Agenda GRIEPWEER! VICKS HOESTBONBONS DISTRIBUTIE-VADEMECUM fllkmaarsclte Courant AMSTERDAMSCHE BEURS £aat$te &ecichten 3ietk Sxhoot Het nieuwe Gymnasium. Brandbommen op Den Helder. Voor den centrale raad van beroep. BURGERLIJKE STAND Heeft U zich reeds geabon neerd op het van de Vraag een bestelbiljet EERST». BLAD Alkmaar, Vrijdag. De raad vol bewondering over de schepping van den heer Kirkenier. Op uitnoodigmg van den burgemeester begaf de raad zich gister, na afloop van de raadsvergadering, collectief naar het nieuwe gymnasium, dat vóór enkele weken met stille trom, ook vooi de leerlingen van de Handelsschool, in gebruik is genomen. Wij gaven destijds reeds een uitvoerige beschrijving van het te stichten gebouw en brachten reeds toen den bouwmeester, den heer Kirkenier, adjunct-directeur van Ge meentewerken, een compliment voor zijn echt Hollandsche schepping. Nu het gebuuw gereed is gekomen willen wij er nog aan toevoegen, dat ons bezwaar tegen de plaats gaarne door ons wordt ingetrokken. Het rustige gebouw van Hollandsche klinkers past zeer goed bij de omgeving aan. De archi tect heeft op geniale wijze van de hem be schikbare ruimte gebruik gemaakt. Vooral de binnenplaats is van een weldadige rust,, die de leerlingen bij het onderwijs ten goede moet komen. Wij waanden ons, ook in de gangen, in één van de Middeleeuwsche kloosters waarvan men er nog zooveel in Vlaanderenland aantreft, echter met dit verschil, dat dit gebouw aan de eischen van onzen tijd: „licht en lucht", voldoet. Alkmaar is in het nieuwe gymnasium zijn mooiste onderwijsinrichting rijker gewor den en wanneer binnen enkele jaren de na tuur het aanzien van het nieuwe heeft wegge nomen, dan zal dit gebouw er staan als een bewijs, dat Alkmaar in het midden van de twintigste eeuw onder zijn ambtenaren een bouwkundige telde, wiens naam door deze schepping zal blijven voortleven. Voor het beschikbaar gestelde geld heeft de heer Kirkenier een maximum aan nuttig effect en deugdelijkheid bereikt, zonder de schoonheid te verwaarloozen. De indruk van de raadsleden bij het be zichtigen van het gebouw was overweldi gend. Algemeen werd de toepassing van het moderne materiaal bewonderd en Alkmaar gelukkig geprezen, dat dit onderwijsgebouw nog tot stand is gekomen voor den tijd waarin de daarvoor beuoodigde materialen niet of nauwelijks te verkrijgen zijn. Het werken in dergelijke leslokalen en labo ratoria moet op de leerlingen van gunstigen invloed zijn en de rector, dr. Hemelrijk, ver heeft kunnen constateeren, omdat de leerlin- zekerde met trots, dat hij dit thans reeds had kunnen cónstateerer, omdat de leerlin gen met het onderwijs al weken verder wa ren dan het vorige jaar om dezen tijd. Bewondering gevoelde men ook voor de prachtige aula, waarin de accoustiek, dit werd reeds dadelijk door een korte voor dracht van den heer Grondsma bewezen, zeer goed is. Waar men van rijkswege het geld voor een aula en een gymnastieklokaal niet had toegestaan, daar gevoelde men al gemeen bewondering voor den bouwmees ter, die er in geslaagd is met een vernuf tig opbergsysteem de aula in korten tijd in een gymnastieklokaal te veranderen. Prac- tisch is de aula regelmatig gymnastiek lokaal, waarvan door verschillende onder wijsinrichtingen een druk gebruik gemaakt wordt. Slechts wanneer dit noodig is wordt de zaal als aula ingericht. Reeds bij het binnenkomen in de hall treedt de blijheid de leerlingen tegemoet door het prachtige licht, dat er door het fraaie glas-in-loodraam binnenvalt. Dit glas- in-lood, vervaardigd door den te Ber gen wonenden kunstenaar Piet Worm (oud- Alkmaarder), is een symphonie van kleuren en