Agenda ROODE STER STILLE NO. 9 AMSTERDAMSCH {Buitenland Zenuwachtig JUovinciaal Tlieums EGMOND AAN ZEE HEERHUGOWAARD HENSBROEK HEILOO WARM EN HUIZEN Churchill was te optimistisch LAA TSTE BERICHTEN CHARLES FEANDERS 13 KERK EN SC EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. DE KAASMARKT. De markt vertoonde heden wel een bij zonder beeld. Voor 40 plus kaas van goede kwaliteit mag als maximumprijs 32,25 betaald worden en voor uitzondelij ke opzet- kaas 33.75. De groote vraag naar kaas had tengevolge, dat bijna alle kaas voor den minimumprijs verkocht werd en vele stapels voor den uit zonderlijken prijs. Van eiken koop moest mededeeling aan de Crisis Zuivel Centrale worden gedaan en wanneer keurmeesters van oordeel waren, dat de kaas te duur ge kocht was, dan werd ook het vrije gedeelte van den koop (50 moest regelmatig voor de Crisis Zuivel Centrale gereserveerd worden) geblokkeerd en na taxatie tegen lageren prijs procentsgewijze aan den handelaar toe gewezen,. De kooper had de schade te dragen. Er waren handelaren, die in enkele weken een paar duizend gulden -verloren. Dit gaf aanleiding tot een ongewenschte wrijving. Deze week heeft de Crisis Zuivel Centrale gemeend een nieuwe methode te moeten volgen om te bereiken, dat producenten en handel zich aan de voorschriften houden. Heden verscheen op de markt een keur meester met verscherpte instructies. Onmid dellijk na den .verkoop van een stapel werd de prijs genoteerd en de kaas aan 'n scherpe keuring onderworpen. Wanneer de keur meester van oordeel was, dat een te hooge prijs was besteed, dan kregen de handelaar en de producent een proces-verbaal om voor den Crisis Tuchtraad te verschijnen en werd de vraag gesteld of men wilde schikken. Op de wedervraag wat daarvan de ge volgen waren, werd geantwoord, dat men dit niet wist, omdat er zooveel circulaires verschenen waren, dat men wel een week vrii mocht hebben om zich daar in te werken en daarvoor had de keurmeester, die dagelijks tusschen de wielen zat, geen tijd. Verondersteld werd, dat bereidheid om te schikken beteekende. dat men niet be hoefde te verschijnen en zich bij voorbaat bij een uitspraak neerlegde. Men zal begrijpen, dat èn producenten èn handelaren daarvoor weinig gevoelden en dit te meer niet, waar de keurmeester elke stapel dermate aan keuring onderwierp, dat men den indruk moest krijgen, dat er gezocht werd naar de geringste afwijking. Nu be vindt zich zelfs in den besten stapel nog wel een exemplaar met een wit randje, een gevolg van het feit, dat zoo'n exemplaar wat langer tijd behoeft om rijp te worden. Het gevolg was dan ook, dat zelfs stapels van producenten die regelmatig met het beste product ter markt verscheen, werden af gekeurd, ook al waren ze tegen den mini mumprijs gekocht. Gevraagd naar het motief van afkeuring werd slechts geantwoord, dat de kaas voor dezen prijs te duur was. De ontstemming, zoowel bij de hande laren als de producenten was dan ook zeer groot. Terecht merkten de handelaren op, dat geen kenner op de gevolgde wijze (na genoeg elke kaas werd aan keuring onder worpen) een partij kaas kocht. De producenten oordeelden den gang van zaken, die van een gekkenhuis. Eén van hen verklaarde, dat men bij dezen gang van zaken wel gek was om nog op de markt te komen. Hij dacht er niet meer aan en zeide voornemens te zijn de melk voortaan tot boter