DE SPIN. nee-nAkkertje OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL 'PP Hoofdpijn fledht&taken h :mJ i; lil JieckóiSxhaol feuilleton De Duits -- Burgerslachtoffers van oorlogsgeweld. Vermogen der vrijmetselaars loges. De strijd om de baby. RadioTogramma voor Woensdaa. Glimlachje. I No. 233 Dit Twaa De reis van Duitschl Itali TWEfcUE BLAD. Steunverleening uit herstellonds. In, voorbereiding is een regeling van wege het departement van sociale zaken, volgens welke in bepaalde gevallen steun kan worden verleend uit het herstelfonds aan gezinnen, waaraan de kostwinner tengevolge van oorlogsgeweld invalide is geworden of daaraan door den dood is ontvallen. Bedoeld worden gezinnen* die in zoo danige omstandigheden zijn geraakt, dat zij onderstand van noode hebben, terwijl hier buiten beschouwing blijven de ge zinnen, waarvan de kostwinner bij het uitoefenen van zijn militairen dienstplicht invalide is geworden of om het leven is gekomen, en die zelf of wiens nabestaan den voor een uitkeering vanwege het de partement van defensie in aanmerking komen. De wd. secretaris-generaal, wd. hoofd van het departement van sociale zaken, heeft in een circulaire aan de gemeente besturen inlichtingen gevraagd in hoeverre burgerslachtoffers van oorlogsgeweld, als hier bedoeld, aanwezig zijn, zoomede over de samenstelling en de financieele positie dezer gezinnen. Hiervan zal mede afhan gen de beantwoording van de vraag op welke wijze het meest doelmatig hulp zou kunnen worden verleend, bijv. door het verstrekken van een uitkeering ineens of door een periodieke wekelijksche uitkee ring. Tenslote worden inlichtingen gevraagd omtrent niet-kostwinners die tengevolge van het oorlogsgeweld invalide zijn ge worden en dientengevolge niet in hun eigen levensonderhoud kunnen voorzien en niet voor een uitkeering vanwege het departement van defensie in aanmerking komen). Wat ermee gebeurd. De commissaris-generaal voor bijzondere aangelegenheden heeft in opdracht van den rijkscommissaris voor de bezette Neder- landsche gebieden de volgende beschikking genomen over de inbeslagneming van de vermogens der ontbonden vrijmetselaars loges en gelijksoortige vereenigingen. 1. Het bij beschikking van den bevelheb ber van de Sicherheitspolizei en van den Sicherheitsdienst van 3 September 1940 voorloopig in beslag genomen vermogen der ontbonden vrijmetselaarsloges en soort gelijke vereenigingen, met inbegrip van hun onder- en neven-organisaties en onder hun invloed staande privaatrechtelijke rechts personen, stichtingen en inrichtingen, wordt op grond van art. 1 der verordening nr. 33/ 1940 van den rijkscommissaris voor de be zette Nederlandsche gebieden, voor doelein den van algemeen nut overeenkomstig art. 4 van de verordening nr. 33/1940 in beslag genomen. 2. Als beheerder van het in beslag geno men vermogen is aangewezen de advocaat mr. Joan Muller, Bentinckstraat 6, den Haag. Hij is gemachtigd om tot liquidatie over te gaan. Den Haag, 30 September 1940. De commissaris-generaal voor bijzondere aangelegenheden, (w.g.) Schmidt. Alle vragen, deze beschikking betreffend, moeten worden gericht tot genoemden ad vocaat mr. Muller. tooneelgroep „de vootrekkers" gevormd. Gisteren werd te Amsterdam opgericht een nieuwe tooneelgroep genaamd „De Voortrekkers", onder de zakelijke leiding van Jan Mulder. Deze tooneelgroep zal reeds in de na bije toekomst enkele gezonde volksstuk ken, die een optimistisch karakter dragen, op