OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL. 1898 Alcmaria Victrix 1940 D.W.S. noteert haar eerste nederlaag 1 Be Quick wint weer. ALCMARIA WON VAN ZEEBURGIA. Het rust reeds 3-0. Wedstrijd gesiuo»i. TWEEDE BLAD Voetbal De groote verrassing van den dag was natuurlijk de neder laag, die D.W.S. te slikken kreeg. De Amsterdammers had den tot nog toe slechts een ver- liespunt te noteeren gekregen en stonden zeer fraai boven aan. Maar de wedstrijd tegen Stormvogels zou voor D.W.S. de eerste nederlaag beteekenen. Technisch waren de Stormvogels lang niet opgewassen tegen de Am sterdammers, maar het enthousias me der IJmuidenaren vergoedde veel en waar hun verdediging met doelman Kraak aan het hoofd de heele D.W.S.-voorhoede in bedwang hield, was de 0 van D.W.S. al gauw begrijpelijk. Toen Stormvogels in de tweede helft een doelpunt maakte, raakte D.W.S. de kluts kwijt en het gevolg was een nederlaag. A.D.O. won van 't Gooi met 30, nadat in de eerste helft reeds een 1O-voorsprong was verkregen en D.H.C. won met 10 van Sparta, zoodat de kopgroep bestaat uit: D.H.C. 7 5 2 0 23-11 12 A.D.O. 6 5 0 1 14-7 10 D.W.S. 6 4 115-2 9 Met K.F.C. gaat het mis. Nu werd thuis met 40 van D.F.C. verloren. En ook met Feijenoord gaat het ver keerd; althans de kampioenskans is weg: een nederlaag op eigen veld tegen H.-D.V.S., zij het slechts met 12, gaf den doorslag. In afdeeling II maakte V.S.V. kor te metten met V.U.C.: de Velzena- ren wonnen in den Haag met 41. 't Was bovendien een goede dag voor V.S.V., want Ajax verloor op nieuw, nu op eigen veld van Haar lem met 41 en Xerxes speelde gelijk tegen Blauw-Wit met 11. De leiding hebben, en daaruit blijkt V.S.V.'s onaantastbare positie: V.S.V. 6 6 0 0 21-7 12 Haarlem 7 5 0 2 21-11 10 Ajax 8 4 1 3 23-14 9 Xerxes 6 3 12 16-9 7 D.O.S. won van C.V.V. en staat nu veilig in de middenmoot, terwijl R. F.C. zoowaar het onberekenbare H.B.S. klopte met 41. In het Oosten speelde Quick gelijk tegen Enschedé, wat een goede prestatie is. Go ahead verloor al weer, nu op eigen veld van Henge lo, waardoor de oude Deventer club op de onderste plaats is beland Een kleine verrassing was het ge lijke spel, dat A.G.O.V.V. bevocht in Hengelo, waar Tutantia met een VERWERKINGSVERBOD VOOR AARDAPPELEN. Met ingang van 9 Nov. wordt in de Nederlandsche Staatscourant een verwerkingsverbod voor aardappe len afgekondigd, voor hen die niet aangesloten zijn bij de Nederland sche Aardappelmeelcentrale. Eveneens wordt een verbod uit gevaardigd van verwerking van aardappelmeel tot puddingpoeders, custard, geoxydeerd aardappelmeel, oplosbaar aardappelmeel, verpakt aardappelmeel, stijfsel, sago, vlok ken bestemd voor menschelijks con sumptie en ouwel, welk verbod geldt voor hen die geen vergunning van de Ned. Meelcentrale hebben. Bij beschikking van den secreta ris-generaal, waarnemend hoofd van het Departement van Land bouw en Visscherij, is bepaald, dat de algemeene ontheffing van het verwerkingsverbod van verschillen de producten, niet geldt voor aard appelen. Bij beschikking van den secreta ris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij wordt ontheffing verleend van het ver werkingsverbod