BINNENLAND SPORT FILMNIEUWS VRAAG en AANBOD 35 cent per vijf regels TWEEDE BLAD 3 niet optimistisch. Spr. merkte tegen den heer Coerts op, dat het verschil 225.000 en geen 43.000 is. Spr. wil een politiek om vrij te komen van de noodlijdendheid en wees den heer Hoijtink er op, dat deze nim mer in zijn critiek bezuinigingen had aangewezen. Spr. is vast over tuigd, dat wij niet zelfstandig kun nen uorden alleen door de nieuwe financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten. Maatregelen zullen genomen moeten worden om de 50.000 van de gasfabriek en 50.000 van het G.E.B. op te van gen. Spr. bleef er bij, dat dit geen be grooting is om hoera te roepen, al beoogde hij geen verwijten aan het college. Spr. bleef aandringen om de voor- deelen van de radiodistributie tegenover de eigen toestellen uit te meten. Het is de wil van den raad geweest, dat er voor twee bedrijven één directeur komt, maar dit moet dan ook in de begrooting tot uit drukking komen. De voorzitter: De mogelijk heid bestaat, dat deze begrooting in Dec. nog gewijzigd wordt. De heer Bons erna: Dan heb ik daar vrede mede. Spr. vroeg nog of mr. de Groot voor het Sportpark in 1941 een entree aan ontvangst van 19.000 bleef verwachten. Voorts oordeelde spr., dat als de Duitsche weermacht beslag legt op het Sport park, het moet betalen. Het ver baast spr. dat daarvoor niet betaald wordt. Gebeurt dit wel dan kan men Alcmaria schadeloos stellen. De vergadering werd hierop ge schorst. Na heropening was aller eerst het woord aan wethouder K e ij s p e r, die den heer Sietsma toezegde, als de omstandigheden zoo blijven de posten van het slachthuis te zullen herzien. De handelaren voor de cokes komen wel eens graag als de wind gunstig is. IK jaar geleden was er gelegenheid in te schrijven, doch men wilde de garantie die de gemeente vroeg, niet geven. Men mag de tegenwoordige contractant niet verwijten, dat hij ook nog andere hoeveelheden koopt. Spr. wil gaarne overwegen in de toekomst op bepaalde deelen in te schrijven, maar uitgesloten blijft, dat men kans krijgt van twee walletjes te eten. De heer Stoutjesdijk Dan ben ik het er mee eens. Weth. K e ij s p e r merkte nog op, dat de heer Stoutjesdijk moet begrijpen dat als de gevraagde kostenberekening niet.precies ge beurt, men er niets aan heeft. Spr. gaf de onmogelijkheid daarvan aan en verklaarde zich tegen mon nikenwerk. Prettig vond spr. het, dat de heer Bonsema een misver stand had weggenomen en hij ver zekerde ten aanzien van het radio distributiebedrijf, dat het mogelij ke gedaan wordt de cliënten in hun geest te bedienen. De gedach te van den heer Bonsema zal over wogen worden. Spr. gaf nog een aardige opmerking over optimisme en pessimisme en oordeeldr dat in moeilijke tijden elk college opti mist moet zijn. Weth. de Groot zegde nog toe, dat de verkrijging van materialen bespoedigd zal worden en dat hij naar terreinen voor de jeugd zal uitzien. Spr. verzekerde nog dat de concentratie van de bedrijven in den raad komt. Bij den Muziek- tuin komt het cultureele op den voorgrond. Voor de concerten ge voelt spr. alles. Een beroep op de burgerij om te komen is zeker op zijn plaats. Spr. heeft voor het Sportpark goede verwachting ten aanzien van de paardensport. Spr. verklaarde zich voor nader overleg met Alcmaria bereid. Weth. .van Slingerland wilde voor de t. b. c. bestrijding, als deze niet rond kan komen, de subsidie nog nader bezien. Spr. bleef het verheugend oordeelen, dat de rekening 1939 tot optimisme aanleiding gaf. Wij gaan in de richting van zelfstandigheid, al wachten nog eenige moeilijke ja ren. De voorzitter deelde nog mede, dat bij den