DE SPIN! JUdUszaken 3-euiUetan Jiackt&eüditm .Opgave niet-commercieele vereenigingen. Termijn verlengd tot 15 October. Alkmaarsche Politierechter Arrondissement* Rechtbank te Alkmaar. TWEEDE BLA1>. 2 De termijn binnen welke niet-commer cieele vereenigingen en -stichtingen haar op gaven, welke bij in onlangs verschenen ver ordening zijn verlangd, kunnen indienen, is verlengd tot 15 October. De voor de opgave benoodigde formulieren moeten terstond worden aangevraagd bij de procureurs-gene raal, die opdracht hebben ontvangen ook op mondelinge aanvragen de formulieren uit te reiken. In aansluiting op dit bericht kan nog worden medegedeeld, dat de ingevulde formulieren bij dezelfde instantie als waar zij verkrijg baar werden gesteld, d.w.z. bij de procu reurs-generaal, moeten worden ingeleverd; derhalve niet bij het centrale kantoor van den commissaris voor de vereenigingen en stichtingen in Den Haag. HET ONGELUK OP DE VECHT BIJ OMMEN. De toedracht. Uit het onderzoek naar de oorzaak van het ongeval op de Vecht bij Ommen, dat aan twee mensehen het leven heeft gekost, is ge bleken, dat de 22-jarige Korthuis, ongeveer 500 m. voorbij de Vechtbrug, door een wind vlaag over boord is geslagen. Zijn zwager, de 27-jarige G. Veltman, is den jongen na gesprongen, doch eveneens in de diepte verdwenen. Door deze toedracht is tevens verklaard, hoe het kwam, dat de vrachtboot, die op weg was naar Zwolle, onder stoom en stuurloos op den rivier werd aangetroffen. De beide lijken zijn nog niet opgehaald. EEN HARDHANDIG ECHTGENOOT. Zondagavond ontstond oneenigheid tus- schen een echtpaar in de Noorderbeekstraat te Den Haag. De man bewerkte hierbij zijn vrouw met zijn vuisten op een zoodanige wijze, dat zij door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal moest worden overgebracht. De man, die in Leiden werkzaam is, werd gistermiddag al daar op verzoek van de Haagsche politie in verband hiermede aangehouden. FRAUDULEUS EEN VARKEN GESLACHT. Ambtenaren van den Crisis Controledienst hebben in samenwerking met de Haarlem- sche politie een veehouder en een chauffeur uit Haarlemmerliede bekeurd. De veehouder had frauduleus een varken geslacht. De chauffeur was met het vleesch naar Haarlem gereden en had het daar verkocht. De drie koopers waren spoedig opgespoord in hun woningen, waarbij 131 pond vleesch in be slag is genomen. Bij onderzoek op het open baar slachthuis bleek, dat het vleesch reeds in een beginstadium van ontbinding ver keerde, zoodat het voor de consumptie ab soluut ongeschikt was. Bij nader onderzoek in de woning van een der koopers vond men nog een pan erwtensoep, welke ook een deeel van het ondeugdelijke vleesch bevatte. De ambtenaren hebben het vleesch uit de soep opgevischt en eveneens in beslag geno men. De koopers zijn natuurlijk ook bekeurd, omdat zij het vleesch zonder bon hadden gekocht en bovendien de hamsterwet hadden overtreden. Knaapje overreden. - Gistermiddag is het tweejarig zoontje Jan van de familie Notebomer in de Groote Bergstraat te Gro ningen bij het oversteken van den rijweg door een vrachtwagen gegrepen. Het jon getje kreeg inwendige kneuzingen en is korten tijd later overleden. NIET VOLDOENDE AFGESCHERMD: EEN WEEK HECHTENIS. De Haagsche kantonrechter heeft een ambtenaar van maatschappelijk hulpbe toon, J. G. K. te den Haag, die een kabi net in zijn woning zoo onvoldoende had afgeschermd, dat het electrische licht in de duisternis naar buiten straalde, tot een week hechtenis veroordeeld. De olie geeft geen brood meer. Het is al nergens vetpot meer voor olie venters, maar in Castricum schijnt eet heele- maal erg te zijn. Een olieman uit dat fo rensendorp kwam Maandagmiddag den Alk- maarschen politierechter vertellen, dat