OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL. Qemeentetadm Mr. STEVENS UIT FEUILLETON DOOR R. ARDEH. DETROIT TWEEDE BLAD 2 waarde, dat de vader een gedeelte der kosten, naar draagkracht, zal bijdragen. De verpleegkosten bedragen 400 per jaar. Op voorstel van B. en W. en op advies van den heer J. v. d. Abeele namens de commissie van onderzoek werden de reke ningen 1039 als volgt vastgesteld: gemeenterekening, gewone dienst, to taal ontvangsten en uitgaven 123.897.18, met een batig saldo van 1182.97; kapi- taaldienst totaal 149.070.06 met een na- deelig slot van 1169.19; Maatschappelijk Hulpbetoon totaal 13269.98, nadeelig saldo van 839.43. De samenvoeging. Het belangrijkste punt var. de agenda was het voorstel tot sa menvoeging van de vier Langen dijker gemeenten. B. en W. stel den voor, deze nieuwe gemeente Langendijk te doopen en de centrumgemeente Noordschar- woude te doen zijn. De voorzitter heeft een uit\oerige toelichting van dit voorstel gegeven., waar voor wij gevoegelijk naar het verslaj. van den gemeenteraad van Zuidscharwoude kunnen verwijzen, aangezien de toelich ting in hoofdzaak analoog was aan die welke aldaar werd gegeven. Er werd alleen op de plaatselijke belangen, welke in Noordscharwoude iets anders zijn, de aandacht gevestigd, zooals op die van het onderwijs, doordat de leerlingen van Zuid scharwoude naar de o. 1. school van Noordscharwoude zullen gaan. De voorz. nam weer een afwijzend standpunt in ten aanzien van de houding van Broek op Langendijk. Hij herinnerde er aan, dat in 1920 reeds was vastgesteld, dat samen voeging met SintPancras niet wenschelijk was. Wethouder K o o ij, die een tegenstander was van de samenvoeging van drie ge meenten, motiveerde zijn voorstemmen voor de samenvoeging van vier gemeen ten. De veranderde omstandigheden en de provinciale en zeer waarschijnlijk lande lijke samenvoeging van gemeenten hebben hem hiertoe doen besluiten. De heer Kliffen sprak zich voor den eersten keer officieel over Langendijk-één uit, al heeft dit steeds zijn belangstelling gehad. Hij juichte het toe, dat nu vier ge meenten gecombineerd vorden. Spr. ziet dit niet als een antwoord rp het gedane verzoek. Spr. wees op de goede verstand houding tusschen de beide Langendijker veilingen, welke beide recht van bestaan j hebben. Het eenige dat gebeuren moet is, 1 dat straks het veilinggetouw te Broek op Langendijk aan de veilingsvereeniging wordt overgedragen. Spr. huldigde het ge meentebestuur van Zuidscharv oude voor de royale houding, welke dit heeft inge nomen t. a. v. de centrumgemeente. Bezwaren tegen samenvoeging. De heer Heeringa zeide tegen de samenvoeging te zijn, al had hij geen ge moedsbezwaren. De argumenten voor sa menvoeging hebben hem nooit onder den inoruk gebracht. De financieele voordee- len, welke men verwacht, zullen nog be wezen moeten worden. Er zal méér tot stand kunnen worden gebracht in een grootere gemeente, maar het is niet uit gesloten, dat het administratieve voordeel, dat door samenvoeging wordt behaald, weer verdwijnt door deze dingen. Het historische goede, dat men heel., wil spr. behouden. De concentratiewoede kan vol gens spr. niet in het voordeel van het maatschappelijk en staatkundig leven zijn. Spr. ziet de voordeelen van samenvoeging niet. De voorzitter merkte op, dat men moet onderzoeken en het goede behouden. Hij vestigde de aandacht van den heer Heeringa op hetgeen reeds allemaal pver de samenvoeging is gezegd en geschreven gedurende de laatste jaren. Er mocht iaro,n geen twijfel meer bij hem oestaan. Zonder initiatief zou niets tot stand komen. Spr. had eerbied voor 's heeren Heeringa's overtuiging. De financieele voordeelen komen niet direct tot uiting, maar op den duur wel. Regeeren is voor uitzien. In dit verband wees de voorzitter nog op hetgeen in Broek is geschied, waar het