Duitsche en bombard» EGBERT SGHEEPMAKER's allerbeste KOFFIE en THEE TANDPASTA Mr. STEVENS UIT Verkrijgbaar bij: MAISON WAGENAAR, Schoutenstraat 14, Openbare Leeszaal en Boekerij Langestraat 85. Minimum contributie tot Januari f 1.—. Fa. K. DtK, Ritsevoort 17. Tel. 2814. U bent de eerste! GEWELDIG V00RDEELIGI FEUILLETON DOOR 0. ARDEN. DETROIT Het Italiaansch De Duce heeft genomen De ontmoeting Hitler en L Sportief en elegant, een chapeau Gebri is wat U zoekt. Coquet en chic, vlot en modern, U vindt er alle eigenschappen aan die U bekoren. Een chapeau Gebri is steeds het laatste snufje, ontworpen door artisten met dat gevoel voor mode, dat aan de Franschen eigen is. Verkrijgbaar in de betere zaken. FLINKE TUBE ZEER GROOTE TUBE TWEEDE BLAD Een jeudïge baret met vroolijk wapperende lintjes. Een echt spor tief modelletje, char mant, naïf en toch coquet, f.2.45 Een leuk gedistin geerde baret, die jong maakt. De stof •Angora - geeft iets aparts, dat ook in de andere model len opvalt f. 2.45 Een gedurfd modelletje, wie het dragen kan, staat het bijzonder aar dig en coquet Verkrijg baar in allemodetinten. <.2.45 Gebri Voor den handet: Keizersgracht 292 Amsterdam - Tel. 38773 OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. DIAMANTHANDEL. Naar aahleiding van de Vrijdag j.l. verschenen en in werking ge treden „diamantbeschikking 1940, no. 1" maakt de directeur van het bij deze beschikking ingestelde Rijksbureau voor diamant, ge vestigd in de Diamantbeurs, Weesperplein no. 4 te Amsterdam, aan belanghebbenden het navolgende bekend. Iedere verwerker of importeur van diamant, alsmede iedere han delaar in diamant, is verplicht aan genoemden directeur schiftelijk te verzoeken hem bij het Rijksbureau voor diamant in te schrij ven. Dit verzoek moet worden gedaan op een bij dit bureau te verkrijgen formulier. De aanvraag voor dit formulier moet onmiddellijk worden ingezonden. De verwerker, importeur of handelaar, die op 18 October 1940 diamant voorhanden of in voorraad had, is vérplicht daarvan schrif telijk opgave te doen aan bovengenoemden directeur, ongeacht of dit diamant al dan niet het eigendom van den verwerker, importeur of handelaar is. Men is ook verplicht het diamant op te geven, dat men bezit, doch niet zelf voorhanden of in voorraad heeft, zooals bijv. diamant, dat beleend of in commissie gegeven is. Deze opgave moet vóór 25 October 1940 geschieden. Van iedere vermeerdering van den voorraad moet binnen 2 dagen na den dag, waarop de vermeerdering plaats vond, mededeeling worden gedaan Zonder schriftelijke vergunning van den directeur van het Rijks bureau voor diamant is het aan verwerkers, importeurs of hande laars verboden diamant in eigendom voorhanden of in vooraad te hebben, te koopen, te verkoopen, af te leveren, te gebruiken, te ver bruiken, te bewerken of te verwerken. Onder verwerken wordt o.a. verstaan het zetten van diamant in sieraden. i Vakkundige reparatie-inrichting. Drinkt steeds OUD HOLLANDSCHE MELANGE Ook Uw likdoorns en eelt verdwijnen on feilbaar zeker door de onweerstaanbare werking van Gedé-zalf. Per doo« 45 cent bij Apothekers en Drogisten. „Dispargon" Is een organische stof, die door haar xachte schuimwerking tandstaenver- wljdarend werkt. H.M.V. 1 Columbia 2 Electrola 3 Parlophone 4 Odeon 5 Decca 6 Gloria 7 Telefunken 8 Alle merken gramofoonplaten, welke U in extra ruime ver scheidenheid kuut uitzoeken en hooren bij de Wist U, dat Uw hand de eerste is, die dat blanke, kristalzuivere NEZO keukenzout aanraakt? Zóó hygiënisch is de bereiding en de verpakking. NEZO is 't fijnste keuken- zout, dat uit Neetlands /jp bodem gewonnen wordt. En 't voordeeligste! Pet kilopak: h. 1 3 cent lJ Y Ons laboratorium ontdekte het „dispergon" en