hij vroeger een bestaantje had voor zijn huis houden met 6 kinderen, waarvan het oudste 10 jaar is, maar thans nog precies twee klan ten heeft overgehouden. Het gas was, door de distributie, de favoriet van de Castricum- sche huismoeders geworden, zij het met min of meer zachten dwang. Zóó erg was het geworden, dat 99 procent van Castricums bevolking op gas het eten bereid kreeg, toen de olieman in kwestie een bus met vier liter olie, tegen de bepalingen in, aan een vroege- ren klant afleverde. Die klant vroeg nog, of hij of zij er geen last mee zouden krijgen, maar geruststellend werd verzekerd, dat er niets zou gebeuren. Er gebeurde echter wel wat. De politie kwam er achter en vandaar, dat de olieman op het matje en de huisvrouw-klant voor het getuigenhekje kwam te staan. De olieman maakte een nobelen indruk. Hij was vroeger jachtopziener en onbezol digd rijksveldwachter geweest, om later in de olie te gaan. Nu stempelt hij, om weke lijks voor vrouw en zes kinderen 10.95 steun te ontvangen, waarvan vijf gulden huishuur af moet. De man verklaarde te goeder trouw te hebben gehandeld. De officier, dezen keer als plaatsvervanger de president mr. baron van Tuyll, was erg mild en vroeg slechts een rijksdaalder of 2 dagen. De olieman zonder olie was er ook erg content mee, zoodat de rechter, mr. Krabbe, vond, dat het dan zoo maar moest blijven. Arrestaties in oorlogsdagen. Een veehouder uit Berkhout, 35 jaar oud, had op 13 Mei, gedurende de oorlogsdagen, in Zuid- en Noordschermer assistentie ver leend bij het arresteeren van verschillende personen door de militaire overheid. Bij die gelegenheid had hij een inwoner van ge noemde plaats en diens dochter, die beiden als arrestant in een auto werden geplaatst, uitgescholden voor landverraders en moor denaars, daarbij zeggende, dat hij hen zou willen doodschieten en graag gevierendeeld zag. Zijn loslippigheid had een staartje, dat thans door den politierechter geschoren werd. De veehouder gaf slechts gedeeltelijk toe, wat hem in de schoenen werd geschoven en hij verdedigde zich door te vertellen, dat hij bij een huiszoeking in de woning van ge noemde arrestanten was geweest en daar een brief had aangetroffen, die compromit- teerend was voor degenen, die hij had be- leedigd. Die brief was hem te machtig ge worden. De officier bracht den veehouder onder het oog, dat men nimmer behoort te schel den. Er moet niet alleen orde zijn, maar ook fatsoen. Bovendien waren de beleedigden van hun vrijheid beroofd en daardoor niet in staat zich ook maar eenigermate te ver weren. Hen dan nog uitschelden is laf en onmannelijk. De officier achtte een boete van 60 te vervangen door 10 dagen hech tenis, een rechtvaardige straf. De rechter, na opgemerkt te hebben, dat verdachte meer scheldpartijen in de oorlogs dagen had gehouden, veroordeelde hem tot 60 of 30 dagen hechtenis. Verloren geraakt hout opgezocht. In Bergen lag, na de capitulatie, hier en daar langs de wegen hout, afkomstig van het Nederlandsche leger. Aanvankelijk werd er nog wat toezicht op gehouden, maar allengs verslapte dat en tenslotte bekommerde zich niemand er meer om. Toen meende een melk handelaar, dat het oorbaar en gewenscht was van dat hout voor zijn vrouw en kin deren een schuilplaats te maken op zijn erf. Echter, toen hij aldus bezig was het hout een nuttige bestemming te geven, inplaats van het mee te helpen laten verrotten langs den weg, kwam vrouwe Justitia op zijn weg met de opvatting, dat er diefstal was gepleegd. Het hout werd in beslag genomen, mis schien op een veiliger plaats opgeborgen, en de melkhandelaar kreeg een proces-verbaal. Terecht staande, kreeg hij, conform den eisch, tien gulden boete of vijf dagen voor zijn vrijmoedigheid. Na 