OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL. Mr. STEVENS UIT Weekend- en avond retours worden ingetrokken. GEMEENTERADEN FEUILLETON DOM D. MOED DETROIT 7) 142e Jaargang, TWEEDE BLAD De directie van de Nederland- sche spoorwegen deelt mede, dat, in verband met de aan de spoorwegen gestelde eischen ten behoeve van het economi sche leven het reizigersver keer moet worden beperkt. Deze beperking dient te worden gevonden in het verkeer voor niet noodzakelijke doeleinden. Dienten gevolge is de directie tot haar leed wezen genoodzaakt, de maatregelen, die zij de laatste jaren trof om het reizigersverkeer te bevorderen, buiten werking te stellen. Met ingang van 1 November zullen derhalve de weekeind- retours, de avondretours en de retours langer dan één dag geldig, voorloopig niet meer verkrijgbaar zijn. DOOK VALLENDE ZAK MET GRAAN GEDOOD. Gistermiddag is te Uithuizen een tragisch ongeval gebeurd, dat aan den 61-jarigen, gehuwden landar beider G. van Dam het leven heeft gekost. Van D. vervoerde per wagen zakken met graan. Op een gegeven oogenblik raakte een van de zakken los en kwam op den voerman te recht. Deze sloeg van den wagen en was op slag dood. NIEUWE UNIFORM VOOR DEN OPBOUWDIENST. Met ingiang van 1 November zal door de officieren van den opbouw- dienst bij wijze van proef een nieuwe uniform gedragen worden, die van de tot dusverre geldende verschilt door de kleur van den kraag en door den vorm van het hoofddeksel. Bij wijze .van overgangsmaat regel zullen op de uniformen voor de troepen-officieren van den op- bouwdienst de wapen- of andere onderscheidingsteekenen vervallen De diverse rangen zullen daarbij voorloopig worden aangegeven met sterren op een zwart bandje om den bovenarm en wel voor districts commandanten vier sterren, voor luitenant-kolonels en majoors drie sterren, voor kapiteins twee sterren en voor le en 2e luitenants een ster. De overjas (jekker) zal worden voorzien van blauw-groene patjes met gouden korenaren. De uniformen van de marine en van het Indische leger worden na 31 October a.s. door officieren niet meer gedragen, en die van het leger slechts in den gewijzigden vorm. Kolendampvergiftiging. - In een woning aan den Zeeweg te 's-Gra- venhage heeft zich gisternacht een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan, dat de 61-jarige mej. H. G. P. het leven heeft gekost. De kachel, welke in de kamer van het slachtoffer stond, was geheel afge sloten, met bovenstaand noodlottige gevolg. «...as*** 255. Nu moest Kobusje als ridder Halewijn trachten Dikkie Daarkomikan van Zijn ros te stoten. Het was een moeilijke rol. Er waren veel toeschouwers en Kobusje werd daar een beetje zenuwachtig van. In zijn angst streed hij zeer ongelukkig. 256. Zijn tegenstander zat rotsvast op zijn paard. Bijna zelfs had hij ridder Hale wijn van zijn paard gestoten en dan zou het hele spel mislukt zijn. Want ridder Alle- mundes moest, als hij straks verslagen was, op een baai- door pages worden weggebracht. REDE DR. H. FISCHBOCK. Gisteren heeft dr. H. Fischböck, commissaris-generaal voor finan ciën en economische zaken in Pulchi Studio te Den Haag een lezing ge houden voor leden en genoodigden van de Maatschappij voor handel en nijverheid over „Economische vraag stukken in het nieuwe Europa". Na een uitvoerige uiteenzetting van de gebonden staatseconomie, zooals die zich in Duitschland voordoet, zeide spr. van groot belang te achten voor de toekomstige ont wikkeling der taathuishoudkunde, dat de ontwikkeling van het be drijfsleven niet wordt belemmerd door een vrije poiltieke ontwikke ling. Voorts zeide dr. Fischböck, dat het belangrijkste doel van het Duit- sche