te verwerken. Iedere deskundige weet, dat de kaas, al v.oldoet ze aan het voorgeschreven vet gehalte, in kwaliteit zeer kan verschillen en dat de eene handelaar een zachte, de ander een broze en een derde weer een harde kaas begeert. Daardoor is de waar deering van de kaas bij eiken handelaar een andere en de keuring door één man, ook al is die nog zoo deskundig, onzinnig. Op een vraag aan een producent waarom zijn kaas was afgekeurd, antwoordde deze: ze was te jong voor 32.25.". Nu ja ze is jonger dan ik ze ken, maar ook als de keur meester. Deze waardeering rooit echter naar niets". De man, die steeds met eerste kwaliteit op de markt verschijnt, toonde zich zeer ontstemd over het proces-verbaal. Zijn eenige troost was, dat nagenoeg allen dit hadden opgeloopen en dat dit ook het geval was met handelaren, die tot nog toe zich steeds aan de voorschriften hadden gehouden en dit ook thans, naar hun in zicht, hadden gedaan. Voor de markt is dit optreden van de Crisiszuivelcentrale niet anders dan funest. Het koopen en verkoopen op de markt wordt daardoor onmogelijk en zeker wordt het noodzakelijk, dat de georganiseerde handel en de zuivelorganisaties, daartegen met kracht in den Haag optreden. Toch zou deze regeling, mits goed toege past, goed kunnen werken. Een vijfde deel van de productie bestond uit 20 plus kaas- die nog geen 23 cent kon gelden en ook desondanks werd geblokkeerd. Reeds waren heden een tiental fabrieken ter markt niet verschenen. BOMMEN OP DEN HELDER. Gisteravond en vannacht hebben Engel- sche vliegers verschillende bommen boven Den Helder uitgeworpen, welke groote scha de aanrichtten. Voltreffers kwamen terecht op een muziekhandel aan den Kanaalweg en op een vischwinkel in de Spoorstraat. Er zijn geen slachtoffers. BEGRAFENIS JHR. MR. A. D. H. QUINTUS. Op de Algemeene Begraafplaats te Alk maar werd gistermiddag onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van jhr. mr. A. D* H. Quintus, oud-president bij de rechtbank te Arnhem en oud-rechter te Alkmaar, ten grave gedragen. Een veertiental kransen en bloemstuk ken dekten de baar. De Arnhemsche rechtbank was ver tegenwoordigd door den president mr. J. hwuwink, den rechter mr. M. R. Renkel en den griffie- mr F. R. Crommelin. Voorts merkten wij op den president van de Alkmaarsche rechtbank baron mr. Van Tuyl van Serooskerken, den oud-president nr.. A. M. ede'oofcj., oen griffier jhr. mr. van den .Brandei-er, den plaatsvervangend rechter mr. J. P„ Bosman, mr. M. Moer-s, directeur van het Noordhollandsch Land- bouwcrediet en mevrouw Cohen otuart ...cxisis uit Alkmaar. De president van ae Arnhemsche recht bank, mr. Hcuwink, betuigde aan de groe ve, namens de rechtbank zijn groote deel neming aan de kin-deren. Meer dan twintig jaar, aidus spr., heeft mr. Quintus, eerst als rechter, daarna a;s vice-president en ver volgens als president deer uitgemaakt van de rechtbank en hij deen dit met liefde. Van hem kan getmgd worden, dat hij leefde voor zijn werk en in zijn werK. Mr. Quintus was een man van groote gaven, van een helaer verstand en groote kunde. Hij onderscheidde zich door groote ar beidzaamheid en zijn bijzondere eigenschap was zijn groote energie. Hij gaf zich geheel aan zijn werk. Zich tot cie kinderen rich tende, zeide spreker: voor U, kinderen, beteeken-t zijn verscheiden een enorm ver lies. Moge het U tot troost