PECH. Kolenbons voor werkloozen Garnalendrogerijen te Zoutkamp gesloten. Kantongerecht te Alkmaar. EGMOND AAN ZEE (BROEK OP LANGENDIJK EERSTE BLAD. 2 \lkmaar. Zaterdag. VOOR ONZE GEWONDE SOLDATEN. Wij hebben heden voor de gewonde mili tairen in het Centraal Ziekenhuis nog de volgende bijdragen ontvangen: Iemand die graag 100 vol wil hebben 1.— D. D 1.50 Dr. H. A. C. 2.50 J. R 2.50 7.50 Saldo van Vrijdag 93.97 Totaal101.47 WAARSCHUWING. Van Maandag af zullen in verband met de landbouwtentoonstelling, die op Woens dag 25 Sept. alhier plaats vindt, de noo- dige werkzaamheden beginnen, waarbij o.m. op het Waagplein en in de Marktstraat hekken en palen worden gezet, die er in den nacht van Maandag op Dinsdag en van Dinsdag op Woensdag 'blijven staan. De verduistefingsvoorschriften zijn aan leiding het publie khiermede op de hoogte te stellen. (Zou men de koppen van die palen niet wit kunnen verven? Red. Alkm. Crt.) VOLKSUNIVERSITEIT. De secretaris der V.U. schrijft ons, dat een vrijwel normaal programma ondanks de bezwaren is samengesteld kunnen worden, hetwelk men hoopt ook ten uitvoer te kunnen brengen met de medewerking van het publiek. Juist in dezen tijd bestaat de behoefte om zijn gedachten eens op iets ander te richten, en daartoe biedt het werk der V.U. alle ge legenheid. JEUGDIGE BOEFJES. De politie te Castricum was het ter oore gekomen, dat uit een tent een aantal dekens en andere artikelen ontvreemd waren. Ze stelde een onderzoek in en wist in Amsterdam drie jeugdige dieven op te sporen. Het bleek, dat het drietal reeds eenige jaren zich met diefstallen bezig hield. Jassen, mantels, rijwielen e. d. wer den regelmatig uit winkels en bazars ont vreemd en zelfs voor insluiping deinsde het trio niet terug! En dan te weten, dat. de oudste van de drie knapen nog maar net 15 jaar is INSCHRIJVING VAN WERK ZOEKENDEN. Het komt nog steeds voor, dat werk- nemers(sters) zich, na werkloos te zijn geworden, niet dadelijk of in het geheel niet doen inschrijven bij de Organen der Openbare Arbeidsbemiddeling. Met nadruk moge er nog eens worden gewezen op het groote belang, dat men heeft bij onverwijlde inschrijving als werkzoekende, waartoe men zich kan wen den tot het Orgaan der Openbare Arbeids bemiddeling te zijner woonplaats. GESLAAGD. De heer J. C. de Reus te Bergen, is te Den Haag geslaagd voor het machinist examen. WAT ER DEZER DAGEN ZOOAL GEZEGD WORDT. (Historisch). Bij den fotograaf: Een jonge man, die bijna van zijn stoel gedrongen wordt door het volgende slacht offer: „meneer als u een kiek maakt, wil ik er liever alleen op". Bij een tafeltje met 500 pasfoto's: „Die juffrouw heeft net zoo'n mantelpak aan als ik, dat is ook toevallig." De fotograaf: „Maar U bent 'tzelf'. „Hier lijk ik wel een beetje op. Deze juf frouw heeft in allen gevalle mijn haar". De fotograaf: „Als ze Uw haar heeft, dan zal het gezicht ook wel van U wezen". Op het stadhuis. „Meneer, U geeft me een portret, maar dat bent U niet". Het slachtoffer: „Nee, als ik het goed be kijk, geloof ik 'took niet. Dan heb ik vast een verkeerde meegenomen". „Kom ik nou aan de beurt of kom ik niet aan de beurt. Ik zal jou eens wat vertellen. Morgenmiddag als jij van 't stadhuis komt, zal ik je opwachten. Onthoudt je dag, vader!" „Hier, vrouwtje, U heeft maar één pas foto noodig. Die twee andere kunt U wel houden". Het vrouwtje: „Och meneer, ik heb toch geen kinderen. U mag ze wel van me heb ben". GULDEN VLIES ABONNEMENT. Zooals wij reeds vroeger berichtten, wor den ook in het nieuwe seizoen in 't Gulden Vlies abonnementsvoorstellingen georgani seerd, welke zich nu reeds in een groote belangstelling mogen verheugen. De voor stellingen worden gegeven Vrijdag 8 Nov. Het Nederlandsch Tooneel (Dir. C. v. d. Lugt Melsert), Dinsdag 28 Januari Centraal Too neel, (Dir. C. Laseur, groep Cor Ruys), Dins dag 15 April Ned. Tooneel, (Dir. C. v. d. Lugt Melsert). De namen van deze gezelschappen