voor aardappelen voor wat betreft het bewerken, doen bewerken, verwerken en doen ver werken van aardappelen tot aardap pelmeel door aardappelmeelfabrie ken, die als georganiseerden zijn toegelaten tot de stichting Neder landsche Aardappelmeelcentrale, ge vestigd te Veendam, met dien ver stande, dat de fabrieken verplicht zijn te voldoen aan de door even- genoemde stichting Nederlandsche Aardappelmeelcentrale, zoo noodig, te stellen voorwaarden en door elk van de fabrieken bewerkte of ver werkte hoeveelheid aardappelen niet meer mag bedragen dan de aan die fabriek ingevolge een overeen komst van koop en verkoop of eenig coöperatie-contract dan wel door haar aandeelhouders geleverde of te leveren hoeveelheid aardappelen van den oogst 1940 verminderd met een door die Stichting te bepalen hoeveelheid. EERE-PROMOTIE H. F. TILLEMA Zaterdag heeft in de senaats kamer van het Universiteitsgebouw te Groningen door en ten overstaan van den senaat der Groningsche universiteit de promotie honoris causa plaats gehad van den heer H. F. Tillema te Bloemendaal, waarbij dezen de graad van doctor in de geneeskunde werd toegekend Als promotor fungeerde prof. dr. G. Kapsenberg. Dr. H. F. Tillema heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt voor de volksgezondheid in Ned.- ïndië. 11-uitslag tevreden moest zijn. Nee, dan deed Heracles verstandig: in een kloeken wedstrijd klopte het zeer overtuigend Wageningen met 5—0. Tenslotte speelden de Ensch. Boys gelijk tegen N.E.C. (2—2), wat van eerstgenoemde club nog niet. zoo'n slecht resultaat is. Aan den kop gaan nu: N.E.C. 8 6 2 0 26-12 14 Heracles 7 4 2 1 19-6 10 Tubantia 8 3 4 1 20-13 10 In het Zuiden speelden N.A.C. en P.S.V. gelijk, wat wel ongeveer in de lijn der verwachting lag. Eind hoven, nog steeds kampioenscandi- daat, versloeg Roermond met 51, zoodat de beide clubs uit de lam- penstad samen de leiding hebben. Juliana bleef mede aan den kop dank zij een 41-overwinning op Willem II en Noad, dat Limburgia klopte, is nummer 4: P.S.V. 8 6 1 1 24-9 13 Eindhoven 8 6 1 1 25-13 13 Juliana 7 4 2 1 20-11 10 Noad 8 5 0 3 15-17 10 Helmond deed goed wedk door te gen B.V.V. gelijk te spelen, terwijl Longa en M.V.V, ook al besloten, om de punten te verdeelen. In het Noorden was het voor Be Quick een goede dag: zelf wisten de withemden met 30 te winnen van hun al-ouden tegenstander Veloci- tas, terwijl G.V.A.V. vrijwel voor goed werd uitgeschakeld door een nederlaag in Hoogezand: H.S.C. won n.l. met 21. Leeuwarden won ook eens weer. nu met 42 van Veendam, terwijl Heerenveen tegen Achilles gelijk speelde. W.V.V. en Sneek deelden de punten, omdat beide partijen elk één keer doelpuntten! De kop bestaat uit: Be Quick 6 5 10 19-5 11 Velocitas 7 5 0 2 14-14 10 H.S.C. 6 4 11 12-10 9 Leeuwarden 7 4 1 2 21-12 9 TWEEDE KLASSE A. Zooals natuurlijk bekend, won Alcmaria van Zeeburgia, zoodat de withemden nu met 4 punten uit 4 wedstrijden in de middenmoot be land zijn. Zou men naar het aantal verliespunten mogen kijken, dan zou Alcmaria zelfs pog een rol kun nen spelen in de kopgroep, maar voorloopig kijken we alleen maar nafir het aantal veroverde winst punten. Toch is er spanning in