DE SPIN. OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL De Du VRAAG EN AANBOD 130 landgenooten werden geïnterneerd. Nieuwe represailles te verwachten. GEMENGD NIEUWS. Radioprogramma voor Zaterdag. GROOT3CHERMER WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijf No. 242 Dii Ster Sterke Engelsch E< TWEEDE BLAD Het A.N.P. meldt: Het aantal personen, dat dezer dagen ter vergelding van de behandeling van de Duitschers in Nederlandsch-Indië is geïnterneerd, is tot 130 gestegen. In de komende weken zullen meer in ternee- ringen plaats vinden, indien geen be richten uit Indië worden ontvangen over een wijziging in de houding van het gouvernement aldaar. Aan Duitsche zijde heeft men echter nog niet de hoop opgegeven, dat althans ten deele aan de Duitsche verlangens zal worden voldaan, doordat in de behandeling der Duitschers een aanmerkelijke verzachting zal worden gebracht. Het lot van de per sonen, die thans voor interneering vreezen, hangt dan ook van het Indische gouverne ment af. De Haagsche correspondent van het Hbld. meldt in dit verband: Hiermede zijn alle fantastische geruchten over drie-, vier- ja zevenhonderd arrestatie weerlegd. Wel ech ter moet in de komende arrestaties gerekend worden, wanneer de Indische regeering niet eindelijk haar halsstarrige houding wijzigt en aan de Duitsche eischen tegemoetkomt. VERGADERING CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. De Chr. boeren- en tuindersbond verga derde gisteren in het- gebouw Kunsten en Wetenschappen te Utrecht onder voorzitter schap van prof. mr. H. A. Diepenhorst. De bond telt thans 16764 leden, onderge bracht in 397 afdeelingen. De heer Chr. van den Heuvel hield een referaat over „Vragen in het land- en tuinbouwbedrijf". Globaal genomen achtte spr. de werking van de pachtwet bevredigend, al zijn er enkele on volkomenheden. Deze zijn evenwel door de nieuwe pachtverordening voor een deel ondervangen. Tenslotte verklaarde spr., dat, mits de eigen organisatie een zelfstandig bestaan zal kunnen hebben, tegen samen werking in haar geheel geen bezwaar is. In de middagvergadering zeide oud minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne o.a. dat de solidariteit het diepste verankerd is in de belijdenis, dat Christus zich één heeft gemaakt met de wereld. Nie mand ter wereld kan een sterker bron aan wijzen voor de geesteshouding, die men thans overal vordert, ook op sociaal-econo misch terrein, dan in het woord van God ge geven is. Alleen daarom al is het bestaans- recht van de christelijke instellingen be wezen. Daarmede is tevens komen vast te staan, dat deze christelijke inslag voor het geheele volksleven een onmisbare factor is geworden. WERKGELEGENHEID VOOR ONDERWIJZERS IN DUITSCHLAND. De secretaris-generaal van het departe ment van onderwijs, kunsten en wetenschap pen maakt bekend: De Duitsche regeering biedt, in het bijzon der om de werkloosheid onder de Neder- landsehe onderwijzers te bestrijden, om te beginnen aan ongeveer 150 tot 200 Neder- landshe l.o.-aktebezitters de mogelijkheid, na een voorbereiding van eenige maanden in het Duitsche onderwijs te werk te worden gesteld. Voor een dergelijke voorbereiding, welke aan de hoogeschool voor onderwijzersoplei ding te Oldenburg zal plaats hebben, komen alle niet volledig bezette onderwijskrachten in aanmerking, die de Duitsche taal mach tig zijn en voor deze aangelegenheid belang stelling hebben. Het spreekt vanzelf, dat het Duitsche rijk bij dit aanbod slechts waarde hecht aan bekwame onderwijzers, "wier vak bekwaamheid, karaktereigenschappen en optreden de Nederlandsche onderwijzers eer aandoen. Gegadigden kunnen zich terstond bij den inspecteur van het lager onderwijs in het district, waarin hun woonplaats gelegen is, aanmelden. Van den dag van hun aankomst in Oldenburg af ontvangen zij het aan vangssalaris van de Duitsche onderwijzers, dat maandelijks bruto ongeveer R.M. 175 tot 200 bedraagt. VERGOEDING VOOR INKWARTIERING VAN VLUCHTELINGEN VERHOOGD. Het bedrag der vergoeding