raadhuis gerestaureerd is, terwijl de samenvoeging aanhangig was, en het post kantoor, doordat het spoedig hulpkantoor zou worden, beter als raadhuis hadkunnen worden ingericht. Er zijn behalve de financieele voordeelen ook nog waarden te verkrijgen, die niet direct in klinkende munt zijn aan te geven. De heer Van den Abeele zeide, het betoog van den voorzitter met genoegen te hebben aangehoord. Hij kon zich niet vereenigen met het standpunt der gemeen te Broek op Langendijk. Deze 4 gemeen ten vormen één geheel. Ook hoopte spr. dat er spoedig één openbare school zou komen voor de geheele gemeente, opdat in elke klas een onderwijzer zou kunnen staan. Spr. was van meening, dat bij een krachtig bestuur er nog veel voor de nieu we gemeente zou kunnen worden ver kregen. De voorzitter merkte naar aanlei ding van een en ander op, dat er bij con centratie bezuiniging beoogd wordt. Er zal dus niet tot raadhuis- en scholenbouw worden overgegaan. De beste oplossing is, als men de drie scholen (in Oudkarspel, Noordscharwoude en Broek op Langen dijk) behoudt; dan heeft men voldoende leerlingen en voldoende onderwijzers. De heer Duyves die steeds voor sa menvoeging is geweest, verklaarde zich vóór het voorstel van B. en W„ evenals de heer D. B r u y n, die er nog de aandacht op vestigde, dat de Langendijk historisch gegroe'd is, maai niet de dorpen afzon derlijk. De heer Heeringa was het met den voorzitter eens, dat er zonder initiatief niets tot stand zou kunnen komen. Maar men gaat het goede niet wegdoen om iets onzekers terug te krijgen. Voor Noord scharwoude was de noodzakelijkheid niet aanwezig, dat men iets anders moest. De kosten per hoofd zullen in een kleine ge meente niet hooger zijn dan in een groote re. Samenwerking op velerlei gebied is thans ook mogelijk, zonder samenvoeging. Nadat de voorzitter nog eens het standpunt van den heer Heeringa had be streden, werd tenslotte met de stem van den heer Heeringa tegen, besloten, mede te werken aan samenvoeging van de vier Langendijker gemeenten, volgens het voor stel van B. en W. DE LANGENDIJKER VEILINGEN. Het verloop van de Langendijker groen- tenveilingen was in de afgeloopen week niet ongunstig, hoewel voor de prijsvorming van de gele- en roode kool wel van ongun- stigen invloed was, dat export van deze artikelen naar België nog niet mogelijk was. Het prijsverloop was dientengevolge voor de roode kool belangrijk lager. Het aanbod was niet zoo groot en er bestond nogal wat vraag uit het binnenland. De mooiste roodekool noteerde tot f 6 per 100 kg. Er gingen er echter ook beneden 5 per 100 kg. vanaf 4. De gele kool heeft zich aanvankelijk ook nog op een vrij be hoorlijk niveau kunnen handhaven, maar op het einde van de week kwam daarin toch een weinig verandering. Zaterdag betaalde men te Broek op Langendijk van f 2.503.50 per 100 kg. Te Noordscharwoude, waar de aanvoer gering was, noteerden wij dien dag nog 2.90 tot 4.80. Voor de witte kool, waarvan de aanvoeren nog steeds aanzienlijk zijn, werden de vast gestelde prijzen betaald. Op het laatst van de week mochten de kleine witten weer vrij verkocht worden, met gevolg, dat wij nog wel eens prijzen noteerden vanaf 1.70 per 100 kg. De overigen brachten 2.50 op. De aanvoer van Deensche witte kool neemt iets toe; men maakt slechts enkele malen boven 2.40 per 100 kg. Savoye kool beweegt zich op een vrij laag niveau. De prijzen varieerden meestal van 2.50 tot 3 per 100 kg. De uien daarentegen zijn goed gevraagd, hetgeen ook in de prijzen tot uiting kwam. De middelsoort werd verhandeld tegen ruim 56.40 per 100 kg.; voor de gro- ven besteedde men van 4.805.50 en bij uitzondering eens tot 6 per 100 kg. De drielingen en de nep blijven aan den mi nimumprijs van 4 per 100 kg. gekoppeld. Voor br eekpeen bestond weer een goede belangstelling. De mooiste sor teeringen werden