BONNEN-NIEUWS. (Week van 7 October tot en met 14 October.) ALKMAAR BERGEN OUDORP HEILOO U' O- CL fl> I P (5 3 I SfffrB- H SS w S 2 i *1 (T> 3 C/3 go V 3 M 3 o 2 - a D g P*a p 3 - h< os 03 tl 0) ro o. 03 03 3 3 ju 3 03 3 o 3. 03 3 oh 3 03 A3 3 O 3 au P-g B O ARTIKEL Suiker Koffie eri Thee Tarwebloem, tarwemeel, boek- weitmeel, roggebloem, rogge meel, zelfrijzend bakmeel Brood Boter Vet, margarine Vleesch Vleeschwaren Rijst, rijstebloem en rijstemeel Havermout, havervlokken, grutten en gort Vermicelli, Macaroni en Spagnetti Maizena, griesmeel en puddingpoeder Zeep Petroleum Textielproducten Vaste brandstoffen A D: Algemeen Distributiebonboekje. B B; Broodboni oekje. B K: Boterkaart, V K: Vetkaart. P Z: Petroleumzegel. X) Deze reductie wordt dus niet ver leend bij het koopen van boter op een der overige hierboven genoemde bonnen. xx) 150 gr. toiletzeep, of 120 gr. huis houdzeep, of 200 gr. zachte zeep, of 250 gr. zeeppoeder, of 125 gr. zeep vlokken, of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep of gedeelten daarvan in com binatie. Xxx) Voor mannel. pers. boven 15 jaar 50 gr. scheerzeep, of één tube scheer- crême, of één pot scheerzeep. Op aparte scheerzeepbon! Xxxx) Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt var kens-, rund- of kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverarti kelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. De bonnen, welke op 13 October a.s. nog ffldet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot gn met Zondag 20 October a.s. met dien Verstande, dat zij gedurende de week van 014 tot en met 20 October a.s. niet ge bruikt zullen mogen worden voor het be trekken van vleesch of vleeschwaren in liotels, restaurants e. d. BON No. 109 AD 114 AD 78 AD BB 8 BB 9 05 tot en met 12 B K 05, 06 en 07 V K 08 VK 09, 10,11 en 12 VK 03 VB 03 Worst e. d. 76 AD 77 AD 15 AD 28 AD 104 AD 116 xxx) P Z periode 6 GELDIG 30-9 tot en met 25-10 28-9 tot en met 9-11 5-10 tot en met 1-11 30-9 tot en met 8-10 7-10 tot en met 13-10 24-8 tot en met 18-10 24 8 tot en met 18-10 24-8 tot en met 18-10 24-8 tot en met 18-10 7-10 tot en met 13-10 7-10 tot en met 13-10 5-10 tot en met 1-11 5-10 tot en met 1-11 9-9 tot en met 1-11 9-9 tot en met 1-11 25-9 tot en met 18-10 31-8 tot en met 31-12 9-9 tot en met 3-11 RANTSOEN 1 kilogram 2i ons koffie of 75 gr. thee 2i ons 100 gram of 125 gram roggebrood elke bon 250 gram 250 gr. margarine of boter 250 gram vet of boter x) 250 gram boter met 10 ct. reductie xxxx) 100 gram vleesch of 1 rantsoen vleeschwaren. xxxx) 1 rantsoen vleeschw. 250 gram 250 gram 100 gram 100 gram xx) zie noot XXX) "e noot 2 liter Op puntenkaart. (Waardekaart verkrijgbaar a 5 ct. aan ons bureau: Alkm. Crt.) Op bonnen, afgegeven door de distributiediensten. CONFECTIE EN MODE. Voorlichtingsdienst. De drie vakorganisaties op het gebied der confectie en mode, t.w.: De Nederlandsche bond voor den detailhandel in damesklee- ding; De vereeniging van detaillisten in het heerenkleedingbedrijf; De H. E. M. A. F., vakorganisatie van winkeliers in .heeren modeartikelen en hoeden, hebben besloten gemeenschappelijk een bureau te vestigen aan den Singel 263, te Amsterdam, tele foon 35967, ten einde aan alle textielwin keliers kosteloos voorlichting te geven bij de uitvoering en toepassing van de distri butiebepalingen. Het kantoor is geopend van 95 uur, Zaterdags van 912 uur. Het bureau staat onder leiding van de heeren C. Robert, secretaris en J. B. Kaiser, ad ministrateur van bovengenoemde veree- nigingen. VRIJWEL GEEN PETROLEUM VOOR PARTICULIEREN BESCHIKBAAR. De petroleumverbruikers moeten er van doordrongen zijn, dat van een noemens- waardigen aanvoer van petroleum in de ko mende maanden geen sprake