Agenda MENSCHEN EN HONDEN Hoe fijn een hondeneus kan zijn. JhMicaües (IX.) Toch is groote voorzichtigheid bij het recherchewerk geboden. Voorlichting van detaillisten EEN WAARSCHUWING. in September op en langs het water. Uitreiking van Vleeschkaarten. EERSTE BLAD. 2 Bioscopen. Hoera, daar ben ik weer. Ja waarlijk. Zoo zie je alweer, dat menig afscheid niet voor altijd is, en dat er toch vrijwel altijd weer een weerzien of weder- lezen is. Want nadat ik in mijn vorige praatje over de honden hartelijk af scheid van mijn lezeresen en lezers had genomen, bereikt me het vereerend verzoek, of ik nog niet een poosje door kan gaan. En zoo voel ik me op het oo- genblik zoo'n beetje de spullebaas van het circus: Dames en Heeren, op ver eerend verzoek van het geacht publiek Merkwaardige dingen vertelt Prof. Buytendijk in zijn bekende boek over de psychologie van den hond over tallooze proeven, in zijn laboratorium en in dat van anderen gedaan, in de eerste plaats om de scherpte der zintuigen te onderzoeken. De Groningsche hoogleeraar onderzocht bijvoorbeeld zelf den des tijds zeer gerenommeerden politiehond Albert van den heer M. Water, vooral op diens phenomenale reukvermogen. Deze hond kon b.v. een voorwerp te midden van andere uitzoeken en apporteeren, als dit eenzelfden geur bezat als die van een persoon, waaraan men het dier had laten ruiken. Alkmaar, Zaterdag. Nu de distributiebepalingen steeds omvangrijker worden, heeft het bestuur van de afdeeling Alkmaar van den Han- deldrijvenden en Industrieelen Midden stand gemeend, dat voorlichting van detaillisten zeer wenschelijk is. Het heeft deskundigen bereid gevonden vragen van winkeliers en detaillisten te beantwoorden. Aangezien wij veronderstellen, dat meer deren van de antwoorden kunnen profi- teeren, hebben wij ons bereid verklaard de vragen en antwoorden 's Maandags in onze distributie-courant te publiceeren. Van de vragenstellers worden alleen de letters vermeldt. Van heden af kunnen winkeliers gratis hun vragen aan de redactie van onze courant, Voordam C 9, indienen. Wij zor gen voor de toezending aan de deskundi gen van de Alkmaarsche Middenstands- vereeniging en publiceeren dan wekelijks in een rubriek van deze organisatie de vragen en antwoorden. Wij vertrouwen er op, dat de midden standers deze voorlichtende taak van het bestuur der Alkmaarsche Middenstands- vereeniging op prijs zullen weten te stel len. VOOR ONZE GEWONDE MILITAIREN. Wij hebben voor dit doel heden nog de volgende bijdragen ontvangen: P. ........f 0.50 K. J1.— H. D. f 2.50 M. E10.— J. S. ...f 0.50 C. Fƒ2.— Mevr. T. R. Vf 2.50 19.— Saldo van gister f 34.67 Totaal 53.67 PRIJZEN GEETALEERD. De door het harmoniekorps St. Caecilia op het groot nationaal muziekconcours te Rotterdam op 5 Mei j.l. behaalde prijzen zijn te bezichtigen in de etalage van de firma Ypma aan de Langestraat. Er is een tijd geweest, dat wij tegen den bisschop van Keulen en zijn collega van Munster vochten en wij kunnen ons tegen woordig zooiets niet meer voorstellen. Wat zouden wij tegen Keulen kunnen hebben of tegen Munster, nog afgescheiden van de vraag of de helft van onze landge- nooten precies zou weten, waar zij Munster moeten zoeken. En wat de bisschoppen be treft, daar hebben wij absoluut geen be zwaar tegen zoolang ze ons niet den oorlog verklaren en dat schijnt wat de bis schoppen betreft tegenwoordig gelukkig uit de mode. Enkhuizen heeft destijds tegen een andera gemeente gevochten en we moeten eerlijk bekennen, dat we niet meer weten of het tegen Hoorn of tegen Medemblik gegaan is. Maar ook Enkhuizen verklaart tegenwoor dig geen oorlog meer en als er daar nog eens gevochten wordt, dan is er hoogstens sprake van een dronken zwerver, die zich tegen zijn arrestatie verzet, wat natuurlijk overal kan voorkomen. Tusschen steden onderling en steden