STILLE NO, 9 AMSTERDAMSCHE BEURS De orienteering In België CHARLES FLANDERS 24 SilmnieiMS Spoct Radioprogramma voor Vrijdag. Het perswezen. De wijzigingen na 10 Mei. Richting gevende verklaringen. BURGERLIJKE STAND UlecfUszaken MacMetichten EERSTE BLAD jbschkeven door rKEKBNTNGHN VAN ALEXANDER RA TMOIVD ONGELUK IN STAATSMIJN EMMA. Vanochtend is de 55-jarige W. Gerritsen uit Hoensbroek in de staatsmijn Emma bij het vervoeren van materialen bekneld ge raakt tusschen een schachtkooi en het maaiveld. De man was onmiddelijk dood. WEER WIJZIGINGEN IN DE ZENDTIJDEN. Uitzending tot 7.15 uur. Het A.N.P. meldt: Het is mogelijk geble ken, een verbetering te brengen in den zendtijd der omroepvereenigingen. De slui tingstijd wordt nu 7.15 uur. De uitzending van nieuwsberichten om 6 uur of 6.15 uur vervalt. In de plaats daarvan komt het laat ste nieuws van het A.N.P. van 77.15 uur. Een deel der aangeslotenen bij de radio- distributie kan ook nog later berichten hoo ien, n.l. wanneer hun centrale door een telefoondraad met de studio verbonden is. De centrales, die muziek en berichten door den aether opvangen, kunnen uiteraard geen berichten meer geven na 7.15 uur. De centrales met lijnaansluiting echter voorna melijk in de groote steden, geven ook des avond om 8 uur en 10 uur nieuwsberichten. De belangrijkste berichten van deze uitzen dingen worden door de radio den volgenden mórgen om 8 uur herhaald. Het bekende radiopraatje blijft voorloopig gesteld op 5.15 uur. MAZURKA. Harmonie-Theater. De indrukwekkende film van Pola Negri, getiteld Mazurka, is in alle opzichten waard nogmaals onder de aandacht van het publiek te komen. Want de regisseur Willy Forst heeft met zijn keur van medewerkers iets boeiends en ontroerends tot stand gebracht. Pola Negri zingt de beroemde schlagers van Peter Kreuder. De intrige van deze film is bijzonder interessant en daarom zullen vooraf niets van den inhoud mededeelen. Doch wie Mazurka nog niet zag, verzuime de gelegenheid niet. Belangrijke rollen wor den verder vervuld door Albrecht Schën- hals en Ingeborg Theek. jOPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 24 October 1940 STAATSLEEN1NGEN, 4 Nederland 1940 II 3-3% Neder 1. 1938 3 Ned.-lndië 1937 5Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELLINGEN. V or. k. pim.2.5. 9674 9674 8'Vs 863/, 821/s 827, 371/s 3b 112 114 10U/4 101 ito 159 118 119 "26/8 1153/, 84 85 324i/s 323 1261/s 1261/, 1S93/, 1 J9-907J 40 41 24 257a 'OV16 731-8 5i/> 53/a 443/, 45 31'/. 32l/p 19-/16 19l/s 19'/. 211/8 55/a 53/a 5 b>/, 61 397 395 223 223 221 222 1057, 107 2107b 2337, 297, 9s/;( 63/, 216 1667, 119 Ned. lnd. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl, Ford Lever Bros Philips Gloei). Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda i Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust 139 Rotterdam Tapanoeli 69 Serbadjadi108 Interc. Rubberj3/, SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 100 JavaChinaJapan lijn 124 Kon. Ned. Stoomboot .136 Scheepvaart Unie 14<>/s TABAKKEN. Deli Batavia 1511/, Oude Deli214 Seoembab 174 AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka 171/, Illinois Central 8S/S Southern Pacific 9'/8 Southern Railw. 13l/a Union Pacific 74 Cbd Pac 37i6 OFFICIEFLE PUBLICATIE DER NED. BANK, 24 OCTOBER. (Schriftelijke en tel.-transacties) Valuta's: New-York 1.88 3/16—1.88 9/16; Berlijn 75.28—75.43; Brussel 30.11—30.17; Hel sinki 3.81—3.82; Stockholm 44.81—44.90; Zürich 43.5943.68. Bankpapier: New-York 1.86 1/2—1.90 1/4; Brussel 30.08—30.20; Stockholm 44.76—44.94; Zürich 43.55—43.72. 