te Broek op Langendijk verhandeld tot 2.80 per 100 kg., te Noord scharwoude noteerden wij meerdere malen tot boven 3. Voor de kleinere sorteering noteerden wij van 11.60. De b i e- tenprijzen zijn weinig veranderd. Naar gelang van de grootte werd hiervoor van 1.20 (den minimumprijs) tot 3.20 per 100 kg. betaald. De aanvoeren van spercieboo- n e n beginnen aanzienlijk te verminde ren. De prijzen loopen sterk uiteen. De no teeringen varieerden van 924 per 100 kg. waarbij de kwaliteit natuurlijk den doorslag geeft. Kassnijboonen gingen tegen prijzen van 2024 per 100 Druiven brachten 2532 op; Alicante voor export 40 per 100 kg. Bloemkool komt aan de Langen dijker veilingen slechts in geringe hoe veelheden. De prijzen varieerden van 7.5010 per 100 stuk.s Aangezien het vervoerverbod voor de verschillende aard appelsoorten nog steeds geldt, was de aan voer Oan aardappelen vrij onbeduidend. De meeste aardappelen kwamen nog te Noord scharwoude aan de veiling. De blanke Eigenheimers noteerden vanaf 3.80 4.20, Schotsche muizen van 2.503.80 en Bintjes 3.10 per 100 kg. A n d ij v i e werd voor 11.60 per 100 struik door de conservenfabrieken af genomen. DE VEILINGEN IN KENNEMERLAND. Wat in geen weken is gebeurd, heeft in de week van 14 tot 21 October plaats ge had: er zijn producten doorgedraaid. Veel was het niet, doch de groote aanvoer van andijvie was hieraan debet en ook de ver minderde kwaliteit van de zomervruchten. Voorts was de handel stug, wat ook wel verklaarbaar is met de hooge prijzen. Ver der viel nog op de geringe aanvoer van fruit. De druiven die andere jaren grooten- deels door de lage prijzen zoo lang moge lijk aan de markt bleven, zijn nu door de hooge prijzen vlug geruimd en de toch al- kleine aanvoer van vruchten is tot de helft terug geloopen omdat het vrije vervoer van appelen nu zelfs ook van afval is stop gezet. We zullen de komende weken en vooral dezen winter beleven dat er zoo goed als niets aan de markt komt. Andijvie werd voor de oude prijzen van voor enkele weken geleden 11.60 per 100) gedeeltelijk geplaatst. Bloemkool was als gemiddelde over de week lager in prijs dan we gewoon zijn. Ie soort gold f 7.3012, tweede soort 4i 5.50 per 100 st. Sla, voor zoover nieuw gewas, was duur; afwijkende kwaliteit was waarde loos. De prijzen varieerden van 1f 4.30 per 100 st. Komkommers en spruiten waren duur, resp. 67.30 per 100 st. en 8.80— 20.60 per 100 kg. Roode kool ging van f 3.806.50 en groene kool 2.304.60, witte idem van 2.202.60 per 100 kg. De restanten boonen werden voor fancy» prijzen verkocht, n.l. 20.8024.60 voor snijboonen en 11.8023.60 voor stam- boonen, alles per 100 kg. Een verrassing is de hooge prijs van uien, n.l. 4.805.60 per 100 kg. De niet genoemde groente en fruit werd verkocht voor prijzen als in de vorige week. HET NOORDHOLLANDSCH VEEVOEDERBUREAU. Waar de stalperiode weer begint te nade ren, meenen wij er goed aan te doen de veehouders weer eens te wijzen op de ge legenheid die er bestaat tot het verkrijgen van gratis inlichtingen, omtrent de wijze van voeren, prijsvergelijkingen voor zoover mogelijk enz. Het Noordhollandsch Veevoederbureau is een commissie, gevormd door vertegenwoor digers der landbouworganisaties (Holl. Noorderkwartier, L. T. B., C. B. T. B., en H. M. v. L.), is dus een instelling van en voor den boerenstand. Het secretariaat wordt waargenomen door den rijksveeteelt- consulent, en het doel is bevordering eener doelmatige veevoeding in de ruimst moge lijke beteekenis. De adviezen worden kosteloos verstrekt en iedere veehouder in Noordholland heeft het recht hiervan gebruik te maken. Men kan zich daartoe mondeling of schriftelijk tot het bureau wenden. Wil men voeder middelen of producten gaan voeren, terwijl men onbekend is met eigenschappen en ge halten, zoo is het ongetwijfeld gewenscht hieromtrent nadere