OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL. Nem"AKKERTJE KRUSCHEN STILLE N De heropbouw van de Grebbestreek. GEM t.tNÏ ERADEN Hoofdpijn j Kiespijn Zenuwpijn Rheumatische Pijnen DESKUNDIG C H A R L PLANDE 49 PUBLICAL PROVINCIAAL N TWEEDE BLAD. Door het regeeringscommissariaat voor den wederopbouw zijn in een persconferentie enkele algemeene richtlijnen gegeven van de herbouw plannen van de verschillende ge meenten uit de Grebbestreek, welke zoozeer geleden heeft door het oor logsgeweld. Rhenen. De gemeente Rhenen werd in den oorlog het meest getroffen. De eigenlijke kern van Rhenen met de voornaamste winkels en be drijven, is zoo goed als geheel ver nield en de ontwerpers van het we- deropbouwplan moesten zich dus beraden over een nieuw te maken kern, welke niet alleen beantwoordt aan de tegenwoordige eischen van stedebouw en volksgezondheid, doch die tevens iets heeft behouden-van het specifieke karakter, waardoor het oude Rhenen met zijn beroemde Cuneratoren, die zooals bekend is onbeschadigd is gebleven, geken merkt was. De omgeving van de Cunerakerk was voor den oorlog weinig in over eenstemming met de schoonheid en belangrijkheid van dit fraaie monu ment. De kerk zal nu op een nage noeg vierkant plein komen te staan met rondom bescheiden huizen en hier en daar op den hoek een win kel, zoodat het geheel een uitge sproken element van rust zal verte genwoordigen. Wageningen. De oude, historische stad Wage ningen heeft het meeste te lijden ge had in het centrum, dat volkomen is verwoest. In de middeleeuwen is deze stad met haar karakteristie ken bouw van groote beteekenis ge weest, doch van de oude vestingstad is door den loop der eeuwen weinig meer overgebleven. Toch vormde de typische aanleg eenigszins een richtsnoer voor den wederopbouw van de oude stadskern. Het gothische kerkgebouw (dat vrijwel geheel is vernield) met den romaanschen to ren zal worden gerestaureerd en herbouwd. Volgens het ontwerp van ir A. K. Zaayenhagen uit Ooster beek zal dit gebouw het alles be- heerschende element in het stads beeld zijn. Voorts is van de gele genheid gebruik gemaakt om weer twee duidelijke toegangen tot de stad aan te brengen, zonder te ver vallen in een weinig zinvolle imita tie van de vroegere stadspoorten. Door den geprojecteerden rijks weg zal het doorgaand verkeer ge heel buiten de oude stad om wor den geleid. Ook Scherpenzeel is gedupeerd door de oorlogsverrichtingen. Men is er toe overgegaan een uitbrei dingsplan te ontwerpen, dat met name het voortwoekeren van lint bebouwing tegen zal gaan. Daar het oude verwoest is zal een nieuw vrij liggend raadhuis worden ge bouwd. Te Veenendaal zal aan de omge ving van het station bizondere aan dacht worden besteed. Bouwplan-Amersfoort. Van gemeentewege wordt de ont eigening in Amersfoort overeen komstig het gemaakte plan voorbe reid. Daarbij moet rekening worden gehouden met het feit, dat kort ge leden door grenswijziging van de gemeente Hoogland bij Amersfoort gevoegd. Het wederopbouwplan wil van de verwoesting langs den Lien- dertschen- en den Hooglandschen weg gebruik maken om aan de Lint bebouwing aldaar een einde te ma ken en ter bevordering van de een heid in het stadsbeeld bij den her bouw zooveel mogelijk rekening houden met den aard van de be bouwing. De perceelen, welke zijn verwoest zullen dus in die deelen van de stad, waar zij het beste pas sen, worden herbouwd. Nieuwe boerderijen. Medegedeeld werd, dat in Ne derland in totaal 527 boerderij en werden verwoest, Het dis trict Amersfoort telt er o.a. 152. en het district