AMSTERDAMSCHE BEURS ALKMAARSCHE COURANT. ^Buitenland Jifdscficiften Jkownciaai llieuws JCeck éi Schaal £aatste Aeücfitm Rechtszaken RMeeren... geld wegsmijten VRAAG EN AANBOD is»/* 207 5% Nieuws in 'f kort. LIMMEN UITGEEST HEILOO Kantongerecht te Alkmaar. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels, De Alkmaarsche Courant 1940, TWEEDE BLAD. der Veer, Sophie de Vriesde Boer, Miep van den Berg, Coen Hissink, W. Hunsche, Cissy van Bennekom, Ubo Groenier, August Kiehl, Anton Verheijen, Aaf Bou- ber, Clara Visscher en Matthieu van Eijs- den op. De regie berustte bij A. Benno en de artistieke leiding bij Louis Saalborn, waardoor een voortreffelijke film werd verkregen. Ouderen, die nog eens „Op hoop van zegen" willen zien en jongeren, die van dit markante stuk willen kennis nemen kunnen deze week in het City Theater van deze prachtige Hollandsche film komen genieten. Vooraf een als gewoonlijk interessant journaal, o. a. een bijzonder mooie film uit het Zeeuwsche boerenland, waar het goudgele koren op de akkers staat en een afbeelding van Louis Davids, terwijl hij zijn liedje over Artis zingt. „GRENSPATROUILLE". Harmonie. Grenspatrouille is ongetwijfeld een boei ende film. Het is het verhaal van den strijd tusschen de grenswacht en de smokke laars, die probeeren op donkere avonden en langs alle mogelijke sluipwegen hun waren over de grens te brengen. Het is de eeuwige strijd om het bestaan, die hier dikwijls op zijn scherpst tot uiting komt. De onver zoenlijlce antithese tusschen wat de wereld, die in het geldende spraakgebruik be schaafd heet, „recht" en „wet" noemt en het recht tot leven óók een recht van den enkeling, die vecht voor zijn bestaan, desnoods tegen alles in ook de beper kingen, die de wereld hem wenscht op te leg gen. Tegen dezen achtergrond ontwikkelt zich dan een romantisch conflict, dat pas na een sterke dramatische climax zijn oplos sing vindt. De film leent zich uitstekend ovor prach tige fotografische opnamen. Er wordt veel in geschied, zoodat „Grenspatrouille" ook in sportief en aesthetisch opzicht het aan kijken waard is. Zooals gezegd spanning ontbreekt evenmin, zoodat vrijwel ieder deze film zal kunnen waardeeren. De rol len worden goed gespeeld, Atilla Hörbiger, Gerda Marus en Georgia Holl geven de voornaamste karakters zeer aannemelijk weer. Het voorprogramma bestaat uit Ufa- en Profiltinieuws, waarin o.m. enkele opnamen over de Alkmaarsche kaasmarkt voorkomen. VIJF MILLIOEN ZOEKEN EEN ERFGENAAM. Victoria-theater. Eigenlijk zouden wij met één zinnetje kunnen voldoen: Heinz Rühmann speelt de hoofdrol in een zeer vermakelijke geschie denis en hij doet dat op onverbeterlijke wijzei En dan weet men meteen, dat geen enkele bezoeker ook maar één minuut de kans krijgt, om zich te vervelen. Maar laten we toch iets van de film zelf vertellen. Heinz Rühmann speelt er twee rollen in: die van de neven Pett. De heer Peter Pett is verkooper van stofzuigers en zijn productie is ongeveer drie toestellen per maand. Hetgeen armoede beteekent in hun huis van Pett, waar zijn lieftallig vrouwtje met veel moeite de eindjes aan elkaar knoopt. Pett weet er echter nog wat bij te verdienen door op te treden als ca baretier, maar ook die bijverdienste is niet voldoende om het echtpaar onbezorgd te laten leven. Gelukkig is met de honger niet de liefde buiten de deuren gezet en de heer en mevrouw Pett vormen een wel zeer ge lukkig paar. In Amerika sterft een oom van Pett en deze laat o.a. 5 millioen na aan Peter, als tenminste blijkt, dat die gelukkig getrouwd is. Zou dat niet het' geval zijn, dan erft een Schotsche neef die millioentjes, mits de ze ongetrouwd blijft. Natuurlijk is er een kaper op de kust en wel de man, die Peter Pett moet opzoeken en moet nagaan, of hij werkelijk gelukkig