OPA BOL IJZEREN VAN DE KNOL. Glimtachje. Het Witte Kruis. Algemeene ledenvergadering. Bond van Pluimveehouders in Noordholland. RADIOPROGRAMMA 142e Jaargani ItaliacmscF ontplc Een colo Een aanval op DISTÏ Distributie!» grutterswc Voortaan o.a. oc bloem, aardapi en sago op d TWEEDE BLAD DISTRIBUTIE TERPENTIJN EN LIJNOLIE. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, deelt, in aansluiting op hetgeen in de bladen van 2 October j.l. is gepubliceerd betreffende de distributie van ter pentijn en lijnolie voor schilders mede, dat de hoeveelheden terpen tijn en lijnolie, welke op de door de plaatselijke distributiediensten uit te reiken bonnen kunnen worden be trokken, voor de periode van 1 Nov tot 1 Dec. 1940 als volgt zijn vast gesteld: 2 liter terpentijn op bon voor terpentijn en 4 liter lijnolie per bon voor lijnolie. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Niet minder dan zeven personen zijn gisteravond te Groningen door de duisternis en het slechte weer te water geraakt. Een hunner verdronken. Te Utrecht is gistermorgen vroeg de 66-jarige gehuwde vrouw W. tengevolge van de duisternis in het water van den Minstroom geloopen en verdronken. Gisteravond is te Middelburg een 32-jarige koopman door de duister nis misleid en in het voormalige dok geloopen en verdronken. Een twee de drenkeling kon bijtijds worden gered. CREMATIE IR. DE KOK. Gistermiddag is onder groote be langstelling in het crematorium Wester veld het stoffelijk overschot verascht van ir. J. E. P. de Kok, in leven directeur-generaal van de Nederlandsche Petroleummaat- schappij. In de aula heeft o.m. het woord gevoerd jhr. ir. H. Loudon, de voorzitter van den raad van com missarissen der maatschappij, die een kort overzicht van de loopbaan van den overledene, diens verdien sten voor de maatschappij en wor de ontwikkeling van de luchtvaart hield. Voorts sprak nog de heer de Keijser namens de Belgium Shell Company te Brussel. De broer van ir. de Kok dankte tenslotte voor de groote belangstelling. AANGIFTE VAN DUITSCHE VERMOGENS. Van bevoegde zijde wordt er op gewezen, dat op grond van de in het Duitsche rijk uitgevaardigde veror dening betreffende de aangifte van Duitsche vermogens in landen, waarmede Duitschland zich in oor log bevindt van 7 Augustus 1940, onder meer alle personen, die de Duitsche nationaliteit of de nationa liteit van de protectoraten Bohemen en Moravië bezitten of verwerven en alle Duitsche ondernemingen in de bezette Nederlandsche gebieden hun in vijandelijk buitenland (Engeland en Frankrijk en hun koloniën, man daten enz.) bevindende vermogen hebben aan te geVen. De aangifte kan tot 15 Nov. a.s. bij de „Wirtschafsprüfstelle". Korte Vijverberg 5, Den Haag geschieden. 'T WAS GEEN OPRECHTE TROUW Een 26-jarige weduwe uit Rot terdam (haar man was op 14 Mei om het leven gekomen) had met haar kinderen sindsdien in het vluchtelingenkamp te 's-Graven- hage vertoefd. Ze had kennis ge maakt met een anderen vluchte ling, een 46-jarigen Rotterdammer en toen zij Maandag jl. een uitkee- ring van 150 gulden in handen kreeg, besloten, beiden het er samen eens van te nemen. Ze togen uit dineeren, gebruikten een flesch wijn daarbij en maakten verder goede sier. Het vrouwtje vond het wat lastig, zooveel geld bij zich te hebben en gaf het aan haar vriend te bewaren. Zooals het meer gaat, vergat deze die wel zoo goed was ge weest, het dineetje te betalen de 150 gulden terug te geven. Wel ging hij den volgenden dag alleen op stap en zette zijn zwerftocht ook Woensdag voort. De weduwe had inmiddels aangifte gedaan bij de politie en de trouwelooze vriend werd gearresteerd. Voor de bedro gene kon nog 76 gulden van de 150 gulden worden gered. De vriend'" i? door de oolitie in arrest gesteld. 