DAMPO UW KINDJE VERKOUDEN AGENDA VRAAG en AANBOD 35 cent per vijf regels BURGERLIJKE STAND PUBLICATIES LAATSTE BERICHTEN Opgave niet eigen vee. Verzuim is strafbaar. „„OPS mmpen GEMEENTERADEN EERSTE BLAD 2 ALKMAAR VERLICHT! Neen, juciht niet! onze stad blijft natuurlijk verduisterd zoo lang de oorlog duurt en op donkere avonden zal men buiten de zaklantaarns niet kunnen missen. Maar we hebben ein delijk ook de „verduisterde" verlich ting gekregen. Eenige weken lang is er gewerkt door Lichtbedrijven, om de lampen in de straatlantaarns aan te brengen en gisteravond brandden de kleine, gele lichten. Ze geven slechts weinig licht, maar het is een enorme verbetering, omdat men nu veel gemakkelijker zich kan oriën teeren, omdat men nu eenigszins houvast heeft aan de richting althans op de hoofdwegen, waarvoor deze verlichting bestemd is. Toch blijft oppassen de boodschap, vooral daar, waar deze verlichting r.iet is aangebracrt. En het schijnt, dat het publiek hardleersch is. Gis teravond nog reden we op de Oude gracht en plotseling zagen we vlak voor ons een groepje wandelaars, die hier rustig de volle breedte van de straat in beslag hadden genomen. Ze liepen arm in arm met hun zes sen naast elkaar, riskeerden een aan rijding en een flinke valpartij en dachten er niet aan, om ruimte te maken voor ander verkeer. En nog steeds wordt ook de rijweg gebruikt door voetgangers; niet op de buitenwegen, maar juist in de binnenstad. Een merkwaardig ver schijnsel, dat echter spoedig tot het verleden moet behooren, terwille van ieders veiligheid. TELEFOONNUMMER WINTERHULP. Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat het bureau Winterhulp, gevestigd L a n- g e s t r a a t no. 87, telefonisch is aangesloten onder no. 4-5-3-2. DISTRICTSADVISEURS VOOR DE BRANDSTOFFENDISTRI- BUTIE. De directeur van het rijkskolen- bureau heeft aangesteld een aantal districtsadviseurs voor de brand- stoffendistributie, die tot taak heb ben, overeenkomstig zijn aanwij zingen, in hun district zorg te dragen voor een doelmatige distri butie van brandstoffen. Zij houden daarbij toezicht op de in hun district werkzame brandstoffen- commissies, controleeren de voor raden bij handelaren en verbrui kers en onderzoeken eventueele klachten en overtredingen. Voor Noordholland ten noor den van het Noordzeekanaal en exclusief Amsterdam werd be noemd de heer J. Lakeman te Alkmaar. Voor Noordholland ten zuiden van het Noordzeekanaal en incl. Amsterdam de heer H. de Rijke te Amsterdam. GESLAAGD. Mej. E. H. F. Poppens, alhier is te Amsterdam geslaagd voor het examen apothekersassistent. KOKS EN KELLNERS. Aanneme, ober! Meteen een schot op het koksdoel. want de kok-doelman had geroepen en de ober, die den bal had, gehoor zaamde onmiddellijk. Doorgeven een soep! Dat was verraderlijk van den kell- ner, want de kok, die den bal had, gaf door en de kellner ondernam een ren op het doel! Wat zal 't zijn, heeren? Zoo sprak de ober-scheidsrechter na een overtreding en er ontstond kwestie: de koks wilden een pinaltie, de kellners prefereerden buitenspel. In Arnhem werd dezer dagen een voetbalwedstrijd gespeeeld tusschen een koks-elftal en een kellners-team. De costuums waren prefcies zooals 't hoorde: de keukenpieten droegen hun geruite broek, hun kiel en hun muts; de kellners hadden hun rok met toe- behooren en de servet U weet wel: zoo non-chalant over den arm hangende. 