238 297s 9V. 9 218 168 120 138 103 37s 100 12ol/s 139 1431/, 151 2127, 173 171/, 87, 97, 131/s 74 35/s ROODE ORCHIDEEEN. City-Theater, Deze interessante film met Olga Tsecho- wa, Camilla Horn en Albrecht Schönhals in de hoofdrollen voldoet in alle opzichten aan de eischen, die men aan een spannende film kan stellen. Zij is vol vaart en verras sing in de ontwikkeling en de vrouwelijke hoofdfiguren toonen zich begaafde kunste naressen en vrouwen vol bekoring en tem perament. Roode Orchideeën is 'n spannen de spionnage-film met Walter Jansen als en sympathieke politie-inspecteur. DE AVONTURIER VAN PARIJS. Roxy-Theater. Het Roxy-theater brengt deze week iets bijzonders in den vorm van de succesfilm van Peter Voss, de Avonturier van Parijs. Het voorname Engelsche gezelschap maakt in Parijs kennis met de groote sensatie van de lichtstad, n.l. de middernachtskoning, een danser van groot talent, die iederen avond optreedt in het cabaret Chateau Russe. Wat het doel is van dezen avonturier, wie hij eigenlijk is, hoe zijn verhouding is met Lucrenne, de charmante soubrette van Montmartre en hoe de geschiedenis zich verder ontwikkelt, ga men deze week in het Roxy-theater zien. Men zal zich uitstekend amuseeren. DANSMEISJES. Victoria-Theater. Een nieuwe film, die door spel, inhoud en ensceneering in alle opzichten nu volle be langstelling waard is. Het Victoria-Theater brengt n.l. de film Dansmeisjes, waarin men dë uitstekend gedisciplineerde groep danseressen ziet, die onder de strenge lei ding staan van Jenny Hill. Het succes van het wereldstad-variéténummer verwekt na tuurlijk onder de concurrenten enorme ja- louzie. En men tracht de kracht, de eenheid en het succes van Jenny's troep te breken. Daardoor ontwikkelt zich een geschiedenis, die men in groote spanning en vol belang stelling tot het einde volgt. Een prima rol bezetting maakt de film tot een groot suc ces. Voetbal ALCMARIA TRAINT! Op uitnoodiging van het bestuur van Alcmaria hebben we Dinsdagavond de trai ning voor de hoogere elftallen bijgewoond en we mogen over de opkomst en animo der leden zeker opmerken, dat Alcmaria in dit opzicht tevreden kan zijn. Natuurlijk, een trainingsavond op het veld zou ongetwijfeld méér direct resultaat opleveren, maar zoo'n oefening in het turn- lokaal moet toch ook haar nuttige voor- deelen hebben. Weliswaar kan de baltech niek niet behandeld worden, maar met de sterk varieerende vrije oefeningen worden niet alleen de spieren los en soepel ge maakt, bovendien wordt het uithoudings vermogen zeer sterk opgevoerd. Tenslotte is een balspel, mits snel uitgevoerd, zeer bevorderlijk voor het opvoeren der reactie snelheid. Welnu, de oefeningen van Alcmaria wa ren op deze gedachten ingesteld en de spe lers hebben zich op dezen avond geheel gegeven. Het meest frappante was misschien wel, dat de les gegeven werd door een der leden en dat allen zonder bedenken zich aan zijn leiding onderwierpen. Dat getuigt van 'n goeden geest en een goede verstand houding. Ziet, al heeft Alcmaria dan ook de twee eerste wedstrijden verloren en al zullen de withemden er nog meer verliezen, een elf tal, samengesteld uit spelers, die met zoo veel animo oefenen, moet tenslotte ook wedstrijden kunnen winnen. Het uithou dingsvermogen is er, de wil is er ook, de techniek was er al en kan tijdens de wed strijden opgevoerd worden; welnu, waarom dan voor de toekomst te vreezen?! JAARSVELD, 414," M. (NCRV-uitz.) 8.— ANP-ber. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gr.pl. 9.30 Viool, piano en gr.pl. 10.10 Orgelcon cert (opn.) 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pl. 11.25 Rotterdamsch Pianokwartet en gr.pi. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.Gr.pl. I.30 Celesta-ensemble en gr.pl. 3.Vrou wenhalfuurtje. 