distributiedienst de overuren betaald zullen wor den. De behandeling der artikelen. Hierop volgde de artikelsgewijze behandeling. De heer Bonsema bepleitte verhooging van den post voor drukwerk. De voorzitter wilde, als dit wordt toegestaan, uit den post voor onvoorzien bestrijden. De heer Stoutjesdijk be sprak den verkoop van gevonden voorwerpen en vond het niet juist, dat die aan een bepaalden opkoo- per werden verkocht en gaf aan verkoop in het openbaar de voor keur. Ook de noodzakelijkheid van een cursus voor de politie in H, B. O. bleef spr. bepleiten. Des tijds kwamen de agenten niet, om dat de cursus buiten de diensturen werd gegeven. De voorzitter zal met den wensch rekening houden. Na een bemerking van den heer Zeegers, verdedigde weth. de Groot nog de verhooging van den post voor stadsuurwerkmaker. Tenslotte werd de begrooting z. h. s, vastgesteld. NIEUW SPOORBOEKJE OP 17 NOVEMBER. Op 17 November a.s. zal de dienst regeling der Nederlandsche Spoor wegen wederom een wijziging onder gaan, ten gevolge waarvan op dien datum tevens een nieuwe reisgids zal verschijnen. De wijziging van de dienstregeling zal voornamelijk bestaan uit enkele veranderingen in verband met het korten der dagen. Ook zullen, nu eenige baanvakken beter berijdbaar zijn, verscheidene verbeteringen wor den aangebracht. VERHOOGING WINSTBELASTING OP KOMST. Dr. H. Fischböck, commissaris-ge neraal voor financiën en economische zaken, heeft naar aanleiding van zijn lezing over „Economische vraagstuk ken in het nieuwe Europa", met en kele genoodigden van gedachten ge wisseld over enkele economische kwesties. Dr. Fischböck heeft hierbij o.m. gezegd, dat men het autoverkeer in den huidigen omvang hoopt te kun nen handhaven. Ten aanzien van le bestaande be lastingen zeide dr. Fischböck, dat kan worden gezegd, dat een verhoo ging van de winstbelasting nog dit jaar zal plaats hebben. Een oorlogs belasting wordt niet waarschijnlijk geacht in verband met die verhoo ging. In Duitschland kent men dit instituut niet. De gemeente winsten aldaar worden echter in dienst van liet algemeen nut gesteld. De winst belasting bedraagt daar 40 welke door eenige andere heffingen (o.a. de bedrijfsbelasting) tot 60 a 65 stijgt. Tot' dit niveau zal men thans hier de winstbelasting dit jaar me-t verhoogen. Over de invoering van nieuwe be lastingen in Nederland kon dr. Fischböck nog niets mededeelen. Wel wees hij op de dringende nood zakelijkheid dat de staatsinkomsten aanzienlijk moeten worden ver hoogd. Nieuwe bronnen zullen der halve vermoedelijk moeten worden aangeboord. Marsch van N.S.B. door Amster dam. - Heden zullen 6000 man van de W.A. der N.S.B. een grooter, marsch door Amsterdam houden. ALCMARIA SPEELT THUIS TEGEN ZEEBURGIA. ALKM. BOYS NAAR AMSTERDAM. Nou hopen we maar, dat het morgen prachtig herfstweer is, net zooals veertien dagen gele den, toen het een genot was, om vanaf de tribune een wedstrijd te aanschouwen. Mocht dat het geval zijn, dan kan een groote schare toeschou wers verwacht worden, die ge tuige zullen zijn van dert wed strijd AlcmariaZeeburgia. En zij zal tevens getuige kun nen zijn van een spannende ont moeting, waarin de thuisclub zeker niet kansloos is. We zijn nogal voorzichtig met on ze uitlating, nietwaar? „Een wed strijd, waarin de thuisclub zeker niet kansloos is". We hebben beide clubs nu elk eenmaal zien spelen: Zeeburgia tegen de Alkm. Boys en Alcmaria tegen haar stadgenoote. We meenen ons te kunnen herinneren, dat Zee burgia een goede ploeg was met zeer goed veldwerk, met een ge vaarlijke middenvoor en met een behoorlijk voedende middenlinie. We meenen ook nog te weten, dat de beide backs van iets