Agenda ÜIMEUOPELCLOECK AMSTERDAMSE STILLE NO. 9 Voor onze oorlogsgewonden Heerhugowaard werd verrast. JhdCict CHARLES FLANDERS 4 T Spot EERSTE BI.AI) EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. AFSCHEID J. G. HAZELOOP. Gistermiddag heeft in het gymnastiek lokaal van de Vondelschool de heer J. G. Hazeloop, hoofd der Rochdaleschool, af scheid genomen van het onderwijs wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Door de tijdsomstandigheden moest de gastvrijheid van de Vondelschool worden ingeroepen en daar waren behalve het on derwijzend personeel en de leerlingen van de Rochdaleschool mede aanwezig burge meester van Kinschot, de heer Dun, inspec teur van het lager onderwijs, leden van de commissie van toezicht, leden van de ouder commissie, vele hoofden van scholen, eenige vroegere leerkrachten der school en ver schillende oud-leerlingen. Het scheidende hoofd werd met zijn fami lie bij de entree verwelkomd door de schooljeugd, die een welkomstlied zong, dat tegelijk een afscheidslied was. De kinderen werden begeleid op de harmonica, bespeeld door een der leerlingen. Na een solo van den jeugdigen accordeonnist werd een dwerg dansje uitgevoerd, terwijl tenslotte een groep oudere meisjes een bloemendans demonstreerden. Beide dansjes waren inge studeerd door de twee onderwijzeressen aan de Rochdaleschool. Het „jeugd-gedeelte" van het programma was hiermee voorbij, maar voordat de jon gens en meisjes het gebouw verlieten, wer den ze nog toegesproken door den heer Hazeloop, die eindigde met het uitbrengen van een driewerf hoera op de Rochdale school, welke cheer natuurlijk door de jeugd werd overgenomen. Toen kwam het meer officieele gedeelte van het afscheid. Nadat eerst de heer Strubbe, waarnemend hoofd, den heer Haze loop had toegesproken en hem dank had ge bracht namens het personeel voor de meer dan prettige samenwerking en voor de op rechte vriendschap en hem namens het per soneel een boekwerk had aangeboden, sprak vervolgens een lid der oudercommissie, die in een hartelijke toespraak mede mevrouw Hazeloop liet deelen, en aan het slot van zijn woorden het scheidende hoofd een vulpen en mevr. Hazeloop een bouquet bloemen aan bood. Burgemeester van Kinschot sprak namens het gemeentebestuur en herinnerde eraan, dat de heer Hazeloop meer dan 40 jaar het onderwijs heeft gediend met hart en ziel. Spr. geloofde, dat de jeugd dankbaar mag zijn voor wat ze geleerd heeft bij den schei denden onderwijzer. Echter niet alleen de Rochdaleschool vroeg zijn werkkracht, daar naast diende hij het onderwijs aan de Am bachtsschool en de avondschool. Er is veel van zijn krachten gevergd, maar spr. hoop te, dat de heer Hazeloop zelf jeugdig zou blijven en vele jaren van zijn wei-verdiend pensioen zou mogen genieten. De heer Dun, inspecteur van het L.O., sprak vervolgens den heer Hazeloop toe, er allereerst aan herinnerende, dat de maat regel, cm de onderwijzers in de gelegenheid te stellen op 60-jarigen leeftijd met ver vroegd pensioen te gaan, een goede maat regel is geweest, waarvan niemand der ver vroegde gepensionneerden ooit spijt gehad heeft. De heer Dun gunde den heer Haze loop zijn rust van ganscher harte en dankte hem voor den arbeid, dien hij met zooveel liefde en trouw gegeven had ten bate van het kind. Namens de commissie van toezicht werden vervolgens afscheidswoorden tot den heer Hazeloop gesproken, waarbij de hoop werd uitgesproken, dat dit afscheid een „blijmoe dig, zij het eenigszins weemoedig afscheid" zou mogen zijn. De heer Barkman sprak namens de hoof den van scholen, getuigde van de onderlinge vriendschap en bood een rookstandaard aan, waarna