17 jaar de ruzie nog niet bijgelegd. Een 67-jarige Alkmaarder had zijn vroe gere vrouw, waarvan hij sinds zeventien jaar gescheiden is en die inmiddels, na met een ander te zijn genuwd, weduwe was ge worden, bij een zekere gelegenheid op krasse wijze uitgescholden. De vrouw „nam het niet" en zoo kwam de man op het matje. Hij had heelemaal geen berouw. Hij had het goed gezegd tegen de moeder van zijn kinderen en als hij het heel precies bekeek, dan had hij nog te kort tegen haar gezegd. Met een dergelijk standpunt moet men niet bij den politierechter aankomen. Die Door JOHNSTON Mc.CULLEY. 36) De inbreker ging zitten. Warwick liep langs hem heen en weer, als dacht hij na over wat hij doen zou. Langzaam aan kwam hij nader. Hij liet zijn pistool een eindje zakken. Terwijl hij zich omdraaide, stond hij een oogenblik met zijn rug naar den inbreker toe. Met één sprong was de kerel bij hem, rukte hem het pistool uit de hand en zei grimmig terwijl hij een paar pas achteruit week: „Geen woord, of ik potnp je vol lood, arme deftige meneer! Wou jij me aan de dienders overleveren, hè?" Een uitdrukking van ontzetting scheen het gelaat van Warwick te verstarren. „Ik ga de kamer en het huis hier uit", zei de inbreker. „En jij blijft hier netjes vijf minuten rustig zitten. Begrepen? Daar na kun je zooveel lawaai maken als je zelf maar wilt. Maar als je iets anders pro beert Hij zweeg veelbeteekenend. Warwick scheen te huiveren. „Ga daar zittenl" Het was een kort bevel en Warwick ge- jrzaamde terstond. De inbreker liep, met het pistool op John gericht, vlug naar de deur, draaide het licht uit en verdween. Warwick wachtte een volle minuut lang en begon te grinniken. Hij haastte zich door het vertrek naar de brandkast en bleef daar staan luisteren. „Die kerel denkt natuurlijk, dat hij heel handig ontsnapt is! Ik had het precies zoo van hem gehoopt en verwachtEn hij was zoo vriendelijk, die kast al vast voor me open te maken. Ik hoef zelfs niet aan dat malle slot te draaienIk neem, wat ik noodig heb en verdwijn! Die is goed!" XXV. Oneerlijkheid onder dieven. Warwick hield zijn handschoenen aan, toen hij in de brandkast bezig was, niet omdat hij bang was, gesnapt te worden, maar omdat hij in geen geval vingeraf drukken wilde achterlaten. Je kon nooit weten! Het viel hem niet moeilijk, het laatje te openen en er het pakje papieren, dat Pel- kingham aan zijn vermogen moest helpen, uit te halen. Hij stak de papieren in zijn binnenzak, knipte zijn lichtje aan en keek rond. Daar lag het geld nog, dat de inbre ker uit de kast had gestolen, en de juwee- len ernaast. Warwick vond, dat hij dat al les ook mee moest nemen, om de inbraak des te echter te doen voorkomen. Nam hij de papieren alleen weg, dan zou Cardlew misschien vermoedens kunnen krijgen, die hem op het rechte spoor konden voeren. betoonde er, zooals te verwachten was, heel weinig waardeering voor. De officier vond, dat het na 17 jaar echt scheiding zaak was aan de herrie een eind te maken. De verdachte gaf geen waarborgen tegen herhaling van scheldpartijen en daar om moeirt hij maar eens twee weken gevan genisstraf opknappen. De verdachte trachtte hierop allerlei lee- lijke dingen te vertellen van zijn gewezen vrouw, die hem en ook zijn kinderen af schuwelijk had behandeld, maar daar liet de rechter hem weinig gelegenheid toe. Hij vroeg tenslotte om een geldboete, want de man had een aan tuberculose lijdende doch ter, die van hem afhankelijk is en die, wan neer hij gevangenisstraf kreeg en daardoor zijn betrekking kwijt raakte, erg gedupeerd zou worden. De rechter achtte de verzekering tegen een herhaalde scheldpartij belangrijker dan het bezwaar van den man, die aan zijn zieke dochter dacht. Het vonnis