KRUSCHEN STILLE NO. 9 STAD EN OMGEVING Een installatie. Die sloopende rheumatiek AGENDA De heer Spaanse blijft wethouder. KERK EN SCHOOL CHARLES FLANDERS 37 AMSTERDAMS BEURS EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. Dr. J. J. Jungerhans genees heer-directeur van het St. Elisabeth-ziekenhuis. Dinsdag had in het St. Elisabeth- ziekenhuis de installatie plaats van den nieuwen geneesheer-directeur, dr. J. J. Jungerhans. Wegens de abnormale tijdsomstan digheden had deze plechtigheid een int'em huiselijk karakter, waarvan de viering strikt beperkt bleef tot de inwonenden van genoemd zieken huis. Des morgens om 9 uur werd in de kapel van 't ziekenhuis de H. mis op gedragen door den directeur der con gregatie, den heer E. Stolwijk, waar bij dr. Jungerhans, mevrouw Junger hans, de religieuzen, leeke-verpleeg- sters en het overige personeel, voor zoo ver de dienst in het ziekenhuis dit veroorloofde, voltallig aanwezig waren. Om 11 uur werden de heer en me vrouw dr. Jungerhans opgewacht in de ruime recreatie-zaal der ver pleegsters, die luisterrijk was ver sierd met verschillende bloemstuk ken, die in een bonte wisseling van tinten en kleuren den nieuwen functionnaris omringden. Door het zangkoor der zusters Augustinessen werd een treffende cantate ter ver welkoming ten gehoore gebracht met begeleiding door den heer van Lan gen. Installatierede. Hierna had de officieele installatie plaats door den Z.E. heer Stolwijk. Deze gaf een kort overzicht van de geschiedenis van het St. Elisabeth- ziekenhuis sedert de oprichting hier ter stede, vóór 50 jaren. Spr. wees erop, dat dit ziekenhuis heel beschei den was begonnen in de Emmastraat, doch in den loop der jaren was uit gegroeid tot een groote moderne in richting, die terecht bij de inwij ding door mgr. Callier werd ge noemd een „zieken-paleis". Welnu heden vind deze grootsche organisa tie haar bekroning en sluitstuk in de installatie van den geneesheer-direc teur. Namens het bestuur van de S. Hippolytus-Stichting te Delft, waar van hij hier de representant was, droeg de heer Stolwijk thans de da- gelijksche leiding van dit ziekenhuis over aan dezen nieuwen function naris in den persoon van dr. Junger hans. Spr. memoreerde, dat door deze benoeming geheel nieuwe ver houdingen zullen ontstaan, aange zien het hier betreft een eerste ge neesheer-directeur, omtrent wiens functie nog geen traditie bestaat, doch hij is ervan overtuigd, dat gezien de persoon van dr. Junger hans en de uitstekende naam, dien hij geniet zoowel als medicus en als mensch deze de nieuwe verhou dingen met soepelheid zal weten op te lossen. Tot heden heeft de leiding van het, St. Elisabeth-ziekenhuis berust bij de eerw. moeder-overste, die hierin bij herhaling werd bijgestaan door dr. G. J. Sluymer. Beiden hebben zich van deze taak op uitmuntende wijze gekweten. Spr. voelde zich verplicht om ten opzichte van dr. Sluymer wel gemeende hulde en dank te brengen voor alles wat deze gedurende meer dan tien jaren zoo belangeloos en op zoo voortreffelijke wijze voor het ziekenhuis heeft gedaan. Met den hartelijken wensch voor een zegenrijken en vruchtbaren ar beid voor de toekomst van den nieu wen functionnaris besloot spr. zijn installatie-rede. Een woord van rector Vis. Hierna sprak rector C. Vis een har telijk woord van welkom tot dr. Jun gerhans en zijn echtgenoot©. Spr. was van meening, dat het trotsche ziekenhuis niet werd vol tooid op 17 Juli 1927 bij de opening, doch eerst thans op 5 Nov. 1940, nu de eerste geneesheer-directeur ge ïnstalleerd wordt. Drie oorzaken hebben deze instal latie volgens zijn meening begun stigd en bespoedigd, n.l.: de ontwik keling der medische wetenschap er. de daarmee gepaard gaande evolutie van het ziekenhuiswezen; vervolgens de moeilijke tijdsomstandigheden en ten slotte het initiatief van den nieu wen, jongen geestelijken directeur van de congregatie, die zijn verant woordelijke taak heeft ingezet met deze vérstrekkende