Agwda STILLE NO. 9 AMSTERDAMSCl HOE GOED HET WAS. a V. A - -ERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag, ALKMAARSCHE JEUGD IN DE OOSTMARK. Ruim dertig jongens en meisjes uit onze stad hebben met zooveel andere Nederland- sche jongeren dezen zomer wekenlang door gebracht in de Oostmark en thans zijn ze allen weer teruggekeerd en blijft de herinne ring aan een aparte en zeer bizondere vacan tie bij allen levendig. En kunnen ze enthou siaste verhalen doen over hun verblijf al daar! Gisteren hebben wij een half uurtje met eenige van de jeugdige vacantiegangers ge praat en het drietal (dat er blozend en ge zond uitzag en dat stuk voor stuk met de noodige kilo's was aangekomen!) heeft van den hak op den tak springende, ons een levendig reslaas gegeven over hun verblijf in de buurt van Linz. Ze vertelden van de treinreis heen, die niet zoo bijzonder prettig was geweest en van de eerste dagen, waarin men wennen moest aan de vreemde omge ving, aan de onbekende taal en waarin, sommigen het nog te kwaad hadden met die heimwee, waar nu eenmaal niets aan te doen is. Maar weldra was al die narigheid voorbij en toen genoot ieder volop. Met de jeugd van de dorpen zelf, met de Hitler-jugend, en onder elkaar maakte men lange tochten in de bergen, speelden ze voetbal of zwom men in de rivier. En behalve dat waren ze de bewoners behulpzaam: hetzij op de boer derij, hetzij in de smidse of wat nog zoo gek niet was!bij den bakker! Koeien drij ven, daar waren ze voor te vinden, want de belooning bestond dan dikwijls uit een fleschje coco-cola of iets dergelijks. En dat lusten gezonde Hollandsche jongens wel! Natuurlijk werden er ook uitstapjes ge maakt onder leiding van de pleegouders. Zoo was ons groepje eens een Zondag in Linz geweest, waar het o.a. een getemde ade- 1; ar had gezien en waar ze met een berg spoor een reisje gemaakt hadden. Zoo vlogen tenslotte de weken om en enthousiaste brieven konden naar huis wor den geschreven en eindelijk kwam ook de dag van het vertrek naar Nederland. In al die weken was er vriendschap gesloten en het afscheid was een tikje weemoedig. Be laden met etenswaren en geschenken (de jongens toonden ons o.a. een horloge, een ring, een paar schoenen, enz. enz.) stapten de Alkmaarders in den trein, die hen na een lange reis weer in eigen stad zou terugbren gen. En nu zijn ze terug en gaan ze naar school. Maar ze zullen zich hun leven lang deze j vacantie blijven herinneren, een vacantie, doorgebracht in een voor hen vreemd land, dat echter ver, heel ver verwijderd was van het krijgsgewoel, waar geen vliegtuigen de nachtrust verstonden, waar geen kanonge bulder doordrong. Ze hebben van het pleegouders afscheid genomen met een „tot weerziens" en ze hopen, dat ze het volgend jaar weer zoo'n vacantie zullen krijgen! VERPLAATST. Het raadsel van de O. en O. is opgelost! Sinds eenige dagen reeds is aandacht ge vraagd voor een advertentie van O. en O., waarin telkens weer verwezen werd naar een annonce van heden. En thans komt dan de mededeeling, dat O. en O. beteekent Oppersen en Ontvlekken en dat de zaak „Perfect", die deze werkjes vlug en goed opknapt, verplaatst is van den Bergerweg 5 naar den Koningsweg no. 72, tel. 3290. LET OP DE VERDUISUERINGS- VOORSCHRIFTEN. Ter waarschuwing aan hen, die het tot nu toe nog niet zoo heel nauw namen met de naleving van de verduisteringsvoor schriften, merken