SPAANDER Inzamelen van afvallen. AGENDA heeft nog wel wat. Alkmaar, Vrijdag. Van levensmiddelen enz. en van dierlijke afvallen. Gezien de minder gunstige veevoederpositie waarin ons land door de oorlogsomstandig heden is komen te verkeeren, i» het noodzakelijk gebleken maat regelen te treffen, om de voor veevoeder geschikte afvalstof fen zoo intensief en economisch mogelijk in te zamelen en te verwerken. Aangezien naar de meening der regeering het par ticuliere initiatief alleen op dit gebied geen voldoende waar borgen biedt voor een volledig gebruik van de in huishouding en bedrijf vrijkomende afval stoffen, zijn de volgende voor schriften vastgesteld, welke van kracht worden op. 22 November 1940. Een ieder is verplicht alle te zijner beschikking staande af vallen van levensmiddelen te bewaren. Dit geldt voor: aardappelschil len, groentenafvallen, fruitaf- vallen, vleesch-, visch- en brood- resten en alle andere etensres ten, beenderen daaronder be grepen. De bewaring moet frisch en hygiënisch geschieden in .bak ken of emmers die in goeden staat verkeeren en voorzien zijn van een vasten bodem. Het is verboden andere afvalstoffen dan afvallen van levensmidde len in de bovengenoemde voor werpen te bewaren. Het verbod om andere voorwerpen in de bakken enz. te bewaren is voor al van belang met het oog op scherpe voorwerpen zooals glas. Het kan tot moeilijkheden aan leiding geven indien deze met afvallen van levensmiddelen en dierlijke afvallen vermengd worden. Ingevolge het raadsbesluit van 21 November j.l. is ieder verplicht bovengenoemde afval len van levensmiddelen ter be schikking te stellen van de per sonen, die van het gemeente bestuur vergunning tot inzame ling hebben ontvangen. De voorwerpen, waarin de af vallen van levensmiddelen wor den bewaard, moeten op of aan den openbaren weg op den rand van het trottoir uitgezet wor den, zoodra de wagen waarme de het huisvuil door den ge meentereinigingsdienst wordt opgehaald in de nabijheid is of de komst daarvan wordt aan gekondigd. De personen, die af vallen van levensmiddelen op halen, moeten in het bezit zijn van een schriftelijke door B. en W. verleende vergunning. Het afhalen zal geschieden tweemaal per week en wel op dezelfde tijdstippen, als het op halen van huisvuil door den gemeentereinigingsdienst plaats vindt. De verplichting tot het bewa ren en ter beschikking stellen van afvallen van levensmidde len geldt niet ten aanzien van afvallen van levensmiddelen, welke afkomstig zijn van de huishouding van den houder en door dezen bestemd zijn tot voedingsmiddelen voor personen of dieren, die tot zijn huishou ding of bedrijf behooren. De verplichting tot het bewa ren en ter beschikking stellen van afvallen van levensmidde len geldt evenmin ten aanzien van afvallen van levensmidde len, welke afkomstig zijn van het bedrijf van den houder of derden en door den houder be stemd zijn om te worden ge bruikt in zijn huishouding of bedrijf of door hem in de nor male uitoefening van zijn be drijf verhandeld plegen te wor den, onder voorwaarde, dat door den houder ten aanzien van de afvallen wordt gehan deld overeenkomstig de daarom trent zoo noodig te geven voor schriften. Ook de cadavers van honden en katten moeten ter beschik king van het gemeentebestuur gesteld worden, door die cada vers binnen 2 x 24 uren in te leveren aan het gemeente slachthuis op de dagen en uren, dat dit geopend is. Wellicht be staat de mogelijkheid deze ca davers tegen een kleine vergoe ding door een daartoe aan te wijzen persoon te doen afhalen. Slagersbedrijven, wildhande- laars en poeliers zijn verplicht alle te hunner beschikking staande vleeschafvallen, afval len van wild en gevogelte, visch- afvallen, beenderen, ondeugde lijke vleeschwaren