de heer Lutterot namens het N.O.G. sprak. Hij rekende er op, dat hij geen af scheidswoorden mocht spreken, omdat het N.O.G. den heer Hazeloop nog niet wil mis sen. Spr. bood namens het N.O.G. een tabakspot aan. De heer Schoorl sprak namens de Nut- spaarbank en wees er op, dat de heer Haze loop de jeugd het sparen had geleerd en dat hij zijn personeel had geleerd, hoe men het kind het sparen bij moet brengen. Spr. bood een roman aan. Tenslotte dankte de heer Hazeloop alle sprekers, daarbij eenige herinneringen uit zijn loopbaan ophalende, waarna gelegen heid werd gegeven aan de ouders van leer lingen, om afscheid te nemen van het schei dende hoofd. DE LANDBOUWVERLOTING. Ten overstaan van notaris mr. J. W. van der Heide heeft gister in ,,'t Gulden Vlies" de trekking plaats gehad van de jaarlijk- sche landbouwverloting. In totaal werden 84 prijzen uitgeloot w.o. twee vette koeien 8 schapen, 3 rijwielen enz. De hoofdprijs, twee vette koeien, viel op no. 6525, de 2e prijs, driewielde kar op gummi, cp no. 3411. Trekkingslijsten zijn verkrijgbaar in den boekhandel v.h. Herms. Coster en Zoon, Voordam C 9 Wij hebben heden voor onze oorlogsge- len de volgende bijdragen ontvangen: Personeel A. B. 11.61 v. d. Lf 1.50 A. B. te S0.50 Saldo van Maandag 13.61 203.39 Totaal217. Wij kunnen thans mededeelen, dat wjj de vorige week uitvoering konden geven aan het plan de invalide moeder van den oor- logsgewonde Laemen uit Gulpen te laten overkomen om een bezoek aan haar zoon te brengen. Moeder en zoon hadden elkaar het laatst gezien toen de zoon vóór den oorlogstijd met verlof was en het is te begrijpen dat er van beide zijden met groot verlan gen werd uitgekeken naar den dag waaro. beiden elkaar nog eens zouden kunnen om moeten. Voor deze ontmoeting moesten vele be zwaren ondervangen worden. De zoon kon natuurlijk niet vervoerd worden, de moeder is verlamd en kon de lange treinreis vanuit Zuid-Limburg, met het daaraan verbonden bezwaar van overstappen niet maken. Wij hebben daarna na medisch advies een regeling getroffen, waardoor de moeder, vergezeld van dochter en schoon zoon, Zaterdag per auto naar Alkmaar is gekomen en Maandag dus gister weer is vertrokken. Mevrouw Laeman, die Zondag juist haar verjaardag vierde, kan daardoor dien - ge- heelen dag bij haar zoon zijn en dank zij de goede zorgen van de directrice en de ver pleegsters van het Centraal Ziekenhuis, be hoefde zij het gebouw niet te verlaten en heeft daar alle hulp kunnen vinden welke voor haar lichamelijken toestand noodza kelijk was. Een woord van hartelijken dank is daar voor op zijn plaats evenals aan de Alkmaar- sche familie, die haar huis belangeloos openstelde voor het verblijf en het logies der begeleidende familieleden. Om het samenzijn van moeder en zoon zoo weinig mogelijk te storen hebben wij van haar komst niet eerder melding ge maakt en ook in het ziekenhuis heeft men er aan medegewerkt op dezen dag het ge bruikelijke ziekenbezoek voor den gewon den Laemen zoo veel mogelijk te beperken. De ontmoeting van moeder en zoon heeft beiden een groote vreugde gebracht, temeer omdat het vrij zeker is, dat deze gewonde het ziekenhuis in de eerstvolgende maanden nog niet zal kunnen verlaten. Wij hopen thans een regeling te treffen ter vergemakkelijking van het familiebe zoek aan den tweeden oorlogsgewonde. Het bezoek van zijn familie vanuit Amsterdam, dat gemakkelijk per trein kan geschieden, levert practisch geen moelij kheden op, maar daar dit uiteraard veel vaker plaats vindt is het niet meer dan billijk ook hiervoor een evenredig deel van de ingezamelde gelden te besteden. Dit alles wordt met de