zijn borg dat goede voorstellingen geboden zullen worden. Voorts biedt het Gulden Vlies nog het groote voordeel, dat houders daarvan bij de meeste andere voorstellingen een zeer belangrijke reductie genieten. Dit geldt zelfs voor de voorstelling op Dinsdag 24 September van „Ik ben Zeventien Jaar", indien men zich direct als abonné opgeeft, DE LANDBOUWTENTOONSTELLING TE ALKMAAR. Ondanks de tijdsomstandigheden gaat de Landbouwtentoonstelling op Woensdag 25 September vanwege de afdeeling der Holl. Mij. van Landbouw, gewoon door. Tengevolge van de vleeschdistributie is de aangifte van vet vee geringer dan an dere jaren. Ook de afdeeling fokvarkens is niet zoo omvangrijk als wij dat wel eens hebben meegemaakt. Het aantal ingeschreven Texelsche fok- rammen en -ooien is echter weer overwel digend en de kwaliteit zal, zooals wij dat te Alkmaar gewend zijn, wel weer prima zijn. Er zal dus een uitstekende gelegen heid bestaan een besten fokram en mis schien ook eenige prima fokooien te koo- pen. Bij de huidige schapen- en wolprijzen is het wel van groot belang met extra goed materiaal te fokken. De keuringen beginnen om 9 uur en te 11 uur zal de voorzitter van den Kring van afdeelingen in het district Alkmaar de heer Jb. Posch, burgemeester te Stompeto- ren de tentoonstelling officieel openen. Het tentoongestelde is vrij te bezichtigen, doch het wordt zeer op prijs gesteld, wan neer men ter bestrijding der kosten één of meer Alkmaarsche Landbouwloten koopt. Bezoekt op Woensdag 25 September a.s. dus allen de Landbouwtentoonstelling te Alkmaar en vergeet niet eenige landbouw loten mede te nemen. IK BÈN ZEVENTIEN JAAR. Aangemoedigd door het succes van de ver schillende in den laatsten tijd gehouden tooneelvoorstellingen biedt de directie van 't Gulden Vlies den liefhebbers van goed tooneel op Dinsdag 24 Sept. des avonds 7 uur precies weer een mooien avond. Dan wordt n.l. ten tooneele gebracht het zeer opmerke lijke tooneelwerk „Ik ben Zeventien Jaar" door het Nederlandsch Tooneel (Dir. C. v. d. Lugt Melsert), waarin men de zeer knappe creatie van den jongen acteur Guus Oster kan bewonderen. De Haagsche Crt. schreef hierover o.m.: Het is een verheugend verschijnsel, als men uit de jongere generaties van onze tooneel- spelers af en toe eens een nieuw jong talent onverwacht ziet opkomen in een voortreffe lijke voor de toekomst veelbelovende creatie. Gisteravond hebben wij zulk een verheu gende gebeurtenis meegemaakt Een avond van goed tooneelspelEn een doorslaand succes bij het opgetogen publiek. £aalste Actiefilm Ongecorrigeerd. Voor wie nog geen brand stoffen heeft. Aan ondersteunde en in werkverruiming geplaatste werkloozen is, zooals men weet, gedurende de wintermaanden een brand- stoffenbijslag verstrekt. Nu in verband met de kolendistrihutie- regeling is bepaald, dat men vóór 1 OÜbber 20 pet. van de hoeveelheid kolen, waarover men den vorigen winter heeft beschikt, kan inkoopen, heeft de wnd. secretaris-gene raal, wnd. hoofd van het departement van sociale zaken, thans aan de gemeentebestu ren medegedeeld, dat het, in afwachting van een nader te ontwerpen regeling in zake brandstoffenbijslag in de komende wintermaanden, gewenscht is, reeds nu voorzieningen te treffen om in zorg zijnde werkloozen in de gelegenheid te stellen, om 20 pet van hun wintervoorraad kolen over 1939/40 in te slaan. Een kolenbon wordt verstrekt aan in zorg zijnde werklooze ge huwde en ongehuwde kostwinners, alsmede aan hen, die 'n steun voor alleenwonenden ontvangen, indien zij over één of meer weken van de maand September in de steunrege ling zijn opgenomen, of in werk verruiming zijn geplaatst. Deze kolenbon heeft een waarde van 5.75, zijnde ongeveer een vijfde gedeelte van het totaalbedrag, dat gedurende den winter1939/40 aan een in zorg zijnde werkloozen is uitgekeerd aan brandstof fenbijslag, verminderd met den extra brandstoff enbij slag. Aan werkloozen, die bij