OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL. Ri:CHiSZAKbN Wie wenscht en hoopt en strijdt. Wordt niet altijd Met resultaat verblijd. .VOOR DE LANGE WINTERAVONDEN. PUZZLE VRAAG en AANBOD ZB cent per vijf regels BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN TWEEDE BLAD 2 BONDSRAAD KON. NED. MIDDENSTANDSBOND. Dezer dagen had te Utrecht een vergadering plaats van den Bonds raad van den Kon. Ned. Midden standsbond. De voorzitter, de heer L. de Groot, liet in zijn openingswoord er het licht op vallen, dat de drang naar eenheid zich thans over de geheele linie zeer sterk demonstreert. De actie Middenstandsoffer 1940 en de wijze, waarop in bijna alle vakorga nisaties werd samengewerkt om ge troffenen bij te staan bewijst dit. Spr. wees op de Nederlandsche Middenstands-Centrale, die haar arbeid heeft aangevangen en waar van groote verwachtingen worden gekoesterd. Voor den Middenstands bond zelf blijft echter nog belangrijk cultureel werk over. Het onderwijs krachtens de vestigingswet kleinbe drijf is volksontwikkeling van de eerste orde en en spr. hoopte, dat bij de uitvoering van die wet geen stag natie zal optreden en hij was ervan overtuigd, dat het Nederlandsche volk zich door groote krachtsinspan ning door de moeilijkheden zou heen- worstelen. De jaarstukken werden goedgekeurd. Bij de rondvraag kwamen ter sprake de strijd tegen personeels- inkoopvereenigingen, de midden- standsbelangen bij den herbouw van Rotterdam en andere geteisterde ge meenten, alsmede de toekomstige taak van de plaatselijke standsorga nisaties en de activeering der dis tricten. In zijn slotwoord kon de voorzitter wijzen op den geest van eensgezindheid en homogeniteit in deze vergadering, waarin gebleken was, dat de leiding het volle ver trouwen van den Bond heeft, het geen van buitengewone beteekenis is. Dit zal het Bondsbestuur sterken, krachtig voort te gaan met het be hartigen van de middenstandsbelan- gen in dezen tijd. DOELENHUIS TE MIDDELBURG VERNIELD. Onder de panden, die op 17 Mei te Middelburg werden verwoest, behoort ook het bekende Doelen huis van de schutterij van St. Joris aan de balans. Van den gevel van dit in 1582 in Vlaamschen stijl op getrokken pand, was het bovenste gedeelte met als afsluiting St. Joris met den draak, verloren gegaan, doch het onderste deel was blijven staan. Gisteren zou men dit juist gaan stutten, doch gisternacht heeft de storm echter ook dit gedeelte ge heel vernield. Poging tot diefstal. - Maandag avond hebben een 18-jarige en een 22-jarige jongeman bij een kleerma ker op den Singel te Amsterdam een poging tot diefstal ondernomen. Reeds was een partij costuums klaargelegd, toen de kleermaker de jongemannen op heeterdaad betrapte Hij hield de jongens, die ontvluchten wilden, met een traproe in bedwang en waarschuwde de politie. Deze heeft hen in het bureau Warmoes straat opgesloten. Man verdronken. - De 72-jarige sluiswachter Rotman te Klazinaveen is tengevolge van den storm en de duisternis te water geraakt en ver dronken. Kind door auto overreden. - Gisteren is te Mill (N.Br.) het zes jarig zoontje van de familie S. door een vrachtauto overreden en gedood. Verdronken. - Gisteren is de 16- jarige W. V. Hengel, werkzaam bij de N.V. Boeles Scheepswerven te Bol nes, toen hij zich naar zijn werk be gaf en daarvoor van de wal op een schip moest overstappen, gestruikeld over een kabel. Hij slieg achterover en kwam in de rivier de Nieuwe Maas terecht. Na een uur dreggen slaagde men er in zijn lijk op het droge te brengpn. ALKMAARSCHE RECHTBANK. Zitting van 12 November. Voor de Alkmaarsche rechtbank heeft veertien dagen geleden te recht gestaan de gedetineerde zwerver B., wegens diefstal van een fiets te