symbolische voorstellingen, onder de spreuk van Vondel: ,,Wat is schoonheid? Wat is de roem der jonkheid anders dan een bloem". Het geheel is tr op gericht de leer lingen blij te stemmen en de architect was er dan ook ten zeerste verheugd over, dat dit werk van den jeugdigen kunstenaar zoo prachtig bij de architectuur aanpast. Wij betreuren het slechts, dat Alkmaars bevolking door de tijdsomstandigheden niet in de gelegenheid is gesteld dit waardevolle Alkmaarsche bezit in oogenschouw te ne men. Wanneer dit alsnog geschiedt voor een sympathiek doel, dan zijn wij er zeker van, dat een daarvoor te heffen entree een aar dig sommetje zal opbrengen. Het A. N. P. meldt: Hedenmorgen heeft 'een Engelsch vliegtuig verscheidene brand bommen in de binnenstad van Den Helder neergeworpen. Tal van huizen werden ge troffen, doch in vrijwel alle gevallen wist men de projectielen onschadelijk te maken. Een huis in de binnenstad staat echter in vlammen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Nader meldt het A.N.P., dat explosieve bommen zijn terecht gekomen op een wei land aan den Middenweg achter de Huy- gensstraat en op een terrein tusschen de Hector Treubstraat en Boerhaavestraat, waardoor van enkele honderden huizen de ruiten en daken zijn vernield. De bommen lieten groote trechters na en in de Hector Treubstraat hebben zij een aantal huizen geheel in puin doen storten. Doordat de meeste bewoners vannacht niet aanwezig waren, zijn er, voor zoover be kend, geen persoonlijke ongelukken te be treuren. De schade strekt zich echter uit tot een groot gedeelte van deze wijk. Zoowel in de Boerhaavestraat als in de Hector Treub straat, van Leeuwenhoekstraat, Huygens- straat, Middenweg, Sluisdijkstraat en Pa rallelweg zijn de ruiten vernield. Tien tot vijftien brandbommen kwamen terecht in woningen in de Goversstraat, Parallelweg, Basstraat en aangrenzende straten. Ook hier waren de meeste bewoners afwezig, doch door het kranige en door tastende optreden van één der bewoners De kwestie van den directeur der reiniging te Den Helder. Uitspraak nu bepaald op 14 Nov. De Centrale Raad van Beroep te Utrecnt heeft zich ten tweeden male bezig gehouden met de zaak-Maas, welke betreft het oneer vol ontslag van den directeur van de ge meentewerken en gemeenteplantsoenen te Den Helder. Deze zaak diende na arbitrage reeds op 19 September voor den Centralen Raad van Be roep. De president, mr. Beumer, bepaalde de uit spraak aanvankelijk op 10 October, doch in verband met een nader onderzoek achtte men het wenschelijk, de zaak alsnog voor den Centralen Raad van Beroep in behandeling te nemen, alvorens tot een uitspraak te komen. De Raad was van oordeel geweest, dat in deze zaak gehoord diende te worden de directeur van de scheepswerf „De Merwede" uit Hardinxveld, die als getuige opheldering zou kunnen geven over het bedrag van drie duizend gulden, dat als steekpenning aan den heer Maas zou zijn afgedragen. De president vroeg o.a. aan dezen direc teur-getuige: „Is het waar, dat de heer Maas drie dui zend gulden heeft geëischt als aandeel van zijn moeite?" Get.: „Dat is juist en inderdaad kwam den heer Maas een dergelijke soms gelds toe, want hij heeft ontzaglijk veel gedaan om zijn uitvinding te vervolmaken". Pres.: „Heeft u, toen er een schip aan Den Helder geleverd kon worden, gezegd: nu moet Den Helder maar in eens betalen wat de heer Maas wil hebben, zijnde drieduizend gulden?" Get.: „Ik kan dat misschien hebben ge zegd, maar ik heb er in ieder geval niet naar gehandeld, want de gemeente Den Helder heb ik alleen in rekening gebracht de prijs- verhooging van het ijzer, terwijl ik