DE SPIN. OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL Spott Jlechtszaken Silmmeuws tbeuiltetwi xin. TWEEDE BLAD 2 VOEDSEL VOOR ZIEKEN. De geneeskundig hoofdinspecteur van de Volksgezondheid schrijft: Verschillende voedingsmiddelen vallen thans onder de distributie. Ook onze zieken kunnen niet langer meer krijgen, wat zij meenen noodig te hebben, en misschien wel graag zouden wenschen. Het is dan de ge woonte om zich tot zijn behandelenden arts te wenden, met het verzoek extra-voedsel voor te schrijven. Schrijft de arts niet pre cies die artikelen voor, die vele patiënten wenschen, of geeft hij een mindere hoeveel heid dan de patiënt zelf meent noodig te hebben, dan geeft dit vaak aanleiding tot een zekere wrijving tusschen patiënt en arts. Het is, om teleurstelling en wrijving te voorkomen, nuttig, dat onze zieken weten, hoe in korte trekken de ziekenvoedseldistri- butie loopt. Alle artsen zijn op de hoogte gebracht voor welke ziekten extra voedsel mag worden voorgeschreven. Zij weten ook de hoeveelheid, die voor de ernstige gevalle maximaal mag worden verstrekt. Deze hoe veelheden zijn zoodanig, dat de zieken niet bang behoeven te zijn, dat ze tekort zullen komen, al wordt misschien niet aan al hun wenschen voldaan. Bovendien zullen de artsen bij sommige ziektegevallen genoodzaakt zijn, te advisee- ren bonnen voor voedingsmiddelen, die aan den patiënt verboden zijn, in te houden. Dit geval kan zich bijvoorbeeld voordoen bij dieetpatiënten. Maakt het dus den arts niet moeilijk, door voedingsmiddelen te vragen, die hij u niet kan en mag voorschrijven. Moppert niet, als hij bonnen laat inhouden. Noch het een, noch het ander doet hij voor zijn ple zier. Hebt vertrouwen in uw artsen en in de instanties aan wie de distributieregeling is opgedragen. Zij allen handelen welbewust in het belang van onze zieken, zoowel als in dat van onze geheele bevolking. DOOR AUTOBUS AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisterochtend is bij de Hoelcsterpoortbrug te Leeuwarden een verkeersongeval ge beurd, waarbij de 44-jarige tuinman J. Nau- ta werd gedood. Deze kwam per rijwiel van dep kant van den Groningerstraatweg. Ach ter hem aan reed een autobus uit Murmer- woude met arbeiders, die te Leeuwarden werkzaam zijn. De wielrijder veranderde van richting zonder een teeken te geven. Het gevolg was, dat hij werd aangereden en op slag dood was. De bestuurder van de autobus remde uit alle macht, tengevolge waarvan de bus slipte. De inzittenden kwa men er nog al goed af. Eenige werklieden werden door glasscherven gewond. MEISJE VERMIST TE AMSTERDAM. Sedert Maandag j.L wordt te Amsterdam vermist de 20-jarige Elisabeth Johanna Ten- ge, van beroep dienstbode in de hoofdstad. Het signalement van de vermiste luidt: lang circa 1.60 meter, gezet postuur, bleeke ge laatskleur, lichtblauwe oogen, breede neus, gekruld lichtbond haar, eenigzins scheeve mond. Zij was gekleed met donkerblauwe pluche mantel, blauwe klokrok, lichtblauwe ge streepte blouse, lage zwarte peau de peche schoenen, blootshoofds. Zij draagt een rood handtaschje bij zich. Men vreest een ongeluk. De commissaris van politie, chef van het bureau kinderpoli tie te Amsterdam, heeft namens de ouders opsporing en aanhouding van deze minder jarige verzocht. EEN ORDEDIENST VAN DE NEDERLANDSCHE UNIE. Wij lezen in „De Unie", het orgaari van de Nederlandsche Unie: Naar aanleiding van vele vragen die ons toereiken, maakt De Nederlandsche Unie bekend: De Nederlandsche Unie heeft eind Augustus aan den Rijkscommissaris ver zocht om een ordedienst te mogen op richten. Wij hebben de overtuiging, dat, indien de toestemming daartoe wordt verleend, duizenden jonge mannen bereid zullen zijn tot dezen dienst toe te treden, Diamanten doctoraat. - Zondag a.s. zal jhr. mr. P. A. J. van den Brandeler, oud procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage, en wonende aldaar, het zeld zame feit herdenken, dat hij zestig jaar ge leden aan de Leidsche academie bevorderd werd tot doctor in de rechtsgeleerdheid. H.L.O.