wij op, dat door den kantonrechter gister een zestigtal perso nen uit Aik'naai en omgeving veroor deeld zijn wegens overtreding van die be palingen. Het blijkt dus wel, dat aller- wege wel degelijk controle wordt uitge oefend. Hier volgen de uitspraken: J. J. R. te Alkmaar, T. S. te Sint-Pari eras, J. S. te Heemskerk, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. P. S. ,e Bergen, Th. R. te Bergen, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. S. T. te Egmond-Binnen, C. P. te Bergen, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. A Z. te Akersloot, 3 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. M. A. U. te Uitgeest, A. S. te Heemskerk, ieder 4 boete of 1 week tuchtschool. S. B. te Heerhugowaard, 3 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. --J. E. te Alkmaar, A. J. D. te Limrr.en, ieder 4 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. M. M. te Zuidscharwoude, E. S. te Heemskerk, J. H. te Zuid-Schermer, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. J. v. B. te Alkmaar, 6 boete of 4 dagen hechtenis. O. B. te Cas- tricum, 5 boete of 1 week tuchtschool. C. J. de R. te Egmond aan Zee, C. A. J. te Alkmaar, J. G. B. te Heemskerk, P. B. te Castricum, B. P. te Uitgeest, N. B. te Castricum, H. de G. te Castricum, M. de W. te Castricum, L. B. te Castricum, C. M. H. te Heemskerk, C. A. van H. te Heems kerk, E. A. j". J. tt Heemskerk, J. A. K. te Alkmaar, J. N. v d. P. te Alkmaar, A. E. de J. te Amsterdam, N. G. te Beemster, J. de W. te Heiloo, N. P. K. te Noord- Scharwoude, H. K. te Amsterdam, L. C. te Amsterdam, J. M. L. van B. te Amster dam, C. R. te Amsterdam, H. de G. te Heiloo, A. j. D. te Limmen, H. Th. P. te Heiloo, P. B. te Sint Pancras, A. B. te Heemskerk, L. C. van der W. te Castri cum, G. H. te Castricum, P. V. te Castri- cnum, J. H. te Castricum, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. K. van V. te Stom- petoren, A. B. te Harenkarspel, W. S. te Alkmaar, P. de V. te Oudorp, P. J. B. te Schermer, J. V. te Heerhugowaard, J. J. K. B. te Hoorn, ieder 5 plus ,7 2 boete of 3 plus 1 dag hechtenis. A. G. J. te 't Zand, 5 plus 3 boete of 5 plus 3 dagen hech tenis. P. J. H. te Alkmaar, 8 boete of 6 dager hechtenis. J. S. te Beverwijk, 2 plus 10 boet of 1 plus 6 dagen hechte nis N. T. te Alkmaar, J. M. te Beemster, ieder 15 boete of 10 dagen hechtenis. DISTRIBUTIENIEUWS. Winterkleedinghulp. De Leider van den Distributiedienst Alk maar, voorzitter van het Kleeding Comité, deelt het volgende mede: Iedere houder of houdster van een textiel- kaart kan tegen inlevering van een heeren- costuum, een wollen deken, een winterman tel of een winterjas (dames, heeren of kinderen), onder overgave van bon A der textielkaart een bewijs in ontvangst nemen, waarop de winkelier gerechtigd is een win terjas, wintermantel (of de stof daarvoor bestemd) af te leveren, terwijl de winkelier bij deze levering, behalve het inleverings- bewijs, tevens bon AA van de textielkaart in ontvangst moet nemen. Het in te leveren kleedingstuk moet in goeden staat verkeeren, zulks ter beoordee ling van het kleedingcomité, hetwelk den eisch kan stellen, dat het kleedingstuk chemisch gereinigd, ontvlekt en opgeperst is. De in te leveren dekens moeten vóóraf chemisch gereinigd zijn. De gelegenheid tot inlevering der klee- dingstukken is opengesteld op 7, 8, 9, 10, 11 en 12 October 1940 in de