DE SPIN. fiMSTERIHUE BEURS fldverfeeren... geld wegsmijten ALKMAARSCHE COURANT. VRAAG EN AANBOD Bommen op Nederland. SeuMletw ffimietttand De besprekingen in Rome. B WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels, Italiaansch weermachts- bericht. TWEEDE BLAD. In Vlissingen veel gewonden. Gisteravond hebben Engelsche vliegtui gen drie bommen boven de stad Vlissingen uitgeworpen. Een huis geraakte in brand. In de Kasteelstraat kwamen twee bommen neer, waardoor de ruiten van alle huizen braken. Ook in de Badhuisstraat viel een bom. Er zijn veel gewonden. In Wissekerke. Het A. N. P. meldt: Gisterochtend zijn in een polder onder de gemeente Wissekerke zes bommen geworpen. Drie schapen wer den gedood. Er zijn geen militaire doelen in deze omgeving. MARNIX-HERDENKING TE LEIDEN. Onthulling van een gedenkraam in de Pieterskerk. In de historische Pieterskerk te Leiden is heden op plechtige wijze het feit her dacht, dat vierhonderd jaar geleden Philips van Marnix van Sint Aldegonde het le venslicht aanschouwde. De voorzitter van het herdenkingscomité, prof. dr. van Schelven, hield een rede, waarin hij Marnix besprak als nationale figuur. Tweede spreker was prof. dr. J. de Vries, die den gehuldigde beschouwde als letter kundige figuur. Nadat een viertal koperblazers van het Residentie-orkest Psalm 42 ten gehoore had gebracht in de zetting an Claude Goudimel, een der slachtoffers van den Pranschen Bartholomeusnacht, begaf het gezelschap zich naar het koor der Pieterskerk, waar de onthulling van het Marnix-gedenkraam plaats vond (een ontwerp van Georg Rue- ter te Sloterdijk), door de echtgenoote van den burgemeester. Na afloop der plechtigheid bezichtigden de aanwezigen een in eenige vitrines in het koor der kerk ingerichte expositie van Marnixiana, voornamelijk brieven van Marnix, zijn vrouw en kinderen, voorts door hem geschreven boeken, waarvan en kele in perkamenten band, die het goud stempel van zijn eigen bibilotheek dragen, benevens de bescheiden der kerk, welke zijn graf aanwijzen. CONCENTRATIE VAN AMUSEMENTS KUNSTENAARS. Donderdag is onder leiding van mr. J. F. van Royen, algemeen secretaris van het hoofdbestuur van P. T. en T., in zijn kwa liteit van voorzitter van de algemeene Nederlandsche kunstenaars-organisatie te Amsterdam, opgericht de Nederlandsche organisatie van kunstenaars op het gebied der amusementskunst (N.O.K.A.) Vele vooraanstaande kunstenaars uit alle takken der amusementskunst (operette, revue, ca - baret etc.) zijn reeds als lid toegetreden. De N. O. K. A. heeft zich tot haar taak gesteld naast de stoffelijke belangen der leden in niet mindere mate de cultureele belangen van de amusements-kunstenaars en de amusementskunst in Nederland te dienen en te beschermen. Naast het bestuur wordt een raad van arbitrage ingesteld, die alle geschillen, waarin leden der organisatie uit hoofde van hun beroep betrokken zijn, zal hebben te beslechten. Als leden van den raad van advies wer den benoemd de heeren Bob Peters, F. Mikkenie, Kees Pruis, F. Muriloff en An- tonini. Het bestuur bestaat uit de heeren H. de Wolf, voorzitter; Kees van Dam, 2e voor zitter; Herman Tholen, 2e secretaris; Louis Noiret, 2e penningmeester; C. Faveur en Piet Muyselaar, commissarissen, terwijl als secretaris-penningmeester