Veenendaal 152, Tot op heden zijn er voor het ge- heele land 47 aanbesteed en gegund, waarvan vijf in Ede, veertien in Hoogland, drie in Renswoude, veer tien in Rhenen, een in Veenendaal en een in Woudenberg. Binnenkort zullen meer boerderijen worden aanbesteed. AMSTERDAM HEEFT BEGROOTINGSTEKORT VAN 26,4 MILLIOEN. De ontwerpbegrooting van de ge meente Amsterdam wijst voor 1941 een bedrag aan van 145.8 millioen gulden in uitgaaf en van 119.4 millioen in ontvangst, hetgeen een tekort beteekent van ruim 26.4 millioen. Voor 1940 bedroeg dit te kort ruim 5.3 millioen, waarbij men er dan rekening mee dient te houden, dat in 1940 het tekort was verkregen nadat in de begrooting voor extra- en belasting bijdragen van het Rijk in de werkloosheids lasten een bedrag van 8.8 millioen gulden was opgenomen. Voege men deze 5.3 bij deze 8.8 millioen gulden dan blijkt de toeneming van het te kort uit anderen hoofde ruim 12.4 millioen gulden bedraagt. Welk bedrag aan Amsterdam zal worden toegekend uit de op de be grooting van binnenlandsche zaken voor 1940 voorkomende post van f 26 1/4 millioen, welke werd uitge trokken in verband met het verval len van de extra- en belastingbij- dragen uit het Werkloosheidssubsi- diefonds, is nog niet beslist. BOMMEN RICHTTEN WEINIG SCHADE AAN. Het A.N.P. meldt: In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben Engelsche vliegers getracht ons land op verschillende plaatsen met bom men te bestoken. Van de uitgewor pen bommen kwamen de meeste echter in het vrije veld terecht, zoo dat zij weinig resultaat opleverden. Slechts kreeg een twaalftal woon huizen dakschade door brandbom men of granaatscherven, terwijl voorts een schuur uitbrandde en twee andere schuren werden bescha digd. Persoonlijke ongelukken zijn gelukkig niet te betreuren. 293. „Dat kom ik", zei Kobusje. „Hier is mijn derde wens. Dit is mijn kleinzoon Tippie. Kunt U het stokje met al zijn toverkracht over laten gaan op hem? Maar op één voorwaarde. Hij moet beloven, dat hij er altijd een heel goed gebruik van zal maken." 294. Tippie kreeg een kleur van blijdschap. „Wimbele, bimbele, bom, deze mens is nog niet zo dom", sprak de muis ernstig. „Wimbele, bimbele, bok, voor Tip is nu de toverstok. Maar de appeltjes met rode wangen, die moet hij voortaan laten hangen. Verstaan Tip??" INBREKER MAAKTE OMGEVING VAN DELFT EN OVERSCHIE ONVEILIG. Den laatsten tijd werd het platte land van Kethel en Spalend, Over- scliie en Delft onveilig gemaakt door een individu, dat er geregeld alleen op uittrok en kleinere en grootere diefstallen, met of zónder braak, pleegde. Deze man, zekere P. H. G., .die een pakhuis had in Rotterdam, waar hij de gestolen goederen opsloeg, is thans gearres teerd en in verzekerde bewaring ge steld. De man heeft vijf inbraken en diefstallen bekend. De gestolen voorwerpen zijn in het pakhuis te Rotterdam gevonden en in beslag genomen. De man heeft o.a. de in braak in een keet van den aanne mer R. in Kethel bekend. Hij had een raam stukgeslagen, was naar binnen geklommen, had uit de keu ken van de keet de geheele inven taris naar buiten gedragen, op een handwagen geladen en vervolgens naar Rotterdam gereden, waar zü in het pakhuis werd opgeslagen. Bij boer S. in Kethel slaagde hij er zonder moeite in een stal binnen te dringen en daar stal hij een paar dentuig en een hoeveelheid touw. Met den handwagen ging ook dit weer naar zijn pakhuis. Bij de koopman L. in Kethel vond hij vier konijnen, die hij mee nam, benevens 150 kg. lompen, wel ke hij ook al kon gebruiken. Alles ging naar zijn pakhuis. Daarna