2 - Ach wat, mijn man, die heeft niets anders dan voetbal in het hoofd. De gisteravond in, het café Cen tral gehouden algemeene ledenver gadering van de afd. Alkmaar van het Witte Kruis was als gewoonlijk schraal bezocht. De voorzitter, de heer Margadant, herdacht in eenige hartelijke woorden de leden, die in den oorlog voor hun land waren gevallen. Het 50e jaarverslag. De secretar is-p enning- meester, mr. G. A. de Lange, bracht het in een feestelijk kleed gestoken vijftigste jaarverslag der afdeeling uit, hetwelk hij aanving met een aanhaling uit het ter ge legenheid van het vijfjarig bestaan door den toemaligen secretaris, den heer G. Looman, uitgebrachte ver slag. Daarin was reeds sprake van groei en het deed 'den heer de Lange goed, thans te kunnen g tuigen van voortdurenden groei en bi oei. Aan allen, die daaraan in den loop der jaren hebben meegewerkt, betuigde hij hartgrondigen dank. De groei der afdeeling werd aan getoond door de geregelde stijging van het ledental: 25 April 1889 (oprichtingsdatum) 90 leden; 1 Jan. 1909 waren het er 622; vijf jaar later 859 en op 1 Jan. jl. 6012. De uitbreiding van het magazijn hield met den vooruitgang in le dental gelijken tred, zoodat thans practisch aan alle eischen van hui selijke ziekenverpleging kan wor den voldaan. Daarnaast werd door de stichting van het badhuis op 22 Juli 1892 pionierswerk verricht op net gebied van den strijd voor be tere volksgezondheid. Ook thans voorziet dit nog in een groote be hoefte. Het verslag vertelt voorts van de viering van het gouden jubileum oer afdeeling en geeft dan mede- deelingen over de zaken der ver- eeniging over het laatst verloopen jaar. In het bestuur was geen ver andering gekomen. Er werden drie bestuurs- en twee ledenvergade ringen gehouden. De commissie van beheer van het m a g a z ij n nam tijdig maatrege len tot inkoop van een aantal ver- plegingsartikelen, waarin prijsstij ging en sehaarschte dreigde. Er werden 3449 artikelen door de leden aangevraagd (v. j. 3362). Voor aankoop van verplegingsarti- kelen werd besteld 1087.70 (v. j. 419.50 en voor onderhoud 228.40 (v. j. 374.43). Voor het vervoer van ledikanten werd een tweede EEN JEUGDIG BRUTAALTJE. Op een atelier in den Haag werkten twee meisjes een 19-jarige jongedame uit Wassenaar en een 20-jarige collega uit Hillegersberg. Veertien dagen geleden vermiste oe laatste uit haar taschje een bankbiljet van tien gulden, dacht het te hebben verloren deed dus geen aangifte bij politie. Woensdag echter vermiste 20 gulden uit haar taschje en deed zij wel aangifte. Het onder zoek bracht aan het licht, dat het meisje uit Wassenaar zoowel de 10 gulden als de 20 gulden had gesto len. Het brutaaltje had de tien gulden gebruikt ter betaling van een mantelpakje, dat zij van het meisje uit Hillegersberg, de besto lene, waarmede ze dagelijks om ging, voor tien gulden had overgenomen. Rijksvischafslag te IJmuiden. - De omzet van den rijksvischafslag te IJmuiden bedroeg over de maand October 1940 188.788,17 tegenover f 342.731,72 in dezelfde maand van het vorige jaar. In de tien af geloo pen maanden van 1940 was de omzet f 2.805.403,85, tegenover f 5.090.675,85. in de correspondeerende maander. van 1939. Door de tram gegrepen en ge- ddoo. - Bij de tramhalte „De Kievit' te Wassenaar stapte gisteren de 63 jarige mevrouw van D. uit Wasse naar uit de nog rijdende tram. Zij .wam hierbij te vallen en werd circa 10 meter meegesleurd. De gevolgen waren van