was: Zeven dagen gevangenisstraf. Veertien dagen voor een „dieren vriend". In Oudendijk had een man de bruutheid gehad een klein hondje aan een dun touw achter zijn fiets voort te sleepen, het aan het touwtje, al rijdende op te tillen en weg te slingeren, te trappen en later te slaan. Toen omstanders hun verontwaardiging uitten, antwoordde hij: „Een hond moet op zijn tijd op zijn donder hebben". Deze „dierenvriend" moest terecht staan, maar hij was niet verschenen. Dat was geen beletsel voor de rechtshandeling. De officier had het over een tekort aan fatsoen en over „dapperheid" tegen wezens, die zich niet te weer kunnen stellen. Hij vorderde veertien dagen gevangenisstraf. Het vonnis was conform. Een onverhoedsche aanval. Voor de Alkmaarsche rechtbank had zich Dinsdag te verantwoorden de reeds bejaar de visscher A. P. uit den Helder, die er van beschuldigd werd op Zondag 4 Aug. j.l. zijn buurman R. met een hard voorwerp te heb ben mishandeld. R. kwam in het schemer donker des avonds op de fiets thuis, maar werd, toen hij nog rijdende was, door iemand, die op kousenvoeten liep, onver hoeds aangevallen en met een hard ding zoo stevig op het hoofd geslagen, dat het zeer veel pijn deed en een bloedende wond ontstond. A. P. ontkende botweg de aanranding te hebben gepleegd. Hij lag ten tijde van het gebeurde op bed te slapen. De getroffene, als getuige gehoord, zei A. P. pertinent te hebben herkend. Hij had nooit iets met P. gehad dat wrijving kon ge ven. De moeder van den getroffene had, naar zij mededeelde, A. P. vóór den aanval een paar keer op straat gezien op kousen voeten. Den eersten keer kon ze niet zien wie het was, maar den tweeden keer zag ze duidelijk, dat het A. P. was. Deze ging toen zijn huis weer binnen, maar kwam even later weer buiten om zich midden op den weg te posteeren met iets in zijn hand. Zijn zoon riep hem binfien te komen, doch P. riep terug, dat hij „ze eerst nog even moest be-_ dienen'J. Toen getuige zich kort nadien op haar slaapkamer bevond, hoorde zij iemand roe pen. Het was de stem van haar zoon. Verdachte bleef er kort en goed bij, dat hij van niets wist en had liggen slapen. Het bleek, dat hij in 1915 wegens mishan deling was veroordeeld, in 1924 wegens diefstal, in 1926 wegens mishandeling en in 1930 wegens beleediging. De officier, dezon keer als plaatsvervan ger mr. Ubbens, achtte de schuld van A. P., ondanks dien ontkentenis, duidelijk bewe zen. Wat P. had gedaan was een gemeene en geniepige mishandeling, zonder de min ste aanleiding. Spr. vorderde drie maanden gevangenisstraf. De entree voor een dansgelegen heid gestolen? De nog jeugdige Z. uit Oterleek werd er van beschuldigd, dat hij op 7 Juni j.l. van de fiets van mej. G. H. uit Oterleek, welke fiets op het erf van een dansgelegenheid in Zuid- en Noordschermer stond, een beursje met 1.50 had gestolen. Het geld zat in een groote bruin-gele tasch, welke aan den bagagedrager van de fiets hing. Z. ontkende den diefstal stellig. De be stolene vertelde, dat zij in de danszaal was, evenals verdachte. Deze had zich echter ge durende een kwartier verwijderd. Daarom stak hij geld en juweelen in zijn zakken, duwde de brandkast dicht en bleef weer even staan luisteren, maar geen enkel geluid verried dat er iemand anders in huis wakker was. Hij ging de gang in, sloop de huiskamer door en begaf zich vlug, maar omzichtig, naar de glazen deur van de serre. Over de balustrade heen liet hij zich met een sprongetje in het dikke gras val len. Hij sloop naar een boschje en bleef daar even staan om zijn jaskraag op te zetten. Hij wist, dat het ongeveer twee uur in den nacht was. Als hij eenmaal op straat was, viel er niets meer te vreezen. Kwam hij een bekende tegen, dan