en doodge boren dieren ter beschikking te stellen van het gemeentebe stuur. De terbeschikkingstelling moet geschieden door onverwijl de inlevering aan het gemeen te-slachthuis op de dagen en uren dat dit geopend is. Over treding der voorschriften wordt gestraft met een geldboete van DE KAASMARKT. De aanvoer 39000 kg was voor dezen tijd van het jaar en gezien de om standigheden zeker bevredigend. Of schoon de' keurmeester ook heder. aanwezig was, werd er thans geen stapel geblokkeerd. Zelfs de stapel van den heer Nes, welke 8 weken achtereen geblokkeerd werd, omdat deze naar het oordeel van den keur meester voor den hoogsten prijs van f 35,25 niet in aanmerking kwam, werd thans goedgekeurd, hoewel ze ook ditmaal voor den hoogsten prijs werd verkocht. Wij hadden hierover een onder houd met den heer Nes, dien wij met zijn succes geluk wenschte. U' bent toch oud genoeg, aldus de heer Nes, om te weten dat de aanhouder wint. Als je een goed product maakt, dat voldoet aan het vet- en vochtgehalte, dan zie ik niet in, waarom je daar voor niet den hoogst toegestanen prijs mag vragen. Je moet niet ver geten, dat ik niet hoven den toegesta nen prijs ben gegaan. Hoe- is het nu geloopen met de vroeger aangehouden partijen? Van de 8 stapels, die in beslag zijn genomen, zijn er reeds 5 vrij gege ven en over de anderen maak ik mij geen zorg, want ik sta in mijn recht en houd mij aan de voorschriften. Rustig stapte hierop de zelfver zekerde kaasproducent naar zijn stamkoffiehuis. Zoo'n kerel is niet gauw uit zijn evenwicht te slaan er, vormt wel een tegenstelling met die producenten, die niet konden slapen, omdat zij voor het eerst van hun leven een proces-verbaal hadden op- geloopen. WINTERHULP NEDERLAND. Provinciale Directie Noord holland. Aan de burgemeesters van de Noordhollandsche gemeenten is d.d. 20 November het volgende schrijven gericht: Ten einde tegenover alle anders luidende beweringen, veronderstel lingen of geruchten eene duidelijke verklaring te stellen, geef ik U uit naam van den Directeur-Generaal van „Winterhulp Nederland" de stel lige verzekering, dat de opbrengst van de inzamelingen uitsluitend zal worden besteed voor de hulpver leening aan Nederlanders en dat deze hulpverleening zal geschie den zonder aanzien des per soon s, dus zonder dat daarbij wordt gelet op afkomst, kerkelijke gezindte of politieke richting. Voorts ook dit kan ik U namens den Directeur-Generaal mededeelen mag er op worden gerekend, dat, waar vanzelfsprekend in elke ge meente een deel der ingezetenen, al naar gelang van de maatschappelijke nooden aldaar, voor hulpverleening vanwege de stichting in aanmerking zal komen, een deel van de in Uwe gemeente ingezamelde gelden in de gemeente zal blijven tot het verleenen van bijstand aan de eigen ingezete nen. De Provinciaal Directeur van Noordholland, A. J. BACKER. VERVOER VAN WERKLOOZEN. Voor het vervoer van arbeiders, die dagelijks van huis naar werk verruimingsobjecten en terug gaan, is een nieuwe regeling getroffen, geldig van 18 November 1940 tot 30 Maart 1941. Voor afstanden van minder dan 2 x 10 km wordt geen vergoeding gegeven. Arbeiders, die dagelijks 2 maal een afstand van 10 tot 15 km afleg gen, ontvangen 0.50 per week ver goeding. Bedraagt de afstand 15 tot 20 km, dan wordt een vergoeding van 1 per week toegekend. Is de dagelijks af te leggen af stand meer dan 15 km, dan zal, in dien mogelijk, vervoer per trein, tram of autobus geschieden. OLIEBOLLEN. Ondanks schaarschte aan bakolie en alles wat verder bij oliebollen e.d. behoort, kan men van morgen af tot en met Sinterklaas deze veel begeerde bakproducten toch nog krijgen zooveel men wil. Immers de bekende gebakkraam van J. Denies zal gedurende die dagen weer op het Hofplein staan en tot 's avonds 8 uur kan men er terecht, alle ver duistering ten spijt. Men zie elders in dit blad. Bioscopen. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Wittebroodsweken (come- die); hoofdrollen Anny Ondra, Hans Söhnker en Carsta Löck. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Zijn tweede moeder (rom.- dram.); hoofdrollen Hilda Hilde- brandt, Alfred Abel en de 5-jarige Fritz Eugens. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Zijn tweede moeder; hoofdrol len Hilda Hildebrandt, Alfred Abel en de 5-jarige Fritz Eugenes. Toe gang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag en -avond geen voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Mijn zoon, de minister (come- die); hoofdrollen Hans Moser, Hans Brausewetter en Heli Finkenzeller. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- lóopende voorstelling. Woensdagmiddag,, half 3, matinee. Zaterdag 23 November. 2.30 uur n.m., dancing Schouw burg Harmonie, concert Alkm. Ka- mermuziekvereeniging. 's Avonds, in de dancing Harmonie, concert amusements-capelle met als extra attractie de goochelaar Moretti 4 uur n.m., in De Oude Pr' s te Bergen vergadering Roode Kruis. Zondag 24 November. 2 uur, in de Overdekte, kring zwemwedstrijden. 2 en 4.30 uur en 's av. 8 uur, in City-theater, Everybody's American show-day; optreden negerband Willie Lewes e.a. 2 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „En Jacob diende" door Ulva- dero. 's Middags en 's av., in de dancing Harmonie, concert Amusements- capelle met als extra attractie de goochelaar Moretti. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring van „Mottige Janus" door het Ned. Volkstooneel. ten hoogste 1000 of hechtenis van ten hoogste 6 maanden. Met het opsporen van over tredingen zijn belast behalve de ambtenaren van politie de ambtenaren van den gemeente lijken reinigingsdienst. Op een zorgvuldige naleving van de desbetreffende voorschriften wordt ten zeerste aangedron gen. Op Maandag 25 November zullen de afvallen van levens middelen voor dë eerste maal worden opgehaald. De huismoe ders, die op dien dag haar em mers met huisvuil op het trot toir moeten deponeeren, zullen dan tegelijkertijd een emmer of bak met levensmiddelenafval- len gereed moeten zetten. DE GOUDSCHE GLAZEN. Lezing voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Donderdagmiddag heeft mr. A. A. J. Rijksen uit Gouda een lezing met lichtbeelden gehouden voor de afdee- ling Alkmaar der Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. De groote zaal van het Gulden Vlies was goed bezet en de spreker kreeg een aandachtig gehoor, al bleek zijn cau serie ver van lichten aard te zijn. De Goudsche glazen, waarmee be doeld worden de gekleurde ramen in de St. Janskerk aldaar, vormen zoo begon spr. een kostbare schat, niet alleen voor Gouda, maar voor geheel Nederland. In de eerste plaats, omdat Nederland bijna geen glas schilderskunst heeft gehad en in de tweede plaats, omdat deze Goudsche glazen een eenheid vertoonen, welke men elders mist. Dat is trouwens be grijpelijk, als men weet, dat alle gla zen zijn gemaakt in een betrekkelijk klein aantal jaren: ongeveer in de tweede helft der 16de eeuw. De kunst zelf heeft in ons land nauwe lijks een eeuw bestaan, zoodat er heel weinig van over is: twee glazen in den Haag, drie in Amsterdam en 31 groote en 31 kleine in Gouda. Deze Goudsche glazen zoo heeft de spr. het verder zeer uitvoerig uiteengezet hebben een eigen ge schiedenis, die parallel loopt met de vaderlandsche geschiedenis. Het eerste glas werd aangebracht in 1555, dus in den bloeitijd der lage landen, toen bestuurd door Karei V; ruim 10 jaar later brak de 80-jarige oorlog uit en enkele jaren na het uitbreken van den oorlog