dien aard, dat zij onmid- delijk overleed. Marschen van W.A., S.S. en N.J.S - Het A.N.P. verneemt, dat secretaris generaal, wnd. hoofd van het depar tement van justitie, aan de politie autoriteiten een schrijven heeft doen toekomen, waarin wordt medege deeld, dat de rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied de W.A. van de N.S.B. en de Nederland sche S.S. van de N.S.B. heeft goedge keurd. Met deze goedkeuring is ver bonden het recht om marschen (op tochten) te houden in alle plaatsen in Nederland, zonder nadere forma liteit, tenzij de formatie sterker is dan pl.m. 100 man (storm). Dan is men verplicht van de voorgenomen optocht uiterlijk 3 dagen van tevoren kennis te geven aan het hoofd van plaatselijke politie, in welks ge meente de optocht zal plaats vinden, met vermelding van de route. JJe! deze kennisgeving kan worden vol staan. Ook de nationale jeugdstorm behoeft geen vergunning. handwagen aangeschaft. Alle ma terialen verkeeren in uitstekenden staat. Voor ontsmetting werS in totaal aan ontsmettingsinrichting betaald 1132.37 (v. j. 962,25). Met steun- van de afdeeling wer den ter verpleging uitge- zonden 16 patiënten naar drie verschillende sanatoria. Het aantal verpleegdagen was 792, waarvan de afdeeling 194.90 steun verleende Dank werd gebracht aan den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon, dat in verschillende gevallen ver lengde uitzending mogelijk maakte. Het ledental bedroeg op Jan. van verleden jaar 5950, waarvan door vertrek en andere redenen 334 werden afgeschreven. Door actieve propaganda konden weer 396 leden worden ingeschreven, zoodat er op 1 Jan. 1.1. 6012 leden waren. Wat het personeel betreft werd gememoreerd dat de magazijn meester, de heer Vóórhaar, op Febr. ha een ziekte van drie maan den weer in functie trad. Diens assis tent, de heer Schrasser, werd op 29 Aug. gemobiliseerd, waarop de vader van dezen de functie waarnam. Aan hem werd daarvoor dank gebracht. Over de financien werd me degedeeld, dat aan. contributie 10.478.70 werd ontvangen; de ge meente Oudorp steunde met 50; de subsidies aan de dochter-instellingen bleven gehandhaafd op totaal 800. Het totaal der ontvangsten bedroeg 11.562.54 en de uitgaven 10,066.17, zoodat een saldo was van 1496.37. dat geheel werd besteed voor af schrijvingen. In het begin van het verslagjaar werd een legaat ontvan gen groot 5000 van mej. M. J. van Soest te Berg en Dal. Hiermede kon den enkele belangrijke uitgaven voor de afdeeling en het badhuis worden bestreden. De speldjesdag bracht netto 378.18 op (v.j. 264.93). In het badhuis werden totaal 18293 baden genomen (v.j. 16275). Deze stichting gaf aan lasten 4594.54 en aan baten 3702.65; het nadeelig saldo, groot 891.89, wordt door de afdeeling gedragen. Door Huisverzorging wer den 236 gezinnen geholpen (v.j. 290), van wie 91 prot., 102 r.k., 28 van ge mengd geloof en 15, die tot geen kerkgenootschap behoorden. Aan de verzorgster, werd uitbetaald ƒ2815.31 (vj. 4654.58). Gedurende Juni, Juli en Aug. moest het werk wegens geldgebrek worden stopgezet; de meest noodzakelijke gevallen werden- toen door M.H. overgenomen. Aan het consultatiebureau van Zuigelinge nbescherming wer den 449 kinderen nieuw ingeschre ven, waarvan 397 uit Alkmaar. Het aantal consulten bedroeg 5365; huis bezoeken waren er 3064. Er werden twee mocdercursussen gegeven met totaal 39 cursisten. Aan het slot van het verslag wordt geconstateerd, dat de afdeeling en haar dochtervereenigingen nog n-iets van den jeugdigen werklust hebben verloren en dat het bestuur met vertrou-wen de toekomst tegemoet ziet. Rekening, balans