HET NIEUWE GYMNASIUM IN DEN BERGERHOUT. Provinciale Staten. KERK EN SCHOOL RADIOPROGRAMMA TWEEDE BLAD 4 De dekking der tekorten. De raad vergaderde gistermiddag ten 1 ure ten Stadhuize. Na opening door den voorzitter, die mededeel de, dat van den heer Venmeker bericht van verhindering was inge komen, werden de notulen onver anderd vastgesteld. Goedkeuringen waren ontvangen op de raadsbesluiten t. a. v. de wijziging der radioverordening, het verkoopen van grond dan de Hout havenstraat, de Zeswielenstraat, aan de Ruysdaelkade, verhuur van bouwland, gelegen te Bergen, ver koop van grond aan de Houtman- stiaat en het aanvaarden van een schenking voor het museum. Verder waren ingekomen: Een brief d.d. 9 November 1940 van Burgemeester en Wet houders van Oudorp houdende mededeeling dat de Raad dier ge meente besloten heeft den ver keersweg ten N.O. van Alkmaar van den Kanaaldijk naar den Om val den naam te geven van „Nieu we Schermerweg" en aan den ver bindingsweg van dezen verkeers weg met den (ouden) Schermer- weg dien van „Kraspolderweg". Goedgekeurd. Een besluit d.d. 15 November 1940 van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van de rekening van baten en lasten van het gemeentelijk ongevallenfonds over het jaar 1939. Goedgekeurd. Een besluit i.d. 15 Novem ber 1940 van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van de rekening van baten en lasten van het gemeentelijk pensioenfonds over het jaar 1939. Een brief dd. 15 November 1940, van den heer J. Barkman alhier, verzoekende om ontslag als hoofd van de Tesselschadeschool. Verleend onder dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten. Benoeming ambtenaar Burgerlijken Stand. Tot ambtenaar van den burger lijken stand, speciaal belast met het sluiten van huwelijken, werd met algemeene stemmen benoemd de heer Veltman. Vier stemmen waren blanco uitgebracht. Ter beschikkingstelling van afval van levensmiddelen. De verordening inzake het be waren van afval van levensmid delen en het beschikbaar stellen van dergelijk afval en van cada vers van honden en katten, gaf den heer H o ij t i n k aanleiding te vragen of konijnen er niet onder vallen en of er al een organisatie Was. De voorzitter deelde mede clat konijnen er buiten vallen, ter wijl wethouder K e ij s p e r mede deelde, dat voor de organisatie overleg was gepleegd met de schillenboeren. 29 Menschen worden met den ophaaldienst belast. A.s. Maandag treedt de dienst in werking en spr. hoopte dat de bevolking de ge- wenschte medewerking zal geven. Conform besloten. Bijdrage aan Heldersche H. B. S. In bijlage 122 stellen B. en W. den raad voor, ten behoeve van een Alkmaarschen leerling, aan de Heldersche H. B. S. voorshands voor het cursusjaar 1940/1941 een bijdrage van 200 te verstrekken. De heer E r i k s betreurde, dat de zaak in de commissie van onder wijs niet besproken was en spr. oordeelde, dat men hier niet op den goeden weg was. Er is hier een goede H. B. S. Spr, wilde geen be zwaar maken tegen het voorstel, om het jongmensch niet te dupee ren, doch hij kan niet ontkomen aan den indruk, dat er naijver bestaat tusschen de Alkmaarsche onderwijsinrichtingen. In spr.'s oog is de Handelsschool een halve opleiding geworden omdat het thans een vierjarige is. Is het niet mogelijk, dat er eenige concentratie komt op het gebied van het M. O. Spr. verwacht daarvan besparing van kosten. De voorzitter had het niet in de commissie gebracht omdat het een financieele aangelegenheid is. Spr. weet wel van samenwerking in Alkmaar bij de M. O. onder wijsinrichtingen, doch niet van naijvet. Combinatie lijkt spr. moei lijk. Spr. was bereid de zaak in de onderwijscommissie te bespreken. Het huidige voorstel is voordeeliger voor de gemeente en in het belang van de Handelsschool. Conform besloten. Bijzonder Lager Onderwijs. In bijlage 129 stellen B. en W. den raad voor om de vergoeding voor 1939 krachtens