minder ge halte waren, maar toch ook weer niet zwak. Dat samen beschouwende krijgt Alcmaria dus een lastige tegenpar tij tegenover zich. Maar datzelfde Alcmaria heeft getoond, een goeder, wedstrijd te kunnen spelen, zelfs zonder Hamstra en Schaper. Welnu, waarom zouden de withemden dan kansloos zijn? Wij van ons zijn dan ook van meening, dat de partijen vrijwel tegen elkaar opwegen, dat do thuisclub iets sneller speelt en waar deze bovendien het voordeel van eigen veld heeft, moeten we het op de withemden houden! De Boys zouden een vrijen dag hebben, maar op het laatste oogen- blik is de wedstrijd A.F.C.Alkm. Boys ingelascht, omdat H.R.C., waartegen de Amsterdamsche club zou spelen, weer uitstel gevraagd heeft. De Boys krijgen het dus zeer moeilijk, want A.F.C. behoort onge twijfeld tot de sterkste ploegen in deze klasse. Onze Alkmaarsche club zal op volle toeren moeten spelen, willen ze met winst uit de hoofdstad terugkeeren. En toch moeten zij den moed niet opgeven: ze hebben be wezen, zich te kunnen meten met de andere clubs. En alleen het feit, dat Fortuna hen den laatsten tijd in den steek liet, was oorzaak, dat er meer verliespunten kwamen dan noodig was. De voorzitter sloot hierop met een woord van dank aan de amb tenaren en wenschte den heer Kla ver een gelukkigen verjaardag. De heer Klaver bracht hiervoor dank en sprak nog als nestor een woord van waardeering tot den voorzitter. Spelen de Boys hun normale spel: snel open op de vleugels en hooge voorzetten, dan moet succes moge lijk zijn. West-Frisia ontvangt O.S.V. en we vermoeden, dat de Enkhuizers winnen. Van veel meer belang is echter D.W.V.W.F.C., omdat beide ploegen momenteel candidaten zijn voor de bovenste plaats. We zijn be nieuwd, wat de resp. voorhoeden zullen doen tegen de sterke verde digingen, maar houden het op D. W.V., dat ons toch iets sterker lijkt. V.V.Z. zal wel verliezen van Z. F.C., al zal het verschil niet groot zijn. DERDE KLASSE A. In de derde klasse A speelt Alw. Forward thuis tegen Q.S.C., dat de beste kansen heeft. K.V.V. zal met Zaandijk heel veel moeite hebben, terwijl Z.V.V. thuis vrij gemakke lijk van G.V.O. zal kunnen winnen. Spannend belooft ook Purmer- steijnHollandia te worden en dan vragen we ons nog af, of St. George Helder doorgaat VIERDE KLASSE A. D.T.S. staat er goed voor en nor maal moet ze morgen thuis van Nieuwe Niedorp met flinke cijfers kunnen winnen. Schagen maakt een goede kans tegen het teleurstellen de Oudesluis en Watervogels staat lang niet kansloos tegen M.F.C. Van WieringerwaardBergen is weinig te voorspellen, evenals van Succes B.K.C., al gelooven we, dat in beide gevallen de thuisclubs favoriet zijn. EERSTE KLASSE. We kunnen met het oog op de plaatsruimte niet alle eerste klas wedstrijden bespreken en bepalen ons dus tot eenige der belangrijkste. ZoO moet D.W.S. naar Stormvogels en al zijn op papier de Ijmuidena- ren de minderen, het zou ons niet verwonderen, wanneer D.W.S. een veer moest laten. A.D.O. daarente gen maakt een goede kans, om van 't Gooi te winnen, terwijl Feijen- oord haar laatsten kans krijgt tegen H.-D.V.S. Maar een moeilijke kans. In afdeeling II zal V.S.V. wel geen fout maken en misschien loopt ze nog iets meer uit, want Xerxes krijgt het niet gemakkelijk tegen Blauw-Wit en Ajax moet terdege oppassen voor Haarlem. In het Oosten zijn alle uitslagen mogelijk; in het Zuiden zal N.A.C. P.S.V. de groote wedstrijd zijn en in het Noorden is de ouderwetsche derby Be QuickVelocitas het ge sprek van den dag! AFD. BIJZONDER VOETBAL. Toch waren Zondag nog twee ont moetingen doorgegaan, die voor de leidende ploegen een gunstig resul taat hebben