JOL DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De Duitsche aanvallen op Engeland. AANBOD rifi Sterke aanvallen op het Z.O. punt van het Engelsche eiland. Sterke formaties bommenwerpers boven Londen. Engelsch© vlief-~rs boven Duitsche steden. Berlijn en ..omburg gebombardeerd. Het Rijnland zwaar getroffen. De Britsche verliezen. VERBUISTERINGS- TIJDEN. van 18.53 tot 8.01. op 17.25 onder 3.50 De toestand in Noorwegen. Naar de Engelsche radio geluisterd. ijfelde dit, doch e aan een termijn gaarne zien, land niet dat lang dit toe. nneer er een be- ichtbeschermings- nog steeds op de iwdienst zal wor- e gemeente weet ietrokken. ij de bestaande re- e gem. Zij, die ligeren langer dit enschen een rou- ;rs. Den opbouw- odig. Deze kost an oordeel dat de f een dienende te, dat de mach- r komen te staan! jlijk gegeven met ners rekening te t helpen, dat de t de geheele bur- niet voor extra- ir het verkeerd euze van hun ge- :zen. >ordde, dat bij in- uwdienst de kos- gering zijn. Wan- ren hebben, han- ir daarover met an allen ingescha- gemeenten gaat neer ik meèn, dat ik mij daaraan enloop van om» j verteld, dat er ingekomen, door a de regeling zijn. r hier processen- akt, maar ze heb- sn om, als het ge- >sten te dragen, op den dienst. I het vreemd, dat met hem had ge- aan het eenparig :n ingekomen brief irgemeester lichtte i de brief met een '-1 ïgen te voorschijn, op de vergadering. ZATERDMB. ch goederon. contant, iags iet waar Ko- van de trein. „Het is niet [ij moet weer het steegje te zijn. is binnen te drin- maken van de papie- van de Spin be an toch moeilijk bij et verhaal, dat een hem die papieren aid hadden? Dat hij ze terug te krij- te van zijn helpers, Jan de gewon» mis ter wick, was er een uur van den dag of igen en als hij zich ■lk oogenblik ver- n bandiet tegen het jewone kleeren aan- diep over de oogei» >u hij er onbevreesd int dan zouden ze ran hun eigen soort het was gevaarlijk, ostuum binnen te wiek bang was, dat u aandoen, want hij eigen krachten. Hij i te worden in zijn ie documenten voor len heelen avond in jven staan!" mom- Ik moet opschieten worden. Als het dag er in rok loopen, Ik moet aan den (Wordt vervolgd). COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. A PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. No. 242 Dit nummer bestaat uit twee bladen. Directeur: C. KRAK. Zaterdag 12 October 1940 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 142e Jaargang Honderden bommenwerpers over Engeland. Berlijn, 11 Oct. (D.N.B.) Verscheidene honderden bommenwerpers van het Duit sche luchtwapen zijn vannacht op voor de oorlogvoering belangrijke doelen in Londen en eenige andere Engelsche plaatsen los gelaten. Volgens tot dusver ontvangen be richten werd bij goed zicht een aanzienlijk aantal bommen uitgeworpen die zware ont ploffingen en branden veroorzaakten. Bij zonderheden zijn nog niet bekend- De aanvallen op Londen. New York, 11 Oct. (D.N.B.) Na een kort stondig zwijgen te middernacht is hei Duitsche luchtbombardement in de och tenduren van Vrijdag weer met volle kracht boven Londen losgebroken en heeft het boven ruim 36 districten van het stadsge bied gewoed, meldt de United Press uit Londen. De aanval scheen zelfs nog heviger té zijn dan in de laatste drie nachten. Duit sche bommenwerpers raasden boven de Theems, boven het Oosten des lands, boven Wales, de Midlands, Liverpool en Noord- West-Engeland. Aanvallen op Z.O. Engeland. Berlijn, 11 Oct. (D.N.B.) In den loop van vandaag zijn opnieuw sterke eenheden van het Duitsche luchtwapen opgestegen voor een gesloten aanval op de Zuidoostelijke punt van het Engelsche eiland. Als gevolg van het goede zicht konden de doelen met buitengewoon succes worden aangevallen. Het middelpunt van de actie vormde Canterbury, waar dynamiet- en brand>- bommen van alle soorten kaliber werden