-EXAMENS. Nu morgen het H.L.O.-examen met den wandelproef beginnen gaat, willen wü, ter voorkoming van misverstand, nog even op het volgende wijzen. Voordat men zich bij den start meldt, moet men in het bezit zijn van een examen- kaart (deelnemerskaart), die men aan het opgegeven adres (Comansstraat 19) kan verkrijgen. Dat wil dus zeggen, dat zij, die Zaterdagmiddag wandelen, dit uiterlijk dien middag half drie en zij, die Zondag ochtend wandelen, uiterlijk Zaterdagavond, moeten doen. Tegen tijdelijke inlevering van deze kaart ontvangt men dan de con- trolekaart voor den wandelproef. Mocht men moeilijkheden hebben met den een of andere examendatum, dan wen de men zich tot een der comitéleden. Wij hopen nu maar op geschikt wandel weer en verwachten dan een flinke deel name. Wandelen WANDELTOCHT ROND ALKMAAR GAAT NIET DOOR. De Noordhollandsche wandelsportbond maakt bekend, dat de wandeltocht te Alk maar, vastgesteld op 22 Sept., geen door gang zal vinden. Paarden KORTEBAANDRAVERIJ ENKHUIZEN. 1. Xutus, 295 m' (eig. stal Hollandia te Naarden, ber. W. H. Geersen); 2. A Farm Relief, 285 m (eig. G. in 't Veen te Den Haag, ber. L. Enzing); 3. Aura V, 290 m (eig. J. Haan te Wijde-Wormer, ber. J. Ver gay); 4. Flora Mc Elewijn, 295 m (eig. mevr. Tuin te Amsterdam, ber. J. v. Leeuwen Jr.); 5. Rossy Moran, 295 m (eig. K. Wijk te Ha ren (Gr.), ber. H. Menzinga). KORTEBAANDRAVERIJ TE DE GOORNE. 1. Yack, 280 m (eig. G. de Wit te Texel, ber. T. Slikker); 2. Welkom, 285 m (eig. J. van Leeuwen Sr. te Bakkum, ber. eig.); 3. Noma B, 285 m (eig. P. Voorthuizen te Scha- gen, ber. J. Strooper); 4. Cecar Norton, 265 m (eig. J. de Jong te Amsterdam, ber. J. Bakker). De ruggegraat van elk reclame-plan: DAGBLAD-RECLAME! Motorbrandstofvergunningen. - De K. v. K. te Utrecht heeft zich tot den secr.-ge- neraal, waarnemend hoofd van het departe ment van waterstaat, gewend met een be zwaar tegen de wijze waarop de rij- en mo torbrandstofvergunningen worden verleend. De Kamer vindt het onjuist de handelsreizi gers te classificeeren onder personenvervoer. Zij wenscht hen te zien beschouwd als de zakelijke buitenposten van het bedrijfsleven en bepleit op grond daarvan het verleenen van vergunning. Watersport. ZEILWEDSTRIJDEN OP DE MEER. Zondag a.s. houdt de zeil- en water sportvereniging Uitgeest haar sluitings wedstrijden van dit seizoen. De baan zal wederom op de gewone wijze zijn uitgezet en de start zal weder plaats hebben voor de verschillende klassen tusschen 12 en 1 uur. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Chauffeur tot drie maanden gevan genisstraf veroordeeld. In de gevaarlijke bocht bij de Holland - sche Rading, in den weg tusschen Hilver sum en Utrecht, op het kruispunt Tolakker- weg, kwam in den avond van 21 November van het vorige jaar een auto-ongeval voor, waarbij twee slachtoffers te betreuren wa ren. De 34-jarige chauffeur H. G. reed met een vaart van 80 km door de bocht; plotseling zag hij een man en een vrouw op den weg. Hij probeerde tusschen het tweetal door te- rijden, raakte door den overgang van beton- in klinkerweg de kluts kwijt en botste tegen een heg, waardoor de auto omsloeg en de twee wandelaars op slag werden gedood. De chauffeur werd gewond. De rechtbank ver oordeelde hem wegens veroorzaken van dood door schuld tot drie weken hechtenis. In