Castricum. De officier had tegen hem 1 'A jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank, heden, Dinsdag, uitspraak doende, ver oordeelde B. conform den eisch. De 34-jarige tuinder J. v. d. K. uit Heemskerk heeft terecht ge staan, omdat hij ten nadeele van een rijwielhersteller in de Beemster een fiets zou hebben verduisterd. De officier had 1 jaar gevangenis straf gevorderd. De rechtbank ver oordeelde v. d. K. tot 8 maanden gevangenisstraf. De 34-jarige de G. en de 28-ja- rige J. K., beiden gedetineerd en woonachtig te Hoorn, hebben te recht gestaan wegens een aantal inbraken in een boekhandel te Hoorn, waar ze een flinke hoeveel heid goederen buit maakten, welke later voor een appel en een ei werden verkocht. De officier vor derde tegen beiden anderhalf jaar gevangenisstraf en tegen de G. bovendien nog 6 maanden extra, omdat die een inbraak méér had gepleegd. De rechtbank veroor deelde thans de G. tot 1 jaar ge vangenisstraf en J. K. eveneens tot 1 jaar. (Slot.) Wij hebben, wat de plannen voor groote werken betreft, niet stil gezeten, zegt wethouder mr. de Groot, we hebben allerlei bereke ningen en teekeningen laten maken, maar ten slotte zijn er zonder mate rialen alleen maar luchtkasteelen te bouwen. Die materialen moeten wor den aangevraagd en nu heeft de heer Venneker wel den raad gegeven daarbij, om het maar eens netjes te zeggen, „een groote mond" op te zet ten en er zijn inderdaad wel eens omstandigheden geweest, dat wie het hardste sphreeuwt ook het meeste krijgt maar ten slotte dient af ge wacht te worden wat de Rijkscom missaris voor den wederopbouw voor al zulke stedelijke plannen beschik baar zal kunnen stellen. Een reinigingsinstallatie wacht nog op de noodige adviezen, een mooie, niet te duren en niet te groots aula hebben we al, tenminste op papier en als de Raad zijn oppositie tegen wethouderlijke kerkhofplan nen nu eens opgeeft, zullen we acn- ter het Poortgebouw een keurig in gerichte aula krijgen, zoodat de be zoekers, die toch al niet voor hun pleizier op de begraafplaats komen niet langer blootgesteld zijn aan regeen en wind wanneer de Alk maarsche begrafenisondernemers, der traditie getrouw, veel later met den stoet arriveeren dan men algemeen verwacht had. Wanneer de Groote Kerk gerestau reerd is maar dat heeft den tijd nog heeft de burgemeester ook be langstelling beloofd voor meer ruim te. om het prachtige gebouw, zoodai het beter tot zijn recht kan komen. Het plan-Saai is blijkbaar van de baan, maar de heer Van de Vall haa ontdekt, dat er nog heel wat kleine woninkjes rondom de kerk gebouwd zijn, die zich als 't ware als kieken tjes onder de beschermende vleugels van de kloek hebben genesteld en hij zou daaronder dan wel eens een groote opruiming willen houden zoodat ook het postkantoor zichtbaar wordt en de weg daarheen ook vind baar is voor hen, die niet in Alk maar geboren zijn of er langen tijd gewoond hebben. Of de P.T.T. voor al dergelijke plannen subsidie zal verleenen, wa gen wij nog altijd te betwijfelen. Het Rijk is in dezen tijd niet erg royaal met het verleenen van subsidies. Wie zegels moet koopen, komt oo het postkantoor terecht of de weg daarheen smal of breed is en hij zai beusch geen keertje extra verschil - nen of dubbele porto opplakken als het kantoor in een nettere of mooiere buurt ligt. Maar vragen kan men natuurlijk altijd en als het Rijk neen zegt, is er ten slotte nog niets ver loren. Hoe staat het met onze voedsel voorziening, heeft de heer Venneker gevraagd en hoe optimist wethouder Keijsper ook zijn moge, hij kan moeilijk overvloedige oogsten (belo ven als er weinig gezaaid of gepoot is of als het weer niet meewerkt en er meer onkruid dan eetbare pro ducten uit den grond