neergeworpen. De sterke rookontwikke ling, die onmiddellijk na den aanval boven het geheele stadsgebied werd waargeno men, toonde de vernietigende uitwerking van de treffers. In een andere stad werd een fabriek door dynamietbommen totaal vernietigd, terwijl bomtreffers op de spoor weginstallaties van een stad aan de kust den spoorweg zoodanig hebben vernield, dat voor langen tijd ieder verkeel onmo gelijk is. Tusschen de vergezellenee Duitsche jachtvliegtuigen en de voor het afweren opgestegen Engelsche jachttoestellen wer den luchtgevechten geleverd. Volgens de tot dusverre ontvangen berichten zijn aan Duitsche zijde geen verliezen geleden. En kele Engelsche jachtvliegtuigen werden neergeschoten. Definitieve cijfers zijn nog niet ontvangen. Engelsch wachtschip gebombardeerd. Berlijn, 11 Oct. (D.N.B.) In het kader der gewapende verkenning zijn in den loop van heden voor den oorlog belangrijke doelen te Londen en in andere steden m het Zui den en midden van het Britsche eiland aangevallen. Bij Ramsgate werd een wacht schip fnet bommen bestookt. Verkenners constateerden als resultaat der aanvallen van den afgeloopen nacht talrijke groote branden, vooral in het cen trum der stad, ten Noorden van de Theems. Het Victoria-station is zwaar getroffen. Ook in de omgeving is een brand waargeno men. Het Engelsche communiqué. Londen, 11 Oct. (Reuter). Het commu niqué van het ministerie van luchtvaart en dat van veiligheid luidt als volgt: Donderdag hebben vijandelijke vliegtui gen aanvallen op steden in de graafschap pen Kent en Sussex, alsmede aan de mon ding van de Theems uitgevoerd. Op een gedeelte van Londen werden eveneens bommen uitgeworpen. Dertien Britsche toestellen neer gehaald. Berlijn, 12 Oct. (D.N.B.) Een formatie Duitsche jagers heeft Vrijdag den geheelen luchtafweer van Zuid-Engeland gealar meerd. Nabij de Britsche hoofdstad gingen de Britsche jagers eindelijk tot den strijd over. Binnen korten tijd waren dertien Britten neergehaald. Eén Duitsche jagers is daarbij verloren gegaan. Verscheidene formaties lichte Duitsche bommenwerpers hebben Vrijdagmiddag bo ven Londen gevlogen. Zij zetten de stelsel matige vernieling voort der militaire doe len. De Duitsche vliegtuigen kwamen in verscheidene golven en vlogen op middel matige hoogte boven het stadsgebied, niet belemmerd door het krachtige afweerge schut. De Duitsche bommenwerpers konden talrijke treffers plaatsen. De aanvallen van hedennacht. Berlijn, 12 Oct. (D.N.B.) In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft het Duit sche luchtwapen reeds bij het invallen van de duisternis zijn aanvallen op Londen en militaire doelen in Zuid- en midden-Enge- land voortgezet. Sterke formaties Duitsche bommenwerpers bevonden zich vannacht boven Londen. De eerste toestellen, die reeds op den terugweg zijn melden per radio vooruit, dat in de City, in het Noor den en in Newington groote branden vie len waar te nemen. Het was een bijzonder heldere nacht. Hedenmorgen nog Duitsche vliegers boven Londen. New York, 12 Oct. (D.N.B.) Naar hier gemeld wordt werden Zaterdagmorgen nog 18 Londensche districten door Duitsche vliegers gebombardeerd. Keulen, 11 Oct. (D.N.B.) Ook de laatste nachten hebben de Engelsche vliegers tal rijke aanvallen op woonwijken in Duitsche steden, in het bijzonder in het Rijnland, ten uitvoer gelegd, waarbij talrijke burgers ge dood of gewond werden. Zoo trof in Essen een bom een woonhuis van vier verdiepin gen, vernielde de woningen en doodde vrouwen en kinderen. Twee andere bom men ontploften op straat en richtten aan andere woonhuizen zware schade aan. Eeni ge dooden en verscheidene zwaar- en licht gewonden vielen. In Castrop-Rauxel ver nielde een treffer een woonhuis en bedolf de mannen der daar gelegerde reddingspost onder de puinen. Ook hier zijn verscheidene dooden gevallen, o.m. een vrouw en