STILLE N< STAD EN OMGEVING AGENDA HET LICHTPUNTJE. Limmen wil bij Heiloo, CHAR LI FLANDEI Nieuwe-Niedorp aan combinatie AMSTERDAM BEURS amer. spoorwegen. EERSTE BLAD 2 EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. H. O. V. Tweede abonnements-concert. Aan het tweede abonnements concert, dat door de Haarlemsche Orkestvereeniging Zaterdagmiddag onder leiding van Toon Verhey, In c'c „Harmonie" zal worden gegeveh. zal de bekende solist Carel van Leeuwen Boomkamp zijn medewer king verleenen. Hij vertolkt het concert voor violoncel en orkest No. 1 in a kl. terts van Camille Saint- Saens. Vóór de pauze wordt de Sympho- nie No. 5 („Aus der Neuen Welt") van Anton Dvrorak uitgevoerd, Het concert wordt besloten met de uitvoering vana „l'Apprenti Sor- cier" (Scherzo d'après un ballade de Goethe) van Paul Dukas. Doordat het podium eenige metern zal worden uitgebouwd zullen diri gent, solist en orkest in zijn geheet meer naar voren komen, dit zal on getwijfeld accoustisch bezien een belangrijke verbetering zijn. Het concert begint te 2.30 uur. HET WIT-GELE KRUIS. In de maand October legde de wijkverpleegster 776 bezoeken af bij 44 patiënten, waarvan 527 bij leden van het A. A. Z. A. 191 bij leden van het Wit-Gele Kruis, 48 b(j stadspatiënten en 10 bij particulie ren. De wijkkraamverpleegster legde 320 bez. af bij 23 patiënten en ver leende 10 maal assistentie bij den dokter. HERBENOEMING BURGEMEESTERS. Bij besluit van den secretaris-ge neraal van het departemen tvan binnenlandsche zaken zijn herbe noemd de burgemeesters G. C. Bos van Egmond-Binnen, J. de Boer Wz. van Obdam, J. Wiering van Nib- bixwoud en L, Ch. Kolff van Wieringen. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt ver zocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gemeente-secretarie, afd. bevolking: Evert Veerman, ge boren te Volendam, 15 October 1887, geëvacueerde van Rotterdam. DE ALKMAARSCHE BONDSRIJWIELVERHUURDER. In verband met het gister ver melde, betreffende de A. N. W. B. rijwielhuurbewijzen voor hen, die in onze stad vertoeven maar hun rij wiel niet hebben meegenomen, kun nen wij mededeelen, dat te Alkmaar tot Bondsrij wiel verhuurder is aan gesteld de heer J. Dam, Forestuss- straat 1, die daarvoor een A. N. W. B.-schildje aan zijn woning mag bevestigen. VER. TER BESTRIJDING VAN DE T.B.C. ONDER HET RUNDVEE „DE EERSTELING" TE STOMPETOREN. Bovengenoemde vereeniging hield Maandag in café Central te Alkmaar haar jaarvergadering, onder voor zitterschap van den heer E. Govers Dz., die op het verheugende feit wees, dat Noordholland thans, zon der inmenging van vreemde instan ties de t.b.c.-bestrijding in den heer Venema, den technischen chef van den bijz. dienst eoor vee in Noord holland, een goeden leider heeft gekregen, Spr. heette daarom den heer Venema speciaal welkom en wees er op, dat ch agenda het bewijs was, dat het bestuur reeds nu weer nieuwe pogingen tot opbouw wil doen. Met den wensch, dat deze pogingen bij de vergadering en in den Haag weerklank zullen vinden verklaarde hij de vergadering voor geopend. Spr. deelde mede, dat de zomer inspectie, door den dierenarts, dr. Stokreef, volkomen was afgewikkeld en dat daarbij een open vorm was gevonden. Er bestaat groote kans, dat de heer van Nijk weer als assis tent aan dr. Stokreef wordt toege voegd, zoodat de dierenarts 1 Dec. weer met de tuberculinatie hoopt te beginnen. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten, overeenkomstig de voor stellen van het bestuur, de huidsche tuberculinatie in de halsvlakte met huidmaat te blijven volgen en den dierenarts steeds bij zijn onderzoek door een bestuurslid of een aange wezen lid te doen vergezellen. Na eenige discussie en nadat een voorstel van den heer Clerk met groote meerderheid was verworpen om de reserve kalveren tegen markt waarde plus f 5 beschikbaar te stel len, werd besloten de leden te vra gen reserve kalveren disponibel te stellen tegen 25 boven de slacht- waarde op het oogenblik van over name, plus voor een in de registers van een fokvereeniging ingeschreven dier een door het bestuur vast te stellen bedrag voor meerwaardig als fokdier. Voorts werd besloten de leden aan te bevelen zooveel mogelijk hun juiste-reactiedieren aan de Neder- landsche Veehouderij centrale te le veren en bij eventueel geboden gele genheid om hun kalfdragende laatste reactie-dieren tegen gebruikswaarde te leveren aan de Ned Veehouderij centrale hiervan vooral gebruik te maken, De voorzitter deelde hierbij mede, dat reeds een regeling wordt overwogen voor het uit de markt nemen van reageerende dieren door het Rijksbureau van Voedselvoorzie ning. In plaats van den heer J. Blauw Pzn., die niet herkiesbaar was, werd tot bestuurslid gekozen de heer C. Muis te Heiloo en tot lid van de financieele commissie de heer D. de Boer Pzn. te Stompetoren. Hierna ontspon zich nog een uitvoerige dis cussie over een stier die had gerea geerd, doch geen gaatje in het oor had gekregen omdat hij aan een anderen eigenaar behoorde. Dit bleek op een misverstand te berus ten wat niet meer mag voorkomen. Hierna sluiting. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELSREGISTER VAN 28 OCT. TOT II NOV. 1940. Nieuwe zaken: Alkmaar A. van Wieringen, Stationsweg 176, grossier in huishoudelijke artikelen. Heiloo: Rij- en handelsstal „Hippos", Rijks straatweg A. 137, handel in luxe paarden en verhuur van volbloed rij paarden, Wijzigingen: Alkmaar: Firma E. W. Vet, „Het Manchester- nuis" Langestraat 37, kleeding enz.; overgegaan aan K. van Gelder. H. Bulthuis, Oudegracht 188, gros- gier en winkelier in tricotages enz.; rechtsvorm gewijzigd. J. Chatillon, Schoutenstraat 6, schoenmakerij, sportartikelen, enz.; afd. sportartikelen enz.; overgegaan aan C. Adolf. Heiloo: Stofzuigercentrale, Kooimeerlaan B. 58, gekomen van Amsterdam. V. M. Oud, Heerenweg F. 212, oroodbakkerijovergegaan aan Th. M. Kuijper. De n Helder; Firma E. W. Vet, „Het Manchester- nuis'Spoorstraat 116, kleeding enz.; overgegaan aan K. van Gelder. S c h a g e n G. Bras, Laan D. 121, expeditie en aannemingsbedrijf; bedrijf over gegaan aan de Wed. H. H. Bras van Oort. W. Seebolt, Den Helder, fil. geves tigd te Schagen, p/a Noordhollandsch Koffiehuis, Laagzijde B. 15. D e R ij p J. Slooten, Regtetsraat 173, sigaren enz.; overgegaan aan: Mw. M. A, SlootenAndreae. Opheffingen, Alkmaar S. Menist, Verdoesstraat, grossier- derij in levensmiddelen. Den Helder: C. Korsman, Kanaalweg 103, taxi bedrijf. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De familie van mijn vrouw (ko misch; hum. Ncderl. film); hoofd rollen Johan Kaart, Sylvain Poons, Cissy van Bennekom, Gusta Cbris- pijnMulder e.a. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Trenck de Pandoer (rom.-avon- turenfilm); hoofdrollen Hans Albers, Kathe Dorsch, Sybille Schmitz, e.a Toegang voor eiken leeftijd. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Salonwagen B 417 (rom.) hoofdrollen Kathe von Nagy en Paul Hörbiger. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Gevangene 317 (rom.-sens.) hoofdrollen Louise Ullrich en Gustav Diessl. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 14 November. 7 uur, 't Gulden Wies, hum. cause rie met lichtbeelden voor de N.R.V., door P. Jean Kobben. Vrijdag 15 November. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, Kunst avond Selskip Friso. 7.30 uur, Rustende Jager te Ber gen, opvoering blijspel „Het huis der gebroken harten", door het tooneel- gezelschap Studio. kinderhoedje, L. v. Leeuwen, Sta ringstraat 4A; bruin dameshoedje, T. Zwart, Rochdalestraat 4; porte- monnaie met inhoud, A. van dei Oord, Maclaine Pontstraat 24;- mo- torbril, D. Koeman, Liefdelaan 16; rijwielbelaslingmerk, W. J. Bulens. Piersonstraat .25; dekzeil, J. Dekker, Molenbuurt 5; portefeuille met in houd, J. Slikker, Schoorl; vleesch- kaart, H. Visser, Corfstraat 44, Indien men wederom in het bezit is van een gevonden voorwerp, dient men hiervan ten spoedigste kennis te geven aan het bureau van politie te Alkmaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar, do volgende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd in het tijdvak van 31 October tot 6 November 1940: blauw kinderhandschoentje, cein tuur, huissleutel, twee boompjes, groen hoedje, blauw wollen hand schoen, kam in étui, bruine glacé handschoen, bruine parapluie, zakje wol en naalden, kinderportemonnaie met inhoud, grijs-bruine heeren- hoed, portemonnaie inhoudende dis tributiebonnen, hanger van een pa rapluie, R.K. kerkboekje, portemon naie. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende personen, de volgende voorwerpen, als gevonden aangege ven in hetzelfde tijdvak: bruin wollen heerenhandschoen, J. Molenaar, Gashouderstraat 19; paar regenpijpen, Oudhoff, Linden- laan 84a; rijwielbelastingmerk, R. de Ruiter, Noorderkade 64; paar voet balschoenen, M, Croist, Rippingstr. 11; handwarmer, J. W. Balder, Ra men 30; R.K. kerkboekje, D. Hes- sing, Korte Landstraat 32; verm. zilveren knipportemonnaie, G. van Twuyver, Zeglis 110; goud schakel armbandje, Berkhout, Van Leeu wenhoekstraat 18; bruine hoed, mevr. Waet-Hoekmeyer, Uitenbosch- straat 101; blauw mutsje, mevr. Berman, Nieuwlandersingel 51; rood-bonte handdoek met stukje zeep, T. de Boorder, Noorderkade 29; rozenkrans, J. Schot, Boezem singel 19; portemonnaie met inhoud, Hein, Baanpad 21; zwarte dames hoed, M. A. Heemels, Clarissenbuurt 15; grijze heerenhoed, A. Steensma, Baanstraat 9; textielkaart, C. v. d. Kapelle, Bleekerskade 83a; heeren- handschoen, Groot, Zeglis 171; mo torhandschoen, A. D. J. Schoenma ker, Tienenwal 40; kinderwagen, Postkantoor; rechter bruine hand schoen, C. Boshuizen, Prins Bern- hardlaan 18; heerenhoed, mevr. Langeveld, Nassaulaan 37; damespa- rapluie, S. Bingering, K. van 't Veerstraat 11; wollen want, L. Brui nenberg, St. Josephstraat 9; distri butiekaart, L. Goudsblom, Korte Landstraat 7; passer in étui, Brou wer, 2e Tuindwarsstraat 4; zilveren broche, J. Butter, Steynstraat 12; blauw-grijze heerenhoed, G. Vis, Kinheimstraat 36; driedeelige hen gel, J. J. Hachmang, Holleweg B 44, Heiloo; school-étui met inhoud, C. Buren, Egmonderstraat 9; bruin VERTROKKEN PERSONEN. D. Plak, R.K., d.b., van v. Ever dingenstraat 18 naar Harenkar spel. A. W. Schoenmaker, R.K. serg.-maj. administratie, en gezin, van Fr. Halsstraat 13 naar Voor burg. C. G. Rentenaar, geen, electricien, en gezin, van Jan van Scorelkade 30 naar Uitgeest. A. Hebink, R.K., landbouwer, van Po- pelmanslaan 1 naar Suchteln Vorst. A. Jordan, N.I., z. b., van Kennemerstraatweg 62b naar Hil versum. S. Koopmans, N. H, z. b,, van Stuartstraat 23a naar Amsterdam. J. N. Gieles, geen, kantoorbediende, van Metiusstraat 6 naar Steenwijk. N. J. Vrouwe R.K., z. b., van v. der Lijnstraat 38 naar Groningen. N. Koning, N.H., d.b., van Rochdalestraat 21 naar Bolsward. L. A. Groene- veld, R.K., loodgieter, en gezin, van B, Bottemannestraat 48 naar Heiloo. M. Jansen, geen, z. b., van Cobdenstraat 