is. Deze meneer wil de 5 millioen liever zelf houden en neemt daarom een aardige jongedame in den arm. Samen ontvoeren ze Peter, brengen hem op de boot en vanaf dat oogenblik moet de jongedame doorgaan voor Peter's vrouw Moeten we de rest van het verhaal ver klappen? Als men weet, dat ook de Schot sche heer met Peter's vrouw naar Amerika komt? En ook nog weet, dat Peter tal van moeilijkheden moet overwinnen? En daarbij zonder dat hij het weet ook nog zijn neef als tegenstander heeft. Halsbrekende toeren moet Peter uitvoeren, om tot zijn doel te geraken en telkens dreigt het mis te gaan, dreigen de millioenen verloren te gaan. Gelukkig voor de familie Pett komt alles in orde en het slot is, dat twee geluk kige paartjes de koffers voor Europa pak ken. Meer zeggen we niet van deze film, die in een zeer snel tempo gespeeld wordt en waarin Heinz Rühmann zich geheel kan uitleven. Hetgeen hij dan ookdoet. En naast hem treedt een aantal filmartisten op, die het geheel tot een zeer, zeer genoeglijke film maken. In het journaal ziet men o.m. flitsen van de windhondenrennen in Heiloo, welke op name (er is ook een vertraagd gedeelte bij) zeer goed geslaagd zijn. ONSTUIMIG BLOED. Roxy-Theater. Een film uit het boschwachters- en stroopersleven, waardoor een romantisch verhaal is geweven. 't Begin van de film geeft de ontvluch ting van een gevangene uit een tuchthuis, midden in het bosch gelegen. Later vin den we dezen ontvluchten booswicht als strooper terug op het landgoed waar Franz Holm houtvester is. Deze kan er maar niet in slagen den strooper te pak ken. Lydia, de dochter van den landgoed eigenaar toont haar sympathie voor Franz, maar als zij bemerkt, dat Marie, de nicht van de oude huishoudster Franz lief heeft, w11 zij de geliefden niet in den weg staan. De strijd met den strooper gaat verder. Bij toeval komen Marie en dezen strooper tegenover elkaar te staan in het houtves tershuis en daar luistert Franz ongewild pPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Zaterdag 14 September 1E40 STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940 II 33H NederL 1938 3 Ned.-lndië 1937 5K Duitschl. ro verkl B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mij C.rt. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alê Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Bethleh. Steel60 Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Oostkust Serbadiadi lnterc Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Oude Deli Senembab AMER SPOORWEGEN. Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Can Pac Vor. k. plm 1 1 u 91% 81V, 81% 761/, 76% 263/8 25% 81% 80 1461/, 146% 9b 96 86% 86 64% 64 435 330 82'/, s3 150% 150 20% 21 66 66 5 5 4U%6 42 28%, 28'/, 19 19 16 4j' 46% 360 360 207 210 210 91 91 215 29'/, 8% 8% 18 190 139% 140 llö 3 3 91 92 127 12/ 1.5'/, 116 12'% 127% 138 137 192 159% 160 8 6% 8% 8»/,6 10% 3 8'/, 10% VALUTAKOERSEN DER NEDERLAND SCHE BANK, 14 SEPTEMBER. (Schriftelijke en tel.-transacties) Valuta's: New York 1.88 3/16—1.88 9/16; Berlijn 75.28—75.43; Helsinki 3.81—3.82; Stock holm 44.8144.90; Zürich 42.84—42.92. Bankpapier: New York 1.86J4— 1 901/»; Brussel 30.0830.20; Stockholm 44.76 44.94; Zürich 42.80—42.96. Blum gearresteerd? - In Vichy doet het gerucht de ronde, als zouden de vroegere minister-president Leon Blum en zijn kabi netschef, Jules Moch, gearresteerd zijn. Gaat de Fransche regeering naar Lyon? - Volgens geruchten uit Vichy zou de Fransche regeering van plan zijn binnen kort naar Lyon te verhuizen. Koningin Helena naar Roemenië ver trokken. - Uit Rome wordt gemeld, dat de koningin-moeder Helena van Roemenië gis ter uit Florence naar Roemenië is vertrok ken. Carol krijgt Portugeesche verblijfsver gunning. - Uit Lissabon wordt door de pers bekend gemaakt, dat de