33 Noteer dit nummer! No. 33, d<* afscAeid b. hoek. fotografisch atelier bosch. AGENDA Het vooronderzoek der gemeentebegrooting. TWEEDE BLAD Men zag geen enkelen grond ervoor en was van meening, dat él het mo gelijke moet worden gedaan om zelf standig te blijven. Indien hier geen kans op is, wil men pogen vereenigd te worden met Beverwijk, omdat men toch ah in velerlei opzicht op die ge meente is aangewezen. NOORDSCHARWOUDE. Ongeval. - Het dochtertje van den heer R., aan de Oosterstraat zou op de fiets van haar vader even een boodschap doen, toen de trapper vastlfep waardoor het meisje tegen een auto opreed en kwam te vallen. In bewusteloozen toestand werd het meisje bij den heer J. Vader binnengebracht. Door mevr. Bouwens werd de eerste hulp verleend en de dokter ontboden, die een ernstige hoofd wond- constateerde. HEERHUGOWAARD. Paard en wagen te water. - Een rood met wit hek, daarachter een zwarte auto, daarna een grauwlin nen tent. Dat was Donderdagmorgen „de bruin" van de gebroeders Tromp waarschijnlijk te veel. Plots nam het dier een zijsprong en verdween met den platten wagen, beladen met dertig baal goedgekeurde pootaard- appelen, tusschen de boomenrij door, om in de zeer diepe wegsloot, die het terrein van de hervormde kerk van den Middenweg scheidt, terecht te komen. Paard, wagen en voerman kwamen er goed af, doch de lading verdween onder de groenbekroosde opper vlakte. Het opvisschen, dat ongeveer tegen één uur beëindigd was, trok de alge- meene aandacht van het talrijk naar huis gaande arbeidersvolk. DUURDER GAS IN ENKHUIZEN. Met ingang van den datum van de meter-opneming over de maand Oc tober zullen de gastarieven in Enk- huizen met 10 pet. worden ver hoogd. In verband hiermee is de ver koopprijs van de gasmunten van heden af met één cent verhoogd tot 12 cent. tabak om heel den dag te rookenl Heerlijk! van smaak en geur. Fluweel-zacht door hetl bijzondere Niemeijer NON-SHARP principe.! No. 33 maakt van rookers pijprookers i ^ClAAj-MEU,,.,o| 15 cent per half ons LANGENDIJK. Naar de vakantiekolonie. - Donderdag zijn door de afd. Lan- gendijk van het Centraal Genoot schap 9 kinderen uitgezonden, w.o. 1 uit Den Helder, naar de kolonie Zwartendijk te Egmond aan Zee. In de eerste helft van November zullen er nog eenige volgen. Andere schooltijden. - B. en W. van Broek op Langendijk hebben in overleg met het hoofd der o. 1. school alhier voorgesteld, de schooltijden na de herfstvacantie, welke zij van 3'0 October tot en met 6 November willen houden, van 9 tot 1 uur te doen zijn. Verder stel len zij voor, de Kerstvacantie drie weken te doen duren. In verband met de noodza kelijke brandstofbesparing zijn voor de openbare school te Z u i d- scharwoude de lessen van 10 tot 1 uur en van 2 tot 4 uur bepaald. Op Zaterdag en Maandag wordt geen school gehouden. Dezelfde re geling geldt in Noordschar- w o u d e voor alle scholen. HENSBROEK. Poldervergadering Wogmeer. - Het college van hoofdingelanden van den polder de Wogmeer vergaderde Woensdagochtend onder voorzitter schap van den heer W. P. Oudejans ten polderhuize te Wogmeer. De heemraad Commandeur was wegens ziekte afwezig. Medegedeeld werd dat de herstelling aan 't bovenge- maal het gewenschte resultaat heeft gehad. De leden, die zouden moeten aftreden, blijven voorloopig zitting houden, volgens voorschrift van regeeringswege. Op het bekende voorstel tot con centratie van inning der water schapslasten der polders door het Hoogheemraadschap Noordhollandsch Noorderkwartier gaf de voorzitter een toelichting. Van de concentratie zal voorloopig niets komen. In behandeling kwam een voorstel tot verkoop van een perceel grond nabij den Uitgang, aan den heer C. Stuit. Dit punt ontlokte uitgebreide besprekingen. Aangezien bleek, dat Alkmaar, Vrijdag. Gisteren was het de dag van afscheid voor den heer B. Hoek, Directeur van plantsoenen, be graafplaats en sportpark. Met in gang van heden heeft de Raad hem in verband met zijn leeftijd eervol ontslagen onder dankbetuiging voor de langdurige en goede