Tesselschadeschool, Oudegracht 168, Alkmaar, en wel gedurende de uren van 912 's morgens en van l'/2 5 uur namiddags. Alkmaar, den 5den October 1940. De Leider voornoemd, H. BAKKER. TEXTIEL-DISTRIBUTIE. De verkoop van dames- en heeren tweed jassen (Falcon Tweeds en dergelijke) is met ingang van heden niet' meer mogelijk op punten. Voor tweed-jassen is van he den af ook een speciale vergunning van het distributiekantoor noodig. Deze ver gunning is op dezelfde wijze als voor win terjassen en wintermantels te verkrijgen. Gabardine en dergelijke jassen zijn op punten verkrijgbaar. POLITIEDIPLOMA. Gister zijn bij te Amsterdam gehouden examens ter verkrijging van het gewoon politiediploma geslaagd de heeren: N. Bak ker te Bergen; J. Otsen te De Rijp en J. Duin te Castricum. WINKELSLUITING. In een advertentie in dit nummer deelen verschillende firma's mede, dat hun zaken van Maandag af den geheelen dag geopend zullen zijnvan 's morgens half 9 tot 's avonds 6 uur (ook op Zaterdag). GASVERGIFTIGING TE BERGEN. Donderdagavond heeft zich bij het echtpaar Govers, wonende aan de Wilhel- minalaan te Bergen, een geval van gasver giftiging voorgedaan. De heer A. Govers begaf zich op dien avond naar zijn dienst bode, mej. A. Klanker, met het verzoek zijn vrouw te willen helpen, daar deze zich onwel gevoelde. Toen zij de kamer betra den, werden beide door gasdamp bevangen De heer Govers verloor het bewustzijn, doch mej. Klanker vermocht nog den heer P. Verweel te waarschuwen, die ijlings dr. van Gelder waarschuwde. Met behulp van een zuurstofapparaat ge lukte het dezen bij de slachtoffers de le vensgeesten weer op te wekken. Tentoonstelling. Tot 20 October eiken dag 106 uur (be halve Zondags) tentoonstelling beeldhouw werk en kunstnijverheid, in De Zonnebloem aan de Ridderstraat. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Watt en Half Watt als comedianten (klucht). Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Première (revue-film rom.-sens.); hoofdrol len Zarah Leander, Attila Hörbiger en Theo Lingen. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnummer Als mannen op reis gaan (kom.); hoofdrollen Georg Alexander en Else Eisten Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Ave Maria (rom.-zangfilm); hoofdrollen Benjamino Gigli en Kathe von Nagy. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matipee. Zondag 6 October. 7 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De Spooktrein, blijspel. Maandag 7 October. 7 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De Spooktrein, blijspel. Dinsdag 8 October. 7 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De Spooktrein, blijspel. VERGUNNING VOOR BEZOEK AAN DE EILANDEN. Bij het verleenen van vergunningen tot het zich begeven naar de eilanden, die voor niet-ingezetenen niet toegankelijk zijn, is vertraging en onnoodige correspondentie ontstaan, doordat de verzoeken meesten tijds aan een willekeurige Duitsche of Hol landsche instantie zijn gericht. Blijkens een circulaire van den secretaris generaal, waarnemend hoofd van het de partement van binnenlandsche zaken, ge richt aan de burgemeesters, moeten in den vervolge de verzoekers zich schriftelijk rechtstreeks wenden tot den burgemeester van de gemeente, waarvoor de vergunning gevraagd wordt. De burgemeesters dienen de verzoeken, nadat zij deze hebben onder zocht en beknopt hun standpunt