kwam een nieuwe hoop in de Nederlanden: den Briel werd veroverd, Leiden werd ontzet, enz., enz. en de glazen uit die periode vertegenwoordigen weer een tijd van oplevering. Het laatste glas werd aangebracht in 1603. Spr. ging vervolgens na, welk een invloed Erasmus gehad heeft op de glasschilderskunst in ons land, evenals op het cultureele leven van ons volk en toonde aan, hoe kunst en cultuur nauw met elkaar in ver band stonden en staan. Bij de beteekenis van Erasmus stond hij uitvoerig stil, daarbij een uiteenzetting gevende van Erasmus' denkbeelden en diens invloed op de bevolking, waarna hij, resumeerende, wees op de drie perioden, welke de Goudsche glazen kenmerken: het tijdperk van Philips II (het glorie rijke tijdperk), de periode van prins Willem van Oranje (de tijd van leed en ellende) en tenslotte de vrijwor ding der Nederlanden (met een nieu we opleving). Na de pauze werd een 50-tal lan taarnplaatjes vertoond, alle van de Goudsche glazen en deze plaatjes verduidelijkten zeer de inleiding van den spreker, die vóór zijn causerie was ingeleid door de presidente der vereeniging en na afloop bedankt werd voor zijn leerrijken middag. KUNSTWAARDEERING. Wij vernemen dat het wnd. hoofd van het dept. van onderwijs, kunsten en wetenschappen morgen een be zoek zal brenger aan de ateliers van eenige bekende Berger en Schoorl- sche kunstenaars. HET ONGELUK TE ST. PANCRAS Naar ons bij informatie aan het Centraal Ziekenhuis werd medege deeld, is de toestand van den 8- jarigen Fokke ten Wolde, die bij het ongeluk van Woensdag een hoofdwonde opliep, bevredigend. Hij bracht een goeden nacht door. EEN GESCHENK VOOR SCHOORL. Aanbieding huldeblijk door Amersfoortsche ingezetenen. Woensdagmiddag vond in de raads zaal een plechtigheid plaats, die weer herinneringen opriep aan den eersten Pinksterdag, toen 1500 Amersfoortsche ingezetenen liefde rijk in Schoorl werden opgenomen, omdat zij in hun plaats van inwoning niet langer meer mochten toeven. Door een commissie uit die inge zetenen bestaande uit de heeren J. W. van der Eist en Jac. Krijnen, werd aan de gemeente Schoorl een tegeltableau aangeboden, voorstel lende de Kamperbinnenpoort te Amersfoort. Tot deze plechtigheid waren uitgenoodigd de wethouders en raadsleden, de gemeentesecretaris en de wijkhoofden van de Schoorl - sche evacuatiecommissie. De burgemeester heette alle aanwezigen, in het bijzonder de hee ren van der Eist en Krijnen, harte lijk welkom, en zeide dat het ge meentebestuur het zeer gewaardeerd had, toen uit Amersfoort de mede- deeling kwam, dat zij, die tijdelijk gastvrijheid in Schoorl hadden geno ten, ter herinnering daaraan de ge meente een stoffelijk blijk van waar deering wensehten te schenken. Het speet spr. zeer, dat ook de heer van Helsdingen, die mede deel van de commissie uitmaakte en aan de voorbereidende werkzaamheden een belangrijk aandeel had gehad, niet hier aanwezig kon zijn. De heer van der Eist zeide erkentelijk te zijn, dat hem de gele genheid was gegeven als tolk van de bewoners van de wijken 13 en 14 het gemeentebestuur van Schoorl en daardoor dus de bevolking dank te brengen voor de gastvrijheid en de hartelijkheid aan de Amersfoorters in de bange evacuatiedagen geboden. Toen aldus spr. wij op den avond voor Pinksterzondag uit Amersfoort vertrokken, wisten wij niet, wat ons wachtte; toen wij in Schoorl waren aangekomen, wisten wij het: het was gastvrijheid, hulp vaardigheid en begrijpende harte lijkheid. Het was dan ook daarom, dat de bewoners van de wijken 13 en 14 het op prijs stelden aan de ge meente Schoorl een stoffelijk blijk van dankbaarheid aan te bieden en toen de burgemeester mededeelde, dat een tegeltableau op prijs werd gesteld, vonden spr. en zijn mede commissieleden daarin