verplaatste hij zijn ar beidsveld naar'Delft, waar hij bui ten de bebouwde kom een keet wisr te slaan, die eigendom is van den Kethelschen aannemer R. hij open de de deur met behulp van een bei- lel en vond in die keet een hoeveel heid kleedingstukken, o.m. een hee- rencostuum en sokken. Sommige van die kleedingstukken gingen naar zijn pakhuis. Het colbertje droeg hij zelf. De laatste door hem bekende dief stal is die van drie vaten olie, die hij bij de Zwet onder Overschie be- maqjptigde. Het vervoer werd hem noodlottig, want een melkschipper vond 's mans houding wat ver dacht, toen hij hem met zijn hand wagen zag loopen. De schipper waar schuwde de rijks veld wacht, die den man arresteerde. KOEDIJK. De raad dezer gemeente kwam gistermiddag bijeen onder voorzit terschap van burgemeester Pes- man. Afwezig was de heer Schuur. Van Ged. Staten was goedge keurd terug ontvangen de ge- meentebegrooting 1940. Medegedeeld werd, dat over het jaar 1940 een bijzondere bijdrage uit 's Rijks kas zal worden ver leend van 7489. Werd voor ken nisgeving aangenomen. Zonder bespreking werd vastge steld een concept-verordening op het bewaren en inzamelen van af vallen enz. Op advies van B. en W. zal maximum 75 per jaar subsidie worden toegekend aan het r.k. lyceum te Alkmaar voor een leer ling uit de gemeente Koedijk. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. om de gemeentelijke landerijen voor 1941 weer op de zelfde voorwaarden te verhuren als voor 1940. De raad ging accoord met het voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het uitbreidingsplan „Hoornsche weg". Er is daar, naar de voorzitter toelichtte, plaats voor een 8-tal woningen en ter zijner tijd zal er ook een tuin- of landbouwbedrijf kunnen worden gesticht. De bestaande boerderij van den heer Steyn is in het plan opgenomen. De door spr. ge vraagde machtiging van B. en W. om eventueele kleine verschillen in de oppervlakte tengevolge van onjuistheid van de beschikbare kaarten naar beste weten óp te lossen, werd zonder tegenspraak verleend. Op het plan zal ruimte worden gehouden voor eventueele gebouwtjes van openbare diensten, zooals P. E. N. en P. T. T. Goedgekeurd werden eveneens een administratieve wijziging van de begrooting voor 1940 en een voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een molestverzekering voor de gemeentegebouwen met de firma J. C. J. Knegt en Zonen voor eenzelfde bedrag als waar voor de gemeentegebouwen zijn verzekerd. De premie bedraagt 1 per mille per half jaar met de mogelijkheid van navordering van 4 per mille, indien de uit te betalen bedragen zeer groot zijn. De heer Kramer vond het verzekerde bedrag wel wat laag, nu de prijzen der bouwmaterialen zoozeer gestegen zijn. Rondvraag. Op de vraag van den heer Kramer naar den toestand van den veldwachter antwoordde de burgemeester, dat deze van zijn griep herstellende is, maar voorloopig nog rustig thuis moet blijven. Voorts vroeg de heer Kramer of er al iets naders is gehoord om trent de samenvoeging van de ge meente met St.