uit mijn eigen kas drieduizend gulden heb uitbe taald, zelfs zonder dat daarvan de scheeps werf nadeel had". Nadat de verdediger, mr. Buiskool, eenige vragen tot den getuige had gericht en na hei getuigenverhoor het woord verkreeg, zette deze zijn pleidooi voort. Spr. meende, dat de zaak thans duidelijk is te overzien. Er staan, naar zijn meening, drie punten vast. Ten eerste dat de heer Maas die drieduizend gul den niet heeft ontvangen in zijn functie van directeur van Gemeentereiniging, ten tweede dat die soms gelds alleen is uitbetaald als gevolg van een relatie (voor gemaakte kos ten naar het buitenland) en voor zijn be moeiingen en tenslotte, dat de gemeente Den Helder niets te veel heeft betaald, al thans, dat de heer Maas die drieduizend gul den niet uit de gemeentekas heeft ontvan gen. Op grond van deze voor den verdediger vaststaande feiten vroeg mr. Buiskool nietig verklaring van de uitspraak van het scheids gerecht. Nadat de burgemeester van Den Helder, mr. G. Ritmeester, van het woord had af gezien, bepaalde de voorzitter van den Cen tralen Raad van Beroep de uitspraak op 14 November. DE NEDERLANDSCHE UNIE TE ALKMAAR. Het Gewestelijk secret ariaat van de Nederlandsche Unie te Haarlem, heeft als plaatselijk comité voor Alkmaar de vol gende personen benoemd: mr. D. Bosscher, voorzitter; mr. H. Lesterhuis, secretaris penningmeester; Herms. van Oosterum, algemeen propagandaleider, J. F. Le Blansch, M. C. Cornelissen, mevr. A. M. H. Grootvan Heugten, J. Vleugel, ir. D. A. Wittop Koning. Het plaatselijk comité opent Zaterdag a.s. om 10 uur een winkel van de Neder landsche Unie, in de Schoutenstraat nr. 30, waar tevens het plaatselijk secretariaat wordt gevestigd. Aldaar kan men zich als lid opgeven en is alle propagandamateri aal, zooals insignes, brochures, bladen, verkrijgbaar. De gelegenheid tot inschrijven van leden bij de wed. Oud-Bruin, Houttil 9, blijft bestaan. De heer J. Homan, Baanstraat 6a, blijft in functie als colportageleider. HEBBEN OF ZIJN? Als historisch wordt ons uit Heerhugo- waard medegedeeld: Meester heeft met het onuitputtelijk geduld des onderwijzers voor de zooveelste maal aan de klas het verschil in gebruik van de hulpwerkwoor den hebben en zijn uitgelegd en met voor beelden toegelicht. En Wim, wat is het nu: We hebben naar Alkmaar geloopen of we zijn naar Alkmaar geloopen? Prompt klinkl het antwoord: We benne naar Alkmaar geloopen, meester." ALKMAAR. ONDERTROUWD: Abram Vroegop en Maria Paap. Engel- mundus Stam eri Maria E. van Westen. Gerrit Stam en Alida C. Heijde. Cornelis M. de Wit en Pieternella Pauw. OVERLEDEN: Jan A. Hoekmeijer, wedr. van P. J. Palle- mans, 78 jaar. Izaak J. Couvée, gehuwd met A. van der Linden, 71 jaar. Bioscopen. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Mazurka (rom.-sens.); hoofdrollen Albrecht Scbönhals, Pola Negri, Ingeborg Theek, e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnummer De avonturier van Parijs (rom.-sen.); hoofd rollen Peter Voss en Karin Hardt. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Roode Orchideeën (avonturen- en spionnage- film); hoofdrollen Olga Tschechowa, Al brecht Schönhals, Walter Jansen, Camilla Horn. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnummer Dansmeisjes (rom.-dram.)hoofdrollen Lucie Höflich, Charlotte Thiele, Carl Raddatz, Harald Paulsen e.a. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 27 October. 6 uur, 't Gulden Vlies, soirée The A. D. S. Everybody. Grotriaa-Steinregq PIANO'S YPMA Langestr. 