3.20 Gr.pl. 4.— Bijbellezing. 4.30 Gr.pl. 4.40 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 5.15 Nieuws- en econ. ber. ANP. 5.30 Orgelconcert en gr.pl. KOOTWIJK, 1875 M. (VARA-uitz.) 7.— Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Gr.pl. 8.ANP-ber., gr.pl. 9.Ber. (Duitsch). 9.15 Gr.pl. 10.15 Esmeralda. 11.Gr.pl. II.15 Ber. (Eng.) 11.30 Pianovoordr. 12. Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.Orgelspel en zang. 1.30 Gr.pl. 2.Ber. (Duitsch). 2.15 Gr.pl. 3.30 Ber. (Eng.) 3.45 Esmeralda en solist. 4.30 Orgelspel. 5.Ber. (Duitsch). 515 Nieuws- en econ. ber. ANP. 5.30 Gr.pl. 5.55 Rep. 6.15 Ber. (Éng.) i. (Van onzen correspondent.) Brussel, October 1940. De bevoorrading, de economische en finan- cieele toestand, de wederopbouw zijn wel de op het oogenblik meest belangrijke kwesties die in België aandacht opeischen naast de politieke, terwijl, wat Vlaanderen betreft, de cultureele concentratie, die uitsluitend op ordening en uitbouw is gericht, eveneens de volle belangstelling heeft bij de daarvoor in aanmerking komende kringen. De poli tieke stroomingen doen zich steeds gelden. Politieke vergaderingen worden niet gehou den en men is, naast persoonlijke informa ties, hoofdzakelijk aangewezen op persuitin gen om deze stroomingen te overzien, waar bij aan de oppervlakte geen golvingen zijn waar te nemen, die definitief richting gevend zijn, behalve dan in dezen zin dat de volks verbondenheid in de politieke wilsvorming de basis vormen moet. De tegenstellingen en polemieken over standpunten, opvattin gen, leerstelling enz. zijn uit de pers ver dwenen en hier is geen strijdproza te lezen, zooals in Nederland het geval is in verband met de algemeene politieke orienteering. Er wordt geleidelijk gewerkt aan den nieuwen opbouw en vermits de hiervoor geldende essentieel© beginselen eigen zijn aan iedere groep verdwijnen vanzelfsprekend de tegen stellingen. Het perswezen zelf heeft overigens heel wat veranderingen ondergaan. Sedert een paar weken is het laatste in het Fransch op gestelde dagblad, dat in Vlaanderen ver scheen, namelijk de Gentsche katholieke „Bien Public" ten grave gebracht. De libe rale „Flandre Libérale", eveneens te Gent, was niet meer verschenen en te Antwerpen wordt evenmin nog een in de Fransche taal gesteld dagblad uitgegeven. De liberale „Matin" en de katholieke „Métropole" heb ben daar ook opgehouden te bestaan, om van enkele mindere weekorganen, die op som mige plaatsen in het Vlaamsche land ver schenen, niet te spreken. De in het Fransch gestelde pers in Vlaanderen had sedert ja ren reeds een zeer moeilijk bestaan en orga nen als „La Flandre Libérale" en „Le Bien Public" hadden een zeer onbeduidende op laag. Zij dienden bij elke gelegenheid tot spreekbuis van de in Vlaanderen levende volksvreemden. Hun uitlatingen werden aan gehaald als uitingen van ^les flamands de coeur", die hen overigens in leven hielden en de vrijheid waarop zij zich beriepen is steeds de vrijheid geweest om te verfran- schen en om voorrechten van een ver- franschten stand uit hoogere burgerij, han del en industrie tegen het volksbelang in, te bevorderen of te handhaven. Daardoor had den zij zich zelf in een hoek gedrongen. Zij beschouwden zich zelf als een elite, de elite van de Vlaamschvijandigen. Het was fataal, dat hieraan een einde moest komen en dat einde is er nu. Te Antwerpen verschijnen nog het vroe gere neutrale orgaan „De Dag" en het or gaan van het Vlaamsch Nationaal Verbond, „Volk en Staat", dat op de persen van de verdwenen socialistische „Volksgazet" wordt gedrukt. De katholieke „Gazet van Antwer