oorlogsgewonden zelf geregeld en geen uitgave geschiedt zon der dat beiden daarmede volkomen accoord gaan, wat tot dusver geen enkele moeilijk heid heeft opgeleverd. Binnen afzienbaren tijd hopen wij op een en ander nader terug te komen. COVOTO. Het Comité voor tooneeluitvoeringen maakt er nogmaals nadrukkelijk op attent, dat de voorstelling van „Toontje heeft een paard geteekend' door het Residentie- Tooneel morgenavond om half zeven pre cies moet aanvangen. FOUT IN HET „BONNENNIEUWS". In het „bonnennieuws" van het distribu tiebijvoegsel van gisteren staat vermeld, dat bon 114 voor koffie of thee geldig is tot en met 25 October. Zooals bekend is de geldigheidsduur evenwel met de helft van den tijd verlengd, zoodat de bonnennum mers 114 dezen keer geldig zijn tot en met 8 November, Tentoonstelling. Tot 20 October eiken dag 106 uur (be halve Zondags) tentoonstelling beeldhouw werk en kunstnijverheid, in De Zonnebloem aan de Ridderstraat. Bioscopen. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Boefje (real. Holl. film); hoofdrollen Annie van Ees, Guus Brox, Albert van Dalsum en Piet Kohier. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee; des avonds geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Met geheime opdracht (rom.-sens.); hoofdrollen Gustav Fröhlich en Camilla Horn. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, kindermatinee; voorstelling van het sprookje Hans en Grietje. City-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Me- rijntje Gijzen's teugd (rom.-dram. Holl. film); hoofdrollen Marcel Krols, Piet Brom en Mimi Boesnach. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnummer mor op jacht (rom.); hoofdrollen Maria ndergast, Olly Holzmann, Wolf Albach etty. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 2 October. 6.30 uur, Harmonie, opvoering van „Toon tje heeft een paard geteekend", door het Residentie-Tooneel, voor Covoto. VALLENDE BOOMEN. Boomen hebben het niet zoo goed als men- schen want als zij door een ziekte zijn aan getast verschijnen meestal de mannen met zagen en bijlen die den patiënt in den waren zin des woords eerst een kopje kleiner ma ken en daarna geheel doen verdwijnen. Een van de prachtige hooge iepen bij het kleine Waaggebouw droeg reeds eenigen tijd het teeken der ter dood veroordeelden. Hij was door de iepenziekte aangetast en blijkbaar niet meer te redden. In dezen tijd nu overal boomenrooiers boven hooge ladders uit als acrobaten in de kaarsrechte stammen klimmen en alle over tollige takken in hun reeds verdorrende bladerentooi doen vallen, heeft ook de oude iep op het Waagplein een beurt gekregen. Hoog in den stam zat een man met een zaag en in den loop van den ochtend viel reeds de kroon, wier takken en bladeren een geheelen vrachtwagen vulden. Het is altijd te betreuren als oude, fraaie boomen als deze tot brandhout bestemd worden. Men kan oude boomen wel door nieuwe vervangen, maar er gaan geslachten overheen eer het jonge boompje met een machtigen bladerentooi de leelijke muren kan verbergen en het stadbeeld kan ver fraaien. Het oude, historische Waagplein heeft door het verdwijnen van dezen ouden iep veel van zijn schoonheid verloren. Geschenk aangeboden door Amersioorters Precies toen de nieuwe klok in de raadszaal, die tpch eigenlijk geen nieuwe klok was, vier slagen deed hooren, opende burgemeester Sutman Meijer, vergezeld door den gemeentesecretaris en de beide wethouders, de tegen dat uur bepaalde bij eenkomst en heette de aanwezigen, be staande uit de Amersfoortsche delegatie de heeren Cannegieter, Fleming, Los, Me- bius, Roosjen en van Santen, alsmede di verse ambtenaren