wegens in kwartiering van vluchtelingen bij particu lieren is, blijkens mededeeling van den secretaris-generaal van binnenlandsche za ken, verhoogd, en gebracht op 0.65 voor een persoon, 0.60 voor den tweeden per soon, en voor eiken verderen persoon (in clusief kinderen) bij denzelfden kwartier gever 0.50, alles voor huisvesting en voe ding per dag. TREILERVISSCHERIJ LANGS DE KUST. Toestemming voor beperkt aantal treilers. Naar het A.N.P. van bevoegde zijde ver neemt zal voor een zeer beperkt aantal loggers toestemming worden verleend tot het uitoefenen van treilervisschreij langs de kust, met Scheveningen als haven van uit gang en terugkeer. Bij loting zal worden uitgemaakt, welke loggers hiervoor in aanmerking komen. Evenals voor de overige kustvisscherij is aan deze toestemming de voorwaarde ver bonden, dat de schepen bij donker binnen moeten zijn. Ten aanzien van de haring- visscherij kunnen nog geen mededeelingen worden gedaan. VOORLOOPIG GEEN DUIVEN- TENTOONSTELLINGEN. De commissie, ter behartiging der belan gen van Nederlandsche postduivenhouders deelt het volgende mede: Voorloopig zuhen geen duivententoon- stellingen mogen worden gehouden. De directe oorzaken ^an dezen maatregel zijn de vele overtredingen van het uitvliegver- bod. Voortaan zullen' de overtreders met groote gestrengheid worden gestraft. Be halve de inbeslagname van al hun vogels, zullen de nalatigen uitgesloten worden voor het houden van postduiven voor den tijd van twee jaar. Prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs aan vaardt zijn ambt. - Prof. dr. W. J. M. A. As selbergs (Anton van Duinkerken) heeft gister het ambt van bijzonder hoogleeraar vanwege de Vondelstichting te Amsterdam aan de rijksuniversiteit te Leiden aanvaard met het uitspreken van een rede over „Pascha problemen". Door dorschmachine overreden. - Gis termiddag is te Geleen de achtjarige P. S. door een dorschmachine, getrokken door een tractor, overreden. Het ventje was er in het voorbijrijden boven opgeklommen. Het viel er af en geraakte onder de wielen. In zorg- wekkenden toestand werd de jongen naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht, waar men tot amputatie van den linkerarm en het linkerbeen is moeten overgaan. Arbeidsongeval met doodelijken afloop. - Te Dalerveen is de 44-jarige H. Vos tijdens werkzaamheden bij een dorschmachine ge vallen. De man werd gegrepen en ernstig gewond. In het ziekenhuis te Emmen is hij aan zijn verwondingen bezweken. Door auto aangereden en gedood. - Op den Rijswijkscheweg bij de Wenckenbach- straat te Den Haag is gistermiddag de 72- jarige M. A. A. van L., wonende in Rijswijk, door onvoorzichtig oversteken van den drukken rijweg tegen een personenauto op- geloopen en daarbij zoo ernstig gewond, dat hij ter plaatse is overleden. Noodlottige aanrijding. - Gistermiddag is in de Rochussenstraat te Rotterdam de 16-jarige kantoorbediende P. A. Zinkweg, wonende aan den Persoonsdam, met zijn rij wiel door een motorwagen van lijn 15 der R.E.T. aangereden en op slag gedood. "Kou, Griep Neem dadelijk 'n "AKKERTJE" (tot 4 per dag) en kruip onder de wol. Ze bekorten de ziekte, verdrijven koorts en pijnen! "akKERÏJËS JAARSVELD, 414,4 M. (AVRO-uitz.) 8.— ANP-ber., gr.pl. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gr.pl. 11.In de schijn werper, cyclus. 11.15 Gr.pl. 12.Ber., Avro-Aeolianorkest. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.Avro-Amus.-orkest en solist. 1.45 Disco-causerie. 2.25 Amabile-kwintet. 3.10 Rep. 3.30 Concertgebouworkest (opn.) (4.154.30 Tooneel en tooneelgezelschap- pen, causerie). 5.15 Nieuws- en econ. ber. ANP. 5.30 Omroeporkest en gr.pl. (6.45 6.50 Ber.) 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Haagsch trio. 7.45 Interview. 8.ANP- ber. 8.10 Avro-Amus.-orkest en solisten. 8.559.ANP-ber., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. (KRO-uitz.) 7.— Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Wij beginnen den dag. 8.ANP-ber. 8.15 Gr.pl. 9.Ber. (Duitsch). 