daad. Spr. memoreerde verder de cul tuur-wetenschappelijke, sociale en charitatieve taak van den nieuwen geneesheer-directeur en onderstreep te vooral het prachtige charitatieve werk, dat hem hier wacht. Gij zult in dit „huis van smarten" veel leed ontmoeten. Om dit te lenigen zijn wetenschap en bekwaamheid niet voldoende, doch het is noodig, dat zij worden overstraald door den glans der goedheid en liefde. Spr. schetste de onweerstaanbare macht der christeijke charitas. Op den gevel van een oud ziekenhuis las hij eens deze treffende woorden: „Plaets in 's Hemels plein". Hij hoopte, dat onder leiding van dr. Jungerhans dit ziekenhuis zulk een „plaets in 's He mels plein" zal worden en dat daar in diens naam met gouden letters zal prijken. Na deze gloedvolle en hartelijke toespraak voerden nog het woord Zr. M. van Heel, de namens de leeke- verpleegsters den nieuwen genees heer-directeur een welkom .toeriep en de heer J. van Hove, die als technisch opzichter mede uit naam van het mannelijk personeel, aan de inrichting verbonden, de diensten van „zich-zelf en zijn mannen" voor alle technische vraagstukken aan den nieuwen functionnaris kwam aanbieden. Dr. Jungerhans over zijn functie. Hoewel de datum 5 November 1940 voor mijn vrouw en mij van een grootere en meer blijvende be- teekenis zal zijn voor ons verder leven, aldus nam dr. Jungerhans het woord, is de bedoeling van deze samenkomst hier op dezen dag wel in de eerste plaats die van een kennismaking. Deze kennismaking is echter van een tweevoudigen aard, n.l. kennismaking met een nieuwe functie en ook met oen nieu wen functionnaris. Na met een en kel woord gehuldigd te hebben de nagedachtenis van mgr. Dankel- man, die dit ziekenhuis heeft doen bouwen, ruim, flink en modern en het jarenlang met zorgzame en per soonlijke toewijding bestuurd heeft, getuigde spr., dat vele ter zake be voegden zullen erkennen, dat het verstandig en ruim gezien is van het verantwoordelijke bestuur om voor een dergelijk groot medisch centrum over te gaan tot de instelling van de functie van geneesheer-directeur. Doch de vraag of het bestuur ook in haar persoonskeuze goed getast heeft, wilde spr. na de verzeke ring van zijn ernstigen wil en volle toewijding voor de belangen van het ziekenhuis, liever aan den tijd ter beantwoording laten. Zijn benoe ming heeft hij echter aanvaard met een overtuiging, die gerijpt is uit de voorstelling van een ideaal en de waardeering van een besef, het be sef namelijk dat alle werk, zoowel door hemzelf als door ieder in zijn of haar functie hier in huis verricht, menschenwerk is en zal zijn. Dit besef zal hem matigen in zijn kri tiek op het werk van anderen, ter wijl het hemzelf zal blijven aanzet ten tot zelf-kritiek op eigen hande len. Het genoemde ideaal ziet hij in het ziekenhuis als maatschappelijke instelling, waarvan het doel is de verzorging, de behandeling en zoo mogelijk de genezing van den zie ken mensch. Doch dit ziekenhuis is nog iets anders en is méér, omdat het is een katholiek, een christelijk charitatief ziekenhuis. Charitas voelen wij aan als te zijn: „payer de sa persone", iets komt voor uit onzuiver bloed. Doe daarom een kuur met Kruschen Zout. De aan sporende werking op de bloed-zuiverende organen hergeeft ze hun jeugdige werking; het bloed gaat weer krachtig stroomen en de pijn-verwekkende onzuiverheden verdwijnen langs natuurlijken weg. Bij alle epoth. en drog. 1.62, 1,47. 0.76, 0.41, p. Tentoonstelling. Tot en met 10 Nov. eiken dag 2 tot 5 uur nam. (Zondag 10 tot 5 uur) hoek GeestKanisstraat, tentoon stelling schildersvereeniging Door werken. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De familie van mijn vrouw (ko misch; hum. Ncderl. film); hoofd rollen Johan Kaart, Sylvain Poons, Cissy van Bennekom, Gusta Chris- pijnMulder e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Trenck de Pandoer (rom.