en begrooting. Bij monde van den heer Plas adviseerde de commissie tot nazien der rekening tot goedkeuring daar van, waarmee de vergadering zich vereenigde. Tot nieuw lid van deze commissie (aftr. de heer Schoorl) werd voor 1941 bij. enkele candidaat stelling aangewezen de heer Mulder, procuratiehouder bij den Vereen Brandstoffenhandel. De balans voor de afdeeling sluit in bezittingen en schulden op 42.825,92 en voor het bdahuis op 14.431.01. De begrooting voor de afdeeling sluit voor 1941 op 11.151 (met het oog op eventueele samenvoeging van Oudorp bij Alkmaar is voor subsidie van die gemeente thans niets ge raamd). Voor het badhuis sloot de begroo ting op 5000 m'et een geraamd na deelig saldo van 1053. Bij het voorlezen van een en ander gaf mr. de Lange hier en daar de_noodige toelichting. Hij merkte o.a. op, dat het nadeelig saldo van het badhuis nogal hoog was geraamd uit overweging dat tengevolge van de voorgeschreven verduistering het bezoek misschien wel geringer kon worden. Blijft het zooals thans, dan zal het tekort heel wat lager zijn dan geraamd is. Verder werd op een vraag van den heer A. N o u w e n geantwoord, dat op ontsmetting met een belangrijke bezuiniging rekening wordt gehouden tengevolge van het in eigen beheer nemen van daarvoor in aanmerking komende goederen. De verschillende stukken werden goedgekeurd. Verkiezingen. Zonder teger.candidaat- werd de heer G. J. Lovink aangewezen ais afgevaardigde van het bestuur van de Alkm. vereen, t. bestr. der t.b.c. Bij enkele candidaatstelling werd de heer D. Saai herkozen als be stuurslid. De vervulling van de vaca- ture-Beesmter (deze had bedankt) werd uitgesteld tot de volgende ver gadering om het bestuur gelegenheid te geven te zoeken naar meerdere samenwerking met het Wit-Gele Kruis. Ten opzichte van deze kwestie werden door den heer Plas een paar opmerkingen gemaakt, waarop de secretaris mededeelingen deed over de werkzaamheden van de in dezen bestaande commissie. Hieruit bleek, dat gestreefd wordt naar meerdere samenwerking in alle afdeelingen en dat het moeilijk zal gaan om plaat selijk een afdoende oplossing te vin den. Intusschen worden de werk zaamheden ten deze voortgezet. Met dankbetuiging werd kennis genomen van het door mr. de Lange uitgebracht verslag van de 82e alg. verg. van 'Het Witte Kruis. De behandeling van den beschrij vingsbrief "an de 83e alg. verg., b houden op 4 Nov. te Amsterdam, ge schiedde nogal vlug. De gemaakte opmerkingen en gevoerde besprekin gen golden in hoofdzaak het voor stel van het hoofdbestuur om .Vechtoever" te verhuren (eventueel te verkoopen) aan de Stichting Ar- beidsinrichtingen voor geestelijk on- volwaardigen te Amsterdam. Het voorstel werd een betere oplossing genoemd dan die welke verleden jaar aan de hand was gedaan. Voor alle voorstellen (ook voor het amen dement van de afd. Wieringerwaard ten aanzien van „Vechtoever") werd den afgevaardigde vrij mandaat ver leend. Tot afgevaardigde werd benoemd mr. de Lange en tot diens plaatsver vanger de heer D. Saai. Na rondvraag volgde sluiting. 259. Hij was weer de held van de dag. Hij had hon derdduizend angsten uitgestaan, maar dat vertelde hij aan niemand. Hij klom weer op de locomotief en zei: „ik ben benieuwd, wanneer of de geleerde lui nu einde lijk eens de electrische trein uitvinden. 