vond de nieuwe formule, die het mogelijk maakte het „dispergon" aan Prodent Tandpasta toe te voegen. Prodent is de eenige tandpasta die „dispergon" bevat. Prodent geeft U thans nóg mooiere, nog wittere tanden glanzend en blank. Poets dus voortaan trouw met Prodent iederen morgen en vooral ook iederen avond na het eten. Het is heerlijk poetsen met deze zuivere, zachtschuimende tandpasta die het tandglazuur beschermt! Tanden als parels zijn Uw loon! Langestraat 69, Alkmaar. Pick tip's cassettes ,en gewone koffergramofoons, platenberging en naalden. Heertijk schuimend I N.V. KON. NEDERL. ZOUTINDUSTRIE BOEKELO - HENGELG 3) Stevens draaide met twee vingers aan zijn snorretje en sprak verder meer tot zichzelf dan tot Peters. „Als ik de auto daar laat liggen, verlie zen ze mijn spoor. Ze zullen aan den wagen blijven hangen en wachten, totdat hij ge repareerd is. Ze durven eerst natuurlijk niet in het licht van de openbaarheid te treden. Ze zullen trachten met mij voeling te houden en daartoe zal de auto hun van dienst kunnen zijn. Wat kunnen menschen toch dom zijn, alsof het op die kar zou aan komen!" Stevens keek het raampje uit en zoo nu en dan schudde hij zijn hoofd. Peters bekeek hem eens van terzijde. Stevens zou naar zijn meening dertig jaar oud zijn. Hij droeg zijn donkere haar ln het midden gescheiden en maakte een zeer verzorgden indruk. Men zou zich niet kun nen voorstellen, dat deze man ooit in nau we aanraking met een of anderen vorm van arbeid zou zijn geweest. Zoon van rijke ouders, zorgeloos en een weinig gebla- zeerd. Maar dan, als hij zijn hoofd plotse ling omdraaide, was deze indruk verdwe nen. Stevens glimlachte maar het was geen vriendelijk glimlachje. In zijn donkere oogen straalde een wreede glans. „Ik had ze wel kunnen neerschieten, die Srie kerels", zeide hij. „Het was een gun stige gelegenheid. Bij ons had ik het waar schijnlijk gedaan, maar jullie in Europa zijn zoo verschrikkelijk zwaar op de hand, mijnheer Peters. Er zou een onderzoek worden ingesteld, dat weken lang zou du ren ik zou me weken lang hebben moe ten laten verhooren. Het zou voor Grizzard een goed lesje geweest zijn maar het is beter zoo! Kunnen we in de volgende stad goed eten?" Peters, wien de gedachtengang van zijn reisgenoot wat vreemd toescheen, knikte. „Ja, dat kan. Wie is Grizzard?" „Grizzard?" Stevens bewoog zijn hoofd hoe en weer. Iets ergs! Een vreeselijke vent. Persoonlijk heb ik nog nooit de eer gehad. Zeg, dat bier bij jullie is eenvoudig heerlijk. Ik heb er bij eiken maaltijd een behoorlijke hoeveelheid van gedronken en na afloop niets ervan gemerkt. Het doet je goed. Bent u getrouwd?" „Neen", antwoordde Peters. „Er is nog niemand geweest, die mijn innerlijke waar de ontdekt heeft. En u?" „Ook niet". Stevens glimlachte weer spottend. „Mijn waarde, ik bedoel de ma- terieele heeft al menigeen ontdekt. Het was niet steeds gemakkelijk het hoofd uit den strop te trekken. Bij ons in Amerika is er een soort vrouwen, die daar speciaal op uit zijn, moet u weten; een compromitteerende situatie, twee omgekochte getuigen, een aanklacht wegens trouwbreuk tien tot vijftuigduizend dollar schadevergoeding". „Dat is alleen maar de schuld van jullie eigen idiote wetgeving", zei Peters. „Bij ons bestaat zoo iets niet de hemel zij dank! Dat daarginds, wat u daar ziet, daar kunnen we wat gaan eten". „Uw auto loopt tamelijk langzaam! Hij hoort eigenlijk al op het kerkhof, hé?" „Hij is zeven jaar oud", antwoordde Pe ters beleedigd. „Ik heb hem pas zes maan den, maar hij heeft me nog nooit in den steek gelaten. Hij haalt nog altijd de zeven tig en dat is voor mij voldoende. Die van u haalt de honderdtwintig en hij heeft daarbij zijn hoofd gestooten. Die van u is jong, dom en