fungeert de heer E. L. Bakhuijs, Joh. Vermeerstraat 34, tel. 23050, te Amsterdam. NOODWONINGEN TE ROTTERDAM BETROKKEN. De geheele inrichting voor rekening van Maatsch. Hulpbetoon. Het eerste twintigtal noodwoningen van de bijna duizend, die den eerstvolgenden tijd in Rotterdam zullen tot stand komen, is gistermiddag betrokken. Aangezien ze bestemd zijn voor degerien, die letterlijk niets meer bezitten, heeft de dienst van maatschappelijk hulpbetoon, waarvan de directeur mede aanwezig was, de meubileering en stoffeering van deze eenvoudige houten woningen ter hand ge nomen. De gezinnen, die er gister, vandaag en Maandag zullen intrekken, vinden dus compleet geïnstalleerde woningen, waarin zelfs geen strijkplank ontbreekt. Door JOHNSTON Mc.CUU.EY, v 20) „En u zult er ook niet in slagen, mijn waakzaamheid te doen verslappen, of af te leiden." „Moeten we hier als een paar stomme idioten dan den heelen avond blijven zitten, zonder eten of drinken? Dat is onzin! Als ik nu eens bedaard uit mijn stoel opstond en met mijn bezigheden doorging? Zoudt u me dan met dat ding neerschieten?" „Ik raad u aan, geen beweging te maken, zonder mijn verlof". „Maar zeg toch eens, wat gaan we dén doen? Hier elkaar als twee gekken den heelen avond aanstaren?" „Mogelijk, dat u een ander voorstel weet", grinnikte James Brown. „Ik wil u alleen vanavond hier op deze kamer houden, zoo dat u niet naar Berklan kunt gaan. Mocht u een spelletje kaart „Nee, ik heb een hekel aan kaarten zeker aan een spelletje met z'n tweeën! En ik moet toch gaan dineeren, ziet u?" „Tegen middernacht zal ik even van uw telefoon gebruik maken, mijnheer. Hoor ik dan, dat er een zeker feit is voorgevallen, wel, dan neem ik oogenblikkelijk afscheid van u. U kunt u daarna nog wel verkleeden en in uw club gaan eten. U zult er niet dood Volkomen overeenstemming der gezichtspunten vastgesteld. Rome, 20 Sept. (D.N.B.) In politieke kringen te Rome wordt vandaag opnieuw gewezen op de buitengewone beteekenis van de besprekingen tusschen den Duce en von Ribbentrop. Het belang ervan, zoo verklaart men, hangt ook samen met het tegenwoordige stadium van den oorlog. Kenmerkend voor deze besprekingen is de groote kameraadschappelijke hartelijkheid, zooals zij tusschen de beide verbonden as-mogendheden en haar verantwoordelij ke vertegenwoordigers bekend en vanzelf sprekend is. Bij de besprekingen werd, naar hier verklaard wordt de volkomen eensgezinheid en de absolute overeen stemming der gezichtspunten ten aanzien van de verschillende besproken problemen vastgesteld, en wel ook met betrekking tot de toekomstige oorlogvoering, die een hoogtepunt voor het verlaan van den te genstander heeft bereikt en als volkomen bevredigend beschouwd wordt. Wat betreft de door de internationale pers zoo druk besproken problemen van den Balkan, Afrika en de betrekkingen der as-mogendheden met Spanje, verklaart men verder, dat, zooals vanzelf spreekt, alle acute problemen en dus ook deze kwesties besproken zijn. Het verblijf van von Ribbentrop. Rome, 20 Sept. (D.N.B.) Na een bespre king met den Duce gevoerd te hebben die een uur duurde, begaf de rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, zich in gezelschap van den Duitschen ambassa deur von Mackensen, naar de Duitsche ambassade, waar hij