9.15 Gr.pL 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Gr.pl. 12.Rococo-octet. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP, gr.pl. 1.15 KRO-orkest. 2.Berich ten (Duitsch). 2.15 Gr.pl. 3.30 Ber. (Eng.) 3.45 Cabaret-progr. (gr.pl.) 4.10 Gr.pl. 5. Ber. (Duitsch). 5.15 Nieuws- en econ. ber. ANP. 5.30 KRO-melodisten en solist. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Rep. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 KRO-Kamerorkest. (7.30 7.45 Ber. (Eng.) 8.Ber. (Duitsch). 8.15 ANP-ber., gr.pl. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Gr.pl. 8.50 Wij sluiten den dag. 8.559.ANP- berichten. Qememtecaden Oppositie tegen de regeling bij den luchtbeschermingsdienst. De subsi die aan de wijkverpleging met 10Ö verhoogd. De raad vergaderde Donderdag voltallig, onder voorzitterschap van burgemeester Kolb. Van Ged. Staten was de goedkeuring verkregen op de rekening 1937 en de be grooting 1940. Ingevolge diens verzoek werd eervol ontslag verleend aan den heer Y. Molenaar als agent van de arbeidsbe middeling en in diens plaats benoemd, met 4 tegen 3 stemmen op den heer J. C. Van- diest, de heer C. B. Vos. Besloten werd de couponbelasting op de geldgevers te verhalen, voor zoover bij het aangaan van de leening niet anders bepaald was. De ingekomen begrooting van 't B.A. zal behandeld worden gelijktijdig met de gemeentebegrooting 1940. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven van de vereeniging van leeraren voor lichamelijke oefening. De gemeenterekeningsn dienst 1938 en 1939 werden voorloopig vastgesteld. Dit was eveneens het geval met de rekening 1939 van het B.A. De veldwachtersverordening en het amb tenarenreglement werden conform gewij zigd. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd van 1 Augustus af aan den veldwach ter een periodieke verhooging van 50 toe gekend. De subsidie voor de wijkverpleging. In de vorige vergadering hadden de stem men gestaakt over het voorstel van de meerderheid van het college opi de subsidie voor de wijkverpleging met f 100 te verhoo- gen en weer op 550 te brengen, gestaakt. De voorzitter gaf nog een korte uiteenzet ting van het gebeurde in de vorige vergade ring. De subsidie was destijds met het oog op den financieelen toestand van de ge meente verlaagd. De financieele toestand van de gemeente is echter niet zoo erg als gevreesd werd. De zuster woont in de gemeente, het geen een voordeel is en de vereeniging kan het geld niet missen. Met vier tegen drie stemmen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Tegen stemden mevr. Slooten-Smit en de heeren Schot en Kieft. Besloten werd de persoonlijke zeker heidsstelling van de gemeente-ontvanger op te heffen, een fraude-verzekering te slui ten en de premie daarvan voor rekening van de gemeente te nemen. Rondvraag. De heer v. d. Laan bracht den raad, namens het bestuur van Wijkverpleging dank voor de subsidieverhooging. Dit be sluit verlicht het mooie sociale werk, dat in de gemeente niet gemist kan worden. Mevr. S 1 o o t e n-S m i t vond hierin aan leiding te motiveeren, waarom zij tegen had gestemd. Toen f 550 subsidie werd ge geven kreeg de gemeente uit het gemeente fonds 9000, nu slechts 4000. Uit finan cieele overwegingen had zij dan ook tegen gestemd. Spr. betoogde hierna, dat. er werkloozen zijn die er tegen op zien naar Duitschland te worden gezonden. Voor hen behoorde de gelegenheid te bestaan in de centrale werk verschaffing geplaatst te worden. De voorzitter oordeelde dit geen aangelegenheid voor bespreking in den raad. Wie in aanmerking komt om naar Duitschland te worden gezonden, moet naar Duitschland, daar is niets aan te doen. Voor hen die daarvoor niet in aanmerking komen worden de noodige maatregelen ge troffen. Binnenkort komt er een werk in Ursem van het uitbreidingsplan en daar zullen zeker de noodige arbeiders geplaatst kunnen worden. De heer Schot zou gaarne zien, dat Grootschermer evenals Driehuizen, we gens het gemis van de kermis zijn balavond