onervaren, die van mij daarente gen is in den loop van den tijd wijs, en rus tiger geworden. Die van mij rijdt en brengt ons, waar we wezen willen, die van u ligt in de sloot langs den weg!" Stevens laachte. „U heeft gelijk!" HOOFDSTUK II. „Naar welk hotel zal ik u nu brengen?" vroeg Peters drie uren later, toen zijn auto reeds het asphatl van de hoofdstad onder de wielen had. „Hotel?" vroeg Stevens lijzig. „Ik had me voorgesteld, dat u me zoudt uitnoodigen bij u zelf". „Ik?" vroeg Peters eenigszins verbaasd. „Mijn heele woning bestaat maar uit an derhalve kamer en is zeker niet toereikend voor de eischen van een Amerikaanschen dollarmagnaat". „Maar ik ben heelemaal niet veel- eischend", antwoordde Stevens. „Ik hen zelfs wel eens in een kraal van een neger stam overnacht". „Ja, danPeters wist niet, of hij boos zou worden of lachen. „Dan bent u tegen iedere situatie opgewassen. Gelooft u dan, dat ze de hotels zullen afzoeken?" „Dat is mogelijk. Mijn vrienden kunnen een man bij de auto hebben achtergelaten, terwijl de beide anderen hier naar toe ko men om mijn waardevolle persoonlijkheid in het oog te houden. Ik zou ze echter ein delijk wel graag kwijt willen zijn". „Maar dan", zei Peters, „is dit ook niet de goede manier. Hebt u er niet aan ge dacht, dat ik achterop mijn auto een num mer heb?" „Ja zeker, natuurlijk. Maar uw nummer was, toen ik u inhaalde, al zoo onder het vuil, dat geen mensch het lezen kon. Wat zegt u nu nog?" „Ik zeg alleen maar, dat u de opmer kingsgave van een gangster hebt!" Peters grinnikte vergenoegd. Hij vond de kennis making tot nu toe prachtig. „Als ik nu in een hotel kom", sprak Stevens, „moet ik daar dubbel opvallen. Geen koffer en zelfs geen hoed. Bent u dat met me eens?" Peters was het ermee eens. Hij reed dus naar zijn kamers in een grooi blok van woningen, ergens in het Zuiden van de stad en noodigde Stevens uit, binnen te komen. Terwijl hij de binnengekomen post, be staande uit een gasrekening en een recla me voor autopolitoer, inkeek, scharrelde Stevens rond, terwijl hij luide zijn oordeel kenbaar maakte. Hij vond, dat hij zich hier zeer op zijn gemak zou vinden en dat het hier erg gezellig was. Nu hij zulk een pret tig onderdak had gevonden, was er niet zoo'n haast meer bij zijn vertrek. Peters liet de kaart van de politoerfirma, die hij bezig was te lezen, zakken. „Wilde u hier voor langer tijd blijven?" „Een pa dagen maar, mijnheer Pe ters", zei /ens, „totdat ik voorberei dingen heb getroffen voor mijn verdere reis". „Dat gaat niet", wierp Peters hem tegen. „Ik moet morgen al vroeg weer op reis om andere klanten te bezoeken. Het is nu juist het seizoen voor lichtgekleurde lederwa ren". „Nonsens", zei Stevens, terwijl hijzich behagelijk op den divan uitstrekte. „Doet u nu ook eens uw concurrenten een ple zier en blijft u hier. Weet u wat!! Gaat u met me mee naar Afrika!" Stevens geeuw de en rekte zich uit. „Dat is interessanter dan handtasschen verkoopen". Peters grijnsde. „Een reuze idee, maar wat moet ik daar doen?" „Het een of ander", mompelde Stevens. „Ik vind wel een baantje voor u", a.» „Dat is u toch geen ernst?" vroeg Peters nieuwsgierig. De gedachte om naar Afrika te reizen was nog zoo slecht - niet. Maar Stevens maakte slechts een beweging met de hand, mompelde iets onverstaanbaars en sliep in. Nou, goed, dacht Peters, mor gen heeft hij zijn verstand weer bij elkaar. Daarop ging hij weg om zijn auto in de ga rage te zetten. Toen hij terug kwam, vond hij Henry Stevens met een van zijn pyama's aan in. zijn eigen bed. Stevens sliep, zooals slechts menschen met een rein geweten slapen kunnen. Zijn kleeren lagen over stoelen en ever het kleed verspreid. Wat een brutali teit! Peters, die geen eerbied voor millioe- nen