artikel 101, le tot en met 8e lid der Lager-Onder- wijswet, voor de St. Josephschool u.l.o. vast te stellen op 17*72.19, voor de r.k. jongensscholen lagere scholen op 14301.60; voor de r.k. u.l.o. meisjesschool op 1375.44; voor de r.k. lagere meisjesscholen op 14.150.10; voor de christelijke nl.o.school op 2338.56; voor de Christel, lagere scholen op 7575. Totaal 41.512.89. Voorts wordt voorgesteld de ver goeding 1939 krachtens art. 101, le lid der lager onderwijswet-1920 als volgt 4® «tellens voor de St. Joseph u.l.o.school op 2288.57; voor de r.k. lagere jon- genscholen op 13575.39; voor de r.k. meisjes uloschool op 1125.12; voor de r.k. lagere meisjesscholen op 14479.29; voor de christelijke u.lo.school op 2033.83; voor de christelijke lagere scholen op 5737.05. Totaal 39169.25. Mede wordt voorgesteld om de vergoeding voor het vakonderwijs voor 1939 aan de r.k. jongens u.l.o. school vast te stellen op 445.05, aan de r.k. meisjesschool op 339.12 en aan de christelijke u.l.o. school op 450, samen 1234.17. Het totaal bedrag der vergoedin gen bedraagt dus 81816.31. Als voren. Aanschaffing schoolbanken. In bijlage 133 stelden B. en W. voor aan het bestuur van de ver- eerjiging „St. Joseph" voor de r.-k. jongensscholen ten behoeve van de aanschaffing van schoolbanken, de gevraagde medewerking te ver kenen. Als voren. Verkoop grond. In bijlage 123 stellen B. en W. den raad voor aan den heer P. Dekker een perceel bouwterrein aan den Hoeverweg, groot 587 M'-'., voor den bouw van drie woningen, te verkoopen voor 6319,25. De heer Grondsma vroeg hoe liet stond met de herziening van de grondprijzen? Het ophoogen zal wel meer kosten. Weth. de Groot Het was nog niet mogeiijk de commissie bijeen te roepen. Spr. gaf er de voorkeur aan eerst de terreinen op te hoogen. De heer B o n s e m a verzette zich tegen verhooging van den grondprijs, als die niet gewettigd is door gedane uitgaven. Conform besloten. Beschikbaarstelling- van een bedrag uit het reservefonds voor het sluitend maken van de rekening 1940. Over de dienstjaren 1934 en 1936 moest er nog een tekort van 71.960 gedekt worden. Ged. Staten wilden daarvoor de reserves van de gasfa briek en het electriciteitsbedrijf aar. spreken. Na een gevoerde correspon dentie namen Ged. Staten er genoe gen mede, dat de reserve aan hel gasbedrijf onaangetast blijft en, dat aan de reserve van het G.E.B., groot 143.378,33, het bedrag van 71.960 wordt onttrokken, onder bepaling, dat deze som renteloos aan de ge meente zal worden verstrekt en met verplichting van de gemeente om, zoodra haar financieele toestand het mocht toelaten, genoemd bedrag weder aan het bedrijf ten goede te laten komen. In bijlage 125 stelden B. en W. den raad voor aldus te besluiten. De heer Bonsema noemde het voorstel een bittere pil. Spr. oor deelde het ongezond om een tak van het bedrijf, bestemd om het gehee- le net van een nieuwe spanning te voorzien voor een ander doel aan te wenden. Nu in vele deelen van de stad de nieuwe spanning er is worden bij verhuizing de bewoners, die hun lampen en apj^teien op een andere spanning moeten brengen op groote kosten gejaagd. Spr. betwijfelde of men daarmee kon doorgaan en vroeg of de wethouder den tijd niet gekomen achtte om de nieuwe span ning in de geheele gemeente door te voeren. Nu worden 71.000 van het fonds afgenomen. Spreker oordeel de, dat B. en W. de zaak goed bij Ged. Staten naar voren hebben ge bracht. Ged. Staten die van oordeel zijn, dat met het oog op de onzekere tijden het tekort niet naar den ka- pitaaldienst mag worden overge bracht, beoogen daarmee hetzelfde, door de terugbetaling aan het fonds door de gemeente van die onzekere tijden te laten afhangen. Het ver schil is, dat de burgerij nu tweemaal betaalt. Spr. protesteerde tegen deze wijze van doen. Weth. K e ij s p e r oordeelde het evenzeer ongezond, dat men op deze wijze uit een pot gaat putten. Het