PllltOL taiMtt, geneestde huid. SPORT EX WEDSTRIJDEN ALCMARIA WINT VAN WEST-FRISIA. D.W.S. ontsnapt aan een nederlaag. Alcmaria wint van West-Frisa. TWEEDE BLAD. Voetbal Goed verweer van Blauw-Wit. D.W.S. heeft met veel moeite gelijk gespeeld tegen H.-D.V.S. en de Schiedammers kregen met dat gelijke spel veel minder dan hun toekwam. Wel stond het S minuten voor tijd nog 21 voor de Amsterdammers, maar de Schiedammers hadden voor dien zulk een meerderheid gedemon streerd, dat het gelijkmakende doelpunt al veel eerder had moeten komen. En dan te we ten, dat D.W.S. het tweede doel punt maakte na een uitval. Want H.-D.V.S. had als 't ware een beleg geslagen voor het Amster- damsche doel! Nee, H.-D.V.S. was veel beter en kreeg geen loon naar werken, maar intusschen is het eene puntje toch nog altijd kombaar, temeer, omdat D.W.S. een heel zwaar programma voor de boeg heeft. D.H.C. en A.D.O. speelden ook al gelijk, zoodat aan den kop de situa tie ongewijzigd bleef. Het derde ge lijke spel speelden D.F.C. en Storm vogels (11), terwijl Sparta af doende met K.F.C. afrekende: het werd 70 en K.F.C. noteerde daar mee de grootste nederlaag. Er is o.i. weinig kans meer, dat de Koogers zich nog kunnen redden: acht wed strijden gespeeld, acht verloren In afdeeling II had V.S.V. met Blauw-Wit meer moeite dan ver wacht werd. Bij de rust stond het 11 en in de tweede helft wist V.S.V. nog slechts een keer te doelpunten. In tusschen was de zege ruimschoots verdiend. Haarlem wist met dezelfde cijfers van V.U.C. te winnen, zoodat de kopgroep onveranderd bleef. Alleen Xerxes zakte iets af, want het speel de tegen H.B.S. gelijk. Daarentegen won Ajax met 42 van C.V.V., terwijl D.O.S. met 63 van R.F.C. won. In afdeeling III heeft Go Ahead blijkbaar het vertrouwen terugge wonnen na de flinke zege op En schedé. Nu werd Quick met 4—1 ge klopt, zoodat Go Ahead heel wat rui mer kan ademhalen. Enschedé won van Wageningen met 32, terwijl Heracles geen fout maakte en de Ensch. Boys met 72 klopte. In het Zuiden won P.S.V. met veel moeite den uitwedstrijd tegen Helmond, maar.... de punten zijn binnen. Bijzonder goed werk deed N.A.C., dat Eindhoven met 42 ver sloeg, en nog wel in een uitwed strijd. Zoodat Eindhoven onver wacht drie punten achterstand heeft gekregen op de leiders. Maar Juliana won ook, nu van B.V.V. met 42 en deze goede prestatie verschafte haar de tweede plaats met slechts één verliespunt meer dan P.S.V Roermond verloo. van Noad (3—4), Willem II van M.V.V. (1—2) en Limburgia van Longa (13). Echter, het waren normale nederla gen van de positief zwakkere clubs. In het Noorden mo°st Be Quick een veer laten door gelijk' te spelen tegen H.S.C. Toch hinderde dit ge lijke spel Be Quick weinig, want Velocitas verloor thuis onverwacht van Leeuwarden met 12. Dat Leeuwarden staat nu op de tweede plaats met 3 verliespunten meer dan Be Quick. G.V.A.V. won zoowaar van Veen- dam met 50 en de cijfers zouden zoo zeggen, dat G.V.A.V. zich bezig is te herstellen. Ook W.V.V. deed knap werk door van