opgeleverd. Zeevogels wist op eigen terrein met 5—2 van Limmen te winnen; maar of dat nu morgen wederom zal gelukken, nu de returnmatch wordt gespeeld, zal afgewacht dienen te worden. Lim men is op eigen terrein een lastige tegenstander. Berdos staat er precies hetzelfde voor. Zondag wonnen zij met 30 op eigen terrein van E.S.V., maar nu houden we het zelfs op de Egmon- ders. Onze plaatselijke vereeniging heeft het morgen niet zoo moeilijk, al zal zij V.I.O.S. niet mogen onder schatten. In Warmenhuizen is nog niet altijd direct gewonnen. Alleen van L.S.V.V. kan men met zekerheid een overwinning voorspellen, vooral nu zij het gehan dicapte H.S.V. op bezoek krijgen. H.R.C. SPEELT NIET. Naar wij in de Sportkroniek lezen, heeft H.R.C. zich thans defi nitief uit de competitie teruggetrok ken voor dit seizoen. De club kreeg een jaar dispensatie en blijft twee- de-klasser. Ook Helder zal dit jaar niet in competitieverband uitkomen. LANGS DE N.-HOLLANDSCHE VOETBALVELDEN. Zal het programma nu zonder stagnatie kunnen draaien? Alkmaar I ontvangt Vrone I en Oudorp I Schoorl I. J.l. Zondag deed Pluvius ge heel onverwachts zooveel afbreuk aan het te verwerken programma, dat slechts de ontmoeting van Ber gen II tegen Graftdijk I doorgang kon vinden. Inmiddels deden de thuisspelende duinkanters het niet slecht en behaalden een benauwde, doch verdienstelijke 3—2-zege, zoo dat ze er in hun „verhoogde" afdee ling al "goed voor zijn komen te staan. Met het oog op de komende wed strijden hopen we, dat de weers- goden wat minder actief zullen zijn, opdat we wat meerdere resultaten kunnen boeken. Het programma is' wel iets minder groot, doch omvat nog menige interessante ontmoeting. De leiders van de eerste klasse C Alkmaar Ispelen in eigen om geving, en wel tegen het minder op dreef zijnde Vrone I. Vorige seizoe nen hadden de kaasmenschen aan deze bezoekers nog al de handen „vol", maar nu het de mannen uit St. Pancras wat tegen zit, verwach ten we een gemakkelijker Alkmaar sche zegen. Of zal voor de bezoe kers, juist bij Alkmaar de victorie beginnen? De ontmoeting van Oudorp I te gen Schoorl I kan er een worden met een pittig karakter. Beide ploe gen wegen vrijwel tegen elkaar op, zoodat er veel spanning verwacht mag worden. Misschien trekken de Oudorpers met het oog op ter- DE OPSTELLINGEN. Alcm. VictrixZeeburgia 2.30 n. Brouwer Maasen Venema Heldermanl de Grand Rootring v. d. Pol Bakker III Tellegen v. Wieringenl Bakker II Alcm. Victrix II (Alkm. B. II) II u. Pieron Verweel de Waal v. Wieringen II Romar Verwer Badenhuizen de Jong Godvliet Wit Bakker I t Alc. Victrix III (O.S.V. Hl) 2 u. Keuris Stadegaard Hoogland de Ruyter Mulder v. Berkum Helderman II v. Heems Scharlewi v. Meene Veel Alcm. Victrix V (D.T.S. Hl) 10 u. v. d. Schilden Spierenburg VasbinderI Koeman Marijn Godijn Harder Mulder II Bakker IV Metz de Visser Alcm. Victrix Jun. A (Alkm. Boys Jun. A) 12 u. Schmidt IJssels Edel Boon Maasen Koops Schermer Schipper Reijst Spierenburg Heijnis rein-voordeel nog aan het langste eind. De tweede klasse D zou een ge heel volledige afwerking kunnen laten zien, als niet op verzoek van de bezoekers de ontmoeting van Alkmaarsche Boys III tegen D.T.S. III werd uitgesteld. Het leidende Alkmaarsche Boys IV gaat een bezoek brengen aan Egmondia I, waarvan een paar we ken geleden met 41 gewonnen werd. Theoretisch zou dit een Alk maarsche overwinning kunnen zijn; ware het niet, dat de zeekanters, vanzelfsprekend, met revanche ideeën rondloopen. We vreezen dan ook, dat de geblokten er niet zon der kleerscheuren af zullen komen Graftdijk I ontvangt Alkmaar II en zou zich wat van de jongste ne derlaag kunnen herstellen. Een