de 2e klas- sa A, want er zijn eenige kam- pioenscandidaten. Zoo bijvoorbeeld Z.F.C., dat met 40 van V.V.Z. won en nu fraai aan den kop gaat met slechts twee verliespunten. D.W.V. en W.F.C. tellen ook mee. Gisteren speelden deze clubs tegen elkaar en het resultaat was een ge lijk spel, zoodat ze de 2e en 3e plaats deelen met elk drie verlies punten. En ook A.F.C. heeft nog een kans, maar ze liet zich gisteren bijna ver rassen door de Alkm. Boys. De Boys-verdediging was in goeden vorm en belette A.F.C. het scoren langen tijd. Vlak voor de rust wisten de Boys bij een van hun snelle uit vallen A.F.C.'s doel te naderen er, voordat iemand er op bedacht was, hadden de Alkmaarders de leiding genomen! En toen direct na de her vatting de stand 20 werd voor de Boys, zag het er voor A.F.C. niet al te goed uit. Waar de Boys toen zwaar gingen verdedigen, werd hun verdediging op de proef gesteld en ziedaar, het gebeurde: met veel moeite maakte ook A.F.C. twee doelpunten, zoodat de wedstrijd in een gelijk spel eindigde. Een zeer fraai succes van de Boys. West-Frisia deed knap werk door thuis O.S.V. te slaan, zij het met de vreemde cijfers 74. De stand is nu: Z.F.C. 6 5 0 1 14-5 10 D.W.V. 6 4 11 16-9 9 W.F.C. 6 3 3 0 12-7 9 A.F.C. 4 2 11 11-10 5 West-Frisia 5 2 12 15-12 5 Zeeburgia 6213 9-15 5 Alcm. Victrix 4 2 0 2 8-8 4 O.S.V. 6 114 13-15 3 Alkm. Boys 6 0 2 4 7-16 2 V.V.Z. 3 0 0 3 3-10 0 DERDE KLASSE A. Always Forward speelde goed te gen Q.S.C., maar verloor toch met 54. Een veel duidelijker overwin ning behaalde Z.V.V., dat met 50 G.V.O. klopte. K.V.V. en Zaandijk speelden puntloos g elijk, terwijl Purmersteijn met 10 van Hollan- dia won. VIERDE KLASSE A. D.T.S. stelde eenigszins teleur door gelijk te spelen tegen Nieuwe Niedorp. Heel erg was dit echter niet, omdat ook de twee overige wedstrijden in een gelijk spel ein digde. Dat waren Wieringerwaard Bergen (11) en SuccesB.K.C, (2-2). Zooals elders vermeld is, moest de wedstrijd SchagenOudesluis gestaakt worden op last van de po litie. Dat moet daar in Schagen, óf heel, heel erg geweest zijn, ofde politie is al te ijverig geweest. Over het algemeen laat men verschil van meening op het sportveld oplossen door den bond, die getoond heeft werkelijk goed te kunnen straffen. Ook de tweede thuiswedstrijd van Alcmaria is in een over winning geëindigd en deze keer was iedereen er volkomen van overtuigd, dat de uitslag, 30, zeker verdiend was; ja, dat Alcmaria met grootere cijfers had kunnen winnen. Die 30 was reeds in de eerste helft verkregen en het is dus begrijpelijk, dat die interessanter was dan de twee de, omdat Alcmaria toen meer zorg aan haar verdediging be steedde en af en toe eenige uit vallen ondernam. Zeeburgia viel tegen. We hadden goede herinneringen aan de ploeg, want haar wedstrijd tegen de Boys had haar een verdiend gelijk spel opgeleverd en het toen geleverde spel was van goed gehalte. Nu was het anders: de voorhoede was vrij wel schotloos, de buitenspelers kon den slechts sporadisch voorzetten (wat meteen een compliment in houdt voor Alcmaria's kanthalfs!), de achterhoede werd herhaaldelijk uit elkaar 'gespeeld door de Alk- maarsche voorhoede, die keer