der gemeente Heerhu gowaard en afgevaardigden van Burger wacht en Kruisvaarders en leden der hulp politie, welkom. In enkele kernachtige woorden verdiepte spr. zich in de dagen, die feitelijk nog maar zoo kort achter ons liggen, doch waarin en waarna zich gebeurtenissen hebben afge speeld, die rijken op hun grondvesten de den trillen en die er de onmiddellijke oor zaak van zijn geweest, dat in deze gemeen te zich een vreedzame invasie afspeelde, die den grondslag heeft gevormd van de van den beginnen af hartelijke verstand houding tusschen de Amersfoortsche en Hugowaardsche bevolking. Speciaal bracht hij een woord van dank aan de Kruisvaarders, wie geen moeite teveel was geweest en die met alle vuur, waarover de jeugd beschikt, iedereen en allen van dienst waren geweest in de wel zeer moeilijke dagen van 1017 Mei. Hierna verkreeg de heer Mebius, hoofd der delegatie, het woord. Hij herinnerde aan de stemming, waarin de Amersfoorters verkeerden, toen ze voor het feit stonden, dat ze hun stad en alles, wat daar van hen achterbleef, moesten ver laten om naar een voor bijna allen onbe kende omgeving te vertrekken. De trein reis met alle daaraan verbonden bezwaren, tot men opeens op het erf van een land bouwer in het onbekende oord stond, waar geen eind scheen te komen aan den koffie- voorraad, de goed geregelde ontvangst, al deze dingen passeerden in het kort de me morie. Thans was men weer in de Hugo- waard gekomen om voor al het ondervon den een blijvend bewijs van dank te over handigen. De keus was daarbij, in overleg met den burgemeester, gevallen op een Westfriesche staartklok, die als blijvend aandenken de raadszaal zal sieren. Spr. wees er op, dat dit uurwerk, dat we zijn vier slagen hadden hooren slaan, iets te vertellen had en daarom mede als sym bool van vergankelijkheid en toekomst kon gelden, terwijl het zich in zijn wezen altijd bepaalde tot het oogenblik van thans. Langer dan 150 jaar reeds had dit uurwerk zijn plicht gedaan. In donkere tijden en tij den van voorspoed was het tróuw gebleven aan de taak, door zijn maker hem opge legd. Spr. hoopte dat het nog langen tijd de raadzaal van Heerhugowaard zou sieren en spreken zou van erkentelijkheid en saam- hoorigheid, van bereidwilligheid tot helpen en in dank aanvaarden van hetgeen zoo spontaan en hartelijk geboden werd. Als verrassing bood spr. daarna nog aan de schilderij „Voor de Poort" geschilderd door Adri Piek en toonende vanuit 'n don kere overwelfde ruimte een zonbeschenen vlakte, benevens een oorkonde, behelzende de schenking van de beide voorwerpen. Nadat in een kort dankwoord namens gemeentebestuur en ingezetenen de burge meester het geschonkene had aanvaard en de tegemoetkomende houding der leiders van de groepen geëvacueerden, benevens het werk van zuster Roosjen in het hulp ziekenhuis en dat van de leiding van de inrichting Zandbergen had gememoreerd, was het officieele gedeelte beëindigd. Door de aanwezigen werd daarna nog gebruik gemaakt om de fraaie antieke kast van den polder, die sedert enkele weken in het raadhuis staat, te bezichtigen. Dit ongeveer 2 meter hooge en 1.80 meter breede werkstuk van fraai Slavonisch eikenhout, waarvan in de oude rekeningen geen verdere gegevens voorkomen, heeft allerlei wisselvalligheden medegemaakt. Het heeft als spijkeropbergplaats gediend en is indertijd zelfs geverfd geweest. Thans echter is het geheel afgeschrapt en het snijwerk aan den bovenkant, links voor stellende tafereeltjes uit den landbouw en rechts uit schipperij en visscherij, komt nu weder geheel tot zijn recht. Onder al deze gebeurtenissen is het eikenhout, dat een bij zonder fraaien