komt. B. en W. houden nog altijd vast aan het beschikbaar stellen van volkstuintjes in vereenigingsverband en van vereschillende zijden is er op aangedrongen het voorbeeld uit der. vorigen wereldoorlog te volgen en zoo mogelijk ieder een tuintje te ge ven of te verhuren, die er iets voor gevoelt het deskundig te bewerken. De voedselvoorziening baart zorg, heeft de wethouder gezegd. Hij heeft er op gezinspeeld, dat het ge ukkig is, dat Alkmaar in een tuin bouwstreek is gelegen en wanneer de toestand zoo is, dienen B. en W. alken vierkanten meter beschikbaren grond productief te laten maken en zoo mogelijk zaaizaad en pootgoed beschikbaar te stellen voor allen, die daaraan hun medewerking willen verleenen. Ieder, die voor eigen ge zin kan zorgen, vermindert de zorg der gemeenschap om allen te kunnen helpen en wij hopen me; diverse raadsleden, dat de beschik baarstelling van grond, ook aan par ticulieren, op zoo ruim mogelijke schaal zal kunnen plaats vinden. De jeugd heeft het hart van der. Alkmaarschen Raad gestolen en de edelachtbare heeren die trouwens allemaal jong geweest zijn kunnen zich nog heel best verplaatsen in den tijd toen de jongenskiel nog om hun schouders gleed. De jeugd moet zich zoo nu en dan eens kunnen uitleven, want een jeugd, die kunstmatig zoet en stil gehouden wordt, is als een veer, die men altijd indrukt en plotseling kan uitschieten. Men wil de baldadigheid voorko men en nu er vrijwel op geen enkele straat meer gevoetbald kan worden zonder dat de doelman of de mid- voor door een voorbij stuivende auto uit „het veld" gejaagd wordt, moet er een gemeentelijk terrein zijn waar de jongens, die daaraan behoefte hebben en dat zijn alle echte Alkmaar jongens zich eens kun nen uitleven. Die kans is verkeken sedert de Krocht een soort duinlandschap is geworden. Er is nog wel het een en ander te beleven, want men kan er nu loopgraafje spelen en er kan slootje worden gesprongen, maar het sohijnt, dat er vaders en moeders zijn, die daartegen bezwaren ge maakt hebben vooral op regen achtige dagen en daarom dient de Krocht zoo spoedig mgelijk weer ge ëgaliseerd te worden en als speel plaats aan de jeugd te worden terug gegeven. Er zal nog naar meerdere derge lijke terreinen gezocht worden en cok de kleinere kinderen worden niet vergeten, want B. en W. zijn ai eens langs de speeltuinen gewandeld en hebben in gedachten al hekken gezet en allerlei prettige dingen be schikbaar gesteld, zoodat ook hier de- dageraad der bevrijding met rassche schreden schijnt nader te komen. Alkmaar zwemt niet in het geld en dat is de voornaamste reden, dat er ook een einde aan het school zwemmen gemaakt is, maar B. en W. hebben thans plechtig beloofd, dat zij zooveel mogelijk zullen trachten het anderen te laten betalen en ir, dat geval zal er natuurlijk dubbele vreugde wezen als de zaak tot stana is gekomen. Ook aan de lichamelijke oefening en aan de daarvoor benoodigde leer krachten zal aandacht worden ge schonken en daarmee was het jeugd programma afgewerkt en kwamen we aan een andere categorie ge meentenaren, die nog veel meer be klaagd werden, namelijk aan de distributie-ambtenaren, wier lot, vol gens vele- raadsleden, nog betreu renswaardigere schijnt dan dat van de negers vóór de afschaf fing van de beruchte slavernij-wet ten. Het publiek, dat uren in de rij moest staan, heeft zich dikwijls bitter beklaagd, maar thans is gebleken dat het algemeene medelijden meer naar de mensehen achter dan vóór de tafels moet uitgaan, omdat zij, vrijwel zonder betaling van over werk, buitengewoon veel arbeid voor -buitengewoon weinig geld moeten verrichten. B. en W. waren het er volkomen mee eens, maar het blijkt het Rijk te zijn, dat 85 procent van de