inlichtingen in te win nen. Nu men voor het rundvee slechts weinig krachtvoer zal krijgen, zal het berekenen van krachtvoer-rantsoenen wel niet worden gevraagd, te meer waar enkel mengsels be schikbaar zijn. Nu men vrijwel alleen op ruwvoedermiddelen is aangewezen, zal men daarentegen in prijsvergelijkingen tusschen deze verschillende voedermiddelen nog wel méér belang stellen dan voorheen. Van groot belang is ook de verdeeling van het beschikbare ruwvoer over de stalperiode, alsmede over de verschillende diergroepen (kalveren, kalfvaarzen, oudmelksche-, nieuwmelksche koeien). Degene die zich mondeling tot het vee- voederbüreau willen wenden, kunnen dit doen op de navolgends marktdagen: Maandags te Amsterdam van 1012 uur in het café op de Veemarkt; Dinsdags ta Purmerend van 9.3012 uur in hotel „Da Doelen" bij J. Bakker, ass. v. h. bureau; Donderdags te Schagen van 1012 uur in café de Beurs (Boontjes); Zaterdags te Hoorn in hotel „De Keizerskroon" van 10— 12 uur; te Alkmaar dagelijks in het Land- bouwhuis. Het Noordhollands Veevoederbureau Landbouwhuis Alkmaar. 245. Jetje kreeg geen verlof, maar toen zij de kans schoon zag, sprong zij over het hek en liep stilletjes weg. De mensen in de straten probeerden haar tegen te hou den, doch zij liep iedereen omver, die haar te na kwam. Toen vluchtten de achtervolgers. 246. Zij iiep door weilanden en bossen, door dorpen en steden, sprong over hekken en sloten en kwam buiten adem 's avonds laat in Puffeltjesdorp aan. Door het open raam voelde zij met haar slurf de pols van den zieken Kobus. BENZINE VOOR TRACTOREN EN STATIONNAIRE MOTOREN. In de officieele publicatie inzake benzine voor tractoren en stationnaire motoren, welke in ons blad van Maandag is opgeno men, komt de volgende zinsnede voor: „Voor zoover voor de maand November nog geen benzine verstrekt kan worden, komen alleen in aanmerking de volgende werkzaamheden: dorschen, waterpompen ter voorziening van het bedrijf, en in zeer bij zondere omstandigheden grondbewerking". In dezen zin moet het woordje „geen" vervallen. LINNEN GOEDEREN NIET BUITEN DE DISTRIBUTIE. Naar aanleiding van de berichten, volgens welke het voornemen zou bestaan, linnen en halflinnen goederen buiten de distributie te doen vallen, of deze goederen tegen een minder aantal punten dan goederen van wol en katoen beschikbaar te stellen, deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat een der gelijk voornemen niet bestaat. VOERMAN TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Door het schrikken van zijn paard is gis teren de voer K. v. F. met paard en kar ir. de haven van Elburg gereden. Onmiddellijk was hulp ter plaatse en spoedig was v. F. op het droge gebracht. Hij vertoonde toen nog teekenen van leven, doch hoewel een uur lang kunstmatige ademhaling werd toege past, gelukte het niet de levensgeesten te wekken. Vermoedelijk is de man onder den wagen terecht gekomen en in de modder ge stikt. Het paard kon gered worden. Andere route naar het Zwarte Water. - Vandaag zal de nieuwe scheepvaartroute langs den rand van den Noordoostelijken Polder van het Zwarte Water naar het IJsel- meer in gebruik genomen worden. De nieu we langs den meerdijk gebaggerde geul zal dan voor het verkeer worden opengesteld met gelijktijdige sluiting van de route door het Zwolsche Diep. De nieuwe geul is onge veer 16 km lang; de breedte bedraagt ten minste 70 meter bij een diepte van 3.10 meter N.A.P. Een nieuwe functie. - Als opvolger van mr. dr. R. van Genechten is tot hoofd van de afdeeling Vorming van het hoofdkwartier der N.S.B. benoemd mr. M. M. Rost van Ton ningen. In verband hiermede zal deze zijn functie van hoofdredacteur van het Nationale Dagblad waarschijnlijk neerleggen. De weer- baarheidsafdeeling (WA) van de N.S.B., waarin reeds een auto- en motorcorps (AWA) is opgenomen, zal