hebben aangegeven, te zenden aan den stafofficier der Ordnungspolizei bij den gevolmachtigde van den rijkscommissaris in de betref fende provin'cie, door wien de vergunning wordt verleend. Den burgemeesters is -verzocht, aan de bovenomschreven procedure nauwgezet de hand te houden en de bevolking hunner ge meente de terzake noodige aanwijzingen te geven. BEEN GEBROKEN. Gister is mevr. C. M. te Noordscharwoude zóó ongelukkig in haar woning gevallen, dat zij een been brak. Dr. Wilmink, wiens hulp werd ingeroepen, heeft haar doen ver voeren naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Onder het motto „voor een goeden klant heb ik wat over" heeft onze slager ons in den loop der voorbije jaren tot in den grond verwend met zijn malsche hapjes en lapjes en zijn gegarneerde schotels. Zijn winkel en ijskast stonden steeds voor ons open en zijn lekkerste stukjes waren voor ons niet te goed, zoo verzekerde hij ons telkens bij het betalen van de maandreke ning. Als extra attractie bood deze slager ons het wekelijksch bezoek van zijn echtgenoo- te, die persoonlijk met ons de menu's voor de komende week kwam samenstellen ten einde ons te kunnen voorzien van de daar voor vereischte vleeschelijke substanties. En alsof deze tegemoetkoming nog niet vol doende was, vergastte de vrouw van den slager ons bij dat bezoek steeds op de nieuwste nieuwtjes, die zij vermzameld had in een tijdsbestek van een week in haar winkel tusschen halve varkenslijken, slier ten knakworst en stapels krachtvoer. Met de handigheid en sierlijkheid, waar mee zij achter de toonbank de schijfjes ge kookte ham van de vleeschsnijmachine op de schotels drappeerde, diende zij bij ons thuis de nieuwtjes op van verlovingen die aan en uit gingen, van gezonden die ziek werden en omgekeerd, van koperen en zil veren en gouden feesten in zeer exclusie ven kring gevierd. En sinds een paar maan den werden twee nieuwe nieuwsrubrieken met dezelfde toewijding door haar voor ons verzorgd: de oorlog, zijn verloop en zijn spoedig einde; de distributie met haar wel en niet overkomelijke moeilijkheden. Dit alles is thans verleden tijd geworden. Onze malsche hapjes en lapjes, onze sma kelijk gegarneerde schotels, de kostelooze deskundige adviezen, de weketijksche nieuwsvoorziening het is plots uit met dit alles. 's Maandags toen de vleeschdistributie in de krant stond, is de slagersvrouw haar af scheidsvisite komen maken. Geen nieuw tje kwam over haar lippen, geen woord over de lekkerste vleeschgerechten voor de komende dagen. Ze had toen slechts één zin tot haar beschikking en herhaalde deze telkens weer na een kortere of langere pe riode van stilzwijgen: ,,'t Is verschrikkelijk: één pond in de week!" We konden geen woorden van troost of opbeuring vinden en hebben toen medelij- dend-zacht de bonnos. 79,84, 89,94 en 99 in haar den zakdoek omklemmende handen gestopt, daarbij fluisterend: „Laat ons daarvoor maar wat brengen, het is altijd goed!" Een pond in de week: 't is verschrikke lijk!" „U hebt ons altijd goed bediend, we zul len het verder ook wel samen goed kunnen vinden!" „Een pond in de week!" En sindsdien hebben we de slagersvrouw niet meer gezien. De slagersjongen komt de bonnetjes halen en het vleesch-met-been brengen. Dat we onze lekkere hapjes en lapjes moeten missen, is erg, maar dat we daarmee ook onzen particulieren inlich tingendienst zijn kwijt geraakt, dat