loonen betaalt en in dat geval heeft de ge meente natuurlijk niet veel in +e brengen, al is er dan ook eenige hoop, dat men ook in Den Haag gaat begrijpen, dat er tusschen loon en werken een zekere verhouding moet bestaan. Men schijnt bij het betrokken depar tement ontdekt te hebben, dat distri butie-am benaren in zekeren zin ge meente-ambtenaren zijn en dat geeft goede hoop, dat de zaak wel in orde zal komen, al zijn er dan tegenwoor dig in de lagere rangen ook nog tal van gemeente-ambtenaren wier sala ris geenszins opgewassen blijkt te zijn tegen den levensstandaard, die met sprongen omhoog schijnt te ko men. Men bleek vrijwel algemeen van opinie, dat het gemeentelijk muziek- park dood is, hoewel er toch nog we! eenige toekomstmuziek in schijnt te zitten. Men heeft in het verleden alge meen verwacht, dat er aan dezen toom gouden vruchten zouden groeien, maar men heeft den boom stelselmatig alle kunstmest onthou de-n, waaruit die vruchten hadden kunnen voortkomen. Men heeft den tuin onzichtbaar ge laten, er vrijwel nimmer naar omge keken, den pachter meer laten be talen dan hij kon verdiénen, een dansvergunning en een gewone ver gunning geweigerd en de heer Van de Vall rilde nu nog bij de gedachte dat er raadsleden waren, de er een soort stadscafé van wilden maken en vergat daarbij, dat zijn politieke vol gelingen in de grootere plaatsen al lerlei gemeentelijke inrichtingen heb ben geschapen, die concurrentie aan particulieren aandoen en bovendien, dat het stadscafé al gesticht ia, maar dat men daarna voor de conse quenties teruggeschrokken is en niet de levensvoorwaarden heeft gescha pen, waardoor het tot een rendee- rend bedrijf is geworden. Nu is vrijwel aller hoop gesteld op een nieuwen pachter, die den steun van V.V.V zal krijgen in de ver wachting, dat hij in dezen tuin koeien met gouden horens zal kunnen fok ken. Wij zullen, na hetgeen wij er dezer dagen reeds over schreven, maar niet veel meer zeggen over den tuin, den pachter en de medewerking van de gemeeente-. Er zal, naar wij vertrou wen, weldra een gelegenheid komen de combinatie van dat alles eens op nieuw te belichten. De papierschaarschte, waarvan alle couranten op het oogenblik de dupe zijn, noodzaakt ons helaas tot de uiterste beperking, zoodat wij eenige punten, welke een extra bespreking waard zijn, in een algemeene be schouwing moéten samenvatten. Laten wij dan nog mededeelen, dat men begint te begrijpen, dat het risico voor ongevallen, waarvoor de gemeente wettelijk aansprakelijk is, in dezen tijd buitengewoon groot is en er daarom unaniem vóór was, dat risico maar aan een kapitaal krachtiger lichaam dan de gemeente over te dragen. Hoogere subsidies konden, ondanks de drnigende smeekbeden'van som mige raadsleden, niet verstrekt wor den, maar men zal zoo mogelijk met een coëfficiënt gaan werken, waar bij alle vereenigingen een nuttig- heidscijfer krijgen, zoodat een ver- eeeniging tot bestrijding van de t.b.c. voortaan wat meer en een, die zich b.v. ten doel stelt wollen broekjes voor negerkinderen te breien, wat minder subsidie zal ontvangen. Von de concentratie der bedrijven was nog evenveel te voorspellen als in den tijd toen de stukken daarover plotseling zoekgeraakt bleken. Men was er blijkbaar wel wat verder mee gekomen, maar nog niet zoover, dat het resultaat in een mindeie raming tot uitdrukking kon komen. Den heer Bonsema werd toegege ven, dat het Sportpark veel meer kost dan het opbrengt, maar de ge meente heeft hier een sociale taak en aan het ,mens sana in corpore sano" mag ook in dezen tijd nog wel een offertje gebracht worden. Beter drukwerk ziet men algemeen met verlangen tegemoet, maar het is in dezen tijd minder de vraag of men het mooier vindt dan