260. Hij schreef een grote brief aan Griet en Piet in Puffeltjesdorp. Hij vertelde daarin alles van het feest en bedankte hen vriendelijk voor de goede zorgen tijdens zijn ziekte. Griet en Piet leefden samen heel gelukkig. Piet zat altijd trouw op zijn post. Straks 1 ei per week per persoon. In café „Central" werd gistermor gen, onder voorzitterschap van den heer W. Voster, een algemeene ver gadering gehouden van den Bond tot bevordering der pluimveehouderij en tamme konijnenteelt in Noordhol land. De voorzitter richtte een bijzonder woord van welkom tot het eere-lid, den heer Kwant, den consulent en den directeur van de eierenveiling. Spr. verheugde zich over de groote opkomst en deelde mede, dat in de moeilijke omstandigheden, de bond het mogelijke doet om de belangen van de pluimveehouders te beharti gen. Besprekingen over de Duitsche bezetting konden niet worden toege laten. Spr. hoopte de belangen van den bond kort en zakelijk te behan delen. Dank bracht hij voor de sub sidie van f 100 van de Alkmaarsche eierveiling en dankte ook voor de verschillende gemeente subsidies. De ingekomen corculaires werden voor de leden ter lezing gelegd, Jaarverslag. Uit het jaarverslag, loopende tot 3 Mei 1940, deelen wij mede, dat de toestand voor de pluimveehouders in het afgeloopen jaar slecht was ge weest. Door den opgetreden oorlogstoe stand kon de selectie van kuikens niet voldoende worden doorgevoerd Voor de inkrimping van de pluim veestapel is deze selectie echter van groot belang. Vastgesteld werd, dat de bond veel voor de leden en de bedrijven had gedaan. De rekening werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 1046,06. De heeren D. P. Arkenbout en Jb Buys werden als bestuursleden bij enkele candidaa'tstelling herkozen. Voorstellen van de afdeelingen, Van de afdeeling Schoorl was het voorstel ingekomen om er bij de re geering op aan te dringen, dat de beroepspluimveehouders gehand haafd dienen te worden. De voorzitter zeide, dat het bestuur het er mede eens was, doch betwijfelde of hiervan invloed zou uitgaan, al was hij bereid hierover een brief tot het departement te richten. De heer v. d. Garden, Schoorl, vond, dat als er kippen moesten worden opgeruimd, dit allereerst moest geschieden bij hen, die ze als bijverdienste houden. De voorzitter was het hier mede wel eens, doch veronderstelde, dat deze maatregel wel zou worden genomen. De consulent, de heer van Aspe- r e n, oordeelde het voorstel van Schoorl in strijd met het streven de kippen daar te houden, waar ze het minst kosten-. Hoe goed bedoeld, het kan niet worden doorgeroerd. Voor pluim veehouders die in moeilijkheden komen, zal iets gedaan worden. In Den Haag begrijpt men wel wat de gevolgen zullen zijn. De heer Groot: Wat zijn voor bedrijven, waar de kippen houden kunnen worden, waa: het' minst kosten. De heer van Asperen: landbouwbedrijven. De heer Groot: Zij moeten alle granen afleveren en staan dan gelijk met ons. De heer van Asperen: Wij maken niet uit, wat onder afval is begrepen en de bepaling daarover treedt 22 November in werking. De voorzitter oordeelde ook, dat er altijd nog afval achter blijft, waaraan de kippen iets hebben. Men moet het begrip afval niet te be grenst voorstellen. Daar, waar de kippen vrij uit kunnen loopen, kos ten zij het minst en daarom is het aan particulieren toe te staan, een klein aantal kippen te houden, maar zij krijgen als voedseltoewijzing 20 van hetgeen zij vóór 10 Mei ont vingen. De secretaris, de heer Dekker, was overtuigd, dat het ei aan pro ductiekosten op een pluimveebedrijf minder kost dan op een landbouw bedrijf, zoodat daar voor 1000 K.G. graan meer eieren worden verkre gen dan ergens anders. (Applaus). De voorzitter ontkende de juistheid daarvan niet. Doordat de fokkers kuikens mogen houden, krijgen zij toch een voorsprong. Dit punt gaf nog aanleiding tot een uit voerige