twee kinderen, terwijl talrijke personen werden gewond. In een buitenwijk van Dusseldorf vielen in den nacht van Woensdag op Donderdag verscheidene explosieve bommen in een woonbuurt, waar zij verscheidene huizen beschadigden. De huizen moesten worden ontruimd. Een man werd gedood. Ook in een andere buitenwijk van Dusseldorf is een huis in een blok woningen getroffen. Hier werd een meisje gedood. In den nacht van Donderdag op Vrijdag wierpen Engelsche vliegers opnieuw bommen op Dusseldorf, die echter op een kerkhof vielen. In een voorstad van Keulen werden in den nacht van Woensdag op Donderdag buitenwijken, die vér van fabrieken af lig gen, aangevallen. Dertig huizen werden min of meer zwaar beschadigd. Een 15-jarige knaap werd gedood. Zwaar is ook een dorp bij Keulen geteisterd, waar een huis volko- nen met den grand gelijk gemaakt sverd en verscheidene naburige gebouwen zoo zwaar beschadigd werden, dat zij ontruimd moesten worden. Hier werd een man ge dood. Eenige vijandelijke vliegtuigen, die in den nacht van Donderdag op Vrijdag boven Midden-Duitschland konden doordringen, vlogen over Leipzig, waar zij twee explo sieve bommen wierpen op de wijk der kli nieken en fabrieken. Aan het juridisch me disch instituut werd bel; ngrijke schade aangericht. In Maagdenburg werden mid den in de stad twee huizen volkomen ver nield en 15 zwaar beschadigd. Een politie man werd gedood, 5 personen werden ge wond. Britsche vliegers boven Hamburg Hamburg, 11 Oct. (D.N.B.) Britsche vlie gers hebben in den nacht van Donderdag op Vrijdag opnieuw bommen geworpen op woonwijken in Hamburg. Het maanlicht, dat de stad duidelijk zichtbaar maakte, gaf den Engelschen bommenwerpers de moge lijkheid hun doelen nauwkeurig vast te stel len. Het ergst getroffen werden drie straten- blokken in een dichtbevolkte arbeiders wijk. In een omgeving van bijna een kilo meter kan men de verwoestingen zien, die de explosieve bommen hebben doen ont staan. Huizen en binnenplaatsen werden vernield en zwaar beschadigd. In deze wijk zijn drie dooden gevallen. Daarbij komen nog 15 zwaar en vele lichtgewonden. Onge veer 2 kilometer verder, eveneens in een dichtbevolkte stadswijk, ziet men hetzelfde beeld: vele ingestorte huizen, in asch en puin liggeride muren en woninginrichtin gen, afgerukte daken en hoopen puin. Al- Engeland zou bijna 22000 man hebben venoren. Berlijn, 11 Oct. (D.N.B.) Volgens een of ficieel Engelsch bericht van 10 Oct. zouden de totale verliezen van het Britsche leger, de vloot en het luchtwapen sedert het begin van den oorlog 21.867 man bedragen. Onder de afzonderlijke opgaven bevindt zich be halve het aantal gesneuvelden ook de mede- deeling, dat 1770 krijgsgevangen Engelsche soldaten zich in Duitschland en Italië bevin den. In feite bevinden zich alleen al in Duit sche krijgsgevangenschap 1550 Britsche of ficieren en 35.500 onderofficieren en man schappen. Het totale aantal der Engelschen in Duitsche krijgsgevangenschap beloopt diensvolgens dus niet 1770, zooals de offi- cieele Engelsche opgave luidt, maar 37.050. Aan Duitsche zijde bestaat voor het oogenblik niet de mogelijkheid om de offi- cieele Engelsche mededeelingen omtrent het aantal gesneuvelden te controleeren. Indien echter reeds de door ons controleerbare óf- ficieele opgave van het aantal gevangenen een twintigste van de werkelijkheid be draagt, waarbij dan nog geen sprake is van de. Engelsche gevangenen, die zich in han den der Italianen bevinden, kail men zich voorstellen hoe ver de officieele Engelsche opgaven over de verliezen aan gesneuvelde wel bij de feiten zullen achterblijven. HET VERTREK DER AMERIKANEN UIT HET VERRE OOSTEN. De herwinning der Amerikaansche rechten zou wel eens moeilijk kun nen zijn. Tokio, 11 Oct. (D.N.B.) Het advies aan Amerikaansche onderdanen om uit het Verre Oosten te vertrekken, blijft in de