op keer door snel open spel haar doel trachtte te bereiken en dit inder daad ook bereikte. Zoo was het tenminste in de eer ste helft. Wel begonnen heide par tijen zwak, wel was er in den aan vang een gemis aan tempo, maar geleidelijk aan werd de thuisclub sterker en toen Brouwer de schrik, veroorzaakt door een verrassende effectbal, te boven was, werd een offensief ingezet, dat tenslotte wel met doelpunten beloond moest wor den. Toch kwamen die doelpunten niet zoo spoedig, al ontsnapte het Zeeburgia-doel eenige keeren aan groot gevaar. Zoo, toen een hoek schop een doelworsteling tot gevolg had en de bal vier keer werd inge schoten en even vaak gekeerd werd. Dat spelletje herhaalde zich even later nog eens en toen onver wacht nam de thuisclub de lei ding door v. d. Pol, die een uittrap opving ed meteen een hard schot loste, dat via een der backs hoog in het doel vloog (10). Er was toen 22 minuten gespeeld. Direct daarna zat Alcmaria weer voor het Zeeburgia-doel, maar ver der dan een hoekschop brachten de blauwhemden het niet. En bijna was een snelle uitval van Zeeburgia noodlottig geworden, als Jan Root- ring niet gered had. Die uitval was het eenige werkelijke gevaar voor Brouwer geweest en zou ook het eenige echte gevaar blijven. War.t opnieuw werd Alcmaria's aanval opgestuwd en de wedstrijd was pre cies een half uur oud, toen de kleine Bakker een goed aangegeven bal van Rootring voor de voeten van v. Wieringen legde en dat beteeken- de een hard schot en het tweede doelpunt (20). Toen volgde een serie aanvallen, die stuk voor stuk gevaarlijk waren, maar die öf afgeslagen werden, of doodliepen op buitenspeL Doch wel dra werd een dier aanvallen de mooiste van allen beloond met een doelpunt. Het was een dier zeldzame gevallen, waarin men het doel punt als 't ware ziet komen. Vanuit het midden van het veld kreeg Bakker II het leer, plaat ste dat naar van Wieringen, die meteen een pass gaf naar Teï- legen en een hard, laag schol volgde, waarbij de doelman van Zeeburgia geen schijn van kans kreeg (30). In de resteerende 7 minuten deed Zeeburgia nog twee aanvallen, die op niets uitliepen en van Wieringen ondernam nog een soloren, maar de kogel werd prachtig gestopt. In de tweede helft trok Alcma ria's middenlinie terug, doch niette genstaande dat waren de eerste 10 minuten geheel voor de thuisclub Een paar keer kwam het Zeeburgia- doel in gevaar, doch het resultaat was tenslotte eenige hoekschoppen, die niets opleverden. Toen kwam er een lange periode van Zeeburgia-overwicht, maar hoe de Amsterdammers ook zwoegden, bijster gevaarlijk werden ze nimmer en Brouwer moest maar een paar keer ingrijpen bij hooge ballen. Ver der konden de achterspelers of mid denspelers het wel af. Het laatste half uur kon het pu bliek niet boeien: steeds weer wan hopige pogingen van Zeeburgia, af gewisseld door enkele Alcmaria-uit- vallen. Spanning zat er niet meer in, omdat het duidelijk was, dat de Zeeburgia-voorhoede geen kans kreeg. Want ondanks het verdedi gende spel van Alcmaria, kreeg de thuisclub nog betere kansen tot doelpunten en had een schot vari Bakker II werkelijk beter lot ver diend dan via de paal naast te gaan. Zooals