de verbouwingswerk zaamheden aan het gebouw van de ambas sade, die bijna gereed zijn, in oogenschouw nam. Omstreeks 19.30 uur keerde de rijksmi nister in Villa Madama terug. Volledige overeenstemming. Rome, 20 Sept. (D.N.B.) Bij de door de vooraanstaande staatslieden der spilmo- gendheden gevoerde besprekingen is, naar in Italiaansche kringen wordt verklaard, een volledige overeenstmeming geconsta teerd tusschen de gezichtspunten over de verschillende vraagstukken, die aan een onderzoek zijn onderworpen, alsmede over de toekomstige oorlogvoering, die voor het verslaan van den vijand tot een hoogtepunt is gekomen en volkomen bevredigend werd geacht. Wat het Donauvraagstuk en de betrek kingen met Spanje betreft, wordt in Ita liaansche kringen verklaard, dat, zonder bijzonderheden te melden of indiscreties te begaan over de absoluut vertrouwelijke besprekingen, vanzelfsprekend bij het be- studeeren van alle actueele problemen, ook dze beide kwesies zijn behandeld. Doch over deze, door de hoogste autori teiten gevoerde en nog aan den gang zijnde besprekingen, kunnen geen bijzonderheden worden gegeven. Iedere waarnemer weet echter, dat de vraagstukken van Zuidoost-Europa door de spilmogendheden steeds met de grootste opmerkzaamheid en in een geest van vol ledige samenwerking worden nagegaan. Wat ten slotte Spanje betreft, zoo wordt gezegd, is het door de hartelijkheid van zijn betrekkingen met de spilmogendheden door de op de slagvelden zegenrijk be proefde wapenbroederschap en door de sa menwerking van de idealen en ideologieën geheel normaal, dat de vraagstukken, die dezen sector van Europa betreffifen, in den geest van de meest bereidwillige en har telijkste samenwerking worden bestudeerd. Het verblijf te Rome. Rome, 20 Sept. (D.N.B.) Naar aanleiding van het bezoek van den rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, heeft graaf Ciano hedenmiddag een maal tijd aangeboden, waaraan deelnamen de secretaris van de fascistische partij, Muti, de ambassadeurs von Mackensen en Alfieri, de staatssecretarissen van de afzonderlijke ministeries, talrijke vertegenwoordigers van staat en partij, alsmede alle vooraanstaande ambtenaren van het ministerie van buiten landsche zaken, de leden van de Duitsche van gaan, dat u een paar uur later dan anders eet. U hebt veel gereisd, u hebt grof wild gejaagd en bent dus meermalen urenlang zonder eten en drinken gebleven". „Ik begin er zenuwachtig onder te worden, dat wil ik u wel zeggen!" ,,'n Oogenblikje! Men heeft me verteld, dat John Warwick, als hij zenuwachtig zegt te worden, bedoelt, dat hij tot handelen wil overgaan. Mag ik u er dus nog eens aan her inneren, dat ik u onder schot heb?" „Maar ik zeg u toch, dat dit allemaal onzin is?" protesteerde Warwick. „Dat doet men niet! Op iemands kamers komen en hem John Warwick geeuwde en rekte zich uit. Brown boog zich snel naar hem toe en zijn oogen flikkerden kwaadaardig. „Handel op tafel houden plat op tafel!" snauwde hij. „Ik voel een kriebeling in mijn neus en moet die even „Gaat niet!" Ik waag niets met u, mijnheer Warwick!" Warwick keek den man tegenover zich woedend aan. Hij begon den toestand ondra gelijk te vinden. Maar hij begreep ook, dat die Brown zijn bedreiging volvoeren zou en hjj wilde liever geen schot door zijn