-Pancras. De voorzitter antwoordde ontkennend. Wel zijn er verschil lende geruchten tot hem doorge drongen, maar officieel weet hij nog niets. NOORDSCHARWOUDE. Doorgedraaide groenten moeten op de mestvaalt. De gemeenteraad vergaderde Donderdagavond ten gemeentehuize onder leiding van burgemeester jhr. A. L. van Spengler, die in zijn openingswoord de beste wenschen uitsprak voor het spoedig herstel van den heer Bruyn, wegens ziekte afwezig. horn, werden voor kennisgeving aan genomen. Een afvalverordening werd na eenige toelichting door den voorzit ter met algemeene stemmen vastge steld. Van den vleeschkeuringsdienst Bar- singerhorn is een aanbod ontvangen om, wanneer het afval van dieren op een bepaalde plaats beschikbaar ge steld wordt, het weg te halen ter verwerking in den destructor. De Nederhndsche Pijnstiller Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aange nomen. De begrooting 1941 van het ge meenschappelijk gasbedrijf leverde geen stof tot discussie op. B. en W. boden de gemeentebe- grooting 1941 aan, welke door een commissie, bestaande uit alle raadsleden behalve de wethouders, zal worden nagezien. De begrooting van het Maatsch. Hulpbetoon zal eveneens door deze commissie wor den nagezien. B. en W. stelden voor een afval- lenverordening vast te stellen. B. en W. zijn voornemens, het ophalen van de afvallen op te dragen aan aen heer K. Rezelman te Broek op rangendijk die dit reeds vóór de verplichte inzameling vrijwillig aeed. De beenderen wilden B. en W. gunnen aan de firma Van Exter te Zaandam. De heer Kliffen bracht een circulaire ter sprake, welke de vei lingen eenigen tijd geleden hebben ontvangen, waarin werd medege deeld, dat men zich met de doorge draaide groente tot de gemeente lijke instanties moest wenden, om dat deze groenten niet meer op de mestvaalt mochten worden gewor pen. Na een bespreking met den burgemeester heeft spr. den heer Rezelman gevraagd, of deze de doorgedraaide groenten zou kunnen afnemen van de veiling, doch de heer R. meende, dat dit niet mo gelijk was. Hij dacht, deze niet te kunnen gebruiken. De voorzitter meende, dat er wel eenig verschil is tusschen af vallen en doorgedraaide groenten. Spr. had voorgesteld de doorge draaide groenten beschikbaar te stellen voor minvermogenden, maar dit mocht ook nie#t van Den Haag. Men adviseerde daar, om de door gedraaide groenten dan maar als meststof te gebruiken. Doet U dat dan maar, ried spr. den heer Klif fen aan. De heer Kliffen was wel ver wonderd over'deze plotselinge ver andering van de gedachten van Den Haag. Vastgesteld werden de afrekenin gen 1939 voor de bijzondere scholen, welke gebaseerd zijn op een bedrag van 9.17 per leerling. Bij de rondvraag besprak de heer Kliffen de straat van de Han delskade. De menschen hebben het benoodigde geld bijeengebracht. Kunnen B. en W. nu niet met deze gelden probeeren, de herstelling van d-e Handelskade te bespoedigen om dan den weg overnemen? De voorzitter antwoordde, dat de aan wonenden zich bereid hebben verklaard, aan de eischen, welke B. en W. hebben gesteld t. a. v de straat, te voldoen. De hersteld ling van de straat zal spoedig wor den aanbesteed, zoodat binnen kor tend tijd de Handelskade in zooda- nigen toestand zal zijn, dat de ge meente den weg kan overnemen. De heer Kliffen wilde gaarne, dat de werkzaamheden werden uit gevoerd namens B. en W., maar dit kon niet volgens den voorzitter. Het zal wel zoo zijn, dat de weg, als hij klaar is, wordt overgonmen. De heer Duyves besprak het aanbrengen van verlichting tijdens de verduistering. Daartoe schijnt de mogelijkheid te bestaan, was spr. gebleken. Kan dat ook hier? De voorzitter antwoordde, dat hierover reeds besprekingen gaande zijn met het P.E.N. Spr. beaamde, dat het zeer gevaarlijk is op den openbaren weg. Hij betreur de het dat de voetgangerslantaarns, welke gebruikt mogen worden, zoo duur zijn, dat ze lang niet voor iedereen te betalen zijn. Daarna sluiting. WIERINGERWAARD. Trainingstceslag vlasrepel- cursus. Werkobjecten. Donderdagmiddag vergaderde de raad onder leiding van burge meester Kaan. Afwezig