STILLE NO. 9 Spannende tocht van de reddingboot „Dorus Rijkers". AGENDA Samenvoeging gemeenten. DE STRAF. CHARLES FLANDERS 38 RADIOPROGRAM AMSTERDAMSCt BEURS EERSTE BLAD. 2 EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. HET ST. NICOLAASFEEST. De commissie voor het St. Nico- laasfeest die reeds met het collec teeren voor dit mooie kinderschool feest was aangevangen, ontving her den de mededeeling, dat ook deze collecte, evenals alle andere, in ver band met die voor de Winterhulp, moest worden stopgezet. Het feest kan nu slechts voort gang vinden voor zoover de inge komen gelden dit toelaten. ONBEZOLDIGDE VELDWACHTERS Aan de genoemde onbezoldigde gem.- veldwachters, wier benoeming in ons nummer van Donderdag werd mee gedeeld, behoorde nog te worden toegevoegd de heer P. Stokman. BEZOEK BIJ DE ALKMAARSCHE BRANDWEER. Zooals men weet, moeten de ver schillende brandweren in Neder land zoodanig gereorganiseerd worden, dat er eenheid in deze organisatie komt. Wij hier in Alkmaar zijn mis schien eenigszins verwonderd ge weest over deze mededeeling, om dat wij terecht trotsch waren op onze brandweer. Wij dachten, dat deze zelfs een voorbeeld van goede organisatie genoemd kon worden! Welnu, wij hebben ons niet ver gist: onze brandweer is goed. Donderdag werd dat voor de zooveelste maal weer eens bewe zen. Toen toch kwam onverwacht de hoofdinspecteur van het brand- wezen in Nederland, de kapitein van den generalen staf P. L. v. Bo ven b. d. met den vertegenwoordi ger van de Deutsche Feuerwehr- polizei, majoor Dabbert, Alkmaar bezoeken, om de Alkmaarsche brandweer in oogenschouw te ne men. De heeren behoefden slechts enkele minuten te wachten in de kazerne en toen kwamen de chef van het materiaal, de heer Ham stra en na dezen de commandant, de heer Ringers opdagen. Natuur lijk werd de geheele kazerne en al het materiaal bezichtigd, terwijl eveneens het alarmeeringssysteem werd uiteen gezet. Met groote be wondering aanschouwden beide heeren alles en waren enthousiast over het systeem, dat hier gevolgd wordt, om de brandweerlieden te alarmeeren. Doch nog grooter werd hun ver rassing, toen er even later op hun verzoek werkelijk werd gealarmeerd. Brand in de R.H.B.S." luidde het alarm en het zou Jan v. d. Pol niet geweest zijn, als hij niet een minuut later reeds in de kazerne zich meld de. Precies anderhalve minuut na liet alarm de heeren controleerden alles met hun horloges! reed de eerste wagen weg en precies vijf mi nuten na het alarm waren vier wa gens gestart! Natuurlijk werd er een korte demonstratie gegeven, waarna in rukken geblazen werd. Het corps werd toen op het kazerneplein opge steld en majoor Dabbert hield toen een korte toespraak, waarin hij zijn groote bewondering voor deze brand weer uitsprak en de geestdrift, het elan, het alles-bezielende van de leden van het corps roemde. Ook de heer v. Boven sprak zeer waardee- ernde woorden tot de aanwezigen, waarna allen met elkaar kennis maakten. Toen even daarna voorgoed het sein inrukken gegeven werd, had de Alkmaarsche brandweer een uitste kende beurt gemaakt. Zij was een voorbeeld geweest van prachtige organisatie. SAVOY-BAR GEOPEND. Hedenavond om 7 uur zal boven de bekende cafétaria De Instuif aan de Laat de Savoy-bar geopend wor den. Vroeger was dit een zaal, die voor de militairen was ingericht als cantine en thans hebben vaardige handen deze zaal gemoderniseerd, zoodat het geheel een zeer prettigen indruk maakt. Dat dankt de zaal in de allereerste plaats aan Dick Horst van de Articlub Alkmaar, die de wandbeschildering heeft gemaakt. Dick Horst heeft hier zeer prachtig werk geleverd, dat