glans heeft, buitengewoon gaaf gebleven en het woord „sieraad" is het eenige, dat met volle recht op dit stuk schrijnwerk kan worden toegepast. Als men hiermede nog bezig is en de goede geest binnenkomt, die voor de ververschingen zal zorgen, ziet men plots het ernstige gelaat, dat nu eenmaal bij der- gelijke samenkomsten past, ophelderen, een blijde trek van herkenning glijdt er over en dan klinken spontaan de woorden: Maar.... dat is mijnheer Roosjen! Die woorden zijn tevens het sein om de officieele stemming te breken. De rechte toon Amersfoort-Heerhugowaard, Heerhu- gowaard-Amersfoort is gevonden en blijft nog geruimen tijd onder genoeglijken kout in de raadszaal hangen. VOCAAL ALKMAAR". Door uittreding van den heer J. Jonker is in de vacature van voorzitter benoemd de heer W. F. H. van Zwanenburg, Friesche- weg 57. NUTS SPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht September 1940. In den loop der maand September werd op de Spaarbankboekjes ingelegd 131.496,42 en terugbetaald 173.430,24. Het aan de in leggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans 3.525.794,28. Het aantal in'den loop van September nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 74. Inge trokken werden 49 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 13717. Van dit aantal behooren 9063 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2938 aan personen elders woonachtig en 1716 aan schoolspaarders. Onder de in September uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 4 boekjes voor jongge borenen (op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eersten inleg van 1.—). De lediging in den loop der maand Sep tember van 154 spaarbusjes leverde een be drag van 1763,25 aan kleine besparingen op. OORLOGSGEWELDSCHADE. Ter gemeentesecretarie is een centraal inlichtingenbureau gevestigd tot het geven van inlichtingen omtrent de registratie van oorlogsgeweldschade. Het bureau is alle dagen, behalve Zaterdags, geopend van half 9 tot des nam. 5 uur; des Zater dags van half 9 tot n.m. 1 uur. Belang hebbenden uit wijde omgeving kunnen zich op die uren aldaar vervoegen. Men zie de betreffende publicatie elders in dit blad. FONDS VOOR OUD-MILITAIREN. Burgemeester en wethouders van Alk maar hebben benoemd tot leden der districtscommissie van het Fonds voor oud-militairen de heeren mr. A. V. M. Leesberg en mr. W. Voorthuijsen, beiden alhier. HET GULDEN VLIES. Voor de eerste maal zijn in de goed be zette zaal van 't Gulden Vlies „The Geor gians" opgetreden. De bezetting, die geheel ueuw was, bestond uit 6 personen, o.a. S. Spruit piano, Jack a Oliviera trompet, Edy Mathyse tenor sax. en clarinet, .Max Tee- boom drums, Carel Verwer bas, Nico Hor- vath alt sax. en viool. Wij kunnen Siem Spruit, den Alkmaar- schen Paul Withman, met deze band veel succes toewenschen. Het samenspel was van dien aard, dat men direct tot de conclusie kwam, dat men hier met musici te doen had, die ver boven het middelmatige uitkwamen. Wij noemen o.a. Jack a Oliviera, die in Alk maar al niet onbekend meer is door zijn fenominale trompetsoli en Edy Mathyse, die wij kennen uit de band van Nat Conella, die op een goede, haast negroische wijze zijn Dariton en clarinet bespeelde, wat ieders bewondering - afdwong, terwijl het rythme van het trio drums bas en piano een zeer goeden ondergrond vormde van de band. 