aanleiding op het tegeltableau te doen uitbeelden de Kamperbinnenpoort. Spr. bood den burgemeester als hoofd van de gemeente het tegeltableau aan, daar bij den wensch uitsprekend, dat het een goede en zichtbare plaats in het raadhuis mocht verkrijgen. De burgemeester aanvaardde na mens de gemeente het geschenk met een woord van hartelijken dank, waarbij hij ook huldigde den ver vaardiger, den heer Oosterhoff uit Hilversunj. Hierna deelde de heer van der Eist nog mede, dat de Kamperbin nenpoort een bijzondere rol speelt in het leven van de bewoners van de wijken 13 en 14 te Amersfoort, om dat zij allen daardoor dagelijks moe ten gaan om in de stad te komen. De heer W in d e r, die destijds met den gemeentesecretaris de feitelijke leiding van de evacuatie in Schoorl had, bracht nogmaals dank aan de Schoorlsche leden van de evacuatie commissie en de heeren van der Eist en Krijnen voor de prettige samen werking, waardoor het mogelijk is gebleken de evacuatie naar en in Schoorl goed te doen slagen. Vervolgens bood de heer Krijnen namens de commissie den burge meester, wethouder Winder, de wijk hoofden en mej. Keete een tegel aan, waarop eveneens de Kamperbinnen poort was uitgebeeld. Hierna werden ververschingen aan geboden en was het officieele ge deelte van deze plechtigheid beëin digd. Het tegeltableau is thans opge hangen in de vestibule van het raad huis zoodat iedere bezoeker van het gebouw dit mooie geschenk, in dank baarheid gegeven, ten volle kan be wonderen. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ, LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten 1940 lijst 13. Nederl. letterkunde. 810G33.4 Geschiedenis van de let terkunde der Nederlanden. Dl. 1. 810M27 Marnix van Sinte Alde- gonde; officiëel gedenkboek. 810P88g Prinsen. Gerbrand Adriaensz. Bredero. (g.). 810S44 Schoondochter, De. (An- netta Douwes Dekker). De waar heid over Multatuli en zijn gezin (g.). 810S85h Sterck. Hoofdstukken over Vondel en zijn kring. 811B78bv Boutens. Bezonnen verzen. 811E31b Engelman. Bij de bron, (g.>. 811G46 Godthelp en Mirande. Het Dietse lied van de Middeleeuwen. 811G88b Groot, de. Botsing, (g.). 812R64g Roland Holstvan der Schalk. Gedroomd gebeuren. 812V13 Valkema Blouw. De fami lie Kegge. 812V13f Valkema Blouw. De fami lie Stastok. 818B73 3 Boon. Declamatorium voor de jeugd; 3e dl. 818C34 Cooper, en Werumeus Buning. De zingende walvisch. Nederl. romans. *A31e Ammers-Küler, van. Elzelina C46.2m Crone. Muziek over het water. H32h Hartog, de. Hollands glorie. N49.4n NijnattenDoffegnies, van. De Nijmershof. tL38.5 Leiker. De laatste man. M40h Meester, de. Een huwelijk (g.). In het Nederl. vert. romans. M34.4j Maurier, du. Jamaica inn. R54.5 Robletto. De geworgden. T12.8 Talvio. Gij zult niet begee- ren. Vlaamse romans. 819.3E281e Elsschot. De leeuwen temmer. Verv. op: Tsjip. 819.3Z31.80 Zielens. Op een na middag in September. g. is geschenk. HELDER S HACHELIJKE FINANCIEN. In de Woensdag geho '.en raads vergadering heeft de b..gemeester van den Helder mededeelingen gedaan omtrent de financi- eele positie van de stad. Het vorig jaar had men nog een over schot in de schatkist, doch thans is dit gewijzigd in een tekort. Door de plaats gehad hebbende treurige gebeurtenissen, die een ruïneuzen invloed op het leven in de stad ten gevolge hadden, staat men thans voor schier onoverkomenlijke moei lijkheden. Wat de toekomst brengen zal weet men niet. Men zal pogen met alle middelen de zaken zoo goed mogelijk gaande te houden Met offers moet men ernstig reke ning houden. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar, de volgende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd in het tijdvak van 7 November 1940 tot 15 November 1940. Een beige want, een portemon- naie, eenig geld in papiertje, verm. zilveren rozenkrans in étui, arm band met steentje, dameshand schoen, grijze pet, rijwielbelasting- merk in etui, sleutel voor melk- kraan, kinderwantje, kinderhand schoen, een bril, regenkap je, blauwe ceintuur, padvindersriem. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende personen, de volgende voorwerpen, als gevonden aange geven in hetzelfde tijdvak: Portemonnaie inhoudende sleutel, eenig geld en bonnen, mej. Scheu ten, Emmastraat 12; ledige porte monnaie, J. Groot, Leeghwater- straat 21; bloem-kaart, M. Akker man, Kennemerstraatweg 126; padvindersmes, W. Pels, Hofplein 37; fluitje, J. Donker, Achterstraat 13; R.K. Kerkboekje, J. Tesselaar, Hooftstraat 29zak paardenvoer, A Vroegop, Midden-Geestweg 9, Ber gen; een steigertouw, Hoveling, Landstraat 68; vleeschkaart, F. J. Boom, Loombardsteeg 9; een zwart wollen dameshandschoen, Helder man, Koningsweg; jongenspet, N. Hof, Koningsweg 82a; twee witte boorden, H. Westrik, Limmerhoek 12; twee boeken in blauw zakje, Tr. de Boer, Noorderkade 29; zil verbon van 1, J. G. Dekker, Wes terburg la; nikkelen armband, P de Boer, Geest 25a; gouden verlo vingsring, Jb. Visser, Lyceumstraat 15; grijze ceintuur, B. Oosterwijk Snaarmanslaan 72; fietsslot, A. Steensma, Bruinvisstraat 9; blauwe t-rui, H. Mulder, 2e Kabelstr. 22; bruine handschoen, J. Bruin, Omval 27; paardendek, J. Homan, 2e Ka belstraat 14; paar rubberlaarzen, Wynne, Nassaulaan 18; paar wan ten, G. Spaans, Fontein Verschuir- straat 16; lineaal, J. Lam, Lelie straat 3; étui met foto's, C. van Hulst, Boezemsingel 63; textiel- kaart, De Graaf, Appelsteeg 3; tex- tielkaart, G. Viset, Eikeleruberg- straat 68; broche met steentjes, L Israels, Frederikslaan 121, Heiloo; étui met verbandmiddelen, D. Koe man, Liefdelaan 16blauwe heeren- hoed, Evers, Julianastraat 32; Kin derbadpak, D. Koeman, Liefdelaan 16; vetkaart, T. Hogendijk, St.Ja- cobstraat 36; regenpijp met rits sluiting, J. Eldermans, Westerweg 167; grijs lederen portemonnaie, P. Mulder, Wildemanstraat 11; dames horloge, A. Geurts, Stationsstr. 3-2. Indien men wederom in het be zit is van een verloren voorwerp, dient men hiervan ten- spoedigste kennis te geven aan het bureau van politie te Alkmaar. INGEKOMEN PERSONEN, M. M. Sitvast, R.K., religieuse, Nassauplein 11, van 's-Gravenhage A. P. Leering, R.K., dienstbode, Huigbrouwerstraat 8, van Oudorp. D. Bruin, N.H., z. ber., Oudorper- dijkje 5, van Bergen. A. de Vries, geen, landarbeider, Trompstraat 14, van Schermerhorn. A. Poland, R.K., dienstbode, Van Everdingen- straat 18, van Obdam. J. F. Kunst, R.K., chauffeur, Laat 36, van West woud. G. M. Postma, geen, zonder beroep, Snaarmanslaan 56, van Koog aan de Zaan. IJ. Durand, N.E., sergeant ziekenverpleger, C. W. Bruinvisstraat 33, van Texel. T. de Haan, R.K., wed. van J. Ees, Gas houderstraat 20, van Oudorp. D. Dudink, R.K., huishoudster, Com pagniestraat 3, van Schermerhorn. H. J. Rozeboom, G.K., betonwerker, Zeglis 17, van Centr. Bevolk. Reg. A. T. van Kessel, R.K., echtgen. van P. Braak, en dochter, Laat 32a, van Heiloo. M. Hans, G.K., wed. van G. Ambrosius, zonder beroep, Kenne merstraatweg 36, van Rotterdam. B. Verolme, N.H., onderwijzer 1. o., en echtgen., zonder beroep, Brouwer straat 7, van Zeist. J. Bron, N.H., rijksveldwachter, C. W. Bruinvisstr. I, van Leiden. H. Zwankhuizen, N.H., lijnwerker, en echtgenoote, Snaarmanslaan 125, van Oterleek. A. N. Tolsma, geen, banketbakker kok, Geestersingel 46, van Schoorl. D. Spaan, N.H., kantoorbediende, en echtgenoote, geen, Lyceumstraat 62, van Amsterdam. M. M. van Dijk, R.K., zonder beroep, Langestraat 95, van Amsterdam. C. Schuddeboom, geen, inkooper, en echtgenoote, E.L., Comansstraat 20, van