hooger beroep legde het gerechtshof te Am sterdam hem drie maanden gevangenisstraf op. VECHTPARTIJ TE VELSEN. Op 25 Januari kregen de gebr. S. uit Heemskerk ten huize van een inwoonster te Velsen ruzie met den 44-jarigen commen saal Z., die dronken was. Na hun vertrek ging Z. de broeders met een broodmes ach terna en stak J. S. hiermee in den rug en de schouders. De aangevallene wist hem het mes afhandig te maken en ging op zijn beurt Z. te lijf. Deze werd zoo ernstig gewond, dat hij zes weken in een ziekenhuis opgenomen moest worden. Veertien dagen geleden ston den zoowel S. als Z. voor de Haarlemsche rechtbank terecht. Het O.M. heeft toen tegen Z., die de oorzaak van de ruzie is geweest, zes maanden gevangenisstraf en tegen S. drie maanden voorwaardelijk geëischt. Het vonnis luidde gister tegen Z. een gevange nisstraf van vier maanden en tegen S. zes maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. VERDUISTERING VAN KOSTBARE POSTZEGELS. In Mei 1938 had de 38-jarige koopman J. L. T. uit Oldenzaal in Duitschland een pakje vreemde postzegels ter waarde van ruim 15.000 in ontvangst genomen, toebehooren- de aan iemand die in Palestina verblijft. T. had op zich genomen dit pakje naar Ne derland te vervoeren en ter hand te stellen aan zekeren M. J. S. te Enschedé. De over brenger, die niet op de hoogte was van de hooge waarde der postzegels, zou als beloo ning 200 ontvangen. In plaats van het pakje aan S. te geven heeft T. een gedeelte der postzegels ver kocht en ten eigen bate aangewend, aange zien hü zich door de belooning te kort ge daan achtte, toen hij de hooge waarde ver nam. Toen S. het pakje bij hem kwam halen, zeide T. dat het door de Duitsche politie te Gronau in beslag was genomen. Wegens verduistering werd T. door de rechtbank te Almelo tot 6 maanden gevan genisstraf veroordeeld, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en met teruggave van de in beslag genomen postzegels. Gister stond T. in hooger beroep voor het Arnhemsche gerechtshof terecht. Verdachte verklaarde, dat men hem 10 pet. van de waarde van het pakje als be looning beloofd had. Men had hem de hooge waarde niet medegedeeld. Teneinde aan dit bedrag te komen, had hij een gedeelte der postzegels verkocht. De advocaat-generaal mr. Hermans was van meening, dat hier sprake van verduiste ring is en eischte bevestiging van het vonnis. Vervolgens stond een broer van dezen ver dachte terecht wegens heling van een ge deelte van de opbrengst der verkochte zegels. Opnieuw werd tegen hem zes weken gevangenisstraf geëischt. Uitspraken 3 October. AMBTENAAR LICHTTE DE GEMEENTE OP. Anderhalf jaar gevangenisstraf gerequireerd. Een vroeger geacht en geëerd man, een uitstekend huisvader, op wien naar men dacht niets was aan te merken, stond gister voor de rechtbank te Amsterdam terecht voor een ernstig feit, een oplich ting n.l. gepleegd ten nadeele van de hoofdstad. De 56-jarige man was in dienst van maatschappelijken steun als controleur van de steunaanvragen. Hij had o.m. tot taak het priveleven van de aanvragers na te gaan en daar rapport over uit te bren gen. Aanvankelijk ging alles goed, hij ver diende een weekloon van 38, van welk bedrag hij kans zag zijn kinderen den H.B.S.