had, als ze hem niet toebehoorden, voelde de lust in zich opkomen om zijn gast uit zijn bed te gooien. Maar daarop be dwong hij zich, zeide tot zichzelf, dat een gast eigenlijk wel zulke voorrechten heeft, en ging op den divan liggen. Hij wilde nog een poosje over het wonderlijke avontuur van dezen dag nadenken, maar zijn ge dachten werden steeds vager en spoedig sliep hij in. Den volgenden morgen werd hij al om zes uur door den Amerikaan gewekt. „Hé, hebt u soms een schoon overhemd voor me?" „De duivel mag je halen!" antwoordde Peters en hij wierp zich op zijn andere zijde. Henry Stevens lachte. „Ik voel me door uw wenschen zeer ver eerd, mijnheer. Zonder twijfel zal de dui vel dat wel eens doen, maar waarschijnlijk laat hij me nog een beetje tijd". Peters kwam langzaam in een wat opge wekter stemming. „Daar, achterin de kast, moet schoon goed liggen. Waarom staat u nu al op?" (Wordt vervolgd). AL 142e Jaargang, Mo Berlijn, 25 Oct. (D. N. B. ben verscheidene golven Du vliegtuigen Londen, eenige Britsche Oostkust en belang Midden-Engeland met succe In een stad ten Z. W. van industrie-installaties vernield Birmingham deed 5 buitenge talrijke kleine branden ontsl Londen weer in talrijke st bommen bestookt. Italiaansche vliegers s Van het Kanaalfront, 25 Een speciale correspondent deelt mede, dat de Italiaans die strijdt in het luchtruin vaderland, van Afrika, de Zee en den Indischen Oceaa: ren aan den Engelschen he nen. Met strijdkrachten en die het fascistische Italië wa ben de Italiaansche vliegtuig Duitsche vereenigd aan dit Sedert gisteren hebben de Italiaansche bommen zien 4 voorgenomen doelen troffen de natuurlijke moeilijkhedei Italiaansche vliegers belette verrichten, zullen de meteo dernissen van Noord-Europa tegén Engeland hun stout dapperheid aan banden legj Rome, 25 Oct. (Stefani). dat het de Duce is geweest heeft een Italiaansch luchtci bezette gebied in Noord-£u ter deelneming aan de aanv land. Het Duitsche opperbe dellijk zijn toestemming, ts aansche ministerie van maatregelen voor de organi nomen. Het corps, dat on< generaal Fougier, een Itali; caansche afkomst, staat, i toegerust. Al zijn materiaal sche origine. De toesteller nieuwe bases door de lucht de hulpdiensten en depóts aangevoerd. Het corps bescl opzicht over eigen middelei wijn en sigaretten voor d komen uit Italië. Terwijl het Italiaansche t De spilmogendhedei vasteland als eer organiseer Berlijn, 25 Oct. (A.N.P.)| beperkt zich er toe, de veri ting tusschen Hitier en La maakt te publiceeren, zond commentaar te leveren. Vo len van deze ontmoeting z een aantal aanknoopingspi Uit de verschillende uitlati jongsten tijd uit Frankrijk is duidelijk geoeg de wens sche politiek gebleken om contact te komen. Het schijnt, alsof dit vei tusschen Duitsche en Fran meer heeft gegolden, dan h dagelij ksche vraagstukken, uit de behandeling van af; ties door de wapenstilstand een dergelijk vermoeden t aanknoopingspunt in de a Adolf Hitler, wat op zijn toelaat, of en in hoeverre ring in de Fransche-Duitsc alsmede in de positie van wordende nieuwe Europa z den. In dit verband verdie miek in het officieuze org helmstrasse tegen het app aan de Franschen en die vat, dat Groot-Britannië i alleen staat, de belangstel Fransche ontmoeting word strasse als een antwoord Churchill en als een weei bewering, dat Duitschlanc van Frankrijk zou willen. De Duitsche diplomatie door het denkbeeld der oi vasteland tegen Engelanc twjjfeld ook als een wegv beschouwd voor de Duit moeting. Men mag aannemen, da kenende Duitsch-Fransc slechts een schakel vormt sinds langen tijd te consta tende initiatieven van de om het Europeesche vaste heid te orgaaiseeren, het

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8