69 DE KAASMARKT. De markt leverde heden een rustiger beeld dan de vorige week. De aanvoer, een 60.000 kg, tegen 106.000 kg in dezelfde week van het vorig jaar, was gelijk aan die van de vorige week. Heden werd ter markt de kaas aange voerd die voldoet aan het vastgestelde vochtgehalte. Het weer werkte bovendien mede om aan de kaas de gewenschte hard heid te geven, zoodat de kaas van heden meer voldeed als die van de vorige week en slechts één stapel geblokkeerd werd, om dat, naar het oordeel van den keurmeester, het geen kaas was waarvoor de thans gel dende hoogsten prijs van 35.25 per 50 kg betaald mag worden. Nog geen 15 pet. van den aanvoer bestond heden uit 20 plus kaas. Op verzoek van handel en producenten zal de markt de volgende week om 10 uur aanvangen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar, de volgende voor werpen als gevonden gedeponeerd in het tijdvak van 1724 October: kettinkje waaraan 3 sleutels, kinder armbandje, pakje deurknoppen, mantel ceintuur, huissleutel, ring met sleutels, textielkaart, pakje boorden, een nieuwe pet, regencape, dameshandschoen, cein tuur, dop van kinderwagen, zwarte regen pijp, boodschappentasch, kinderwantje, pasfoto, portemonnaie n.et inhoud. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende personen, de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven in hetzelfde tijd vak: belastingmerk, J. v. d. Berg, le Tuin dwarsstraat 21; bosje sleutels, G. Roskam, Meerweg 12; rozenkrans, I. Klompmaker, Nieuwlandersingel 29; portemonnaie met mh., lunchroom Valk, Houttil; bankbiljet, W. Bakker, Stroomerlaan 1, Bergen; bank biljet, Smit, Rippingstraat 19; duimstok, J. Stroomer, Spoorstraat 63; glacé hand schoen, A. Winder, Geestersingel 142; autoped op luchtbanden, J. Haker, Kenne- mersingel 21; hengselmandjè, J. v. d. Pol, Lyceumstraat 17; polshorloge, C. Vlaar, Stuartstraat 72; glacé heerenhandschoen, J. Molenaar, Oudegracht 233; pakje „Smelta", J. Balder, Ramen 30; schepnet, leeren jekker en tasch, P. van Langen, Voormeer 19; gouden damespolshorloge, van den Berg, Willebrordótraat 64, IJmui- den (O.); vulpenhouder, J. Hoek, Zeglis 42; broche, alsmede een bruin jongens petje, W. Roemer, Heiligland 8; taalboekje, F. Bijwaard, Laat 219a; vulpootlood, J. Amoureus, Geesterweg 16; belastingmerk in étui, C. Nijens,. Kerkweg 11, Limmen; tabakszak met pijp, A. H. Meyes, Straat weg 27a, Heiloo; textielkaart, N. Broer- sen, Hoornscheweg 10b; regenkapje, V. de Graaf, Laat 187; portemonnaie met inh., J. Florijn, Stuartstraat E 6; zwart kinder schoentje, C. Colpoolse, Liefdelaan 23; ro zenkrans in étui, H. v. d. Sluis, Hoever- kade 6a; kinderwantje, M. Spiekerman, Heul 34; houten vuilnisbak, mevr. Geus, Eikelenbergstraat 2; belastingmerk, A. C. Zijp, Oudegracht 19; portemonnaie met inh., N. de Weerd, Blaeustraat 22. Indien men weder in het bezit is van een gevonden voorwerp, dient men hiervan kennis te geven aan het bureau van poli tie te Alkmaar. van de Goversstraat, den heer van Meer, die verschillende brandbommen uit woningen wist te verwijderen, is voorkomen, dat hier groote branden ontstonden. De politiebrand- weer heeft nog enkele kleine branden ge- bluscht. SCHERMERHORN. Winterhulp. - Woensdagavond had in het gemeente-lokaal van de school de uit- deeling plaats van de ingeleverde dekens, enz. In totaal waren ingeleverd 41 stuks, waarvoor 39 aanvragen waren binnen gekomen. De leiding berustte bij den heer Klippel, leider van de distributie. Deze sprak zijn voldoening uit over de medewerking bij de ze winterhulp en dankte de dames Krul, Plevier en Plugboer voor haar moeilijk werk om de ingeleverde dekens en kleeding- stukken te keuren en den heer Luijt, die als deskundige hen hierbij had ter zijde gestaan. Bij loting werden aan de