pen" en „Het Handelsblad van Antwerpen" hebben opgehoden te verschijnen, evenals de liberale „Nieuwe Gazet". Te Brussel ver schijnen, als Vlaamsch© dagbladen, „Het Laatste Niews", waarvan de vroegere be stuurder, oud-minister van onderwijs, in het buitenland vertoeft; „Het Nieuws van den Dag" en „Het Algemeen Nieuws", allen met de vroegere redacties. „Het Algemeen Nieuws" richt zich tot de vroegere lezers van „De Standaard" en wordt door dezelfde drukkerij uitgegeven. Het Franseh-talige specifiek Brüsselsche blad „Le Soir" is op nieuw verschenen met een nieuwen staf van medewerkers, onder de leiding van een vroegeren redacteur van „L'Indépendance Beige", De Becker, terwijl de eveneens met een nieuwe redactie verschenen „Nation Beige" intusschen weer is verdwenen om plaats te maken, den dag zelf van haar ver dwijning, voor „Le Nouveau Journal", on der de leiding van Paul Colin, den strijd- lustigen en actieven hoofdredacteur van „Cassandre'', die zooveel van zich heeft doen spreken voor 10 Mei door zijn campagne tegen Van Zeeland en de Nationale Bank. De heer Colin heeft zich omringd door een aantal medewerkers, die verschillende rich tingen vertegenwoordigen van voor 10 Mei, o.m. Pierre Daye, rexistisch Kamerlid, Nico las Barthélemy, vroeger hoofdredacteur van „L'Etoile Beige", Paul We-rrie en Robert Poullet, vroeger redacteuren aan de vooroor- logsche „Nation Beige", Pierre Hubermont, redacteur aan de vroegere „Peuple", P. Heu velmans, voor de Vlaamsche iette-ren. Het programma van het blad werd uiteengezet in het eerste nummer en komt overeen met een soort Belgisch neo-nationalisme. De openbare meening moet begrijpen, zoo werd gezegd in het eerste nummer dat de oorlog voor Be-lgië het einde van eeri wormstekig regime zal meebrengen en tevens een nieuw uitgangspunt zal zijn. Een revolutie is aan den gang. Het is gedaan met de pseudo-par- lementaire democratie, onderworpen aan de grillen en de tyrannie van clubs en partijen. Daarnaast stelt het blad de sociale solidari teit voorop, „waarvan de miskenning zoo veel onrechtvaardigheid meebracht en in zoo hooge mate de marxistische propaganda begunstigde". En als derde doel is gesteld de vernietiging van den intellectueelen sleur e-n het snobisme die gisteren nog van België en van de Fransche taal een verlengstuk van Frankrijk maakten. Eenige maanden geleden, aldus „Le Nouveau Journal" ver schenen te Brussel de bladen die hun orde woorden te Parijs gingen halen en die niet aarzelden aan het Quai d'Orsay geaccredi teerde journalisten de dagelijksche redactie van hun politieke artikels toe te vertrou wen. Dat feit, samen met de overrompeling van de Belgische markt door de slechtste or ganen van de Parijsche pers had een echte denationalisatie verwekt van het Belgische publiek en voorwendend zich te beschouwen als integreerend deel van de Fransche in- tellecueele gemeenschap, had dit publiek de gewoonte aangenomen alle problemen van internationale politiek te bestudeeren in het licht van vreemde belangen. Deze werkelijke dienstbaarheid, evenals om het even welke andere, kan op geen enkel plan gerechtvaardigd worden en het is daarom dat wij onze krachten zullen inspannen om de Belgen het bewustzijn van hun nationale identiteit te schenken. Om daartoe te komen is het noodzakelijk voor altijd de taalge- schillen uit de wereld te helpen. De politieke eenheid van het land kan zich volkomen aanpassen aan de vrije ontplooiing van twee culturen, die ten andere verschillende, doch even gezonde vertakkingen zijn van een zelfde beschaving. Ten slotte zullen wij de Belgen trachten aan te toonen dat hun land zijn plaats moet eischen