zou deze denken, dat John Warwick van een gezellig fuifje met goede vrienden naar huis terugkeerde. Iedereen wist, dat War wick graag groote wandelingen maakte om zichzelf in goede conditie te houden. Hij voélde, of het pakje nog goed in zijn zak zat, greep zijn stok stevig beet en wilde over het grasveld heen naar een donker plekje loopen, waar hij ongemerkt de straat kon opgaan. Maar bij het om draaien voelde hij de aanwezigheid van een menschelijk wezen. En op hetzelfde oogenblik werd er een koud voorwerp achter tegen zijn nek gedrukt, wat door John Warwick dadelijk herkend werd als de loop van een revolver. Een oogenblik stond zijn hart stil. Had een politieagent hem misschien het huis van Cardlew zien verlaten? Zou hij gearresteerd worden? Was zijn loopbaan als misdadiger reeds ten einde? De twee zoontjes van den eigenaar van de danszaal hadden verdachte bezig gezien bij de fiets. De jongste had zelfs gezien, dat verdachte een wit zakdoekje in de hand had, welk doekje later uit de tasch bun gelde. Verdachte had eerst geen entree tot de danszaal willen betalen, maar nadat hij bij de fiets was geweest, bleek hij wel geld te hebben. Verdachte zei daarop, dat hij eerst geen entree wilde betalen, omdat hij het te duur vond. De officier zei, dat alles feitelijk afhing van de verklaringen van de twee jongens. Zij maakten echter een dusdanigen be trouwbaren indruk, dat men ze rustig als juist kon aanvaarden. De officier vorderde drie maanden gevangenisstraf tegen Z. Gecondenseerde melk als veevoer geleverd of niet? Een Alkmaarder, K. genaamd, had in Februari van dit jaar aan een bakker te Castricum 6000 blikken gecondenseerde melk geleverd tegen een "prijs van 6 cent per blik. De melk was afkomstig van The Condensed Milk Company Alkmaar Holland in liquidatie. De Allernaarder stond terecht, omdat hij de melk had verkocht als geschikt voor menschelijke consumptie, terwijl later bleek, dat de melk voor menschelijk gebruik was afgekeurd. Door den kantonrechter was de man die thans in hooger beroep was gekomen veroordeeld tot 400 boete of 100 dagen. K. ontkende de melk te hebben verkocht als geschikt voor menschelijke consumptie. Hij had ze verkocht als veevoer. Th. P., bakker te Heiloo, verklaarde, dat K. bij hem was gekomen en hem de partij gecondenseerde mek had aangeboden. Ge tuige wilde er niets van weten, omdat hij twee koeien had en dus geen behoefte had aan melk. K. drong erg aan en zei, dat men van de melk uitstekend slagroom kon maken en goed kon gebruiken in de bakkerij voor bij zondere doeleinden. Hij had drie busjes bij zich en een van die busjes werd openge maakt om de melk in een kop koffie te pro- beeren. De proef viel goed uit en toen toonde de zoon van getuige, die een bakkerij in Castricum heeft, belangstelling voor de partij blikjes. De zoon en K. werden het eens. K. had niet gezegd, dat het een afge keurde partij was. Verdachte hield vol, dat hij de melk als veevoeder had verkocht. P. Sr. antwoordde daarop, dat hij geen behoefte had aan veevoer, want hij had zijn koeien kort daarop verkocht en een hoop hooi over gehouden. De zoon, P. Jr., bevestigde de verklarin gen van zijn vader volkomen. Er was geen sprake geweest van veevoer. Trouwens: getuige had geen vee. Van de zijde van ver dachte werden drie getuigen a décharge ge hoord, een kennis van K. en de echtgenoote en zoon van K. Deze verklaarden alle drie er bij te zijn geweest, toen de jonge P. ten huize van K. den koop kwam sluiten. Er was toen sprake geweest van last krijgen met den keuringsdienst, waarop P. Jr. zou hebben gezegd: we krijgen geen last, want ik heb de melk als veevoer gekocht. Ook zou P. Jr., die het zonde vond de melk als veevoerte gebruiken, het voornemen