Japansche pers de aandacht ten zeerste trekken. De Hotsji Sjimboen schrijft: Het is Ja pan onverschillig of de \7ereenigde Staten inderdaad de evacuatie voltreken of niet. Men moet den Vereenigden Staten echter bij deze gelegenheid aanrader/ allereerst en zoo snel mogelijk hun garnizoenen uit China terug te trekken. De recente stap van de Veréenïgde Staten vormt een be wijs voor hun vijandschap tegenover den huidigen toestand in het Verre Oosten. Het staat de Amerikaansche regeering vrij over dezen toestand te denken zooals zij wil, Japan is er echter bij geïnteresseerd te weten, welke motieven de Vereenigde Staten daarvoor hebben. De Koboemin Sjimboen constateert eveneens, dat behalve de evacuatie der Amerikaansche onderdanen ook de terug trekking der Amerikaansche troepen uit China van Japansche zijde gewenscht wordt. Engeland en de Vereenigde Staten hebben de ijdele hoop de oprki'.iting van de Groot-Aziatische levensruimte door Ja pan te kunnen verhinderen klaarblijkelijk nog niet opgegeven. Volgens de Jomioeri Sjimboen noemen Japansche militairen in China de terug trekking. van Amerikaansche troepen en burgers niet verrassend. De Vereenigde Staten moeten er dan echter in elk geval rekening mede houden, dat hun rechten en belangen in het Verre Oosten of wel voor altijd of wei op zijn minst tijdelijk opgegeven zijn. De herwinning van deze leen niet militaire objecten, in de buurt waarvan zich geen enkel militair doel be vindt, werden door de Engelsche bommen getroffen. Het ergste getroffen hierbij wer den drie straten in een door handarbeiders dicht bewoonde woonwijk. De Duitsche pers over de aanvallen op Berlijn. Berlijn, 11 Oct. (D.N.B.) Over de Engel sche beweringen over zoogenaamde succes volle luchtaanvallen op Berlijn, waarbij de rijkshoofdstad met een hagel van Britsche bommen zou zijn bestookt, deelt men van Duitsche zijde eenige actueele beteekenis- volle cijfers mede. Duitsche gevechtsvlieg tuigen hebben alleen in den afgeloopen nacht en alleen boven Londen in totaal 225.000 kg aan bommen neergeworpen. Hier tegenover staat het getal van ongeveer 30.000 kg aan bommen, die de Royal Air Force boven Berlijn niet gedurende een enkelen nacht heeft uitgeworpen, doch ge durende het geheele verloop van de Engel sche operaties in de lucht boven Berlijn m de periode van de zes laatste weken. Uit deze beide getallen blijkt duidelijk, dat de door de Engelschen gehuldigde voorstelling van „duellen" tusschen de beide vijande lijke luchtvloten boven Londen en Berlijn een kenmerkend staaltje van Engelsche propaganda vormt. De juistheid van deze opvatting wordt vooral bewezen door het getal neergeschoten vliegtuigen, dat het opperbevel van de Duitsche'' weermacht na een pijnlijk nauwgezette controle telkens in zijn weermachtbericht publiceert. Als er sprake is van het begrip „duel" aldus ver klaart fnen van Duitsche zijde tenslotte, dan kan er hoogstens sprake zijn van een duel tusschen den met een pistool bewapen den Engelschman en den Duitschen soldaat, gewapend met san machinegeweer. rechten en belangen zou in het vervolg wel eens moeilijk kunnen zijn. Na het te rugtrekken der Amerikaansche troepen zal de kwestie van het recht van politie toezicht in China te onbelangrijk zijn om ook nog maar in beschouwing te worden getrokken. De voorbereidingen tot het vertrek. Sjanghai, 10 Oct. (D.N.B.) De kwestie van de eventueele evacuatie der in China wonende Amerikanen houdt de pers in Sjanghai levendig bezig. De Amerikaansche kolonie treft voorbereidingen voor het ge val der evacuatie. Een groot aantal Ameri kanen, zoo schrijft de Amerikaansche „Shanghai Evening Post", is aan het pak ken. In de kranten verschijnen de eerste advertenties met aanbiedingen tot verkoop van huisraad, winkels en auto's „wegens vertrek". De sluiting van kleine Ameri kaansche ondernemingen wordt