strekken, dat hij bij ieder, die hem gekend heeft, de herinnering acl terlaat van een man met een goed, werkzaam, welbesteed leven. De zoon van den overledene herinnerde er aan dat het de laatste wer.sch van den overledene was om te rusten in het graf van hun dierbare moed-fr. Altijd was zijn vader vol eenvouc. Je was, aldus spreker, hard voor jezelf en vaak had j- het niet gemakkelijk met anderen, je was streng rechtvaardig en var.neer je meende, dat iets juist was, wisi je dat te verdedigen en vol te houden. Jt hebt een moeilijk leven gehad met duisternis, maar toch was daar licht in en wij zijn dankbaar, dat je daar aan deel hebt kunnen hebben, dank zij velen hier aanwezig, die wij daarvoor dank brengen. Je was een hard en plichtsge trouw werker, de opvolger heeft, toen je op zeventigjarigen leeftijd afscheid' nam van je geliefd werk, woorden gesproken van groote waardeering en hoogachting. Van alle kanten kwam waardeering en ook thans is dit weer het geval. Daarvoor zijn wij buitengewoon dankbaar. Dank baar zijn wij ook, dat thans de rechtbank, na ruim twee jaai, weer blijk gegeven heeft van haar groote waardeering en hoogachting. Spr. schetste hierna het slechter worden van den gezondheidstoestand van zijn vaaer, diens werkeloos thuis zitten en,, het leed dat hij door den oorlog ondervond. Dank bracht hij allen voor de betoonde be langstelling. Vol kalmte en rust is vader, aldus spr., ten slotte heengegaan. God heeft Zich over hem ontfermd. Moge Hij U met Zijn groote erbarming en liefde omgeven en U de rust en den vrede schenken, waarna gij zoozeer verlangd hebt. Rust zacht. Hiermede was de plechtigheid beëindigd. ALS VOORHEEN. De coöperatieve zuivelfabriek „Auro ra" te Opmeer heeft besloten met ingang van gister de melk van de leveranciers te Hensbroek, dk voorheen per eigen auto werd opgehaald, met paard en wagen te doen vervoeren. De heer K. Verdwaald te Hensbroek, die ook melkrijder aan de voormalige melk fabriek te Hensbroek was, heeft dit werk gekregen. De mogelijkheid bestaat dat ook de melk van Obdam naderhand door den heer Verdwaald zal worden opgehaald. Het bestuur van voornoemde fabriek is tot dit besluit gekor.er. met het oog op benzinebesp aring De een omdat hij moest naleven, de ander omdat hij boter maakt en de derde omdat hem voor het vervoer de benzine ontbreekt. De aanvoer bedroeg heden 59000 K.G. De hoogste markt 33, zoodat geen enkele stapel meer den toegestanen uit zonderlijken prijs van 33.75 opbracht. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Meis jes van de H.B.S. (rom.); hoofdrollen Ellen Schwanneke en Rolf Wanka. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. WoensdagmidA g, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnummer Vluchtelingen (avonturen); hoofdrollen Hans Albers on Kathe von Nagy. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater- 7.15 uur, hoofdnummer Zonsopgang (rom.-dram.); hoofdrollen Fr. van Dongen, Kr'stina Söderbaum en Anna Dammann. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag geen matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Het mysterie van de Mondschein-sonate (rom.- ser.s.); hoofdrollen Louis Saalborn, Louis de Bree, Annie Verhulst. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4 15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Mijnhardt's Zenuwtabletten maken U spoedig weer weldadig kalm. Buisje 40 en 75 cent. AUTOBUSDIENST ALKMAAR—EGMuND. Opnieuw ondergaat het autobusverkeer AlkmaarEgmond aan Zee v.v. een in krimping. Vanuit Egmond aan Zee vervalt op Dinsdag de dienst om 5.30 uur en verder de dag-elijksche diensten om 11 uur, 21 uur en 22 uur. Vanuit Alkmaar vervallen de diensten om 6.3-0 uur, 11.3-0 uur, 21.30 uur en 22.3-0 uur. Bovendien is voor de over blijvende dienster de vertrektijd uit Eg mond aan Zee met 5 minuten vervroegd, vanuit Alkmaar blijft de vertrektijd 8.30 uur, 9.30 uur, enz. CONCERT VAN DE ORDNUNGS- POLIZEI. Het stafmuziekcorps van de Ordnungs- polizei zal deze week nog eenige concerten geven en wel op Vrijdag 11 October van 1617.30 uur op het Hofplein te Alkmaar. J. A. FORTUYN OVERLEDEN. Dezer dagen is te Castricum op 85-jarigen leeftijd overleden de heer J. A. F. Fortuyn, een van de zgn. twaalf apostelen, die op 26 Augustus 1894 de- S.D.A.P. oprichtten. In de Arbeiderspers lezen wij o.m. het volgende over hem: J. A. Fortuyn speelde een belangrijke rol in de eerste romantische periode der bewe ging, die van het Palingoproer, het Volks park, enz. W. H. Vliegen noemt hem in zijn bekende werk „De Dageraad der Volksbe vrijding": den leider', den aanvoerder, den inspirator en den agitator der socialistische beweging in Amsterdam in die dagen, en hij beroept zich daarbij op het getuigenis van Domela Nieuwenhuis, die, sprekend over H. Gerhard, zeide: de man, die de beweging in Amsterdam groot gemaakt heeft, is niet Gerhard, dat is Fortuyn. Van Domela Nieuwenhuis, d.w.z. van het anarchisme, had Fortuyn zich overigens al vroeg afgewend. Toen de- S.D.A.P. gesticht werd, sloot hij zich dadelijk daarbij aan. Tot veler verwondering misschien. Want als Amsterdamsche volksjongen van afkomst was hij niet gewend een blad voor den mond te nemen. Hij zei vaak ongezouten dingen. Maar ondanks zijn haast Fransche tempera ment, had hij een nuchteren en prachtigen aard. Den aanslag van den socialist Geel op den commissaris van politie Stork heeft hij b.v. nooit goedgekeurd. Als propagandist, als spreker, had hij zijn al te groote radheid van tong misschien tegen, maar hij kon de dingen scherp en puntig zeggen en vooral had hij als Jordaner veel gevoel voor humor, wat hem op volks vergaderingen zeker te pas kwam. GESLAAGD. Mej. M. Pijnenburg alhier slaagde aan het instituut van prof. mevrouw H. Cup pensGeurs te Eindhoven, voor coupeuse- leerares in het modevak en Parijsche coupe. Bij de examens voor stenografie en ma- chineschrijven, gehouden op 9 October te Amsterdam, onder leiding van den ontwer per, den heer A. W. Groote, slaagden: voor kantoorstenograaf 130 lettergrepen per mi nuut de dames mr. W. E. Hekket, T. Greve, G. v. Slingerland en R. Schouten te Alkmaar, A. de Groot te Bergen, B. Kieft te Limmen en A. Pronk te Egmond aan Zee en de heer W. Ie Mair te Heiloo. Voor machineschrijven: mej. W. de Hoog te Alkmaar met een snelheid van 267 letter- aanslagen per minuut, mej. M. Jongerling te Camperduin met 232, mej. M. Borsten te Broek op Langendijk met 200, mej. G. Phi lips te Alkmaar met 228, mej. J. Stuifbergen te Heiloo met 255, mej. M. Mölder te Alk maar met 200, mej. A. Adams te Alkmaar met 211, mej. G. Brinkman te Alkmaar met 212, mej. C. Moriën te Alkmaar met 221, mej. L. v, d. Wiel te Heiloo met 225, mej. T. Rens te Ursem met 226, mej. B. Banke te