zeker de aandacht zal trekken. Midden in de zaal is een podium gebouwd, waar The Blue Ramblers Serenaders vanaf hedenavond de stemming er zullen in houden! Rest nog te vermelden, dat de bar eeri aparten opgang heeft naast de entree van de Instirf. Door een vliegtuig bestookt. De motorreddingboot „Dorus Rijkers" heeft onlangs een tocht ge it jaakt, die dé uit drie koppen be staande bemanning nog lang zal heugen. Zij voer om twee uur 's middags op een dag in het begin van de vorige maand het haven hoofd uit en moest met sterken tegenwind een flink eind van de kust' af de golven doorklieven. Tegen 9 uur in den zeer donkeren avond was de „Dorus Rijkers" het doel van haar reis: een schip, dat in nood verkeerde, te helpen, vrijwel genaderd. Doch toen ronkte plotseling uit het grauwe wolkendek een vlieg tuig naar beneden. Het schoot over de verlichte reddingboot heen en bgon hevig uit zijn mitrailleur te schieten op de bemanning, die aan dek stond, zoo vertelt naar aanlei ding van het maandoverzicht der N.Z.H. Reddingmaatschappij over October, de Heldersehe Cou rant van Donderdag 7 November. Schipper Coen Bot, zijn zoon Piet en de motordrijver Eelman zochten dekking in de stuurhut. Een geluk was het, dat het vliegtuig op den kop van de boot invloog, waardoor men beschutting kon zoeken achter de stalen stuurhut. Maar ook daar was het nog benauwd, want het vliegtuig keerde terug en begon opnieuw te schieten. De schipper had intusschen alle lichten laten dooven en zwarte dekkleeden naar boven laten brengen en daarmee de reddingboot zooveel mogelijk on zichtbaar gemaakt. De motor was afgezet om eventueel het hulpge roep van de menschen in nood te kunnen opvangen en die te kunnen helpen, maar dat was niet mogelijk want de vlieger zocht telkens op nieuw naar de reddingboot, zoodat Bot met zijn mannen voor eigen le vensbehoud moesten probeeren den wal in te loopen. Maar die was ver en nauwelijks was men van richting veranderd of reeds hing een licht- kogel boven het water. Men koerste naar het noorden, in tegenoverge stelde richting van het vliegtuig. \Ta korten tijd ontgloeide weer een lichtkogel in het noorden, men wendde zijn roer tiaar het zuiden. Het werd een angstige en spannen de jacht. Het duurde eenige uren. Men kon zijn vaarrichting niet bepalen, om dat zelfs het kompaslicht niet ont stoken kon worden. „Wij dachten niet aan de mijnen" aidus schipper Bot, „we probeerden alleen maar aan de bommen van den vliegenier te ontkomen, om drie uur dachten we inderdaad, dat het met ons gedaan was. Vlak boven de „Dorus Rijkers" ontgloeide een iichtkogel. De reddingboot lag in het licht, maar als een besturing van boven, doofde het licht direct uit en wij konden opnieuw ont komen." „Om 5 uur 's morgens zaten we tegen land. Het vliegtuig is ons kwijt geraakt en toen het begon te dagen, ontdekten we, dat wij bij Kamperduin lagen. We voeren toen terug naar Nieuwediep, waar we tegen elf uur binnen liepen. We hadden er genoeg van, we wilden graag wat op verhaal komen, maar daar was geen tijd voor, want een nieuwe opdracht lag klaar en om nalf twaalf voer de „Dorus Rijkers" weer uit en eerst om 8 uur 's avonds keerde de reddingboot terug. FOTO-ATELIER VLAANDEREN. Meer dan 70 jaar is de naam Vlaan deren in Alkmaar bekend en bij hst noemen van dien naam denkt men aan de fotografie. Geen wonder ook, als men weet, dat de grootvader van het tegenwoordige geslacht zich hof- fotograaf mocht noemen en als men weet, dat zijn kinderen en kleinkin deren het vak als't ware overerfden! Twee van die kleinkinderen, de gezusters Vlaanderen, hebben thans een foto-atelier ingericht aan de Oudegracht 285 en vandaag is deze zaak geopend. Tonny Vlaanderen zwaait hier d" scepter en zij heeft het atelier laten inrichten naar eigen smaak. Niet alleen tyseft ze gezorgd voor een moderne verlichting, niet alleen heeft zij gedacht aan passende achtc-reronden en vrcolijke kleuren, Tentoonstelling. Tot en met 10 Nov. eiken dag 2 tot 5 uur nam. (Zondag 10 tot 5 uur) hoek GeestKanisstraat, tentoon stelling schildersvereeniging Door werken. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De familie van mijn vrouw (ko misch; hum. Ncderl. film); hoofd rollen Johan Kaart, Sylvain Poons, .Cissy van Bennekom, Gusta Chris- pijnMulder e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Trenck de Pandoer (rom.-avon- turenfilm); hoofdrollen Hans Albers, Kathe Dorsch, Sybille Schmitz, e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Salonwagen B 417 (rom.); hoofdrollen Kathe von Nagy en Paul Hörbiger. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Gevangene 317 (rom.-sens.); hoofdrollen Louise Ullrich en Gustav Diessl. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 9 November. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stom- petoren, feestavond Huisvlijt en Flo- ralia; tooneelopvoering door Aurora. Het Wapen van Heemskerk, optre den Tilly van Vliet, cabaretière en operette-zangeres. Zondag 10 November. Het Wapen van Heemskerk, optre den Tilly van Vliet, cabaretière en operette-zangeres. 2 uur, café de Wit aan het Luttik Oudorp, biljartwedstrijd. Maandag 11 November. 8 uur, hotel De Nachtegaal, Lange- straat 94, lezing met lichtbeelden over de negerbeeldhouwkunst in Afrika, voor het genootschap Solus Nemo Satis Sapit. maar een heele verzameling meubi lair stoelen, banken, tafeltjes, kin derspeelgoed, enz. maakt het mo gelijk, dat elke foto in een passende entourage gezet wordt, waardoor het geheel een fraaien indruk krijgt. En zoo zagen wij een keurcollectie foto's in de meest moderne tinten: van groendruk via velours (bruin-zwart) tot zwart toe! Moeten we er nog meer van zeg gen? Het spreekt vanzelf, dat er een nieuwe, prettig ingerichte wachtka mer is en dat Tonny en haar zuster weten, wat ze doen moeten, om hun klanten tevreden te stellen. HET WAPEN VAN HEEMSKERK. Groot was de teleurstelling voor het talrijke publiek toen Hans Car- peneto Zondag om weermachts redenen niet naar Alkmaar kon komen. Vooral voor de miliairen uit de Oostmark, die dezen komiek kennen als een buitengewoon artist, was dit een tegenvaller. Zaterdag en Zondag zal het leed wel weer spoedig vergeten zijn, want Tilly van Vliet, een nog jeugdige cabaretster, heeft met haar operetteschlagers in de vier jaren dat zij in binnen- en bui tenland is opgetreden, reeds een groote vermaardheid gekregen. WETHOUDER TURKSTRA KEERT TE CASTRICUM TERUG. Naar de Bev. Crt. verneemt, is de heer T. Turkstra, in wiens plaats de heer C. S. Spaanse als tijdelijk wet houder werd benoemd uit Duitsch- land teruggekeerd. Hij zal wederom het ambt van -wethouder vervullen, zoodat de benoeming van een tijde lijk wethouder te Castrioum alle reden heeft verloren. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 10 November is de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedu rende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgen den morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags ge opend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waar genomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. GEEN VIERING VAN SINT MAARTEN. In verband met de bepalingen ter zake van verduistering is de viering van Sint Maarten op 11 Nov. verbo den. De kinderen zullen dus a.s. Maandag niet met brandende lam pions langs de straat mogen loopen. DEMONSTRATIEMIDDAG NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Donderdagmiddag hield boven staande afdeeling voor haar leden weer een bijeenkomst in 't Gulden Vlies. Om twee uur opende de pre sidente, mevrouw van Sonsbeek Baning, de bijeenkomst, waarin ze mededeelde, dat deze middag eens zou bestaan uit demonstratie's van eenige artikelen, waarin de huis vrouwen van tegenwoordig onge twijfeld belang zullen stellen. Hierna verkreeg mej. Liefhebber het woord, die op prettige wijze demonstreerde, wat zooal te be reiken is in de huishouding met verstellen van gedragen kleeding en hoe men van oud, nieuw kon maken. We hebben verbaasd ge staan, welke artikelen mej. L. nog van een ouden heerenhoed kon maken en waartoe oude kousen nog kunnen dienen. Met belangstelling werd de uiteenzetting van deze leerares gevolgd. Hierna toonde de directeur van het Alkmaarsch Warenhuis, de heer Heuseveldt, ons een aantal gebruiksvoorwerpen, die alle dienden om bezuiniging in het huishouden te bevorderen. Gasbe- zuiniging door kleine komfoortjes, kookpannen en deksels voor ver schillende doeleinden. Moderne strijkplanken, kolenzeven, raspen, gaspoken enz. Ook deze uiteenzet ting werd met aandacht gevolgd. Vervolgens verkreeg de heer Haijtema het woord, die een le zing hield over vervangingsartike len. Allereerst schetste deze hoe we tegenwoordig allen met vervan gingsmiddelen in aanraking ko men. Daarna werd nagegaan, in welke tijden,ook vroeger, deze artikelen ontstonden. We hoorden bijzonderheden over de uitvindin gen in vroeger tijden betreffende cichorei, margarine en sacharine. Daarna noemde de heer Haijtema eenige vervalschingen, waaraan door onze keuringsdiensten geluk kig een einde was gemaakt. Hierna werden behandeld de voedings waarden van verschillende levens middelen en de samenstelling van verschillende surrogaten. Ook deze lezing werd met gespannen aan dacht gevolgd. De presidente dankte mej. L. en de heeren voor hun moeite, wat door de volle zaal met een krachtig applaus werd onderstreept. Hierna werden de dames getrac- teerd op een kopje kunst-thee, ter wijl een monstertje surrogaat kof fie door den heer Haijtema werd meegegeven. Vermelden we tenslotte nog, dat de stand van mej. van den Berg, van kleine gebruiksvoorwerpen, aller belangstelling had. Zuid- en Noordschermer voor samenvoeging, docli ook met de Schermer. De raad vergaderde gistermorgen over het aan Ged. Staten uit te bren gen advies over de voorgenomen samenvoeging van de gemeenten Zuid- en Noordschermer, de Rijp, Graft en Schermerhorn. De meer derheid van het college van B. en W was van oordeel, dat deze samenvoe ging onvoldoende was, aangezien ook dan de nieuwe gemeente nood lijdend zou blijven. Het college waardeerde het streven om de Scher- meer tot één gemeente te maken, doch naar het oordeel van het col lege zou dan een gemeente met lage belastingen ontstaan naast de te vor men noodlijdende gemeente. B. en W. adviseerden dan ook aan Ged. Staten te adviseeren de vier ge meenten met de Schermeer samen te vcegen, aangezien pas dan een kapi taalkrachtige gemeente zou ontstaan. Na uitvoerige bespreking vereenig- de de meerderheid van den raad zich tenslotte met dit advies. In ons nummer van Maandag pu- 'oliceeren wij het verslag van deze belangrijke zitting. Oudorp tegen samenvoeging. In de gisteravond gehouden raads vergadering van de gemeente Oudorp is op voorstel van B. en W. besloten om een afwijzend advies uit te bren gen ten aanzien van de samenvoe ging met Alkmaar. Mijn