DE SPIN. OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL !Rechts<zakm Spoct ïfawlfaton Geen distributie van rookartikelen. Bezwaren zijn te groot. GEMENGD NIEUWS. Valsche guldens gemaakt. Hooge straffen tegen verdachten geëischt. Radioprogramma voor Zaterdag. TWEEDE BLAD. Naar Het Vad. verneemt, heeft het bij de betrokken instanties een punt van ernstige overweging uitgemaakt, om in ons land te komen tot een distributie van rookartikelen. Men is hierbij echter op een reeks van dusdanige moeilijkheden gestuit, dat distributie niet mogelijk moest worden geacht. Dit is geheel analoog aan de ondervindingen, die men in Duitsch- land heeft opgedaan. Ook daar heeft de tabaksdistributie een punt van ernstige overweging uitgemaakt, doch ook daar is men teruggeschrokken voor de groote moeilijkheden, die er aan zij verbonden. Dit betreft wel in de eerste plaats het feit, dat er vele niet-rookers zijn terwijl men ook niet goed weet, hoe men wiet het zwakke geslacht aan moet. Er zouden, door de invoering van een distri butiesysteem, tal van onbillijkheden ont staan, terwijl een levendige handel in bonnen wel haast onvermijdelijk zou zijn. Een en ander heeft tot de conclusie ge leid om maar liever geen distributie van rookartikelen in te voeren. AANGIFTE VAN BUITENLANDSCHE EFFECTEN. Het verordeningenblad van gisteren bevat een besluit van den secretaris-generaal van het departement van financiën betreffende de aangifte van buitenlandsche effecten. Hierin wordt o.m. bepaald: Ingezetenen zijn verplicht van buiten landsche effecten, welke hun bij het in wer king treden van dit besluit toebehooren, binnen een maand na dit in werking treden aangifte te doen bij de vereeniging voor den effectenhandel te Amsterdam. Het deviezen- instituut kan bepalen, dat buitenlandsche effecten, waarvoor reeds uit anderen hoofde een opgave of registratine heeft plaats ge vonden of die een geringe waarde hebben, van de verplichting tot aangifte uitgezon derd zijn. Deze bepalingen worden in de Nederlandsche Staatscourant bekend ge maakt. Ingezetenen zijn verplicht van buiten landsche effecten, die door hen na het in werking treden van dit besluit worden ver kregen, binnen drie dagen na die verkrij ging overeenkomstig het bepaalde in arti kel 1 onder gelijktijdige vermelding van den voorafgaanden eigenaar aangifte te doen. Aangifte overeenkomstig het vorige lid behoeft niet te worden gedaan, wanneer de effecten door de vereeniging voor den efectenhandel op daartoe strekkend verzoek met opgave der nummers geregistreerd en van een kettingverklaring voorzien zijn en in regelmatig beursverkeer worden verkre gen. Pesonen, die ingezetenen worden, zijn ver plicht van de hun op dat tijdstip toebehoo- rende buitenlandsche effecten binnen tien dagen overeenkomstig het bepaalde in arti kel 1 aangifte te doen. De aangifte van buitenlandsche effecten, waartegen binnen het bezette Nederlandsche gebied certificaten, depotfractiebewijzen of andere soortgelijke stukken aan toonder zijn uitgegeven, moet geschieden door den inge zetene, die deze stukken heeft uitgegeven. DE DIEFSTAL VAN DISTRIBUTIE BONNEN. Weer twee arrestaties. De Amsterdamsche recherche zet met groote kracht het onderzoek inzake den diefstal van distributiebonnen uit het kantoor Laanweg voort. Gisteren zijn in den loop opnieuw twee mannen gear resteerd, waardoor het totale aantal ar restanten tot elf is gestegen. Acht van hen zijn reeds door den officier van justitie geleid, terwijl de negende morgen naar de Prinsengracht zal worden gebracht. De beide arrestanten van gisteren heb ben het grootste deel van de bonnen ongeveer tweederde van den buit van den rijwielhandelaar K., bij wien een deel van het gestolen goed is aangetroffen