de planken brengen. Vertrouwd wordt, dat juist aan dit genre thans bijzondere behoefte bestaat. Nadere mededeelingen omtrent definitieve samenstelling van re pertoire en gezelschap zullen binnenkort volgen. vleesch en brood in restaurants op bonnen. In een gisteren gehouden persconferen tie heeft de directeur van het centraal distributiekantoor een uiteenzetting ge geven van de maatregelen, die zijn afge kondigd ten aanzien van de regeling voor het hotel- en restaurantbedrijf, alsmede voor de zg. broodjeswinkels. Hij deelde o.m. nog mede, dat men zijn bonnen voor brood en vleesch naar een hotel, restau rant of broodjeswinkel meeneemt. De zg. „weermachtsbonnen", bonnen, die vanwege en voor de Duitsche weer macht worden uitgegeven eveneens niet geldig zijn in het gewone verkeer. De hotelhouders, restaurateurs en exploitan ten van broodjeswinkels moeter deze bon nen op de distributiekantoren inwisselen voor Nederlandsche bonnen. Hetzelfde geldt ten aanzien van de bonnen, die Duit sche reizigers in Nederlaidsche hotels en restaurants overhandigen, de zg. „Gast- stappemarken." Voor de maand October is een speciale regeling getroffen, waardoor het mogelijk is dat hotels, restaurants en broodjeswin kels in de gelegenheid zijn voldoende voor raad aan brood en vleesch te hebben, zoo dat zij niet in moeilijkheden komen. Sui ker, thee, boter, rijst en dergelijke artike len zijn voor den consument in hotels en restaurants vrij. Zooals tot nu toe ook voor brood en vleesch gold, ontvangen de hotelhouders en restaurateurs van al deze artikelen 50 pet. van de hoeveelheid, die zij in dezelfde periode van het vorige jaar ontvingen. LEONARD A. SPRINGER, t In den ouderdom van 85 jaar is te Haar lem overleden de bekende tuinarchitect Leonard A. Springer. In 1900 werd hij te Haarlem benoemd tot architect van den hout en de plantsoenendienst, alsmede tot hoofd van den gemeentelijken plantsoenendienst. Na zijn pensionneering in 1915 bleef hij nog als adviseur aan de gemeente verbon den tot 1920. In geheel Nederland, doch vooral ir. Twente en Noordholland heeft Sprin ger gewerkt. Tal van buitenplaatsen en par ken zijn onder zijn leiding aangelegd of gereorganiseerd. Zijn groot talent en zijn uitgebreide vakkennis bezorgden hem tal van opdrachten van gemeente en particulie ren. Zoo ontwierp hij de bekende „Thysse's Hof" te Bloemendaal. In 1936 schonk hij zijn belangrijk Dendrologisch Laboratorium aan de Landbouwhoogeschool te Wage- ningen. De heer Springer was ridder in de Orde van Oranje Nassau en éerelid der Kon. Nederl. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Verschillende publicaties verschenen van zijn hand. Brandplaatjes in Ternaard. - Het A.N.P. meldt: Gisteren werden in Ternaard en in de omgeving van dit dorp talrijke Engel- sche brandplaatjes gevonden. Sommige kin deren vonden er twintig en meer. Ook in Hantumhuizen trof men gistermorgen der gelijke plaatjes aan. Tienjarige jongen gedood. - Het 10- jarige zoontje van den heer Dusseldorp te Bodegraven was Zaterdagmiddag met vriendjes aan het spelen op het stationsem placement. De jongens waren op de daken van de stilstaande goederentreinen geklau terd en sprongen op wilde wijze van het eene dak op het andere. Toen een rangee- rende locomotief op een gegeven moment tegen den goederentrein stootte, viel de jongen D. van het dak en kwam juist tus- schen de buffers van twee losse wagons te recht. Zijn borstkas werd ingedrukt en kort na het