college heeft met hand en tand ge tracht de reserve te behouden en het college oordeelde dit geen mooie oplossing. Ook het college kan geen beteren weg aanwijzen en 'n winst is, dat Ged. St. tenslotte tot beter inzicht zijn gekomen en daarom het als een leening van het bedrijf aan de gemeente aanvaarden. Princi pieel is daardoor de reserve veilig gesteld. Algeheele ombouw van het net op de nieuwe spanning, verdient over weging en spr. zegde een onderzoek toe. De heer v. d. Vall: De particu lieren komen dan voor groote kos ten. Weth. K e ij s p e r; Als het nood zakelijk is zal men alle belangen bij het onderzoek moeten betrek ken. Conform besloten. Verlenging looptijd hypothecaire bouwvoorschotten. B. en W. stelden den raad voor het bouwvoorschot aan de erven van wijlen den heer P. J. van Kes- sel, thans nog groot 11979.36 en den heer J. Hazes, voor den bouw jtna yier huizen aan het Kweeren- pad en een perceel aan de Roemer Visscherstraat met 3 jaar te verlen gen. De verschuldigde rente be draagt 4.3/8 pet., de aflossingen 203 en 120 per jaar. Conform besloten. De kindertoeslagen. Het voorstel inzake intrekking van het besluit tot het toekennen van kindertoeslagen werd conform vastgesteld. Aankoop grond aan den Friesche weg. B. en W. stelden den raad voor te besluiten: aan te koopen van het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorder kwartier een strpok grond, deel uitmakende van den Westfrieschen Binnendijk, groot 495 M2. kadas traal bekend gemeente Oudorp, sectie A ongenummerd, voor den prijs van 198. Conform besloten. Grond aan de N.V. Alkmaarsche Ijzer- en Metaalgieterij. In 1879 en 1891 verkocht de ge meente aan de N.V. Alkmaarsche Ijzer- en Metaalgieterij twee per- ceelen grond tusschen het Raaksje en de Singelgracht, resp. groot 35 a 50 ca en 7 a 62 ca, en wel voor 12.080 en 3048, onder bepaling, dat deze grond, wanneer de fabriek niet langer wordt geëxploiteerd, te gen teruggave van den koopprijs weer aan de gemeente zal komen. Voor investeering van nieuw ka pitaal in het bedrijf blijkt deze be paling thans bezwaarlijk en aange zien B. en W. de exploitatie van de fabriek voor Alkmaar van veel be lang achten, stelden zij thans in bij lage 128 den raad voor deze voor waarde in te trekken. Mr. Leesberg oordeelde alge heele intrekking niet wenschelijk. Toen men verkocht wilde men dat het voor de fabriek diende en niet om er woningen te bouwen. Kan men dezen grond niet buiten de hy potheek houden? De andere reden begrijpt spr. niet. Laat men de clau sule handhaven en er aflaten, da de grond aan de gemeente terug moet keeren. Weth. de Groot: Vcor contraet- .uitbreiding blijkt de clausule be zwaarlijk. Spr. oordeelde de la'tere raadsbesluiten verstandiger. Voor de eene helft van de fabriek drukt de bepaling en voor de andere helft is dit niet het geval. In den tegenwoordigen tijd is het zeer moeilijk de bedrijven gaande te houden en voor Alkmaar is van belang, dat dit wel geschiedt. Met nadruk verzocht spr. den raad over eenkomstig het voorstel te beslui ten. Laat men toch medewerken de N.V. in de gelegenheid te stellen nieuw kapitaal le verkrijgen. Als de fabriek niet meer kan werken is het zeker niet raadzaam, dat de fabriek er blijft staan. Wij hebben het dan in de hand hoe de bestemming zal zijn. Mr. Leesberg verzocht slechts ta sturen in de richting om den grond een bestemming te geven. De oude bepaling vond spr. te kras, doch de verplichting om "'t als fabrieks- grond te bestemmen is wenschelijk. Mr. de Groot: Daarvoor bestaan bebouwingsvoorschriften. Mr. Leesberg kende die niet. De voorzitter: Ze kunnen worden vastgesteld. Het is hetzelf de als met de andere stukken. Het gaat er om dat de hypotheekhouder bezwaar maakt en daaraan moeten wij tegemoet komen. Mr. Leesberg: Als wij het loslaten wordt men vrij te bouwen wat men wil en ik wil het blijven bestemmen' voor fabrieksterrein. De heer Grondsma: Het zou ook mogelijk zijn bij onbepaalde be schikking. dat de N.V. er arbeiders woningen bouwde. De voorzitter: Daar zou ik geen bezwaar tegen hebben. De hy potheekhouder wil vrije grond. Spr. zag geen bezwaar tegen de bijlage. De heer v. d. Vall: Is er een voorstel? Spr. zeide, dat men in Alkmaar de industrie geen moeilijk heden in den weg moet leggen. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte aangenomen met de stem men van mr. Leesberg en den heer de Kort tegen. Rentegevende belegging van gemeentegelden. In bijlage 131 stelden B. en W. den raad voor de op 31 Dec. a.s. ein digende overeenkomst met een Alk maarsche bankinstelling voor het beleggen van gemeentegelden, te vernieuwen. Conform besloten. Gemecntebegrooting dienst 1941. In de vorige raadsvergadering stelde de raad de begrooting voor 1941 vast met een bijzondere bij drage uit 's Rijks kas van 266.215 en een bijdrage in de kosten der gemeentehuishouding van 202.815. Op deze wijze dacht de raad het tekort van 469.030 te dekken. Blijkens een circulaire van 13 Nov. van Ged. Staten is dit thans niet meer geoorloofd, waarom B. en W. den raad voorstelden de reke ning sluitend te maken met een na- deelig saldo van 469.030. Conform besloten. Uitbreiding gemeenteslachthuis. In bijlage 133 stelden B. en W. den raad voor voor den verkoop van voorwaardelijk goedgekeurd vleesch aan het slachthuis een lokaal en een kleedlokaal te bouwen. De kosten daarvoor worden geraamd op 9500. Als voren. De raad ging hierna ia comité. Het nieuwe gcmcenieujk gymnasium in den Bei-gemout neeft hier «n daar wat boomen en struiken gekost maar Alkmaar is er een prachtig gebouw rijker door geworden. Deze schepping van den adjunct-directeur van Gemeentewerken, den lieer Kirkenier, bewijst hoe architectonische schoonheid kan samengaan met practische bruikbaarheid. De begrooting 1941. Storting in het Wegenfonds bepleit. Verschenen is het algemeen ver slag der afdeelingen van de Provin ciale Staten van Noordholland, be treffende de begrooting 1941. Vele leden stelden met voldoe ning vast, dat ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden het provinciaal bestuur zijn werkzaamheden onver minderd heeft kunnen voortzetten en dit jaar krachtig is opgekomen voor de sociale belangen van de be- voll. ig der provincie. Hulde werd gebracht aan Gedep. Staten voor het gevoerde beleid. Verscheidene leden konden zich echter niet vereenigen met het denkbeeld dit jaar de gebruikelijke korting in het Wegenfonds achter wege te laten en waren van oordeel, dat zulks niet in het belang» is te achten van de toekomstige finan cieele positie der provincie. Een ver sterking van het Wegenfonds uit de gewone middelen is thans des te ineer noodzakelijk te- achten nu het gedrag, waarop door de provincie als haar aandeel in de opbrengst van de motorrijtuigenbelasting en rijwielbelasting kan worden gere kend, belangrijk lager zal zijn dan het bedrag, in voorgaande jaren ont vangen. Ook diende men rekening te hou den met het feit, dat in de toekomst de lasten voor het Wegenfonds door stijging van materiaalprijzen niet onbelangrijk zullen worden ver zwaard. Deze leden wilden alsnog de 500.000 storten en de provinciale opcenten van 18 op 20 brengen, zoo als vroeger ook het geval was. An dere leden meenden juist tevreden te kunnen zijn over het feit, dat de begrooting zonder belastingverhoo- ging is ingediend. Vei'schillende leden wezen op de belangen van de arbeiders in de werkverschaffing. Gevraagd werd aandacht te besteden aan de vakop leiding en de scholing van arbeids krachten. Gevraagd werd of Ged. Staten met de plannen van Geestmeram- bacht voort zullen gaan. Ook werd gevraagd in hoeverre de voorgenomen samenvoeging van gemeenten de werkzaamheden van de vaste commissies voor de streek plannen beïnvloedt. Het zou goed zijn, indien bekend werd of de indertijd aan den tuin bouw verstrekte credieten kwijt ge scholden kunnen worden. Gevraagd werd of Ged. Staten maatregelen zullen nemen als blijkt, dat de voedingstoestand van bepaal de groepen deze maatregelen noo- dig maken, o.m. om het t.b.c.