-opleiding te geven, zoodat zij thans goede betrekkingen in de maatschappij bekleeden. Het leek, of verd. zeer sober leefde, zijn volkstuintje was zijn eenige genoegen. In werkelijkheid gebruikte hij méér geld dan hij verdiende. Hij declareerde, om zijn tekorten te dekken, reiskosten voor reizen, die hij nooit gemaakt had. Zoo zou hij bijv. naar Rotterdam en Den Haag zijn geweest om de gangen na te gaan van steunaanvra- gers. Door de uitgebrachte rapporten kreeg iemand geen steun; de man recla meerde en het bleek, dat het over hem uitgebrachte rapport volkomen onjuist was. Hij zou volgens den controleur een uitstapje naar Rotterdam hebben gemaakt en daar verschillende café's hebben be zocht. De controleur had reiskosten gede clareerd en bovendien had hij naar zijn zeggen in eenige café's verteringen moe ten maken om den aanvrager in het oog te houden. In werkelijkheid was deze laatste in 16 jaar niet te Rotterdam geweest. De chef van verd. kreeg argwaan, hij stelde een onderzoek in en verd. legde weldra een volledige bekentenis af. De officier van justitie vond de feiten hoogst ernstig, temeer daar arme lieden, die steun noodig hebben, door de valsche rapporten zijn gedupeerd. Het rapport, dat door de reclasseering is uitgebracht, luidt gunstig, toch zal naar het oordeel van het O. M. een strenge straf dienen te worden opgelegd. Spr. requireerde ander half jaar gevangenisstraf. De rechtbank zal 30 October vonnis wijzen. BUTTERFLY. Victoria-Theater. De prachtige opera: Madame Butterfly, van Puccini heeft zich steeds in een groote en verdiende belangstelling mogen verheu gen. De geschiedenis treft ieder en de mu ziek verovert de toeschouwers. Thans heeft de „Tobis"-film een werk in roulatie ge bracht, waarin een jonge opkomende zange res, die in haar eigen leven als het ware een weerspiegeling ziet van Cho-Cho-San's levensgeschiedenis, de hoofdrol in de opera moet vertolken en deze rol onder aanwezig heid van den man, die haar verlaten heeft, op ontroerende wijze speelt en den man van haar groote zuivere liefde overtuigt. In deze film, die vanaf morgen in het Vic toria-Theater draait, komt de mooie muziek van Puccini volkomen tot haar recht en Maria Cebotari toont zich in de titelrol een uitnemende actrice en zangeres. Deze film zal niet nalaten diepen indruk op de toeschouwers te maken. EEN HOPELOOS GEVAL. Harmonie-Theater. De actrice Jenny Jugo heeft zich ontwik keld tot een comedienne van bijzondere ca paciteiten en zij toont dat op onnavolgbare wijze in de nieuwe film: Een hopeloos geval, die in de komende week in het Harmonie theater zal gedraaid worden. De regisseur Erich Engel heeft met Jenny Jugo Karl Ludwig Diehl en Hannes Stelzer als hoofd vertolkers, een zeer gevoelige lichte come- die tot stand gebracht, die in Duitschland een reusachtig succes heeft behaald. Ook hier zal men de film op haar juiste waarde weten te schatten. Aan een gevoelige en vlotte comedie als: Een hopeloos geval, heeft het publiek in dezen tijd meer dan ooit dringend behoefte. KERMISGASTEN. Roxy-Theater. Een echt Hollandsche film, met een keur van Hollandsche artisten, en een titel vol aantrekkingskracht. De film geeft het ker- misleven, met ook een blik achter de coulis sen en die u voert naar de interieurs van de woonwagens. Maar directeur Marinelli, ge speeld door Matthieu v. Eijsden, weet ook echt te vertellen van de zorgen die er in deze wereld van klatergoud geleden wor den. Annie, Jan en Truus, gespeeld door Henriette Davids, Johan Kaart Jr. en Fientje Berghebbe, zijn een prachtstel artisten en men zal in deze alleraardigste en zeer aan trekkelijke film verder een groot deel van onze meest bekende variété- en operette- artisten aantreffen, die volop doen genieten. DE EENZAME WEG. City-Theater. Een boeiende film, die zoowel wat de uit werking van het verhaal als de regie en het spel ver uitgaat bovenhet gemiddelde en die dan ook de belangstelling ten zeerste waard is. Men ziet hier Lil Dagover als de vrouw van een gevierde pianist en met een zoontje uit een vorig huwelijk. De eerste echtgenoot is sedert jaren spoorloos verdwe nen en wordt dood gewaand. Maar hij keert plotseling terug, eischt zijn kind en het ge luk in het leven van Maja is vernietigd. Een reeks verwikkelingen begint en tenslotte vervolgt de eerste echtgenoot gelaten zijn eenzamen levensweg. Naast Lil Dagover moeten genoemd worden Peter Petersen en Albrecht Schönhals, die prachtig spel geven. Ook de mooie klassieke muziek in deze film uitgevoerd, mag een groote attractie ge noemd worden. 