worden uitge breid met een bereden afdeeling. Als orga nisator zal optreden de heer Slob uit Hoofd dorp.. Steunverleening aan reeders. - De staatscourant van gisteravond bevat een be schikking van den secretaris-generaal, waar nemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij, waarbij is bepaald, dat uit het landbouw-crisisfonds door be middeling van de Nederlandsche Visscherij - centrale steun zal worden verleend aan ree ders van visschersvaartuigen, onder voor waarden en krachtens regelen, in die be schikking vastgesteld. NOORDSCHARWOUDE. Samenvoeging van vier gemeenten goedgekeurd met één stem tegen (de heer Heeringa). De gemeenteraad van Noordscharwoude vergaderde Dinsdagavond ten gemeente huize onder voorzitterschap van burge meester jhr. van Spengler. De heer Schrijver was wegens ziekte verhinderd. Onder de ingekomen stukken was de mededeeling van Ged. Staten, dat het uit breidingsplan voor deze gemeente is goed gekeurd. De heer van den Abeele infor meerde naar aanleiding hiervan of reeds plannen bestonden bij B. en W. ten aan zien van dit plan. De voorzitter antwoord de, dat B. en W. hiervoor nog geen gele genheid hadden gehad. Men zal ei spoedig op terug komen. Ten behoeve van het gemeenschappelijk gasbedrijf en de gemeente werden reke ning-courantovereenkomsten aangegaan resp. tot bedragen van 15990 en j 16900. Op verzoek van den heer J. Leegwater besloot de raad de uitzending van diens zwakzinnigen zoon naar een gesticht voor zwakzinnigen te bekostigen, onder voor 2) Nu stond hij eveneens op de straat en hij wilde langzaam naar de auto van Peters toegaan, doch toen traden de drie mannen hem in den weg. Peters zag, dat één ervan hem zelfs aan zijn mouw vasthield. Ze spraken hem zacht doch heftig toe en we zen op hun eigen auto. Ze wilden hem me- denemen. Maar de man met het snorretje a la Clark Gable duwde ze opzij en wilde naar den wagen van Peters. Toen pakten de drie mannen hem eenvoudig beet sn probeerden zij hem mee te sleuren. De ele gant gekleede man verweerde zich evenwel heftig. „Hé, meneer!" riep hij Peters toe, „helpt u me eens!" Peters, die weinig sympathie gevoelde voor de drie vreemde heeren, kwam dade lijk terug. „Laat los! Voor den drommel, hoe komt u erbij Een van de drie liet werkelijk los, maar hij deed dat slechts om zich tot Peters te wenden. „Niks daarvan", zei hij streng, maar met een gebrekkig accent. „Wij zijn politie! Wij politie!" Tegelijk met deze woorden deed hij een poging, Peters beet te pakken en hem terug te dringen. Maar Peters had zijn geduld verloren. „Een rare politie! Blijf met je poten van me af!" De man deed dat niet. Integendeel, hij trachtte met een zekere snelheid een of an der voorwerp uit zijn zak te halen. Peters, die terecht aannam, dat het geen zakje bonbons was, dat zijn tegenstander in zijn zak zocht, begon er eindelijk op los te slaan. Daar juist dit erop los slaan een van de dingen was, waar Peters uitstekend ver stand van had, viel de man in de sloot en bleef hij daar liggen. Peters keerde zich daarop tot de beide anderen, alsof nu eerst zijn strijdlust goed was opgewekt. „Loslaten!" Ze lieten den, man met het snorretje los. De snelle verdwijning van hun kameraad in de sloot had hen respect voor Peters doen krijgen. De man met het snorretje greep in zijn zak en haalde een revolver te voorschijn. „Zoo, nu kunnen we wegrijden!" „Hé, zeg! Wou u die drie Ze pro beerden toch De man met het snorretje stapte echter in Peters' auto, steeds het wapen op de an deren gericht houdend. „Kom vooruit!' zei hij ongeduldig. „Nou, mij goed!" bromde Peters. „Mij hebben ze niets gedaan. Maar als ze mij wat gedaan hadden Hij zette zich aan het stuur en reed weg. De beide elegante heeren bleven achter, terwijl zij de auto een oogenblik zonder zich te bewegen na staarden. Daarna gingen zij haar de sloot en