het tegen woordige Ersatz-werk dan wel of men het zal kunnen en mogen beta len. Richtlijnen voor het ophalen van afvalstoffen zijn zoo juist uit Den Haag gearriveerd en de huismoeders kunnen er wellicht in de eerstvol gende dagen al een studie van maken en wat het verlies aan radio-distri- butie-abonné's betreft trouwens een heel leelijk woord verwachtte de betrokken wethouder niet veel van het advies van den heer Bonse ma om op de- groote trom te slaan, omdat het we-inige dat de radio thans brengt ook met trommelslagen blijk baar niet aantrekkelijk genoeg is om er groote belangstelling voor te ver wachten. De Raad is in zijn besprekingen ditmaal uiterst sober geweest en wij zullen het goede voorbeeld volgen en ons dus voor dit jaar tot de ver melding van het bovenstaande be perken. JANTJE EN DE STUITERS. Het komt in de beste scholen voor, maar de les, waarnaar Jantje oc-hoorde te zitten luisteren, was zeker beslist taai. Zoodat Jantje voornoemd uit louter verveling zijn handen in zijn zakken stak. In elk van zijn zakken had hij vijf knik kers. Vijf mooie nieuwe stuiters in zijn rechter, en vijf gewone ordinai re knikkers in den linker zak. Denkend aan den wedstrijd die straks, na de schoolbel, zou begin- ;&n, nam hij mechanisch een knik ker uit den linkerzak en liet dien verhuizen naar den rechter. Een oogenblik later evenwel nam hij op goed geluk weer een knikker uit zijn rechterzak en liet die in zijn linkerzak glijdena. En weer even later transporteerde hij er van daar voor de tweede maal een naar rechts. Het spelletje beviel hem, en juist had hij weer een knikker in de hand, op goed geluk uit zijn rech terzak opgevischt, toen de meester naar hem keek, en Jantje in zijn verbouwereerdheid het ding met aen harden tik via de bank op den grond liet vallen, waar het wegrol de onder de voetenplank. „Mooi zoo", zei de meester. „Blijf maar rustig -zitten, knaapje. Om vier uur mag je dien knikker wel voor me opzoeken, dan zal ik Item wel eens een paar weken voor je bewaren." Zoo zijn meesters! Maar Jantje heeft de rest van den middag zoo mogelijk nog slechter opgelet, om dat hij zijn best deed om uit te rekenen hoe groot de kans was, dat lij straks een van zijn mooie nieu we stuiters in meesters kast zou zien verdwijnen. Jantje kwam er niet uit. Een van de lezers of lezeressen wel? Ter aanvulling zij nog vermeld, dat op het gevoel alle tien knikkers het zelfde waren, zoodat hij nooit wist wat voor knikker hij in de hand had, en verder, dat Jantje een dood eerlijk jochie is, dat niet zal pro- beeren bij den meester een anderen knikker in te leveren dan die ge vallen was. Gevraagd wordt dus hoe groot de kans is in procenten of gewone breuken uitgedrukt dat er een nieuwe stuiter gevallen is. Oplossing Puzzle van Zaterdag 9 Nov. |L0NDEN|1JSPRET| H|PAAR|T|TAEL|G RS|ADIKOP|UD|BE OPERAIRRRIWEZEL MAT||PO|OB||EDO ITAL IE |A |0 REL 10 DEPARTEMENTCHEF ELP|I|EED|||ENT ■■ERKERIENTAMBI A SIONDERLAACIO S SP RE I R IAIKASSA BAI SE RA|ABER|Mt ERG|LEA|RAL|BOA STA|EED|DIE|ASD m£W«a E NT R>E E Woensdags en Zaterdags Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dimdags en Vrijdags inzenden,). Bloedkoralen en andere oude koralen als ook goud en zilverwerk en oude schilderijen en kristal te koop gevraagd. Brieven onder letter IJ 521 bureau van dit blad. Te koop een pracht eikenhouten Piano. Br. letter D 548 bureau v. d. blad. Te koop gevraagd: Gramofoonpla- ten, Koffergramofoons, Naaimachi nes, Inboedels, enz. Tevens een Piano. DEKKER, Spoorstraat 5, Alkmaar. ie koop gevraagd: Meetinstrument voor radio, 5-00 volt (10-00 Ohm p. Volt) of M. A. Meter 01 M, A. of gecombineerd instrument. Br. let ter A 545 bureau van dit blad. Te koop: Kachels 1 Godin, 1 