lichaam hebben. „Veronderstel nu eens..." begon hij. In de aangrenzende kamer ontstond plot seling een heftig lawaai. Onwillekeurig stond Warwick al half uit zijn stoel op en wendde het hoofd om. Brown zei bruusk: „Bedaar wat, meneer Warwick. U hoeft er niet van te schrikken. Dat is een onze menschen, die uw Japanschen bediende onderhanden neemt. Ze zullen hem geen kwaad doen, als hij zich niet tot het uiterste verzet". {OPGAVE AM8TEBD AMSCHE BANS N.T. Bijkantoor Alkmaar, van Zaterdag 21 September 1940. Vor. k. plm. 11 u STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 194011 923/, 921/, 3—3y, Neder 1. 1938 823/, 83 3 Ned.-indië 1937 77'/, 773/, 5H Duitschl. m. verkl. 29»/, 32V, B ANK-INSTELLINGEN, Handel Mij. Cart. v. 250 84 Vi 85 Koloniale Bank 148 148 Ned. Ind. Handelsbank 97 9 N/s INDUSTR. OND. BINNENL. 101»/, Als Kunstzijde Unie 1031/, Calvé Delft Cert. 76 78 Nederl. Ford 327 330 Lever IBros 1963/, 1101/, Philips Gloed. Gem. Bezit i66'/j 170 INDUSTR. OND. BUITENL. 21 Anaconda 21V»-8/s Bethleh Steel t 67V, 53/, 5% General Motors 4116/i6 42 Kennecott Copper 28V, 281/,.8/s North American Rayon 2ü8/8 20V, Republic Steel Ibi/s 167/18 Steel comm 48 47V, CULTUUR MAATSCH. H. V A 373 374 Java Cultuur 2161/, 2161/, Ned tnd Suiker Unie 216 216 Verg Vorstenlanden 941/, 95 PETROLEUM. 230 281/s Shell Union 83/, 8'/, Tide Water 8 85/s RUBBERS Arosterd Rubber 204 205 Deli Bat Rubber 1461/,. 146 Oostkust 115 117 Serbadiadi 90 90 lnterc. Rubber 3V, 3'/s SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn 98t/, 9Si/, JavaChina—Japan lijn 132V, 132 Kon Ned Stoomboot 126'/, 129 Scheepvaart Unie 136i/, 137 TABAKKEN. 142 202 164 AMER. SPOORWEGEN. Illinois Central 7'/, 8 Southern Pacific 81/, 8Vj 11 ambassade, de president van het agent schap Stefani, Morgani en de hoofdredac teuren van de groote Romeinsche dagbla den. Tijdens de rit van de buiten Rome, op Monte Mario gelegen Villa Madama naar het hotel Excelsior, werd rijksminister von Ribbentrop door de menigde hartelijk toe- gejuichd. Een communiqué. Rome, 20 Sept. (D.N.B.) De Duce heeft vanmiddag in tegenwoordig heid van den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, op nieuw den Duitschen minister van buiten landsche zaken von Ribbentrop voor een hartelijke bespreking ontvangen. Bij het onderhoud, dat van 17 tot 18 uur duurde, waren de Duitsche ambassadeur te Rome, von Mackensen, en de Italiaansche ambas sadeur te Berlijn, Dino Alfieri, aaanwezig. CONVOOÏ UIT GIBRALTAR VERTROKKEN. Madrid, 20 Sept. (D.N.B.) Uit Algeciras wordt gemeld, dat Donderdag een uit 29 koopvaardijschepen waaronder vijf tank schepen bestaand convooi, van Gibraltar in de richting van den Atlantischen Oceaan is vertrokken. Het convooi werd door drie torpedojagers en een verkenningsvliegtuig vergezeld. MINISTER SUNER NAAR BRUSSEL. Brussel, 20 Sept. (D.N.B.) De Spaansche minister van binnenlandsche zaken Serrano Suner is vanmorgen uit Berlijn in Brussel aangekomen. Op het station werd hij door den plaatselijken commandant van Brussel, kapitein Freiherr von Edelsheim en door den ambassaderaad von Bargen ontvangen. De militaire bevelhebber in België en noord-Frankrijk, generaal von Falkenhau- sen, houdt heden ter eere van den hoogen gast een receptie. Vanuit Brussel onder neemt Suner