was de heer C. Boekei wegens ongesteldheid. Een paar ingekomen stukken, n.l. een brief van het P.E.N. met de mededeeling, dat restitutie zal wor den gegeven wegens 't niet branden van de straatlantaarns, alsmede een verslag met begrooting van den vleeschkeuringsdienst te Barsinger- Een vraag van den heer M o 1 of er al iets vernomen is op de aan vrage van den heer v. d. Struijs om aansluiting op de electrische geleiding, beantwoordde de voor zitter in ontkennenden zin. Hierna sluitng. Iemand uit onze gemeente heeft aangeboden om het gratis op te ha len. Hij zoekt zijn belooning uit de voedselwaarde. Door het bestuur van de Wierin- germeer werd medewerking gevraagd om het voor jongelui mogelijk te ma ken een vlasrepelcursus te volgen, welke ongeveer 3 weken kan duren. De kosten bedragen voor de le week 6, 2e week 4 en 3e week 2. De voorzitter meende, dat er veel aan lokkelijks in zit. Uit onze ge meente zijn reeds 3 personen die er den geheelen winter kunnen blijven. B. en W. stelden voor gunstig te beschikken. Conform besloten. Van den heer A. Braaf ,was een verzoek ontvangen of hij den tuin grond achter de begraafplaats weer op dezelfde voorwaarden kan huren, n.l. voor 5. Ingewilligd. Als lid van de commissie op het lager onderwijs werd herbenoemd de heer Jb. Mosk. - Rondvraag. De heer G o o s e n s gaf in over weging om aan de Nieuwesluis vanaf de kluft bij het schuurtje van hoog heemraad tot P. Tuinman het onder- pad van den dijk te beharden. De voorzitter zou hiertoe gaarne medewerking aan verleenen. De heer v. d. K o 1 k zou dan nog verder willen gaan en het pad door trekken tot aan Kouseband. Ook hier aan zal aandacht worden geschonken. De heer Nieuweboer vroeg of er ook nog blikvleesch beschik baar werd gesteld. De secretaris lichtte toe, dat dit opgeheven was. Verder vroeg de heer Nieuwe- b o e r of er ook iets aan te doen was, dat de menschen, die geheel zonder brandstoffen zitten, van brandstof voorzien kunnen worden. De voorzitter zeide, dat eraan gewerkt wordt. Hierna sluiting, waarna nog een kleine comitévergadering werd ge houden. CASTRICUM Ejn wonder is geschied. De gemeenteraad van Castri- cum heeft met zijn' vergadering van Donderdagmiddag tot stom me verbazing van journalisten en publiek een soort wonder verricht, dat in Castricum on mogelijk werd geacht. Men slaagde er in de vergadering slechts zeven minuten te doen duren. Tot nu toe was het een gewoonte minstens eenige uren te vergaderen en in dien tijd min of meer heftig te debattee- ren. Thans was er haast geen debat. Behalve een paar woor den, die gewisseld werden, was er niets anders te hooren dan de felle voorzittershamer, die de onbelangrijke agenda weg- roffelde. De notulen gaven den heer B e r- 1 e e aanleiding tot een opmerking. Hij miste eenige zinnen en woor den, door den voorzitter in de vo rige vergadering tijdens het felle debat over den gasdirecteur geuit. Er waren b.v. niet opgenomen de uitingen van den voofzitter, dat „hij zich geen luiaard liet opdringen" en „verregaande laksheid" bij den di recteur. De heer Berlee vroeg, of dat weglaten soms beteekende, dat de voorzitter de scherpe kanten wat wilde afslijpen en deze woorden als niet zoo bedoeld wilde beschouwen. De voorzitter, baron Sloet, antwoordde, dat hij wel degelijk de bedoelde uitlatingen wenschte te handhaven. De weggevallen woor den zouden daarom alsnog in de notulen worden opgenomen. Ingekomen was een adres van den directeur van de gasfabriek, met het verzoek aan den raad, een oordeel te vellen over een bepaalde kwestie. De voorzitter