op gekocht. Zij betaalden hiervoor de som van 100 gulden. Het tweetal is voorloopig in verzekerde bewaring gesteld. Zesde kindertrein aangekomen. - Gis teravond is op station D.P. te Rotterdam de zesde kindertrein met ongeveer 650 Neder landsche kinderen uit de Ostmark. UIT TREIN GEVALLEN EN GEDOOD. Woensdag is op het baanvak Leidenden Haag van de N.S. een ernstig ongeluk ge beurd, waarbij de 24-jarige medische stu dent L. P. wonende te Oegstgeest, wiens ouders in den Haag woonachtig zijn om het leven is gekomen. P. bevond zich in den trein op weg naar Leiden, nabij Leidsche- dam leunde hij uit het raam en waarschijn lijk is daarbij de coupédeur openeggaan. De man is op het naastliggende baanvak te recht gekomen en door een uit de richting Leiden komenden trein gegrepen en gedood. Inbraak. - Gisternacht hebben onbe kenden ingebroken in het perceel Egelan tiersgracht 28 te Amsterdam, waarin een atelier voor dames-confectieartikelen is ge vestigd. Zeventig a tachtig japonnen, alsmede een aantal balen wollen stoffen en coupons, ter waarde van ongeveer 1000 is gestolen. De inbrekers hebben zich toegang verschaft door verbreking van den ruit in de voordeur. Honderdjarige in Den Haag. - Maandag 30 September a.s. hoopt de heer L. van Dorsten te 's-Gravenhage zijn lOOsten ver jaardag te beleven. Auto's op lichtgas. - De Schiedamscbe gemeentereiniging is er toe overgegaan een van haar auto's in te richten voor het ge bruiken van lichtgas. Het plan is de helft der auto's daarvoor te verbouwen en de andere helft op benzine te laten rijden. Op het dak der cabine zijn drie cylinders ge monteerd elk met 6 m3 tot 150 atm. samen geperst lichtgas wat gelijk staat met 9 liter benzine. N.O.K.A. - Naar aanleiding van de be richten in de dagbladen aangaande de op richtingsvergadering van de N.O.K.A. (Orga nisatie van artisten in het amusementsbe drijf) deelt de heer Piet Muyselaar ons mede, dat hij de functie van commissaris in het bestuur van bedoelde organisatie niet heeft kunnen aanvaarden. Aan de gevolgen overleden. - De 63- jarige S. Nap, die te Nijmegen in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. bij de pont in het drie meter diepe ruim van den aanleg steiger viel, en daarbij ernstige kneuzingen en een hersenschudding opliep, is gisteren overleden. Voor de Rotterdamsehe rechtbank ston den gisteren drie mannen terecht, die zich hadden schuldig gemaakt aan valsche munterij. De 20-jarige los werkman P. V. was in aanraking gekomen met twee marktkooplieden, den 20-jarigen J. P. V. en den 22-jarigen A. C. van K., de laatsten hadden plannen valsche guldens te maken, maar zij kenden de juiste legeering niet. Daartoe riepen zij de hulp van P. V. in, die iets van scheikunde afwist. Gezamen lijk maakten de mannen een aantal gul dens. Verd. P. V. bekende advies te hebben gegeven, maar hij ontkende pertinent het geld te hebben uitgegeven. Verd. zeide, dat het plan niet van hem was uitgegaan. Verd. J. P. V. verklaarde, dat zijn eenig aandeel in de zaak was geweest dat hij advies had gegeven voor het maken van valsche guldens, eenige valsche guldens, die hij bij zijn arrestatie in den zak had, had hij van verd. K. gekregen. Verd. ver klaarde, dat hij het valsche geld ook ge tracht had uit te geven. Dit was niet ge lukt. De kapper H. had zijn keuken met gasstel ter beschikking van de valsche munters gesteld om proeven te nemen. Hij wist niet het doel van deze proeven. Toen de mannen werden gearresteerd, had hij op verzoek van verd. K. materiaal, dat nog overgebleven was, in het water ge worpen. De loodgieter R. had bezoek van verd. gekregen en op hun verzoek van enkele metalen een legeering gemaakt. Verd. J. P. V. zeide van deze legeering, dat de kleur niet d.ugde