Achilles te winnen én voorloo- pig staan de Winschoters dus veilig. Even veilig als Heerenveen, dat met 20 van Sneek won, wat ons van laatstgenoemde club tegenvalt. Wat de standen betreft, verwijzen we naar elders. TWEEDE KLASSE A. Alcmaria won met 21 van West- Frisia en kreeg meer dan haar toe kwam. Maar de punten zijn binnen en die kunnen de Alkmaarders best gebruiken. Intusschen moet men meer en meet rekening houden met een aanstaan,i kampioenschap van Z.F.C., dat giste ren een zeer lastige klip omzeilde en in Amsterdam D.W.V. met 42 klopte. De Zaandammers staan ste vig aan den kop met slechts drie verliespunten. A.F.C. deed ook al zeer goed werk door in Wormerveer van W. F.C. te winnen, zoodat de Wormer- veerders leelijk afgezakt zijn. V.V.Z. verloor op eigen veld roem loos van O.S.V. met 06 en er is dus werkelijk geen hoop meer voor de nieuwelingen. De stand is thans: 1 23-12 13 2 18-14 10 1 16-12 10 2 16-16 7 3 20-16 7 3 14-15 7 4 23-17 7 3 12-13 6 4 7-16 3 5 3-21 0 volgende week o.a. en Alkm. Boys NEDERLANDSCHE JOURNALISTENKRING OPGEHEVEN. Het A.N.P. meldt: Zaterdagmiddag kwam in de Die rentuin in den Haag de Ned. jour nalistenkring in algemeene vergade ring bijeen. Met een meerderheid van meer dan drie-vierden werd besloten tot opheffing van den kring. Daarna werd een voorstel aangenomen tot vorming van een stichting ter afwikkeling der sociale verplichtingen van den N.J.K. en overdracht van het overblijvend vermogen, na liquidatie aan het verbond van Nederlandsche journa listen. Na deze vergadering kwam het Verbond van Nederlandsche journa listen in de Dierentuin bij een. De voorzitter, de heer P. J. van Megchelen, gaf een overzicht van het verloop van zaken en de werkzaamheden van het verbond en van den raad van voorlichting. Hij wees erop, dat thans voor het eerst in de Nederlandsche geschiedenis allen, die als journalist of publicist bij de Nederlandsche pers werken, in een organisatie vereenigd zijn. In een uitvoerige rede besprak hij de moeilijke positie waarin de Ne derlandsche pers in de gegeven om standigheden verkeert, en de taak, welke op de Nederlandsche journa listen rust. Z.F.C. D.W.V. W.F.C. A.F.C. West-Frisia Zeeburgia O.S.V. Alc. Victrix Alkm. Boys V.V.Z. En nu de A.F.C.Alcmaria W.F.C.! DERDE KLASSE A. In de derde klasse A won Z.V.V van Q.S.C. en behoudt dus de fraaie kans op de eerste plaats. Zaandijl klopte Purmersteyn met 42, wat een normale uitslag is, terwijl G.V.ü. te sterk bleek voor St. George en met 3won. Goed werk deed Al ways Forward, dat met 43 K.V.V. klopte. VIERDE KLASSE A. D.T.S. liet zich niet verrassen, maar versloeg in een uitwedstrijd Oudesluis met 30. Ze blijft dus fier aan den kop. B.K.C. had heel wat moeite met Bergen, doch won nog net met 10 Een zeer groote zege behaalde Suc ces, 0dat Nieuwe Niedorp in eigen huis met 100 verpletterde. Ten slotte won M.F.C. van Wieringer- waard, wat wel in de lijn der ver wachting lag. RES. 3E KLASSE. In de reserve 3e klasse A zorgden de Alkm. Boys-reserves voor een groote verrassing