DE SPIN. OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL DE BRIT 'Rechtszaken VRAAG EN AANBOD Êeuilietm Alkmaarsche Politierechter 35 cent per vijf regels, Burgerlijke Stand, Glimlachje. ALLE L Politieke re in Noor TWEEDE BLAD 2 DOODELIJK ONGEVAL IN DE STAATSMIJN EMMA. Gisteravond is de 49-jarige handlanger P. L. van Gèenen op den losvloer van de staatsmijn „Emma" te Kerkrade tusschen twee mijnwagens bekneld geraakt. Hij werd hierbij zoo ernstig aan de borst gewond, dat hij korten tijd later is overleden. Van Geenen woonde in een gezellenhuis te Hoensbroek. Oneerlijke dienstbode. - De Amster- damsche politie heeft een 17-jarig meisje in bewaring gesteld, dat in haar dienstbetrek king eenige ringen, ter gezamenlijke waarde van vierhonderd gulden had ontvreemd. Doodelijk auto-ongeluk. - Gistermiddag is op den hoek van den Provincialen weg en de Julianastraat te Koog aan de Zaan een doodelijke aanrijding geschied. Een 53- jarige wielrijder uit Zaandam, die den weg overstak, werd door een uit het noorden komende auto gegrepen. Hij was op slag dood. Uit het onderzoek door de politie is vast komen te staan, dat de chauffeur geen schuld heeft. Kind verongelukt. - Maandagmiddag miste men het 6-jarig jongetje van den land bouwer Kemper te Haarle bij Nijverdal. Na eenig zoeken vond men het kind in een bij het huis staande schuur onder een laadbak van een melkwagen. De dood was reeds in getreden. Vermoedelijk is het jongetje op den wagen aan het spelen geweest en is de bak door een of andere oorzaak van het wagenstel geschoten, met het gevolg, dat het kind onder de bak terecht kwam en onmid dellijk doodgedrukt werd. Door terugketsende kogel getroffen. - Gisteren werd in de Hooftstraat te Alphen aan den Rijn een hond door een auto over reden. Een passeerend militair kreeg mede lijden met het zieltogende beest en besloot de hond met een revolverkogel uit zijn lijden, te verlossen. De kogel ketste echter op de straatsteenen terug en trof den schilder v. B. in het dijbeen. De man is naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. ECHTELIJK DRAMA TE OOSTERBEEK. In den avond van den 19den Juli van dit jaar heeft de 59-jarige arbeider G. C. H. te Oosterbeek zijn vrouw ernstig mis handeld. H. wa- dien avond om zeven uur thuis gekomen. Omdat zijn vrouw er niet was, is hij naar een café gegaan, waar hij tot half elf bleefg en een zestal glazen bier dronk. Thuis gekomen zat zijn vrouw op hem te wachten. Zij vroeg of hij koffie wilde hebben, waarop de man in woede ontstak. Hij greep een bloemtafeltje en ranselde haar daarmede af. Toen dit wapen het begaf, ging hij haai met een stoelpoot en met zijn broekriem te lijf. De vrouw probeerde te vluchten en ging ten einde raad in de vensteibank van de slaapkamer zitten, welke op de eerste ver dieping is gelegen, ten einde naar buiten te springen als haar achtervolger in de kamer zou komen. Volgens de vrouw heeft de man haar toen een duw gegeven, zoo dat zij naar beneden viel en ernstig ge wond bleef liggen. Volgens de verklarin gen van den geneesheer, die haar behan delde, had zij een groote hoofdwond, een hersenschudding, een diepe wond aan den linker onderarm, een gebroken enkel, een bloeduitstorting bij het oog, benevens tal van schaafwonden opgeloopen. Zij is thans nog niet genezen. H. moest zich gisteren wegens ernstige mishandeling van zijn echtgenoote voor de Arnhemsche rechtbank verantwoorden. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de vrouw Vaker door haar man, die voor de tweede maal gehuwd was, mishandeld werd. De subst. officier van justitie eischte wegens mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbend, twee jaar ge- vangenisstraf. Uitspraak 8 October. Zitting van 23 September. Niet goed verduisterd. Het is de omgekeerde wereld tegenwoor dig. Vroeger was het een zwaar misdrijf, wanneer iemand iets verduisterde. Het werd hem door aanklager en rechter hoogst kwalijk genomen en de straf, die werd opgelegd, was meestal niet malsch. Vandaag den dag is het net an dersom. Als ieder staatsburger niet zorg vuldig verduistert, het niet zóó doet, dat -niemand meer iets van het verduisterde kan ontdekken, dan is hij er gloeiend bij. Politie, officier van justitie, deurwaarder, rechter en griffie komen er aan te pas en het eind is, dat de onhandige verduiste- raar de noodigevguldens lichter is gewor den, omdat zijn -huiselijk licht t licht was. Het onderwerp, dat men tegenwoor dig verduisteren moet, is het licht. Vroe ger, toen wel verduisteren strafbaai was, verduisterde men andere zaken en dat verduisteren kon nooit het licht verdragen. Thans schijnt het zoo te zijn, dat men het licht niet goed meer kan verdragen, om welke reden men dan op straffe van boete verplicht is het licht te verduisteren, zóó, dat het licht geen licht meer is, al thans geen licht meer lijkt, doch slechts duisternis. Deze duistere wijsbegeerte is een geeste lijk en materieel struikelblok voor velen geworden. Wijl men haar niet goed kan volgen, volgt mer. de verduisteringswetten te letterlijk op, waardoor de geest te lijden krijgt van teveel duisternis, of volgt men ze te slordig op, waardoor men de bedrijver van een misdrijf wordt, hetgeen conflicten met de justitie met zich voert. Dit laatste komt veel voor, dus zijn er veel onaangenaamheden. Een onderwijzer van een christelijke school, hij zei met nadruk, dat hij niet een gewoon onder wijzer was, maar een onderwijzer van een christelijke school hetgeen, dat suggereerde hij er mee, fatsoen en be trouwbaarhei 1 schijnt te verhoogeir was door den dorpsveldwachter op de bon ge zet, omdat hij het licht in zijn huis niet voldoende had verduisterd. De onderwijzer, een jongeman, die zich heel beschaafd gedroeg, ontkende dit ten overstaan van den rechter met nadruk. Hij had vijfentwintig ramen beneden in zijn huis, die alle vijfentwintig met luiken des avonds werden en worden dichtge maakt, opdat alle licht voldoende ver duisterd zij. Maar hij wist wel wat het. was: de veldwachter had een hekel aan hem, den onderwijzer. De veldwachter „liep op mij", zei verdachte. De rechter, die nooit iets ten nadeele van veldwachters gezegd wil hebben, maakte de opmerking, dat verdachte het daar misschien naar gemaakt had. Immers: hij was twee maal gerapporteerd als slecht veduisteraar en tweemaal gewaar schuwd, vóór het procesverbaal. De onderwijzei zette een zeei verbaasd gezicht en hij zei, dat daar niets van aan was. In de oorlogsdagen had de burge meester tegen hem gezegd, dat de gordij nen licht doorlieten. Als gevolg van die opmerking had hij door twee timmerlieden onmiddellijk houten luiken laten maken voor alle ramen. De veldwachter in kwestie, die kenne lijk niet in de beste stemming verkeerde, vertelde als getuige, dat door een „onaf- geschermd" raam van de bijkeuken en door het W.C. raampje wel twintig minuten lang licht uitstraalde. Aanvankelijk had hij, getuige, alleen maar willen waar schuwen, maar door de slechte ontvangst bij de voordeur had hij dit soepele voor nemen veranderd in een procesverbaal. De rechter vond een dergelijke onvrien delijke bejegening van een veldwachter niets voor iemand als verdachte, die toch een zekere positie in de maatschappij in- neemt. Verdachte antwoordde daarop, dat het precies andersom was geweest en dat de veldwachter, toen hem werd gezegd, dat er geen licht brandde of kon uitstralen, als gewoonlijk in dergelijke gevallen, veel kabaal had gemaakt. In het heele dorp staat de veldwachter zeer slecht aange schreven, De rechter meende op zijn beurt te moe ten vaststellen, dat de „officieele" inlich tingen over verdachte zeer ongunstig wa ren .Verdachte zou verwaand zijn, lastig, brutaal tegen de overheid, enz. Het gezicht van den verdachte werd al langer hoe langer van verbazing. Hij kon van verbazing schier niets