volk, dus ook van het Duitsche bedrijfsleven, is het succesvolle ein de van dezen oorlog. De Nederlan ders bekijken dit Duitsche stand punt natuurlijk van een geheel an dere zijde, hetgeen spr. zeer goed kan begrijpen. Dr. Fischböck echter legde met klem den nadruk op het feit, dat men ook in Nederland re kening dient te houden, met de moeilijkheden, die het Duitsche be drijfsleven ondervindt. De economische structuur in Duitschland is geheel en al geba seerd op het feit, dat de bestaande moeilijkheden met het inspannen van alle krachten dienen te worden overwonnen. Spr. verklaarde dan ook, en dit werd door hem als een tegenstelling genoemd met de houding van het bedrijfsleven in Nederland, dat men in Duitschland op het oogenblik niet „wacht" maar tracht de moeilijkhe den, die zich in het productieproces vcordoen, te overwinnen. De Duit sche ondernemer houdt zich steeds weer voor oogen: wat kan ik met mijn onderneming, met mijn fabriek beginnen zonder grondstoffen? Op het oogenblik verkeert Ne derland ten aanzien van grondstof fen in een dwangpositie. Deze posi tie is echter niet door Duitschland in het leven geroepen, maar door de Engelsche blokkade. De nieuwe situatie in Europa is niet alleen in politiek opzicht gege ven, maar ook een gevolg van de levensruimte, die ontstaan is door de successen van de Duitsche legers. Tenslotte betoogde spr., dat autar kie alleen noodzakelijk is als geen goederenruil met andere landen kan plaats vinden. Na de beëindiging van den oor log zal ons land aldus verwachtte spr. profiteeren van zijn ligging met het groote achterland van Mid den- en Centraal-Europa. MET GEVONDEN TRAANGAS- PROJECTIELEN GESPEELD. Landmijn ontploft. De politie te Naarden heeft twin tig schooljongens, van wie de oudste 14 jaar is, aangehouden, omdat zij een zeer gevaarlijk spelletje speel den. De jongens vertoefden in de onderaardsche gangen van het fort en speelden met wapens, welke zij hadden gevonden, o.a. degens, traan gasprojectielen, seinpatronen en busjes trotyl. Een der jongens had zelf op deskundige wijze een land mijn vervaardigd, welke tot ontplof fing werd gebracht en een groot gal in de wallen sloeg. In een der gangen werden eenige knapen opgesloten en met traangas projectielen bestookt, waardoor de gevangenen het bewustzijn verloren. Eerst buiten kwamen ze weer op hun verhaal. De politie onderzoekt door wiens nalatigheid de knapen aan het ge vaarlijke speelgoed zijn gekomen In put gevallen en verdronken. - Vanochtend is de vijftigjarige melk venter W. Wijges in een put achter zijn woning aan de Heihoekstraat te Oss gevallen en verdronken, terwijl hij bezig was een emmer water te putten. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. VEREENIGING VAN LEERAREN IN STENOGRAFIE EN MACHINE- SCHRIJVEN. Onder voorzitterschap van den heer W. Vogelzang is te 's-Graven- hage de twintigste algemeene ver gadering gehouden van de ver- eeniging van leeraren in stenogra fie en machineschrijven. Het aantal geëxamineerde can- didaten bedroeg in Nederland 1895. Hiervan verwierven 1374 een diploma. Daar momenteel geen verbinding met de koloniën moge lijk is, konden omtrent het totaal aantal geëxamineerdè candidaten aldaar, geen gegevens worden verstrekt. Als secretaris-penningmeester der vereeniging werd met alge meene stemmen herkozen de heer H. C. Abadon van Batenburg. Als voorzitter der examencom missie werd o. a. herkozen: voor den kring Amsterdam de heer H. G. van Brinkom. De destijds door het bestuur in gestelde „Kerncommissie voor systeem-onderzoek bij het machi neschrijven" heeft een uitvoerig rapport uitgebracht, waaruit kan worden gedestilleerd, dat de 10- vinger-methode