voorbereid. Op de markt duiken aanbiedingen op van Amerikaansche goederenvoorraden. Groote- re firma's hebben het plan hun voorraden naar de Ver. Staten te vervoeren, naar Ran goon of via den Birmaweg naar Tsjoeng- king. De vereeniging van Amerikaansche onderdanen in Sjanghai is van plan een ver gadering bijeen te roepen om te beraadsla gen over een voorstel aan de Amerikaan sche autoriteiten tot het zenden van meer schepen, aangezien de volgens normale dienstregeling varende schepen tot Decem ber zijn volgeboekt. De directeuren van de Amerikaansche K. van K. hebben voor Vrij dag een vergadering bijeengeroepen, op welker program de bespreking staat van steun aan' minder bemiddelde Amerikaan sche employes voor hun vertrek. Het vertrek der Amerikanen. Hsingking, 11 Oct. (D.N.B.) Den Ameri- kaanschen onderdanen in Mandsjoekwo is gisteren door het Amerikaansche consulaat generaal m Moekden een schrijven toege zonden, waarin gezegd wordt: „Met het oog op den abnormalen toestand in het Verre Oosten hebben wij voorzichtigheidsmaatre gelen voor de veiligheid der Amerikaansche onderdanen genomen, waarbij wij in het bijzonder den vrouwen en kinderen, maar ook den mannen, die niet door dringende zaken worden vastgehouden, den raad ge ven de gebieden van onrust te verlaten. Het Amerikaansche consulaat-generaal geeft hiermede den Amerikaanschen onderdanen den raad gebruik te maken van de thans beschikbare vervoersfaciliteiten". Men is verplicht te verduisteren tusschen zonsondergang en zons- opgang, dus hedenavond Maans op- en ondergang 12 Oct. Volle maan 16 Oct. 10.15 Een rede van Quisling. Oslo, 11 Oct. (D.N.B.) De leider der Nas- jonal Samling, majoor Quisling, heeft voor het eerst na de invoering der nieuwe be- stuursorde in Drontheim het woord gevoerd over het wezen en de doelstellingen van zijn beweging. Daarbij riep hij alle goede krachten des lands op tot medewerking aan het nieuwe Noorwegen. Nasjonal Samling reikt haar vroegeren tegenstanders de hand tot verzoening en heeft alleen het welzijn van het Noorsche volk op het oog. Quisling verklaarde ten slotte, dat Noorwegen zich afkeert van de materialistische en liberale wereldbeschouwing. In een andere betoogmg voerde de geco- mitteerde staatsraad voor volksvoorlichting en cultuur, dr. Lunde, Vt woord voor arbei ders uit Oslo. Het democratische systeem, zoo verklaarde hij is niet in staat geweest een ware sociale gemeenschap te vormen. De macht van de hooge Londensche finan ciën is in Noorwegen zoo groot geweest, dat geen enkele Noorsche regeering haar wil daartegenover heeft kunnen doorzetten. DEMOCRATISCHE PARTIJ HUURT ZENDTIJD. New-York, 11 Oct. (D.N.B.) Voor een be drag van 100.000 dollar heeft de democra tische partij aan den vooravond van de ver kiezing zich verzekerd van allen zendtijd tusschen 20 en 24 uur op de vier omroepen. Slechts de Columbia-omroep heeft den re publikeinen een uur ter beschikking ge steld. Het A.N.P. meldt: Het Duitsche landge- recht behandelde gisteren een zaak tegen het echtpaar T. uit Utrecht, dat ten laste was gelegd, dat het tot 23 Augustus van dit jaar opzettelijk naar een verboden zen der had geluisterd en het gehoorde had verbreid en op 23 Augustus bij zijn arresta tie verzet te hebben gepleegd jegens de Duitsche politiemannen, die in burger wa ren. Man en vrouw, die geen kinderen heb ben en een sigarenwinkel aan het St. Jans kerkhof drijven, waren nimmer gestraft. Verd. T. vertelde, dat hij nimmer het ge hoorde had verder verteld en dat hij nooit iemand de gelegenheid had gegeven ie luisteren .hetgeen ook ten laste was gelegd. Wel was op den dag van zijn arrestatie familie van hem over, die in de kamer, waar de radio aanstond zonder echter, naar verd. verklaarde, geluid te geven aanwezig was. Op een vraag van den rech ter verklaarde verd. dat hij ook niet met een apothekersjongen, die altijd sigaretten bij hem kocht, over het gehoorde had ge sproken. De andere verdachte, mevr. T.