Over het grasperk bereikte hij de veranda weer. De gasten begonnen af scheid te nemen. Warwick bekeek zijn kleeren. Zijn broek was gekreukeld door het klimmen in den boom, maar dat zou niemand in de drukte opvallen. Met zijn hoed in de hand liep hij de hal door en bereikte mevrouw Dwight, die het ver- valschte sieraad droeg. „Wat een prachtavond is het geweest, mevrouw", zei hij glimlachend, „zelfs voor iemand die al zooveel heeft meegemaakt als ik". „Dat is een echt complimentje voor me", antwoordde zij vriendelijk. „Maar, zeg eens John ik dacht, dat je me nog over een aan staand huwelijk had willen spreken?" „Och, u vermaakte uzelf blijkbaar zóó goed, dat ik niet met ernstige dingen durf de aankomen", was zijn antwoord. „Nou dan op een anderen keer. Wan neer je zin hebt. Ik geloof dat ik wel kan raden, wie het meisje is". Hij schudde Berman de hand, als wist hij niets van diens gemeene streken af. „Binnen een week of zoo zal er wel weer wat op de beurs te verdienen zijn", merk te Dwight glimlachend op. „Goed, laat het me dan weten, ouwe jongen. Ik ben wel ongelukkig geweest, maar ik zou mijn verlies graag herstellen". Hij begreep het grijnslachje, dat zich om de lippen van Dwight plooide, maar al te goed. Hij verliet het huis en wandelde met snelle passen de avenue over. Een eindje verder riep hij een taxi aan. Zijn Japansche bediende wachtte hem op. „Gelukkig, weer zoo'n feest voorbij, Togo!" „Ja, meneer". „Het wordt mijn dood nog. Zelfde men schenzelfde muziek., zelfde dansen. „Ja, meneer". „En ik ben mijn hoed kwijt geraakt". „Maar meneer!" „Ja, mijn hoed. Iemand heeft hem bij vergissing meegenomen en zijn eigen laten hangen. Bekijk dat ding eens, Togo. Dat is toch geen hoed voor een heer?" „Neen, meneer", gaf Togo toe. „Verbrand hem maar. Togo. Geef hem aan den huisbewaarder en zeg, dat hij hem in het fornuis stopt. Nee, doe het liever zelf. Die kerel mocht hem eens verkoopen en zoo'n ding hoort in het vuur thuis. Jij moet hem ook niet bewaren, Togo. Zorg, dat hij morgenochtend dadelijk verbrand wordt". „Ja, meneer". John wist, dat hij op Togo kon rekenen en dat dit bewijstuk voorgoed^ zou ver dwijnen. Togo kreeg wel meer buitenis sige opdrachten. „En nu ga ik naar bed", zei Warwick. En hij sliep in met de Drie Driehoeken en het stapeltje bankpapier onder zijn hoofdkus sen. HOOFDSTUK IX. Onder het vergrootglas. Den volgenden middag reed John War wick in sportcostuum met zijn eigen auto naar het adres van de American Boulevard. Hij stopte voor de serre, liep het grasperk over en schelde aan de voordeur. Silvia Rodney deed open. „Goedenmiddag, mijnheer Warwick", zei ze glimlachend. „Het is al een goede middag, juffrouw Rodney", zei hij. „En zoo mooi, dat ik u zou willen voorstellen, als ik de zaken met uw oom afgehandeld heb, een toertje met mij te gaan maken". „Hebt u me dan alles vergeven?" „Wat dan?" „Dat ik u hier binnengelokt heb? Ik ben er nu eigenlijk heel blij om. Oom heeft me verteld, dat u nu juist de man was, dien hij hebben moest en dat het gewichtige ge heime werk door hem onderhanden geno men, niet anders dan slagen kan, nu u meewerkt". „Ik ben blij, dat hij zoo'n goede opinie over me heeft", zei \$7arwick. Hij vond het afschuwelijk, dat dit on schuldige kind zoo misleid werd en hoopte maar, dat hij, als de