1 naar Amster dam. M. Paap, echtgen. van A. Vroegop, N.H., z. b., van Dijk graafstraat 46 naar Bergen. C N. Groot, R.K., slagersknecht, van Langestraat 32 naar Hoogwoud. M. Arons, N.I., z. b., van Corfstraat 25 naar Alphen a. d. Rijn. H. Bonthuis, N.H., koopman in ga lanterieën, van Kooltuin 13 naar Bodegraven. B. Elfring, geen, z. b., van Dijk la naar Castricum. J. C. Schubert, kellner, van Langestraat 70 naar Groningen. A. C. Veraart, R.K., d.b,, van v. Everdingenstraat 18 naar Wierin- germeer. B. J. van Adrichem, R.K., religieuse, van v. Everdin genstraat 18 naar Bergen. N, Vlaar, R.K., d.b., van Oudegracht 287 naar Heiloo. A. B. Rotte veel, R.K., hulp. i. d. huish., van Zeglis 61 naar Heiloo, P. van Anrooij, geen, barbier, van Pr. Bernhardlaan 16 naar 's-Graven- hage. H. J. van der Hoek, N.H., zuivel-controleur, van Spoor straat 95 naar Wymbritseradeel. INGEKOMEN PERSONEN. L. Godijn, varensgezel, geen, van Amersloort naar Oudorperdijkje 31. -E. Greijdanus, h.i.d.h., N.H., van Hilversum naar Emmastraat 31. A. Boon, dienstbode, geen, van den Helder naar Bruinvisstraat 33. H. A. Kramer, bakkersknecht, R.K., vajn Wervershoof naar Scheteldoeksha- ven 8. R. Gort, dienstbode, G.K., van Emmen naar Wilhelminalaan 20. A. W. Mooij, z.b., R.K., van Leeuwarden naar Koorstraat 24. A. Kalma, dienstbode, G.K., van Heiloo naar Spoorstraat 8. S. Bouma, behanger en stoffeerder, R. K., en gezin, van Amsterdam naar Koningstraat la. F. J. Bosch, fo tograaf, R.K., en gezin, van den Hel der naar Nieuwesloot 47. J. Hu- bregtsen, z.b., geen, en gezin, van Maassluis naar Frans Halsstraat 13. M. H. L. Borsten, verpleegster, R.K.,, van Delft naar van Everdin genstraat 18. A. A. M. van Luijk, religieuse, R.K., van Delft naar van Everdingenstraat 18. J. Hendrik- sen, echtg. van J. Uileman, N.H., van den Helder naar Prinses Julianalaan 14. P. van Wanrooij, grondwer ker, R.K., en gezin, van Amsterdam naar woonwagenpark Noorderkade. M. M. Pater, dienstbode, R.K., van Heemstede naar St. Annastraat 8. -J. Mol, dienstbode, R.K., van Wormerveer naar Kennemerstraat weg 12. A. Hesse, z.b., geen, van 's-Gfavenhage naar Nic. Beetskade 50. J. Koning, echtg. van J. v. d. Made, z.b., geen, van Koedijk naar Voormeer 22. Echtg. J. Siedsma, z.b., N.H„ van Blokker naar Bis schop Bottemannestraat 34. P. G. Möller, z.b., R.K., van Den Helder naar Westerweg 76. N. N. Woes- tenburg, magazijnmeester, R.K., en echtg., van Limmen naar Fnidsen 10. P. Rood, transportarb., R.K., van Bergen naar Baansingel 24 A. C. J. A. van Offeren, vertegen woordiger, R.K., en gezin, van Scha gen naar Nic. Beetskade 75. J. v. Leeuwen, rijksveldwachter, G.K., van Soest naar C. W. Bruinvisstraat 9 F. G. Hageman, tuinder, R.K., van Limmen naar Zeglis 128. A. D. de Roojj, expediteur N.S., geen, en echtg., R.K., van den Helder naar Hoeverkade 4a. A. P. Bakker, liefdezuster, R.K., van Amsterdam naar van Everdingenstraat 18. J. Elders, kantoorbediende, R.K., van Amsterdam naar Lyceumstraat 10. B. van Reenen, huisschilder, geen, en echtg., N.H., en kinderen, geen, van Amsterdam naar Tulpstraat 10. M. W. Schakel, onderwijzer, G.K., van Meerkerk naar Maclaine Pont straat 18. J. Blomsma, loswerk- man, N.H., en echtg.,, van Zaandam naar woonwagenkamp a.d. Noorder kade. N. Mante, N.H., van Wees- perkarspel naar Oudegracht 138. J. E. Dekker, leerl. verpleegster, R.K., van Harenkarspel naar -van Everdingenstraat 18. M. A. P. Martens, z.b., N.H., van Leeuwar den naar Frans Halsstraat 24. H. C. van der Hoek, verpleegster, D.G., van Amsterdam naar Kweerenpad 13. HEERHUGOWAARD. Bakfiets te water. - Dinsdag middag greep plots een rukwind de bakfiets, die