zei, dat dit adres niet in behandeling kon wor den genomen, omdat het nog bij hem in onderzoek was. Het verzoek van den directeur vond hij preamatuur. De inhoud van het adres bleef on bekend. Vastgesteld werd een wijziging in de bouwverordening. De wijziging betrof de bepaling op het gebruik van hout in nieuw te bouwen hui zen. Door de houtschaarschte zou de handhaving van dat artikel het bou wen in de gemeente schier onmoge lijk maken. Thans zal men ook an dere, door B. en W. goed te keuren materialen mogen gebruiken. Vastgesteld werd eveneens een 'erordening op het bewaren en op halen van voedselafvallen. Aan het eind der vergadering vroeg de heer Spaanse een mo tie te mogen indienen betreffende den gasdirecteur. De voorzitter stond dit niet toe, omdat de heer Spaanse naar zijn meening de motie op een ander oogenblik had moeten indienen. Hierop volgde sluiting, zonder dat er nog een wóórd over de motie, waarvan de inhoud en bedoeling on bekend bleven, Werd gewisseld. Vermeld zij nog, dat wethouder Turkstra, die lang uit de gemeente is geweest, zonder dat iemand wist waar hij vertoefde, de vergadering bijwoonde. SCHERMERHORN. De lagere school moet blijven. Donderdag 21 Nov. vergaderde de raad dezer gemeente onder voor zitterschap van burgemeester Mein- dersma; afwezig was de heer Baren- dregt. Vastgesteld werd een heffing van 75 opcenten op hoofdsom der ge meentefondsbelasting. Overeenkomstig een door den voorzitter voorgelezen concept werd een verordening op het inzamelen van afvalproducten vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat bij de laatst gehouden telling het leerlingental van de openbare school tot beneden de 50 is gedaald, waarom een verzoek tot instandhouding moet worden gedaan. Z.h.s. werd besloten het verzoek tot behoud te doen. Rondvraag. De heer Oostwouder vroeg, hoe het staat met de werkverschaf fing. De voorzitter antwoordde, dat een begrooting van de Heidemaat schappij is ingekomen, waarop de heeer d e G r o o t vroeg welk per centage door den werkgever moet worden betaald. Den voorzitter was dit nog niet bekend. De heer Visser zei Woensdag a.s. als werkeloos arbeider te moeten vertrekken naar Duitschland en dankte den voorzitter en de leden voor de prettige samenwerking.' De voorzitter hoopte, ook namens de leden van harte, dat het hem goed moge gaan in Duitschland. Hierna sluiting. lallooze lijders aan zijn trouwe gebruikers van het beroemde Kruschen Zout dat door z'n aansporende werking op de bloedzuiverende organen alle onzuiverheden, die de pijnen veroorzaken, doet afvoeren langs natuurlijken weg. Bij apoth. en drog. 1.47, 0.76, 0.41 p. tl. incl. O.B. WARMENHUIZEN. Donderdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente onder leiding van burgemeester Nolet. De heeren van Buur en Kraakman waren afwezig. Na vaststelling van de notulen werd medegedeeld, dat de ambts periode van den burgemeester voorloopig is verlengd. Van de Visschersvereeniging Geestmerambacht was een verzoek ontvangen tot kwijtschelding van de pacht voor het vischwater. Deze pacht bedraagt 50 per jaar. B. en W. stelden voor de pacht som te verlagen tot 10 per jaar. Hierover is het advies gevraagd aan Ged. Staten, welk college meende, dat een verlaging tot 10 gemotiveerd was. De raad besloot conform het voorstel van B. en W. Op voorstel van B. en W. werd een afvallenverordening vastge steld. De gemeentebegrooting 1941 kwam hierna aan de orde. Namens de commissie van onderzoek bracht de heer Roozendaal rapport uit. Spr. deelde mede, dat de com missie geen aanmerkingen op de