een tocht door het bezette ge bied. Warwick had wel niet op hulp van Togo gerekend, maar wel gehoopt, dat er iets ver keerd ging in die kamer en dat Togo aan de deur zou komen en zoo een oogenblik de aandacht van Brown zou afleiden. Maar ook die hoop bleek ij del. „U ziet wel, dat we lui zijn, met wie reke ning gehouden moet worden", zei Brown. „Waarom maakt u er geen eind aan? Geef me uw eerewoord, dat u niet vanavond naar Berklan zult „Geen denken aan. Ik ben van plan, daar te dineeren". „Dat is onmogelijk. Ik laat u de kamer niet uitgaan". „U kunt het me niet beletten, meneer Brown!" riep Warwick uit. „Ik heb u zitten bestudeeren en ik ben ervan overtuigd, dat ik u te slim af kan zijn". „Als u ook maar één beweging maakt „Als ik een beweging maak, zal die zoo snel zijn, dat u het pas bemerkt, als het te laat is. U hebt me echt uit mijn humeur ge maakt! Ik ben woedend!" „En ik schiet bij de ministe aanleiding". „Bah! Jullie zijn allemaal even bruut!" „Denk maar niet, dat u me met schelden zoo nijdig kunt maken, dat ik mijn be- heersching kwijt raak. Dergelijke oude trucjes halen bij mij niets uit". „Veronderstel dan eens, dat ik een nieu we truc probeer!" zei Warwick. „Ik kan er wel tegen op". Warwick leunde achterover in zijn stoel, zonder zijn handen van tafel te nemen en keek langs Brown heen, als dacht hij er gens anders aan. Hij tuurde naar een gla zen deur, die toegang gaf tot een klein bal- con aan de straat. Geen spier op zijn ge Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden). Heerenrijwielen 25, 20, 18.50, Damesrijwielen 22.50, 20, Trans portrijwiel „Juncker" 20, alle on der garantie. NIEROP's Rijwiel handel, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Te koop: één z. g. a. nieuwe haard kachel. S. VISSER, Smederij Kooimeerlagn a. d. Kennemerstr.weg, Alkmaar. Invalidenwagens, pracht wandel wagen, niet van nieuw te onderschei den, spotprijs. „HYGIENA", Achterstraat 45. telef. 2-0-5-2, briefadr. postb, 26, Alkmaar. Te koop: een 3/4 'bruin bontmanteltje maat 38, prijs 15 en een paar motor rijglaarzen z. g. a. n., maat 42 '..50,. ROZENSTRAAT 4. Te koop: een groote partij 1 en 2 pers. led., spiraalmatr., bedden, kinderled., kinderstoelen, divans, bureau's, dres soirs, schuiftafels, club-, haardfau- teuils, enz. P. Vennik, Koningsweg 30. In- en verkoop van nette 2e hands Meubelen. Te koop 2 prachtige eiken leestafels. P. VENNIK, Koningsweg 30. Te koop: lief Dienstbodenkastje, pracht 2 pits gastafel, ledikanten, prima Pfaff trapnaaimachine. Eenige mooie winterjassen, wieg 1. DEKKER, Spoorstraat 5. Het Naaimachine Huis. Singer Handm. 25, Pfaff 25, Gritzr.er 22,50, Trap 25, Schoenmakersm. 35. J. H. DE BOER, Geestersingel 48, Alkmaar. Vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Ergens in Italië, 20 Sept. (Stefani). Het Italiaansche hoofdkwartier maakt in weer- machtsbericht nr. 105 het volgende bekend: Een van onze verkenningsvliegtuigen heeft met bommen een vijandelijke duik boot tot zinken gebracht. In Noord-Afrika zijn bij luchtaanvallen van den vijand op de haven Derna in het gebied van Bomba, Tobroek en Solloem, een persoon gedood en eenige personen gewond. Er werd lichte materiëele schade aange richt. Te Sidi El Barrani werd een Engelsch vliegtuig door onze luchtdoelartillerie neer