vriend is een uitgesproken vijand van soberheid en eenvoud bij de maaltijden. Ofschoon de disch, die hem thuis voorgezet wordt, op geen stukken na. schraal genoemd mag worden, gaat hij elke week een dag expresselijk op reis om zich in een restaurant te goed te kunnen doen aan een heele serie gangen met toetjes er vóór en er na. Maar nu heeft hij een blauwtje geloopen. De chef de reception is hem zeer be leefd maar niet minder dringend komen verzoeken om in vervolg de vereisahte bons te willen mee brengen, daar anders de maaltijd tot de toetjes beperkt zou moeten wor den. Mijn vriend is toen naar zijn vrouw gegaan voor de bons, maar die zeide voor dergelijke buitensporig heden geen bons te kunnen missen. „Dat is mijn ondergang", zuchtte mijn vriend, „als ik mijn wekelijksch dineetje moet missen: mijn hors d'oeuvre varié, mijn kalfssoep, mijn pasteitjes, mijn asperges, mijn fo rellen, mijn filetjes, mijn fasant, mijn pudding en mijn koffie na nee dan laat ik me nog liever iedere week een tand uittrekken. Wat ts er nu fijner dan in een keurig restaurant te zitten aan een smaak vol gedekte tafel bij het raam. Eerst worden de spijslijsen doorgenomen en daardoor reeds in de gewenschte stemming te komen en zoo met zorg een diner samen te stellen. En dan begint het feest: de plechtigheid met de galante kellners, die om je heen zweven als engeltjes-in-rok en zil ver, borden en spijzen af en aan dragen; de ceremonie met het elee- trisch fornuisje naast je tafel om al het. lekkers op den gewenschten temperatuur te houdende heerlijk heid van al die verfijnde pikanterie, die je tong streelt en je binnenste verwarmt. En nu hebben we het nog niet gehad over de rol die edele vochten als Sauternes en Bourgogne hierbij spelen: luister ,fLuister liever eens naar wat C. J. OomsVinckers schrijft in het nieuwe boekje over Goede Maaltij den in Oorlogstijd. Dit Zijn in groote lijn de wijzigingen, zoo staat hier: We behoeven geen ingewikkelde veranderingen aan te brengen in on ze dagelijksche voeding. Wij kunnen beginnen met iederen dag ruim aardappelen en groenten te bereiden voor den warmen maaltijd en in dien wij een rest daarvan hebben deze te gebruiken bij den brood maaltijd. Daar een rest in voedings waarde achterstaat bij versche pro ducten verdient het aanbeveling de voedingswaarde te doen winnen. In den urinter kunnen wij er wat ge raspte winterwortelen, geraspte kool, fijngesneden rauwe lóf en dergelijke aan toe voegen en het met een scheutje melk en wat geraspte kaas tot een warm hapje verwerken. Een goede maaregel is ook om sommige- dagen des morgens een bord warme havermout- of gartepap..." „Schei uif', kreunde mijn vriend, ,,'t mag waar zijn dat ik een smul paap ben ,maargeraspte worte len, geraspte kool, geraspte kaas en gortepap: die straf is te hard!" Hoogwoud is tegen de voorgestelde combinatie. In de gisterochtend te Hoogwoud gehouden raadsvergadering is o.m. aan de orde gekomen het prae-ad- vies van B. en W. inzake samenvoe ging met de gemeenten Winkel, Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp. B. en W. hadden geadviseerd, in de eerste plaats de gemeente zoo mogelijk zelfstandig te laten en verder moet er gecombineerd worden de gemeenten Hoogwoud, Opmeer en Spanbroek samen te voe gen. Wordt het voorstel van den se cretaris-generaal doorgevoerd, waar tegen B. en W. ernstige bezwaren hebben, dan zouden zij als centrum de Laiigereis onder Hoogwoud of Nieuwe Niedorp willen aanwijzen en de nieuwe gemeente ook den naam Langereis geven. Na eenige besprekingen werd dit voorstel met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Egmond aan Zee vóór de com binatie met Heiloo en Egmond- B innen. De burgemeester heeft den ge meenteraad tegen Woensdag a.s., des middags om half 4 bijeengeroepen. In deze vergadering wordt o.m. aan de orde gesteld de door den secr.