door West-Frisia II met 10 te kloppen. Onverwacht heeft Alcmaria II, dat met 32 van K.V.V. II won, dus een kostbaren voorsprong gekregen. Hollandia II was niet opgewassen tegen W.F.C. III en verloor met 1—5. Prof. E. D. Wiersjna f. - Te Gro ningen is na een korte ongesteldheid in den ouderdom van 82 jaar te zijnet- huize te Groningen overleden de oud-professor E. D. Wiersma. De overledene promoveerde ni 1886 tot doctor in de geneeskunde. De over ledene, die tot zijn aftreden in 1923 aan de academie te Groningen ver bonden was, genoot ook ver buiten onze grenzen een groote vermaard heid. Hij was lid van het Academi sche wetenschappen te Amsterdam. Tal van publicaties op neurologisch en psychiatrisch gebied en verschei dene boeken verschenen van zijn hand. Spanning en sensatie. Ja, tenslotte moet je om de centen denken en het publiek dus waar voor zijn geld geven Dat hebben waarschijnlijk de Alcmaria-spelers ook gedacht en zij hebben gezorgd voor een maximum aan spanning en ten slotte voor een onverwacht re sultaat: een overwinning op het zeer sterke West-Frisia, dat voor ons nog altijd de beste ploeg is, die wij hier op de Alkmaarsche 'velden gezien heb ben. Beter dan Alcmaria, beter dan de Boys, stukken beter dan eën D.W.V. en een Zeeburgia En als we eerlijk moeten zijn, dan moeten we zeggen dat Alcmaria dezen keer meer kreeg dan haar toekwam: een gelijk spel was wel een veel - betere verhouding geweest. Maar wat wil je, als het lot an ders beslist. Alcmaria had in de eerste helft de leiding genomen, zag kans door aanvallend spel dezen voorsprong te behouden tot 6 minu ten voor tijd en toen de Enkhuizers gelijk maakten leek zelfs een ne derlaag in zicht te komen. Maar de withemden hielden vol, vielen vin nig aan en toen die aanvallen toch geen succes opleverden, toen kwam als klap op de vuurpijl de straf schop, die van der Pol in een doel punt zou omzetten. Maar de West- Frisia-doelman danste te vroeg, de Alcmariaan mikte tegen de lat en v. Wieringen voltrok bij de tweede poging het vonnis, dat voor de be zoekers wel erg teleurstellend was. U ziet, lezer, de toeschouwers kre gen waar voor hun geld. De gasten als we thans even nader den wedstrijd zelf beschou wen de gasten dan begonnen di rect met een technisch goed spel het Alcmaria-doel te naderen en waar de witte middenlinie niet direct vat had op de Enkhuizers, kreeg de witte defensie al aanstonds gelegen heid om haar kunnen te tponen. Dat ging vrij aardig, al zorgde Venema ook eens voor de noodige sensatie, door vlak voor doel te missen. En zoo ging het een tijd door: wel trachtte Alcmaria door snelle uit vallen succes te bereiken en wel konden in die periode zoowel van Meenen als Hamstra eenige goede voorzetten geven, ook van dezen kant bleef succes uit. En Brouwer kreeg het daarna tot drie keer toe moeilijk. Immers even zoovele malen kreeg de snelle links buiten van West-Frisia het leer in buitenspelpositie toegespeeld en kwam hij alleen voor Brouwer te staan. Maar deze liet zich niet pas- seeren en bleef