gehaald. Het aantal vijandelijke vliegtuigen dat is neergehaald in de luchtgevechten waarvan in het vorige weermachtsbericht sprake is geweest, is thans opgeloopen tot zeven, terwijl bovendien waarschijnlijk nog twee andere toestellen zijn neergeschoten. Een Engelsch koopvaardijschip, dat door onze luchtmacht in de Eëgeische Zee was getroffen, is de haven van Piraeus binnen- geloopen met brand aan boord. Het schip is ernstig beschadigd en bevindt zich thans in het dok. In Oost-Afrika heeft een van onze forma ties tijdens een aanval op Kassala een En gelsch toestel van het type Blenheim bran dend omlaag gehaald. Een ander vijandelijk vliegtuig, waarvan gemeld was dat het waarschijnlijk was neergeschoten, tijdens een aanval op Massaoea, werd teruggevon den op dertig kilometer van die stad. De bemanning was dood. Vijandelijke lucht aanvallen op Diredaoe, Duavello en Moga discio veroorzaakten zeer lichte schade. Er vielen geen slachtoffers. De KERN van alle goede reclame COURANTENRECLAME laat verried, dat hij iets bijzonders ontdek te. Toch zag hij het gezicht van Togo door die glazen deur heen gluren en begreep daaruit, dat Togo overwinnaar was geble ven, als er in de andere kamer gevochten was. Warwick verroerde geen ooglid, toen Togo hem wenkte, dat hij klaar stond om hulp te bieden. Hij begreep, dat hij aller eerst Brown bezig moest houden, totdat Togo binnen was en dichtbij genoeg om hulp te kunnen bieden. Hij boog zich op eens over tafel heen. „U zei zooeven iets over een geldelijke belooning, als ik vanavond bij Berklan wegbleef". „Ja. Maar daar bent u toen niet op inge gaan". „Als ik nu eens verklaarde, dat ik van meening veranderd ben?" „In dat geval heb ik dit voorstel. U blijft bij Berklan weg en wij zenden u duizend dollar in contanten vóór morgenmiddag". „Alles goed beschouwd is duizend dollar wel heel weinig". „Dat is het hoogste bedrag, waartoe we bereid zijn". „Veronderstel nu eens, dat we de bordjes verhangen?" „Hoe bedoelt u dat?" „Veronderstel", zei Warwick, ziende, dat Togo bezig was de deur open te maken, „dat u me nu toestaat te gaan en dat ik u daarvoor duizend dollar betaal". „Dat zal niet gaan, meneer Warwick". „Twee duizend?" „Het gaat niet over het bedrag. Ik zou het tot geen prijs doen". „Als u bang bent, dat uw helpers, u als een verrader zullen beschouwen, dan wil 2 Te koop gevraagd: Gramofoonplaten, koffergramofoons, naaimachines, kachels, inboedels, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: mooi costuum voor grooten dikken kerel 10. Te koop: groote Godinkachel met pijp en onderplaat 15, kleine kachel 9. LIJTWEG 21, Bergen. Te koop: goede kwaliteit net gedragen Heerencostumes, regenjassen en demies. BERGERWEG 5, ben. Te koop: een damesbont (licht bruine vos) prys 5. Adres bureau van dit blad. Heeft U net gedragen Heerenkleeding te koop? S.v.p. even een berichtje aan DEN HARTOG, Bergerweg 5. Nog eenige Kachels te koop, waar onder een Jaarsma kachel en een Godin, een voerketel met vuurduvel, ook geschikt voor de wasch. ACHTERWEZEL 3'0. Zeer mooie haardkachel te koop met compleet stel pijpen, groote en kleine vloerplaat. Prijs 25. TUINSTRAAT 41, Alkmaar. Te koop: Dérailleur (3 versnellingen) in wiel, met trommelrem 15. WESTERWEG 130. Te koop aangeboden een net gedragen blauwe