trokken ze hun makker eruit. „Ik mag u van dit alles wel een verkla ring geven", zei de man met het snorretje twee kilometers verder. Hij sprak heel langzaam en moest elk woord zoeken. „Ik kan heel moeilijk kent u Engelsch?" „Yes". Peters kende Engelsch. Dat moest de man met het snorretje heel plezierig vinden. Hij toonde zich ver heugd. Hij heette Henry Stevens. Hij had een exportzaak in Amerika, dat wil zeggen, zijn vader had die. Hij had zaken in Euro pa te doen. Het was hier erg mooi. Peters, die zoo nu en dan in zijn spie geltje den weg achter hem afkeek, om te zien, of de drie vreemde heeren soms weer zouden opduiken, werd ongeduldig. „Dat is alles goed en wel, mijnheer Ste vens, maar wat wilden die drie kerels van u?" Henry Peters nam een spiegeltje uit zijn zak, begon zichzelf uitvoerig te bekijken en trok zijn das recht. „Niets van beteekenis, mijnheer - mijn heer -" „Peters!" „Zoo, mijnheer Peters. Het was maar een onbeteekenend incident. Die drie men- schen wilden me maar een beetje ontvoe ren". „Ontvoeren?" vroeg Peters verbaasd. „Waarheen dan?" „Dat mag de duivel weten", zei Stevens, zijn snorretje opstrijkend. „De duivel mag weten waarheen". Korten tijd zwegen de beide mannen. Daarop vroeg Peters tamelijk naïef: „Bent u dan rijk?" „Tamelijk", antwoordde Henry Stevens eentonig. „En bent u Amerikaan?" „Ja, Amerikaan". Peters' weetgierigheid was nog niet be vredigd. „Die drie kerels, die u in hun auto wil den meenemen, waren dat dan ook Ame rikanen?" Stevens haalde zijn schouders op. „Geen idee. Misschien. In ieder geval zit ten ze al een heelen tijd achter mij aan". Peters schudde zijn hoofdf. „Ik begrijp u niet, mijnheer Stevens. Waarom heeft u die drie kerels niet bij de eerste de beste politiepost laten arrestee ren?" Stevens wendde zijn hoofd om en keek Peters spottend aan. „En op welke beschuldiging dan? Omdat ze achter me aan zaten?" „Nu ja", zei Peters, „dat klopt. Maar nu dan, nu die lui gepoogd hebben u in hun auto te sleepen, nu kunt u met hen toch korte metten laten maken. In de eerstvol gende stad kunt u aangifte doen!" „Dat denkt u maar. Ze hebben me alleen maar uitgenoodigd, mijn tocht met hen te vervolgen. Mogelijk hebben ze het wat op dringerig gedaan En wij zijn het slacht offer van een misverstand, we maken ons belachelijk". Peters sloeg met de vlakke hand op zijn stuurrad. „Nou, hoort u eens. U weet heel zeker, dat die kerels geweld tegen u wilden ge bruiken, en ik weet het ook is dat geen bewijs genoeg? Terwijl ik eerst een van hen een opstopper heb moeten geven om de krachtsverhouding duidelijk te maken?" „Dat is niet genoeg", zei Stevens ver veeld. „Die drie lui beweren natuurlijk het tegendeel en wie zal de politie dan geloo- ven? De slag, die u aan een van hen hebt gegeven, was overigens goed, die moet U mij eens leeren. Kunnen we in de eerst volgende stad wat eten?" „Natuurlijk kunnen we dat", antwoord de Peters. „We moeten ook uw auto nog uit de sloot laten wegsleepen". „Goed. Wilt u dat voor mij in orde ma ken? Het kost mij zooveel moeite, alles precies uit te leggen". „Graag", zei Peters. „We zullen den wa gen meteen hier laten repareeren; binnen acht of tien dagen kunt u er dan weer mee rijden". „Neen, zoo niet', zei Stevens. „Ik zal hem maar voor een kleinigheid verkoopen, ik kan niet wachten totdat hij klaar is. Tijd is geld en bij mij beteekent het tamelijk veel geld, meer dan de wagen waard is". Opschepper! Dat was het eerste, wat Pe ters dacht. Hij wist, dat ook rijke lieden precies van de waarde van hun wagen op de hoogte zijn en zelfs, als ze hem verkoo pen, tamelijk hooge eischen stellen. Zou deze Stevens daarop een uitzondering ma ken? Zouden zijn zaken werkelijk zoo om vangrijk zijn, dat een auto daarbij geen be teekenis was?" .(Wordt vervolgd),

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6