kan zijn. Het Rijksbureau voor Aardolieproducten tracht den aanwezigen voorraad zoo recht vaardig mogelijk te verdeelen. Bij deze verdeeling wordt het algemeen belang ge steld boven het persoonlijke belang. Er zijn sommige industrieën en bedrijven, zooals b.v. de spoorwegen, welke het product een voudig niet kunnen missen. Dat aan deze ondernemingen petroleum toegewezen wordt is in een ieders belang. Daarom wordt den petroleumver bruikers op het hart gedrukt te doen, alsof zij niets meer zullen ontvangen. Er bomt nog wel wat in de eerstvol gende maanden, in het bijzonder voor verlichting, maar een ieder doet goed naar een product uit te zien, dat de petroleum kan vervangen, hoe eerder hoe beter. Gas, electriciteit, kolen, turf, carbid en spiritus kunnen petroleum gedeeltelijk ver vangen. Voor hen, die in de steden wonen, is het vraagstuk van de vervanging van petroleum niet zoo moeilijk. Lastiger wordt het voor hen, die op het platteland hun woonplaats hebben. Hun wordt aangeraden als het maar even kan, zich voor de ver lichting te laten aansluiten aan een electri- citeitsnet. Heeft een landbouwer b.v. elec- trisch licht in het woongedeelte, dan doet hij verstandig het net te laten doortrek ken naar de stallen. Is aansluiting op een bestaand net niet mogelijk, zoo is het te overwegen, zelf electrisch licht op te wekken door een windkrachtinstallatie. Het Instituut voor Landbouwwerktuigen en Gebouwen te Wageningen nam met verschillende model len molens reeds vele geslaagde proefne mingen. Ook zal de ouderwetsche carbid lamp weer in eere komen. Voor verlich tingsdoeleinden is zij zeer goed te gebrui ken. Hetzelfde geldt voor de spirituslamp. Kolen, turf en als aanvulling spiritus zullen voor verwarming en voor kookdoel- eindén moeten dienen. Indien men geen kachel heeft, schaffe men zich er zoo spoe dig mogelijk een aan. Bij voorkeur een, waarin men alle soorten brandstof kan sto ken en waarop tevens kan worden gekookt. Nog eens, op petroleum moet men niet meer rekenen. In het eigen belang wordt aangeraden, zoo spoedig mogelijk te han delen. De Economische Voorlichtingsdienst^ Rijnstraat 24, Den Haag, is bereid verdere inlichtingen te verstrekken. 5'4 3 3 C 1 5' S' o to V 7 era H O M O 8 8 8 B 3-3 fr o ju s-B S-? 8 aSiï<! w s- s a 8 8 3 3 =3 2.3 2.3 8 g-8" c 8 8 I S.t-B j-l 5. 3 rn O CD fD l/J r-. ffg-srS-g gg Distributie-Nieuws No. 11. (VERSCHIJNT ELKEN MAANDAG). 7 October 1940. Winierkleedinghulp. Te dezer stede is een Kleeding Comité ge vormd, dat ten doel heeft de bemiddeling te verleenen ter verkrijging eener vergunning voor aankoop van een wintermantel of win terjas. Het Secretariaat van het Comité is geves tigd in de Tesselschadeschool, Oudegracht 168. De correspondentie voor het Comité be stemd, moet uitsluitend aan bovengenoemd adres worden gericht. De Leider van den Distributiedienst Alk maar, voorzitter van het Kleeding Comité, deelt het volgende mede: Iedere houder of houdster van een tex- tielkaart kan tegen inlevering van een hee- rencostuum, een wollen deken, een winter mantel of een winterjas (dames, heeren of kinderen), onder overgave van bon A der textielkaart een bewijs in ontvangst nemen, waarop de winkelier gerechtigd is een win terjas, wintermantel (of de stof daarvoor bestemd) af te leveren, terwijl de winkelier bij deze levering, behalve het inleverings- bewijs, tevens bon AA van de textielkaart in ontvangst moet nemen. Het in te leveren kleedingstuk moet in goeden staat verkeeren, zulks ter beoordee ling van het kleedingcomité, hetwelk den eisch kan stellen, dat het kleedingstuk che misch gereinigd, ontvlekt en opgeperst is. De in te leveren dekens moeten vóóraf chemisch gereinigd zijn. De gelegenheid tot inlevering der klee- dingstukken is opengesteld op 7, 8, 9, 10, 11 e: 12 October 1940 in de Tesselschadeschool, Oudegracht 168, Alkmaar, en wel gedurende de uren van 9—12 's morgens en van 1)4 5 uur namiddags. Alkmaar, den 5den October 1940. De Leider voornoemd, H. BAKKER. 