is meer dan het waarnemend hoofd met deze vleeschdistributie van ons gewild heeft. REPORTAGE VAN EEN VEILING VOOR DE MICROFOON. In de veiling van de Langendijker Groenten Centrale is Vrijdagmorgen door de AVRO een reportage opgenomen van het veilen van de tuinbouwproducten, welke reportage zal worden uitgezonden naar Indië. De veilingleider, de heer S. de Boer, heeft hierbij voor de microfoon het woord gevoerd. DE SPOOKTREIN. Dit sensationeele Amerikaansche politie- blijspel wordt Zondag, Maandag en Dinsdag a.s. in 't Gulden Vlies ten tooneele gebracht. Deze „Spooktrein" vertrekt iederen avond om 7 uur en is om half tien aan het eind van zijn bestemming gekomen. Het Volk schreef over opvoeringen te Amsterdam o.a.: Het spookt echt en behalve de trein zijn er nog allerlei andere huive ringwekkende gebeurtenissen, die ieder kip penvel doen krijgen. Men zal er volop van genieten, vooral omdat het stuk met zoo veel animo, vaart en gloed gespeeld wordt. De Tij d Een groepje vooraanstaande tooneelkunstenaars heeft in de oude grieze ligheid nieuw leven geblazen en wanneer mevr. Julia Cuypers een bezwijming nabij is, welke voor de geheelonthoudster alleen met cognac is te bezweren, dan voelen we ook ons onpleizierig worden. Wat drommel, wat gebeurt daar toch op dat tochtige stationnetje bij nacht, waar in de wacht kamer lijken verschijnen en verdwijnen? DE GASFABRIEK AAN DEN LANGENDI.1K. De verkoop van de gemeenschappelijke gasfabriek van de Langendijker gemeen ten en St.-Pancras is nog niet van de baan, naar het schijnt. Donderdagmiddag heb ben de colleges van B. en W. der bij de gasfabriek geinteresseerde gemeenten een bijeenkomst gehad ten gemeentehuize van Noordscharwoude, waar over deze j aangelegenheid is gesproken. Het zal ech ter de vraag zijn, of de overdracht aan Alkmaar zal doorgaan, nu de gasfabriek tengevolg evan de huidige omstandig heden, de petroleumschaarschte, goed floreert. DE GEIT EN DE IDENTITEITSKAART. Dat men met de identiteitskaarten nog voor rare problemen kan komen te staan, is dezer dagen reeds een geiten-bezitten- den Bergenaar gebleken. Deze was n.l. onder de stralen van ons October-zonnetje doende op het geiten- weidje wormen te zoeken, terwijl zijn 20-punten-jasje-met-inhoud aan een wolkenkrabbenden paal van moeders drooglijntje zwabberde. Geit-liéf, dit vreedzame tafereeltje aanschouwende, zag plots een mooie kans schoon om haar onweerstaanbaar ver langen naar een extra-toe wij zing op be vredigende wijze te stillen. Even op de achterpooten staan, een klein rukje, een paar minuten goed doorkauwen en haar ontbijt was weer gedaan. Behaaglijk strekte het beestje zich neer op het gras, inwendig verblijd over de goede verzor ging door den baas. Deze ondertusschen was iets minder verblijd, toen hij nog juist het laatste hapje van zijn identi teitskaart plus een stuk van zijn linkeroor in den bek van het geitje had kunnen zien verdwijnen. Nog méér daalde zijn stem ming echter, toen hij ten raadhuize voor een duplicaat er nog een nieuw linker- oorig-fotootje plus zijn zakcenten moest bijleggen. Laten de lezers hieruit dus als leering trekken, dat zij goed op hun „incident- bewijssie" passen. DE NEDERL. TUINDERSBOND EN HET BOERENFRONT. Een voorbarige mededeeling? In het verslag, dat wij Donderdag gaven van de te Hoorn vanwege het Ned. Boeren- front gehouden persconferentie stond o.m. vermeld de