en landen wordt er gelukkig niet meer gestre den en wij hopen den tijd nog te beleven, dat er heelemaal niet meer gevochten wordt, zoodat alle legers dan overbodig en gedemo biliseerd zijn. De Nederlandsche gemeenten vechten on derling alleen nog maar op papier onder toezicht van de heeren van Gedeputeerde Staten of van den Raad van State, die dan zoo'n beetje als scheidsrechters fungeeren en toekijken of alles precies volgens de voorschriften gaat. Zoo hebben wij nog maar enkele jaren geleden een papieren strijd uitgevochten met Heiloo en met Oudorp omdat wij var. meening waren, dat Alkmaarders, die vlak over de grens gaan wonen hun belasting in onze schatkist en niet in die van een an dere gemeente moeten storten. Wij hebben het toen verloren en wij heb ben ons daarbij moeten neerleggen, wat wij zonder morren gedaan hebben en ook dat wijst er op, dat wij in verloop van jaren een civilisatieproces doorgemaakt hebben, want in den goeden ouden tijd waren wij eenvou dig met onze schutterij naar de grens ge trokken en hadden ons van de begeerde ge- biedsdeelen meester gemaakt, wat ongetwij feld gelukt zou zijn omdat Alkmaar nu een maal grooter en sterker is dan zijn naaste buren. Alkmaar is jarenlang een centrumge meente geweest en we zijn daar trotsch op. We hebben een keuringsdienst, die zijn goede zorgen ook over de randgemeenten uitstrekt en we hebben met diverse gemeen tebesturen een afspraak, dat onze brand weer tegen vergoeding van een kleinig heid voor verlies van tijd en moeite ook zal spuiten als er brand in Heiloo of in Koe dijk is. Wij onderhouden m-^t Oudorp om het maar eens oi'fir ie z-ggen de meest JACHTONGELUK TE EGMOND. De tuinder M. te Egmond-Binnen maakte met zijn knecht B. op zijn land jacht op schadelijk gedierte, toen ohverwachts zijn jachtgeweer af ging, met het noodlottige gevolg, dat B., die in de onmiddellijke nabijheid was, werd getroffen. Hij werd in de zij geraakt. Nadat dokter Moons de eerste hulp verleend had, werd het slacht offer naar het Sint Elisabethziekenhuis alhier vervoerd. EEN KABELBALLON? Donderdagnacht zijn te Grootebroek in de Snoeckstraat de draden van de radio-cen trale afgebroken, hetgeen natuurlijk met veel geraas gepaard ging. In de algemeene ontsteltenis kon men de oorzaak niet vast stellen, doch men vermoedt, volgen de N.H. Crt., dat een losgeslagen kabelballon over het dorp is gedreven. Bij meerdere percee- len bleek ook gistermorgen de stroomvoor ziening gestoord. VERDUISTERINGSTIJDEN. Men is verplicht te verduisteren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond van 19.59 tot 7.13 uur en Zondag avond van 19.56 tot 7.15 uur. Rijwielen, motorrijwielen en andere voer tuigen moeten gedurende dezen tijd licht op hebben en verduisterd zijn volgens de uniforme regeling. Maans op- en ondergang, 14 September op 18.56, onder 4.53 uur; 15 September: op 19.19, onder 5.58 uur. In de periode van 15 tot en met 21 Sept. des avonds en des nachts helder maanlicht. Volle maan 16 September 16.41 uur. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 15 September is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Deze nachtdienst gaat in op Zaterdagavond 8 uur. vriendschappelijke 'betrekkingen, ondanks het grensverschil, dat al weer vergeten is en wij zouden er nooit meer over gedacht hebben een Oudorper anders dan als 'n goe den buur te beschouwen, als er niet plotse ling iets gebeurd was waardoor wij laten we het maar eerlijk bekennen jaloersch geworden zijn op de burgerlijke vrijheden, die men zich daar ongestraft kan veroor loven, terwijl een Alkmaarder, die hetzelf de doet de zekerheid heeft, dat hij op het politiebureau moet overnachten. In alle Alkmaarsche ondernemingen loopt tusschen het personeel wel een man rond, die maatschappelijke rechten heeft, waarvan niet een der anderen