Alkmaar met 207 en mej. R. Oud te Alk maar met 206. GUNSTIGER REGELING IN DEN KOOLVERKOOP. Uit Broek op Langendijk meldt men ons, dat de witte kool-regeling met ingang van heden gewijzigd is. De gewone witte kool kan tot 4 kg. per stuk voor het bin nenland worden geveild en de prijs van de Succes-witte kool is bepaald op 3 per 100 kg. Zij kan ook vrij voor het binnenland worden geveild tot 4 kg. per stuk. De Deensche witte kool kan vrij worden verkocht. EEN GROOTE SNOEK. De hengelaar J. W. te Limmen ving een Snoek van het respectabele gewicht van 15 pond. De lengte was ruim één meter. Een goede maatregel. Met het oog op verkeersongevallen tengevolge van de verduistering zijn in onze gemeente alle lantaarns voor betere oriëntatie tijdens de duisternis, voorzien van een geschilderden witten band. JBegrooting goedgekeurd. De begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1940 is door Gedeputeerde Sta ten goedgekeurd, sluitend in ontvangsten en uitgaven op den gewonen dienst met 409.785 en op den kapitaaldienst met 189.1-01. Op der gewonen dienst is de begrooting sluitend gemaakt met een rijks bijdrage in de huishouding der gemeente, groot 37.950. Goedkeuring der begrooting nog tijdens den loop van het dienstjaar is in vele jaren niet voorgekomen. Wijziging buslichting. Vond tot nu een viertal keeren 's daags de buslichting aan het hoofdpostkantoor alhier plaats, thans wordt deze gehouden 's morgens te 7.15 uur en 's avonds te 17.10 uur. Buslichting gewijzigd. De avöndbuslichting voor onze ge meente is verplaatst van ongeveer 4.3-0 uur naar 5.50 uur. De ochtendbuslichting vindt ongewijzigd plaats. Geslaagd. Voor het examen bij de marechaussee is Donderdag te Utrecht geslaagd onze plaatsgenoot de heer W. F. Westerop. Met ingang van 14 October is hem als stand plaats aangewezen Apeldoorn. Weinig uitvoeringen. In de Woensdagavond gehouden verga dering van de amusements-vereenigingen was er weinig animo voor uitvoeringen. Eén vereeniging geeft geen uitvoering, de andere één en één vereeniging 2 uitvoe ringen. In de katholieke buurt worden evenmin uitvoeringen gegeven. Toon de schillenboer komt; werpt de schillen niet weg. In overleg met den burgemeester dezer gemeente, is de heer Ant. Spaansen belast met het ophalen van groentenafval, wat voor veevoeder zal worden benut. Twee maal per week, Woensdags en Zaterdags zal hij de ronde doen om bij de ingezetenen de afvalproducten te komen afhalen. We hopen dat een ieder zijn medewerking zal verleenen. - De muur van spervuur breidt zich gestadig uit. Stockholm, 10 October. (A.N.P.). De par lementaire onderstaatssecretaris van lucht-' vaart, Balfour, heeft te verstaan gegeven, dat de geheimzinnige luchtafweermethode, waarvan Churchill Dinsdag in zijn rede gesproken heeft, in het geheel nog niet uit gewerkt is, doch in tegenstelling tot de be wering van den premier voorloopig slechts een wensch is. Dag en nacht, zoo verklaarde Balfour, werken Engelsche vaklieden aan het zoe ken naar iets, waardoor de nachtelijke Duitsche aanvallen afgeweerd kunnen wor den. Deze aanvallen zijn namelijk het moeilijkste probleem waarmee men in het geheel van het vraagstuk van den lucht oorlog rekening moet houden. Ondanks de ze erkenning eindigde Balfour met de ver zekering, dat de Duitschers er ten gevolge van het spervuur rondom Londen niet in geslaagd zijn den