gezegd, veel interessants leverde het laatste half uur niet op en toen het tijd was, stond er nog steeds 30 op het scoringsbord. Contributie per week: leden 25, jun. 18, adsp. 12 ct., jeugdleden 8 ct. Vrije reiskosten. Indoor-training. Clubavonden. Prettige geest! Inl. bij den Seer.: P. D. Roozendaal, Schaepinanstraat4, en Cor de Grand, Boterstraat. DE VOETBALUITSLAGEN. Eerste klasse. Afdeeling I. DHCSparta 10 ADO't Gooi 30 KFC—DFC 0—4 FeyenoordHerm. DVS 12 Afdeeling II. DOS—CVV 3—1 RFC—HBS 4—1 AjaxHaarlem 1—4 XerxesBlauw Wit 11 VUCVSV 1—4 Afdeeling III. QuickEnschede 11 Go AheadHengelo 23 Tubantia—AGOVV 1—1 Ehsched. BoysNEC 22 HeraclesWageningen 50 Afdeeling IV Willem IIJuliana 1—4 Longa—MVV 2—2 LimburgiaNoad 03 EindhovenRoermond 51 HelmondBW 00 NAC—PSV 1—1 Afdeeling V. HSCGVAV 2—1 Be QuickVelocitas 30 HeerenveenAchilles 84 WW—Sneek 1—1 VeendamLeeuwarden 24 Afdeeling I. Tweede klasse. West FrisiaOSV 74 Alcm. V. Zeeburgia 30 VVZ—ZFC 0—4 DWVWFC 1—1 AFC—Alkm. Boys 2—2 HFCDe Kennemers 23 RCHWatergraafsmeer 12 HilversumHercules 31 De SpartaanVelox 00 EDO—HVC 0—0 VolendamHBC 21 Derde klasse. Always ForwardQSC 45 KW—Zaandijk 0—0 ZW—GVO 5—0 PurmersteijnHollandia 10 Zeemeeuw.Onze Gezel. 52 BloemendaalKinheim 04 TYBBSantpoort 0—4 DEMRipperda 10 Schoten—Zandvoort 15 De Meer—De Volew. 0—8 Vierde klasse. DTSNieuwe Niedorp 33 Wieringerw—Bergen 11 Succes—BKC 2—2 Res. derde klasse. WFC 3—ZFC 3 5—0 A. Victrix 2Alkm. Boys 2 86 Assendelft 2—ZW 2 2—1 ZFC 4—WFC 4 8—1 QSC 2—WZ 2 4—0 A. Victrix 3OSV 3 54 OUDORP—SCHOORL 5—1. Deze wedstrijd was voor Oudorp van groot belang, want werd er ge wonnen, dan was de tweede plaats op de ranglijst voor Oudorp. En er werd gewonnen en nog wel met groote cijfers! Reeds direct na den aftrap kwam Oudorp in het offensief en trok keer op keer op het Schoorl-doel af. Toch duurde het nog eenigen tijd voor er gedoelpunt werd. Bij een goed opgezetten aanval belandde de bal bij den rechtervleugel, een voorzet en de midvoor der Oudor- pers gaf den keeper het nakijken (1—0). Na de rust nam Sehoorl voor eenigen tijd het spel in handen. Na dat de Schoorl-keeper echter een bal had uitgetrapt, verzuimde hij zich tijdig op te stellen. Hiervan m&akte de Oudorp-linksbinnen ge bruik en joeg den bal in het net (2—0). Spoedig kwam Sehoorl in de gele genheid een strafschop te nemen, welke dan ook benut werd -(21). Een der Oudorp-spelers vergat zich een moment en werd naar de kleedkamer verwezen. Nu speelde Oudorp met 10 man. Inplaats van echter den moed te verliezen was dit voor hen een stimulans om nog meer aan te pakken en waarlijk het gelukte hen door goed samenspel den stand in een korten tijd tot 41 op te voeren. Nog was Oudorp ech ter niet tevreden. Met een pracht schot maakte de invaller-linksbui ten het vijfde doelpunt. In deze stand kwam verder geen wijziging en het einde. JONG-HOLLAND—D. E. S. 3—1. Werden beide vorige thuiswed strijden verloren, bovengenoemde wedstrijd bracht onze plaatsgenooten de volle winst. Door haar beter spel verdiende Jong-Holland de overwin ning volkomen, 't Grootste gedeelte van den wedstrijd werd er steeds op dê D. E. S,-helft gespeeld. De D.E.S.