meer zeggen. De veldwachter was nog zoo vriendelijk op te merken, dat verdachte, na het pro cesverbaal, ook al weer drie keer was ge waarschuwd en dat de verduistering nu pas „aardig goed" was. „Dat is absoluut onwaar" riep verdachte uit. In het spel kwam vervolgens een kost ganger van erdachte, een veilingmeester. Volgens den veldwachter zou deze vei lingmeester op den bewusten avond zich in de W.C. heben bevonden en, toen de veldwachter op het raampje van de bij keuken bonsde, het licht in de W.C. heb ben uitgedraaid, maar het licht in de bij keuken heben laten branden. Hij zou zulks ook bij het opmaken van het procesver baal hebben toegegeven. Deze kostganger werd gehoord als' ge tuige a décharge. Deze man noemde de bewering van den veldwachter een per tinente leugen. Er brandde geen licht in de bijkeuken en er straalde nergens licht uit. Er waren vijf menschen in huis, die allen in de voorkamer zaten. Verdachte zei nog, dat het licht in de W.C. alleen tegelijk met het licht in de bijkeuken kan worden aan- en uitgedraaid. Apart kon het niet bediend worden. De getuige a décharge bevestigde dat. De officier vroeg, of een gemeenteveld wachter zijn betrekking en toekomst in de waagschaal zou stellen door zoo te liegen, als beweerd werd. De officier ge loofde daar niets van. Hij had geen enkele reden om te twijfelen aan de verklaringen en het procesverbaal van den veldwachter. Hoe de andere partij het tegenovergestel de kon beweren, daar kon de officier geen antwoord op geven, maar de veldwachter zou toch zeer zeker wel de waarheid spre ken. Tien gulden boete of vijf dagen hechtenis vorderde de officier tegen den onderwijzer. Deze hield een krachtig betoog te zijner verdediging, waarbij hij een boekje wilde open doen over den veldwachtei, hetgeen de rechter hem niet toestond, omdat het WOENSDAGS EN ZATERDAGS. Alléén 2de handsch goederen. uitsiu.tend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden). Zeer voordeelig te koop wegens plaats gebrek Markies, breed ongeveer 3.50 M., uitval 1.40 M. Te bevr. SPOORSTRAAT 19, boven. Te koop kleine haard met kop-circulatie. In prima staat, met onderplaat 25. Adres: J. PRANGER, Spoorstraat 96, Alkmaar. Gaskachel of gasradiator, flinke capaci teit, in prima staat, te koop gevraagd. Brieven onder letter C 412 Bur. v. d. BI. Te koop wegens aquarium. KONINGSWEG 21. plaatsgebrek een Te koop 1 z.g.a.n. tourfiets 37.50; 1 werkfiets met torpedo 12.1 home trainer 7.50. Te bevragen bij JAAP SCHIPPER, Hekelstraat 28. Te koop: goede kwaliteit net gedragen Heerencostumes, regenjassen en demies, in alle maten. BERGERWEG 5, ben. Te koop zoo goed als nieuwe lampen kappen, stoelen, tuinmeubelen, dressoir, huiskamer-ameublement, enz. OLDENBURGLAAN 11, Bergen. Te koop: In prima staat heeren- en damesrijwielen, waaronder 1 mooi sport- rijwiel. J. BLOKLAND, Rijwielhandel, Luttik- Oudorp 3. Groote haard 35.blanke tafel 9.—, blank gepol. radio gram.kast 29.elec. klok mah. hout 6.eiken gangklok 29.— B. BOTTEMANNESTRAAT 72. Zeer mooie haardkachel te koop met compleet stel pijpen, groote en kleine vloerplaat. Prijs 25. TUINSTRAAT 41, Alkmaar. Heeft U net gedragen Heerenkleeding te koop? S.v.p. even een berichtje aan DEN HARTOG, Bergerweg 5. Te koop Studie-piano. Prijs 70.met garantie. W. KAMSTRA, C. W. Bruinvisstraat 1, Alkmaar. Te koop Godin zaalkachel, hoog 95 c.M. NIEUWESLOOT 125. Antieke kast of kabinet, liefst van wortelnoten of bureaux te koop ge vraagd en 6 antieke stoelen, mag beschadigd zijn. Brieven onder letter L 340 buieau van dit blad. niet terzake dienende was. De verzekering van verdachte, dat hij te goeder naam en faam bekend stond en staat en dat men hem, in tegenstelling met den veldwachter, nog nooit een aanmerking had gemaakt, werd door den politierechter kennelijk op gevat als een bevestiging van de „officiee le" inlichtingen, waarin stond, dat ver dachte verwaand en eigenwijs