't Werd een succes. Het publiek, in grooten getale opgekomen, genoot van de vele komische momenten en had geen moment spijt van zijn kwartje of dubbeltje, dat bij den in gang geofferd was voor een entree kaartje. Onkosten waren er niet en zoo konden heel wat dubbeltjes en kwar tjes worden afgedragen aan het comité, dat onze Nederlandsche ge wonden soldaten regelmatig verrast met versnaperingen, lecturen en wat dies meer zij. Het voorbeeld van Arnhem zal ge volgd worden door Alkmaar. De Alk- maarsche koks (in costuum) en kell ners (in costuum) zullen over enkele weken hun partijtje voetbal spelen voor onze gewonde soldaten. Op een Zaterdagmiddag de datum wordt nog nader hekend gemaakt zal op het voetbalveld een gerant-scheids rechter twee elftallen dirigeeren en het publiek zal kunnen genieten van elegante toeren op het groene gras! Dat gaan we zien! WERKVERSCHAFFING. *Volgens beschikking van den in specteur der werkverruiming is een 20-tal werkloozen uit Egmond aan Zee geplaatst bij de centrale werk verschaffing „het maken van een aarden baan" te Bergen. Met het oog op den af te leggen afstand ontvan gen deze werkloozen 0.50 per week fietsvergoeding. Wrijf dan keel, rug en borstje in met Dampo.Wonderlijk zooals dat helpt! Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. Bioscopen. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Verbannen (rom.-dram.); hoofd rol Zarah Leander. Toegang boven 18 jaar. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Julika (rom.); hoofdrollen Paula Wessely en Attila Hörbiger. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Kamermeisje 3 maal bellen (kom.); hoofdrollen Hans Leibelten Jesse Vihrog. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Madame de Pompadour (hist.- rom.); hoofdrollen Ka the von Nagy, Leo Slezak, Willy Eichberger. Toe gang voor eiken leeftijd. Donderdag 21 November. 2 uur, 't Gulden Vlies, voor de Ned. Vereen, van Huisvr., lezing met ge kleurde lichtbeelden over de Goud- sche Glazen. DE SCHEIMARKT. De aanvoer op de heden gehou den Scheimarkt was tamelijk groot. De prijzen waren weer hooger dan op de najaarsveemarkt. De kalf- koeien gingen voor 400 tot 500, de geldekoeien voor 200 tot 350, de hokkelingen voor 250 tot 300 en de graskalveren voor 80-/ 150. GROET. V.V.V. wil geen fusie met Schoorl. - Maandagavond avond in het cafe van den heer P. Huiberts de najaars vergadering van de V.V.V. Groet. Camperduin en omgeving plaats. Reeds lang bestond voor deze verga dering een zeer bijzondere belang stelling, daar men verwachtte, dat zich in verband met de plaats gehad hebbende bestuurswisselingen be langrijke strubbelingen zouden voor doen. Voor het eerst is thans een vergadering van de V.V.V. Groet enz. gehouden, waarbij de leiding in derdaad bij het bestuur en meer in het bijzonder bij den wnd. voorzit ter, den heer D. Duin Wzn., berustte. Zonder meer is thans duidelijk, dat de V.V.V. voor zoover dit in baar handen is een goede toe komst toegemoet gaat, daar het be stuur zich geschraagd weet door hel vertrouwen der leden, hetgeen in het verleden niet steeds het geval was. Ook haar ledenvergaderingen zul len in de toekomst, zooals dat ir. Schoorl gebruikelijk is, rustig en vlot verloopen. Toen de wnd. voorzitter de verga dering opende, was de vergaderzaal tot de laatste plaats bezet. Spr. hoop te, dat de vergadering in een rustige sfeer van wederzijdsch vertrouwen in het belang der vereeniging zou plaats vinden. Toen aldus spr. in de voorjaarsvergadering de heer Groothoff tot bestuurslid was be noemd, heeft het oude bestuur nog eenmaal vergaderd en daarna heb ben de heeren Kos en Koeten en de adviseerende leden Schoen en Duin- meijer zonder meer bedankt. Spr. achtte