straffeloos kan profi- teeren Hij is in dezen tijd de veel benijde, de Alkmaarder want dat is hij eigenlijk die zich 's avonds om tien uur nog kan ver oorloven van huis te gaan om in een café een potje bier te gaan drinken en er tot slui tingstijd te blijven zitten, wanneer er ten minste een café in Oudorp is, wat we op het oogenblik niet zeker weten, maar onbekend heid met het bestaan van diverse café's is tenslotte meer een aanbeveling dan een tekortkoming. Wij hebben gelezen, dat Koedijk zich althans aan den Oostkant van het Kanaal niets van de tien-uurs-verordening aantrekt en we laten verder onbesproken of men daar de verordening goed of slecht heeft gelezen, omdat Koedijk alweer zooveel verder weg is en ons daarom minder interesseert. Maar dat de bewoners van het Ooievaars nest voor het meerendeel rasechte Alk maarders, die alleen maar over de brug hebben te komen om hun werkplaatsen en kantoren te bereiken dat deze ontaarde stadgenooten des avonds op een rijtje langs het Kanaal staan om er zich erin te verlus tigen, dat de Alkmaarders naar huis en mis schien wel naar bed gestuurd worden, dat is' iets, dat geen zelfbewuste Alkmaarder kan verdragen. Dat doet ons onwillekeurig de vraag stel len of wij toch nog maar niet eens de moeite zouden doen om dat stukje Alkmaar er weer bij te krijgen, vooral nu zooiets tegen woordig veel gemakkelijker schijnt te gaan dan vroeger. Oudorpers, wij hebben .U wat te zeggen! Grijnst niet als wij naar binnen moeten en de Oudorper Harmonie- of bridgeclub nog eens uit blazen of uit kaarten kan gaan. Spot niet met ons als de Oudorper bioscoop die er misschien niet eens is om half elf kan sluiten, terwijl wij om kwart voor tien langs de donkere wegen moeten draven om ons huis te bereiken. Tart ons niet, want anders Dan komen wij het Ooievaarsnest an- nexeeren en dan passen wij de leuzen van de oude Fransche revolutie toe, vrijheid, ge lijkheid en broederschap, waarvan de vrij heid en de broederschap dan wel een eigen aardig beeld zullen vertoonen. En daarom, Alkmaarsche Oudorpers, of Oudorper Alkmaarders, één goede raad: ver- hoogvaardigt U niet, want het zou U kunnen berouwen. City-theater, 7.15 uur; hoofdnummer Op hoop van zegen (Holl. film, rom.-dram.); hoofdrollen mevr. de Boervan Rijk, Frits van Dongen, Annie Verhulst, Cissy van Bennekom en W. v. d. Veer. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnummer Vijf millioen zoeken een erfgenaam (kom.); hoofdrol Heinz Rühmann (dubbelrol). Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 Uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theate"*, 7.15 uur, hoofdnummer Grenspatrouille (rom.-sens.); hoofdrollen Attila Hörbiger, Gerda Maurus, H. A. Schlettow e.a. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnummer On stuimig bloed (rom.-sens.); hoofdrol Oscar Marion en Margaret Kraus. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. THEE-DISTRIBUTIE. De thee-distributie maakt in elk gezin het theedrinken tot een probleem, dat men op verschillende manieren tracht op te lossen, Begin bij het oplossen dezer thee-moeilijkheden bij het begin: koop thee, die behalve geurig, ook krachtig en zwaar is. Druk of stamp de thee in een vijzel of op soortgelijke wijze fijn, des noods tot poeder, waardoor slechts 1/3 van het normale gebruiksgewicht noodig is om een even kraehtigen drank te ver krijgen als anders. Tenslotte nog een goe den raad: gebruik „Sabina" thee, deze schenkt het krachtigste af en is heerlijk van geur en smaak. Ing. Med. Heel veel dagen van Augustus zijn dit jaar verregend en verwaaid. Langs het wa ter ging het nog wel, daar gaat het eigen lijk altijd, maar op het water viel het niet mee, om van in het water maar niet te spreken. Badplaatsen en watersportgebie den hebben zeer schadelijke weken beleefd, de badplaatsen waren toch al