was. Het vonnis was conform den eisch. Meel verkocht op broodbonnen. Een bakker uit Oude Niedorp lag op andere wijze overhoop met de jongste wet ten. Hij heeft veel klanten, die zelf brood bakken en die dus wel gebrek aan meel- bonnen, maar niet aan broodbonnen heb ben. Wat deed de goeie man nu? Hij ver kocht meel op broodbonnen. Hij meende volkomen daartoe gerechtigd te zijn en er niemand nadeel mee te berokkenen. Bovendien: zeer veel bakkers in dit deel der wereld deden alzoo. De justitie zei, dat het niet mocht en daardoor, waarschijnlijk dank zij coneur- rentienijd van een anderen bakker, stond de verdachte op het matje voor den rechter. De officier vorderde tegen hem drie gul den boete of twee dagen hechtenis. De bakker vond de boete niet hoog, maar het hinderde hem dat hij strafbaar werd bevonden. De rechter: Man, het staat toch zwart op wit, dat het niet mag. 195. Vader Bol was radeloos. Wat moest hij nu toch beginnen. Hij probeerde te helpen met zijn toverstokje, doch dat baatte niet. Hij zat maar bij het bedje en Lotje zat aan de andere kant. Ze huilden allebei van droef heid om hun kleine Pietje. 196. Opeens hoorden ze beneden voor het huis het trompetten van een olifant. Kobus schoof het raam open, om te Lijken, wat of het was .Het was Jetje, die met haar slurf naar boven wuifde. „Ik heb gehoord, dat Pietje ziek is," zei ze. „Ze vertelden het mij." De bakker: Waar staat het dan? De rechter: In het tarwebloembesluit. De bakker: Daar staat het juist niet in. De reenter aarzelde even, maar de grif fier fluisterde hem hoorbaar in, dat bepaald was, dat bloem alleen mocht wor den verkocht op „daartoe aangewezen bonnen van het algemeen distributiebon boekje." Waarop de rechter tot den bak ker zei.' je mag meel alleen op algemeen© bonnen verkoopen. De bakker schudde zijn hoofd, als gaf hij de zaak maar op. Alleen maakte hij nog de opmerking, dat arme menschen, die geen brood bij den bakker kunnen koopen en dus uit armoe zelf bakken, zoodoende geen voldoende meel kunnen krijgen. Wat moeten die dan? vroeg hij. „Dat weet ik niet," zei de rechter. Zóó mag het niet. Het vonnis was conform den eisch. ALKMAAR. GEBOREN: Catrina G., d. van Sjouko Marwitz en E. Takehs. Anna M. Th., d. van Cornelia N. Vrouwe en A. M. Duinmeijer, Hendrikui Th., z. van Hertdrikus Th. Klaassen en G. Schakelaar. Leonhard C. P., z. van Chris tian Ganser en A. van Dijk. GETROUWD: Gerbrand J. Bot en Maria A. Sünder. Lourentius C. Mulder en Neeltje Nauta. Mevrouw, hou nu toch eens op met schelden. Uw man had de deur heusch goed afgesloten, maar ik ben door het open kelderraam binnen gekomen. Door JOHNSTON Mc.CULLEY, 24) „Zaken?" „Hoeveel betaalt je meester je?" „Een heel behoorlijk loon elke maand". „Als je ons laat weggaan, zullen we hier niet meer terugkomen en je er veel geld voor geven. We geven je honderd dollar, als je ons dadelijk laat gaan". „En wat dan zeggen tegen mijn vereer den meester?" vroeg Togo. „Zeg, dat die twee ontsnapt zijn en ver der niets". „Maar hoe zij moeten wegkomen? Zij gebonden en Togo op wacht. Mijn vereer de meester zeker zou zeggen, Togo kan wel twee gebonden mannen bewaken. En wat ik dan zeggen moeten?" „Zeg, dat een van de twee zich losge werkt en je overrompeld heeft, toen je den anderen kant uitkeek". „Dan mijnheer Warwick denken zal ik erg, erg dom. En bovendien, mijn vereerde meester zelf heeft touwen vastgeknoopt". „Maar wat wil je dan doen? Ons den halven nacht zoo blijven bewaken?" „Ik denk, ik politie telefoneeren zal". Hij zag, hoe de twee elkaar aankeken en als hij Togo niet was geweest, zou hij ge glimlacht hebben. Die blikken beduidden, dat Togo blijkbaar niet wist, wat zijn meester uitvoerde, anders zou hij niet over de politie gesproken hebben. „Als je de politie erbij haalt, komt er een groot schandaal van en dat zal mijnheer Warwick beslist niet graag willen. Als we jou eens bonden, een prop in