deze handelwijze zeer unfair, daar op het bestuur in verband met het komende seizoen een zware taak drukte. De heer Groothoff heeft hierna spr. en den heer Druijven uitgenoo- digd tijdelijk in het bestuur zitting te nemen, opdat in afwachting van deze vergadering het bestuur onver minderd zijn werkzaamheden zou kunnen voortzetten. Zoowel de heer Druijven als spr. had met genoegen aan deze uitnoodiging gevolg gege ven en spr. gaf de verzekering, dat door het bestuur in volkomen har monie de noodige werkzaamheden zijn verricht. Spr. wees er op, dat noch hij noch de heer Druijven met aeze tijdelijke waarneming van be stuursfuncties andere oogmerken had gehad dan het behartigen van de be langen der vereeniging, die, naar zij meenen, door de jaren heeft be staansrecht te hebben. Ten slotte gaf spr. een overzicht van de werkzaamheden der vereeni ging over het afgeloopen seizoen, welke uiteraard in verband met de bijzondere omstandigheden niet die ontplooiing hadden gehad als in vorige jaren. De voorzitter bracht nog hulde aan het echtpaar Praat, ter gelegenheid van het 25-jarig post- en huwelijks jubileum en stelde nog eens in het licht, hoezeer Praat en zijn echtge- noote steeds de belangen van de Groeter bevolking op postaal gebied behartigt. Ten aanzien van een verzoek van de Federatie van V.V.V.'s in Noord holland tot het verleenen van een extra bijdrage ter grootte van de jaarcontributie, in verband met de delging van een oude schuld, werd besloten ter zake een afwachtende houding aan te nemen, daar niet be kend is welke oude schuld hier wordt bedoeld. Uit het verslag van de verlotings- commissie blijkt, dat de verloting in het afgeloopen jaar een buitenge woon succes is geweest en een bate van pl.m. 175 heeft opgeleverd. Uit het verslag van de bureau houdster bleek, dat ondanks het min der gunstige seizoen, de werkzaam heden op het bureau toch vrij om vangrijk zijn geweest. In de vacature, ontstaan door het bedanken van de heeren Kos en Koe ten, werden met groote meerderheid van stemmen de heeren Duin en Druijven benoemd. Beiden namen hunne benoeming aan. In verband rtiet de periodieke af treding van den heer Groothoff deel de de voorzitter nog mede, dat, al mocht dit dan door de leden niet vol komen begrepen worden, de heer Groothoff in het bestuur zeer veel werk verricht en dat op zijn behoud in het bestuur grooten prijs wordt gesteld. Na twee vrije stemmingen en een herstemming tusschen de heeren Groothof en Minkema werd laatst genoemde gekozen. Hij nam de be noeming aan. De voorzitter dankte den heer Groothoff voor het vele werk, dat hij voor de vereeniging heeft ver richt en sprak den wensch uit, dat het bestuur steeds op zijn hulp zal mogen rekenen. Spr. heette den heer Minlrema we-lkom in het -bestuur en zegde hem een prettige samenwer king toe, hopende dat deze weder zijds zou zijn. Spr. drong er bij den heer Minke ma op aan zijn bestuursfunctie in de V.V.V. Noordkennemerland ter be schikking te stellen, daar het be zwaarlijk is twee heeren waartus- schen niet steeds een volkomen har monie bestaat te dienen. De heer van de Garde achtte het niet behoorlijk ter zake een drang uit te oefenen, naar spr's meening kan de heer Minkema zonder 5- ïg bezwaar beide functies waarnemen. De heer Minkema zegde toe een en ander te zullen overwegen. De begrooting, in ontvangst en uit gaaf tot een bedrag van 940, werd z.h.s. goedgekeurd. Hierna werd bij acclamatie en onder applaus der vergadering de heer Duin in zijn functie van voor zitter bevestigd. De heer v. d. Garde deed