tweede return-wedstrijd in deze afdeeling bemerken we in Ber gen IIUrsem I. De vorige ontmoe ting werd een puntendeeling (4-4), zoodat de Bergen-reserves een goe de kans hebben op de volle winst. In de derde klasse D speelt Schoorl II tegen Alkmaar III en zou de volle winst in eigen huis kunnen laten. Ook in het treffen tusschen Koedijk IIGrootschermer I hou den we het op de thuisclub, al zal het hier heel wat moeilijker gaan. Een puntendeeling lijkt ons toch wel mogelijk. De vierde klasse D: Alcmaria V 'zal in eigen huis van start gaan tegen het leidende D.T.S. III. We kennen de kracht van deze withem den niet, zoodat we even dienen af te wachten. Wat we echter wel we ten is, dat de Oudkarspelieren ge ducht van zich af zullen bijten. Alkm. Boys V gaat naar Ursem II en gezien het goede aanvangs- resultaat van de geblokten, konden de punten wel eens naar Alkmaar verhuizen en vooral als „Pioia" weer zoo op dreef is. Hoe Bergen III in eigen huis tegen Egmondia II van start zal gaan, die nen we ook af te wachten. Biljarten BILJARTWEDSTRIJD. SweeringDe Leeuw. In café de Wit, Luttik-Oudorp, wordt morgenmiddag een biljart wedstrijd gespeeld tusschen Swee ring en De Leeuw, twee van de meest bekende Nederlandsche bil jarters. Sweering was vijf maal kampioen van Nederland en De Leeuw vier maal. Aan dezen wedstrijd is een at tractie verbonden, waarvan de op brengst ten goede komt van het Biljartfonds 1940, welk fonds is in gesteld tot steun aan de getroffen Rotterrjamsche caféhouders. De heer De Wit heeft, trouwens als altijd, er voor gezorgd, dat bil jart en materiaal keurig in orde zijn. Voor biljartliefhebbers blijft er dus niets te wenschen over: twee biljarters van naam en prima ver zorgd biljart en materiaal. Er zal dan ook ongetwijfeld wel belangstelling voor dezen wedstrijd zijn. GEVANGENE 317. Roxy-Theater. Op uitnemende wijze heeft Louise Ullrich in de film „Gevangene 317", die deze week in het Roxy-Theater wordt vertoond, de dubbelrol ge speeld van Helene en Betty Gall. - Deze tweelingzusters zijn wel ver schillend in de wereld terechtgeko men. Helene, die café-violiste was, wordt verdacht van moord en tot vier jaar gevangenisstraf veroor deeld. Wegens goed gedrag wordt zij, voor haar tijd om is, vrijgelaten. Zij spoedt zich naar Weenen, waar haar zuster Betty, die een beroemde revue-ster is. Betty gaat met Helene naar een week-end huisje aan hel meer om alles te bespreken. Als bei den op het meer zeilen, slaat tijdens een hevig onweer de boot om en Betty verdrinkt. Helene wordt ge red, doch wordt aangezien voor Betty die door den hevigen schok geheel veranderd is. Dr. Hellwig, Betty's verloofde, verovert het hart van Helene, die echter de waarheid niet durft bekennen. Maar ook hier komt alles uit. Helene maakt een zeer moeilijken en angstigen tijd door. Chantage bedreigt haar en ook het verlies van dr. Hellwig. Maar het mooie en goede zegeviert ten slotte. Op welke wijze? Dat ga men deze week eens in het Roxy-theater zien. Wij memoreerden reeds het goede spel van Louise Ullrich. Mooi was de tegenstelling tusschen de revue- artiste en de ontslagen gevangene. Gustav Diessl was een zeer sympa thieke dr. Hellwig, terwijl Oscar Sima en Anton Pointner een paar gemeene individuen op rake wijze typeerden. De revue- en varieté- opnamen zorgden voor een fraaie afwisseling. Het voorprogramma bracht een mooi Holl. Nieuws en een uitgebreid Ufa-journaal. Verder een Holland- sche film met vele typische opnamen uit verschillende streken van ons land. Ook de Alkmaarsche kaas markt ontbrak niet. En tot slot een reeks beelden van het leven in een groote stad. (Praag). SALONWAGEN E 