je mond stop ten en op den divan legden. Dan kun je zeggen, dat twee man door de deur naar binnengeslopen zijn en je onverhoeds heb ben overvallen. Dan treft jou geen blaam en Wij geven je honderd dollar". „Niet kan doen", zei Togo. „Na me ge bonden te hebben, jullie kunnen geld me weer afnemen". „Och, we zullen eerlijk spel met je spe len!" zei de man bij den divan. „En als je er niet in toestemt, dan be ginnen we allemaal tegen jou", voegde die bij de deur eraan toe. „Als je een van ons doodschiet, kom je in de gevangenis en misschien veroordeelt de rechtbank je wel". „Begin maar", zei Togo. Hij deed een stap achteruit en scheen op alles voorbereid.., De beide mannen wa ren woedend, dat zoo'n kleine Japanner hen allen in bedwang hield. Ze begrepen niet, waarom de man in de gang niets deed. De kerel bij de deur zei daarop heel luid, in de hoop, dat die andere hem ver staan zou: „Ben je van plan, ons hier den heelen nacht te houden? Laat ons gaan, dan krijg je honderd dollar. Steek dat pistool weg. Je kunt vier man toch niet op die ma nier hier blijven vasthouden!" „Ga nu daar staan!" beval Togo. „Met handen omhoog tegen muur. Ik u hier houden moet tot mijnheer Warwick terug zijn", Grommend voldeed de man aan het be vel. Maar de man op de gang had hem verstaan en begreep den toestand. Wetend, dat zijn vrienden door de glazen deur naar binnen gekomen waren, veronderstelde hij, dat Togo die deur in het oog zou houden. Langs dien kant kon hij niet wagen binnen te dringen. Maar wel door de gangdeur. Hij besloot het slot te bewerken, erop let tend, dat niemand in de gang kwam en hem overviel. Als de lift omhoog kwam, wandelde hij door de gang heen en weer, als wachtte hij op iemand. Eindelijk had hij het slot open. Togo was juist aan het praten en hoorde het niet. Hij stond met zijn rug naar de deur. Nu en dan keek hij naar de balcondeur. De man in de gang glipte naar binnen en sloop naderbij. De twee mannen, die achter den divan tegen den muur ^tonden, vertrokken geen spier van hun gelaat. Een slag trof Togo vlak onder het linker oor. Hij kreunde heel even en zakte in el kaar en de man, die hem den slag toege bracht had, ving hem op. De twee anderen waren met een sprong bij hem. „Goed gedaan!" zei een hunner. „We wisten werkelijk niet, hoe we ons hieruit moesten redden. Die vuile Japanner snapte ons door den spiegel, zoodra we binnen kwamen. Doe de deur weer op slot. Ik zal hem vastbinden en een prop in zijn mond steken, als jullie die twee daar losmaakt" Zij haalden de proppen uit den mond der beide gevangene en maakte hun boei en los, terwijl Togo gebonden en op den divan gelegd werd. „En nu moeten we hier ongezien vandaan trachten te komen en gauw naar het huis van Berklan toe", zei een der mannen. „Dien Japanner zullen we gebonden laten liggen, anders kon hij Warwick wel eens opbellen. Langs het balcon naar buiten, jongens. We Vinden elkaar weer op den hoek van de straat". Eenige minuten later kwam Togo met een barstende hoofdpijn tot het bewustzijn terug. Kreunend sloeg hij de oogen op. De mannen waren weg en de balcondeur ge sloten. Hij knipperde tegen het licht en wist opeens, wat er was gebeurd. Hij rolde zich om op den divan en keek de kamer rond. Togo begreep, dat er een vijfde vijand ongemerkt door de deur gekomen moest zijn, die hem bewusteloos geslagen had. Het was niet de eerste keer, dat hij op een dergelijke manier buiten gevecht was ge steld en hij kende dat gevoel heel goed. Hij sloot de oogen en wachtte af, tot de dui zeligheid en de pijn geweken waren. Hij moest op een of andere manier los zien te komen en zijn meester opbellen, om hem te waarschuwen. HOOFDSTUK XVI. De nieuwe butler. Na de garage verlaten te hebben, liep Warwick vlug onder de boomen door naar het huis van Berklan met de bedoeling, zoo gewoon mogelijk te doen, met de en kele gasten gezellig te dineeren en zijn kans, om de orders van