niet in trek, maar ook Loosdrecht en Grouw, Giethoorn en de Kaag zullen het hebben gemerkt aan het kleinere getal bezoekers, dat behalve de tijdsomstandigheden ook de herfstig koude vlagen velen hebben afgeschrikt om op en in het water hun vertier te zoeken in den vollen vacantietijd. Wij moeten nu, als vrienden van het water, trachten in September nog wat van de schade in te halen. We zijn er wel ge weest ook in Augustus, maar toch min der vaak dan wanneer een warme zomer zon naast de verfrisschingen van meer en vaart zou hebben gelokt met dan welhaast onweerstaanbaren drang. September kan een mooie maand zijn, ook juist op en langs het water, September be hoeft zeker niet minder mooi dan Augustus te worden genoemd. Dat geldt voor de heidestreken, waar de paarse bloei nog triomfeert op vele plekken. Dat geldt voor de bosschen, waar hier en daar en steeds meer al wat herfsttooi de betrekkelijke een tonigheid van het groen gaat breken. Dat geldt minder voor het bouwland, waar de korenakkers leeggeoogst zijn, maar waar toch andere gewassen nog genoeg variatie geven. Maar dat geldt van het waterland, zoo goed als van het duinlandschap zeer ze ker. In de duinen rijpen de vlierbessen, de duindoorns, de vuilbessen, de bramen, en geven naast het dorrend blad veel schoon heid van tinten en kleuren. En in het waterland is er naast dit laatste nog een volop levende zomertooi, met zelfs lente- lijke verschijningen er tusschen door, als velerlei sieraad van den herfst. Lentelijke verschijningen; mag zoo bijvoorbeeld het sierlijke, elegante Waterdrieblad niet hee- ten, dat na den rijken Meibloei in Augustus en September minder overvloedig, maar prachtig evenzeer, zijn rose bloemtuilen heft aan de waterkanten? En daarnaast nog overvloed ja, van zomerbloei. De water lelies en de plompen geven het nog niet op, de gentianen kleuren nog heele velden geel, de veenwortels nog heele plekken rose. Aan den kant spreiden de kattestaarten uitbun dig purper uit onder de hemelen, bloeien hoog de wilgenroosjes en forsch de valeria nen, slingeren de witte winden zich nog overvloedig door het riet en weten het bit terzoet en de gele wederik nog van geen wijken. Maar tusschen al die late en laatste, soms nog overvloedige, maar vaak toch ook al welkenden en minderenden zomerbloei vertoonen zich de herfstteekenen alom en al meer. De lisschen, de mooie gele water irissen van late lente en vroegen zomer, latèn de bruine zaden uit de dikke kolven vallen. De hooge zuringen staan bruin en dor aan den landzoom, waar het riet en andere planten steeds meer herfstkleuren gaan vertoonen. De rijpe braambessen, te vinden in duin en bosch en akkerland, staan nergens zoo dik en sappig en over vloedig als in het moeras. Herfst is bovenal de tijd der vruchten, zooals de lente de tijd van knoppen en de zomer de tijd der bloe men kan heeten, al gaat dit niet precies op natuurlijk. Van die herfstvruchten geeft ook het waterland zijn deel, al is er weinig eetbaars onder. Herfstvruchten, al zal ieder ze niet gereedelijk zoo noemen, zijn ook de bruine lischdodden, eetbaar niet, maar wel waard om er een bos van mee te nemen als kostelijken kamertooi. Als al te rijpe vruch ten moet ge ze overigens niet verzamelen, dan krijgt ge er dadelijk of heel gauw, een groote stuifboel van. September in het waterland: vreugde volle tijd van laten zomer en vroegen herfst, als de zon wat meewerkt en de wind geeft De proeven werden genomen, nadat men de sterkst mogelijke voorzorgen had genomen, en vrijwel alle bijkomsti ge toevalligheden zooveel mogelijk had uitgeschakeld. Het bleek nu bij deze proeven, dat Albert verdunningen van organische zuren van 1 1.000.000 ge makkelijk kon herkennen. Dergelijke verdunningen kunnen door den mensch zeker niet meer worden waargenomen. Merkwaardig was ook, dat zelfs zwavel