door een knecht van den bakker Dekkers alhier gedurende het bedienen van een klant onbe heerd was blijven, staan. Het voer tuig tuimelde in de sloot, juist op dezelfde plaats bij de herv. kerk, waar vorige week de met aardappe len geladen wagen van de gebroe ders Trom o te water geraakte. Het Zondagsschoolwerk, dat vo- rigen Zondag aangevangen is, zal dezen winter onder leiding staan van de dames van Slooten, Slikker en Stam. HEILOO. Uitvaart kapelaan Wensveen, - Nadat Zondagmiddags het stoffelijk overschot in de kerk was opgebaard, heeft de St, Jozeph Gezellen Ver eeniging, wier directeur de over- edene was, de wacht betrokken tot Dinsdagmiddag 12 uur, toen het stoffelijk overschot werd uitge dragen. Maandagmiddag half zes werden de Metten gezongen en Dins dagmorgen 9.30 uur de Lauden. Even voor 10 uur, toen de plechtige Requiem-mis zou beginnen, vulde de kerk zich met geloovigen, terwijl vele priesters het priesterkoor vul den. De mis werd opgedragen door den heer Jacobs, deken van Alkmaar, met assistentie van kapelaan Tulp als diaken en als sub-diaken, den heer J. Hoek, rector van de Willi- brordus-stichting. Pastoor Bots van Halfweg, de eerste pastoor van den overledene, hield de lijkrede, Hij schilderde de overledene als een ijverig priester, dien het zieleheil ter harte ging, Tot de diepbedroefde ouders, broers en zusters heeft spr. woorden van troost gesproken. Na de plechtige mis werd door pastoor Bots de absolutie verricht. Hierna werd de kist door de Sint- Jozeph-Gezellen uitgedragen. Voor de laatste maal luidde de klok een afscheid. BERGEN. Gevonden voorwerpen in Oct.: 2 regenkapjes, kinderschoentje, vlin derstrikje, diverse kinderwantjes, transportrijwiel, 2 rijwielbelasting- merken damespolshorloge, mesje, distr. vleeschkaart, kindervest, bro che, sigarenaansteker, eenige hand schoenen, kettingrijwielslot, kinder muts, dolkmes, portemonnaie, moer- leutel, heerenpolshorloge, handbe schermer, beursje, ring met sleutels. Aan komen loopen een hond, Bou vier (reu). Het kwam me voor, dat het ge zicht van den meneer in den siga renwinkel niet dién verrukten blik had, welke gewenscht is om een nieuwen klant op waardige wijze te verwelkomen; veeleer was er uit te lezen een stuursch „wat moet jij nu weer". Maar dat moet verbeelding geweest zijn, want mijn vaste leve rancier van sigaren bij wien ik in den winkel kom zoolang als ik rook, heeft me zelfs nog nooit bits ge vraagd of ik nu al wéér sigaren noo- dip had. „Dag meneer", zoo groette ik be leefd, want er stonden belangrijke dingen op het spel, „ik zie in uw étalage nog een kist Permanento's van zes cent, mag ik die van u heb ben?" Dat kistje is leeg en allemaal de kistjes die u in dit vak ziet, zijn leeg. Ik heb nog een paar kistjes van acht voor de vaste klanten en dan nog wat van tien, daar wil ik u er wel een van geven". „Geeft u me dan maar een licht- knoop van een dubbeltje", zei ik, want ik voelde er niets voor om ten pleziere van den winkelier de tering boven de nering te zetten. Zoo kwam het, dat ik het dien avond maar eens geprobeerd heb met een lichtknoop op de revers. Maar ik moet zeggen, er gaat toch niets boven een sigaar. Niet alleen dat de phosphor de smaak en de geur mist van mijn Permanento's maar ook het uitstralend licht is veel minder. En daar is het toch maar om te doen: een paar flinke rukken aan de sigaar als tegenlig gers in aantocht zijn, zijn voldoende om een botsing te voorkomen; even met het vuur van de sigaar bijlich ten op de kruispunten voorkomt struikelpartijtjes in de straatgoot. Zoo heeft de sigaar in de avond uren al menigeen overeind en op het rechte pad gehouden. En ze zal in