eenige mededeelingen t.a.v. het in één bond vereenigen van alle pensionhouders. Hij ried de pensionhouders aan ter zake een afwachtende houding aan te nemen, daar ook Horecaf zich voor deze kwestie gaat interesseeren en een afdeeling gaat oprichten voor pensionhouders, waarbij dan de con tributie op 15 per jaar zal worden bepaald. Hierna vroeg de heer v. d. Garde of het juist is, dat van de zijde van de V.V.V. pogingen in het werk zijn gesteld om tot een fusie te geraken met de V.V.V. Noordkennemerland. De voorzitter deelde mede, dat tot zijn spijt eenige leden deze kwestie zonder machtiging van bestuur of andere leden aanhangig hebben ge maakt. Het huidig bestuur verzet zich hiertegen ten zeerste. De V.V.V. Groet wil zich zelf zijn en blijven Spr. zal blijven strijden voor een eigen V.V.V., alleen als opheffing der vereeniging dreigt, zal noodzake lijkerwijs tot samengaan dienen te worden besloten. Ten slotte sloot spr. de vergadering met de hoop, dat V.V.V. Groet, Cam perduin en omgeving een nieuwe en goede toekomst tegemoet gaat. OTERLEEK. Winterhulp. - Door den burge meester is een comité gevormd om te komen tot een winterhulpactie in onze gemeente. De daarin zitting hebbende personen zullen zeer spoedig worden opgeroepen voor een bespreking, terwijl reeds bij open bare aankondiging collectanten en collectrices worden opgeroepen om de groote straat- en huiscollecte op 29 en 30 November voor dit doel te houden. ZIJPE. Geen radio-distributie. - De aan J. van Straaten te 't Zand verleende vergunning voor het inrichten van een radiodistributiecentrale, is in gaande 20 November a.s. ingetrokken, in verband met het geringe aantal aansluitingen. OBDAM. Winterhulp. - Ook in onze ge meente treft men voorbereidingen voor de Winterhulp. Collectanten en collectrices kunnen zich voor de op 29 en 30 November te houden collec ten opgeven bij den burgemeester voor zoover het inwoners uit de wij ken A en C betreft en bij den wet houder C. de Haan te Spierdijk voor zoover het inwoners uit wijk B be treft. Geen Floor, Nut opgeschort. - Maandag vond er een bespreking plaats inzake het al of niet voort bestaan van het plaatselijk Nut en de Floraliavereeniging, nu het café van den heer Stammis niet meer bestaat. Besloten werd de floraliavereeniging op te heffen, het Nut te laten bestaan, doch hiervan voorloopig geen bijeen komsten te houden. EGMOND AAN ZEE. Winterhulp. - Burgemeester C. J. Eyma zal voor onze gemeente optreden als directeur van de winter hulp. Als penningmeester is aange wezen de gemeente-ontvanger, de heer H. J. Conijn, aan wien bijdragen van nu af aan reeds kunnen worden afgedragen. Woensdags en Zaterdags Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.), Te koop: net gedragen dames-, heeren- en kinderkleed ing, nieuwe collectie verstellappen. DEN HARTOG, Koningsweg 72. Te koop: 2 mooie Fornuizen met circulatie, tevens eenige kachels. S. VISSER, Smederij, Kooimeer- laan a. d. Kepnemerstraatweg. Te koop: prachtige Radio. KONINGSWEG 85, Alkmaar. Aangeboden in goeden staat Protos stofzuiger, geheel compleet, met hulpstukken, prijs 9.50. Bisschop Bottemannestraat 78. Ter overname gevraagd: nette kinderwagen. Brieven onder letter C 569 bureau van dit blad. Te koop billyk 2 z. g. a. n. en 1 ged-r. vos. Adres ZAADMARKT 44. Te koop: 2 fauteuils en 4 stoelen, tafels, dressoirs, vloerkleeden, bu reau's, boekenkasten, 1 en 2 pers. ledikanten, bedden, spiralen, enz. enz. P. VENNIK, Koningsweg 3'0. Te koop: mooie poppenwandel- wagen. K v. 