te kennen hebben gegeven de melk in de bakkerij te bezigen. De officier hechtte volledig geloof aan de verklaringen van vader en zoon P. Hij vond de knoeierij ergerlijk en vorderde bevesti ging van het vonnis van den kantonrechter. De verdediger, mr. N. van Leeuwen, ves tigde in zijn uitvoerig betoog de aandacht op het feit, dat P. Sr. twee koeien had en dus wel veevoer kon gebruiken. Bovendien moest de zeer lage prijs, welke K. voor de melk kreeg, den anderen ook iets gezegd hebben. Pleiter meende, dat achter de kwes tie meer stak, dan aanvankelijk leek, want P. Sr. ging drie weken na de transactie failliet. Met de levering en de betaling ging het ook zonderling toe van den kant van de P.'s. Verdachte had aan wel twintig ande ren ook gecondenseerde melk geleverd en steeds als veevoer. Nadat pleiter de aandacht had gevestigd op de verklaringen van de getuigen a dé charge en op het verleden van verdachte, die hij beschreef als een hard-werkend man, vroeg hij vrijspraak, subsidiair een lichte boete. Uitspraak in alle zaken Dinsdag 22 Oct. ALKMAARSCHE RECHTBANK. Uitspraken van heden 8 Oct. Veertien dagen geleden stond terecht de fietsenbewaarder A. D. uit Hoorn, wegens verduistering van een fiets. Door den offi- „Omhoog je handen", hoorde hij zich schor in het oor fluisteren. John Warwick stak de handen omhoog. Er zat niet anders voor hem op. Er kwam een tweede man naar hem toe. Het was stikdonker en slechts nu en dan viel een lichtstraal van een straatlantaarn tusschen het gebladerte door en daarbij kon War wick zien, dat de man, die vóór hem stond, geen uniform droeg. „Geen woord, of ik pomp je vol lood!" fluisterde de stem achter hem en Warwick herademde. Hij herkende die woorden. De man, die den revolver tegen zijn nek duw de, was de inbreker van daareven uit het huis van Cardlew. „Je wou me een aardige poets bakken, hè?" spotte de man vinnig. „Ik vond het al zoo vreemd, dat je niet begon te schreeu wen en lawaai te maken, zoodra ik in de gang was. Jij bent dus een deftige inbre ker, hè? Zoo eentj.e als Raffles, hè? Nou, dit keer ben je tegen een stel toffe jongens opgeloopen, hoor. Mij ertusschen nemen en zelf met den buit ervandoor gaan? Niks daarvan!" „En wat ben je nu van plan te doen?" vroeg Warwick. „Ik zal m'n kameraad je zakken laten nazoeken en hij zal wat ons toekomt eruit halen. Je bent niet eens een fatsoenlijke dief. Ik zou half om half met je gedaan hebben, als je me daar in huis de waarheid verteld had, maar nu zullen we alles mee nemen". De man, die voor Warwick stond, begon zijn zakken na te zoeken. HU haalde het cier werd toen 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, met 2 proefjaren gevor derd. De rechtbank, thans uitspraak doen de, veroordeelde D. conform den eisch. De gehuwde vrouw J. C. L.V. te Den Helder heeft terecht gestaan wegens ver- waarloozing en verlating van haar drie kleine kinderen. De officier had zes maan den gevangenisstraf gevorderd. De recht bank sprak de vrouw thans vrij wegen» gebrek aan bewU's. J. S, uit Wieringen heeft terecht gestaan wegens diefstal van een fiets, ten nadeele van den veehouder H. S. aldaar. De offi cier vorderde tien maanden gevangenis straf. De rechtbank veroordeelde J. S. he den tot 8 maanden gevangenisstraf. D. A. F., eigenaar en directeur van de Hollandsche Spaar- en Credietfinanciering te Alkmaar, heeft terecht gestaan wegens het uitoefenen van het geldschietersbedrUf zonder vergunning van B. en W. De offi cier, die F. in geen enkel opzicht als een woekeraar beschouwd wenschte te zien, had 100 boete of 30 dagen gevorderd. De rechtbank veroordeelde F. thans tot 10 boete of 6 dagen. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 7 Oct. 1940. Op de heden ge houden veiling werd betaald voor: Andijvie 12.30, Bloemkool le s. f 9f 14 2e s. 46.50, Kropsla 12.50, Knolselde- rie 3.104.40, Komkommers 4.50— 8, Meloenen 612 per 100 stuks; Bie ten 2.403.60, Gele kool 5.606.60, Groene kool 4.205.90 Prei 5.806.20 Roode kool 5.608.20, Uien 3.20 f 6.20, Witte kool 2.80—3.20 en Wortelen 1.503.10 per 100 kg; Druiven 14 22.50, Peren 4.5013, Spruiten 7.50— 12, Snijboonen 915, Enkele spercie- boonen 7f 10, Dubbele spercieboonen 411, Tomaten 4.808.10 per 100 pond; Peterselie 0.70f 1.20, Selderie 0.702 en Wortelen 3.506 per 100 bos; Postelein per bakje 2840 cent; Spina zie per bak (16 pond) 0.16f 1.19. AMSTERDAM, 9 Oct. 1940. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 125.000 kg. NOORDSCHARWOUDE, 9 Oct. 1940. (Noordermarktbond). 9300 kg Roode kool 4.40—10.20; 3000 kg Gele kool 4.80; 5100 kg D. witte kool 3.20; 39200 kg Uien 4.505.50, grove uien 5.105.50, drieling uien 4, nep uien 4; 13800 kg Peen 2.903.40, kleine peen 2f 2.50; 350 kg Bieten 2.20f 2.90; 500 kg Aardap pelen: Bonken 3.30; 116000 kg Vroege witte kool 2.50; 2700 kg Slaboonen 8 15.90. WARMENHUIZEN, 8 Oct. 1940. 700 kg Aardappelen: Eigenheimers f 4.505.20; 1825 kg Gele nep 4; 18225 kg Uien 4.60 4.90, drielingen j 4; 15300 kg Roode kool 3.10—11.70; 98200 kg Witte kool 2.50; 500 kg Slaboonen 8.2011.30; 2250 kg Peen 2.1Q—2.90. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Oct. 1940. (Langendijker Groenten veiling). 32400 kg Roode kool 2.50—11.40; 23600 kg Gele kool 3.20—6.20; 10500 kg D. witte kool 3; 2700 kg Savoye kool 2.803.30: 27400 kg Uien 4.30—5.60, grove uien 4.104.90, drielingen 44.20, nep 4, stek 1—3.40; 14000 kg Peen 2.10— 3.40; 10000 kg Bieten 1.60—3.20; 1400 stuks Bloemkool 8.90f 12.50, 2e s. f 3.10 5; 78700 kg Vroege witte kool 2.50; 1100 str. Andijvie 1; 1000 kg Slaboonen 9.30—10.40; 2900 kg Goedgekeurde aard appelen A 35—50 4.70 B 28—35 4.50. TEXEL, 7 Oct. 1940. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 7 Koeien 200260; 19 Graskalve ren 80140; 4 Nuchtere kalveren 7 14; 78 Lammeren 18f 27; 22 Ram men 70—90; 16 Schapen 28—45; 10 Biggen 10—18; 120 Kippen 0.70—1. TEXEL, 7 Oct. 1940. Op de heden gehou den eierenveiling waren in totaal 1150 stuks eieren aangevoerd, prijzen: groote (per 100) 7.20—7.60 en kleine 5—7. SCHAGEN, 7 Oct. 1940. Op de heden ge houden paardenmarkt was de aanvoer 187 stuks, soort en prijzen waren als volgt: Veu lens 150—275; iy,-jarige paarden 250 400; 2 -jarige paarden 325f 450; Rijtuigpaarden f 500850; Werkpaarden 400850; Slachtpaarden 80400; Hitten 110—410. Handel vlug. geld en de sieraden eruit en vond ten slot te de documenten. „Wat zijn dat?'" vroeg hij schor. „Denkelijk effecten... neem maar mee", beval de man met den revolver. „Als hü ze meegepakt heeft, zullen ze wel wat waard zijn. Neem mee, dan kijken we het later wel na". De man stak de papieren bij zich en ging een paar pas achteruit. „Laat dit een lesje voor je zUn", zei de man met den revolver. „Je verdiende eigenlijk, dat ik je een klap op je kop gaf met den kolf, zoodat je sterretjes zag. Mis schien bleef je hier dan wel liggen, tot een diender je oppakte.. Het zou je verdien de Plotseling liet Warwick zich op de knieën vallen. Tegelijkertijd greep hU achteruit naar den man met den revolver, smeet hem met een ruk over zijn hoofd heen, ontrukte hem het pistool en sprong achteruit om den anderen man, die op hem toevloog, te ont wijken. Maar die andere bedacht zich en ging zelf aan den haal. Hij was maar klein en niet erg sterk enWarwick had nu het pistool in handen. Op hetzelfde oogen blik greep de man, die op den grond lag. Warwick om zijn knieën beet. Warwick trok hem overeind. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 5