een werkelijke staan-in-de-weg, dank zij een frap pant snel reageeren. Succes bleef dus ook bij West- Frisia uit en zoo kreeg Alcmaria met aüeen tijü om op adem te ko men maar ook om zich te herstel len en noewel de Enkhuizers ook nadien iets in ae meerderheid ble ven, het spel ging toch meer en meer gelijk ou en Alcmaria kreeg minstens zulke kansen om te doel punten dan de gasten. Maar ook nier bleef succes uit en weer sloeg West-Frisia een beleg voor Brou wers doel en deze doelman moest al zijn zeker niet geringe talenten toonen, om de baas te blijven. Tot twee keer toe voorkwam hij een zekerschijnend doelpunt. En zooals het zoo vaak gaat, kwam er een doelpunt aan den anderen kant. Uit een Enkhuizer aanval volg de een pass naar de Grand, en in een snel tempo ging het leer naar v. d. Pol en v. Wieringen en tenleste naar Bakker die niets anders te doen had dan door te loopen. En het was 10. Er was toen bijna een half uur gespeeld. De resteerende tijd bracht aan beide ploegen nog een kans, maar de verdedigingen bleven meester van het veld. Na een korte pauze werd het spel hervat en nu was er van een over wicht van een der beide partijen geen sprake meer. Gelukkig voor de withemden gingen deze zich niet op verdedigen toeleggen, om zoo te trachten den voorsprong te behou den, maar zij trachtten den voor sprong te vergrooten. Het spel bleef snel en beide ploegen lieten de vleu gelspelers vooral aan het spel deel nemen. Daardoor kwamen de ver dedigingen aan weerskanten voor groote moeilijkheden te staan, maar zij handhaafden zich volkomen. Toch ondanks de meer gelijk matigheid van den wedstrijd kreeg Brouwer het meeste werk, maar aan den anderen kant werd iets gevaarlijker geschoten, zoodat de kans op een doelpunt bleef. Onder groote spanning verliep de tijd en reeds dachten velen, dat Alc maria zou winnen, toen Posthumius in buitenspel-positie het leer kreeg toegespeeld en deze maal faalde de linksbuiten niet (11). Met nog zes minuten te spelen zet ten beide partijen alles op alles en in deze resteerende minuten kreeg Alcmaria zoowaar de beste kansen, Maar dat het den wedstrijd nog zou winnen leek uitgesloten. Totdat in de allerlaatste minuut bij een dier aanvallen een der Enk huizer achterspelers hands maakte. Van den Pol nam den vrijen trap en schoot tegen de paal. Maar de strafschop moest terecht wor den overgenomen en nu zorgde van Wieringen met een degelijk schot voor de rest (21). Er werd nog afgetrapt, maar toen was er het einde van den wedstrijd Mogen we verdere namen noe men we niet Hamstra een com plimentje geven voor zijn her-optre den en v. Meenen voor diens goede spel! En West-Frisia voor de sportieve wijze waarop ze deze nederlaag slikte. DE UITSLAGEN. Afdeeling I le klasse D.W.S.—Hermes-D.V.S. D.F.C.Stormvogels GooiFeij enoord SpartaK.F.C. D.H.C.—A.D.O. Afdeeling II le klasse V.S.V.—Blauw-Wit Haarlem—V.U.C. H.B.S.Xerxes C.V.V.—Ajax D.O.S.