anderen een kamer hebben gehuurd, zonder huiselijk verkeer, daarbij zelf de zorg voor hun voedsel dragen, en voor het verkrijgen van brandstof fen op zich zelf zijn aangewezen, kan een kolenbon worden ver strekt, ter waarde van 2.85, mits zij over één of meer weken van de maand September in zorg zijn. Indien werkloozen momenteel reeds in het bezit zijn van de hun toegestane hoe veelheid brandstoffen, kunnen zij uiteraard niet meer voor bovenbedoelden bon in aan merking komen. Een onderzoek ter plaatse zal in vele gevallen dus gewenscht zijn, waarvoor het gemeentelijke controle-appa raat moet worden ingeschakeld. LEERGANG IN HET NEDERLANDSCH TE BERLIJN. Berlijn, 21 Sept. (A.N.P.) Het Neder- landsche perskantoor meldt: De Duitsche volkshoogeschool te Berlijn houdt in het winterhalfjaar ditmaal een leergang in het Nederlandsch voor beginners, onder* leiding van Wolffgang Tadken. Ook Nederlandsche land- en volkenkunde zal worden behan deld. Verlies van 100 ton veevoeder per week. Eenigen tijd geleden werden foto's ge publiceerd van het drogen der garnalen te Zoutkamp. Deze fotos zijn nog juist bij tijds genomen, want met ingang van Maandag zullen alle vijf drogerijen in deze Noord-Groninger visschershaven haar poorten sluiten. Daarmee is de strijd van de drogers tegen de regeering, in casu de garnalencentrale te Beek bergen, in een nieuw stadium getreden. Ho ede afloop uiteinde lijk ook zal worden, te betreuren is het in ieder geval, da tjuist in dezen tijd per week 100 ton krachtvoeder voor het vee ver loren gaat, daargelaten nog de financieele moeilijkheden, welke thans het personeel van de droge rijen en ook de visschers te wach ten staan. Deze strijd van de vijf Zoutkamper dro gers tegen de prijzen welke het bedrijf niet rendabel maakten zooals intusschen ook uit het accountantsonderzoek is gebleken woedt reeds twee jajren. De actie had tot dusverre alleen tot resultaat, dat de prijzen met 50 ct. per 100 kg droog product dat wil zeggen 10 ct. per 100 kg nat product werden verhoogd, ingaande 1 September. In de kringen der garnalendrogers heerscht groote teleurstelling over dit besluit. Men had gehoopt op rendeerende prijzen, doch in verband met de prijsverhooging van het materiaal voor het drogen, was hier minder dan ooit sprake van. Vrijdag 13 Sept. hebben de vijf Zoutkam per drogers vergaderd en na ampele over wegingen is toen het volgend telegram ver zonden aan de Garnalencentrale te Beek bergen, waarin werd medegedeeld, dat, in dien vóór 20 Sept. geen bericht in hun be zit zou zijn, dat de prijs van gedroogde gar nalen verhoogd wordt tot minstens 16.25, met terugwerkende kracht, zij gedwongen zouden zijn hun drogerijen voor het drogen van garnalen te sluiten met ingang van Maandag 23 Sept., om verder verlies te voorkomen. Het droogloon moest dus met 1 per 100 kg worden verhoogd. Van dit besluit werd de visschersvereeni- ging te Zoutkamp direct op de hoogte gesteld en ook van deze zijde werd bij de overheid aangedrongen om tot verhooging der prij zen over te gaan, daar voor den visschers- stand deze nieuwe slag moeilijk te dragen zal zijn. Het heeft evenwel niet mogen baten. De drogers hebben nu bericht van de Garnalen centrale ontvangen, dat men voorloopig de prijzen niet gaat verhoogen, maar dat de zaak opnieuw in onderzoek is. Dit antwoord achtten de drogers dermate onbevredigend, dat met ingang van heden de bedrijven worden stilgelegd. NOORSCHE VRIJMETSELAARSLOGES ONTBONDEN. Oslo, 21 Sept. (D.N.B.) Het Noorsche Telegraafagentschap meldt, dat de vrij metselaarsloges in Noorwegen zijn ont bonden. EXPORT VAN TUINBOUWPRODUCTEN. Verscheidene bladen meldden dezer da gen, dat Duitsche importeurs van versche en geconserveerde tuinbouwproducten zich uit Hamburg te Rotterdam zouden vestigen, teneinde geheel of gedeeltelijk den uitvoer van deze producten naar Duitschland van de Nederlandsche exporteurs over te nemen. In Nederlandsche