regeering aan ex- koning Carol en zijn gevolg een verblijfs vergunning voor Portugal uitgereikt heeft. Begenadiging van Hongaren en Bulga ren. - Bij koninklijk decreet zijn alle Hon garen en Bulgaren uit het aan Hongarije en Bulgarije afgestane gebied, die wegens poli tieke delicten veroordeeld waren, begena digd. Het Kind. W. N. de Vletter opent het nummer van 7 September met een aantal interessante psychologische waarnemingen over een enkel geval, dat de Ned. Stichting voor Psychotechniek te behandelen kreeg. De redacteur betoogt opnieuw „De natuur ge neest" en A. Kallema schrijft nog eens over de reactie, die de oorlogsgebeurtenissen op de jeugd van vroeger en nu hadden. Een artikeltje over keelontsteking van mevr. BeerninkTrip, een beschouwing van de redactie over „het zevende leerjaar en de commissie van Poelje" en een bijdrage „Schoolziek" besluiten deze aflevering, die met verschillende foto's en teekeningen is geïllustreerd. een gesprek af tussehen beiden. De stroo per is Marie's echtgenoot. Even na het sluiten van hun huwelijk is hij gear resteerd en tot een langdurige tuchthuis straf veroordeeld. Franz veinst niets van Marie's geheim te weten, maar hij laat door een politieafdeeling den strooper omsingelen. Er ontstaat een felle strijd. Als de politie ten slotte het huis betreedt, waarin de strooper zich verscholen had, blijkt deze reeds aan zijn verwondingen te zijn overleden. Nu is Marie vrij en niets staat het geluk van haar en Franz meer in den weg. Oscar Marion als Franz, Margarete Kraus als Marie, Franz Schleger als de strooper en Trude Binar als Lydia hebben de film goed gespeeld. Het voorprogramma bracht een uitge breid Ufa-journaal, een zeer geslaagde, eenigszins zonderlinge muzikale film met vele komische momenten, en een aardig Holl. Nieuws, met o. a. eenige opnamen van nieuwe dansfiguren. Vergadering L.T.B, In de Donderdagavond gehouden buiten gewone vergadering van de afd. van den L.T.B. werd besloten om stroo en kunstmest coöperatief aan te koopen. Er werd 20.500 kg. stroo besteld. Kunstmest zal men zoo vlug mogelijk aankoopen en een vroeger genomen besluit om een inschrijving te hou den, werd ingetrokken. In een vacature van lid tuinbouwschool werd voorzien door de benoeming van den heer C. Nuijens Jzn. Besloten werd voorts om voorstellen aan hangig, te maken voor kringvergaderingen te Alkmaar en Beverwijk, omdat men elkaar juist nu noodig heeft. Op een der vergade ringen zal men voorstellen om een hoogeren prijs te krijgen voor varkens, daar door de hooge krachtvoer-prijzen de kosten slechts matig gedekt zijn. Ook zal men aandacht wijden aan de langzame betaling door de Centrale. Op voorstel van den heer N. Kuijs werd nog besloten stappen te ondernemen omtrent het verkrijgen van dorschvergun- ningen en goedgekeurde zaden. Bij de rondvraag kwamen de tongen los over actueele onderwerpen, o.a. het organi- seeren van een cursus in kennis van kunst meststoffen (dat is mogelijk als 15 personen zich aangeven) en een beter geredigeerd tuinbouwblad. Het tegenwoordige voldoet niet meer. Weer een 2e wethouder mogelijk. Sedert het vertrek van den heer H. Kingma op 1 Mei j.l. bestond het college van burgemeester en wethouders uit den burgemeester en wethouder Zaadnoordijk. Toenmaals kon aanvulling van het college nog niet plaats hebben. Thans is' bij 't ge meentebestuur bericht ingekomen dat men tot aanvulling var, deze vacature kan over gaan. Proces-verbaal. Tegen een tweetal personen, die weiger den dienst te doen bij de Luchtbescherming, is proces-verbaal opgemaakt. Opgeheven, Het jeugdcorps van „Eensgezindheid", dat eenige jaren tot groote voldoening van de burgerij uitvoeringen gaf (als regel tege lijk met het groote korps), is door de geringe animo van de jeugd ontboden. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. ZONDAG 15 SEPTEMBER. UITGEEST, av. 7 uur, ds. Hanneman. HEERHUGOWAARD, 2.30 uur, ds. van Mullem. INSTALLATIE PASTOOR TH. VAN BEERS TE BERGEN. Niettegenstaande de zeer slechte weers omstandigheden heeft pastoor Th, van Beers Vrijdagavond in tegenwoordigheid van zeer vele 'parochianen en belangstel lenden zijn intrede gedaan in zijn nieuwe parochie. Wegens de tijdsomstandigheden ging deze intrede niet gepaard met het veelal gebruikelijke ceremonieel van een ontvangstgroep bestaande uit deputaties van besturen en vereenigingen. Afgehaald van het station te Alkmaar, arriveerde de nieuw-benoemde pastoor met den deken van Alkmaar en het kerk bestuur van de parochie, gezeten in een tweetal koetsen, aan het kerkplein, waar door de welpen en verkenners van de St. Lambertu^groep een eerehaag werd ge vormd. In de kerk stond een stoet van bruidjes opgesteld, die hen naar het hoogaltaar ge leidden, Aan de aanwezigen werd een handleiding van de installatie-plechtigheid ter hand gesteld, waarin de ceremonieën uitvoerig waren omschreven en toegelicht. Na de plechtigheid, welke met groote be langstelling werd gevolgd, sprak de deken, den pastoor en de overige aanwezigen toe. Hij memoreerde de feestelijke viering van het 40-jarig priester-jubileum en den dezer dagen gehouden groote afscheidsavond van den vertrokken pastoor, over wiens eigen schappen spr. zich als priester en als mensch zeer' waardeerend uitliet. Spr. wek te op de dankbaarheid blijvend te doen zijn, door een geregeld contact met den rustenden pastoor te houden. Daden van belangstelling zullen ook voor hem een aan sporing zijn, om zijn vroegere parochianen in zijn gebeden te gedenken. Ten bewijze van uw geloof, aldus ver volgde spr., dat die nieuw gezonden pas toor in naam van God komt, bood ge hem ter verwelkoming het beste van uw paro chie, de jeugd aan. Hij is gekomen om u en het jonge geslacht de waarheden voor te houden, u te onderrichtenen als het moet ook te vermanen, niet om u te krenken, doch om u te maken tot trouwe leden van kerk en maatschappij. Zich wendend tot pastoor van Beers, wenschte hij hem geluk met zijn benoeming. De personen der parochie St. Petrus en St. Paulus, tot voorbeeld stellende, wekte hij hem op het geloof te bewaren en te ver sterken in standvastigheid en liefde tot de eer van God en het welzijn der parochie. Met den zegen werd de plechtigheid hier na gesloten. (Ongecorrigeerd.) ZWARE MISHANDELING. Als verdacht van zich te hebben schuldig gemaakt aan zware mishandeling is te Gro ningen aangehouden de 53-jarige expediteur J. M., wonende te Noorddijk, die bij een on- eenigheid in een café te Groningen, den café houder met een stoel te lijf wilde gaan. Diens vrouw kwam tussehenbeiden en ving daardoor den voor haar echtgenoot bestemden slag op. Hierdoor werd zij dusdanig aan het hoofd verwond, dat zij zich onder medische behandeling moest stellen. M. wordt ter be schikking van de justitie gesteld. K. SCHAAP f. Op 63-jarigen leeftijd is te Amsterdam overleden de heer K. Schaap, oud-voorzitter van de Vereeniging tot bevordering der ge zondheid in de grafische vakken in Neder land. DE TOEWIJZING VAN BENZINE. De rijksinspecteur van het verkeer voor het goederenvervoer in Noordholland te Amsterdam deelt mede, dat, in verband met de voorbereidingen van de toewijzingen van vloeibare brandstof voor de maand October a.s., de rijksverkeersinspectie te Haarlem en te Amsterdam gedurende de periode van en met Maandag 16 September tot Maandag 23 September geen verzoeken om wijziging van toewijzingen voor goederenvervoers- doeleinden voor de maand September kun nen behandelen, zij het dat deze mondeling of schriftelijk op één der beide kantoren of op beide worden voorgebracht. Dacht U dat Uw