-avon- turenfilm); hoofdrollen Hans Albers, Kathe Dorsch, Sybille Schmitz, e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Salonwagen B 417 (rom.); hoofdrollen Kathe von Nagy en Paul Hörbiger. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Gevangene 317 (rom.-sens.); hoofdrollen Louise Ullrich en Gustav Diessl. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 8 November. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring van „De getrouwde vrouw" door het Ned. Tooneel. Zaterdag 9 November. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stom- petoren, feestavond Huisvlijt en Flo- ralia; tooneelopvoering door Aurora. geven wat een deel van je persoon lijkheid is. Doch christelijke chari tas vereischt daarenboven nog een oprechten christelijken geest. De christelijke charitatieve toe wijding van allen, werkzaam in dit ziekenhuis, te mogen vereenigen tot een volmaaktere ordening en rich ten op het eerste doel van het zie kenhuis, ziedaar het ideaal, dat de nieuwe geneesheer-directeur zich met vertrouwen op Gods onmisbaren zegen ter verwezenlijking voor oogen wil stellen in het belang van de patiënten, die zich aan het zie kenhuis toevertrouwen. Met een woord van dank tot de verschillende voorgaande sprekers, alsmede tot de zusters, die deze een voudige doch treffende installatie plechtigheid, door de opluistering met haar schoon gezang gemaakt heb ben tot een feestdag voor hem en zijn vrouw, aanvaardde dr. Junger hans zijn nieuwe functie. De plechtigheid! werd hierna be sloten en nadat nog een enkele ver snapering was rondgediend, hernam de dagelij ksche gang van zaken in het ziekenhuis zijn loop. TERAARDEBESTELLING P. VAN WIJNGAARDEN. In allen eenvoud had gisteren de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den zoo droevig aan den Straatweg om 't leven gekomen P. v. Wijngaarden. Er waren nog eenige belangstellen den. Ds. Ruys wees er aan de ge opende groeve op, dat hij hier, on danks armoede en somibere omstan digheden, toch gaarne tegenwoordig was, om mee de laatste eer te be wijzen. Vaak had hij het echtpaar van Wijngaarden bewonderd, als zij moeizaam de straten rondtrokken om papier op te halen. De vrouw heeft 35 jaar haar man trouw bij gestaan, zonder hem zelfs één dag alleen te laten. Zulk een groote liefde en trouw spreekt boekdeelen. Ook al wordt het in deze koude maatschappij niet opgemerkt, die slechts op 't rijke en groote acht geeft, Christus let daar toch wel op. De toekomst voor de weduwe, die haar heele leven gezwoegd heeft, ziet er niet erg rooskleurig uit. Spr. drong er op aan, dat in haar laatste levensdagen wat licht wordt gebracht. DIERENBESCHERMING. Uit Oterleek wordt medegedeeld, dat sinds eenige weken een don kere cypersche poes van ongeveer y. jaar rondzwerft. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen bij den heer C. Schram, Dorp straat no. 43 te Oterleek. Gisteravond is in de Ripping- straat zwervend aangetroffen een zwart poesje. Adres de inspecteur, de heer C. Verwer, Baanstraat alhier. Prov. Verbond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen. Uitwisseling van kinderen van stad en platteland. Donderdagmorgen werden een groot aantal leden verwelkomd door de presidente, mevr. Waiboer v. Elteren. Zij deelde mee, dat het bestuurslid mevrouw PijperBaas wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Wegens de tijdsomstandigheden was er dit jaar geen algemeene jaarver gadering te Utrecht gehouden, doch in de plaats daarvan een bijeenkomst van het H. B. met de besturen uit het land. Met voldoening constateerde spr., dat er weder een verhoogde ac tiviteit in de afdeelingen is waar te nemen. In de vaste overtuiging, dat de liefde in de wereld sterker zal blijken te zijn dan steen en ijzer, en dat het goede zal overwinnen, besloot zij hare openingsrede. Daarna werd het eerste couplet van het nieuwe bondslied gezongen. Bij de ingekomen stukken was een aanbeveling van den heer Nobel voor den cursus van mej. Rijbroek te Am sterdam over kinderverzorging en opvoeding. Burgemeester v. Kinschot van