-cijfer niet te doen verhoogen. Dc tarieven van het P.E.N. en de kampeerterreinen. Verschenen is het algemeen ver slag met memorie van antwoord der afdeelingen van de Provinciale Sta ten van Noordholland, betreffende de begrooting 1940 der provinciale bedrijven. Ged. Staten kennen de moeilijk heden welke zich door gebrek aan petroleum ten plattelande voordoen. Het bedrijf heeft intusschen met schaarschte aan materialen te kam pen en de aanwezige voorraad wordt in het allereerst gebruikt op plaat sen, waar met netverzwaring velen tegelijk worden geholpen. De stroomaflevering aan verafgelegen perceelen blijft de aandacht hou den. Over de handhaving van de vast rechttarieven werd uitvoerig gedis cussieerd. De vastrechtbasis is in 1936 en 1939 met 10 pet. verlaagd. In de zomermaanden liep het licht- verbruik door de verduisterings maatregelen terug, maar thans wordt niet minder licht verbruikt dan andere jaren, omdat ieder voor den winter zijn maatregelen getrof fen heeft. Voor winkels met etalageverlich ting en voor bedrijven, die wegens de omstandigheden weinig licht kun nen branden of noodig hebben, k het een ander geval. Blijft de af name boven de geraamde overeen komstig welke destijds het vastrecht is vastgesteld, dan is intusschen ook hier geen aanleiding tot ingrijpen, Slechts wanneer voor afnemers als deze het gebruik beneden bedoelde raming blijkt te zijn gedaald, kan aanleiding tot herschatting van het vastrecht bestaan. Ged. Staten achten gedifferen tieerde tarieven onjuist. Al het mogelijke is gedaan om de watervoorziening ook in dezen tijd zooveel mogelijk te waarborgen. Mocht uitbreiding van de duinter reinen voor recreatie op aanneme lijke voorwaarden mogelijk blijken, dan zullen voorstellen aanhangig geaakt worden. Bij wijze van proef kon dezen zomer op het kampeer terrein een dokter kosteloos ge raadpleegd worden. Zieke personen werden geweerd. De provinciale wegen. Aan de memorie van antwoord op het algemeen verslag van de afdee- iingen der Prov. Staten, betreffende de rekening van het Wegenfonds over 1939 en de begrooting voor 1941 van dat fonds, met brief van Gedeputeerde Staten, houdende ver slag inzake den aanleg door de Provincie van wegen voor door gaand verkeer en van kanalen, als mede het verslag inzake het tertiair Wegenplan, ontleenen wij het vol gende: Het streven is erop gericht, den wegenbouw, zoover zulks bij de schaarschte van vele der materialen mogelijk is, met volle kracht voort te zetten èn in het belang van het verkeer èn omdat door den wegen bouw tal van werkkrachten aan productieven arbeid worden gehol pen. Wat de schaarschte aan, materia len betreft, kan worden medege deeld, dat de uitvoering van de wer ken in de Schermer tusschen den Westdijk en den Huigendijk belang rijk is vertraagd, eenerzij ds door vordering van auto's, machines en gereedschappen en anderzijds door gebrek aan asfalt, paklaagsteen en puin. Gebrek aan asfalt was voorts oorzaak van het stilleggen van de werken, die in hoofdzaak bestonden uit het aanbrengen van deklagen in asfaltbeton op wegen in de omge ving van Schagen en Diemen. Ook de onderhoudswerken aan de we gen moesten tengevolge van deze omstandigheden gedeeltelijk onuit gevoerd blijven, terwijl in verschil lende gevallen andere materialen moesten worden gebruikt, dan in de bestekken waren aangegeven. Zelfs bij werken, waar klinkerbestratin gen werden toegepast, werd stag natie ondervonden, toen het klin- kermateriaal in groote hoeveelheden gevorderd werd. De bouw van kunstwerken van eenigen omvang kan niet worden voortgezet. Zoo zal de brug over de ringvaart van de Heerhugowaard bij Zuidscharwoude voorloopig niet kunnen worden gebouwd. Voor zoover