handelskringen heeft dit be richt veel stof doen opwaaien. Vele expor teurs vreesden hierdoor broodeloos te ge raken. Wij hebben een onderzoek ingesteld naar de juistheid van dit opzienbarende bericht. De bevoegde Duitsche en Nederlandsche in stanties deelen ons thans mede, dat genoemd bericht van allen grond ontbloot is. Ook de betrokken handelskringen te Hamburg ver wijzen het naar het rijk der fabelen. Het ligt dus niet in de bedoeling der Duitsche importeus om hier te lande het werk van de Nederlandsche exporteurs te komen overnemen. EEN REDE VAN PRESIDENT ROOSEVELT. Washington, 21 Sept. (D.N.B.) Ter gele genheid van het feit dat de universiteit van Pensylvanië 200 jaar geleden werd opge richt is gisteren aan president Roosevelt in Philadelphia het eeredoctoraat verleend. In aansluiting op de plechtigheid hield Roosevelt een redevoering waarin hij uit voerig de verkiezingsargumenten van zijn tegencandidaat Willkie besprak, volgens wien een zakenman of een nationaal- econoom geschikter zou zijn om president van de Ver. Staten te worden en dat de onder Roosevelt ingevoerde uitbreiding der overheidscontrole op het particuliere be drijfsleven ingaat tegen de democratische beginselen. Het einde van de emigratie naar het Wes ten en de snelle ontwikkeling van de in dustrie, zoo verklaarde Roosevelt, hebben in de Ver. Staten geleid tot problemen, waarin de regeering ordenend moest ingrij pen. Wat de regeering echter ook doet, het democratische beginsel en de vrijheid van den burger kunnen onmogelijk, in gevaar worden gebracht zoo lang Amerika vast houdt aan het principe der periodieke, vrije verkiezingen. In deze tijden kan niemand zich binnen zijn vier muren terugtrekken en het recht voor zich opeischen dat hem de problemen en het leed van zijn omge ving niets aangaan. De tijd eischt veel meer het moedige geloof, dat de wereld kan wor den veranderd en wel verbeterd. Wanneer de democratie wil worden behouden, moet het Amerikaansche volk alle vooroordeelen vergeten en eensgezind zoeken naar de waarheid. „Nou zal ik U vertellen van dien onge luksavond, meneer'", zei de ambachtsman, wiens identiteit om een thans op aller lippen zwevend woord te gebruiken wjj hier niet verder zullen aanduiden. „Hebt U wel eens pech gehad?" „Als U Peter Pech van de Vara bedoelt, dan heb ik hem wel eens voor de radio gehoord." „Blijft U nou ernstig, meneer", zei hij vermanend, want daar zijn de tijden naar. Ik zal U vertellen hoe ik met mijn broer op een avond na tien uur thuis gekomen ben zonder dat we een proces-verbaal heb ben gekregen." „Dat's kiap werk, Jan, je zou een in breker kunnen zijn als je niet zoo'n dood eerlijke kerel was." „Dank U, meneer, dat wil zeggen voor wat U het laatste zei. Nou zal ik 't U eens vertellen, maar U mag mijn naam niet in de courant zetten en ook niet waar ik woon." „Afgesproken", zei de man van de courant. „Goed méneer", ik ben met m'n broer Jaap in een café en we drinken een bier tje en vóór dat we er om denken is het kwart voor tien en we zien geen kans meer om tien uur binnen te wezen. M'n broer Jaap heeft een lumineus idee. Hij zegt: we gaan naar het Stationsplein en jij koopt uit de automaat in de hal van het station een perronkaartje. De trein van half tien is meestal te laat en als je daar mee komt wordt alleen je naam opge schreven en mag je verder ongehinderd naar huis gaan." „Maar dan hadden jullie toch twee perronkaartjes noodig." Nee, meneer, dat kon niet. Ten eerste hadden we maar twee halve stuiverstuk ken en ten tweede heet mijn broer Jaap en ik Jan, dus hebben we dezelfde voor letter. Als ik nou mijn naam opgeef laten we maar zeggen J. Pieterse en ze vinden mijn broer te laat op straat, dan heet hij ook J. Pieterse, zal ik maar zeg gen, dus als ze dien naam op het bureau nakijken dan is dat ook in orde. Nou, ik koop een perronkaartje en ik ga dat donkere perron op en mijn broer wacht buiten want we zouden achter