—R.F.C. Afdeeling IU le klasse Go AheadQuick EnschedeWageningen HeraclesEnsch. Boys Afdeeling IV le klasse Helmond—P.S.V. EindhovenN.A.C. RoermondN.O.A.D. Willem II—M.V.V. B.V.V.Juliana LimburgiaL.O.N-GA. Afdeeling V le klasse H.S.C.Be Quick W.V.V.—Achilles G.V.A.V.—Veendam V elocitasLeeuwarden HeerenveenSneek Afdeeling I 2e klasse Alcm. VictrixWest-Frisia V..V.Z.—O.S.V. D.W.V.—Z.F.C. W.F.C.—A.F.C. R.C.H.Volendam Hilversumde Kennemers .De SpartaanWatergraafsmeer H.V.C.—Hercules Velox—E.D.O. 3e klasse G.V.O.St. George ZaandijkPurmersteyn Z.V.V.—Q.S.C. Always ForwardK.V.V. 4e klasse B.K.C.Bergen Nieuwe NiedorpSucces M.F.C.Wieringerwaard OudesluisD.T.S. Res. 3e klasse Alkm. Boys IIWest-Frisia II K.V.V. II—Alcm. Victrix II Hollandia II—W.F.C. III W.F.C. IV—Alcm. Victrix III Weervogels IT—Z.F.C. IV VITESSE—VERKADE 2—6. Vitesse heeft in de ontmoeting, welke een te gunstig resultaat heeft opgeleverd voor Verkade, een ech ten pech-wedstrijd gespeeld. Het duurt een kwartier, voordat de snelle Verkade midvoor na een soloren doelpuntte. De stand werd geleidelijk tot 1—3 opgevoerd. Na de rust was er een ander Vi tesse, maar in deze periode was Vi tesse-overwicht werden de ballen te slecht afgewerkt om succes te hebben en meerdere kansen werden op onbegrijpelijke wijze om zeep ge bracht. Eindelijk gelukte het Res, uit een mooien voorzet van Plas, onhoudbaar te scoren (23). Vitesse drong toen echter te veel op, waarvan de Verkade-voorhoede profiteerde door eenige malen met succes door te breken en te doel punten, zoodat het einde kwam met een geflatteerden uitslag voor Ver kade: 26. 2—2 1—1 afg. 7—0 4—4 2—1 2—1 1—1 2—4 6—3 4—1 3—2 7—2 1—2 2—4 3—4 1—2 2—4 1—3 2—2 4—3 5—0 1—2 2—0 2—1 0—6 2—4 2—3 3—3 1—2 3—4 0—1 2—3 3—0 4—2 1—0 4—3 1—0 10 2—1 0—3 1—0' 1—2 1—5 3—2 4—3 STANDEN IN DE IE KLASSE. Afdeeling I D.H.C. D.W.S. A.D.O. H.-D.V.S. Stormvogels D.F.C. Feij enoord 't Gooi Sparta K.F.C. V.S.V. Haarlem Ajax D.O.S. Xerxes H.B.S. Blauw-Wit V.U.C. R.F.C. C.V.V. N.E.C. Heracles Tubantia Enschede Wageningen Ensch. Boys Quick Hengelo Go Ahead A.G.O.V.V. P. S. V. Juliana Eindho'ven N. A. C. Noad Longa M. V. V. B. V. V. Helmond Willem II Roermond Limburgia 8 Afdeeling II 8 8 0 0 9 7 5 4 3 3 2 2 2 1 Afdeeling III 9 6 3 0 5 4 4 4 3 8 2 8 3 9 3 9 1 Afdeeling 10 8 1 9 6 2 10 8 8 10 9 J 9 9 27-16 8-4 19-12 20-13 14-15 15-12 14-17 9-15 16-15 6-29 26-9 26-13 30-19 22-24 18-13 29-25 11-12 16-26 18-36 12-31 27-13 27-9 23-14 21-17 23-18 15-28 10-18 18-25 15-22 6-21 13. 12 12 10 9 8 7 6 5 0 16 14 12 9 8 8 7 5 5 4 15 13 12 11 9 7 10 9 10 10 10 10 10 9 9 10 V 1 1 2 1 3 3 3 5 5 6 6 9 Afdeeling IV Be Quick Leeuwarden Velocitas H. S. C. Sneek W. V. V. Heerenveen G. V. A. V. Veendam Achilles 17 14 14 12 13 11 10 9 7 4 4 1 14 13 12 10 7 7 7 5 4 3 36—10 33—15 28—18 14—8 20—21 25—19 18—14 17—20 11—24 14—23 12—39 9—26 24—9 32—13 17—16 14—14 13—11 20—21 19—35 16—11 15—30 17—27 ZAANLANDIAC. S. V. 3—2 C. S. V. heeft tegen Zaanlandia een uitstekende partij voetbai een beste gegeven. De directe oorzaak hiervan was, dat de oude C. S. V.