ongeluk overleed de knaap aan de bekomen verwondingen. Noodlottig verkeersongeluk. - Zater dagmiddag fietste een groepje leden van den Opbouwdienst langs de Zuidwillemsvaart onder de gemeente Berlicum. Op een ge geven oogenblik geraakte een hunner, J. van den Heuvel uit 's-Hertogenbosch, met het voorwiel van zijn fiets in het achterwiel van zijn voorrijder. Van den H. slaagde erin zich vrij te maken. Hij maakte daarbij een zwen king naar het midden van den weg, juist op het moment, dat een vrachtauto voorbij kwam. Deze greep den wielrijder, met het noodlottige gevolg dat hij vrijwel op slag dood was. Overwegingen van het Hof. Aan de familie S. toegewezen. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gister arrest gewezen in de procedure tus schen de families Steinmetz en Van der Winden om het bezit van den baby, waar van na den bominslag in de Bethlehem- kliniek op 10 Mei niet vast stond, tot welke moeder hij behoorde. Men herinnert zich, dat de president der Haagsche rechtbank in kort geding den baby, die zich ten huize van de familie Van der Winden bevond, heeft toegewezen aan de familie Steinnmetz. In hooger beroep heeft het gerechtshof toen een interlocutoir arrest gewezen, waarin een enquête bevolen werd ten aanzien van het vinden van twee kinderlijkjes in de puin- hoopen van de kliniek. Thans heeft het hof het vonnis, door den president gewezen, be krachtigd. Hiermede is deze treurige procedure naar alle waarschijnlijkheid ten einde. Weliswaar staat voor de verliezende partij nog een beroep in cassatie open, doch het is niet waarschijnlijk, dat dit in de thans gevallen beslissing, dat het kindje toebehoort aan de familie Steinmetz, nog verandering zou kunnen brengen. Overwegingen. Het hof heeft ten aanzien van zijn be slissing o.m. overwogen, dat uit hetgeen tusschen partijen vaststaat volgt, dat óf mevrouw van der Winden, of mevrouw Ca- minada of mevrouw Servaas na den bom inslag in het bezit is geraakt van een haar niet toebehoorend kind en er alle reden bestaat, het ervoor te houden, dat dit kind het door de ouders Steinmetz vermiste kind is. Het kindje van mevrouw Caminada im- JAARSVELD, 414,4 M. (VARA-uitz.) 8 ANP-ber., gr.pl. 10.VPRO-morgenwij- ding. 10.15 Deel. 10.35 Trioconcert. 10.55 Deel. 11.15 Orgelspel. 12.Ber. 12.05 Esme ralda en solist. 12.45" Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.VARA-orkest. (1.452.15 Gr.pl.) 3.Voor de vrouw. 3.20 Gr.pl. 3.30 Voor de kinderen. 5.15 Nieuws- en econ. ber. ANP. 5.30 Esmeralda. 6.VARA-orkest. 6.45 Ber. 6.50 Felicitaties. 6.55 Gr.pl. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Volkszang. 7.40 Lezing. 8.ANP-ber. 8.10 VARA-orkest. 8.55—9.— ANP-ber. KOOTWIJK, 1875 M. (AVRO-uitz.) 7.— Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Gr.pl. (8.ANP-ber.) 9.Orgelspel. 9.20 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Om roeporkest. (11.1511.30 Ber. Eng.) 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.Ensemble Secco. 2.Berichten (Duitsch). 2.15 Zang en piano. 2.45 Concert gebouw-orkest en solist (opn.) 3.30 Ber. (Eng.) 3.45 Gr.pl. 4.30 Salonorkest (opn.) 5.Ber. (Duitsch). 5.15 Nieuws- en econ. ber. ANP. 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taalles en causerie „De water wegen in West-Europa". 6.Avro-Amus.- orkest. (6.156.30 Ber. Eng.) 7.— Vragen van den dag (ANP). 7.15 Fragmenten uit de opera „Rigoletto" (opn.) (7.307.45 Ber. Eng.) 8.— Ber. (Duitsch). 8.15 ANP-ber. 8.25 Gr.pl. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Gr.pl. 8.559. ANP-ber. en sluiting. mers is geboren 10 Mei, eenige uren vóór den bominslag. Mitsdien is verwarring tus schen dit kind en het op 1 Mei geboren kindje Steinmetz uitgesloten. Evenzeer is onaannemelijk, dat mevrouw Servaas in hét bezit zou zijn van het kindje Steinmetz, o.m. uit deze overweging, dat mevrouw Ser vaas verklaard heeft, dat zij, door den bom inslag omlaag gevallen zijnde, haar kind vlak bij zich hoorde huilen. Daarna uit de kliniek gebracht en op een vrachtauto ge legd, heeft zij haar kind onmiddellijk terug ontvangen, terwijl tusschen partijen vast staat, dat het kind van de ouders Steinmetz onmiddellijk na den bominslag door den heer Woudstra in den schuilkelder van de eerste Nederlandsche is gebracht. Redelijkerwijs, aldus het hof, kan niet anders dan worden aangenomen, dan dat het kindje Steinmetz in het bezit is geraakt van mevrouw van der Winden. Eveneens is immers tusschen partijen onbetwist, dat in de periode van 2030 Mei 1940 de rechercheur Jurgens, vergezeld van mevrouw Steinmetz en telkens van één of meer zusters van de kliniek, is rondgegaan bij alle nog in leven zijnde kinderen van het mannelijk geslacht, die zich tijdens den bominslag in de kliniek bevonden, ten einde den door het echtpaar Steinmetz vermisten baby op te sporen. Van al deze kinderen is alleen het kindje, dat in het bezit was van het echtpaar Van der Winden door mevrouw Steinmetz en zuster Herenia herkend als het kindje Steinmetz en deze herkenning is nadien door getuige Maquiné, die dit kind eveneens had verpleegd, bevestigd. Voorts zegt het hof: Tegen dit geheel sluitend bewijs doet niet af het door den raadsman van de familie van der Winden I if V 205. Toen Piet Bol een groote jongen werd, moest hij mee helpen geld verdienen.^Eerst werd hij conducteur op de trein. Dat vond hij prachtig werk. Zijn moeder was nu veel alleen, maar daar was niets aan te doen. Later werd Piet seinwachter, wat hij nog leuker vond. 206. Het gouden feest van de spoorwegen, dat in 1889 gevierd moest worden, vereiste heel wat voorbereiding. Er werden vergaderingen gehouden van het spoorweg personeel en Kobus Bol was daar ook altijd bij. Er wer den vlaggen en wimpels gemaakt. gedaan beroep op hetgeen door hem de po sitieve kenmerken van het kindje van der Winden is genoemd, doch zijn beroep op de herkenning van het betwiste kindje als dat van de familie van der Winden door eenige getuigen, noch dat op de overgelegde ge wichtscurve of het feit, dat niet is kunnen opgehelderd worden op welke wijze het kindje van het echtpaar Steinmetz in het perceel Princessegracht 6a is geraakt, van waar het door mevrouw van der Winden is meegenomen. Deze vermoedens ten gunste van de identiteit van het kindje van der Winden, hoewel op zichzelf ieder min of meer hun waarde hebbend, wegen toch te zamen niet op tegen de met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid te trekken conclusie, dat het kindje van Steinmetz in het bezit moet zijn geraakt van mevrouw van der Winden. afscheid predikant te hensbroek. Zondagmorgen heeft ds. Rijckx onder groote belangstelling van de zijde der Hens- broekers zijn afscheid gepredikt, tevens zijn laatste dienst als predikant, daar hij zijn welverdiende rust gaat nemen en zijn laatste levensjaren gaat door brengen in de stad Groningen. Na gedurende 14 jaar Hensbroek als voorganger der herv. ge meente te hebben gestaan, is, aldus