en nemen in de vastelandseconomie, waaraan het Duitsche Rijk het is een feit heden een groot deel van zijn krachten wijdt. Men kan dus wel spreken van een nieuw Belgisch nationalisme. Ook „Le Pays Réel" verschijnt te Brussel opnieuw, maar heeft zijn vroegere combati- viteit afgelegd. Het blad treedt op in onge veer dezelfde lijn als „Le Nouveau Journal". Het weekblad „Cassandre" is eveneens op nieuw verschenen, steeds onder de leiding van Paul Colin. Weekbladen als „Hier Di- naso" de Dinasobeweging beschikt over geen dagblad en „Nieuw Vlaanderen" zijn ook opnieuw uitgekomen. Te Brussel behoo- ren „La Libre Belgique", „Le Peuple", „L'Indépendance Beige", „La Gazette", „La Nation Beige" tot de verdwenen bladen. Te Gent verschijnen de socialistische „Vooruit" en de katholieke „Gentenaar". Te Luik is „La Légia" uitgegeven op de persen van de vroegere „Meuse" en te Charleroi verschij nen „Le Journal de Charleroi" en „La Ga- zette de Charleroi". In verband met de pers- toestanden in België kan ook nog worden gezegd, dat de Zondagsrust is ingevoerd en Zondagmiddag bijgevolg geen enkel dagblad verschijnt. Er wordt ook gewerkt aan de stichting van een nieuwe persorganisatie', in geschakeld in den geest van de nieuwe orde. De geest van de pers hier te lande is ge oriënteerd op den geest van het militair be stuur en het bestuur van de secretarissen- generaal, in het teeken van de nationaal- socialistisehe begrippen welke het Duitsche leger met zich heeft gebracht. Regeerings- president Raeder heeft in een verklaring aan „Das Reich" gewezen op de economische en andere moeilijkheden, die door het Duitsch militair bestuur werden overwon nen en op de taak die het ook op ander ge bied verricht. Deze verklaringen wijzen er op, dat de Militarverwaltung geheel het land beheert, maar het als een vanzelfsprekenden volkschen plicht beschouwt in het raam van de bestaande wetten het Germaansche element in België zijn zoolang ontzegde rechtsgelijkheid te verzekeren. Zij zorgt er dan ook voor, dat de Vlamingen, na hun bijna 100-jarigen strijd, hun rechtsgelijkheid ook practisch verkrijgen. In de voorbije vier maanden werd reeds een aanzienlijke voor uitgang bereikt. De regeeringspresident her innerde aan de benoeming van de commis sie Grammens met opdracht de werkelijke toepassing van de taalwet van 1932 te ver zekeren. De werkzaamheden van de commis sie, aldus de president, zullen ertoe bijdragen niet alleen het taalkundig uitzicht van Vlaanderen te wijzigen, maar ook dat van Brussel, dat thans ingrijpend is verfranscht. Hij herinnerde ook aan het eerherstel voor de activisten, en aan de wederinrichting van de twee cultuurraden voor Vlaanderen en Wallonië. (De Vlaamsche staat onder het voorzitterschap van priester Verschaeve). De Miliarverwaltung beschouwt het als een plicht de eigen nationale cultuurwaarden door de nationaal-socialistische wereldbe schouwing hooger op te voeren. Zij be schouwt 't niet als haar taak de huidige cul tuurwaarden te vernietigen, maar acht zich veeleer geroepen om het waardevolle niet alleen te handhaven, maar ook, waar het noodig is, door verwijdering van het waar deloos vernis, nieuw leven in te blazen. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. In de gemeenten Schermerhorn en Avenhorn. Waarnemend notaris A. T. Wit te Aven horn verkocht Woensdagmiddag j.l. in het café van den heer Bontje te Goorne (gem. Berkhout) ten verzoeke van de erven van wijlen mevr. de wed. K. Ruiter: I. Een huis manswoning met schuur, erf en weiland in den polder Mijzen (gem. Avenhorn), samen groot 5.20.60 ha.; II. weiland in de Mijzen, gem. Schermerhorn, groot 14.70.40 ha.; III. een huis en erf in het Westeinde te Aven horn, groot 7 a. 15 ca. Het geheel werd in tien perceelen ge veild en daarna in verschillende combina ties aangeboden. Bij de eindcombinatie, toen voor alle perceelen te samen 39.670 was geboden, werd op f 2300 gemijnd door den notaris (in opdracht). Te Avenhorn. Hierna werd nog geveild een huis met erf, groot 0.7.15 a. te Avenhorn; eveneens ten verzoeke van de erven mevr. wed. K. Ruiter. Opgeboden tot 4070 en daarna op 30 gemijnd door den heer A. Blank te Aven horn. ALKMAAR. GEBOREN: Annemie, d. van Lodewijk N. Ramakers en J. W. van Westen. Cornelis T„ z. van Gradus Gemmink en E. H. Brink. Janny, d. van Nicolaas L. Jonker en H. van Rijn. GETROUWD: Johannes H. de Jong en Johanna M. Boer. Marten H. Bolhuis en Anna C. Braken- hoff. OVERLEDEN: Jan Boon, wedr. van A. Smit, 70 jaar. HAAR KIND VERWAARLOOSD. De rechtbank te Leeuwarden behandelde gistermiddag een zaak tegen de 28-jarige vrouw J. de V.B., te Zwaagwesteinde, die haar zoontje, op 23 Maart 1940 geboren, in een zoodanigen hulpeloozen toestand zou hebben gebracht en gelaten, dat het kind te 4 Augustus overleed. Zij gaf het kind geen voldoende voedsel en het overleed aan uitputting en ondervoe ding. Toen het te laat was, werd de hulp van een dokter ingeroepen. De vader stond bij zijn komst met een levensverzekeringspolis van het kind in de hand. De eisch luidde twee jaar gevangenisstraf. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 23 Oct. 1940. De prijzen wa ren aldus: Andijvie 1.502, Bloemkool 7.50—10.50 2e s. 4—6, Kropsla 4— 5.60, Knolselderie 24 per 100 stuks; Ap pelen 416, Druiven 1320, Peren 6.5015, Spruiten 5.509, Snijboonen 1012, Enkele spercieboonen 10 dubbele 6—20, Tomaten 5—9.60 en Witlof 12.50 2e s. 10 per 100 pond; Boerenkool 1.50 3.60, Bieten 1.60—3.80, Gele kool 3.60— 4.20, Groene kool 2.503.80, Prei 5.80 6.20, Roode kool 2.50—5.60, Uien 3—6.90, Witte kool 2.50 en Wortelen 1.603 per 100 kg; Peterselie 0.601.20, Selderie f 2.60 3.60 en Wortelen 3.506.50 per 100 bos; Postelein per bakje 2842 cent; Spinazie per bak (8 pond) 3256 cent. AMSTERDAM, 24 Oct. 1940. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onverandeid. Aanvoer 42000 kg. SCHAGEN, 24 Oct. 1940. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 30 Paarden 300800; 198 Gelde- koeien (mag.) 150250; 50 Kalfkoeien 190—260; 30 Vaarzen 180—280; 13 Gras kalveren 60100; 200 Schapen (vette) 4882; 304 Overhouders 20—40; 8 Bok ken en Geiten 1020; Konijnen 0.502; Kippen 0.701.25; Kipeieren 67.50. NOORDSCHARWOUDE, 24 Oct. 1940. (Noordermarktbond). 21700 kg Roode kool 3.804.20; 6500 kg Gele kool 2.703; 30600 kg D. witte kool 1.503.20; 500 kg Groene kool 2.60; 17800 kg Uien 5.80 6.50, grove uien 5.806, drieling uien 4 4.10 en nep uien ƒ4; 11900. kg Tomaten: A 1.50—1.60, B 2.80—3.70 en C 1.90—2; 500 kg Bieten 2.60—3.20; 134200 kg Vroege witte kool 2.50; 175 kg Slaboonen 14.70 15.70. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Oct. 1940. (Langendijker Groentenveiling). 51000 kg Roode kool 3.105.40; 10000 kg Gele kool 2.503.30; 70000 kg D. witte kool 2.60 3.30; 7700 kg Savoye kool 2.503; 21000 kg Uien 67, grove uien 5.506, drie lingen 44.30, nep 4 en stek 2.80 3.10; 31000 kg Peen 1.70—3.10; 16400 kg Bieten 1.202.80; 750 stuks Bloemkool 7.60—8.80 2e s. 2.30—2.40; ,700 kg Aard appelen: Drielingen 2.50; 160000 kg Vroege witte kool 2.50; 28700 str. Andijvie 1.30 2.10; 1200 kg Rammenas 4.605.30; 150 kg Slaboonen 18.1019.80. WARMENHUIZEN, 23 Oct. 1940. 1500 kg Uien 5.70; 6300 kg Roode kool 3.304.89 2500 kg Gele kool 3.30; 52600 kg Witte kool 2.50.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3