omdat het metaal voor valsche guldens was bestemd waarop get. R. geweigerd had nog iets in dezen te willen doen, Verd. K. ontkende dat hij degene was geweest die de guldens had gemaakt hij verklaarde dat hij-, toen hij bij verd. J. P. V. logeerde, plotseling een aantal valsche guldens in den zak had ir de plaats van evenzoovele echte guldens, zoodat J. P. V. hem dit geld in den zak moet hebben ge stopt. Verd. beker.de wel lood, tin, en bis muth te hebben gekocht. De valsche gul dens had verd. uitgegeven. De zaak was aa i het rollen gekomen, doordat er ruzie ontstond. K. meende, dat de loodgieter R. zich wat bismuth had toe geëigend en hij had daarvan de politie in kennis gesteld. De officier zeide in zijn requisitoir, dat verd. P. V. meer als medeplichtige dan als uitlokker moet worden gezien. Zijn jeug digen leeftijd in aanmerking nemend, eischte spr. tegen hem een gevangenisstraf van eeenjaar en zes maanden met aftrek. Verd. J. P. V. is meer schuldig dan de vorige verd. Tegen hem eischte spr. twee jaar gevangenisstraf. De derde verd. K. blijft steeds ontken nen, maar uit de getuigen-verhooren is het ten laste gelegde voldoende bewezen. Spr. eischte tegen K. een gevangenisstraf van twee 'aaren zes maanden. Uitspraken 1-0 October. DIEFSTAL VAN WOLLEN DEKENS. In Juli van dit jaar hebben een sergeant, een kellner en een broodbezorger ruim twee honderd militaire dekens ontvreemd uit een school te Haarlem. De diefstal was spoedig ontdekt en op 12 September stond het drietal voor de Haarlemsche rechtbank terecht. Het O.M. eischte zoowel tegen den sergeant als tegen den kellner anderhalf jaar en tegen den broodbezorger negen maanden gevange nisstraf. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde gisteren der, sergeant tot één jaar en den kellner, van wien het plan was uitgegaan, tot één jaar en drie maanden gevangenisstraf. Over den broodbezorger zal een reclassee- ringsrapport worden uitgebracht. BELEEDIGING VAN DEN HEER VLEKKE. Veertien dagen geleden stond voor de rechtbank terecht de rechercheur S., ver dacht van beleediging van den heer G. F. Vlekke. Op 11 Mei j.l. werden de heer Vlekke en een Duitscher door den verdachte en diens collega per auto naar Hoorn overgebracht. Tijdens een gesprek zou de rechercheur den heer Vlekke een landverrader hebben ge noemd. De Haarlemsche rechtbank veroor deelde den rechercheur thans conform den eisch tot 25 gulden boete, subsidiair tien dagen hechtenis. DOODSLAG TE ZWOLLE BERECHT. De Zwolsche rechtbank deed gisteren uitspraak in de zaak tegen J. J. de V. te Zwolle, die in den nacht van 10 op 11 Augustus j.l. den kampenaar J. Schinkel, tijdens een vechtpartij in een automatiek aan. de Nieuwe haven, heeft doodgestoken. De V. werd veroordeeld tot een jaar en acht maanden gevangensstraf. De officier van justitie had veertien dagen geleden negen maanden gevangenisstraf tegen hem geëischt. SCHIETPARTIJ TE GEERTRUIDENBERG. Vtff jaar geëischt. Voor de Bredasche rechtbank stond gisteren de 23-jarige J. A. B. uit Geer- truidenberg terecht, die op 22 April bij 'n dronkemansruzie zijn vechtenden vader te hulp snelde en uit een revolver vijf schoten loste, waardoor de sleepboot kapitein M. v. d. Strien uit Geertruiden- berg zoodanig werd gewond, dat hij kort daarna overleed. De officier van justitie, mr. v. d. Dussen, eischte vijf jaar gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis en ter beschikking stelling van de regee ring. Voetbal PROMOTIE-DEGRADATIE. Naar de Sportkroniek meldt, zijn in het Westen de promotie- en degradatie-wed- strijden gehandhaafd. Dit besluit is volgens het blad logisch, omdat de overgroote meerderheid in den bond deze wedstrijden wil handhaven. Zeer waarschijnlijk zullen ook in de an