ds. Rijckx, de tijd gekomen om mijn werk aan jongere krachten over te geven. Heb ik mijn taak goed volbracht? Dit is een vraag die juist het scheiden zoo moeilijk maakt, een vraag tusschen God en mij. Als vrijzin nig predikant heb ik hier voor u gestaan en ik hoop, dat u og dit pad zult voortgaan. Na den tusschenzang dankte ds. Rijckx hen met wie hij het meest in aanraking was ge weest, én wel kerkeraad, ouderlingen en diakenen. Spr. memoreerde dankbaar de altijd prettige medewerking en vergaderingen en hoopte, dat het allen goed zou gaan in hun verdere leven, en dankte hun namens zijn vrouw voor het mooie afscheidscadeau, ter herinnering aangeboden. Verder dankte spr. burgemeester Kooiman als vriend, mevr. Bommezijla Grand als organiste, die steeds trouw alle diensten heeft begeleid. Voorts bracht hij dank aan den koster en de kosteres, alsmede aan hen, die de leiding der Zondagsschool op zich hebben genomen. Deze zal op denzelfden voet worden voortgezet. Ook de dameskrans, die onder leiding van mevr. Rijckx zooveel goeds voor het zwakke kind heeft gedaan, werd een woord van dank gebracht. Verder dankte spr. allen, die steeds plicht getrouw naar hem zijn komen luisteren. Namens den kerkeraad dankte de heer Turkstra den scheidenden predikant en diens echtgenoote. Hij hoopte, dat het hen verder goed moge gaan. Burgemeester Kooiman dankte voor de prettige vriendschap ge durende veertien afgeloopen jaren. Namens de diakenen sprak de heer v. d. Berg een woord van dank en hulde. Op zijn verzoek zong de gemeente den scheidenden voorganger toe het laatste vers van Ps. 134. Na het dankwoord van ds. Rijckx werd als slotzang gezongen het 9de vers van Gez. 203. Ja, mevrouw Scholte, het is haast niet te gelooven, maar zoo gaat het nu lederen keer als de Jansen's hierboven aan het stofzui gen zijn. Door JOHNSTON Mc.CULLEY, 29) Hij bood hun aan, alles te geven, wat ze verlangden. „Wilt u ons geven, wat we verlangen?" hoorde hij Brown vragen. „Wilt u ons die gele enveloppe overhandigen?" „Zoo, moeten jullie die hebben? Nee, die geef ik niet af!" „We weten, dat u die aan Warwick over handigd hebt en we weten ook, dat hij die nog in zijn bezit heeft. We zullen dat ding wel krijgen. En als u of iemand der ande ren ons in den weg loopt, krijgen ze hun portie ook". Op dat oogenblik was Warwick genood zaakt nog twee schoten door de ramen te lossen, om de indringers op een afstand te houden. Hij moest echter zuinig met zijn patronen zijn, als hij den strijd wilde rek ken. Hij wilde het gevecht zoo echt moge lijk maken. De aanval op de deur werd hervat. Het was een lawaai, alsof Brown met zijn man nen bezig was het huis af te breken. Warwick herinnerde zich den brief, wel den hij dien middag van de Spin had ont vangen, waarin deze hem hulp beloofde. Waar bleef die hulp? In dien brief stond dat hij op het teeken van de Spin moest letten. Hij had opgelet, maar tot nog toe alleen Togo hem dat teeken zien geven. Wat was er met Togo gebeurd, dat Brown had kunnen ontsnappen? Plotseling deden de mannen in de serre weer een aanval, twee andere ramen vlo gen in splinters en vier mannen drongen tegelijk de bibliotheek binnen. Warwick vuurde snel driemaal achter een. Daarna trok hij zich vlug in een hoek terug. Hij deed zijn jas uit, vouwde die zorgvuldig op en legde haar dicht bij zich op den vloer. En daarna wachtte hij stil en onverstoord op de volgende beweging zijner vijanden. Het was stikdonker in de