bespreking. Algemeen oordeelde men echter, dat de regeering het beschikbare voer aan de beroepspluimveehouders beschikbaar stelde. Met algemeene stemmen werd be sloten in de geest van het voorstêl- v. d. Garden aan de regeering te adresseeren. Prijsverhooging eieren. Van de afd. Bergen en Schoorl was het voorstel ingekomen om op prijs verhooging van eieren aan te dringen. De voorzitter vreesde, dat men daarop weinig invloed kan uit- het ge- ze De oefenen. De regeering is tegen ver hooging van de maximumprijzen, maar niet tegen verhooging door de markt te drukken, gezien de politiek, gevoerd bij de vette schapen. De consulent, de heer van Aspe ren, zeide, dat er veilingen zijn ge weest, die de eieren boven de maxi mumprijs lieten verkoopen. Aanvan kelijk werd daartegen proces-verbaal opgemaakt, doch juridisch bleek ver volging niet mogelijk, omdat alleen de détaillist aan een maximumprijs tegenover den consument is gebon den. Dit beteekent echter niet, dat de veilingsbesturen die aldus handel den (dit geschiedde o.a. in Middel burg en Schagen) op andere wijze geen last zullen kriigen. Een vervol ging wegens het Uitlokken van een strafbaar feit blijft mogelijk. Spoedig komen er echter ook maximum veilings- en grossiersprijzen. Spr. ziet er geen bezwaar tegen op verhooging van den maximum prijs aan te dringen. Vermoedelijk krijgen wij straks één ei per week er. per persoon en dan maakt het weinig uit of dit ei 7 J4 cent of 10 cent kost. De heer Bas vond het tegen strijdig te beweren, dat de beroeps pluimveehouders de eieren het goedkoopst kunnen produceeren en daar naast het eerst op verhooging aan te dringen. De voorzitter: Het eerste zullen wij niet naar voren brengen. De secretar is deelde mede, dat volgens ir. Tukker de hui dige prijs de win-terprijs is en niet verhoogd zal worden. Wanneer de prijs niet, verhoogd wordt, dan val len er echter nog meer. Besloten werd op prijsverhooging aan te dringen. Uit de verdere besprekingen bleek, dat de pluimveehouders slechts 20 van hun kippen kun nen aanhouden en voor deze 20 'slechts voer krijgen wanneer zij de eieren van deze kippen via de veiling verkoopen. Op de veiling kan alleen een grossier koopen, die alleen aan detaillisten kan verkoo pen, terwijl alleen de detaillist de consument kan bedienen. Een in Bergen wonende pluim veehouder, deeld emede, dat leden van de Duitsche weermacht om den anderen dag 150 eieren bij hem halen. Voor deze levering heeft hjj dan geen afleveringsbewijs. Geantwoord werd, dat hij alleen op een vorderingisbewijs aan de Duitsche weermacht mag leveren. In elk geval zijn ook de leden van de Duitsche weermacht particulier ren en aan particulieren mogen de pluimveehouders niet leveren. Een hotelhouder uit Schoorl, die als nevenbedrijf ook kippen houdt en door de evacuatie uit den Helder thans gasten heeft, werd medege deeld dat hij de eieren die hij raapt ook aan de veiling moet leveren en niet voor zijn bedrijf mag gebrui ken. Voor zijn bedrijf dient ook hij eieren van den detaillist te kooj^n. De afgevaardigde van KromrW- nie wees er op, dat een pluimvee houder, die voorheen 1000 kippen hield, met 100 a 150 kippen niet kan bestaan en op M. H. of B. A. is aangewezen. Spr. wenschte actie om deze lieden te steunen. De voorzitter was overtuigd, dat hiervoor maatregelen genomen zullen worden. Dit is reeds aange kondigd en daarvoor zal ook spe ciaal „De Winterhulp" optreden. Oostzaan wilde ter vergrooting van het volksvoedsel ontheffing van het verbod van vrij rondzwemmen der eenden in den polder. De voorzitter achtte dit niet mogelijk, omdat de waterschappen dit verbod bij politieverordening hebben geregeld en geen orgaan bevoegdheid bezit die verordenin gen ongedaan te maken als de waterschappen dit niet wenschen. Hierna sluiting. ZATERDAG. JAARSVELD, 414,4 M. (KRO-uitz.) 8.ANP-ber. 8,15 Wij beginnen den dag. 8.30 Gr.pl. 9.