Sala mander, 1 Vulkachel, Waterstoof en Divan. Adres UITENBOSCHSTRAAT 2. Te koop uit netten inboedel: mooi één p. opklapledikant voor 8.50, Veerenbed, Kamergemakje, Closet- stoel, pracht Waschkast enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Aangeboden wegens teleurstelling .naatcostuum, maat 48. VERDRONKENOORD 77. (amerbiljart met ballen en queues, 'oopt geweldig, groote maat, 42. Sjoelbak met palmhouten schijven f 5 75 i3. BOTTEMANNESTRAAT 72. Te koop: twee in zeer goede staat ziinde Piano's 65 en 85 en prima Orgel 45, bij A. J. OVERDIJK, Breedstraat 49, Alkmaar. Te koop: 4 wielig wagentje op collingsas, gesch. voor melk- of groenteboer. C. ZONNEVELD, Egmondermeer 485. Wegens aanleg centr. verwarm, te koop aangeb. mooie Frisia Haard. TECH. BUR. BAKKER, Zocher- 'traat 10. Tc koop z. g. a. n. 2 Heeren fietsen. GED. BAANSLOOT 9', Alkmaar. Te koop aangeboden: z. g a. n. Portable Schrijfmachine met koffer, Kemington-fabricaat. Brieven on der letter B 546 bur. van dit blad. Te koop gevr.: kachels, fornuizen, huisboedels, naaimachines, klee ding, lompen, metalen, enz. Overal te ontbieden en u krijgt de hoogste waarde. Adres Fnidsen 91, Alkmaar Te koop: Solied ijzeren hek ca. 20 Meter en een deurkozijn, compl. met deuren afm. 1.80 x 2.25 M. P'a. P. v. d. WAAL, Koningsweg 56. ENKHUIZER ALMANAKKEN 1941. Boekhandel Herms Costcr en Zn. Bureau Alkmaarsche Courant. De KERN van alle goede reclame COURANTENRECLAME. ALKMAAR. GEBOREN: Anny M., d. van Jan J. Vermeulen en J. Borst. OVERLEDEN: Johanna M. L. Völ- ker, wed. van C. Bol, 64 jaar. AMSTERDAM, 13 Nov. 1940. De aardappelenprijzen waren heden on veranderd. Aanvoer 339.000 kg. NOORDSCHARWOUDE, 13 Nov. (Noordermarktbond). 10200 kg Roo- de kool 4.10—5.20; 15300 kg D. witte kool 2.503; 55000 kg Succes witte kool 3; 1950 kg Groene kool 2.90; 36200 kg Vroege witte kool 1.502.50; 9100 str. Andijvie 1.50. BROEK OP LANGEND IJK, 13 Nov. (Lang. Groentenveiling). 13000 kg Roode kool 3.205.10; 11400 kg Gele kool 2.90—3.50; 21700 kg D. witte kool 1.503; 2600 kg Savoye kcol 2.903.40; 8000 kg Uien 4.606.50, grove uien 6.10, drielingen 4.50, nep 4.10, stek 3.30—3.80; 4300 kg Peen 1.70— 3.20; 3000 kg Bieten 1.40—3.80; 8600 kg Vroege witte kool 2.50; 7100 str. Andijvie 1; 200 kg Drui ven: Alicante 27.2043; 31000 kg Succes witte kool 3. WARMENHUIZEN, 12 Nov. 1940. 1000 kg Uien 6.30; 31000 kg Roode kool 3—5.10; 37100 kg Witte kool 2.50; 22300 kg D. witte kool 2.90 3.30; 2250 str. Andijvie 2. TEXEL, 11 Nov. 1940. Veemarkt: 2 Paarden 400600; 14 Koeien 160—315; 9 Pinken 180—210; 17 Graskalveren 70165; 7 Schapen 3050; 17 Lammeren f 2026; 3 Biggen 1317; 5 Schrammen 25 —30. Invalidenwagens. „HYGIENA", Achterstraat Tel. 2.0.5.2, Alkmaar. 45. Te koop: 1 Tooverlantaarn met 70 platen. Te koop gevraagd: 1 elec- trische Trein met toebehooren. Br. ietter F 550 bureau van dit blad. Te koop: net gedragen Dames- en Heerenkleeding. Ook voor jongens en meisjes. Eenige voorraad. DEN HARTOG, Koningsweg 72. Lange leeren jas te koop. WOGNUMSCHE BUURT 24. Te koop: 2e handsch Heeren-, Dames- en Kinderschoenen, waarbij zoo goed als nieuwe en de beste merken voetbalschoenen. RIDDERSTRAAT 9. Tel. 3787. 279. Hij schreeuwde zo hard, dat heel Puf feitjesdorp in de slaap gestoord werd. Er kwamen woedende mensen naar het huisje lopen, die dreigden, dat ze de politie zouden waarschuweh, als dat burengerucht nog langer aanhield. Goede raad was duur. 280. Kobusje probeerde de mensen tot bedaren te brengen. Maar hij kon zijn eigen stem niet verstaan door het gehuil van de kleine-Tip Bol. Op het laatst stond er een hele mensenmenigte voor het huisje. De burgemees ter was ook aan komen lopen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6