bij het machine- schrijven als de doelmatigste en de eenig.juiste methode met worden beschouwd. Klantesiien z"ep 'verkocht. - Gistermiddag viel het een Arrster damsche agent in de binnenstad op dat voor een huis een partij zachte zeep op een bakfiets werd geladen Het bleek, dat men te maken had met overtreding van de distributie- wet en de prijzenbeschikking. Tegen den verkooper en den kooner is pro ces-verbaal opgemaakt. Een partii zrrbte zee" is in besla<* genomen. - SINT PANCRAS Geen verzet tegen samenvoe ging met Koedijk. De nieuwe gemeente zal Vroonen heeter. en St. Pancras zal de hoofd plaats zijn. Gistermiddag kwam de raad dezer gemeente bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. Kroon en- burg. Alle leden waren aanwezig. Na opening deed de voorzit ter mededeeling van de ingekomen stukken, hoofdzakelijk bestaande uit goedkeuringsbesluiten van Ged. Sta ten en jaarverslagen (malaria-be strijding e.a.); voorts waren er een paar mededeelingen inzake verre-ke ningen met het Rijk, waaruit bleek dat de gemeente te veel had betaald Al deze stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Het Otterplaatje. Van Ged. Staten was een brief in gekomen met bericht, dat de ver koop van het Otterplaatje aan den heer C. Kloosterboer niet zondei meer kon worden goedgekeurd, om dat de kooper van plan zou zijn daar op een paar woningen te bouwen op een zoodanige wijze, dat strijd zou ontstaan met de bouwverordening en met stedebouwkundige voorschrif ten. Aan B. en W. werd daarom ver zocht den heer KL te vragen of hi.i onder deze omstandigheden nog prijs stelde op het bezit van het Otter plaatje en, zoo niet. den koop onge daan te maken. Uit de toelichting van den voor zitter blèek, dat in Haarlem misver stand is ontstaan door een kaartje, dat bij het raadsbesluit was gevoegd, waarop nog de plaats was aange geven, waar de P.T.T. destijds een gebouw voor de automatiseering van de telefoon had willen doen bouwen. De op verzoek door den voorzitter nader telefonisch gegeven inlichtin gen hadden blijkbaar niet het juiste adres bereikt. De heer Kloosterboer ver klaarde den koop te handhaven; voor eventueelen bouw van woningen zai hii onderworpen zijn aan het in be werking zijnde uitbreidingsplan De voorzitter zegde toe, dat hij de zaak nogeens aan Ged. Staten duidelijk zal maken. Geld noodig. Goedgekeurd werd het aangaan van een rek.-courant-overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten voor 1941 tot een bedrag van 20.000 (vorige jaar f 22.000) ten behoeve van de gemeente en van f 13.800 voor.de gewone uitgaven voor de gasfabriek, alsmede van 1200 voor uitbréiding ervan (als vorig jaar). De gemeente gaat nog méér bezit verkoopen. B. en W. stelden voor om aan den heer Vroegop voor 3500 te verkoo pen een huis met grond, thans in huur bij L. Tromp. De op den koop vallende kosten moeten door den kooper worden'opdragen. Na eenige besprekingen inzake den staat van onderhoud, waarin het perceel verkeert, werd het voorstel goedgekeurd. De voor zitter deelde hierna mede, dat hij even vóór de raadsver gadering een bod van 3000 had ontvangen voor het huis en den grond, thans in huur bij H. Wiedijk voor 178 per jaar. De heeren C. en J. K 1 o o s t e r- bóer vonden den geboden prijs te laag. Eerstgenodtnde achtte 3500 (door den heer van Kampen genoemd) nog wel aan den lagen kant en de tweede wenschte den koopprijs op 3750 te zien bepaald. Na nog eenige besprekingen, waar bij de voorzitter en de heeren Tim mer en Stammes zich aansloten bij den door wethouder van Kampen genoemden prijs, werd met alge meene stemmen besloten f 3500 te vragen en er verder geen zaak van loven en bieden