Poolnachten, welke we nog te bele ven krijgen, een waar lichtpunt zijn in de duisternis: goedgekeurd van wege den luchtbeschermingsdienst! Maar dan moeten de sigarenwin keliers een vriendelijker gezicht zet ten als wij komen voor onze trouwe rookertjes. „Ik zal u eens wat zeggen", zoo heeft mijn vaste sigarenleverancier me toevertrouwd, „De reiziger van de Permanonto's heeft me nog tien kistjes beloofd van zes cent. Ze kun nen iederen dag hier zijn, zegt hij. Ik zet er direct twee voor u op zij". Als die Permanento-man nu maar woord houdt, dan kan ik straks weer mee doen aan het veilig ver keer bij avond. Maar we wachten nu al anderhalve maand, mijn siga renleverancier en ik.' STOMPETOREN. Vereen. Bedrijfsvoorlichting Scher- meer en Omstreken. - Dezer da gen kwamen de leden in café Kam steeg ter jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer D. Kramer Glij- nis, verwelkomde in het bijzonder de heeren bestuursleden van de toe getreden afdeelingen van den L.T.B. te Ursem en Beemster en betreurde het, dat de opkomst niet grooter was. Ir. Lienesch kon niet tegenwoordig zijn wegens een vergadering te Utrecht. De bedrijfsassistent, de heer de Lange, berichtte iets uit de aan wijzingen voor het onderzoek van groenvoer door de heeren ir. Lie nesch en ir. de Vries. Eerstgenoemde heeft 16 tarwerassen beschikbaar voor een proefveld, doch daar hier voor geen subsidie meer beschikbaar wordt gesteld, was er weinig animo. Aan een proefveld, groot 32 are, is veel werk verbonden. Vervolgens bracht de heer de Lange een zeer uitvoerig jaarverslag uit. In 2% jaar tijds is het ledental verdubbeld. De uitslag naar het onderzoek van de suikerbieten is nog niet bekend. Win naars van den selectiewedstrijd, waarvoor diploma's werden uitge reikt, waren dit jaar de heeren R. Kolijn en H. de Vries. Spr. gaf een overzicht van zeer vele proefvelden, waarin werd aangetoond, dat het ge bruik van kali zeer noodzakelijk is, De hooioogst was bevredigend, doch door den regenval is het product iets in waarde verminderd. Het ruiteren van het hooi neemt toe. De late aard appeloogst viel tegen en was pl.m. 1/4 minder. Naar aanleiding van het jaarver slag werden vele vragen beantwoord. De voorzitter deelde mede, dat in de bestuursvergadering commissies waren benoemd, en wel voor den ak kerbouw de heeren Commandeur, Wonder en Koning, voor den tuin bouw de heeren Kluft, Muntjewerf en Seits, voor den weidebouw de heeren J. J. Posch, de Wit en Buis. Verder, zei hij, dat de leden, die het drinkwater voor het vee wen- schen te laten onderzoeken, dit kun nen doen op kosten van de vereeni ging. Ook zullen verschillende standaardmonsters van veevoer wor den onderzocht. Besloten werd dezen winter ir. de Vries en ir. Liénesch te verzoeken een onderwerp te behandelen. De secretaris deelde mede, dat de kalitoewijzing dit jaar ongeveer 80 zal bedragen, fosfor en stikstof is er in geringe mate. De heer Poel (Beemster) vroeg op gave van overtollige werktuigen, op- aat degene die iets noodig had, deze zou kunnen koopen bij de leden. Dit voorstel vond algemeenen bij val, de assistent werd belast met 'de voorbereidende werkzaamheden. LANGENDIJK. R.K. E.H.B.O. - Maandag werd in het hotel De Burg te Noordschar- woude de eerste groep cursisten geëxamineerd. Door het centraal bu reau was als examinator aangesteld dr. A. K. Dijkhuizen, directeur van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Er namen 15 cursisten aan het examen deel en allen slaagden, met een ruim voldoend aantal behaalde punten. De geslaagden zijn: zuster Noberta, U. Bekker, Gd. L. Bekker Kid., Wed. A. BergenZweekhorst, A. M. Bruin Dd., Tr. van