dere afdeelingen de promotie-degradatie- wedstrijden gehandhaafd bl'jven. JONG HOLLAND-NIEUWS. Morgenmiddag begint de Zaterdagmid dag-competitie van de onderafd. Noordhol land van den N.V.B. te draaien. In de le klasse zijn ook onze plaatsgenooten inge deeld. Ze gaan dadelijk van start, want op hun terrein aan den Groeneweg hoek Ber- gerweg wordt n.l. gespeeld tegen een al oude tegenstander, Z.C.F.C. I uit Zaandam. Dat zal weer een ouderwetsch partijtje voetbal worden, waarvan met geen moge lijkheid een uitslag valt te voorspellen. Jammer is het, dat de aanvang zoo laat is gesteld, om half vijf. We hopen echter, dat dit voor de voetbalminnaars geen aanlei ding moge zijn om weg te blijven. Jong Holland, pakt nu vanaf 't begin flink aan een tracht de volle winst i" Alk maar te houden» Paarden DE COURSES TE ALKMAAR. De „Drafsport" vermeldt de inschrijvin gen voor de Zondag a.s. op ons sportpark te houden harddraverijen. Voor de Opkomst-prijs, prijzendraverij 4e klasse, afstand 1880 m, zijn 12 paarden ingeschreven en volgens het blad is hier moeilijk een voorspelling te doen,- al tipt het J. de Vlieger met David Volo (1880 m). Het lijstje ziet er als volgt uit: Cisca B (1840 m), Dumas Hanover (1860 m), David O. (1860 m); Darius G (1860 m>, Carla Scott (1860 m), Douglas H (1860 m), David Volo (1880 m), Borlena Scott (1880 m), Caid (1880 m), Captain Norton (1880 m.), Addrie (1900 m) en Avro (1900 m). Voor den Welstandsprijs, prijzendraverij 2e en 3e klasse, afstand 2060 m, zijn 9 paar den ingeschreven, t.w. Buziau K W (2060 m), Claudy O (2060 m), Amazone G (1200 m), Casindra (2100 m), Baronesse Hollo (2100 m), Zn. v. Silladar (2120 m), Baro nesse K (2120 m), Zampa van N.Z. (2120 m) en Wladimir (2140 m). Claudy O heeft een goede winstkans met Zoon van Silladar en Zampa van N.Z. als gevaarlijke concurrenten. De Toekomstprijs, heat-draverij 3e en 4e klasse, afstand 1760 m, telt 13 inschrijvin gen: Claudy Scott (1700 m), David O., Dou glas H 4, Blue Band, Baron Harvester (al len 1760 m), Diana Norton, Addrie, Bobi- chon, Avro, Buziau K.W. (allen 1780 m), Claudy A, Amazone G. en Benna Dosa (al len 1800 m). Hier luidt de voorspelling: Amazone G., Diana Norton en Claudy O, met als out sider Claudy Scott. De Opbouw-prijs, prijzendraverij 4e kL voor paarden, die op de lange baan nog geen len prijs hebben gewonnen, afstand 17001740 m, telt 7 inschrijvingen, n.L Edelman en Erlkönig (belden 1700 m), Doe- brien en Dr. Scott (beiden 1720 m) en Bor lena Scott, Cisca B en Cavalcade (elk 1740 m). In dit open cours je wordt voorspeld: Borlena Scott, Cavalcade, Edelman. Tenslotte wordt om het kampioenschap van Alkmaar een kortebaandraverij verre den; afstand 690—800 m. Hier zijn 14 in schrijvingen met als kanspaarden Claudy O, Baronesse Hollo, De Gleaner T., Barones Spencer, Crack, Beminde en A Farm Relief. We mogen nog wel vermelden, dat de ge meente Alkmaar een beker heeft beschik baar gesteld en de Bierbrouwerij Heinekens een zilveren plaquette, beide extra-prijzen. JAARSVELD, 414,4 M. (AVRO-uitz.) 8 ANP-ber., gr.pL 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Zang met pianobegeleiding. 11.Kleeding voor de schoolgaande jeugd, causerie. 11.20 Omroep orkest, (12.Ber. en gr.pl.) 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP, gr.pl. 1.Avro- Musette-ensemble en gr.pl. 1.30 Viool en piano. 2.II Trovatore, opera (gr.pl.) 4.— Omroeporkest en solist. 5.15 Nieuws- en economische ber, ANP. 5.30 De Romancers. 6.25 Gr.pl. (met toelichting). (6.45 Ber.) 7.— Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gr.pl. 7.40 „Een open brief aan de mannen van 2-1-13 R.A.", causerie. 8.ANP-ber. 8.10 Avro- Amus.-orkest en solisten. 8.559.