van te maken. De voorwaarden zullen dezelfde zijn als voor den verkoop van het perceel- Tromp. Rekening 1939 en begrooting 1941. Namens de commissie voor het na zien der rekening van de gemeente over 1939 adviseerde de heer C. Kloosterboer tot goedkeuring. Aldus werd besloten. De gewone dienst beloopt in ontvangsten f 74258.36 en in uitgaven f 70097,83, zoodat het saldo 4160,53 is (de be grooting voor dat jaar was aange vangen met een saldo van een kleine 1800); voor den kapitaaldienst waren de ontvangsten f 14874,09, de uitgaven f 141743,49 en het batig saldo 1130,60. De begrooting voor 1941, door B. en W. aangeboden, zal door den hee- len raad (behalve de wethouders) worden nagezien en daarna in do volgende vergadering behandeld worden. De verordening op de jaarwedde enz. van den gem.-veldwachter, waarvan de geldigheidsduur aan het eind van dit jaar verstreken is, zal ter weder-vaststelling aan Ged. Sta ten worden opgezonden. De samenvoeging met Koedijk. Het laatste punt der agenda was wel het belangrijkste, omdat het beslissend kan zijn over het voortbestaan van de gemeente Sint-Pancras; in elk geval komt aan dat bestaan in den huidigen vorm een eind. Ter inleiding van het punt las de voorzitter het schrijven voor van Ged. Staten, waarbij de secr.- generaal van het departement van binnenl. zaken mededeeling deen van het voornemen om mét ter zijdestelling van de thans nog be staande tijdroovende behandeling verschillende gemeenten samen te voegen. Hierbij werd aangegeven, dat Koedijk en St. Pancras voortaan één gemeente zullen vormen. Ver zocht werd om het advies van den gemeenteraad ten aanzien van de hoofdplaats en den naam der nieuwe gemeente vóór 15 Nov. aan Ged. Sta ten mede te deelen. De voorzitter had „een stoot ontvangen" na het lezen van den brief, die ook het college had ge troffen.' De gemeente is geleidelijk gegroeid tot wat zij is, al het noodige had steeds kunnen worden gedaan op eigen kracht, m.a.w. de gemeente was nooit noodlijdend geweest en de financiën gaan nog steeds vooruit. De voorstellen van hoogerhand werden dan ook betreurd. Spr. had een onderhoud gehad met den burgemeester van Oudorp, die wel gevoeld had voor combinatie met St.-Pancras in plaats van met Alk maar, ter bewaring van het lande lijke cachet, maar later was deze daarvan terug gekomen, omdat de voorgenomen samenvoegingen vol gens den burgemeester van Egmond- Binnen (een broer van dien van Oudorp) eigenlijk al in kannen en kruiden zou zijn. Hij wou daarom de zaak op haar beloop laten en inlij ving bij Alkmaar niet tegengaan. Daarna had spr. een onderhoud ge had met B. en W. van Koedijk, om dat ook zij van oordeel waren, dat het beter is de besluiten van hooger hand af te wachten. Geografisch be- hooren Koedijk en St. Pancras toch ook eigenlijk wel bij elkaar. Beide colleges van B. en W. (Koedijk en St.-Pancras) stellen naar aanleiding van de gevoer de besprekingen aan hun ge meenteraden voor om zich neer te leggen bij wat door Ged. Sta ten zal worden besloten. Hoofd plaats van de nieuw te vormen gemeente zal moeten worden St.-Pancras en de naam ervan zou Vroonen moeten zijn (een historische naam uit de middel eeuwen.) De heer C. Kloosterboer betreurde het, dat een combinatie zal moeten plaats hebben en even eens, dat de naam van St.-Pancras zal verdwijnen. Dezen had hij in elk geval behouden willen zien. De voorzitter begreep, dat men hecht aan den naam St.-Pancras, rnaar men vergete niet, dat Koedijk méér inwoners heeft dan St.