- aanvoerder Prijs wederom was op gesteld en een partij back heeft staan spelen als in zijn beste jaren. Ook de invaller keeper Hoogenhuis heeft zijn doel goed verdedigd. C. S. V. viel direct aan en ver schillende schoten werden gelost. Echter het succes kwam aan den anderen kant, waar Zaanlandia bij een doorbraak doelpuntte (10). Dat ontmoedigde C. S. V. niet en uit een der vele aanvallen kwam de gelijkmaker. Nog voor de rust hernam Zaanlandia de leiding. Na de rust was C. S. V. veel sterker, maar Zaanlandia verde digde goed. Toch kwam de zeer verdiende gelijkmaker (22). Zaanlandia ging toen forscher spe len en het was maar gelukkig dat de scheidsrechter hier krachtig tegen optrad. Vlak voor tijd wist q[e thuisclub na een zeer forschen aanval het winnende doelpunt te maken, zoodat C. S. V. onverdiend verloor. Zwemmen. KRINGWEDSTRIJDEN IN DE OVERDEKTE. 10P crawl weer eens in 1 min. 05.. Gistermiddag traden De Alkmaar sche Waterratten als gastheer op, voor de zwemmers uit de kring be noorden het IJ. Ook in de voorgaande jaren vond dit festijn in eind November plaats; deze maand is dan ook bij uitstek geschikt, om de krachten te peilen voor het komende winterseizoen. Deze wedstrijden beoogden ten volle dit doel, en wel in het bijzon der voor de jongeren, die overwegend aan het woord waren, veel meer dan de vorige jaren. Zoo kwam het, dat de helft van de baannummers slechts over 25 meter gingen; een afstand, die normaal in K. N. Z. B.-verband nooit gebruikt wordt. Als zoodanig droeg deze zwemmid- dag in groote mate het karakter van de schoolzwemwedstrijden op He melvaartsdag, mede door de talrijke vlaggen en kaaswimpels, die de Overdekte een zuiver Alkmaarsch aanzien schonken, en het groote pu bliek, dat het bassin omringde. Ruim twee uur sprak de D.A.W.- voorzitter, de heer De Rover het openingswoord, waarin hij duidelijk het doel van de wedstrijden uiteen zette en de leiding overgaf aan de ze oud-stadgenoot, den heer Hansen die opnieuw bereid was gevonden om de leiding op zich te nemen van De wedstrijden. Deze werden, zooals gezegd, inge zet met de ultra-korte 5 m. sprintjes Allereerst geschiedde dit met borst- crawl. Het merkwaardige feit deed zich voor, dat de meisjes snellere tijden hadden dan de jongens; meis je Kokkes leverde wel een heel keu rig prestatie door in 17 sec. een vo le seconde sneller te zwemmen dan de snelste jongens. Bij den schoolslag merkten we ech ter al spoedig, evenals bij rugcrawl, dat dit verschijnsel niet in het minst merkwaardig was. want ook hier deed het zich voor, evenals trou wens bij wedstrijden voor lage scho len. Dat het toch wel degelijk kring en geen schoolwedstrijden waren bxeek eerst recht bij het zevende r.umme'r, 50 m. borstcrawl meisjes. Hier toonden Ger Wardenaar en Tine Lust, die één en twee werden dat D. A. W. ook over uitstekende reserves kan beschikken. Bij de jongens zorgde een D.A.W.