afweer principieel te overmeesteren. De muur van spervuur breidt zich gestadig uit. „Ik schep", sprak een schipper in Schagen In mijn pijp Roode Ster steeds behagen! Want die heerlijke geur Houdt mij in m'n humeur Ook op minder fortuinlijke dagen". Zeldzaam zacht en licht in de pijp! DE STRIJD IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. Moskou, 10 Oct. (D.N.B.) In een over zicht over de eerste drie maanden van den strijd in de Middellandsche Zee constateert het blad van het Sowj et-Russische leger. Krasnaja Swjesda, dat het Italië gelukt is sterke Engelsche strijdkrachten in de Mid dellandsche Zee vast te leggen. De Engel- schen zijn er niet in geslaagd deelen van hun Middellandsche zeevloot, luchtstrijd krachten en landtroepen te gebruiken voor de verdediging van de hoofdstad, integen deel zij zien zich zelfs gedwongen hun krachten in de Middellandsche Zee te ver sterken. Het orgaan wijst er vervolgens op, dat de positie van Engeland in het midden deel van de Middellandsche Zee zwakker is geworden. De Italianen zijn er in ge slaagd sterke strijdkrachten naar Libye te brengen om daar den slag tegen Egypte, de belangrijkste schakel in het systeem der strategische posities van Engeland in as Middellandsche Zee, voor te bereiden. Er bestaat geen twijfel aan, zoo merkt het blad ten slotte op, dat in Afrika groote militaire gebeurtenissen rijp worden. JAPANSCHE AMBASSADEUR IN MOSKOU BIEDT LUNCH AAN. Moskou, 10 Oct. (Domei). De Japansche ambassadeur alhier, Sjigenori Togoh heeft vandaag aan hooge autoriteiten der Sovjet- Russische regeering, met inbegrip van den volkscommissaris voor buitenlandsche za ken, Molotof en den volkscommissaris voor den buitenlandschen handel, Mikoyan, een lunch aangeboden. In diplomatieke kringen alhier wordt aan dit feit een groote betee- kenis gehecht, daar het de eerste keer is, dat de volkscommissaris voor buitenland sche zaken en andere prominente Sovjet autoriteiten een uitnoodiging van den Ja- panschen ambassadeur hebben aangenomen. Men gelooft, dat ti'dens deze bijeenkomst belangrijke besprekingen zijn gevoerd voov een betere verstandhouding tusschen Japan en de Sovjet-Unie. DE DUITSCHE POST WEER VIA STILLEN OCEAAN. Washington, 10 Oct. (D. N. B.) Slechts 24 uur heeft het Maandag door het departe ment van posterijen uitgevaardigde verbod tot vervoer van Duitsche post uit de V. S. over den Stillen Oceaan bestaan. Gisteren is dit decreet zonder vermelding van rede nen ingetrokken. VADER LOST REVOLVERSCHOTEN OP ZIJN DOCHTER. De ruim 55-jarige landbouwer Zoeten- horst heeft gisterenavond een aanslag op zijn 25-jarige dochter gepleegd, door twee revolverschoten op haar te lossen. Het meisje had reeds lang omgang met een jongeman uit de buurt, zeer tegen den zin van den vader. Herhaalde malen was hierover ongenoegen geweest, hetwelk zoo groot werd, dat het meisje gisteravond besloot, de ouderlijke woning te verlaten. De vader riep haar bij haar vertrek na, dat haar moeder haar nog even wilde spreken. Nauwelijks was de dochter weer binnengekomen of de vader loste een revolverschot van nog geen twee meter afstand op haar, waarbij de kogel rake lings langs het meisje heenvloog. Zij vluchtte de deur uit. De man zond haar van korten afstand een schot achterna, eveneens zonder haar te raken. Het meisje kwam op haar vlucht in een sloot te vallen, waarop de man bo