'T VEERSTRAAT 40, Alkmaar Te koop: enkele paren schoenen waaronder eenige als nieuw, maat 37. Adres LYCEUMSTRAAT 64. Te koop: Pathéfoon met platen. Te bevragen LUTTIK-OUDORP 68 A. Bloedkoralen en andere oude koralen als ook goud en zilverwerk en oude schilderijen en kristal te koop gevraagd. Brieven onder letter IJ 521 bureau van dit blad. ALKMAAR. GETROUWD: Henri Stoop en Agatha Wagemaker. OVERLEDEN: Regina Buter, ge huwd met J. J. Timmer, 70 jaar. Anna M. Smorenberg, wed. van P. Lindeboom, 82 jaar. HINDERWET. Bij besluit van 19 Nov. 1940 is aan den heer P. Kommer, alhier, vergun ning verleend tot het oprichten van een inrichting tot het vervaardigen van electrisch gelaschte draadartike len, waarin zullen worden gebezigd 1 electro-motor van 1 y. P.K., 2 electro-motoren elk van 3/4 P.K., 3 puntlaschmachines en een lasch- transformator in het perceel Ramen nr. 1, alhier. Alkmaar, 20 November 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester A. KOELMA, secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het Gemeente lijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat ge durende het tijdvak van Woensdag 20 November 1940 tot en met Dins dag 26 November 1940 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebons oranje kleur; Vetbonnen blauwe kleur; Alkmaar, 19 November 1940. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. UITSLAG VEILING. Hedenmorgen had in het Oranje hotel ten overstaanvan notaris J. de Groot te Alkmaar de afslag plaats van het landhuis aan de Komlaan, hoek Beukenlaan, te Bergen, groot 19 a. 19 ca. Het ge heel stond in bod op 11.110 en werd met 1500 verhoogd door den heer A. M. de Lange te Ber gen. WARMENHUIZEN. Witte Kruis. - In de zaal van den heer Slikker hield Maandagavond de afd. Warmenhuizen van „Het Witte Kruis" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer P. Mink. De belangstelling was niet groot. De penningmeester was wegens ziekte verhinderd. De secretaris, de heer A. Kroon, in formeerde naar het bestaan van de vereeniging voor het uitzenden van zwakke kinderen. Van deze vereeni ging was de inmiddels overleden mej. J. Gutker secretaresse. Be doelde instelling heeft nog een bezit van 181.69 aan kasgeld. Door de vergadering is besloten om dit punt in de volgende vergade ring in het aanstaande voorjaar een vasteren vorm te geven. De heeren P. Mink en Jb. Smit werden met bijna algemeene stem men als bestuursleden herkozen. Het A.N.P. meldt: Aangezien blijkt, dat verschillende personen tot nu toe verzuimd hebben, opgave te doen van runderen, paarden en ander vee, dat gedurende de oorlogsdagen of daarna is komen aanloopen of werd opgevangen, wordt men ver zocht hiervan alsnog ten spoedigste opgave te doen aan het bureau Ont ruiming Laan van Meerdervoort 51 te 's-Gravenhage. Dit betreft alle vee in en rondom de evacuatiegebieden, dat niet door toewijzing vanwege het bureau Ontruiming of op andere regelmatige wijze bij den houder is terechtgekomen. De gemeentebesturen wordt hier bij medewerking verzocht, hun be kende gevallen als hier bedoeld ter kennis te willen brengen van het bureau Ontruiming. Houders van toegeloopen vee, die verzuimen hiervan aangifte te doen, stelen zich uiteraard aan vervolging bloot. Ook degenen, die nog gelden of opbrengsten onder zich hebben als gevolg van de vee-ontruiming dienen hiervan ten spoedigste kennis te ge ven aan het bureau Ontruiming. NON-ACTIVITEIT BURGERLIJK RIJKSPERSONEEL. Ingevolge een thans verschenen beschikking van de secretarissen- generaal van de departementen van algemeen bestuur kunnen bur gerlijke rijksambtenaren, wier