- achterhoede met aan 't hoofd den keeper een pluim voor hun moedig standhouden. Een minuut of 10 na den aftrap nam D. E. S. onverwachts de leiding. Ze wist van een misverstand in de J.. H.-achterhoede te profiteeren (01). Ze mocht zich echter niet lang in haar voorsprong verheugen, want Hartog maakte uit een voorzet van rechts gelijk (1—1). Sporadisch kwam D. E. S. op de J. H.-helft. Schitterende kansen om te doel punten deden zich voor. Den J. H.-voorwaartsen gelukte het niet den D. E. S.-keeper te ver schalken. Hij ranselde alles er uit. Na de rust hetzelfde beeld. Een steeds aanvallend J. H. en een stug verdedigend D. E. S. Zeker schijnende doelpunten werden nog tot corners verwerkt. Over geluk'had D. E. S. in deze periode ook niet te klagen. Bovenlat en doelpalen brach ten enkele malen uitkomst. Het, was Tesselaar, die 25 min. na rust J. H. de leiding gaf (21). Kort hierna vergrootte ter Horst den voorsprong tot 31. D. E. S. trachtte 't spel te verplaatsen, J. H. bleef echter de meerdere. Het einde kwam met on- veranderden stand. Zaterdag a.s. komt één der ge gadigden voor de bovenste plaats op den Bergerweg, n.l. Dindua uit Enk huizen. Dat belooft wat! Hockey. ALKMAAR III—H. I. C. I 7—4. Deze wedstrijd tusschen twee nog ongeslagen elftallen is door Alkmaar overtuigend gewonnen met spreken de cijfers. De gevaarlijkste mede dinger naar het verkrijgen van de kampioenschapskrans in deze klasse is hiermede meteen duidelijk ge maakt, dat in Alkmaar niet altijd de victorie begint! Alkmaar's oudjes stonden pal! Overigens moet U dat .oudjes" maar met een korreltje zout nemen, want dat valt nog al mee. U moet het meer opvatten als spelers, die reeds „betere dagen" gekend hebben. Hierin ligt dan ook het ge heim van het succes van Alkmaar III. De wedstrijd zelf begon in een zeer snel tempo, waarbij het H. I. C. ge lukte reeds spoedig de eerste goal te scoren. Het tempo werd door Alk maar echter volgehouden, terwijl H. I. C. even overspeeld werd; gevolg een ruststand van 62 voor Alkmaar. Na de bouillon herstelde H. 1. C. zich eenigszins. Toch behaalde de betere techniek den gastheeren tenslotte de zege. Met 74 klonk het eindsig naal. De leiding was van één der heeren zeer matig, hetgeen echter aan het spel zelf weinig afbreuk deed. Schaken. MAX EUWE—DISCENDO DISCIMUS. Voor de eerste klasse van den Nederlandschen Schaakbond werd gisteren te Amsterdam gespeeld de wedstrijd tusschen de vereen-igin- gen Max Euwe en Discendo Disci- mus. De strijd eindigde voorloopig onbeslist, met 4K4kL De afge broken partij tusschen de spelers Ebert en Zittersteijn zal de beslis sing moeten brengen. Ebert staat gunstiger. Aan het eerste bord speelde L. Prins remise met mr. G. Fontein. IJ s s p o r t. BOND VAN IJSCLUBS. Fusie met IJ. H. N. een feit. Zaterdagmiddag vergaderde te Alkmaar in het paviljoen Kinheim de Bond van IJsclubs in welke ver gadering 't bestuursvoorstel in be handeling kwam om den bond van ijsclubs te ontbinden in verband met de besloten fusie met den ijsbond Hollands Noorderkwartier". Met algemeene stemmen werd tot ontbin ding van den bond overgegaan en bet bestuur belast met de liquidatie. Besloten werd, dat de aangesloten vereenigingen voor het jaar '39'40 vrijgesteld werden van contributie. Wat het batig saldo van den bond betreft, is besloten, dit saldo te stor ten in de kas van den „IJ.H.N." met Schagen heeft gisteren zy.. voetbalsensalie beleefd! Eer.