mededeeling van den heer Saai, dat de Ned. Tuindersbond waar schijnlijk spoedig tot het Ned. Boerenfront zal toetreden. Deze mededeeling is door den heer Saai ook reeds eerder op andere bijeenkomsten gedaan, doch wij lezen nu in het officiel orgaan van den Ned. Tuinders- bond, dat deze uitlating geheel en al op onjuistheid berust en op z'n minst als zeer voorbarig is te kwalificeeren. SCHADELOOSSTELLING VOOR GEBRUIK VAN ONROERENDE GOEDEREN. Gaarne vestigen wij de aandacht op een in dit nummer voorkomende publicatie van den burgemeester, betreffende schadeloos stelling voor ten behoeve van de Duitsche weermacht in gebruik genomen onroeren de goederen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 6 October is de apotheek van Mevrouw SchoutenOele, Koorstraat 47, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van s avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Deze nachtdienst gaat in op Zaterdagavond 8 uur. INGEKOMEN PERSONEN. M. P. Geene, N.H., z.b., Oudegracht 208, van Schiedam. H. Geelen, R.K., rijks veldwachter, en echtgenoote, geen, en kinderen, R.K., Oudorperdijkje 16, van Schiedam. M. Molenkamp, R.K., dienst bode, Dr. Schaepmankade 30, van Am sterdam. L. F. T. van der Voort, N.H., bouwkundige, en echtgenoote, Jan van Schorelkade 69, van Amsterdam. C. Groot, R.K., echtgenoote van P. Ligthart, huishoudster, Omval F 16, van Den Hel der. J. Timmerman, N.H., varensgezel, en echtgenoote en kinderen, Bisschop Bot- temannestraat 28, van Den Helder. W. C. de Vries, N.H., schoenmaker, en echt genoote en zoon, 2e Tuindwarsstraat 13a, van Den Helder. L. C. Arpeau, wed. van K. Bakker, geen, en kinderen, Tienen- wal 3, van Den Helder. W. Tichelaar, HAZEA, wachtgelder KM, en echtgenoot en kinderen, Schoolstraat 3, van Den Hel der. B. H. W. Bor, N.H., Wollebrandt- straat 21, Renkum. E. M. Abbink, N.H., hoofd van de huish., Kennemerstraatweg 2, van Amsterdam. T. L. B. Molkenboer, geen, handelsreiziger, en echtgenoote, N.I., Bergerweg 5, van Amsterdam. C. Koo- men, R.K., dienstbode, Stationsweg 104, van Wervershoof. P. J. Bosman, R.K., controleur CCCD, C. W. Bruinvisstraat 21, van Zijpe. W. Rijn, wed. van A. Aar- nouts, R.K., z.b., Westerweg 112ta, van Hoofdplaat. P. van der Walle, N.H., mandenmaker, Middenstraat 9, van Zijpe. M. Alkema, G.K., dienstbode, Juliana van Stolberglaan 22, van Bergen. E. Schartel, R.K., chauffeur, Westerweg 10, van Goor. C. Franconi, geen, wed van J. M. Vossen- berg, Rippingstraat 42, van Den Helder. G. H. Schakel, N.H., fabr. arbeidster, Boe zemsingel 36, van Rotterdam. J. H. Henze, N.H., korp. schrijver Kon. Marine, en echt genoote, R.K., en zoon, R.K., Van der Woude straat 34a, van 's-Gravenhage. H. C. van Hoek, N.H., arts, en echtgenoote, E.L., en kinderen, geen,, en stiefdochter, E.L., Nas- saulaan 5, van Den Helder. M. E. Soers, N.H., dienstbode, Bergerweg 132, van Zuid- en Noordschermer. J. van Aalst, N.H., adm. ambt. StSaatsboschbeheer, en echtg., Reekerstraat 25, van Den Helder. G. Lek, N.H., hulp in de huish., Wester weg 17, van Bergen. C. M. Hoppe, R.K., leerl. verpleegster, van Everdingenstraat 18, van Bloemendaal. Wed. E. PolakPolak, N.I., z.b., en kinderen, Oudegracht 138a, van Den Helder. J. Foeckert, geen, z.b., en ge zin, Fr. Halsstraat 12, van Den Helder. P. C. M. Veer, R.K., z.b., Schermerweg 40, van België. J. Ph. Lienesch, geen, z.b., Kennemersingel 3, van