't Gulden Vlies had geen slechte keus ge daan met deze band en kan wederom terug zien op een geslaagden dansavond. HULDIGING G. LOUWAARS. Kwart eeuw leeraar aan dc Handelschool. In de aula van het nieuwe gymnasium is hedenmorgen de heer J. Louwaars, leeraar aan de handelsschool, alhier, gehuldigd ter gelegenheid van het feit, dat het heden 25 jaar geleden was, dat de jubilaris benoemd werd tot leeraar aan de handelsschool te dezer stede. Alle leeraren en leerlingen der school hadden zich in de aula verzameld, toen de heer Louwaars met zijn familie werd bin nengeleid, luide toegejuicht door alle aan wezigen. Onmiddellijk nam toen burge meester van Kinschot het woord, die er aan herinnerde, dat Alkmaar de stad is gewor den, die Louwaars lief werd. Een kwart eeuw heeft de jubilaris aan de handelsdag en -avondschool gearbeid en meegeholpen met zijn besten krachten, om het belang rijke handelsonderwijs op een zeer hoog peil te brengen. Daarom bracht spreker hem dank en namens het gemeentebestuur bood de burgemeester dén „zilveren" leeraar de medaille der stad Alkmaar aan als dank en waardeering voor den arbeid, in deze gemeente verricht. De directeur der school, de heer Snijders sprak namens de collega's van den jubi leerenden leeraar en getuigde van de groote collegialiteit en vriendschap, die het leven van den heer Louwaars steeds heb ben gekenmerkt. Altijd was hij bereid, om te helpen als de zorg voor de jeugd en het belang der school dit vroegen. En dan moest spreker één eigenschap noemen, die zeer waardevol is geweest: wat de leer lingen ook hebben mogen vergeten van hun wiskunde en hun handelskennis, van de heer Louwaars hebben ze tenminste iets meegekregen, dat ze nimmer vergeten: de beteekenis van den mensch. De jeugd mag aan U, als mensch een voorbeeld nemen, een leidend en lichtend voorbeeld. Na mevr. Louwaars in de huldiging te hebben betrokken, bood spr. namens de col lega's een fraaien stoel aan, versierd met de jaartallen 1915 en 1940 en met het wapen van Alkmaar. Namens de leerlingen feliciteerde de leer ling Beets den jubilaris en bood hem eenige fraaie boekwerken aan. Daarna heeft de heer Louwaars alle spre kers en alle aanwezigen hartelijk dank ge zegd voor de woorden en de geschenken. Aan deze bedankspeech knoopte hij diverse herinneringen vast. Zoo memoreerde spr., dat er een tijd geweest is, dat de handels school begon met vier eerste klassen, dat daarna de magere jaren kamen, maar dat thans weer een periode van nieuwen bloei is gekomen. Spr. dankte burgemeester van Kinschot voor diens woorden en het ge meentebestuur voor de medaille, die hy een kostbaar geschenk vond, dankte den heer Snijders en al zyn collega's, op wiens ver dere vriendschap hij rekende en richtte zich vervolgens tot de leerlingen, die hem heden morgen reeds verrast hadden met een bloe menhulde en die mede gezorgd hadden, dat deze dag een feestdag voor hem en zyn fa milie geworden is. Tenslotte wekte hy alle leerlingen op, om y'verig en accuraat te werken, omdat slechts accurate werkers in de toekomst noodig zijn. En toen kon hy tot aller verrassing! mededeelen, dat het hoofd der gemeente had goed gevonden, dat de school voor vandaag gesloten zou blijven. Een dag vrij! 't Met gejuich werd deze mededeeling ont vangen BEZOEK AAN TEXEL. Ter aanvulling van reeds verschenen persberichten omtrent het verkrijgen van een verbiytsvergunning voor de Wadden eilanden wordt ten aanzien van het in zenden voor de gemeente Texel nog het volgende vermeld: De aanvragen dienen tenminste tien dagen tevoren te worden ingezonden ten raadhuize te Den Burg, onder opgave van naam, voornamen en leeftijd van verzoe ker, het doel dei reis, de tijdelijke ver blijfplaats op het eiland en het vaste woonadres aan den vasten wal, de namen der op Texel te bezoeken zaken-relaties of familieleden. Doorloopende vergunningen worden niet afgegeven, terwijl de duur eener ver gunning