ven op haar sprong en haar met de revol ver eenige malen op het hoofd sloeg, waar door zij bloedend werd verwond. Ook een buurman, die op het hulpgeroep kwam toe snellen, werd met het wapen bedreigd. De vriend van het meisje zou de politie reeds vroeger gewaarschuwd hebben, dat de man een wapen in zijn bezit had. De politie arresteerde den dader en bracht hem naar het Huis van Bewaring te Zutphen. De toestand van het meisje is be vredigend. GESCHREVEN DOOR TBBKEOTNGBN VAN ALEXANDER RAYMOND IK HALLO MET '1' KANTOOR VAN O. EN O. IN KANSAS CITY? HIER W1LLARD. TELEFOON VERBINDING 19 SLECHT DIE ZENDING VAN HALSTEAD IS NOG NIET AANGEKOMEN IK HEB DEN VOORRAAD NAGEKEKEN EN EEN ZENDING VLEESCH VAN SLECHTE KWA LITEIT GEVONDEN EN OOK VOND IK STILLE No. 9 HEEFT WAT. HI.I ZEGT DAT HIJ IEMAND VERDENKT EN ALS MIJN CODE-MEMORIE GOED IS DAN HEEFT HIJ MET 'N ZEKEREN MOLL TE MAKEN BEL WASHINGTON OP EERST). BLAD DE ROEMEENSCH-HOI BETREKKING Boekarest, 10 Oct. (D.N.E vangende minister-presiden heeft te Brasov een rede g Roemeensch-Hongaarsche b zeide, dat in een reeks var menen uit het afgestane d burgen mishandeld waren, zich zonder voorbehoud aa tingen uit de arbitrage vai Hongaarsche bevolking in rechtvaardig behandeld. Hi nen, dat ook de 1,400.000 F venburgen recht op een me staan hebben. PREDIKBEURT ZONDAG 13 OCTOE ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Kapelkerk, 10 uur, ds. K 4 uur, ds. Warners (Heilig Remonstrantsch Geref. G uur, prof. dr. Heering, van Ev. Luth. Kerk (Oudegre ds. Makkink, van Leiden. Doopsgezinde Kerk, 10.30 Geref. Kerk, 9 30 uur, de Eerden, cand.; nam. 3 Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Touss 4.30 uur en Woensdagavond Ned. Chr. Gemeenschapsl en Bidt), Dinsdag, Woensd dag, 's middags 3 uur en 's 1 verschillende sprekers; Zati bidstond, Oudegracht 208 bijbelbespreking vrouwen, i Zondagmiddag 3 uur jo komst, Houtweg 8. Leger des Heils (stichter Limmerhoek no. 40; Zond 10 uur heiligingsdienst, 7 samenkomst; Maandag 2.30 6.30 uur bijeenkomst, ondi feestartikelen"; Dinsdagav soldatensamenkomst; Dondc uur heiligingsdienst; alle o. 1. v. kapiteine Dijkmans. Ned. Leger des Heils, He 10 uur wijdingsdienst, 7 u komst; Donderdagavond 7 bond. Leidster der samenkc deure Willémse. Vrije Evang. Gem., in d uur en av. 6.15 uur ds. Ru; „De stoutmoedigheid der z Donderdag 4.15 uur Brouwerstraat 31. UIT DE OMGEV AKERSLOOT, Zaterdag, bazar-Zondag (Matth. 12 en BERGEN, 10 uur, ds. va (Doop). Geref. kerk, 10 en 5 uur, Evangelisatie Maranatha, Rijnders, van Hilversum. BROEK OP LANGENDIJ Warners, van Alkmaar. (OPGAVE AMSTEBDAMSC Bijkantoor Alkn van Woensdag 9 Oct ST A ATSLEEN1NGEN. 4 Nederland 1940II 33)4 NederL 1938 3 Ned -Indië 1937 5% Duitschl. ra verkl. BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. C.rt. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Helft "Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloed. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Phillips Oil. Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Ruhber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Pac OFFICIEELE VALUTAS NEDERLANPSCHi Schriftelijke e Valuta's: New-York 1.88 3/16—1. 75.28—75.43; Brussel 30.11- 3.813.82; Stockholm 44.8 43.59—43.68. Bankpapier: New-York 1 86 1.90 1/ 30.20; Stockholm 44.76—44. 13.73.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2