417. Harmonie-Theater. Salonwagen E 417 wordt aan het eind van een welbesteed leven het verkeersmuseum ingereden. En dan, als alles tot rust gekomen is, vertelt hij zijn bewogen levensgeschiedenis. Binnen zijn stalen wanden hebben zich diplomatieke onderhandelingen en charmante avonturen afgespeeld. Hij diende tot verblijf voor vorste lijke jonggehuwden, die op hun in het begin niet zoo erg vlot verloo- pende huwelijksreis waren, en later, toen het snel bergafwaarts was ge gaan tot noodwoning voor een werk- looze en zijn jonge vrouw. Salon wagen E 417 rolt door de geschiede nis De film schrijft in groote trekken historie. Zij volgt enkele tientallen jaren, tot nu toe, de allerbelangrijk ste gebeurtenissen, die op het lot van den salonwagen hun invloed hadden. Zij doet dit niet zonder simplicisme en subjectiviteit en het is daarom maar gelukkig dat de nadruk is ge legd op de kleine, verzonnen, ge schiedenis van den, wagen zelf, een historie, met fantasie en humor in elkaar gezet, en niet te confron- teeren met wat werkelijk gebeurde. Kathe von Nagy en Paul Hörbiger' spelen de hoofdrollen en zij zijn het, die de film maken tot wat zij is: een amusant en origineel verhaal, dat de aandacht weet vast te houden. Een film, die boeit docr uitnemend spel en schitterende ensceneering. Voorprogramma: Ufa- en Polygoon journaal met tal van interessante op namen. DE FAMILIE VAN MIJN VROUW. City-Theater. Er zijn van die kluchten, die te dwaas zijn om in het werkelijke leven te kunnen voorkomen, waarbij de dolle situaties elkaar onophoudelijk opvolgen en de mis verstanden met alles wat daarbij hoort geen oogenblik van de lucht zijn. Zoo'n dwaze klucht is „De fami lie van mijn vrouw", ook wel ge noemd „Een huis vol herrie", wat in Alkmaar herhaaldelijk voor het voetlicht gebracht is. En toch, hoe vaak men ze ook vertoont, ze trekt altijd weer volle zalen en een publiek, dat zich dol vermaakt met de opeenstapeling van dwaze situaties. Het tooneel- stuk is verfilmd en de film bood nog meer mogelijkheden om het publiek een allergezelligste voor stelling te bezorgen. De inhoud van een film als deze laat zich niet beschrijven, zooiets moet men gaan zien. En het succes is voor een groot deel te danken aan de kostelijke typen die hierin optreden en alle bij uitstek voor hun rol geschikt zijn. Gusta ChrispijnMulder als de booze schoonmoeder, Sylvain Poons als haar getemde echtgenoot, Loesje Bouwmeester, Mary Smit- huyser en Adolph Hamburger als de kinderen, Cruys Voorberg als de schoonzoon, Tilly PerinBouw meester als de filmleerares, Cissy van Bennekom als het heimelijk getrouwde dienstmeisje en last not least Johan Kaart als Dr. Nix, als rondreizend koopman en kwak zalver. Zij vormen een bont geheel, dat deze dwaze klucht uitstekend tot haar recht brengt. Het doet wel eens goed in dezen donkeren tijd weer hartelijk te kunnen lachen. Vooraf een prachtige Ufa-film, zeer mooie opnamen uit Praag en een juweeltje van een gekleurde teekenfilm. TRENCK DE PANDOER. Victoria Theater. De jonge baron von der Trenck is eigenlijk een avonturier, zooals reeds in den aanvang van de film blijkt, als hij na een 8jarigen zwerf tocht op het vaderlijk kasteel teru- komt als vluchteling uit den Rus- s:schen militairen dienst. Zijn vader verwijt hem, dat hij vreemde lan den heeft gediend en niet streed voor zijn eigen bedreigde vorstin, keizerin Maria Theresia. (De lezer weet nu meteen, dat het stuk speelt in het midden der 18e eeuw). Vader en zoon richten samen uit eigen Woensdags en Zaterdags Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. .