kreeg. De voorzitter hoopte, dat dit binnen kort kan geschieden. De heer Schot zou gaarne zien, dat een jongen, die uit een verplegingsinrichting was weggeloopen in een andere inrichting verpleegd kon worden. De voorzitter zeide, dat het college dit reeds had besproken, doch dat het de ge meente veel meer geld zou kosten. De heer H e i n i s wilde de leening van de brug spoedig aflossen, omdat hij veron derstelde, dat er we'l goedkooper dan voor 4 <4 pet. geleend kan worden. De voorzitter betwijfelde dit, doch merkte op, dat de gemeente aan een termijn is gebonden. De heer Heinis zou gaarne zien, dat met het verhuren van het land niet lang gewacht werd. De voorzitter zegde dit toe. De heer Bak vroeg wanneer er een be tere regeling voor den luchtbeschermings dienst tot stand komt. De voorzitter wacht nog steeds op de nieuwe regeling. De opbouwdienst zal wor den ingeschakeld, maar de gemeente weet nog niet of zij daarbij- is betrokken. De heerB a k vreesde bij de bestaande re geling opstandigheid in de gem. Zij, die thans zijn ingeschakeld weigeren langer dit werk te verrichten. Zij wenschen een rou leersysteem van alle burgers. Den opbouw dienst acht spreker onnoodig. Deze kost maar geld. Spreker was van oordeel dat de heerschende macht voor een dienende macht moet plaats maken. De voorzitter hoopte, dat de mach ten niet tegenover elkander komen te staan! Spreker heeft voldoende blijk gegeven met de belangen van de bewoners rekening te houden, maar hij kan niet helpen, dat de zaak sleepende blijft. De heer Bak zeide, dat de geheele bur gerij wel dienst wil doen, niet voor extra- kösten is te vinden, maar het verkeerd vindt, dat enkelen, naar keuze van hun ge zindheid, worden aangewezen. De voorzitter antwoordde, dat bij in schakeling van den opbouwdienst de kos ten voor de gemeente zeer gering zijn. Wan neer de menschen bezwaren hebben, han delen zij fatsoenlijker door daarover met hem te spreken. De heer Bak: Zij willen allen ingescha keld worden. In andere gemeenten gaat dat ook zoo. De voorzitter: Wanneer ik méén, dat ik mijn plicht doe, stoor ik mij daaraan niet. Het is hier een samenloop van om standigheden. De heer Bak: Er is mij verteld, dat er vanmorgen een brief is ingekomen, door velen geteekend, die tegen de regeling zijn. Het is niet goed wanneer hier processen- verbalen worden opgemaakt, maar ze heb ben reeds eenparig besloten om, als het ge beurt, gezamenlijk de kosten te dragen. Vanavond komen zij niet op den dienst. De voorzitter vond het vreemd, dat men hierover niet eerst met hem had ge sproken. Spreker zou zich aan het eenparig besluit niet storen. Van een ingekomen brief was hem niets bekend. Op verzoek van den burgemeester lichtte de bode de bus en kwam de brief met een' groot aantal handteekeningen te voorschijn. De voorzitter sloot hierop de vergadering. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags 223. Vader Bol was nu helemaal in het zwart gekleed. Hij had ten teken van rouw zelfs zijn ridderorde afge daan. Wie moest er nu zijn pannekoeken bakken? Wie zijn bedje opmaken? Wie moest de koperen knopen van zijn pandjesjas glimmend poetsen?" 224. De locomotieven begrepen maar niet waar Ko busje bleef. Ze vroegen het de conducteurs van de trein. „We zullen hem gaan halen", beloofden die. „Het is niet goed, als Kobusje zo lang blijft treuren. Hij moet weer aan het werk gaan". SeuUCeton Door JOHNSTON Mc.CUU.EY. 38) „We moeten het zaakje hier liever niet bekjjken", zei een der mannen. „Laten we wachten tot we thuis zijn. We hebben een pakje bankbiljetten en juweelen, dat staat in elk geval vast". „Maar wat zou dit voor rommel zijn?" vroeg de andere. Warwick had een kier tusschen de planken van het beschot ge vonden en tuurde daar nu doorheen. De kleine man had de papieren uit zijn zak gehaald en liet ze aan zijn makker zien. „Nou, laat eens kijken". De man maakte het touwtje los, dat om de documenten zat. Hij keek de papieren in. „Ik denk niet, dat die veel waard zijn", zei hij. „Ik dacht, dat