- drietal er voor, dat de hegemonie op dit nummer in Alkmaarsche han den bleef. Terwijl dus tot nu toe de D.A.W. - jongeren superieur waren, bracht ook het eerste damesnummer een Alkmaarsche overwinning, nog wel gepaard aan een nieuw kring re cord! Rie van Maarleveld kwam met 39.5 voor het eerst onder de zoo moeilijke 40 sec. grens. De 100 m. schoolslag heeren be reikte een nationaal peil. De Nereus man Gerkens, de derde schoolslag zwemmer des lands, stond op een zame hoogte met 1 min. 18.9. Niet minder presteerde zijn club genoote, mej. van Loenen, met 1.32.1 De schoolslag is vast in handen ge komen van de Nereïden. Qua spanning, volgde nu het hoofdnummer, 100 m. borstcrawl heeren, dit culmineerde in de laatste serie, waar Wulp het kringrecord van Kostelijk tot op een halve sec. benaderde. De 1 min. 20 grens schijnt de dames nog altijd vrees in te boezemen; Rie v. Maarleveld was alweer de eenige die er beneden bleef. Tot slot van het baanprogramma werd de 100 m. rugcruwl voor hee ren verzwommen. De Alkmaarsche vertegenwoordiger Wulp ontbrak hier helaas, zoodat Gerkens, met een slag, die ons nog altijd niet als rug- crawl wil voorkomen, overigens met een-keurigen tijd zijn tweede le pr. uit het water sleepte. De gemengde estafette, die zich in een groote geestdrift mocht verhevi gen, was wel heel Alkmaarsch getint De eerste 2 ploegen van D.A.W. ver mochten het'voor Nereus I aan te tikken; dit doet evenals de alge meene krachtsverhouding, het beste verwachten voor de komende twee kamp tegen de Zaansche club Nereus Aan het einde van de wedstrijden speelde het nieuwe Alkmaarsche ze vental polo tegen de jonge vereeni- ging „De Kennemers" uit Beverwijk. Parool was hier: „Be Fair" en het was dan ook een open sportieve wedstrijd, iets, wat voor jonge ze ventallen een eerste vereischte is. Om half vijf besloot men dit spor tief zeer geslaagde zwemfeest, waarvan de uitslagen de volgende waren: No. 1. 25 m. b.crawl meisjes nieu welingen: 1. G. Kokkes (D.A.W.) 17 sec.; 2. M. Kok (Zwet) 19 sec.; 3. B. Melk (Ner.) 19,2 -ec. No. 2. 25 rri. idem jongens: 1. A. v. Griendt (D.) 18 sec.; 2. P. Flens (D.) zelfde tijd; 3. P. Booy (D.) 19.1 sec. No. 3. 25 m. sch.sl. meisjes, nieu welingen: 1. M. Kok (D.) 22 sec.; 2. G. Veenis (Z.) zelfde tijd; 3. H. Bo- xem 23.1 sec. No. 4. 25 m. idem jongens: 1. G. Wiesjes (De Ham) 23.8 sec.; 2. J. v. v. d. Pol (D.) 26,6 sec. No. 5. 25 m. rugslag meisjes N.: 1. J. Boom (D.) 21,8 sec.; 2. B. Melk (N.) 22,8 sec.; 3. J. Bieman (D.) 24 sec. No. 6. 25 m. idem jongens: 1. H. Terhorst (D.) 24,5 sec.; 2. L. Hofstee (N.) 28,6 sec. No. 7. 50 m. b.crawl meisjes t/m 16 jaar: 1. G. Wardenaar (D.) 36.1 sec.; 2. T. Lust (D.) 36,6 sec; 3. T, van Tongeren (H.) 38,3 sec. No. 8. 50 m. idem jongens: 1. J. Quast (D.) 31,5 sec.; 2. K. v. d. Pol (D.) 31,6 sec.; 3. A. Boxem (D.) 32,2 sec. No. 9. 50 m. rugcrawl, dames: 1. R. van Maarleveld (D.) 39,5 sec.; 2. T. de Rover (D) 42,7 sec.; 3. A. Melk (N.) 43 sec. No. 10. 100 m. schoolslag, heeren: G. G. Gerkens (N.) 1 min. 18,9; 2. D. Imhülsen (D.) 1,24.3; 3. De Wan deler (D.) 1.30. No. 11. 100 m. idem, dames: 1. A. van Loenen (N.) 1 min. 32.1; 2. A, Klünnen (D.) 1.45; 3. G. Jekel 1.49.9. No. 12. 