elkaar naar huis loopen. Als de een dan werd aangehouden, kon de ander er in tusschen vandoor gaan, ziet U. Nou ik zeg DE BESPREKINGEN IN ROME. Berlijn, 21 Sept. (D. N. B.) De onver minderde, ja toenemende belangstelling in de besprekingen te Rome komt tot uitdruk king in de ochtendbladen van vandaag, die zonder in te gaan op bijzonderheden, den nadruk leggen op de principieele beteekenis der ontmoeting in Rome. Onder het op schrift „de as vormt het nieuwe beeld der wereld" noemt de „Lokal Anzeiger" de be sprekingen in Rome een documentaire bij drage tot de geschiedenis der as en daar mede tot de geschiedenis van Europa en Afrika. Ook ditmaal zijn problemen van groot belang en verre strekking behandeld. De politieke positie der twintigste eeuw staat open voor de regeling voor beide as- mogendheden. De vertegenwoordigers van Europa moesten tot helderheid komen om trent een fundamenteele vormgeving, want het vasteland is door de westelijke mogend heden verraden. Evenzeer is Afrika zonder ethisch beginsel slechts uitbuitingsobject geweest van de democratische politiek en haar klieken. De Berliner Boersenzeitung spreekt over een „beteekenisvolle beslissing", welke met de bekende eensgezindheid is gevallen. De tegenstander zal te zijner tijd vernemen waarom het in bijzonder heden gaat. Hij kan er op vertrouwen, dat deze be slissing des te grondiger is, daar juist thans met vernietigende kracht de slagen neer komen op hoofd en hart van het empire. Verrassingen kunnen de resultaten van Rome alleen brengen voor hen, die de mis- daar tegen den vrede hebben georganiseerd, en nog verder zouden willen organiseeren op het oogenblik, waarop voor hen op de laagtepunten van hun eigen laaghartigheid in Europa en Afrika het welverdiende einde wordt gereed gemaakt. „Kortgeleden nog geloofde Londen op den Balkan te kunnen intrigeeren, aldus het blad in dit verband. Het zal spoedig zien dat ook Rome een vermindering van zijn vij andige intriges met zich mee gebracht heeft, even racicaal, even uniek en geldig, even zeer onttrokken aan het eigen Engelsche wil len en met dezelfde instemming van het con tinent". Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 20 September 194Ö. Schriftelijke uitspraken. G. B. te Amsterdam, overtreding van de Snelheidsverordening, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Mondelinge uitspraken. Overtredingen van de Mo- tor-enrij w i e 1 w e t: J. P. te Alkmaar, vrijgesproken, M. G. te Alkmaar, J. S. te Amsterdam, N. J. T. te Harenkarspel, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. W. J. T. te Koe- d k, 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. V. te Zijpe, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. P. C. te Heiloo, H. P. K. te Alkmaar, D. K. te Zaanslag, T. S. te Alkmaar, J. B. te Alk maar, C. V. te Haarlem, P. J. R te Alkmaar, P. B. te Alkmaar, H. J. te Alkmaar, H. J. de J. te Roelofarendsveen, R. Z. v. Z. te Amster dam, W. S. te Noordscharwoude, E. C. K. te Alkmaar, C. W. te Beverwijk, E. R. te Pur- merend, ieder f 3 boete of 2 dagen hechtenis. tegen zoo'n man met een spoorpet op: „wat is die trein vanavond weer laat" en hij zegt: „Och man, die is al lang binnen." Ik ga er weer uit en die conducteur bij de controle kijkt al een beetje verdacht als ik daar om tien uur van dat leege station kom en een perronkaartje afgeef. 