de Spin uit te voe ren, af te wachten. Mocht hij daarin niet slagen, dan zou hij later terugkeeren, een echten inbraak plegen met alle daaraan verbonden gevaren en alles doen, om toch zijn taak tot een goed einde te brengen. Hij trok zijn handschoenen uit en keek tusschen de boomen door naar de hel ver lichte serré. Hij wist, dat Alice Norton daar zijn zou en hem met haar lachjes en lohkjes niet met rust zou laten. Hij herin nerde zich het gesprek van dien middag met haar en weer bekroop hem een gevoel van vrees. De manier, waarop ze over het meisje van de American Boulevard ge sproken had, stond hem niet aan. Als All ee jaloersch werd, zou ze argwaan opvat ten en inlichtingen naar dat meisje inwin nen en dan bestond de mogelijkheid, dat hij de Spin niet meer van dienst zou kun nen zijn. „Meneer Warwick!" De stem. sprak fluisterend en kwam uit een donker boschje naast het pad. Warwick stapte terstond naar de andere zijde van het laantje, keek naar het bosch je en voelde naar zijn pistool. „Haal uw hand uit uw zak", vervolgde dezelfde stem. „Loop om dit boschje heen en blijf met uw gezicht naar de straat toe stilstaan. Ik wil u alleen even spreken, zonder dat we gestoord worden". „Wat is dat nu weer voor onzin?" vroeg Warwick met gedempte stem. „Haal uw hand uit uw zak!" „Dat heb ik al gedaan", antwoordde Warwick. „Maar waarom moet ik om dit boschje heenloopen?" „Gehoorzaam dadelijk!" „Nou goed dan!" Warwick verliet het pad en liep om het struikgewas heen. Met de handen langs het lichaam bleef hij staan, het gelaat naar de straat gekeerd. (Wordt vervolgd). No. 228 Dit i Genève, 25 Sept. wordt gemeld, dat h van buitenlandsche z: ruchten, volgens wel Dakar zijn binnenged zou hebben overgege tegengesproken. Wo< de strijd om Dakar n< Genève, 25 Sept, (I vallen op Dakar wor< meld, dat de eerste a< vliegtuigen werd uitg tegen de Fransche k tegen het nog niet pantserschip Richelieu de beschieting bij Me gebracht. De kustbatte terstond beantwoord, nóch de kustbatterije: gelschen getroffen. D< mentsvliegtuigen zijn aanval op de Engexsc! gestegen. Een Engelse] door bommen van gr Om 13 uur hadden de hervat en beschoten zi geschut de stad Dakar de burgerbevolking e bezettingstroepen talri tal van personen gew vliegtuigen zijn door laag gehaald. Volgens zou het aantal dooden honderd bedragen. Communiq admiraliteit. Bern, 25 Sept. (D. N miraliteit publiceert i nissen bij Dakar het v, Op 23 September ve: eskader, bestaande uit verscheidene kruisers e troepentransportschepe: de Fransche autorite wenschten te geven aa: vroegeren generaal de over te geven en het ultimatum was afgewe; sche eskader het vuur den strijd werd een var Persee, tot zinken gebre haftige wijze tot den a schen kruiser overging, getroffen. Het grootste hing der duikboot kon Op bevel van de Gat dingspogingen in Rufisi meer ten oosten van D; deze pogingen werden richtte de Britsche adm: uur een tweede ultimai Het koninklijl ai ged< Oslo, 25 Sept. (D. N lede over de nieuwe in Noorwegen heeft c Terboven medegedee: benoemd zijn, die met de leiding der Noorse! legenheden op zich ger In zijn rede zeide Te capitulatie van het Nc vlucht van den koning Nygaardsvold naar Noorsche volk een vol litieke toestand is onts der oude partijen had bereikt, dat hij zou toe handelingen over een sa tie op grond van de - Hij heeft daarbij ku het feit, dat de oude pa volk in een ongekende mische en geestelijke a de Engelsche politiek terwijl de organisatie c hng van den aanv eerlijk heeft gepleit vc met het Duitsche volk; deze organisatie ook d van het land worden c min heeft hij in de doe gevraagde onderhandel vooral om in het belan; volk niet bij voorbaat te snijden dat de overg inzichten een uiterlijk gen, zoodat de verande keiijker zou kunnen vo De onderhandelinge partijen moesten Dinsd afgeboken, omdat d werd, den partijen d

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6