begrooting had. De gewone dienst sloot op een totaal aan ontvangsten en uitgaven van 133.948.79, met een geraamd nadeelig saldo van 29.405,85. De gemeente staat er niet zoo ongunstig voor als andere jaren, zeide spr., aangezien de be grooting moest worden opgezet zonder dat kon worden gerekend op de extra bijdrage en den rijks- steun. Voor steun aan behoeftigen is 21.276,86 geraamd, voor werk- loozensteun 6791,91. De begroo ting begon met een nadeelig slot van vorige diensten van 5972,08. De begrooting werd aldus voor loopig vastgesteld. De heer de Groot vroeg hoe het stond met de straatverlichting. De voorzitter antwoordde, dat een opgave van de kosten is gevraagd aan den directeur der gem. lichtbedrijven te Alkmaar. Het is niet zoo heel eenvoudig, daar ook bepaald is, dat deze ver lichting alleen mag worden aan gebracht op hoofdwegen. Er is dus wel degelijk een grens. Op het advies van den directeur zal wor den gewacht. v*. opgebouwde reclame-cam pagnes voor een goed ar tikel. ol een goede zaak, systematisch Ui couranten gevoerd moeten «lagen TWEEDE BL 3BSOHREVBN I '"EKKKJNTNGEN ALEXANDE RAYMON INLEVERING LEGER De Burgemeester vi brengt op verzoek van bevel der Duitsche Wei kennis van belangheb nog in het bezit mochte: legerpaarden, dat des (met uitzondering van den) uiterlijk op MA/ NOVEMBER a.s., aanwi zijn te Leiden, Beutepfi melstelle 3, Doelenkazer Met nadruk wordt er dat hij, die niet aan dit i bevel voldoet, door he „Kriegsgericht" ter vera zal worden geroepen. Alkmaar, 22 November De Burgemeester va F. H. VAN t AANSCHAFFING SI BOEKEN ST. JOSEF ULO) EN ST. ADELI SCHOOL (GLO Burgemeester en Weth Alkmaar brengen ter kennis, dat de Raad die in zijne vergadering van ber 1940 heeft vastgest-ei volgende besluit: De Raad dei gemeenti Gelezen twee adress Augustus j.l. van het B< vereeniging ,,St. Joseph R K. Jongensscholen al zoekende gelden uit de kas' te willen verstrekke aanschaffing van schoolt wegens uitbreiding van „leerlingen der St. Jc (ulo) en St. Adelbertussi alhier; Glelezen het voorstel meester en Wethouders, in bijlage nr. 135 tot 1 van 's Raads handelinge Overwegende, dat de voldoen aan de in artil Lager-Onderwijswet 19 2 eischen en Gedeputeerde zer provincie hebben me dat de Secretaris-Genera nemend Hoofd van het D< van Binnenlandsche Za bezwaar heeft tegen het der aanvragen, zulks ov siig artikel 7a. eersten zi gemeene Voorwaarden, aan de toekenning van aan noodlijdende gem- 1940; Gelet op de artikelen der Lager-Onderwijswet Be s 1 u i t: I II de gevraagde medew verleenen de uit het besluit ond vloeiende uitgaven te nader te regelen bij begrooting. Binnen dertig vrije rekenen van heden, kan i zetene en het schoolbestu besluit in beroep komen puteerde Staten van Noc Alkmaar, 22 November Burgemeester en We1 voornoen F. H. VAN KINSCl Bur A. KOELMA, Seer- EGMOND i Koloniehuis Sint Au Het vroegere kolonie Antonius aan het Pomppl dat vele jaren leeg gest zal naar wij vernemen dt weder in gebruik genomi als koloniehuis voor verpl zwakke roornsch-kathol: deren. Nutsavond. - Het de Egmond der Maatschapp van 't Algemeen, organi: Woensdag een voordr; Het bezoek was, jamm< niet groot, maar de vi hebben dezen keer wel or had. Spreker was ds. G. uit Rotterdam. Deze beke naar hield een lezing ove: derwerp „De botsing tuss en genie in een tragisch naarsleven". Op boeiei zooals hem eigen is, zijn volkomen beheerschend. de ds. Westmijse zijn dei Het was voor zijn toehoc aangename en tevens avond, waarvoor zijn ge met een dankbaar annlaus

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6