't Is mis Jaap, zeg ik tegen m'n broer. Laten we nou maar een eindje achter mekaar loopen en als je iemand hoort ki uip je maar even achter een boom of in een portiek en dan wacht je maar tot ie voorbij is, want dan is 't vast een politie agent of een man van de luchtbescherming. Nou we loopen een twintig meter achter mekaar, maar daar dicht bij het huisje waar we samen wonen, raak ik 'm in het donker kwijt, maar dat was zoo erg niet. Nou moet U begrijpen, dat ik daar net wil oversteken om naar binnen te gaan en daar hoor ik iemand loopen, dus ik kruip achter een boom en ik hou me koest. Maar die politieman had mij ook al ge hoord en hij kruipt achter een anderen boom. Ik denk: „ik heb den tijd vader, we zul len wel eens zien wie het 't langste vol houdt", en ik blijf rustig onder mijn. boom, maar daar begint 't te gieten, meneer en ik was in een kwartier zoo nat als een kat. Die politieman stond alsmaar op den loer, dat ik te voorschijn zou komen, maar ik hield me koest. Ik denk: „hij zal op den duur wel denken dat ik weg ben en dan loopt hij wel door", maar niks hoor. En daar komt me ineens onze hond te voorschijn en dat mormel springt tegen me op en begint te blaffen van blijdschap. Ik zeg „koest beest, hou je bek", maar U be grijpt, toen wa_ ik ontdekt. En daar vliegt me dat beest ook naar den volgenden boom en daar blaft ie weer en ik begreep d'r niks van dat ie zoo vriendelijk was tegen een wildvreemden politieagent. Ik denk! „nou is 't zaakje verloren", dus ik kom achter mijn boom vandaan en ik zeg: „slinger me maar op de bon man, want ik hou het niet langer uit." „Dus je hebt toch een procesverbaal ge kregen?" „Neen, meneer, want die ander kwam ook te voorschijn en dat was mijn broer, die dacht dat ik een politieman geweest was en zoo hebben we samen een uur lang vlak tegenover ons huis in den regen ge staan." „Eén goede raad", zei de courantenman, „drink voortaan een biertje minder." P. L. te Hensbroek, 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. P. te Alkmaar, 4 boete of 1 week tuchtschool. J. P. K. te Alkmaar, C. A. op de W. te Alkmaar, J. T. te Den Helder, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. B. te Alkmaar, 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. D. te Oudkarspel, J. T. te Oudkarspel, P. Z. te Alkmaar, ieder 6 boete of 4 dagen hech tenis. J. H. N. te Avenhoorn, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. G. J. van V. te Oudorp, 8 plus 3 boete of 5 plus 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de ver duisteringsverordening: L. H. te Uitgeest, 4 boete of 2 dagen hechtenis. L. G. te Egmond aan Zee, 4 boete of 4 dagen hechtenis. P. C. S. te Heerhugo- waard, W. F. B. te Alkmaar, W. F. C. A. H. te Alkmaar, J. B. te Sint-Pancras, Th. W. D. te Uitgeest, A. W. te Broek, C. W. te Zuid- scharwoude, M. A. te Alkmaar, P. M. D. te Alkmaar, A. R. te Broek op Langendijk, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. J. V. te Broek op Langendijk, J. D. te Harenkarspel, ieder 5 plus 2 boete of 3 plus 1 dag hechtenis. W. K. G. te Schagen, 5 plus 8 boete of 3 plus 4 dagen hechtenis. A. J. v. D. te Alkmaar, 8 boete of 6 dagen hechtenis. J. G. te Egmond aan Zee, 10 boete of 8 dagen hechtenis. J. F. te Castricum, G. W. te Uitgeest, ieder 12 boete of 8 dagen hech tenis. J. V. te Broek op Langendijk, J. W. te Alkmaar, P. B. te Alkmaar, ieder 15 boete of 10 dagen hechtenis. Th. T. te Alkmaar, 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Po litieverordeningen: Overtredingen van artikel 429 van het Wetboek van Strafrecht: (rooken in de duinen): N. V. te Heiloo, E. G. v. d. H. te Heiloo, Th. C. te Castricum, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. (Wordt vervolgd). Jkomndaai Tlieuws PROVINCIALE STATEN. In de vacature in de Provinciale Staten, ontstaan door het overlijden van den heer D. Kooiman, is benoemd verklaard de heer D. A. Flentrop te Zaandam. Subsidie. Aan onze gemeente is in de kosten van steunverleening en werkverschaffing uit het Werkloosheidssubsidiefonds een subsidie verleend van 73.855,73, berekend naar 85 dier kosten. Het nieuwe raadhuis. De officieele ingebruikneming van het nieuwe gemeentehuis van Broek op Langen dijk is vastgesteld op Dinsdag 24 September a.s. Dan zal een openbare raadsvergadering worden gehouden. De ingezetenen zullen Woensdag d.a.v. in de gelegenheid worden gesteld, (van 3 tot 5 uur) het nieuwe gemeentehuis te bezich tigen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2