— Gezongen Requiem-Mis. 10.Gr.pl. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1. Fragmenten uit de opera „La forza del destino" (gr.pl.) 1.30 Gr.pL 2.— Voor de jeugd. 3.KRO-kamer- orkest. (3.454.10 Gr.pl. en „In me* moriam, gewijd aan de oorlogsge sneuvelden"). 4.40 ;,Allerzielenge- dachten", voordracht. 5.VPRO: Bijbelvertellingen. 5.15 Vragen van den dag (ANP). 5.30 Rep. 5.50 Pro- paganda-toespraak. 6.Gr.pl. 6.20 Propaganda-toespraak. 6.30 Over peinzing met muz. omlijsting. 6.45 Act. rep. of gr.pl. 7.7.15 ANP-ber. en sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. (AVRO-uitz.) 7.Ber. (Duitsch). 7.15 Gr.pl. 7.30 Ber. (Eng.) 7.45 Gr.pl. (8— ANP- ber. 9.9.15 Ber. Duitsch). 10. Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Omroeporkest. 11.15 Orgelspel. (11.30 —11.45 Ber. Eng.) 12.— Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1. Avro-Amus.-orkest. 2.Berichten (Duitsch). 2.15 Avro-Amus.-orkest. 2.30 Ber. (Eng.) 2.45 Radiotooneel. 3.05 Cyclus „Leeven en daden onser Öoorluchtigste zeehelden". 3.30 Ber. (Eng.) 3.45 Verkorte opera „Norma". 4.40 Gr.pl. 5.Ber. (Duitsch). 5.15 Vragen van den dag (ANP). 5.30 Avro-Musette-ènsemble en solist. 6.— Gr.pl. 6.30 Ber. (Eng.) 6.45 Gr. pl. 7.—7.15 ANP-ber. en sluiting. Van het Griekse] front, 1 Nov. (Stefan verslaggever van Stel de Sperwer-groep vai le „Disperata" hed£ hevigen aanval heeft op Saloniki. Meer dé ontplofbare stoffen w re en vlootobjecten ui duidelijk succes. Eenij liggende oorlogsschep koopvaardijschip were In het versterkte g opslagplaatsen, tankii kazernes gebombardee een groot aantal brar staan en zichtbare werden aangericht. B< gang van de haven liaansche bommenwer vecht met vijandelijke gen, 'n Italiaanschtot mitrailleurvuur in dei gel getroffen, doch bli de verdere aanvaller Na de tusschenkomst liaansch ja 1 ''"egtuig matie bc werden d verslagen schoten, ee. een lang rookpluim ai tende. De overigen ve Alle Italiaansche toesti dcor mitrailleurvuur i se], zijn op hun basis De gebombardeerde volkomen vernield. Verward Griekenlan Rome, 1 November bijzondere correspondei ru aan het Grieksche cfat in heel Griekenlan verwarde toestand Y openbare meening is en. gedeprimeerd, niet den opmarsch der Ita erper: 'delijl oestel ander ns Gedurende het Zaterdag 2 Novemb Vrijdag 29 Noveml met „82" genumme het algemeen D boekje recht op het 250 gram rijst of rijstebloem of gruti mengd meel). Gru n.l. niet meer op c tarwebloem, maar volge op den bon verkrijgbaar zijn. Met betrekking tot havervlokken, gort en g wijziging in de distribu Deze producten zullen verkrijgbaar zijn op vier weken geldig wor< maar in den vervolge bonnen worden aangewi acht weken geldig zull< Voorts zullen in den verbloem, gortmout en pelmeel bereide vlokkei stemd zijn voor menst sumptie, slechts tegen een bon gekocht kunne Gedurende het tijdval dag 2 November tot en 27 December geeft dè r nummerde bon van he distributiebonboekje ree koopen van 250 gram h havervlokken öf havi aardappelmeelvlokken i gortmout öf grutten. De met „88" genumme het algemeen distribu geeft gedurende het tijd terdag 2 November tot t dag 27 December uitsli op het koopen van 250 p gortmout öf grutten. I genummerde bon zal d gebruikt kunnen worde: koopen van havermout, ';en, hawrbloem of aai 'okken. V

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6