- generaal van het departement van binnenlandsche zaken voorgestelde samenvoeging der gemeenten Eg- mond aan Zee, Egmondbinnen en Heiloo. Hoewel het verlies der zelfstan digheid van de gemeente Egmond aan Zee betreurende, geven B. en W. in hun schriftelijk uitgebracht advies aan den gemeenteraad in overweging de voorgenomen sa menvoeging goed te keuren. Op deze vergadering komen wij Maandag uitvoeriger terug. Beets wil bij Oudendijk. De gemeenteraad van Beets heeft gistermorgen de samenvoeging be sproken met Kwadijk, Middelie, Warder, Oosthuizen en Oudendijk. Met algemeene stemmen werd be sloten zich tegen deze combinatie te verzetten. Een voorstel van den heer Breg om Beets bij Beemster te voegen vond geen steun. Ten slotte werd met algemeene stemmen besloten Gedep. Staten te adviseeren, de samenvoeging met Beets en Oudendijk te willen be vorderen. Over den eventueelen naam of de centrumplaats van de nieuwe com binatie sprak de raad zich niet uit. Uitgeest gaat met de plannen accoord. In de gister gehouden raadsverga dering te Uitgeest hebben B. en W. geadviseerd, zich niet te verzetten tegen de beoogde samenvoeging met Akersloot en Limmen. Zij meenden, dat Uitgeest de hoofdplaats der nieuwe gemeente zal moeten zijn en dat de naam ervan Uitgeest zal moeten blijven. Na eenige bespre king werd met algemeene stemmen overeenkomstig het advies besloten. (Uitvoeriger raadsverslag a.s. Maan dag). BRANDSTOFFEN ZONDER BON. Ingekocht door bemiddeling van een brandstoffen-inkoop- vereeniging. Naar de Schager Crt. vern., is een groot aantal personen in Schagen en in Anna Paulowna geverbaliseerd wegens ontduiking der distributie bepalingen. Het zijn leden van de r. k. brandstoffeninkoopvereeniging „Winterhulp", welks bestuur in de meening verkeerd heeft, dat men den wintervoorraad, waarvoor men het geheele jaar door geld spaart, zonder bonnen kon ontvangen. Of hier van opzettelijke distribu tiefraude sprake is zal de rechtbank hebben uit te maken. De betrokke nen zijn natuurlijk zwaar gedupeerd, dat de aanwezige voorraden in be slag zijn genomen. Omtrent de toedracht van de zaak deelt genoemd blad mee: Verleden week arriveerde een wagon kolen van de mijn Wilhelmi- na te Anna Paulowna. 10 ton was bestemd voor leden der vereeniging „Winterhulp" aldaar, 5 ton voor le den te Schagen. Reeds was men met de aflevering begonnen, toen da brandstoffenhandelaren, in hoofd zaak gegriefd omdat een niet-erkend handelaar met de afgifte was belast de koppen bij elkaar staken. Ze waarschuwden den distributie fraudedienst in Den Helder, welks leider, de heer Everards, ingreep. Slechts enkele leden bleken kolen- bonnen te hebben afgegeven, de meesten „geloofden het wel". KAPELAAN WENSVEEN TE HEILOO Gisteravond is te Heiloo na een korte ongesteldheid in den ouder dom van 27 jaar overleden de heer H. G. C. Wensveen, kapelaan der parochie. De overledene was sinds een jaar te Heiloo werkzaam. OUDORP. Distributie. - Op Maandag 11 November a.s. vindt op het Distri butiekantoor de uitreiking plaats van bloemkaarten, 1/5 broodkaar ten en kinderpapkaarten. Het kantoor is geopend van 's morgens 9 uur tot 's avonds 5 ]4 uur, ook in de middaguren. Denkt er vooral aan, dat alle stamkaarten medegebracht wor den. Verandering schooltijden. - In verband met de verduisterings voorschriften zijn de schooltijden van de r.k. scholen in deze ge meente als volgt veranderd: Jon gensschool: van 9f4 tot 12 14 uur en van 2 tot 4 uur. Meisjesschool: van 914 tot 12.15 uur en van 2 tot 4.15 uur. Op Zaterdag wordt geen onderwijs gegeven. OUDKARSPEL. Oudercommissie kleuterschool. - Op den ouderavond werden tot leden van de commissie voor de kleuterschool benoemd de dames KcoijTuinman, de BoerKoordes te Oudkarspel, KuiperKater te Noordscharwoude en de heer J. Duy- ves te Oudkarspel. 