Zaandijk. P. Stoop, geen, fabrieksarbeider, en ge zin, Spoorstraat 31, van Rotterdam. M. E. Bresser, geen, buffetjuffrouw, Houttil 34, van Amsterdam. J. W. Titsing, E.L., knipster, Magdalenen- straat 17, van Amsterdam. J. H. A Goedknegt, geen, zonder beroep, en echtgenoote, Frans Halsstraat 12, van Den Helder. C. Kuijper, N.H., vee houder, Kanaaldijk 2, van Oterleek. F. X. Netten, R.K., en gezin, Lan gestraat 15, van Schoorl. P. A. Bins, N.H., ijsventer, en gezin, le Tuindwarsstraat 5, van Den Helder. M. H. Vroom R.K., winkelchef reiziger, en gezin, Zevenhuizen 3a, van Borne. F. R. van Rosevelt, geen, kantoorbediende, Lindenlaan 103b, van Utrecht. A. Bas, N.H., zonder beroep, Bergerweg 10, van Egmond aan Zee. P. Boots, R.K., timmerman, en echtgenoote, Van Leeuwenhoekstraat 15a, van Oudorp. A. van Aardenne, N.H., zonder be roep, en dochter, Kinheimstraat 29, van Rotterdam. M. M. Nieuwpoort, R.K., zonder beroep, St. Jacobstraat 26, van Rotterdam. C. M. Hasaart, R.K., kantoorbediende, Drebbelstraat 30, van Eijgelshoven. J. H. E. de Bruin, E.L., korp. mach. K. M., en .gezin, le Tuindwarsstraat 29, van Den Helder. D. J. Speckmann, geen, kellner, Heiligland 24a, van Groningen. T. van Wanrooij, R.K., los arbeider, en echtgenoote, Noorder kade, van Amsterdam. C. M. Bruin, R.K., kapster, Zocherstraat 45, van Enkhuizen. J. H. M. A. de Hart, R.K., zonder beroep, Wilhelmi- nalaan 9, van Oosterhout. J. B., Leiten, R.K., leerl. Rijksveldwachter, Westerweg 116a, van Hilversum. A. F. Boomgaard, Chr.Ger., zonder beroep, Kennemerstraatweg 124, van Dreischor.D. A. Kloos, geen, che- miker B. P. M., Boomkampstraat 2, van Amsterdam. VERTROKKEN PERSONEN. T. Romkes, Ger.K., van Nassau plein 40 naar Bergen. W. Baas, Ger.K., bouwk. teekenaar, van Hout weg 16 naar Arnhem. P. Bot, R.K., landarbeider, van Heilooër- aijk 44 naar Heerhugowaard. J. Schuur, N.H., van Oudegracht 102 naar Koedijk. C. Q. M. Peper- korn, R.K., huishoudster, van Steijn- straat 7 I naar Haarlem. P. A. C. de Zwart, geen, kunstschilder, van Luttik Oudorp 7 naar Amsterdam. I. M. K. van Loo, N.H., en echt genoote, inspecteur brandverz. Mij., van Eman. de Wittestraat 10 naar Oegstgeest. J. Praamsma, geen, verkoopster, van Staringhstraat 4 naar Amsterdam. H. F. van Velt- hoven, geen, mach. bankwerker, van Oudegracht 9 naar Vlissingen. M. de Ruiter, N.H., z.z., van Uiten- boschstraat 15 naar Castricum. I. G. Eberz, R.K., d. b., van Boezem singel 62 naar Herne (Westfalen). Ch. Vf.. de Jager, N.H., d. b., van Wilhelminalaan 2 naar Heiloo. E. F. C. Groothuizen, K.R., kantoor bediende, van Verdronkenoord 103 naar Kerkrade. R. Reindersma, Ger.K., en echtgenoote en zoon, grossier brood enz., van Koorstraat 15 naar Soest. A. M. van Hal, R.K., van Kooltuin 13 naar Utrecht. W. G. Meertens, geen, fotografie, van Nieuwesloot 87 naar Amster dam. C. Bouwman, N.H., grond werker, van Ramen 6a naar Am sterdam. W. Zwart, R.K., mare chaussee, van le Tuindwarsstraat 25 naar Hillegersberg. I. E. von Imecs, N.H., z.b., van Nieuwlander- singel 50 naar Soest. J. A. van Nieuwendijk, R.K., en echtgenoote, winkelbediende, van Westerweg 89 naar Gouda. C. Vis, R.K., dienst bode, van Kennemersingel 26 naar Venhuizen. A. van der Gulilc, R.K., huishoudster, van Visschers- laan 3 naar Grootebroek. W. H. Manders, R.K., en echtgenoote en zoon, meelmolenaar, van Polder straat 10 naar Someren. A. Go- dijn, R.K., en echtgenoote, en kin deren, van Landstraat 56 n. Bergen. Jongetje aangereden. - Gister middag is te Rheden een knaapje van acht jaar, terwijl hij aan den kant van den weg speelde, tegen den zij kant van een passeerenden vracht wagen opgeloopen. Het kind is ern stig gewond in het ziekenhuis te Velp opgenomen. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2