1 Winterkleedinghulp. Het kleedingscomité in de gemeente Bergen maakt onder verwijzing naar de dagbladen bekend dat: Ieder houder of houdster van een textiel kaart tegen inlevering van een heerencos- tuur, een wollen deken, een wintermantel of een winterjas (heeren, dames of kinder) bij het kleedingcomité onder overgave van bon A der textielkaart een bewijs in ontvangst kan nemen, waarop de winkelier gerechtigd is een winterjas of wintermantel of de stof daarvoor bestemd af te leveren, terwijl de winkelier bij deze inlevering behalve het ontvangstbewijs, tevens bon AA van den textielkaart in ontvangst moet nemen. De inlevering zal alhier kunnen geschie den op het Distributiekantoor Kerkstraat 2 tot en met 12 October a.s., iederen werkdag des namiddags van 24 uur, terwijl schrif telijk of mondeling gedurende de kantoor uren aan het Distributiekantoor voornoemd opgave kan worden gedaan tot het doen af halen van bovenbedoelde kleedingstukken. Na beoordeeling der ingeleverde kleeding enz. door het comité, zal men nader voor het bekomen van een ontvangstbewijs onder overlegging der textielkaart door het distri butiekantoor worden opgeroepen. Het in te leveren kleedingstuk moet in goeden staat verkeeren, ter beoordeeling van het kleedingcomité, hetwelk de eisch kan stellen, dat het kleedingstuk chemisch ge reinigd is. Meerdere bedrijven zijn reeds bereid gevonden deze bewerking voor dit doel tegen speciale tarieven uit te voeren. Een ieder wordt verzocht, ook al wenscht men geen bewijs voor aanschaf van nieuwe kleeding, bij het kleedingcomité in te leve ren, die kleedingstukken of dekens, die men kan missen, daar het comité zich gaarne er mede zal belasten deze artikelen te over handigen aan die medeburgers, welke daar aan vooral in den huidigen tijd, dringende behoefte hebben. Mochten ingezetenen bedden en dergelijke voor hulpbehoevenden beschikbaar hebben, dan zal het comité ook in deze gaarne be middeling verleenen. De beschikbare kleeding zal na 13 October a.s. gratis worden uitgereikt aan dat deel der bevolking, dat hieraan de meeste behoefte heeft. Degene, die een gebruikt kleedingstuk ontvangt, moet daarvoor de bonnen A en AA van de textielkaart inleveren. Zij, die voor in ontvangstname van deze kleedingstukken in aanmerking wenschen te komen, kunnen reeds thans schriftelijk of mondeling aan het distributiekantoor voor noemd of bij het comité hiervan opgave doen, onder mededeeling voor welk soort kleeding stuk enz. zij in aanmerking wenschen te komen. De nieuwe winterjas. Ten behoeve van het afgeven van be wijzen tot het koopen van een winterjas, wintermantel of stof daarvoor wordt ten Distributiekantoor zitting gehouden op Dinsdag 8 October a.s., des namiddags van 25 uur. Iedere houder of houdster van een tex tielkaart kan tegen inlevering van een heerencostuum, een wollen deken, een wintermantel of een winterjas (dames, heeren of kinder) een zoodanig bewijs in ontvangst nemen. Het in te leveren kleedingstuk moet in goeden staat verkeeren ter beoordeeling van het Kleedingcomité. Voorts moeten medegebracht worden de textielkaart en de distributie-stamkaart van dengene voor wie de kleeding wordt aangevraagd. Winterkleeding zonder punten. De leider van den Distributiekring Heiloo maakt bekend, dat op 10 en 11 Oc tober a.s. iedere houder of houdster van een textielkaart in de gelegenheid zal worden gesteld één heerencostuum, of één wollen deken, of één wintermantel of één