Alle rnaar had namens de Alkmaarsche V. V. V. om een bespreking gevraagd met het bestuur over de uitwisseling van kinderen van 12 tot 16 jaar in de zomervacantie van de stad en het platteland. De secretaresse, mevrouw RolBus, gaf hiervan een uiteenzet ting, en ried aan de pogingen te steunen, daar er heel wat voor de jeugd te leeren valt, dat de weder- zijdsche waardeering ten goede zal komen. Vóór 1 Februari a.s. moeten de afdeelingen opgave doen. Een lid van de afd. Abbekerk bracht een financieel verslag uit, en huldigde de penningmeesteresse, mevr. GoversKater, voor haar nauwgezet beheer, waarbij de presi dente zich aansloot. Tot nieuwe bestuursleden werden met algemeene stemmen benoemd de dames BakkerGroot te Hauwert en Pruissenv. Vuuren te Haarlem mermeer. Eerstgenoemde is de dich teres van het nieuwe Bondslied, dat werd voorgelezen, waarop een ap plaus volgde. De presidente besprak de rede, door Hermien van der Heide te Utrecht gehouden, op de haar eigen duidelijke wijze, en deelde mede, dat deze in brochurevorm zal worden uitgegeven. Mevr. RolBus las het jaarverslag voor. Er was een kleine teruggang in het ledental. Zij herinnerde aan het in stilte herdachte 5-jarig bestaan van het Prov. Verbond en wekte allen op om in moedig vertrouwen verder te werken. Na de pauze, waarin men in Valk's lunchroom de koffiemaaltijd werd gebruikt, gaf mevr. RolBus den uitslag van de gehouden handwerk- tentoonstelling van den bond. De eerste prijs was in Overijsel gevallen; er waren in Noordholland vijf prijswinnaressen. Verder volgde een bespreking over de behandeling van de wasch, voor heen en nu. Besloten werd een com missie samen te stellen, die de ad viezen uit de afdeelingen zal bestu- deeren, en ter kennis zal brengen op de volgende vergadering. Een zeer uitgebreide discussie werd gevoerd over de huisverzor ging bij ziekte. Mevr. Scheer te An- dijk pleitte voor een landelijke orga nisatie. Het bestuur zal deze zaak nader onderzoeken. Mevr. Leeuw te Sijbekarspel vroeg, of het niet op de weg van onzen bond lag, om te streven naar het behoud van de plaatsnamen na de combinatie. De presidente was het hiermee eens, daar het historisch ge groeide niet vernield moest worden, en leelijke namen kwetsend zijn voor het schoonheidsgevoel. Eén der afgevaardigden vroeg hulp uit het Beatrixfonds, voor de plaatselijke tandverzorging. Mevr. GlijnisSchermerhorn zag gaarne verbetering en uitbreiding van de bibliotheek. Over dit onder werp was men niet spoedig uitge praat, voor het opzichten van een prov. bibliotheek werd niet veel gevoeld. Nadat mededeelingen waren gedaan over de cursussen om van oud goed nog iets te maken, sloot de presidente deze vergadering. GEEN VIERING VAN SINT MAARTEN. In verband met de bepalingen terzake van verduistering is de viering van Sint-Maarten op 11 Nov. verboden. De kinderen zullen dus a.s. Maandag niet met brandende lampions langs de straat mogen loopen. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 43000 kg. De gang van de markt was vlot. De afwezigheid van de keurmeesters was hierop niet zon der invloed. Een stapel, die vijf weken achtereen tegen den hoog- sten prijs verkocht werd en daar door geblokkeerd, kon nu zonder hinder tegen den hoogsten prijs 35,25 verkocht worden aan een der herkeurmeesters, tevens handelaar. De gemiddelde markt lag 1, beneden de hoogste markt. Naar wij vernemen is het be roep van den burgemeester van Castricum, baron Sloet, op de secretaris-generaal om het raads besluit, waarin den heer Spaanse rot wethouder werd gekozen, nietig verklaard, zoodat de heer Spaanse zijn werkzaamheden als wethouder zal gaan waar nemen. SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN. In de raadsvergadering van de gemeente Westwoud, welke gister morgen werd gehouden, werd in verband met de voorgestelde com binatie van WestwoudBlokker ZwaagNibbixwoud besloten: a. Westwoud behoudt het liefst zijn zelfstandigheid. b. Wanneer dit niet mogelijk blijkt