100 m. b.crawl, heeren: 1. G. Wulp (D.) 1 min. 5.1; 2. F. Mays (D.) 1.07; 3. A." C. v. Hinte (Z.) 1.10.3. No. 13. 50 m. schoolslag meisjes t/m 16 jaar: 1. L. Smit (N.) 48,7 sec.; 2. T. de Louw (N.) 49,3; 3. G. Wardenaar (D.) 49,8 sec. No. 14. 50 m. idem, jongens: 1. J. Quast (D.) 41 sec.; 2. J. de Ruijter (D.) 41,3; 3. J. Koopman (N.) 43,2. No. 15. 100 m. borst crawl, dames: 1. R. van Maarleved (D.) 1 min. 19.5; 2. T. de Rover (D.) 1.27; 3. A. Klün nen (D.) No. 16. 50 m. rugcrawl jongens t/m 16 jaar: 1. E. Buys (N.) 413 sec.; 2. J. Walig (N.) 43,2; 3. K. v. d. Pol 44. No. 17. 100 m. rugcrawl, heeren: 1. G. G. Gerkens (N.) 1 min. 22,5; 2. C. Breedt Bruyn (N.) 1.23.4. No. 18. Gemengde estafette: 1. D. A. W. I 1 min. 36; 2. D. A. W. II min. 37.9; 3. Nereus I 1.46. Polowedstrijd: D.A.W.—Kennemers 3—0. IJ s s p o r t. KENNEMER IJSBAAN TE CASTRICUM. Vrijdag werd in hotel Borst de jaarvergadering gehouden van De Kennemer ijsbaan. Het ledental is momenteel de 500 gepasseerd en het afgeloopen jaar is met zijn vele ijsdagen een gunstig jaar geweest. Het jaarverslag der penning- meesteresse werd goedgekeurd. Uit dit verslag bleek, dat er een voor- deelig saldo aanwezig was van 96.05. De uitgaven bedroegen 1158,65, terwijl de ontvangsten waren 1254,70. Wegens niet herkiesbaar zijn van de heeren dr. v. d. Sluis en Zinkweg werden tot bestuursleden benoemd de heeren Jacobs en Kriekaart, terwijl in de wedstrijd commissie de heer v. d. Berg werd gekozen. In de rondvraag zeide de heer Ronk dat hij namens alle 500 le den sprak als hij dr. v. d. Sluis dank bracht voor het vele werk dat hij als initiatiefnemer en op richter van de ijsbaan had geno men en hoopte dat deze nog vele jaren het geluk mocht smaken vele en mooie wedstrijden bij te wonen. N. V. B. H. S. VERGADERT. De Nederlandsche Vereeniging tot bevordering van het hardrijden op de schaats kwam Zondagmorgen in elfde jaarlijksche algemeene ver gadering bijeen in het Apollo Pa viljoen te Amsterdam. In zijn ope ningswoord memoreerde de voor zitter, dr. H. ter Beek uit Naarden, het overlijden van het bekende lid en Nederlandschen hardrijder Wil lem Keetman uit Winkel, die ver schillende provinciale kampioen schappen wist te winnen en her haaldelijk uitgezonden werd naar het buitenland om ons land op in ternationale wedstrijden te verte genwoordigen. Eveneens werd ge memoreerd het plotseling overlijden van den bekenden Noorschen hard rijder Staksrud, waarmede men her haal-delijk in contact was geweest. Het jaarverslag van den secreta ris, den heer Smit uit) Amsterdam, vermeldde o.a. het buitengewone geslaagde afgeloopen seizoen. Het ledental vertoont een stijgen de lijn. Thans heeft de vereeniging 45-0 leden, verdeeld over 104 plaat sen in ons land. De beide aftredende bestuurs leden, de heeren J. van Dongen en J. L. Smit werden herkozen evenals de vijf aftredende leden van de technische commissie. Een afdeeling den Haag der N.V.B.H.S. werd in gesteld, waardoor de Haagsche be langen gemakkelijker behartigd kunnen worden. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6