aanvra gers toegewezen 5 dekens, 8 jassen, 15 da mesmantels, 9 kindermantels en één hee- rencostuum, welke kleeding en dekking dankbaar werden aanvaard. Naar Duitschland. - Van deze gemeente is een werkiooze arbeider naar Duitschland vertrokken. HOORN. Verplaatsing. - De ontvanger der registra tie en domeinen, de heer B. van Driel al hier, is verplaatst naar het kantoor dier middelen te Groningen. HEILOO. Opheffing Huis- en Kraamverzorging. - Naar we vernemen zal het bestuur .van Het Witte Kruis aan de algemeene verga dering voorstellen om de onderafd. Huis- en Kraamverzorging op te heffen. HEERHUGOWAARD. Wij groeten U, die ons gaan verlaten. - 'We kregen de nieuwe telefoongids voor het per 29 October bij den automatischen dienst aan te sluiten traject, omvattende Burgerbrug, Heerhugowaard, N.-Niedorp, Obdam, Oterleek, Oude-Niedorp, Span broek en Warmenhuizen in handen. Dat deel van het oude plaatselijk net, hetwelk als Heerhugowaard blijft aange geven, heeft als kengetal K 2264, doch is aanmerkelijk gewijzigd. Het geheele zuidelijk deel van het vroe gere net-Zuid, begrensd door een lijn, loopende van den Broekerhoek achter de woningen aan de noordzijde van den Bas- serweg langs naar den Middenweg en van daar schuin naar het punt waar Kabel en Her.sbroekerweg samenvallen en bevat tende 27 aansluitingen, komt voortaan onder kengetal K 2266 (Oterleek). Van noord, tellende thans 13 aansluitin gen, komt de eenige verbinding in Veen- huizen (Rentenaar) onder den kring N.- Niedorp. De rest komt onder Heerhugo waard, dat thans begint met een totaal van 53 aangeslotenen. Abonné's in Noord (Verlaat en Laan- weg) voorheen bij Oude Niedorp aange sloten, blijven in dien kring gehandhaafd. De aansluiting in den Boterweg (de Geus) blijft onder Broek op Langendijk). Help Uw keel infectie voorkomen met de beproefde geneeskracht van (Ongecorrigeerd.) BOMMEN OP SLIEDRECHT. Het A.N.P. meldt: Vanochtend heeft een Engelsch vliegtuig een viertal bommen boven het westelijk deel van Sliedrecht laten vallen. Een groot aantal huizen werd beschadigd, waarvan eenige zeer ernstig. Honderden ruiten zijn gebroken. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 27 OCTOBER 1940. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Prins van Wijn gaarden. Kapelkerk, 10 uur, ds. Kleyne; 4 uur, ds. Warners. Remonstrantsch Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold (coll. Gustaaf Adolf-ver- eeniging). Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. ten Rouwelaar, van Zwolle. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper (herdenking kerkhervorming). Geref. Kerk, 9.30 uur, de heer van Eerden; cand.; 3 uur, ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst, Vrije Ev. Gem., in De Unie, 10 uur (on derwerp: „In tijd van zorg toch niet be zorgd") en 6.15 uur (Gedachtenis Hervor ming), ds. Ruys; Donderdagnamiddag 4.15 «uur, hervormingsrede, Brouwerstr. 31. Ned. chr. gemeenschaps'oond, Zondag middag 3 uur jongeliedensamenkomst, Houtweg 8; Donderdagavond half acht bijbelbespreking mannen, Houtweg 8; Vrij dagavond 7.30 uur bijbelbespreking vrou wen, Oudegracht 208; Zaterdagmiddag half vijf bidstond, Oudegracht 2Ö8. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; Zaterdagavond 7 uur bidstond; Zondag 10 uur heiligingsdienst, 3.30 uur zangdienst, 7 uur openbare verlos singssamenkomst; Dinsdagavond 7.30 uur soldatensamenkomst; Donderdagavond 7.30 uur heiligingsdienst; alle diensten staan o. 1. v. kapiteine N. Dijkmans. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat no. 9; 10 uur wijdingsdienst, av. 7 uur heilssa- menkomst; Dinsdagavond 7 uur comman dant G. Maste. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, elf u u r, ds. van Mul- lem; onderwerp: „Coornhert's wèl-levens- kunst". BERGEN, 10 uur, ds. van den Kieboom. Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Warners, van Alkmaar. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMONDBINNEN, nam. 2.15 uur, ds. Roobol. GROET, zie Schoorl. De KERN van alle goede reclame COURANTENRECLAME Er was eens een dichter in Delden, Van wien de kronieken vermelden, Dat zijn pen en zijn pijpje (Roode Ster, dat begrijp je Hem tot 's nachts in zijn bed vergezelden! GROOTSCHERMER, 10 uur, ds. Kastein (zang kerkkoor). HEILOO, half tien, ds. Bloemhoff (onderwerp: „Kerkhervorming"). HEILOO, Ned. herv. evang. vereeniging, aan de Kerklaan, v.m. 10 uur de heer G. Dun, van Alkmaar. HEERHUGOWAARD, nam. 2 uur, ds. W. de Mooy (intrede). LIMMEN, nam. 2 uur, ds. van Mullem. OOST-GRAFTDIJK, nam. half drie, ds. Loysen. OTERLEEK, nam. 2 uur, ds. Kleyne. OUDKARSPEL, 10.30 uur, ds. Nell. OUDORP, 9.30 uur, de heer Borghardt, cand. te Alkmaar (voor ds. Warners). SCHERMERHORN, geen dienst wegens vacaturebeurt. SCHOORL, 10 uur ds. Boeke, 11.15 uur Zondagsschool. STOMPETOREN, 10.30 uur, ds. Boeren- donk. Evangelisatie, 10.30 uur, de heer Jac. van Voorst, van Amsterdam. URSEM, 2.30 uur, ds. Kastein. VEENHUIZEN, half elf, ds. van Wijk (bevestiging). WARMENHUIZEN, 5 uur ds. Boeke. WEST-GRAFTDIJK, geen dienst. WINKEL, nam. 3 uur, ds. Nell. ZUIDSCHARWOUDE, 10.30 uur, de heer Korndörffer. ZUIDSCHERMER, 10 uur, ds. Loysen. AFSCHEID EN INTREDE. Ds. L. J. van de Kam, voorheen herv. predikant te Heerhugowaard, thans te Beetgum (Fr.), zal Zondag 10 Nov. aldaar zijn afscheidspredikatie houden en den daarop volgenden Zondag zijn intrede doen in Zwolle, waar hij bevestigd zal worden door ds. A. de Jonge, em.-pred. aldaar. pPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 25 October 1940 STAATSLEENINGEN. Vor. k, 4 Nederland 1940 II 96%6 3—3V, Nederl. 1938 87 3 Ned.-lndië 1937 82% 5Yi Duitscbl. tn. verkl. 37% BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank 1121/2 Handel Mij. C„rt. v. 250 101% Koloniale Bank160'/j Ned Ind. Handelsbank 1103/* INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 115s/s CaTvé Delft Cert. 84% Nederl. Ford323 Lever Bros12?sys Philips Gloed. Gem. Bezit 189 INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 42 Anaconda Bethleb. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Phillips Oil30 Shell Union 99/,6 Tide Water 9l/16 RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber, Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChinaJapan lijn Koa Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Oeli Batavia Oude Deli Senembab172 AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka 18% Illinois Central 8% Southern Pacific 9% Southern Railw, 13% Union Pacific75 Can Pac. 3H>/16 OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NED. BANK, 25 OCTOBER. (Schriftelijke en tel.-transacties). Valuta's: New-York 1.88 3/16—1.88 9/16; Berlijn 75.28—75.43; Brussel 30.1130.17; Hel sinki 3.81—3.82; Stockholm 44.81—44.90; Zürich 43.63—43.71. Bankpapier: New-York 1.86 1/21.90 1/4; Brussel 30.0830.20; Stockholm 44.76—14 94; Zürich 43.59—43.75. 24"/l6 72B/8 ,53/< 45% 31% 20% 20% 5% 60% 398% 223 222% io8 211% 235'/, 217i/s !Ó81/5 120% 135 t>9 107% 3n/l6 100% 125 139 143 150 210% plm. 1 30 96'/, 8>% 82% 3/%-8 112% 101 160 119% 116% 84 323 129 187 41% 24% 7 3% 53/. 45% 32% 20 21% 5% 60% 400 223 223 108 237% 30 10% 9Vs 217 I <0 )29 136 108 3% 100% 126 140 144% 150% 211 170 17% 9 10 13% 74'/, 3%

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2