-Pancras en dus ook meespreken moet. Daar voelde men ten slotte ook wel voor den historischen naam en als uit vloeisel daarvan werd nu aldus voor gesteld. De heer J. Kloosterboer was er door getroffen, dat B. en W./ denzelfden naam nu voorstelden als spr. zelf in gedachte had gehad. Geografisch vond spr. de opgelegde combinatie met Koedijk niet ver werpelijk. Weth. Timmer geloofde, dat aan samenvoeging niet te ontkomen is, maar zag geen reden voor de n aamsverandering. De voorzitter merkte nog op, dat de naam Vroonen was gekozen om met Koedijk tot overeenstem ming te komen. Weth. vanKam pen be toogde, dat de naam van het dorp zelf St.-Pancras zal blijven, zooals ook Koedijk „Koedijk" blijft. De namen van nu ver dwijnen dus niet van de kaart. De voorzitter merkte naar aanleiding hiervan op, dat vooral in Friesland toch ook gemeenten be staan, waartoe tal van dorpen be- hooren. De heer d e V r i e s, opmerkende, dat de samenvoeging zal moeten v/orden geslikt, was verheugd over de eensgezindheid, waarin door de B.'s en W.'s van Koedijk en St.-Pan cras in dezen was opgetreden. Hierna werd zonder stemming besloten: 1: geen actie te voeren tegen samenvoeging met Koe dijk; 2. te adviseeren dat de naam van de nieuwe gemeente Vroonen zal zijn en 3. dat het dorp Sint-Pancras er de hoofd plaats van zal zijn. De voorzitter constateerde, dat het nu genomen besluit belang rijke consequenties meebrengt (waar schijnlijk zal spr. zelf moeten heen gaan als burgemeester). De beslis sing óver de samenvoeging en al wat daaraan vastzit, zal kunnen worden afgewacht tegen half December. Hierop volgde sluKine. Edna was juist bezig een Ameri- kaansche jongedame in het A. B. C. van het schermen te wijden. Ze keek even naar Peters en zijn bege leider en groette met een glimlach je. Peters keek een tijdje naar haar en besloot toen, zich liever niet te blameeren. Hij ging naar een van de kleedkamertjes, kleedde zich uit en begaf zich dan naar den kant van de zaal, waar de boksleeraar den scep ter zwaaide. Boksen was iets an ders; zeker, hij kon niet met een professional van hooge klasse in den ring komen, maar hij kon er ge noeg van öm zich met een behoor lijke aróateur te kunnen meten. Dat dacht hij. De leeraar, een gewezen beroeps bokser van Fransche afkomst, dacht na drie snelle tamelijk flinke ron den wat anders. „Heel goed, mijnheer", zei hij ademloos. „U gebruikt uw linker voorbeeldig. Engelsche school. Uw rechter moet alleen nog wat meer trefzekerheid krijgen. En dan uw volgen; het vernietigingsstreven var. de Amerikaansche school mag bij u nog wel wat ontwikkeld worden. Zal ik u hier nog meer mogen zien? Het is voor mij een groot genoegen, een gelijkwaardigen tegenstander te mogen trainen". „Ik zal graag iederen dag komen", zei Peters, die er eveneens plezier in had gekregen. Hij wilde juist zijn handschoenen uittrekken, toen et een groote, krachtig gebouwde 'man op hem toekwam. Hij was door en door getraind en maakte lichamelijk een prachtigen indruk. Maar dat was het niet alleen. De man had een scherp-geprononceerd en interessant gezicht. Harde trek ken, een sterk ontwikkelde kin en donkere, schitterende oogen. „Pardon, mijnheer Stevens, zoudt u mij ook het genoegen willen doen- een paar ronden met mij te boksen?" Peters keek zijn nieuwen tegen stander even aan. „Heel graag. Hoe kent u overigens mijn naam?" „Ik heb u", antwoordde de ander glimlachend, „een paar maal m New York of Boston ontmoet. Mijn naam is Grizzard". Peters keek snel even naar Ste vens. Deze was echter aan het rond wandelen, alsof hem de heele zaak mets aanging, en volgde een scherm- partij tusschen een paar stumperige dames. „Natuurlijk wil ik graag met u boksen", zei Peters. Grizzard knikte. „Dat doet me genoegen, mijnheer De strijd is de mooiste bezigheid, die een man kan zoeken. Die dikke