concurrent zoo dom is f Een modern zakenman is „b?) de tijd" en adverteert in de Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 13 September 1940. Schriftelijke uitspraken. N. P. J. S. te Alkmaar, overtreding van de wet op ontslag arbeiders, 20 boete of 10 dagen hechtenis. C. M. te Medemblik, over treding van art. 22b der motor- en rijwiel- wet, 30 boete of 15 dagen hechtenis. P. W. te Schagen, overtreding van het meng- voederbesluit, 15 boete of 5 dagen hechte nis met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen voeder. Th. M. D. te Bergen, het onderzoek uitgesteld tot 27 September 1940. Mondelinge uitspraken. Overtredingen van dé Motor en Rijwielwet: J. A. S. te Alkmaar 1 maand tuchtschool voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. G. P. te Den Helder, 0.50 boete of 1 dag hechtenis. J. G. te Bakkum, 1 boete of 1 week tuchtschool. F. B. W. te Bergen, 1 boete of 1 dag hechtenis. P. J. R. te Alk maar, J. H. R. te Alkmaar, F. v. d. H. te Castricum, ieder 2 ooete of 1 dag hechtenis. H. H. te Heiloo, 2 boete of 2 dagen hechte nis. A. G. J. te Heiloo, A. M. v. V. te Rotter dam, M. C. D. te Warmenhuizen, ieder f 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. H. S. te Sint- Pancras, P. G te Hoogwoud, F. B. te Den Helder, E. J. te Alkmaar, C. V. te Rotterdam, K. R. te Hoogkarspel, G. ten V. te Heiloo, P. K. te Heiloo, K. v. d. B. te Alkmaar, ieder f 3 boete of 2 dagen hechtenis. A. O. te Alk maar, 2 maal f 2 boete of 2 maal 1 week tuchtschool. H. Z te Alkmaar, 5 boete of 3 dagen hechtenis. A. v. H. te Amsterdam, 6 boete of 4 dagen hechtenis. H. S. te Egmond aan Zee, M. T. te Vlissingen, ieder 10 boete of 8 dagen hechtenis. N. J. te Haarlem, f 15 boete of 10 dagen hechtenis met met toe wijzing der civiele vordering ad 5. Overtredingen van de ver duisteringsverordeningen: J. J. te Warmenhuizen, 3 boete of 2 dagen hechtenis. W. M. J. v. V. te Beverwijk, f 2 en 3 boete of 1 en 2 dagen hechtenis. A. J. Z, te Sint Maarten, C. Z. te Sint-Maarten, H. J. te Oude-Niedorp, J. C. L. te Amster dam, A. V. T. te Alkmaar, P. P. H. te Leeuw arden, L. G. te Egmond aan Zee, J. J. te Sint- Maarten, M. K. te Broek op Langendijk, P. L. te Warmenhuizen, P. K. te Warmen huizen, W. F. te Sint-Maarten, N. K. te Zuid- Scharwoude, A. M. S. te Haarlem, R. v. d. W. te Stompetoren, H. Th. P. te Heiloo, C. B. te Alkmaar, ieder 5 boete of 3 dagen hechte nis. J. B. H. te Warmenhuizen, H. T. te Heer- hugowaard, F. D. te Heerhugowaord, ieder 5 en 2 boete of 3 en 1 dag hechtenis. G. G. te Warmenhuizen, 5 en 3 boete of 3 en 2 dagen hechtenis. J. P. J. V. te Zuid- scharwoude, St. K. te Uitgeest, ieder f 8 boete of 6 dagen hechtenis. F. S. te Egmond aan Zee, 12 boete of 10 dagen hechtenis. H. A. W. te Alkmaar, 20 boete of 10 dagen hechtenis. G. J. D. te Zuidscharwoude, 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Poli tie v e r.o rdeningen: J. J. H. H. te Den Helder, A. K. te Alk maar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. den H. te Heiloo, M. de J. te Alkmaar, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. H. H. te Castricum, J. S. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. G. M. te Castri cum, 3 boete of 3 dagen hechtenis. H. A. te Alkmaar, J. A. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. W. R. te Alkmaar, 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van Artikel 461 van het Wetb. van Straf recht (loopen over verboden grond): P. M. P. te Warmenhuizen, P. R. te War menhuizen, ieder 4 boete of 2 dagen hech tenis. A. H. te Egmond aan Zee, 8 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de Vis- scherijwet: Th. S. en D. S. beiden te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis met ver beurdverklaring van de inbeslag genomen hengels. Overtredingen van arti kel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dron kenschap): A. K. te Alkmaar, H. S. te Hoorn, P. H. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant, (Dinsdags en Vrijdags inzenden). Te koop: goede kwaliteit net gedragen Heerencostumes, regenjassen en demies. BERGERWEG 5 ben. Antieke kast of kabinet, liefst van wortelnoten of bureaux te koop ge vraagd en 6 antieke stoelen, mag beschadigd zijn. Brieven onder letter L 340 bureau van dit blad. Te koop aangeboden: Gasfornuis 4 pits 20. Te bevr. A. HILDERING, Zaadmarkt 6668. Z. g. als nieuwe damesfiets en luid spreker te koop. REKERSTRAAT 47, Invalidenwagens, pracht wandelwa gen, niet van nieuw te onderscheiden voor spotprijs. Nog eenige Rolstoelen. „HYGIENA", Achterstraat 45. Tel. 2-0-5-2. Te koop: 1 bakkers Gazelle motorcar rier, 1 transportrijw. en 1 stofzuiger Electro Fort prima. J. LEEUWANGH's Verhuur-inr. Limmerhoek 8. Te koop gevraagd: Tafelbiljarts met een leien blad, speelmaat 80-160 of 90-180. SCHARLOO lb, Alkmaar. Te koop (zonder punten) mooie don kerblauwe zuiver wollen Winter mantel, maat 44, prijs 6.75. LEEUWERIKKADE 21. Te koop gevraagd: een fornuis. Br. met prijsopgaaf onder letter K 384 bureau van dit blad. Te koop: Pfaff trapnaaimachine, Haard, litsjumeaux, groote Passpiegel, enz. Pracht eiken Linnenkast, Dressoir. (Billijken prijs). DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: Een z. g. a. n. Haardkachel, klein model. v. d. WOUDESTRAAT 46. Pracht Voigtlander klap camera voor form. 6x9 of 4)4 x6 lens 6.3 met zelfontsp., geelfilter, portretlens en tasch, gekost 46, nu 29. C. HENDRIKS, Straatw. A 265, Heiloo Te koop uit netten inboedel: eenige prima winterjassen en overjassen en eenige costuums. Billijke prijzen en, zonder punten. DEKKER, Spoorstraat 5. Het Naaimachine Huis. Singer Handm. 25, Pfaff 25, Gritzner 22.50, Trap 25, Schoenmakersm. 35. J. H. DE BOER, Geestersingel 48, Alkmaar. HEERHUGOWAARD. (Augustus). Geboren: Maria Anna Geertruida, d. van C. Rood en G. Weel. Helena Marga retha, d. van J. P. Entius en M. Jonker. Simon Johannes, z. van J. van Schagen en A. G. Schuijt. Simon Petrus Cornelis, z. van J. W. Beers en A. Mooij. Maria Jo hanna Agatha, d. van C. P. J. Scholten en G. Groot. Nicolaas, z. van A. Vreeker en Th. de Boer. Annie, d. van Jo Blokker en A H. v. Welsenes. Sigberta Maria, d. van N. W. de Koning en M. G. Vreeker. Si mon Johannes Cornelis, z. van S. Borst en E. C. M. Overtoom. Trijntje, d. van Jac. Plaatsman en T. Agema. (bev. den Helder). Adriana Johanna, d. van Jac. Tesselaar en A. van Schagen. Petrus Jacobus, z. van J. P. Botma en A. M. Mettes. Petrus Nicolaas, z. van N. J. Weel en L. Schilder. Maria Jacoba, d. van P. J. Wijnker en M. Vlaar. Ondertrouwd: Adrianus Klaasse te Amsterdam en Geertruida Schouten. Theodorus Bleeker en Margaretha Kruijer. Getrouw d: Willem Balder en Antje Gootjes. Gerbrand Boots en Alida C. M. Overtoom. Adrianus Klaasse en Geer truida Schouten. Theodorus Bleeker en Margaretha Kruijer. Overleden: Cornelia Bakker, echtg. van J. Peereboom, 49 jaar. Hendrikus Dissel, echtgenoot van Jansje Hoogland, 59 jaar. Bertha van Til, echtg. van Klaas Olij, 65 jaar. Neeltje Bruin, wed. van C. Modder, 72 jaar. Neeltje Quant, wed. v. J. Borst, 56 jaar. Een levenlooze geboorte. 10 Mei overleden te Strijen Antonius Sijs, 20 jaar, z. van A. Sijs en Aafje Koppes. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320, te Schagen, ieder 6. boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van het Rij- tijdenbesluit: S. K. te Alkmaar, 8 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de Wa penwet: M. F. te Alkmaar, 4 boete of 1 week tuchtschool met verbeurdverklaring van de in beslag genomen windbuks.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7