— ANP- ber., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. (KRO-uite.) 7.— Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Wij be ginnen den dag. 8.ANP-ber. 8.15 Gr.pL 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Gr.pl. 12.Rocooo- octet. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1— Gr.pl. 1.15 KRO- orkest. 2.Ber. (Duitsch). 2.15 Gr.pl. 3.80 Ber. (Eng.) 3.45 Gr.pl. 5.Ber. (Duitsch). 5.15 Nieuws- en econ. ber. ANP. 5.30 Musi- quette en gr.pl. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Rep. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 KRO- Groot Amus.-orkest en solisten. 8.Ber. (Duitsch). 8.15 ANP-ber., gr.pl. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Gr.pl. 8.50 Wij sluiten den dag, 8.559.ANP-ber., sluiting. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320. 199. Jetje hief haar slurf omhoog. Die reikte precies tot aan het mondje van den kleinen Piet. Die deed zijn mondje wagenwijd open van de schrik. Hij vergat te schreeuwen. Toen zoog de olifant met' haar slurf alle steentjes uit het maagje van Piet omhoog. 200. Wat kwamen daar een steenkooltjes uit. Jetje legde ze allemaal op een hoopje op de vensterbank. Toen ze er allemaal uit waren, lachte Pietje van ver rukking, want al die dingen hadden veel narigheid be zorgd. „Hij is nu binnen drie dagen beter", zei Jetje. Door JOHNSTON Mc.CULLEY, 26) Na een poosje liet Alice hem gaan en hij stapte de serre in om een sigaret op te steken. Hij liep die langzaam door, tot hij aan de glazen deuren der bibliotheek kwam. Hij keek naar binnen. Daar stond het hem zoo welbekende bureau en in een van die laden lag de enveloppe. Was de taak maar zoo gemakkelijk, als ze op het eerste gezicht geleken had. Op dat oogenblik zag hij den nieuwen butler, dien hij aan tafel voor het eerst ge zien had, de biblotheek binnenkomen. Hij besloot Berklan eens te vragen, waar zijn oude butler gebleven was. Plotseling kwam Warwick een stap dich terbij. De nieuwe butler scheen bijzonder belang in het bureau te stellen. HOOFDSTUK XVïï. De enveloppe. De butler was de biblotheek binnenge komen, alsof hij ergens naar zocht. Hij liep tot midden in het vertrek, keek heel ge woontjes rond en Ier eik te ten slotte het bureau. Hij raakte het niet aan, maar keek omlaag en Warwick begreep, dat hij naar de lade keek, waarin de beëedigde verkla ringen moesten liggen. „Dat is erg, erg onhandig werk, zou Togo zeggen", dacht Warwick. „Wat een oude boeventruc, een zooge naamde bediende ergens binnen te smok kelen. Ik wil wedden, dat de oude butler van Berklan óf plotseling ziek is gewor den, óf een telegram heeft gèkregen, dat zijn suikertante gestorven is. Wat een knullige amateurs!" Warwick kerde naar de hall terug en ging schijnbaar op zoek naar zijn bridge- partners. Niemand hield hem op, want iedereen dacht, dat hij naar Alice Norton zocht en allen waren benieuwd, hoe de hu welijksmakelaardij van mevrouw Berklan zou afloopen. Hij bereikte de deur der bi bliotheek en gluurde naar binnen, zag dat de nieuwe butler met zijn rug naar hem toestond, sloop de biblotheek in en ver school zich achter een zwaar gordijn, dat den ingang naar de studeerkamer afsloot. De butler liep naar een tafel en legde eenige boeken, die daarop verspreid lagen, netjes op elkaar, keek nogmaals het ver trek rond en ging weer naar het bureau. Ditmaal bleef hij er vlak voer staan en met één hand morrelde hij aan het handvat van de lade, waarin de verklaringen lagen. Warwick zag een fijn stalen instrumentje in de hand van den butler. Hij wist zeer goed, dat het slechts een oogenblikje werk voor den gewaanden butler zou zijn om die lade te openen. Hij kwam achter het gordijn vandaan en bleef er met gekruiste armen voor staan. Na een snellen blik op de serre