(Dinsdags en .Vrijdags inzenden.) Bloedkoralen en andere oude koralen als ook goud en zilverwerk en oude schilderijen en kristal te koop gevraagd. Brieven onder letter IJ 521 bureau van dit blad. Heeren rijwielen 2>8.50, 26, 25, Dames rijwielen 25, 23. Alle onder garantie. NIEROP's Rijwiel handel, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Te koop zoo goed als nieuwe kamer- biljarts voor zeer billijke prijzen bij J. HOED, Scharloo lb, Alkmaar. Telefoon 3756. Te koop uit netten inboedel: prima Grgel (geschikt zoowel voor kamer als voor klein zaaltje), Ledikanten, Bedden, Closetstoelen. DEKKER, Spoorstraat 5. Ter overname: een Projectie lantaarn voor pl. 8.3-8.3 met licht bron-statief-scherm enz. Zeer ge schikt voor vereeniging. Te bevragen MIENT 24. Te koop gevraagd: National Kas register. Brieven onder letter O 53'6 bureau van dit blad. Te koop gevraagd: gebruikte gashaard. BRINKMAN, KL Nieuwland 6. Ter overn. gevr. gelakt Kinder- ldikantje en stel overgordijnen. Brieven onder letter N 535 bureau van dit blad. Te koop gevraagd: Gramofoon- piaten, Gramofoons, Naaimachines, Schrijfmachines, Inboedels en een Piano. DEKKER, Spoorstraat 5. Damesrijwiel, compleet 15. SPOORSTRAAT 12. Te koop z. g. a. n. pluche kleed 12 els, pracht z. g. a. n. Tigerkachel, pendules met coups. DUINWEG C 94, Schoorl. Te koop een Trekkast gr. 16 x 2K, dak en voorzijde van éénruiters, in lijsten, geheel van hout. br. verg. Nov.Mei. Te bevr.: COR TWISK, Hoogenweg 51, Uitgeest. Te koop: net gedragen Dames- en Heerenkleeding. Ook voor jongens en meisjes. Eenige voorraad. DEN HARTOG, Koningsweg 72. Tc koop: 2 paar zwarte dames schoenen (Salamander), maat 39. LYCEUMSTRAAT 49. Te koop: ronde groen geëmailleer de Kachel, geschikt om te koken, GROOT NIEUWLAND 28 steeg. Als nieuwe haardkachel te koop kleur zwart, gegarandeerd, prima. S. BAKKER, Smederij Achtersta-., Alkmaar. Tel. 3571. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN OP ZONDAG 20 NOVEMBER. DIRKSHORN, 10.30 uur, ds. de Leeuw. NIEUWE NIEDORP, geen samen komst. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman middelen een regiment ruiters op de Pandoeren noemen zij die en aan het hoofd daarvan gaat de zoon naar Weenen, vechtend en overwinnend voor de keizerin. Het hoofsche Weenen kan echter zijn lust naar avontuur niet dooven en door zijn vaak eigenmachtig optre den doordat hij niet den officieelen weg verkiest te nemen maar liever den directen volgt, komt hij vaak in moeilijkheden, zoodat hij zelfs vogelvrij wordt verklaard. Deze moeilijkheden vaak met een romantischen tint toont de film in een daverend tempo Trenck duelleert, vecht met politie, is op jacht naar spionnen enz., zoodat op een gegeven moment heel de Oos- tenrijksche politie als het ware slechts met één zaak, de zaak- Trenck, bezig is en de vorstin ver twijfeld uitroept, dat er in haar land maar één man schijnt te zijn. Al speelt het stuk dan ook in de 18e eeuw en al is het dan ook deels een costuumstuk, toch is de figuur van Trenck zeer juist opgenomen in het geheel van dit romantische avonturenverhaal. Hij is in alles de op den voorgrond tredende mar kante figuur Hans Albers op zijn best. Hij speelt er zelfs drie rollen in en komt eenige malen gelijk tijdig in dubbele persoonlijkheid op het doek. Naast hem komt allereerst naar voren Kathe Dorsch, die waardig de rol van de keizerin speelt en ook humor weèt te waardeeren. Zij im poneert in deze figuur al evenzeer als Hans Albers in de zijne. Tal van andere sterren treden nog op in deze film, die rijk is aan schitterende interieurs en costuums, Een aansporing om „Trenck de Pan doer'" te gaan zien lijkt ons eigen- lijk^averhodig.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7