Kleef Jd„ N. van Kleef Dd., M. Tesselaar, Tine Dekker, Aaf Koopman, M. Kraak manBekker,- A. Beemsterboer, P. Groen, B. N. Blok en C. Goedhart. Maandag wordt het examen voor gezet. SCHAGEN. Landbouwonderwijs. - Tot leeraar aan de rijkslandbouwwinterschool alhier is benoemd ir. W. T. Rinsema alhier, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. TEXEL. Nieuw schip. - T. E. S. O. alhier heeft een nieuw schip laten maken. Gister heeft dit vaartuig, dat de Voorwaarts gedoopt is, zijn proef vaart gedaan. Het zal vermoedelijk nog deze week in dienst worden ge nomen. De raad kwam Dinsdagavond 3 uur in voltallige zitting bijeen, Na de opening met gebed kwam in behandeling de benoeming van een lid van het burg. armbestuur (va cature-M. Nierop). De voordracht luidde: 1, Jac. Huisman; 2. P, Koets, De heer Huisman werd met 6 stem men benoemd. Daarna kwam aan de orde een voorstel tot uitbreiding van het bovengrondseh net voor aansluiting 3 perceelen aan den Uitgeesterweg bij de Hoogebrug met advies van de commissie van bijstand, De kosten zullen 858 zijn; de eigenaren zijn bereid naast den stroomprijs 15 bij te dragen. De heer Bult keurde het af dat men, nu er groot gebrek aan petro leum is, de belanghebbenden voor de kosten laat opkomen. Na eenig over en weer gepraat werd het voorstel goedgekeurd, be houdens medewerking van het hoogheemraadschap. Eenige af- en overschrijvingen op de begrooting 1940 werden goedgekeurd. Daarna stelden B. en W. voor om 200 opcenten te heffen op de personeele belasting en 75 op de gemeentefondsbelasting. Over den post werkloozensteun mogen we niet zóó beschikken als het vo rig jaar, kreeg de heer Bult tot bescheid. De bijdrage komt er wel, doch in gewijzigden vorm. Goedge keurd. Hierna stelden B. en W. voor hen te machtigen tot het aangaan van een kasgeldleening tot een maxi mum van f,- 50.000, rente 1 pet. boven het promesse Ned. Bank. Hiertoe werd besloten. Ook werd besloten om aan den L, T. B. 50 subsidie te verleenen voor een te houden tuinbouwcursus. Zonder discussie werd vastgesteld de aanvulling van de bouwverorde ning zooals die door de regeering is bepaald. Een nieuw werk voor ons, aldus dg voorzitter, is het inzamelen van afvallen levensmiddelen en dieren. De ophalers van schillen en ander afval zullen in de toekomst vergun ning van B. en W. moeten hebben. Men veronderstelde dat het met de inlevering van cadavers geen vaart zal loopen. De verordening werd vastgesteld. Aanbieding gemeenterekening 1939. Bij den gewonen dienst zijn de ontvangsten 95.038.41, de uit gaven 96697.46, nadeelig saldo 1659.46. Van den kapitaaldienst resp. 87698.39 cn 88.429,88, na deelig saldo 731.49. Het G. E. B. sluit met een voor- deelig saldo van 2096.27. Samenvoeging van gemeenten. Namens B. en W. stelde de voor zitter in een goed gedocumenteerd stuk vast, dat er geen enkel belang is gediend met de samenvoeging van Limmen, Akersloof en Uitgeest. Er is geen reden om de zelfstandig heid van de gemeente prijs te geven. De schuldenlast is slechts 92000 en zonder hulp of bijstand kunnen we ons redden. Maar hoe ook: tusschen de gemeenten Lim men, Uitgeest en Akersloot is geen enkel verband. Moeten we toqh onze zelfstandigheid prijs geven, dan zijn B. en W. voor samengaan met Heiloo. Limmen en Heiloo hebben dezelfde belangen. Ook de oplossing raadhuis en burgemees terswoning zou daarmee gediend zijn. En de gemeente Heilop-Lim- men is ver te prefereeren boven de voorgestelde combinatie. De raad stond unaniem achter B. en W. waarvoor het college zijn dank be tuigde. Na de rondvraag volgde sluiting. HEERHUGOWAARD EN DE SAMENVOEGING. Ten aanzien van de samenvoeging van