bibliotheek, want het licht in de serre was ook uitgegaan. Warwick kon zijn tegen standers evenmin zien, als zij hem. In don ker wachtten ze allen op eenig geluid, dat hun de positie hunner tegenstanders kon verraden. Toen kraakte de deur en werd met geweld ingeslagen en nog meer man nen drongen het vertrek in. „Hebben jullie hem?" hoorde hij Brown vragen. „Hij is hier ergens", antwoordde een der mannen. „Let dan goed op!" Het licht van een zaklantaarn flitste door het vertrek. Een oogenlik gleed het over Warwick's gelaat en hij hoorde zijn vijanden grommen, toen ze hem herken den. Ze vlogen op hem aan. Met een en kele beweging had Warwick zich in den hoek verschanst. Ditmaal kwam het er niet op aan, zijn gelaat bijzonder te be schermen. Hier was gelegenheid om te vechten en hij had er plezier in. Het was lang geleden, dat hij eens flink gevochten had. Met een gebrul als een woedende stier sloeg hij erop los. Midden in het vertrek stond een man met een zaklantaarn, die de vechtenden bijlichtte. Zijn aanvallers moesten oppassen, hun eigen menschen niet te raken, maar War wick gnuifde bij de gedachte, dat iedere slag van hem op een tegenstander neer kwam, al sloeg hij in het wilde weg. Hij beukte erop los met gebogen hoofd, maar opgeheven oogen. Nu en dan schoot hij vooruit en dreef zijn aanvallers terug, maar hij was altijd weer in zijn hoekje te rug, voordat ze zich tusschen hem en den muur konden indringen, om hem in den rug aan te vallen. „Vooruit dan toch!" schreeuwde Brown. „Kunnen jullie met z'n allen dien éénen kerel niet eens aan?" „Kom op jongens!" schreeuwde Warwick. „Jullie hadden wel eerst boksen mogen leeren! Is die raak? Mooi zoo! Jullie hebt er ook geen slag van!Daar! Die zit óók!" Hij wist echter, dat het niet lang kon duren, of ze kregen hem eronder. Maar hij had flink gevochten en Berklan zou van meening zijn, dat hij alles had gedaan, wat hem mogelijk was, om de enveloppe te red den. Als Brown en zijn mannen nu maar met die namaak-enveloppe weg gingen! De Spin hield zich anders niet bijzonder goed aan zijn belofte. Warwick had heelemaal geen hulp ondervonden. Hij had het teeken van de Spin niet gezien. Nogmaals deed hij een uitval en kon tot zijn blijdschap Brown zelf een flinken op stopper tegen zijn gezicht geven. Ditmaal echter trok hij niet snel genoeg in zijn hoek terug. Twee mannen van Brown wa ren hem voor. Die konden hem nu in den rug aangrijpen. Hij hield zich slechts met vel moeite op de been. Maar hij bleef door vechten. Zijn armen voelden als lood aan. Zijn hoofd duizelde. Hij voelde, dat het bijna gedaan was. En toen kreeg hij den genadeslag. Hij zakte tegen den grond on der het gewicht van een half dozijn vijan den. „Zoek gauw zijn zakken door!" hoorde hij Brown als heel uit de verte zeggen. „Hier is zijn jas!" riep een ander. Toen werd het duister om John Warwick heen. XX. Togo speelt voor bulldog. Driemaal, nog trachtte Togo het huis van Berklan op te bellen, nadat de butler hem verteld had, dat Warwick in zijn auto uit gegaan was. Togo was daar niet tevreden mee en toen hij eidelijk van het telefoon kantoor de boodschap kreeg, dat de lijn vermoedelijk gestoord was, vond hij, dat de zaak er verdacht voor stond. Hij liep nog een half uur op en neer door de kamers en kwam eindelijk tot een besluit. Hij trok haastig jas en schoenen aan, sloot de ka mers achter zich en spoedde zich met de lift omlaag. Tien minuten later zat Togo in een taxi en beloofde