5ESCHREVBN DOOR fEBKENTNGBN VAN ALEXANDER RAYMOND ZONDAG. HILVERSUM I, 415 M. KRO, 1.—7.15 AVRO). 8.—A 8.15 Wij beginnen den dag. Minnestrelen en gr.pl. 9. 10.Hoogmis. 11.15 Gr.pl Deel. 12.15 Rott. Philh. orkest 12.45 Nieuws- en econ. ber. 1.Omroeporkest en solisten (1.15 Interview). 1.45 Conti schen school en huis, lezinj Concertgebouw-orkest en soli „Onze volksdichters", cyclus Radiotooneel (opn.) 5.05 Hierna ANP-sportnieuws. 5.1£ Hjksche gedachten wisseling 5.30 Cabaretprogr. 6.15 E progr. 6.45 Act. rep. of gr.p 7.15 ANP-ber., sluiting. HILVERSUM H, 301,5 M. (8 9.30—1.— en 45.15 NCRV; 9.30 VPRO; 1.—4— en 5.1 KRO). 8.— ANP-ber. 8.10 G muziek (opn.) 8.30 Studie 9.30 Gr.pl. 11.15 Geestelijke (gr.pl.) 12.— Rep. 12.25 Kent bijbel?, lezing. 12.45 Nieuw econ. ber. ANP. 1.Gr.pl KRO-Kamerorkest en -koe solisten. 1.45 Voor middenst; 2.Collegium „Musica D (2.15—2.30 Gr.pl.) 2.45 Inleidir gende uitz. 3.Radiotooneel Wijdingswoord. 5.15 Wekel: gedachtenwisseling ANP. 5.30 Kamerorkest. (6.6.15 Gr.pl.) Gr.pl. 7—7.15 ANP-ber. en sl KOOTWIJK, 1875 M. (VARA 7.Ber. (Duitsch). 7.15 Gr.pl 7.45 Ber. Eng. 8.ANI 10.Ber. (Duitsch). 10.15 spel. 10.45 Gr.pl. 11.30 Ber. 11.45 Esmeralda en solist. 12.3 (Duitsch). 12.45 Nieuws- en ber. ANP. 1.Gr.pl. (1.30—1.' (Eng.) 2.45 Verkorte opera „E (gr.pl.) 3.30 Verzoekprogr. vc Duitsche weermacht. 6.Gr.pl 6.45 Ber. Eng.) 7.7.15 AN en sluiting. MAANDAG. HILVERSUM; 415 M. (VARA 8.ANP-ber., gr.pl. 10. morgenwijding. 10.20 Deel. Pianovoordr. 11.10 Deel. 11.30 V orkest. (12.-12.15 Gr.pl.) Nieuws- en econ. ber. ANP. Esmeralda, solist en gr.pl. 2. de vrouwen. 3.Orgelspel. 3.1 pi. 4.Gr.pl. met toelichting. Esmeralda. 5.15 Nieuws-, ecot beursber. ANP. 5.30 VARA-s orkest. 6.Land in zicht, car OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK li Bijkantoor Alkmaar., van Zaterdag 9 November 1 STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940 11 3314 Nederl. 1938 3 Ned.-lndië 1937. 5)4 Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELLINGEN Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250134 Koloniale Bank 194'/j Ned. Ind. Handelsbank 142 IND. OND. BINNENL. - Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. NederL Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit IND. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper, North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn .1241/, JavaChina—Japan lijn 155 Kon. Ned. Stoomboot 165 Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Balavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Iopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac VALUTAKOERSEN DER NED LANDSCHE ANK.9 NOVEMï (Schriftelijke en tel.-transact Valuta's: New York 1.88 3/16—1.88 9 Berlijn 75.2875.43; Brussel 3 tot 30.17; Helsinki 3.81— Stockholm 44.8144.90; Zü 43.6343.71. Bankpapier: Berlijn 75.1975.34; New I.86 1/2—1.90 1/4; Brussel 30. 3u.20; Stockholm 44.76 Zürich 43.5943.75. Vor. k, 941/, 83 b, 803/, 23 V, .125' 12U/J 90 .330 .146 223 50 335/s 941/, 421/S 26 30 W/ic, 82 .490 300 .295 1387, 30 l/s 3.0 397, 147; 127, .293 .230 .153 .175 92 .1431/, 57, .17/1/, .223 2W31/, 240 247c l-'A 141/s 1 91 tV,

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2