handschoenen alleen, die zijn wat lastig. Wie neemt nu handschoenen van twaalf ons? Twaalf ons is goed voor een damespartijtje. Ik stel voor wedstrijdhandschoenen te nemen! Zes ons, maar zachte bandages". Peters rook onraad. Die wil me te pakken nemen, dacht hij. Die kerel schijnt een boksel van klasse te zijn en wil me een afstraffing geven, die mijn moreel den kop in moet druk ken. Grizzard! Dat is toch de man, van wien Stevens zei, dat hij een vreeselijke vent was. Stevens' te genstander. Hij heeft de rolverwis seling niet gemerkt, anders zou hij het niet op mij gemunt hebben. Dat alles bedacht Peters in een paar se eenden. Hardop zei hij: „Met het grootste genoegen, mijn heer. Wat mij betreft, zijn harde bandages ook goed!" De boksleeraar was de kluts hee- lemaal kwijt. „Toe, heeren, alstublieft", zei hij. „Waarom zoud u de grap overdrij ven? Waarom wedstrijdhandschoe nen? U zult u niet meer in de di nerzaal kunnen vertoonen, wanneet uw gezichten zoo toegetakeld zijn". Grizzard glimlachte. „Maakt u zich maar niet onge rust. Laat ons die grap maar heb ben". En zich tot Peters wendend: „Bent u bang?" Peters vertrok zijn gezicht tot den meest verachtelijken grijns, waar over hij beschikte. „Bah. Waarvoor zou ik bang zijn?" Grizzard kreeg opeens argwaan Gedurende een kort oogenblik was er iets als verrassing op zijn gezicht te lezen. „All right", zei hij daarop. „Daar worden de handschoenen al ge bracht". Misschien tien personen waren van dit gesprek getuigen geweest. Fluis terend spraken ze met elkaar. Wat zouden die twee met elkaar hebben, dat ze elkaar dadelijk zoo ernstig te lijf wilden gaan? Het gerucht, dat er een ernstige 'strijd te verwachter- was, ging door de zaal. De dames namen de degens onder den arm en kwamen erbij staan en ook Edna kwam naar hen toe. Een heer ver telde haar zachtjes, wat er was voor gevallen. Edna keek de twee tegen standers eens aan, terwijlde banda ges om hun handen werden gewik keld. De boksleeraar zou als scheids rechter fungeeren. Peters keek verveeld rond en zag toen Edna saan. Ze glimlachte, hiet haar beide handen een weinig op en liet zien, dat ze voor hem „dui men" zou. Een goede houding, zoo dacht hij, is nu het voornaamste Deze kerel zal me waarschijnlijk een pak slaag geven en ik kan alleen maar met vliegende vaandels het onderspit delven. Deze uitdaging kon een man evenwel niet afslaan. Nu komen de schaduwzijden van he' bestaan als mr. Stevens. Grizzard de gentleman, die voor Stevens een vreeselijke vent is, heeft de vijan delijkheden geopend. Stevens, waar is die Stevens dan? Peters draaide zich om en ontdekte Stevens vlak achter zich. Stevens boog zich naar voren, als wilde hij zijn meester nog enkele aanwijzingen geven, waar hij zijn voordeel mee zou kunnen doen. „Dat is die kerel", fluisterde hij „Het spijt me, dat uw rol onder deze omstandigheden begint, maar ik kon er niets aan doen. Ze hebben ons verder in het vizier gehouden, an ders kon Grizzard hier niet zijn. Hij moet zich tegelijk met ons hebben ingescheept. Wees een waardige vertegenwoordiger van me, Peters. Grizzard heeft ons vroeger nooit ge zien ends het-slachtoffer geworden van onze list, dat bewijst zijn op treden hier. Hij wil door zijn per soonlijk optreden Stevens angst aan jagen. Tja, hef is geen sinecure om mijn rol te spelen". „Zijn de heeren klaar?" vroeg de boksleeraar, wien het was aan te zien, dat hij in groote spanning ver keerde. De heeren waren klaar. De boks leeraar liet ze in het midden van den ring samenkomen en drukte ze op het "hart, eerlijk te boksen, niet met de vlakke hand te slaan, niet aan elkaar te gaan hangen en niet met de ellebogen of het hoofd