het aandeelen of zoo zouden zijn, maar dat is het geval niet". „Wat' zijn het dan voor papieren?" „Hier is'een brief en een lijst met effec ten, en dit is naar het schijnt een soon contract. Misschien wat waard voor den eigenaar, maar in geen geval voor ons. Niks dan scheurpapier, denk ik zoo". „Ik had gedacht, dat we er wat aan zou den hebben", zei de andere man. „Waar om zou die kerel ze anders meegenomen hebben?" „Hij heeft ze gewoonweg in donker mee gepakt, denk ik. Hij zal net gedacht heb ben, als wijdat het effecten waren of iets dergelijks". „Klets! Hij had toch een lantaarntje bij zich. Je kunt er op rekenen, dat hij ze goed bekeken heeft. Die kerel is een slimmerik, wat ik je zeg. Ik heb zoo'n idee dat ze hem heel wat geld waard zijn". „Ik snap niet, waarom". „Bekijk ze nog eens goed. We mogen geen kansje verloren laten gaan". „Hier heb je een brief van een vent. die Pelkingham heet", zei de ander. „Daar in staat, dat een zekere George het vermo gen moet beheeren en aan den jongen over geven. Maar wie dat is, staat er niet bij. Ik kan me niet voorstellen, dat daar geld voor ons in kan zitten". „Maar die knul moet toch een reden ge had hebben om die papieren weg te halen". „Och, hij dacht natuurlijk, dat het effec ten waren". „Misschien doen we toch het beste, ze te bewaren en te zien, of er nog wat uit kan komen". „Nou, dat kan geen kwaad. Maar dan mogen we ze wel goed wegstoppen. Als een smeris ze zou zinden, kon hij wel eens las tige dingen vragen en willen weten, hoe we eraan kwamen. Begrijp je? Ik houd er niet van, onvoorzichtig te zijn". „Laten we ze op de kamer onder den vloer verstoppen". „Ja, dat zou wel kunnen", stemde de an der toe. Warwick had hen door de kier gadege slagen en afgeluisterd. Daardoor had hij niet gezien, wat buiten het hokje gebeurd was. Van de vier mannen aan het tafeltje was er één een jonge man, die wat be schaafder scheen dan de rest, al droeg hij ook sjofele kleeren. Onder het gesprek over de papieren waren de twee schurken in het hokje luider gaan praten en de jonge man had zich zoover achterover ge bogen, dat hij tusschen de' gordijnen door ih dat hokje kon gluren. Hij zag, hoe ze de papieren nakeken en hoorde bijna het ge heele gesprek. Op zijn gelaat vertoonde zich een uitdrukking van verbazing. Hij schonk geen aandacht meer aan zijn drie kamera den, die hun gesprek rustig voortzetten. Hij bestelde nog meer drank en bleef het hokje zorgvuldig in de gaten houden. Warwick zag daar niets van. Hij zag alleen, dat de man, die de papieren te voorschijn had ge haald, ze weer opvouwde en met het touwtje dichtbond. Daarna stak hij ze in zijn jaszak. „Kom, laten we opstappen en naar huis gaan", zei hij. tegen den ander. „Ik denk, dat we voldoende alibi hebben. De buit is niet zoo vet, als we dachten, maar kan er toch mee door. Beter dan niks. En als die papieren nog eens wat waard mochten blij ken, dan des te beter". John Warwick was blij, dat ze naar een of andere kamer gingen. Hij had hen reeds dadelijk willen aanpakken, maar wist, dat hij in die kroeg weinig klns op succes zou hebben. Maakte hij te veel herrie, dan zou de politie erbij komen en Warwick wilde in geen enkel geval de politie erin mengen. De beide mannen verlieten hun hokje en begaven zich naar de voordeur, dronken nog wat aan de bar en maakten een praat je met den kroeghouder. Warwick verliet het zaaltje, door van het eene hokje in het volgende te sluipen, net( zooals hij geko men was. Hij haastte zich het smerige steegje door naar de straat, waar hij de voordeur in het oog kon houden. Na een poosje kwamen beide mannen naar buiten en Warwick kon hen ongemerkt volge. Dicht achter hem aan volgde ook de jonge man, die met de drie anderen aan het ta feltje gezeten had. Hij' merkte Warwick niet op en zag alleen de twee mannen, die een eind voor hem uitgingen. Hij liep met gebalde vuisten en voorovergebogen hoofd. Hij keek heel dreigend. Twee zijstraten verderop gingen de twee mannen een steegje in en traden door een