geworpen te hebben, stak de but ler het stalen instrumentje boven het slot in de lade. Warwick kuchte eventjes en de butler draaide zich met een ruk om en zag hem voor het gordijn staan. „Pardon, mijnheer. U maakt me aan het schrikken, meneer!" zei de butler. „Ongetwijfeld", antwoordde Warwick. „Iemand, die aan het inbreken is, houdt er niet van gestoord te worden wel?" „Maar mijnheerl" „Het komt me voor, dat je bijzonder veel belangstelling toont voor het bureau van mijn vriend en gastheer". „Ik bracht een en ander een beetje op orde, mijnheer". „Alles goed en wel. Maar ik ben ervan overtuigd, dat mijnheer Berklan er niet bijster op gesteld is, dat een butler geslo ten laden op orde brengt". „Mijnheer?" „Ik zou graag dat instrumentje eens be kijken, dat je zooeven heel handig in Je mouw hebt gestopt". „Dat is zeker een grapje van u, mijn heer?" „Heusch, het was handig, maar toch nog niet handig genoeg. Je moet je wer kelijk niet verbeelden, beste man, dat je mij ertusschen kunt nemen. Ik weet heel goed, wat je in je mouw hebt gestopt". „Hebt u er misschien zelf wel eens ge bruik van gemaakt, mijnheer?" „Nou niet brutaal worden! Leg het op dat bureau neer! Vlug wat!" „Enals ik het niet doe „Dan zal ik tegen mijnher Berklan ver tellen, wat ik je zag doen en kom je ver moedelijk in de gevangenis". „Bent u er zeker van, dat u er niet tegen opziet, het tegen mijnheer Berklan te ver tellen, mijnheer?" vroeg de butler. „Verdraaid! Waarom zou ik daartegen opzien?" „Ik zou hem misschien iets kunnen ver tellen, mijnheer over u". „En dat zou hij natuurlijk gelooven, om dat we al jarenlang goede vrienden zijn! Kom nou! Leg dat instrumentje op dat bu reau". De butler keek woedend en legde het ding grommend neer. Daarna deed hij een paar passen achteruit en Warwick trad snel naar het bureau toe en nam het instru mentje eraf. Glimlachend tegen den butler stak hij het in zijn zak. „Je moet nooit probeeren den lessenaar van je patroon te forceeren", zei hij. „Laat dit een les voor je zijn. Ongetwij feld heb je de verleiding-, „Ach, schei uit met dat geklets!" viel de butler hem in de rede, „ik geloof dat we elkaar heel goed verstaan. U denkt handig te zijn, niet waar mijnheer Warwick? En fin, de avond is nog lang niet om. Ver beeldt u maar niet, dat u het gewonnen hebt. Het spel is nog pas begonnen". Plotseling ging de butler in de houding staan en bleef doorpraten „Dus een glas whisky soda voor u halen, mijnheer?" „Neen, dank je", antwoordde Warwick, zich omdraaiend, toen hij iemand achter zich hoorde. Berklan kwam binnen. Met een buiging verwijderde de butler zich. „Ik ben je aan het zoeken, John", zei Berklan. „Heb je zin mee te kaarten?" „Over een poosje misschien wel", ant woordde Warwick. „Ik heb op het oogen blik barstende hoofdpijndenkelijk wat indigestie". „Laten we dan wat gaan zitten praten". „Uitstekend", antwoordde Warwick. „Zeg, ik zie, dat je een nieuwen butler hebt. Is de oude ziek, of is zijn suikertante gestorven?" „Drommels, hoe kom je daarbij? Ja, het is zoo, er is een rijke tante van hem over leden". „Hm! De oude geschiedenis! En deze nieuwe „Gisterenpas in dienst genomen. Schijnt me een handige kerel te zijn... goede ge tuigschriften en zoo meer". „Getuigschriften zijn altijd goed", glim lachte Warwick. „Maar als ik je was, hield ik dien vent in de gaten". „Hoe meen je dat, John?" „Zijn manier van kijken bevalt me niet". „En mijn vrouw heeft hem juist aange nomen, omdat hij naar haar meening zoo deftig en aristocratisch keek", zei Berklan lachend. „Je moet wel een indigestie heb ben, John!" „Ik mag dien kerel niet lijden! Daar heb ik mijn reden voor", zei Warwick. (Wordt vervolgd). Cl,

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6