diensten in verband met de sedert den lOen Mei 1940 ingetreden bij zondere omstandigheden tijdelijk gemist kunnen worden, door den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het betreffende departe ment van algemeen bestuur, of door het hoofd van het afwikkelingsbu reau bij het departement van defen sie na verkregen instemming van den rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied, voor loopig voor ten hoogste een jaar, op non-activiteit worden gesteld. De nonactiviteitsbezoldiging be draagt voor kostwinners van een gezin 85 pet. gedurende de eerste drie maanden en vervolgens 70 pet. In de overige gevallen is deze be zoldiging resp. 75 pet. en 60 pet. Te vens is in deze beschikking, welke kan worden aangehaald als „non- activiteitsregeling burgerlijk rijks personeel", bepaald in hoeverre in komsten uit anderen hoofde worden afgetrokken. Zij wordt geacht op 1 Juli 1940 in werking te zijn getre den. AFTREK REGELING VOOR ONDERSTEUNDEN. Bij ziekte of ongeval van gezinslid. Indertijd werd bij circulaire van 6 April 1933 de aftrek inzake uit- keeringen, welke zieke gezinsleden van ondersteunden krachtens de ziektewet ontvangen, zoodanig ge regeld, dat voorkomen werd, dat tijdens de ziekte van een der ge zinsleden een grootere aftrek op het steunbedrag zou plaats vinden, dan voor de ziekte, toen het be treffende gezinslid nog werkte. De secretaris-generaal van het departement van sociale zaken heeft termen aanwezig gevonden deze aftrek-regeling uit te breiden tot de uitkeeringen ingevolge een der ongevallenwetten. Wanneer derhalve een gezinslid van een ondersteunde door een bedrijfs ongeval wordt getroffen en uit- keering ingevolge een der onge vallen-wetten ontvangt, zoo wordt op het voetspoor van de regeling, welke voor de ziektewetuitkeerin- gen geldt, van die uitkeeringen op het steunbedrag ten hoogste in mindering gebracht een bedrag, gelijk aan hetgeen van het week loon van het gezinslid, dat deze genoot op het tijdstip van het be drijfsongeval voor den gebruike- lijken 2 3 aftrek op het steunbe drag in aanmerking zou zijn ge komen. BEZOLDIGING VAN LEERLING- VERPLEGENDEN. De secretaris-generaal van het departement van binnenlandschc zaken heeft een beschikking gege ven betreffende wijziging van de salarisregeling van leerling verple- genden. Met ingang van 1 Juni 1940 bedraagt behoudens het in de vol gende alinea bepaalde de jaarlijk- sche bezoldiging van de leerling- verplegenden, die het wettelijk be schermd diploma, hetzij voor de ge wone ziekenverpleging (diploma a), hetzij voor de verpleging van ze nuwzieken en krankzinnigen (diplo ma b), hebben verworven, zoolang zij nog niet tot verpleeger(ster) zijn benoemd, in beide soorten van inrichtingen 900. HITLER TE WEENEN. Weenen, 20 November (D.N.B.) De Führer is hedenochtend in Wee nen aangekomen. ENGELSCH CONVOOI VERLAAT GIBRALTAR. Algeciras, 20 Nov. (D.N.B.) Naar uit Gibraltar wordt gemeld, zou aan het einde van deze week of in het begin der volgende week een groot krachtig beschermd convooi, be staande uit vijftig vrachtschepen, de haven van Gibraltar verlaten. Het convooi zal een dezer dagen worden samengesteld. De beste en zuinigste lampen ooit door PHILIPS vervaardigd EEN JAPANSCHE WAAR SCHUWING. Tokio, 19 Nov. (Domei.) In ver band met de berichten over de tot standkoming van een militair bond genootschap tusschen Thailand, En geland en de Ver. Staten waar schuwt de Miyako Sjimboen de re- regeering van Thailand tegen het begaan van immoreele daden jegens Japan. Het blad wijst er op, dat