zijdeur een armoedig kosthuis binnen. Het huis had slechts twee verdiepingen. Daar was War wick blij om, want nu zou hij de beide mannen, als ze eenmaal binnen waren, ge makkelijker kunnen vinden. XVII. Het onverwachte. In een donkeren hoek gedoken, tuurde Warwick naar de openstaande deur, waar door de beide mannen naar binnen waren gegaan. Hij had hen een andere deur open zien doen en bij het licht, dat daar door heen viel, kon hij een trap naar boven on derscheiden. Voordat de tweede man de deur achter zich dicht gedaan had, was de andere de trap reeds opgegaan. Daaruit begreep Warwick, dat ze zich naar de bo venverdieping begaven. Er verliep een minuut voordat Warwick op een der bovenkamers licht zag opste ken. Een der twee mannen kwam naar het venster toe en trok het-gordijn dicht. War wick zag nu de schaduwen der beide man nen over dat gordijn bewegen. Er scheen op dat uur niemand in het steegje te zijn. Warwick besloot het huis binnen te drin gen en zich meester te maken van de papie ren, die hij in opdracht van de Spin be machtigen moest. Hij kon toch moeilijk bij dezen aankomen met het verhaal, dat een paar doodgewone dieven hem die papieren voor zijn neus weggehaald hadden? Dat hij er niet in geslaagd was, ze terug te krij gen? De Spin verwachtte van zijn helpers, dat ze slimmer waren dan de gewone mis dadigers. Dat huis, zoo dacht Warwick, was er een welks bewoners op elk uur van den dag of den_ nacht in en uit gingen en als hij zich erin waagde, kon hij elk oogenblik ver wachten een of anderen bandiet tegen het lijf te loopen. Als hij gewone kleeren aan gehad had en zijn pet diep over de oogeil had kunnen trekken, zou hij er onbevreesd zijn binnen gegaan, want dan zouden ze hem allicht voor een van hun eigen soort hebben aangezien. Maar het was gevaarlijk, zoo'n huis in avondcostuum binnen te dringen. Niet dat Warwick bang was, dat iemand hem geweld zou aandoen, want hij vertrouwde genoeg op eigen krachten. Hij vreesde alleen, gestoord te worden in zijn plannen en daardoor de documenten voor goed te verliezen. „Maar ik kan niet den heelen avond in die stinkende steeg blijven staan!" mom pelde hij in zichzelf. „Ik moet opschieten het zal gauw dag worden. Als het dag is kan ik moeilijk meer in rok loopen, wat? Dat staat niet. Ik moet aan den gang". (Wordt vervolgd). Hondei Engeland Berlijn, 11 Ocl honderden bomn sche luchtwapen oorlogvoering bel en eenige ander gelaten. Volgens richten werd bij aantal bommen c ploffingen en bi zonderheden zijn New York, 11 i stondig zwijgen Duitsche luchtbo tenduren van Vrj boven Londen lt boven ruim 36 c bied gewoed, me Londen. De aanv< té zijn dan in de sche bommenwer Theems, boven h< Wales, de Midlai West-Engeland. Aai Berlijn, 11 Oct. vandaag zijn opn het Duitsche luc een gesloten aan' punt van het En van het goede zi( buitengewoon sue Het middelpunl Canterbury, waai bommen van alle neergeworpen. D ling, die onmidde het geheele stads men, toonde de van de treffers, een fabriek door vernietigd, terwijl weginstallaties va den spoorweg zoi dat voor langen gelijk is. Tusschen de jachtvliegtuigen e opgestegen Engel; den luchtgevechta tot dusverre ont; Duitsche zijde ge kele Engelsche neergeschoten. De niet ontvangen. Engelsch x Berlijn, 11 Oct. gewapende verkei heden voor den i Keulen, 11 Oct, nachten hebben t rijke aanvallen o] steden, in het bijz uitvoer gelegd, w dood of gewond 1 een bom een woc gen, vernielde d vrouwen en kind men ontploften o] andere woonhuize ge dooden en ver; gewonden vielen, nielde een treffei de mannen der d; onder de puinen. dooden gevallen, kinderen, terwijl gewond. In een buitenw in den nacht van verscheidene exp! woonbuurt, waar beschadigden. De ontruimd. Een m: een andere buiten huis in een blok werd een meisje Donderdag op Vi vliegers opnieuw die echter op een In een voorstad den nacht van 1 buitenwijken, die gen, aangevallen, of meer zwaar l knaap werd gëdöi bij Keulen geteisf ^en met den gr

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6