diensten, aan de gemeente bewe zen. Donderdag voormiddag hebben de hoofden van takken van dienst in een bijeenkomst ten stadhuize den scheidenden Directeur met echtgenoote, dochter en schoonzoon ontvangen. Namens de hoofden van takken van dienst voerde de heer W. Voorthuijsen het woord en wees op de belangrijke en benij denswaardige taak, die de heer Hoek te vervullen had en die hij met zooveel succes voor de stad vervuld heeft. Spr. bood hem na mens de collega's als herinnering een Delftsch wandbord met de Waag aan. Te 2 uur 's namiddags hield het college van Burgemeester en Wet houders een buitengewone verga dering, waarin de heer Hoek, ook thans vergezeld- van echtgenoote en kinderen, door den Burgemees ter werd gehuldigd voor het vele en belangrijke werk, dat hij voor Alkmaar in den loop der jaren heeft verricht. Dank zij dezen arbeid heeft de stad Alkmaar een welverzorgd uiterlijk behouden en een van haar groote aantrekke lijkheden, waarop zij met recht trotsch is, bewaard. De Burge meester bood den heer Hoek aan het eind van zijn toespraak den gouden legpenning der gemeente aan. Vervolgens nam het personeel van den dienst onder leiding van Wethouder Mr. de Groot afscheid van den Directeur. Bij dit afscheid waren tevens aanwezig mej. Carels en ie heer Klaver, leden der com missie van bijstand voor de plant soenen. De andere leden dier com missie waren verhinderd. Wethou der de Groot sprak den scheiden den Directeur toe en bood namens de diensten, die de heer Hoek heeft beheerd, een bloemenmand aan. Ook de heer Klaver voerde het woord. De fotograaf was aanwezig, om te zorgen dat de heer Hoek aan dit laatste samenzijn met het per soneel een aandenken zal kunnen bewaren. Daarna heeft het secretarie- personeel van den heer Hoek af scheid genomen, bij monde van Mr. Veendorp, referendaris ter secre tarie, die een boekwerk aanbood. 's Avonds heeft de Directeur zijn laatste vergadering bijgewoond van de commissie van bijstand voor het sportpark, die eveneens ten deele aan dit afscheid was gewijd. Een Directeur, aan wiens toe wijding en deskundigheid Alkmaar veel te danken heeft, verliet den dienst. In het voormalig militair tehuis op de Nieuwesloot is hedenmiddag het fotografisch atelier Bosch ge opend. De heer Bosch is voor Alk maar nog een onbekende, doch spoedig zal blijken, dat hij zijn vak verstaat. Ongeveer acht jaar werkte hij in Den Helder, waar de heer Bosch ook een eigen zaak dreef. In dien tijd zond hij een paar maal inzendingen in op tentoon stellingen en verwierf daarmee be kroningen te Amsterdam en Ant werpen. De zaak zelf ziet er keurig uit. Allereerst heeft men een winkel, •waar alles op het gebied der foto grafie te koop is, daarnaast vindt men de wachtkamer voor het pu bliek en achter deze twee afdeelin- gen ligt het zeer ruime atelier, waar de nieuwste schijnwerpers en vanzelfsprekend fototoe stellen staan. De ruimte maakt het mogelijk, dat hier ook groote groe pen gefotografeerd kunnen wor den. Eigenlijk onnoodig te zeggen, dat de heele zaak er zeer modern uitziet: helder, licht in kleuren, moderne betimmering, enz. De heer Schipper verzorgde het schilderwerk, terwijl de betimme ring werd uitgevoerd door de fir ma Landman. MELKWOL. De heer Van Thijn van de Leid- sehe wol- en manufacturenhandel liet ons hedenmorgen twee knotten wol zien. Het eene was groot, dik van draad en licht, het was de oude, goed- koope kwaliteit, die bijna niet meer te krijgen is. De andere was kleiner, dunner van draad en zwaarder. Het was naar een Italiaansche vinding ver vaardigd, een proces waarbij met melk gewerkt wordt, zoodat er dus een product „melkwol" ontstaan is. De naam is Viskala-jaeger. De wol is natuurlijk zeer goed h irkbaar maar ongeveer twee i"l zoo duur. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 55000 kg. Als hoogste markt werd heden de toegestane maximumprijs van 35.25 per 50 kg genoteerd. De keuring geschiedde thans heel wat soepeler al wekte het wel eeni ge verwondering dat voor de vijfde maal een groote fabrieksstapel werd afrgekeurd, omdat dit, na het oordeel van den keurmeester geen kaas was. waarvoor den hoog- sten prijs mocht worden toegekend. Dit schijnt echter meer 'n principe kwestie te zijn. Blijkbaar wil men den producent dwingen iets beneden den maximumprijs te verkoopen en wenscht deze daartoe niet over te gaan, omdat hij ook voorheen voor zijn kaas steeds de hoogste markt bedong. De handel verkeert wel in een moeilijke positie. Zij die kaas heb ben gekocht verkeeren steeds in bange afwachting of naar het oor deel van den keurmeester de door ben besteede prijs niet te hoog was, in welk geval blokkeering en verlies volgt. De kaasdragerskamer was heden verrijkt met een aardig schilderijtje vervaardigd door den marktmees ter den heer Lutjeharms, voorstel lende drie kaasdragers in hun gildekleeding in gesprek. Als staal tje van vrije wandarbeid is dit zeker te waardeeren, de drie kaas- diagers zijn n.l. duidelijk herken baar en een van hen wenschte zelfs reeds als kooper van het schilde rijtje op te treden. „DOORWERKEN". De schildersvereeniging „Door werken", die onder haar leden de bekende kunstenaars Koos Stikvoort en de heer J. de Wolf telt, opent morgenmiddag in haar werkgebouw een tentoonstelling van de laatste door de leden vervaardigde werken, stillevens, bloemstukken, interieurs, landschappen en stadsgezichten. Het in middeneeuwschen stijl op getrokken pand van de vereeniging „Oud-Alkmaar", leent zich buiten gewoon als expositielokaal voor schilderijen. Bij het betreden wordt men ge troffen door de rustige sfeer. Niets spreekt van het tijdbeeld, waarin wij thans leven. Kunst is van alle tijden en vooral de fijne bruine en grijze kleuren van Koos Stikvoort, herinneren ons aan het werk van de beste middeleeuwsche kunstenaars. Ook Zondag is deze tentoonstelling geopend. BEVREDIGEND RESULTAAT OP DEN SPAARDAG. Het was voor de dertiende maal dat door de Nutsspaarbank hier tei stede voor den jaarlijkschen spaar- d a g de aandacht werd gevraagd. Het ongeluksgetal als volgnummer in de rij der opeenvolgende spaar- dagen deed een bijgeloovig spaarder reeds tevoren voor ditmaal niet veel goeds voorspellen. Doch deze bleek geen goede profeet te zijn. Vanzelf sprekend waren de verwachtingen in 't algemeen niet hoog gespannen, nu zoovelen in de afgeloopen maanden Het raadsbesluit tot reorganisatie der politie is reeds lang geleden ge nomen, maar de goedkeuring liet zoo lang op zich wachten, dat een der leden maar eens geïnformeerd heeft hoe het er nu mee staat. B. en W. moesten erkennen, dat de goedkeuring er nog steeds niet was, maar, zooals bekend, is deze thans ingekomen en in de vorige raadsvergadering is daarvan mede- deeling gedaan. Zoo komen we op het terrein van de volksgezondheid en wie in dezen benarden tijd daaraan denkt vraagt zich allereerst af of er van den win ter wel voldoende voedsel zal we zen. Van dat voedsel maken de groen ten met haar vitaminen een zeer' belangrijk deel uit en meerdere le den hebben dan ook de vraag ge steld welke resultaten er bereikt zijn met het telen van voedingsge wassen op gemeentelijke terreinen en welke plannen het College heeft om aan deze semi-gemeentelijk£ groententeelt nog eenige uitbreiding te geven. B. en W. geven in hun antwoord blijk, dat zij niet alle.-i op de hoog te zijn van vraagstukken betreffen de de gemeente-administratie, maar dat zij, zich aanpassende bij de eenigszins eigenaardige tijdsom standigheden, ook verstand hebben van het weer en den invloed daar van op de groenten. Zij verkondigen, dat de weersom standigheden langen tijd niet bijzon der gunstig zijn geweest en dat met het telen van voedingsgewassen eerst laat in het jaar kon worden aangevangen. Desondanks zijn zij over den oogst niet ontevreden. De kool heeft er best voorgestaan, maar met de boonen schijnt het min of meer een strop te zijn geworden. Evenwel, men is zeer zeker van plan opnieuw gemeentelijken grond beschikbaar te stellen en de veree- nigingen welke dit jaar tuintjes ge- Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Negentig minuten oponthoud (sens.); hoofdrol Harry Piel. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Het model (rom.); hoofdrollen Camilla Horn en Alexander Sued. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Moordzaak Franchetti (rom.- sens. zangfilm); hoofdrollen Ben- jamino Gigli en Kirsten Heiberg. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorste1 ling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Toendra (sens, natuurfilm); hoofdrol Del Cambre. Toegang voor iederen leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. reeds hun spaarpenningen voor allerlei doeleinden hadden moeten aanspreken. Maar desondanks kwam op dezen spaardag de belangstelling uit den spaarderskring weer zeer overtuigend tot uiting. Door 218 per sonen werd 16171,68 ingelegd. 63 spaarbusjes werden ter lediging aan geboden, waaruit voornamelijk aan pasmunt 632 te voorschijn kwam. 10 nieuwe spaarders traden toe. Bestuur en directie der spaarbank zijn voor de gisteren door tal van spaarders getoonde belangstelling erkentelijk. Zij zien daarin het be wijs, dat doel en werkwijze der reeds in het jaar 1847 opgerichte spaar bank ook in dezen veel bewogen tijd in uitgebreiden kring volledige in stemming genieten. LEERT LASSCHEN. Zoo roept Loos en Co.'s fabrie ken N.V. allen belangstellenden toe in de aankondiging van de opening van den cursus autogeen lasschen aan de Ambachtsschool al hier. Die cursus zal 13 weken duren (één les van 2K a 3 uur per week). Sinds 1917 werden reeds 200 cursussen gegeven en ruim 3200 diploma's uitgereikt. Deze cursussen bedoelen een degelijken grondslag voor theorie en practijk te leggen, waarop later met suc ces kan worden voortgebouwd. Van begin af aan worden de mo dernste laschmethoden aangeleerd, als achteruitlasschen, klim-las- schen en hardsoldeeren naast „practische theorie" omtrent span ningsverschijnselen, niet-ijzer-me- talen en derg., alsook de werking van de verschillende apparaten en gereedschappen. Na het examen wordt, bij vol doende bekwaamheid, een diploma verstrekt. INLICHTINGEN TE BEKOMEN. Aan Ijet bureau van politie te Alkmaar zijn inlichtingen te beko men omtrent een hazewindhond, die door een ingezetene is opgevangen en thans naar het slachtuis is over gebracht. huurd hebben mogen opgeven hoe veel zij er voor het komende jaar wenschen. Eerst daarna kunnen B en W. overwegen of handhaving of uitbreiding van het aantal volks tuintjes wenschelijk is. De werkloosheid is ook een vraag stuk waar de gemeente Alkmaar jarenlang mee gesukkeld heeft en dat een belangrijk deel van den kostbaren inhoud van onze gemeen telijke schatkist gekost heeft. Vele raadsleden zijn verheugd, dat B. en W. willen voortgaan met het uit voeren van meerdere buitengewone werken, vooral als het Rijk daarvan voornamelijk de kosten zal willen dragen, waarom het College dan ook aangespoord wordt de heeren in Den Haag daarover eens te polsen. B. en W. verklaren, dat zij dili gent blijven. Er zijn enkele werken pro memorie in de begrooting ver meld en de uitvoering daarvan wordt reeds voorbereid, al is het nog niet te voorspellen in hoeverre het Rijk daartoe zal willen meewer ken. De moeilijkheid schuilt voor een groot deel in het tekort aan materialen, maar hindernissen zijn er nu eenmaal om overwonnen te worden. Er zijn eenige leden, die de entou rage van de Groote Kerk willen ver beteren en daarvoor zelfs een sub sidie aan de P.T.T. zouden willen vragen en wij herinneren er hier nog eens aan, dat er destijds een keurig plan van den architect Saai is verschenen, waarbij, met afbraak van enkele blokken woningen op het Kerkplein en in de Dubbele Buurt, een mooi plein zou kunnen gemaakt worden, waarop de prach tige Groote Kerk in alle opzichten tot haar recht zou komen. B. en W. hebben, naar zij verkla ren, het onderwerp al in studie ge nomen, al zullen zij, naar wij ons voorstellen, dan ook niet heelemaal met de plannen van den heer Saai accoord gaan. Zij zijn zoo verstandig INBRAAK TE HEILOO. Hedennacht is ingebroken in