zuur in een verdunning van 1 op 10 millioen door den hond goed herkend werd, als gelijk aan de kolf, waarvan het dier lucht werd gegeven. In een andere proef werden Albert meng sels van zuren ter onderscheiding aangebo den. Deze proeven leerden, dat de hond 3 geurenmengsels zeer goed kon onderschei den, maar tevens, dat niettegenstaande dit onderscheidingsvermogen een onjuiste keuze verscheidene malen voorkwam. Nog een treffend verschijnsel deed zich bij deze proefnemingen voor, n.l. dit, dat het proef dier ook in staat bleek stoffen te onderschei den, die op zichzelf geen geur hebben. Dit berust, meent Buytendijk, zeer waarschijn lijk op het feit, dat deze stoffen de verdam ping van andere reukstoffen béinvloeden. Zoo kan ook de mensch, althans sommige menschen, ruiken, of er suiker in de thee, of zout in de seep is. Albert herkende echter met gemak keukenzout in een verdunning van 1 op 10.000 en chinine in dezelfde ver dunning. Stoffen dus, die zelfs in hooge con centratie voor ons reukloos zijn, worden door den hond waargenomen. Buytendijk knoopt echter aan deze waarnemingen een waarschuwing vast, aan het adres van hen, die de waarde van den goed gedresseerden politiehond meermalen te hoog aanslaan, een waar schuwing, gegrond op het aantal fouten, dat ook Albert nog maakte. De hooglee raar merkt inx dit verband n.l. op, dat voor het gebruik van honden bij de re cherche de grootste voorzorg in acht moet worden genomen, en dat nooit het resultaat dien graad van zekerheid be zit, die voor de beschuldiging van een mensch noodig is. Ter nadere illustratie van deze waarschu wing geeft hij nog de volgende proef, welke schijnbaar slaagde en toch volkomen onjuist was genomen. In het Huis van Bewaring be vond zich een verdachte; men wilde weten of een jas a, die ergens gevonden was, hem toebehoorde. De proef werd als volgt ge daan: Op de binnenplaats werden zes jassen neergelegd, namelijk de gevonden jas a, en vijf van bureaubeambten. De hond kreeg lucht aan den verdachte en bracht jas a. Een dergelijke proef bewijst niets, zegt Buytendijk. Immers de jas a zal zeker een geheel ander geurcomplex bezitten dan de jassen van de vijf beambten. Men stelle zich voor, dat de geuren zichtbaar waren. Dan zou de hond b.v. vijf grijze jassen en een fel roode voor zich zien. De kans, dat de zoo De BURGEMEESTER van ALKMAAR maakt 'bekend, dat vanaf MAANDAG 16 SEPT. 1940, door den Distributiedienst ALKMAAR een aanvang zal worden ge maakt met -de uitreiking van VLEESCH KAARTEN. De kaarten worden alleen uitgereikt op vertoon van de distributiestamkaart, welke moet worden afgekruist. Ieder houder van een distributiestam kaart, die op 1 October 1940 den leeftijd van 4 jaar of ouder bereikt zal hebben, heeft recht op een heele vleeschkaart. Kinderen, die op 1 October 1940 den leeftijd van 4 jaar nog niet bereikt heb ben, hebben recht op een halve vleesch kaart. Aan arbeiders, die zwaren lichamelijken arbeid verrichten, wordt een HALVE vleeschkaart EXTRA uitgereikt. Aan hen, die zeer zwaren lichamelijken arbeid verrichten, wordt een HEELE èn een HALVE vleeschkaart EXTRA uit gereikt. Ten opzichte van de uitreiking is de volgende regeling vastgesteld: Voor hen, wier geslachtsnaam begint met: nog een maand vol prachtige dagen om te roeien, te zwemmen, te zeilen, te zwerven in en langs het stille water of de bewogen golven. Goede tijd om nog wat kracht op te doen, daar en elders, vóór de winter komt! A. L. B, sterk afwijkende wordt geapporteerd, is dan wel zeer groot. Alleen als alle voorwerpen tot eenzelfde reukgroep behooren en ook optisch naar de grootte en den vorm gelijk zijn, is er een kans op betrouwbaar resultaat. Nog gevaar lijker is het, op grond van een aan den hond geboden geur van een voorwerp een per soon uit een rij van personen te laten uit kiezen. Zelfs