Amsterdam. T. Romkes, Ger.K., dienstbode, Nassauplein 40, van Urk. H. Schouten, geen, ambt. rijks, bel., Geest 25A, van Eindhoven. P. Koning, N.H., en echtgenoote, assistent accountant, Rembrandstraat 16, van Hens broek. M. M. Koomen, R.K., dienstbode, Stationsweg 104, van Wervershoof. R. Stavinga, kellner, geen, van Groningen naar Langestraat 70. S. M. van der Meer, scheepsteekenaar, geen, van Leeuwarden, naar Lyceumstraat 31. G. M. van der: Lans, religieuse, R.K., van Amsterdam n. Oudegracht 204. P. J. Schmidt, kleerma ker, geen, en gezin, van den Helder naar Houtweg 22. J. A. Beentjes, dienstbode, R.K., van Heemskerk naar Payglop 2. C. UW VERBIND1NGSMAN ZAL P 21 ZIJN. HIJ KOMT ONDER DEN NAAM TEENT EN ZAL ZICH UIT GEVEN VOOR INSPECTEUR VAN DE WINKEL- MAATSCHAPPIJ. VVENSCH GELUK WALSH ME DAT ZAL IK. JE ZULT JE DISTINCTIEVEN MOE- TEN VERANDEREN EN JE BENT DUS GEHEEL OP JE ZELF AANGEWEZEN EERSTE BLAD van Kuik, ryksve zen (N.H.) naar M. Houtkooper, tie, N.H., van Wie: straat 10. W. C. genoote, geen, van straat 3. M. Prin O.B.C., van den manplein 21. V. R.K., van Bergen M. G. Klaver, Heerhugowaard na de Bruijn, huishout der naar Kennemerstra: VERTROKKEN R. H. Snel, geen 10 naar Delft. C van Nieuwpoortslaan de Vries, N.H., brandtstraat 9 naar Gsen, R.K., z. b., van Wageningen. J. de bouw, van Westerweg E. G. Oostinga, meer 32a naar Ams R.K., wed. v. G. 5 naar Heloo. H. étaleur, van Kenneme 's-Gravenhage. H Zevenhuizen 6 naar blom, geen, winkel; 88 naar Heerhugowaard N.H., z. b., van Achterweg E. H. A. Kefjsper, R der Star, z. b., van Texel. A. M. Knijn, R.K., naar Heiloo. H. J étaleur, van Kennen: 's-Gravenhage. H. Zevenhuizen 6 naar Goudsblom, geen, Langestraat 88 naar J. Luiting, N.H., z.b. naar Delft. E. H. van Volgelenzang 8 C. J. Schouten, R.f Tesselschadestraat 4, van Engelen, R.K., nemerstraatweg 7, n Jongkees, N.H., emj van de Ruij terstraat J Botman, R.K., van Medemblik. J. Stam juffrouw, van Ridderstr; Niedorp. S. A. Holzm Emmastraat 45, naar J. J. van Roon, N. Tuinstraat 9, naar Ams Boer, N.H., dienstbode naar Dantumadeel. R.K., z.b., van Kennem Amsterdam W. van chauffeur-monteur, van laan 16 naar Haarlem, z.b., van Van der Kaai; lem. N. Haasbroek, Botemannestraat 3 naar K. B. Sochatzij, R.K., Zonderhuis, zonder beroe 8 naar Amsterdam. H toorbediende, en gezin, naar Heiloo. S. Boosi juffrouw, van Nieuwlai (OPGAVE AMSTERDAMS! Bijkantoor van. Zaterdag 5 STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 33% Nederl. 19 3 Ned.-lndië 19 Uuitschl. m. ve BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. C.rt. v. Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL Als. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezu INDUSTR. OND. BUITENL Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Steel comm. CULTUUR MAATSCH. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. DordUcbe Petr. Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn Java—ChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 0«de Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN, Atchison iopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac OFFICIEELE VALUTAK NEDERLANDSCHE Schriftelijke ei Valutas: New York 1.88 3/16—1 75.2875.43; Brussel 30.11— 3.813.82; Stockholm 44.81 43.33—43.41. Bankpapier; New York 1.861/2—1. 30.0830.20; Stockholm 44 rich 43.29—43.45.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2