winterjas in te leveren. Het in te leveren kleedingstuk moet in goeden staat verkeeren, terwijl boven dien, indien zulks noodzakelijk mocht worden geoordeeld, kan worden geëischt, dat het chemisch is gereinigd. Bij het in leveren dienen een gewone textielkaart, de distributiestamkaart, alsmede een kleerhanger te worden medegebracht. Tegen afgifte van het uit te reiken inleveringsbewijs kan, onder inhouding door den leverancier van bon AA van de textielkaart, een wintermantel of een winterjas of de stof voor één van deze kleedingstukken worden gekocht. Inlevering van de goederen zal uitslui tend kunnen geschieden op het distribu tiekantoor, Kennemerstraatweg A 382 op Donderdag 10 en Vrijdag 11 October a.s. van 912.30 uur. Op andere dagen zullen geen klee dingstukken in ontvangst worden geno men. De speciale aandacht wordt er op gevestigd, dat na 11 October geen gele genheid meer zal bestaan tot het inleve ren van bovengenoemde goederen. Brandstoffen. Zij, die een aanvraagformulier A heb ben ingeleverd en vorige week verzuim den hun bonkaarten voor vaste brandstof af te halen, worden alsnog in de gelegen heid gesteld dit te doen op Maandag 14 October a.s. op het distributiekantoor tusschen 9 en 12.30 uur. Aan hen, die een formulier B, C, D of E bij den distributiedienst hebben inge diend wordt bekend gemaakt, dat in de komende week een aanvang zal worden gemaakt met het verstrekken van bon kaarten voor vaste brandstof. De oproe pingen tot het afhalen van deze kaarten zullen dezer dagen worden verzonden. H.H. winkeliers, attentie! Bij de inlevering van consumentenbon nen is mij gebleken, dat meerdere detail listen nog niet genoeg bekend zijn met het volgende: Het minimum aantal bonnen (voor alle artikelen) dat kan worden in geleverd, bedraagt 40. Voorts moeten de bonnen steeds in veelvouden van 10 stuks worden ingeleverd. Eventueel resteerende bonnen (maximaal 9 stuks) dienen de volgende periode, met de dan geldende bon, te worden ingeleverd. De leider van den distributiekring Heiloo DEG. DE JAGER. Vervoeren en veilen van appelen. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en vis- scherij maakt bekend, dat het met ingang van Maandag 7 Oct. 1940 verboden is ver- sche appelen van door de Nederlandsche groenten- en fruitcentrale aan te geven soorten en variëteiten te vervoeren, te vei len, te verhandelen of te exporteeren. Tot nader order wordt van dit verbod algemeene ontheffing verleend voor: a. den verkoop en het hiermede in ver band staande vervoer van winkeliers en andere kleinhandelaren aan consumen ten, voorzoover betreft de in hun bezit zijnde appelen voor ten hoogste 5 kg per keer en per afnemer; b. voor het vervoer van deze appelen door bij de Nederlandsche groenten- en fruitcentrale aangesloten telers of pachters van geoogst fruit vanaf den boomgaard naar hun opslagplaatsen; c. voor het veilen van kroet van deze appelen. De hierboven bedoelde soorten en variëteiten zijn vastgesteld door de Neder landsche groenten- en fruitcentrale en zijn gepubliceerd in de gelijktijdig met dit be richt in de bladen geplaatste publicatie. OPPASSEN IN DE WASCH. De N.V. Internationaal Kunstzijde Ver koopkantoor te Arnhem heeft een brochure uitgegeven: „Oppassen in de Wasch". De brochure wordt op ruime schaol verspreid onder het winkelpersoneel in het geheele land, opdat dit de klanten kan inlichten over de wijze van wasschen. SLA GEEN ZUURKOOL OP! De vereenigde zuurkoolfabrikan ten in Nederland geven het publiek in overweging geen zuurkool in voorraad op te slaan, aangezien dit artikel zich niet voor opslag leent en bij verpakking in klein-fust zeer veel kans bestaat voor een spoedig bederf.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7