Thailand in Juni een pact van vriendschap met Japan heeft geslo ten en betoogt, dat de Britsche be lofte, Thailand bij het terugwinnen van de verloren gebieden te helpen, onuitvoerbaar zal blijken te zijn, daar Engeland thans gedoemd is, in den Europeeschen oorlog de neder laag te lijden. Japan zal en kan niet accoord gaan met de verwerving van grondgebied door een mogend heid, die Japan vijandig is gezind. TROEPENBEWEGINGEN IN ULSTER. Rome, 19 Nov. (D.N.B.) In een reisrapport in de Giornale d'Italia wordt verklaard, dat reeds maan denlang in Ulster groote troepenbe wegingen waar te nemen zpn. Ook wordt opvallend veel oorlogsmate riaal opgeslagen. Bovendien is men begonnen met den bouw van een groote fabriek voor de vervaardiging van kanonnen. De chemische oor logsindustrie en andere takken van oorlogsnijverheid zullen eveneens groote fabrieken in Ulster vestigen. Reeds zijn verscheidene munitiefa brieken uit de omgeving van Lon den naar Ulster verplaatst. Tenslot te zijn de te Belfast gevestigde scheepsbouwwerven vergroot. Al deze militaire en industrieele voorbereidingen worden, naar de correspondent meedeelt, in verband gebracht met het plan van Churchill tot bezetting van Ierland. Dit ver moeden schijnt temeer gegrond, daar den laatsten tijd de aankomst van eskaders bommenwerpers en watervliegtuigen te Londonderry en Belfast alsmede op verschillende meren in het gebied van Ulster, is opgemerkt. BENOEMD. De heer C. Bakker, onderwijzer aan de o. 1. school te Egmond aan Zee, is benoemd tot hoofd der o. 1. school te Akersloot. GEREF. KERK TE SCHAGEN E.O. In de Zondagmiddag na den dienst gehouden stemming door de mans lidmaten voor hulpprediker werd gekozen de heer J. v. d. Meije, cand. te Zandvoort, die daarna door den kerkeraad benoemd werd. Deze be noeming is door hem aangenomen. BERGEN. De raad kwam gistermiddag on der voorzitterschap van den burge meester mr. H. D. A. van Reenen bijeen. Voor kennisgeving werden aange nomen de goedkeuring door Ged. Staten op het raadbesluit tot aan koop van grond van den heer Maschmeijer voor den aanleg van den nieuwen verkeersweg vanaf den ouden Bergerwegvan Borse- lenlaan naar de Dr. van Peltlaan, alsmede de begrooting voor 1941 en het jaarverslag over 1940 van de r.k. vereeniging voor wijk-, kraam- en huisverzorging en de begrooting voor 1941 van den keuringsdienst voor waren. Aangezien de voorzitter van de commissie tot wering van school verzuim, de heer Wiarda, tijdelijk te Stompetoren woont, werd op voor stel van B. en W. besloten deze commissie tijdelijk uit 4 leden te doen bestaan, omdat voor de toe komst op het behoud van den heer Wiarda prijs wordt gesteld. De heer Wiarda had vood den duur van zijn afwezigheid ontslag gevraagd. Besloten werd de gemeentebe- grooting 1941 alsmede die van de bedrijven en van het burgerlijk armbestuur in handen van den raad (buiten de wethouders) als commissie van onderzoek te stellen. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. werd besloten de 2de suppletoire gemeentebegrooting voor den gewonen diénst 1940, de lste suppletoire-begtooting voor den kapitaaldienst 1940, alsmede de eerste suppletoire-begrooting 1940 van het gemeentelijk electrici- teitsbedrijf, overeenkomstig de door Ged. Staten naar voren gebrachte wenschen, vast te stellen. De raad ging hierna voor belas ting-reclames in comité. OBDAM. De raad kwam Dinsdagmiddag onder leiding van burgemeester J. de Boer Wz. in voltallige zitting bijeen. In de vorige vergadering was een

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2