garbardine regenjas (flinke maat), prijs 7 gulden. Adres te bevra gen bureau van dit blad. Een prima werkfiets te koop, f 7. POLDERSTRAAT 1. Antieke kast of kabinet, liefst van wortelnoten of bureaux te koop ge vraagd en 6 antieke stoelen, mag beschadigd zijn. Brieven onder letter L 340 bureau van dit blad. Zoo goed als nieuw C jnkey of z.g.n. vuurduveltje met pijp te koop. SCH. HONDSBOSSCHELAAN J 49, Heiloo. HET KLEINSTE DORP VAN BELGIE GEBOMBARDEERD. Brussel, 20 Sept. (D.N.B.) Het kleinste dorp van België, dat acht huizen met in het geheel 26 inwoners telt en in vrucht bare velde nvan Vlaanderen is gelegen, is in den afgeloopen nacht door Engelsche vliegers gebombardeerd. Wijd en zijd is er geen militair doel te vinden. De bommen die lukraak van groote hoogte werden ge worpen, richtten alleen aan den grond schade aan. De Belgische pers noemt dit bombarde ment een typisch geval van Britsche on verantwoordelijkheid. Het Laatste Nieuws schrijft, dat tot dusverre de strategische beteekenis van dit kleinste Belgisch dorp niemand duidelijk is geworden. Wij ver wachten, aldus het blad, met belangstelling de sensationeele mededeeling, die de Engelsche radio-omroep over dezen „ge slaagden" aanval zal verspreiden. Ook in plaatsen bij Kortrijk hebben de Engelschen bommen laten vallen, in het geheel 17, die alleen den grond beschadigden. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn op vreedzame woonwijken te Antwerpen Brit sche bommen gevallen. Een woonhuis werd getroffen, vier menschen kwamen hier om het leven. Een andere bom verwoestte een kerk in een buitenwijk, waarin zich geen militaire doelen bevonden. De Nation Beige schrijft: „De eenige verklaring is, dat de Engelschen in zuivere vernielingswoede en moordzucht hebben gehandeld". Dacht O dat Uw concurrent zoo dom is Een modern zakenman is „bjj de tjjd" en adverteert in de ik u wel vastbinden, zoodat u kunt zeg gen, dat ze u overweldigd hebben". „Dat zal lastig gaan, omdat een van mijn vrienden in de andere kamer is en den uitslag van ons onderhoud afwacht, na uw knecht onschadelijk gemaakt te hebben. U moest nu toch gaan begrijpen, dat wij hier de macht in handen hebben. Mijn vriend heeft de voordeur gesloten, er zal geen licht worden aangedraaid en geen telefoon worden beantwoord. Het zal den schijn wekken, dat u niet thuis bent en dat uw bediende vrijaf heeft". Togo had de deur nu open en sloop on hoorbaar naar binnen.. Warwick stond ver baasd over zijn bedaardheid. Zoodra hij binnen was, sloot hij de deur zorgvuldig opdat geen tochtje achterdocht bij Brown zou wekken en hij deze ongemerkt zou kunnen besluipen. „Nou, dan geloof ik, dat we niet tot oereenstemming kunnen geraken", zei Warwick. „En u schijnt momenteel de macht in handen te hebben. Laten we dus trachten tot een compromis te geraken, waardoor we het ons wat gemakkelijker kunnen maken. Om zoo tot middernacht te blijven zitten zal erg ongemakkelijk zijn voor mij en nog meer voor u, omdat U me voortdurend in de gaten zult moeten hou den". „Wat is uw voorstel?" vroeg Brown. „Als u maar niet denkt, me er tusschen te kun nen nemen. Ik ben op alles voorbedacht". „Denkt u, dat uw vriend in die andere kamer mijn bediende erg mishandeld heeft?" (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6