-O., verklaarde, dat genoemde jongen wel eens had meegeluisterd in Mei, toen het luiste ren naar de Engelsche radio nog niet ver boden was. Hij zou het later wel dikwijls gevraagd hebben, doch zij had dit nimmer toegestaan. Op 23 Augustus omstreeks 7 uur des avonds, kwam de jongen weer bin nen en vroeg, of de man de radio wilde aanzetten om naar den Engelschen zender te luisteren. Hij deed dit en dadelijk daar op kwamen de Duitsche politie-beambten binnen, die hun verzochten mede te gaan. Op een opmerking van den president dat zijn daad gevaarlijk geweest was, antwoord de de heer T., dat hij er geen kwaad in ge zien had. Verd. had zich verzet daar hij twijfelde met echte politie-agenten te doen te heb ben. Als getuige werd een der beide politie mannen gehoord. Deze verklaarde van an dere zijde de mededeeling te hebben ont vangen, dat in den sigarenwinkel van T. naar den. Engelschen zender werd geluis terd. Daar het betrappen zeer moeilijk is, moest hij de luisteraars min of meer over vallen. Daartoe moest degene, die de mel ding had gedaan en meegeluisterd had, naar binnen gaan om den Engelschen zender te doen aanzetten. Daarna ging getuige naar binnen, kocht een sigaar en hoorde, dat de radio aangezet was. Hij kon echter niet hooren, of dit de Engelsche zender was. Gé- tuige maakte zich in het Duitsch als politie beambte bekend en liep om de toonbank heen. Toen werd de radio afgezet. Getuige beval toen den echtelieden met hem mee te gaan naar de wacht, hoewel zij ontkenden naar den Engelschen zender te hebben ge luisterd. De Staatsanwalt was van oordeel, dat vast stond, dat de verdachten naar den En gelschen zender geluisterd hebben ondanks het verbod en dus strafbaar zijn. Tegen T. eischte hij een gevangenisstraf van één jaar en driehonderd gulden boeten en tegen mevr. T. een half jaar gevangenisstraf en honderd gulden boete. Tegen T. luidde de eisch ter zake van weerspannigheid acht maanden gevangenis straf en tegen zijn echtgenoote drie maan den, met de bepaling dat de straffen voor de beide delicten kunnen worden samenge voegd en dat het voorarrest kan worden af getrokken. Na raadkamer veroordeelde de landrech ter T. tot een gevangenisstraf van één jaar en drie maanden en geldboete van 200 gul den of veertig dagen gevangenisstraf voor beide delicten en mevr. T. tot zes maanden gevangenisstraf voor beide delicten; met af trek van zes weken voorloopige hechtenis, verbeurdverklaring van het radio-toestel en veroordeeling in de kosten van het proces. DE VERKOOP VAN AMERIKAANSCH OORLOGSMATERIAAL. Washington, 11 Oct. (D.N.B.) President Roosevelt heeft een wet onderteekend, waarbij hij gemachtigd wordt, het aan bui- tenlandsche mogendheden verkochte, doch nog niet geleverde oorlogsmateriaal terug te koopen. Op deze wijze krijgt de regeering de gelegenheid om ongeveer honderd mili taire vliegtuigen, die door Zweden zijn ge kocht, en groote hoeveelheden gereedschap pen, die reeds voor verscheping klaar slaan, terug te koopen. Volgens berichten in de bladen, zouden deze vliegtuigen aan Engeland worden verkocht. 5 MILLIARD VOOR OPENBARE WERKEN TE PARIJS. Parijs, 11 Oct. (D. N. B.) Naar de Petit' Parisien meldt, heeft de betrokken prefect vijf milliard franc beschikbaar gesteld voor de uitvoering van noodzakelijke werken in het district groot-Parijs. Thans is reeds het drievoud van het aantal arbeiders in Augustus te werk gesteld. ENGELSCHEN VERLATEN ROEMENIE. Boekarest, 11 Oct. (D. N. B.) Het Brit sche gezantschap heeft allen leden der kolonie in Roemenië medegedeeld, dat zij zich op het vertrek moeten voorbereiden. Men verneemt, dat de Engelsehen reeds in de eerstvolgende dagen Roemenië zullen verlaten. Y

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 1