al weet de dresseur niets van de proef af, en heeft hjj zelf tegen niemand verdenking, dan is nog de mogelijkheid, dat de hond op minimale bewegingen van een dier personen reageert, zeer groot. Tot zoover Buytendijk. In een van mijn vorige opstellen heb ik er reeds op gewezen, hoe uitermate moeilijk het inderdaad is, om een hond, die in opleiding is, zoo te dresseeren, dat hij ook begrijpt, waarom het gaat, opdat hij geen van buiten geleerd lesje opzegt, als hij in de praktijk wordt „losgelaten". En juist bij het politie- meer nog bij het recherche-werk komt het er op aan, dat de hond begrijpt, wat hij doet of doen moet. Men dient dan ook wel bui tengewoon zeker van zijn zaak te zijn, in dien men een mensch wil beschuldigen lou ter en alleen op de aanwijzingen van een hond, al is dat nog zoo'n voprtreffelijke speurder. Over het speuren wil ik het graag nog es een volgenden keer hebben, doch thans nog even een aardig voorval vertellen, dat mij zoo juist, schrijvende dit artikel, met mijn hond overkomt. Er is gebeld, en iemand komt naar boven, naar mijn kamer. Wij pra ten even, en gaan dan naar beneden, naar de huiskamer, waar de hond is, die mijn gast nog nooit heeft gezien. De gast gaat eerst de kamer binnen, de hond komt kwis pelend op hem af, ruikt even, duwt zijn snuit in 's-mans handen en wenscht aange haald te worden, wat ook promptelijk ge schiedt. Ik verwonder mij daarover, want zoo gemakkelijk laat Ewald vreemden niet binnen, in andere gevallen. Wij noemen hem niet voor niets Oom Blaf De gast blijft even zitten en zegt dan plot seling, met stemverheffing: „Nou, dan ga ik maar weer". De daad bij het woord voegende probeert hij op te staan, maar hjj ploft di rect weer in zijn stoel neer, want de hond staat in hetzelfde oogenblik blaffend en dreigend voor hem. Ik commandeer hem weg, en de gast kan gerust het huis verla ten. Ik heb nog altijd geen verklaring voor dit gedrag kunnen vinden, tq meer, omdat het heel verschillend is. De een ontvangt de hond vriendelijk, al heeft hij hem nog nim mer gezien en blaft hem na bij het heen gaan, den ander wenscht hij niet binnen te laten, maar laat hij wel heel vriendelijk mee uit. En dikwijls geeft hij dan nog pootjes toe. Dikwijls heb ik al naar een oplossing van dit gedrag gezocht, maar gevonden heb ik er nog geen. Misschien komt het wel, om dat zijn moeder een tikje zonderling was. Maar dat is voor een volgend maal KYNOLOOG. Letter A, B, of C op Maandag 16 September 1940. Letter D, E, F, G of H op Dinsdag 17 September 1940. Letter I, J, K of L op Woensdag 18 September 1940. Letter M, N, O, P, Q of R op Donderdag 19 September 1940. Letter S, T, U of V op Vrijdag 20 September 1940. Letter W, IJ of Z op Zaterdag 21 September 1940. De uitreiking zal geschieden op de na volgende plaatsen: t.w.: Ie Door het Distributiekantoor ALK MAAR, Breedstraat 40, EVENWEL UITSLUITEND voor de bewoners van dat stadsgedeelte, dat gelegen is binnen de begrenzing door de Nieuw- landersingel, Kennemersingel, Gees tersingel, het Noordhollandsch Ka naal, Kaarsemakersgracht, Voordam, Zijdam, Appelsteeg, Hekelstraat, Ka pelsteeg en Groot- en Klein-Nieuw- land. 2e In de voormalige Keetkolkschool, in gang Westerkolkstraat en 3e In het Gymnastiek-lokaal van de Nic. Beetsschool, ingang Snaarmans- laan. Er wordt hierbij met nadruk de aan dacht op gevestigd, dat zij, die in de ter men vallen voor extra vleeschkaarten, zich uitsluitend dienen aan te melden aan het Gymnastiek-lokaal in de Nic. Beets school, aan de Snaarmanslaan. De kantoren zullen op bovengenoemde data geopend zijn van 9 uur v.m. tot 5 uur n.m., uitgezonderd op Zaterdag 21 Sep tember 1940, op dien dag alleen afgifte van 9—12 uur. Alkmaar, den 14den September 1940. De Burgemeester voornoemd F. H. VAN KINSCHOT.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2