te zijn, dan wordt combinatie Westwoud-Blokker-Zwaagdijk en 'n gedeelte van Hoogkarspel tot den Tolweg geadviseerd. c. Als naam en centrumplaats wordt Blokker voorgesteld. BLOEMBOLLENVEILING „WEST-FRIESLAND. De aanvoer van gladiolen was nog weinig grooter dan de vorige, het geen wel veroorzaakt is door het zeer slechte weer van j.l. Maandag. Aangevoerd werden pl.m. 650 man den, welke tegen iets hoogeren prijs graag koopers vonden. Plantgoed was er ook nog heel wat aangevoerd De complete mudden vinden in goede soorten veel kooplust. De kwaliteit was over het algemeen echter slecht. WARMENHUIZEN. Te laat op straat. - Door de politie werd op de Dorpsstraat al hier na middernacht een 28-jarige timmerman uit Dirkshorn aange troffen. Toen de beide veldwachters hem aanhielden om hem tot 4 uur een nachtverblijf aan te bieden, verzette de onverstandige timmer man zich heftig met het gevolg, dat hij ook nog een procesverbaal we gens wederspannigheid opliep. ZUIDSCHARWOUDE. De kleuterschool in café Kramer. - Donderdagmorgen is de kleu terschool voorloopig in een lokaal van café Kramer alhier begonnen. Er zijn thans 22 leerlingen. Gehoopt wordt, dat spoedig weer de be schikking zal worden verkregen over een lokaal in de openbare school. EGMOND AAN ZEE. Benoemd. - Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. van 't Veer, is benoemd tot hoofd der o. 1. school te Willemsoord. Kolenbesparnig. - In verband met bezuiniging op de verwarming hebben B. en W. besloten de o. 1. school 's Zaterdags te sluiten en in plaats daarvan Woensdagmiddag de lessen te doen doorgaan. Voorts is de kerstvacantie verlengd van 20 December tot 6 Januari. Met het oog op de verlichting is voorts be sloten de schooluren te bepalen op 9.3012 uur en 1.304 uur. Kolonies heropend. - De kin- dervacantiekolonies Zwartendijk en Beatrix, die langen tijd gesloten geweest zijn, worden thans weder geopend en volledig in bedrijf ge steld. ZIJPE. Ontslag gevraagd. - De wijk verpleegster voor Noord-Zijpe, zr. A. Meurs, heeft met ingang van 1 Januari a.s. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. Ruim 17 jaren was zr. Meurs als wijkverpleegster hier werkzaam. Zij is door haar werk en haar per soon zeer gezien. Zeer velen zullen haar straks als wijkverpleegster en vooral ook als mensch missen. De Kampioen Een welverdiend kam. pioenschap voor No. 33, want mildere en geuriger tabak is er nergens te vinden. 1 5 cent per half ons UITGEEST. Eervol ontslag. - Bij beschik king van den commissaris der pro vincie Noordholland is aan den heer W. de Vries, gemeenteveldwachter alhier, met ingang van 1 Januari 1941 eervol ontslag als zoodanig verleend wegens het bereiken van den 55-jarigen leeftijd. CASTRICUM. Belangrijke vergadering v. d. Ver. eenigingsraad. - Donderdagavond heeft onder groote belangstelling in hotel Bakker de vereenigingsraad een belangrijke vergadering gehou den. De gem.-zangver. St. Cecilia ea de Castricumsche Kamerorkestver. zijn door de tijdsomstandigheden ontbonden. Punt vier der agenda was een voorstel van het bestuur om aan de werkzaamheden van den vereeni gingsraad meer uitbreiding te geven door het instellen van bureaux in zake inlichtingen omtrent belastin gen, gemeentelijke verordeningen, het organiseeren van avonden, voor steun van vereenigingen welke om financieele redenen moesten bedan ken, kortom alles in het werk te stel len om den band bij leden en niet- leden te bvorderen. Dit voorstel dat zeker twee uur in bespreking is geweest, werd door den secretaris uitvoerig toegelicht en uiteengezet met als resultaat dat een comité in het leven werd geroe pen, dat deze plannen zal uitwerken en van prae-advies voorzien den le den zal toezenden. Tot comité-leden werden benoemd de heeren Bohle, Teering, Brouwer en Witbaard Jr. NOORDSCHARWOUDE. Omzet Noordermarktbond. - De omzet van den Noordermarktbond bedroeg over de maand October 266.332.48 tegen 154.505.24 in dezelfde maand van het vorige jaar. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 10 NOVEMBER 1940. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Kleyne. Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Was- sink (H. Avondmaal); 4 uur, ds. Warners. Remonstrantsch Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, mevr. v. d. BurgBos, rem. prop. te Heiloo. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 9.30 uur, de heer J. van Eerden, cand.; 3 uur, ds. von Meyenfeldt (Heidelb. catech. Zon dag 19; collecte voor de diaconie). Herst. Apost. Gem., Toussaint- straat, 10 en 4.30 uur en Woensdag avond 8 uur, dienst. Vrije Ev. Gem., in de Unie, 10 en 6.15 uur, ds. Ruys; onderwerp: „Een veldheerstent tusschen de Mirten"; Donderdagnam. 4.15 uur bijbelle zing Brouwerstraat 31. Ned. chr. gemeenschapsbond, 3 uur jongeliedensamenkomst Houtweg 8; Donderdagavond 7.30 uur bijbelle zing mannen Houtweg 8; Vrijdagav. 7.30 uur bijbelbespreking vrouwen Oudegracht 208; Zaterdagmiddag 4.30 uur bidstond Oudegracht 208. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; Zater dagavond 7 uur bidstond; Zondag 10 uur heiligingsdienst, 7 uur ver lossingssamenkomst; Maandag 2.30 uur gezinsbond; Dinsdagavond 7.30 uur soldatensamenkomst; Donder dagavond 7.30 uur heiligingsdienst; alle diensten worden geleid door kapiteine P. A. Dijkmans, bijgestaan door luitenante E. v. d. Roost. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat geschreven door tbjekeningen van ALEXANDER RAYMOND EERSTE BLAD. no. 9; 10 uur wijdingsdiei heils-bijeenkomst; Dinsda uur ensigne. E. Maste dirt het kinderhuis. UIT DE OMGEVII AKERSLOOT, 10 uur, Mullem. BERGEN, 10 uur, ds. Si Castricum. Geref. kerk, 10 en 5 uu Minnen. Evangelisatie Maranath: ds. Drost, van Haarlem. DRIEHUIZEN, 10 uur, rendonk. EGMOND AAN ZEE, g< 10.15 uur, ds. von Meyer 3.15 uur, de heer Jan var cand. (dankuur voor he collecte schulddelging). EGMONDBINNEN, 2.15 Roobol. GROET, zie Schoorl. GROOTSCHERMER, 10 Loysen (herdenking Kt ming; zang kerkkoor). HEILOO, 10 uur, ds. tekst Lucas 15 1132; o „Recht en genade". Nederl. herv. vereenigin Kerklaan, 10 uur, ds. Bak Amsterdam; 3 uur, ds. van Alkmaar. HEERHUGOWAARD, ge HENSBROEK, 10.30 i Boers, van Hoorn. LIMMEN, nam. 2 uur, Wassink. OOST-GRAFTDIJK, gee: OTERLEEK, 2 uur, ds. OUDE-NIEDORP, 10.30 Boeke. OUDKARSPEL, 10.30 Nell. OUDORP 9.30 uur, ds. van Egmond aan Zee. SCHAGEN, geref. kerk, 2.30 uur, de heer Hoekstra Garijp. SCHERMERHORN, geen SCHOORL, 2.30 uur, d: (Doop). STOMPETOREN, geen d Evangelisatie, 11 uur, de van Ginkel, van Bloemenc URSEM, 10.30 uur, ds. d VEENHUIZEN, 10.30 uu Mooy. WARMENHUIZEN, 3 u„ WEST-GRAFTDIJK, 2.30 Loysen (H. Avondm.) ZUIDSCHARWOUDE, 10 de heer Krondörffer. ZUIDSCHERMER, geen OPGAVE AMSTERDAMS CHE BAR Bijkantoor Alkmaai van Vrijdag 8 Novembe STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940 II 33)4 Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937. 5 !4 Duitschl. m. verkl. BANKINSTELLINGEN Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank. IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit IND. OND. BUITENL, Am. Smelting Anaconda Belhleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon. Republic Steel 4 Standard Brands Steel comro CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Delf Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Iopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac Vor. 94'/ 81'/ 80'/ 231, 120 124', 183 139 120 88'/ 326 140 215 47 29 863/ 6'ï 54 38'/ 241, 251, 71/ 721/ 471 275 2?0 130'y 2S2 302'/ 3,3) 123/ 113/ 271 204'/ 144 160 84 1281/ 4% 116'/ 14 1/ 1371/ 1681/ 200 2A3/ 212V 22'/ 11'/ 131/ 1/ 89'/ 5V« VALUTAKOERSEN I NEDERLANDSCHE Bü 8 NOVEMBER. Schrift, en tel. tri Valuta's. New York 1.88 3/16 Berlijn 75:2875.43; Brusse 30.17; Helsinki 3.81—3.82; bolm 44.81444.90; Zürich 43.71. Bankpapier. Berlijn 75.1975.34; Ne 1.86 1/2—1.90 1/4; Brussel 30.20; Stockholm 44.7644. rich 43.59—43.75.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2