187. Kobusje wees hem op de gouden huid van de zebra. „Ziet U eens daar, deze huid is duizendmaal meer waard, dan dat kleine hondje." De circus-directeur keek zijn oogen uit. Zijn boze bui zakte direct. Hij maakte vlug dat hij weg kwam met zijn zebra. JÜ 188. Kobusje zocht Jetje, de olifant, op, die nog boven op de kolenwagen zat. Hij pakte het beest bij zijn slurf en hielp het afstappen. Jetje was natuurlijk wel een beetje zwart geworden van de kolen. Hij trompette van dankbaarheid en wuifde met zijn slurf. Door JOHNSTON Mc.CULLEY, 19) „Jouw opmerkingsgave is bewonderens waardig", zei Warwick. „Laat dien James Brown maar over drie minuten binnen en tob maar niet over een pistool. Ik heb een browning in mijn jaszak zitten en daarmee heb ik je al onder schot van het oogenblik af, dat je hier de kamer binnenkwam". „Maar mijnheer?" „Niet dat ik je niet vertrouw, Togo, het was maar bij wijze van oefening, snap je? Binnen drie minuten dus". Met een buiging verwijderde Togo zich vlug. Warwick keek de kamer rond en liep ten slotte naar een venster, waarvan hij een der gordijnen zoo hoog mogelijk optrok. Het avondlicht stroomde het vertrek binnen en er vormde zich een lichtbaan van het venster naar de deur, waardoor de vreemde zoo dadelijk binnen zou komen. James Brown zou genoodzaakt zijn, eenige oogen- blikken in het volle licht te staan, zoodat Warwick hem goed kon opnemen. Togo diende hem aan. De bezoeker was een man van middelbaren leeftijd, stoer gebouwd, met een norsch gezicht en het uiterlijk van een boef, die tot welstand was geraakt. Warwick nam hem onder het opsteken van een sigaret nauwkeurig op. „Mijnheer... eh... James Brown?" vroeg Warwick. „Ja. U bent dus mijnheer John War wick?" „Juist, mijnheer. Mag ik u vragen, wat er van uw dienst is? Vertelt u het me alstu blieft een beetje vlug, want ik moet dade lijk weg". Brown keek naar Togo. „Ik zou u liever alleen spreken, mijnheer Warwick", zei hij. „O, maar Togo is te beleefd om te luiste ren. Enfinje moogt wel gaan Togo". „Maar mijnheer!" Het was bijna een pro test. „Ga nu!" beval Warwick. „Mijnheer Brown wenscht me onder vier oogen te spreken, Togo". Togo trok zich buigend terug en sloot de deur achter zich. Brown ging op den door Warwick aangewezen stoel zitten en deze nam zelf aan de andere zijde van de tafel plaats. „En, mijnheer Brown?" „U hebt immers mijn brief gistermiddag ontvangen, die „Twee zelfs, mijnheer Brown", viel War wick hem in de rede. „Ik bedoel niet den brief van de Spin", zei Brown. „De Spin1§b „Och, mijnheer Warwick, u moet goed be grijpen, dat ik alles van uw zaken afweet. Uw geheim is echter veilig bij me. Ik woon in een glazen huisje en laat dus wel na, stee- nen naar een ander te gooien", „Zoo, zoo!" „Laten we dus op de zaak terugkomen, aangezien u zegt, dat u weg moet. Ik ben u alleen komen bezoeken, om u nogmaals op het hart te drukken, de door u ontvangen orders niet uit te voeren. We waren bang, dat de brief geen indruk genoeg op u ma ken zou". „We?" vroeg Warwick. „Ik en de mer.schen, die mijn medehelpers zijn, mijnheer Warwick. Ik wil er u met na druk op wijzen, dat u uzelf in ernstig gevaar begeeft, door niet te doen, wat wij u zeg gen". „En wat is dat?" „U moet wel naar dat diner toegaan, maar uit het huis van Berklan