de gemeente Heerhugowaard met Hensbroek, Obdam en Oterleek hebben B. en W. van eerstgenoemde gemeente een prae-advies uitge bracht, dat in de hedenmiddag te houden raadsvergadering behandeld zal worden. Na uitvoerige motivee- ring, waarbij hier en daar tot ver in het verleden wordt teruggegrepen, concludeeren- B. en W. ten slotte: 1. dat naar hun oordeel tegen samenvoeging der gemeenten Heer hugowaard, Hensbroek, Obdam en Oterleek geen bezwaren bestaan; 2. dat, indien deze samenvoeging tot stand komt, het zeer wenschelijk is, om daarna de grenzen van de nieuwe gemeente te corrigeeren door aan de gemeente toe te voegen de binnen de bedijking van de ring vaart van Heerhugowaard gelegen gedeelten van andere gemeenten, zooals op de ter inzage aanwezige kaart gearceerd is aangegeven; 3. dat het gedeelte der gemeente Oterleek, hetwelk ligt buiten de sub 2 genoemde bedijking en voor zoover liggende zuidelijk de „NoordertOcht" beter tot een ander te combineeren gebied zal kunnen behooren; 4. dat bij de totstandkoming der beoogde combinatie de gemeente Heerhugowaard in aanmerking zou komen om de hoofdplaats van het ge combineerde gebied te worden; 5. dat de naam der nieuwe ge meente zou kunnen luiden: „Wijde- waard" of „Grootewaard". JBSOHREVBN D L'EKK RN INGKN ALEXANDE1 RAYMONI 41 Wilde liever Hoi er niet bij Dinsdagmiddag ve raad onder leiding van ter Fluister. Afwezig v J. de Boer. Besloten werd tot ee in de instructie - an de: en tot wijziging van d< dienst 1939, alsmede v£ wachters-verordening. De rekeningen 1939 u gesteld als volgt: gemee gewone dienst inkomsten en uitgaven 123.040.9 saldo 1.169.21; kapitt komsten 100.200.99, 98.897.29, batig saldo algemeene armenadmini wone dienst inkomsten 18.852.79; kapitaaldie: sten 1.050.53, uitgaven saldo 877.53; Ned. he administratie: ontv. 2c gaven 22.196.35, b 1.017.16. De begrooting 1941 v boden als volgt: gewone komsten 79.021.81, 88.234.17, nadeelig said kapitaaldienst: inkom: gaven 18.117.34. Was lastingbijdrage en een bijdrage gekomen, zooal dan was de begrooting weest. Vaststelling had plas verordening betreffende ren" en ter beschikking afvallen van levensmiddi ter beschikking stellen v afvallen en van cadaver den en katten. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BI Bijkantoor Alkm: van Woensdag 13 Nove STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940 II 3—VA Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937. 5J4 Duitschl, m. verkl. BANK-INSTELL1NGEN Amsterd Bank Hande' Mij, Cert. v. r 250n Koloniale Bank.18 Ned. Ind, Handelsbank 13 IND. OND, BINNENL. Alg, Kunstzijde Unie tl Calvé Delft Cert. 8 Nederl. Ford3j Lever Bros13 Philips Gloeil. Gem. Bezit2 IND. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Stoel comm. 7 CULTUUR MAATSCH. H. V. A43 Java Cultuur25 Ned. Ind. Suiker Unie ,24 Verg. Vorstenlanden, |2 PETROLEUM. Dordtsche Petr, .26 Kon. Petr., .29 Phillips Oil ...1.3 1 1 .25 .10 .14 .16 7 •12 5 .16 .191 .25 19 SheH Union Tide Water rubbers. Amsterd, Rubber 1 Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber scheepvaarten. HollandAmerika lijn .11 Java—China—Japan lijn 13 Kon. Ned. Stoomboot .14 Scheepvaart Unie tabakken. Deli Batavia Oude Deli Senembah Atchison Iopeka 2 Illinois Central V Sonthern Pacific 1 Southern Railw. 1 Union Pacific 9 Can. Pac. 5 VALUTAKOERSEN DEI LANDSCHE BAF 13 NOVEMBER (Schriftelijke en tel,-t New-York 1.88 3/16— Berlijn 75.28—75.43; Br tot 30.17; Helsinki Stockholm 44.8144.90 43.63—43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34; 1.86 1/2—1.90 1/4; Brus 30.20; Stockholm 44 Zürich 43.59—43.75.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2