het woonhuis van J. Mol aan den Wes terweg, in een kamertje, dat tijde lijk door een pensiongast wordt be woond. Deze was momenteel afwe zig, zoodat nog niet volledig kan worden opgegeven wat er vermist wordt. Wel kon worden geconsta teerd, dat het radiotoestel verdwe nen is. GELUISTERD NAAR VERBODEN ZENDERS. Donderdagmiddag heeft de Duit- sche politie ten huize van de familie T. te Stompetoren het radiotoestel in beslag genomen, wegens het luiste ren naar verboden zenders. SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN. Heemskerk wenscht niet bij Castricum te worden ge- gevoegd. Bij de bespreking van de alom aan de orde zijnde samenvoeging van ge meenten bleek Woensdag in den ge meenteraad niemand der leden iets te voelen voor fusie met Castricum. om maar niet verder over een mo gelijke subsidie van de P.T.T. te spreken en verschuiven trouwens de kwestie naar het tijdstip, dat de Groote Kerk heelemaal gerestau- rerd zal zijn, zoodat er het volgend aar wel eens weer naar gevraagd zal worden. Eenige leden waren zeer belang stellend naar de verbeteringen van den toestand in den Bergerhout en aan den Westerweg en B. en W. brengen een groot waschlijstje naar voren waarop achtereenvolgens de werken vermeld worden waarvan de directie van den Rijksdienst voor de Werkverruiming-goed vindt, dat ze in gemeentelijke werkverruiming worden uitgevoerd. Een deel daarvan, namelijk het verlagen van den Westerweg tus schen de Verlaatjesbrug en den Geesterweg, met het opnieuw onder profiel brengen van het Z.O. voet pad is reeds uitgevoerd in verband met de ingebruikneming van het nieuwe Gymnasium en een ander deel, namelijk het verplanten, rooien, rechtzetten en snoeien van boomen, zal vermoedelijk, in ver band met de tijdsomstandigheden, nog tot de vrome wenschen blijven behooren. Natuurlijk heeft men ook ditmaal het poortgebouw op onze algemeene begraafplaats niet vergeten. Er zijn in den loop der laatste jaren allerlei plannen geweest om hierin verbete ring te brengen, maar alle voorstel len van de wethouder van Publieke Werken leden schipbreuk op den onwil van den Raad. Intusschen heeft de Raad terdege begrepen, dat er toch iets zal moe ten gebeuren en dat, voornamelijk bij begrafenissen waarbij veel pu blieke belangstelling getoond wordt, de tegenwoordige wachtkamer ab soluut onvoldoende is en door een passende aula moet worden vervan gen. Men heeft dan ook de aandacht van het College op de onlangs ge bouwde aula op de begraafplaats van Enkhuizen gevestigd. Daarin is plaats voor 100 personen en het ge bouw is een sieraad voor de ge meente. Hoezeer Alkmaar in dit opzicht achteraankomt wordt trou wens al bewezen door het feit, dat een zooveel kleinere stad als Enk huizen de gemeente ten voorbeeld gesteld wordt. B. en W. gaan er maar niet te diep op in en verkondigen dat zij zich nog beraden over de wijze waarop het poortgebouw kan wor den verbeterd en dat zij tot de con clusie zijn gekomen, dat de bestaan de ontwrp-plannen noodig gerevi seerd moeten worden. Eenige raadsleden die zieh graag in cijfers verdiepen, vragen naar het tarief der heffingen volgens de pre- cario-verordening en naar de per centages van de belastingen op de gebouwde eigendommen in eenige met Alkmaar vergelijkbare gemeen ten, welke financieele gegevens B en W. met genoegen voor hen ter inzage willen leggen. Het marktvraagstuk is natuurlijk voor Alkmaar een belangrijke fac tor hoewel niemand in deze eigen aardige tijden kan voorspellen wat er wel en wat er niet op de markt kan komen en of men het al dan niet vrij zal kunnen koopen. Evenwel, eenige raadsleden zijn tot de ontdekking gekomen, dat er vroeger te weinig voeling heeft be staan tusschen het marktwezen en de organisaties op landbouwgebied, waarom zij op meer contact met het platteland aandringen, zoodat men beter zal kunnen beoordeelen wat er in het belang van de markten en van de gemeente moet worden ge daan. B. en W. kunnen natuurlijk niet anders zeggen, dan dat zij prijs blij ven stellen op een goede verhouding met de