den chauffeur een groote fooi, als hij zoo hard mogelijk naar zijn bestemming reeds. Op 'n halve mijl af stand van het huis van Berklan liet hij den chauffeur bedaarder rijden. Hij gelast te hem, de inrijpoort voorbij te rijden en liet hem honderd meter verder langs den trottoirband stoppen. Het was Togo opga- vallen, dat er geen licht brandde in de groote woning van Berklan. „Hier is je geld. Draai je licht uit en blijf op me wachten", beval Togo. „Wat is dat voor een gedoe?" vroeg de chauffeur. „Ik meng me niet graag in een onguur zaakje". „Nee, nee", zei Togo sussend. „Ik vraag alleen, dat je den wagen omkeert en de lichten uitdraait. Je krijgt veel geld. En er zich geen kwaad in de zaak. Ik ben huis knecht bij mijnheer John Warwick „Verdraaid, waarom zeg je dat niet eer der?" vroeg de chauffeur. „Dat maakt een groot verschil". In het licht van zijn koplampen staande, maakte de chauffeur het teeken van de Spin en Togo keek verbouwereerd toe en maakte het op zijn beurt. „Nu snappen we elkaar beter", zei de chauffeur. „Misschien is het wel zoo goed, dat ik den wagen hier laat staan en met je meega. De auto staat hier veilig". „Kom maar mee!" zei Togo. (Wordt vervolgd). ni Berlijn, 1 Oct. (D.I ochtend vroeg doen c eskaders steeds toener aanvallen op Engelan- boven Engelsch gebied blik nog steeds voort, verre ontvangen beric gelsche jachtvliegtui waarvan zes Spitfires Geen enkel Duitsch mist. Berlijn, 1 Oct. (D.N commandant van een een gevechtseskader, 1 vermetel bravourstukj* Vanuit een hoogte v ter wierp hij in een du op een vliegveld aan Sjchotland. De bommen de hangars terecht. He1 de uitwerking van de tersdiep omgewoeld. O: ren der luchtdoelartille Sympathie var de as-moge Rome, 1 October. (SI tieke redacteur van Si Serrano Suner te Berl sprekingen met Hitier en twee hartelijke ge: Italiaanschen minister zaken, Ciano, heeft gel kingen zullen volgen, plaats in de atmosfeer r schap en volledig vert den Spaanschen burgei voort te duren heeft de nieuwe protocolaire 1 Haar opbouwende krac het bloed, vergoten doe Duitschers, die schou met de troepen van Fr. van een vrij en groot streden. Italië en Duit Spanje inderdaad als e gewichtig element van sche orde. Zij zijn bert eenig voorbehoud te sti plaats kan hernemen, v en de heroiek van het ven. De gevoelens en 1 der beide spilmogendhe onderscheiden zich duii tiek der Westelijke mog hebben getracht de kra van Spanje te verstikk Het onderhouc Duce. Rome, 1 October. (D onderhoud van Serrano Duce, waar de ministei schen zaken, Ciano, bij anderhalf uur geduurd, op gaf de Italiaansche tenlandsche zaken een van den gast. Het bezoek van den van binnenlandsche zak< twee dagen, naar in w< verluidt. De afgezant va: Donderdag de terugreis de emigratie der i bessard Galatz, 1 Oct. (D. N. E Duitschers hebben Bessai De meeste emigranten z: havens Reni en Kilea aai den Donau opgevaren tc lin, waar zij per trein d Bijna 4.000 emigranten over de Proeth naar Gal: scheep gegaan. Het meerendeel der E dusver uit Bessarabië g< staat uit vrouwen en 1 mannen pas dezer dager aankomen. Men heeft pl deren en 5400 vrouwen g dankbaarhei: bulgaarsche e Sofia, 1 Oct. (D. N. B, vergadering van den Sofia werd heden eenste drie groote fraaie straten namen te geven van Ad koning van Italië en van gemeester verklaarde, ds hiermede de dankbaarhe sche hoofdstad wil bew: die deel hebben gehad a eenmaking van het Bulge

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6