te stooten. Daarna trad hij terug drukte op de electrische rondenklok. de gong sloeg en aan den drang tol daden der beide menschen waren de begrenzingen ontnomen. De strijd begon. De strijd begon met een voor zichtig tasten, als ging het erom, vijftigduizend pond te winnen. Geen van beiden was van plan, zich bloot te geven. Peters, die eerst vreeselijk zenuwachtig was geweest van het lange wachten, werd nu volkomen rustig. De lui van zijn boksclub thuis waren ook geen papkereltjes en toch had hij daar ook steeds behoorlijk partij gegeven. Zou die Grizzard soms de eigenschappen van een Dempsey bezitten? Dan werd het tijd, dat hij daarvan iets liet zien. Grizzard liet iets zien. Hij liet plotseling zijn afwachtende verdedi- gingspolitiek varen en ging tot den aanval over. Dat gebeurde onver wacht snel, maar Peters was erop voorbereid. Hij ving dezen aanval precies met zijn linkervuist op en plaatste een zekere en ongemeen krachtige slag op Grizzard's kin. Grizzard, die even een pijnlijk ge zicht trok, bleef echter rustig en koud en zei plotseling zachtjes, meer tct' zichzelf dan tot zijn tegenstan der: „Dit partijtje zul je verliezen en het andere ook. Dit hier is openlijk en ongevaarlijk, het andere wordt in het donker gegeven". „Wacht meer eens af", hoonde Peters, eveneens fluisterend, „wacht maar eens als meneer de gangster" (Wordt vervolgd) Het Griekse he lef Athene, 30 Octobei Het Dinsdagavond j Grieksche legerberic dat er in den loop va van 28 op 29 October gevechten ontstaan zi vijand in den loop va in den Epirus sterke ten, die gesteund zware en lichte artill veld heeft gebracht. De gevechten mist en regen 1 Belgrado, 30 Oct. Politika en de Vrei ren verscheidene b het Z.-SlavischGri neesehe grensgebied. De Vreme bevat ee: Bitolj (Monastir), inb ook op de spoorlijn a dagavond het verkeei kenland is gestaakt. Men hoort kanongei streek van Lerin. E worden echter bele: zwaren regen. Ook ha kendek zeer laag en t operaties. Het autobusverkeer tolj en Korts ja bl functionneeren. De heeft Dinsdag norma: De Politika vernee grensplaatsje Drago GriekschZ.-Slavisch ook daar mist en reg< sterk belemmeren. Volgens onbevestigc zouden de Grieken "troepencontingenten "bij den Pres-pas. Vai station Leskovije verr litika, dat Maand; spoorwegverkeer st Dinsdag zijn goederer der vracht uit Salonil kenland teruggekeerd Saloniki met Zuid-Sl deren geladen treiner 'staan. Van Grieksche ofi echter wordt vernom spoorwegverkeer bint vat zal worden, a; slechts tijdens de eer tiedagen stopgezet is. Uit Leskovije me aan de Vreme, dat d kanongedonder gehoo Geen Engels landingen j gebied. Rome, 30 Oct. (D. het buitenland in oml voornamelijk uit En? geputte tendentieu: omtrent Engelsche t: gen in Saloniki, op F andere Grieksche worden van bevoegd: zijde als onjuist geb) tegengesproken. Eve ongegrond worden tieuze geruchten gen; fende een opmarsch troepen naar Albanië wordt van welingelic sche zijde vastgesteld ruchten omtrent opst banië en dergelijke f volkomen verzonnen paald doel uitgegev zijn. In werkelijkheid richt van het Italiaa pen in Griekenland i banië geestdrift gewe De Albanees kiest de zijd: Rome, 30 Oct. (Stefa wordt gemeld, dat m niet slechts met volle volkómen discipline, oprechte geestdrift de in Griekenland volgt, leiden tot de bevrijdin zen in Tsjamoerie. De de Italiaansche colom zii door het land trokk baneesche bevolking i tige betoogingen begrc De in Griekenland neesehe bevolking hei bieden, waar de Italië de soldaten van Musso vreugdebetoogingen Een der eerste geveé Grieksche voorhoeder baneesche fascistisch! steund zijn. Er zijn n

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6