landbouworganisaties, die voor haar wenschen altijd een wel willende belangstelling vinden. Trouwens, via den wethouder en den directeur van het Marktwezen blijft het College vrijwel geregeld op de hoogte van datgene, wat er in de kringen van den landbouw leeft en B. en W. beloven tenslotte plech tig, dat zij in het belang van de stad en van het platteland alles zullen doen wat den bloei van het markt wezen kan bevorderen. nog verdere onderhandeling nood zakelijk is, werd besloten naderhand een definitief besluit door het college van hoofdingelanden te doen nemen. Ten aanzien van de krooshoopen» schouw werd opgemerkt, dat ver schillende ingelanden niet vol doende aan hun verplichtingen heb ben voldaan; in deze gevallen zal boete geheven worden. De kroosverkoop nabij het polder gemaal werd nader geregeld. Op voorstel van den voorzitter werd besloten, de heeren Stoop eii Waiboer aan te schrijven, dat eeii sloot op breedte gebracht moet worden; de polderopzichter zal voor lichting geven. Voorgesteld werd, hoewel de be grooting was opgesteld op een om slag van 13 per ha. en per gasbron, thans dezen omslag op 14 te stellen. Verder werd met algemeene stem men goedgekeurd een voorstel tot verkoop van boomen die in minder goeden staat verkeeren. De heer Keuning maakte bij de rondvraag bezwaar tegen 't loopen van paarden op 't publieke pad De Kwakel. De voorzitter zeide toe, dit in de toekomst te voorkomen. De heer Kok uitte een klacht over den waterstand. Zal naar beste ver mogen nader geregeld worden. BERGEN, Nederlandsche Vakbond van Pen sionhouders. - Op initiatief van den Koninklijken Nederlandschen Mid denstandsbond is te Amsterdam op gericht de Algemeene Landelijke Vakbond voor Pensionhouders. In dezen vakbond zullen de reeds bestaande organisaties van pension houders zich oplossen. De nieuwe vakbond zal op zoo kort mogelijken termijn zijn werkzaamheden aan vangen. Het Rijksbureau voor het Hotel-Café-Restaurant en Pension- bedrijf (Rijkshoreca) heeft zich be reid verklaard zich met het voor loopig bestuur van den nieuwen bond te willen verstaan. Rijkshore ca heeft dus voor het nemen van de noodzakelijke maatregelen de be roepspensionhouders rakende, den nieuwen vakbond als de schakel er kend. Voor beroepspensionhouders, die straks hun bedrijf wenschen voort te zetten is het van het hoogste be lang, dat zij als zoodanig bij Rijks horeca bekend worden. De A.N.V.V. heeft bovendien aan den nieuwen vakbond allen steun toegezegd. Het bestuur van de V.V.V. Bergen adviseert dan ook zijn leden-pension houders in hun eigen belang zich bij den nieuwen vakbond aan te sluiten en daarvan opgave te doen bij het Bureau van den Koninklij ken Nederlandschen Middenstands bond, Mauritskade 33b, 's-Graven- hage, waar men ook nadere inlich tingen kan bekomen. ZUIDSCHARWOUDE. De kleuterschool bljjft. - In de vergadering van het bestuur van Volksonderwijs heeft men de ga rantie besproken, welke is aange boden door de ouders der leerlingen van de kleuterschool te Zuidschar- woude om deze school gedurende een jaar in stand te kunnen hou den. Men besloot deze garantie te aanvaarden en aan het gemeente bestuur te verzoeken het school lokaal, dat met ingang van 1 No vember was opgezegd, weer te mogen gebruiken. Tot voorzitter van Volksonder- wij® werd gekozen dr. J. de Wit te Oudkarspel en tot secretaris de heer M. Kuiper te Zuidseharwoude. OTERLEEK. Floralia en huisvlijtvereeniging. - Zaterdag j.l. gaf bovengenoemde vereeniging een feestavond in het café van A. van Ham. Teneinde deze avond te vullen had het bestuur het bekende gezelschap duo Wi-Jo en het danseresje Loekie Tap geën gageerd. Te acht uur was de zaal van genoemd café geheel gevuld met be langstellenden. Het gezelschap duo Wi-Jo heeft zeer goed voldaan met zijn komische voordrachten en zang nummers, hetgeen ook gezegd kan worden van het danseresje Loekie Tap. Ook de tooneelaankleeding van dit gezelschap was uitmuntend ver zorgd. ii Wenschen en beloften.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2