slechts bij uitzondering langer dan twee weken zal bédragen. Rijks- en provinciale ambtenaren, die kunnen aantoonen op Texel werkzaam heden te moeten verrichten en die zich kunnen legitimeeren met een bewijs van aanstelling en het gebruikelijke identi teitsbewijs met foto, behoeven geen aparte vergunning. Tenslotte wordt opgemerkt dat vergunningen slechts worden verstrekt voor zaken- en familiebezoek, waarvan de noodzakelijkheid kan worden aange- toond. Concentreert U zich op het krachtigste reclame-middel: DAGBLAD-RECLAME! U5SCHREVTDN DOOR TEEKKNINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND DIT IS EEN HUIS. DAT WE VÜLDIO DOORZOCHT HEBBEN. MAAR MISSCHIEN WILT —1 GE MET DE BE- IN ORDE. WE WOONSTER f MOGEN NIETS VER SPREKEN I ZüTMEN VIER MANNEN GEBRUIKTEN DE BOVENSTE VERDIE- PING? WANNEER VERTROKKEN ZE? I TWEE DAGEN GELEDEN ZONDER ÉÉN WOORD. IK MOCHT HEN NIET. IK ZAL U HUN KAMERS LATEN ZIEN MIJN MANNEN HEBBEN AI.LKS ONDERZOCHT. GEEN VINGERAFDRUK EN GEEN DRAADJE VAN 'N KLEE- DINGSTUK ^KN WAT IS ER MET DIE VER BRANDE PAPIEREN GEBUURD' LAAT EEN VAN UW MENSCHEN ZE ZORGVUL DIG IN EEN BUS DOEN U BEDOELT. DAT U ZE SCHEIKUNDIG WIL LATEN ONDER ZOEKEN I I PRECIES. BESTE I WATSON. DIE VER- BRANDE PAPIEREN KUNNEN ONS MISSCHIEN OP 'T SPOOR CENTRAAL INLICH OORLOGSGEWï De BURGEMEESTEI maakt bekend, dat in missie Oorlogsgeweldscl een registratie der o plaats vindt door sch: sies. Ieder, die materiee logsgeweld geleden h opgave doen op form' belanghebbenden bij commissies kunnen aan Teneinde aan belan tingen te verstrekken o der formulieren is ter s meente (vierde afdeeli Inlichtingenbureau gevo zullen zich kunnen wen geweldschade hebben g volg-nde gemeenten: A Bergen, Broek op Lang Egmondbinnen, Égmond gowaard, Heiloo, Ko< woude, Oterleek, Ou< Schermerhorn, Schoorl, geest, Warmenhuizen, schermer en Zuidscharw Het bureau is op d dagen der week geopeni voormidd'ags tot 5 uur Zaterdag van 854 uur d 1 uur des namiddags. Alkmaar, 1 October 1 De Burgen F. H. V GEMEENTELIJK B SOCIALE Z BEKEND MA De directeur van hel reau voor Sociale Zaken hebbenden mede, dat gei van Woensdag 2 October dag 8 October 1940 de bonnen geldig zijn: Ma: kleur; Vetbonnen oranje Voetbal „BIZONDER V< Op het niet al te geze den Westerweg, waar z ontbraken, hebben we Z maakt met het Alkmaa: tegen gestreepte voetbai Binnen een vinnig parti de. De Alkmaarders wai rend iets sterker en toch 1 terstand te boeken, toer strafschop cadeau kregen heid natuurlijk benutten. Dat beteekende een k' de Alkmaarders, doch toe boven kwamen, hername: dat beloond werd met de rust. Het mooiste doe na de rust door de gaster stand al 31 was: een gl verwacht op het Alkmaa vuurd, trof doel. Wat het spelpeil betref: primitief: harde trappen er achter aan rennen. M< bij A.F.C. ook verschillen werd, om te plaatsen. W veld niet gemakkelijk w maar eerlijke spel bleef 1 io?GAVE AMSTERDAM! Bijkantoor Al van Dinsdag 1 Oct STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940 II 3—3Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 193' 554 Duitscbl. m. verk BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 25 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENI Alg. Kunstzijde Unie CaTvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil, Gem. Bez INDUSTR. OND. BUITENI Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber Deti Bat Rubber Hessa Rubber. Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serhadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER SPOORWEGEN Atchison iopeka Illinois Central Southern Pacitii Soother n R 1 Union Pr t an l au

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2