niets meenemen, wat u niet is aangeboden. U begrijpt me vermoedelijk wel". „Afgezien van de vraag, of ik u begrijp of niet, heeft het er niet veel van weg, dat u uzelf vrijheden veroorlooft die wel wat ver gaan, door me hier op mijn eigen kamer te komen vertellen, wat ik doen en laten moet?" „Dat besef ik volkomen. Maar in dit geval moeten we nu eenmaal van het gewone af wijken. Ik kan u ook meedeelen. dat wij bereid zijn, iets op geldelijk gebied voor u te doen, indien u die orders niet opvolgt." „Werkelijk?" „Vermoedelijk niet zooveel, als u krijgen zoudt, wanneer u die orders wel opvolgt, maar toch nog de moeite waard. Ik kan u ook mededeelen, dat, wanneer u er wel mee doorgaat, wij niets zullen nalaten, om u dat te verhinderen. U bent een man van eer, mijnheer Warwick en ik heb dus niet anders noodig, dan uw woord, dat u geen poging zult doen, een zekere enveloppe uit het huis van Berklan weg te nemen". „U vraagt werkelijk tè veel van me", ant woordde Warwick. „Sta me toe, nog eens aan te dringen op voldoening van onze wenschen. En dan zou ik u willen vragen, om uw antwoord ter-, stond te geven. Wilt u doen, wat wij ver langen?" „Neen!" schreeuwde Warwick, zich over tafel buigend om James Brown recht in de oogen te zien. „Ik neem geen bevelen van u aan, wie u dan ook zijn moogt!" vervolgde hij. „En u hebt het glad mis, als u denkt, mij bang te kunnen maken met dergelijke zotte praatjes". „Het zijn geen zotte praatjes, mijnheer Warwick. Wij zijn erop voorbereid, uw plannen te verhinderen. Begrijpt u dat? We nemen alle mogelijke middelen daartoe te baat". „Hebt u ooit van me hooren zeggen, dat ik zonder te vechten terugwijk?" „Maar ditmaal vecht u tegen machten, die u niet overwinnen kunt". „Dat blijft te bezien, waarde heer", ant woordde Warwick glimlachend. „U zit hier op uw eigen kamer, mijnheer Warwick, uw huisknecht is dichtbij, u zit aan uw eigen tafel tegenover me. Uw handen liggen voor u op tafel. Verroer u niet! Kijk, ik heb u onder schot!" Dat was zoo. Warwick had er razend spijt van, dat hij zijn rechterhand uit zijn zak, waarin zijn automatisch pistool zat, had weggehaald. Hij lachte zenuwachtig en keek den ander aandachtig aan. „Nee maardat is me ook wat!" zei hij. „Daar u niet doen wilt, wat wij u zeggen, ben ik wel genoodzaakt ervoor te zorgen, dat u vanavond niet naar het huis van Berklan kunt gaan", zei James Brown. „Blijf stil zit ten, mijnheer Warwick! Ik moet de leiding wel in handen nemen". Een ander neemt de leiding. Ze keken elkaar eenige oogenblikken zwijgend aan en geen van beider gelaat ver ried, wat er in hem omging. „Nou", zei Warwick eindelijk met een zucht. „Hoe luidt het programma verder? Dit is belachelijk, niet waar... beslist be lachelijk! Iemand op zijn eigen kamers met een revolver jn bedwang houden en hem vertellen, dat hij niet bij zijn eigen vrienden kan gaan dineeren! Het heeft veel weg van 'n tooneeldraak, wat?" „Mocht uw bediende aan de deur komen) roep hem dan toe, dat u bezig bent en niet gestoord wilt worden". „Vast en zeker! Als die arme, kleine Togo dien revolver van u zag, zou hij vermoede lijk doodsbang worden en bij me vandaan gaan en die kerel is een juweel in zijn werk en zoo zorgzaam. Het zal wel een vervelen de situatie wordenis het zoo niet?" „U moest me toch wat slimmer veronder stellen, mijnheer Warwick. Ik besef heel goed, dat u tijdens dit gebabbel druk bezig bent met nadenken over uw toestand. Toch kunt u niets beter doen, dan toegeven. Ik ben erop voorbereid, wanhoopsmaatregelen te nemen, als dat noodig mocht „Nog iets wanhopigers dan iemand een revolver onder zijn neus te houden?" (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6