tijd ervoor gekomen zou zijn, iets te haren gunste zou kunnen doen. „Ik zou nu uw oom graag even spreken. Kan dat?"' „Ja. Ik weet zeker, dat hij alleen op zijn kamer is. Weet u den weg bij daglicht?" „Niet zeker. Misschien wilt u me nog wel even den weg wijzen. Misschien wilt u me wel bij de hand nemen.Me door de gang de trap op naar zijn deur brengen, hè?" Ze stak met een verlegen lachje haar hand uit en toen Warwick die aannam, voelde hij weer een rilling. Ze kwamen niemand tegen. Aan de deur van de kamer gekomen, klopte het meisje. De Spin riep „binnen". „Mijnheer Warwick is er, oom", zei ze en trok zich terug. De Spin zat evenals de vo rige maal achter zijn bureau met uitge spreide handen. Bij dag zag hij er nog meer als een spin uit, zooals hij daar zat in het midden van de kamer. „Ga zitten", zei hij. „Steek een sigaar op. .Je bent zeker gekomen, om me te vertel len, dat alles mislukt is". „Maar waarde heer, hoe komt u daar bij?" (Wordt vervolgd). No. 218 Dit m Nieuwe Londen. Berlijn, 13 Sept. (D. vroeg zijn verscheidene opnieuw door de versp weergeschut in het zuic Engeland heengebroke: boven Londen en vi installaties aan, die me soorten kaliber werder zichtbare branden kenr van den gelukten aanv vet ontvangen berichte gebieden aan beide zijc nog branden waar te n< Berlijn, 13 Sept. (D. i luchtaanvallen van var het D. N. B. verneemt, zuidoosten van Engelan waar wederom dokken stallaties bij een bewoll men werden bestookt, luchtgevechten. De Dui den na het vervullen v hun bases terug. Bonui Londen, 13 Sept. (D. gelsche radio meedeelt, Londen letterlijk „bomr De Dui New-York, 13 Sept. Londen gemeld wordt. Reuter, het centrale nie Britsche wereldpropag werkzaamheid in hooge perken. Volgens de jon; nieuwe uit twaalf verc Reutergebouw in Fleets zomer van 1939 betrok! hoewel niet bekend is, precies te wijten valt. Ir Reuterbureau gisteren r malen berichtendienst moest het zich beperke van het verouderde m( dit het geval is met de zaken te Londen, zou o voornemens zijn te ver] noorden van Londen g< De Londensche dagbl luchtaanvallen thans in lijken toestand geraakt, ling van talrijke spoorli verwarring in het verl normale verspreiding v Londen en in de provir gelijk. Daar bovendien wegens het gebrek aan betalingen tot een min ben, zijn verscheidene niet meer in staat de se talen, zoodat de bedrijv te worden. Het voornaa bespreking der Londens het tekort aan schuilkeh Onder de arbeiderski; ontwaardiging heersche: ring tot dusver heeft m bevolkte wijken van oos havengebied) schuilkeld De News Chronicle stelt loozen voor den aanleg gebruiken. Een tege Lissabon, 13 Septeml verklaart in een radiob deeling uit Stockholm, een Duitschen aanval tergebouw getroffen en courantengebouwen ern niet overeenkomstig de Krachtige e duur. Berlijn, 13 Septembei woordige phaze van d< Engeland wordt op gi mingen tijdens de jong grond van de bekende len, waarvan in de Dr richten gesproken woi een strijd op groote sch paar grootscheepsche blijft. Als beslissend be: ingelichte Duitsche kri feiten: 1). De leiding van aanvallen door rijksma wijst, dat het hier niet staande acties, doch om krachtig als van lang< wordt in het weermach dag gezegd, dat de aar slechte weer zijn vooi derhalve te Berlijn rel

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6