thans bekend, zal voor werken van eenige beteekenis niet de beschikking over asfaltpro- ducten kunnen worden verkregen. De deklaag op het vak van het tracé Heerhugowaard-Koe- dijk, waar thans nog over de van een slijtlaag voorziene fun deering wordt gereden, zal dus voorloopig niet gemaakt kun nen worden. Getracht wordt de rijbaan en het rijwielpad in berijdbaren toestand te houden door het verrichten van onderhoudswerkzaamheden. Het aanbrengen van klinkerbestra ting zou, afgeschieden van de om standigheden, dat ook de klinkers schaarsch zijn, het bezwaar hebben, dat het grondwerk van de aardebaan bijgewerkt zou moeten worden, door dat de gezamenlijke dikte van zana- ENKHUIZER ALMANAKKEN 1941. Boekhandel Herms Coster en Zn. Bureau Alkmaarsche Courant. VERLICHTING MULO-EXAMEN. Alleen voor 1941. Uitsluitend op het examen 1941 zullen met het oog op de bijzondere omstandigheden, waarin zeer vele scholen verkeeren, eenige beper kingen worden aangebracht. Voor het mondeling gedeelte zullen eeni ge eischen voor de vakken Ned. taal, moderne talen, aardrijkskun de, geschiedenis en physica weg blijven; voor de schriftelijke en mondelinge exameneischen in de vakken algebra, meetkunde, han- delsrekenen en boekhouden. Van. het vak natuurlijke historie wordt alleen het onderdeel: „kennis van het menschelijk lichaam" schrifte- k geexamineerd, op het mondeling öf plantkunde öf dierkunde naar keuze van den candidaat. Deze ver lichting is niet bedoeld als over gang haar een duurzame vereen voudiging van het examen. Even min mag er in de aangebrachte ver lichtingen bij bepaalde onderdeelen, die in 1941 niet zullen geëxami neerd worden, gedacht worden aan een overgang naar een principieele beslissing. ZATERDAG. HILVERSUM I, 415 M. (Nederl. progr. KRO). 8.— ANP-ber. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.30 Gr.pl. 10.30 KRO-Symph.-orkest (opn.) 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.Rococo- octet en gr.pl. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.Musiquette en gr.pl. 2.Voor de jeugd. 3.„Onze Zaterdagmiddag". 5.15 Nieuws-, econ. en beursber. ANP. 5.30 „Uit de we reld van de film", vraaggesprek. 5.45 Rep. 6.Gr.pl. 6.10 Wat in Neder land verscheen, causerie. 6.30 Over peinzing met muz. omlijsting. 6.45 Act. rep. of gr.pl. 7.7.15 Vragen van den dag en ANP-ber., sluiting. HILVERSUM II, 301,5 .M (VARA). 8.ANP-ber., gr.pl. 10.VPRO- morgenwijding. 10.20 Voor arb. in de Continubedr. 12.Orgelspel. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.— Gr.pl. 2.— Letterkundig overzicht. 2.15 Gr.pl. 3.Tuinbouwhalfuur- 3.30 De Ramblers. 4.Lezing „Ons volksleven". 4.15 VARA-orkest en. solisten. 5.VPRO: Bijbelvertellin gen. 5.15 Nieuws-, econ. en beursber. ANP. 5.30 VARA-orkest en solisten. 6.Causerie „Van Staat en Maat schappij". 6.15 Esmeralda en solist. 6.45 Act. rep. of gr.pl. 7.7.15 Gro- ningsch praatje en ANP-berichten, sluiting. KOOTWIJK, 1875 31. (NCRV). 7.Ber. (Duitsch). 7.15 Gr.pl. (7.30 —7.45 Ber. Eng.) 8.— ANP-ber. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Ge wijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gr.pl. 9.— Ber. (Duitsch). 9.15 Cymbaal-sextet en gr.pl. 10.30 Gr.pl. 11.30 Berich ten (Eng.) 11.45 Gr.pl. 12.Ber. 12.15 De „Postillons" en een man- nenkwartet (opn.) 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.— Gr.pl. 1.30 Ber. (Eng.) 1.45 Gr.pl. (2.—2.15 Ber. Duitsch). 2.30 Ber. (Eng.) 2.45 Marcando- ensemblee. (3.303.45 Ber. Eng.) 4.30 Gr.pL 5.Ber. (Duitsch). 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 Ber. 5.35 Gr.pl. 6.30 Ber. (Eng.) 6.45 Gewijde muziek (opn.) 7.7.15 Groningsch praatje en nieuwsber. ANP, sluiting. laag en klinker belangrijk grooter is dan die van de asfaltbetonlaag. Werkzaamheden aan de aarde baan zouden voorts buitengewoon kostbaar worden, omdat vrachtauto's niet beschikbaar zijn.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8