-,t mocht het „meeleven" met de spelers van Schagen en Oude sluis, die het niet al te best met elkaar konden vinden, en toen als de groote verrassing mocht het de activiteit van de rijksveldwacht bewonderen. Oudesluis was de sterkste ploeg, die in den loop van den wedstrijd een 52-voorsprong had behaald. Nog ruim 5 min. moest er gespeeld worden en de gasten hadden, wat men noemt, den wedstrijd in hun zak. En toen gebeurde het: een Schager- speler werd getrapt door een Oudesluizer. Of dat een opzet telijke trap was, kon niet wor den vastgesteld, maar de Scha- german was geraakt. Voordat de scheidsrechter kon optreden, had hij echter onver wacht, wellicht ongewcnschte hulp gekregen. De rijkspolitie kwam op het veld, het boekje werd te voorschijn gehaald en de Oudesluizer kreeg proces verbaal! Vermoedelijk wegens „opzettelijke mishandeling" of iets dergelijks. En als klap op de vuurpijl kwam de tweede, nog grootere verrassing: de rijkspolitie liet het veld ontruimen en ofschoon er nog 6 min. waren te spelen, konden de spelers, grensrech ters en scheidsrechter de kleed kamer opzoeken het verzoek deze gelden zoo moge lijk te bestemmen voor het regelen enz. van wedstrijden op de korte baan. De heeren Meeuwig te Haarlem mermeer, Oud te Purmerend en Rijs te Warmenhuizen werden door de vergadering gekozen om zitting te nemen in het bestuur van de „IJ. H. N.", meer speciaal belast met de behartiging van het hardrijden op de korte baan om geldprijzen. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Te Uitgeest. Vrijdagmorgen had in het hotel de Ooievaar te Uitgeest de openbare verkooping bij opbod plaats van de landerijen en woonhuizen, behoo- rende tot de nalatenschap van wijlen mevr. A. MulMeijne aldaar, ten overstaan van notaris van Cranenburgh te Castricum. Het geheel, bestaande uit boerenbehui- zing, veestalling, tuin- en weiland, werd in 20 perceelen ingezet op 59375. De verkooping bij afslag heeft plaats op Vrijdag, 15 November a.s. Te Zuidscharwoude. Vrijdagmiddag werd in café „De Roode Leeuw" te Zuidscharwoude een openbare verkooping gehouden ten overstaan van notaris H. W. Smit. De uitslag was als volgt: Onder Zuidscharwoude: Een huis met koolschuur en erf en 22 snees bouwland, eigendom van den heer D. Stuurman werden, na twee com- Dinaties gekocht door den heer A- Kliffen te Zuidscharwoude voor f 2569. 275. Op^een dag maakte hij een tochtje naar een heel leuk huis. Het huis, waar alle voorwerpen bewaard worden, die door de reizigers in de trein vergeten zijn. Je vond daar van alles, poppen, hoeden, actetassen, bril len, paraplu's, dozen, wandelstokken en nog veel meer. 276. Hij liep in dat „bureau voor gevonden voorwer pen" van de ene kamer naar de andere en bekeek alles op zijn gemak. Hij was daar zo in verdiept, dat hij de tijd vergat en toen hij eenmaal buiten kwam, was het al bijna nacht en alles was donker.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6