KpiLPIJIf CKSHOESTBONBONS STILLE NO. 9 STAD EN OMGEVING AGENDA BIJ BURGERLIJKE STAND Een duister geval. AMSTERDAMSCHE BEURS CHARLES FLANDERS 52 EERSTE BEAD. 2 Alkmaar, Dinsdag WINTERHULP NEDERLAND. Aan de Ingezetenen der provincie Noordholland. De cndergeteekenden, te zamen vormende de Eerecommissie voor de provincie Noordholland van de Stichting „W interhulp Neder- 1 a n d". doen een beroep op hunne mede-ingezetenen in het gewest, om het doel der Stichting aan behoef tige Nederlandsche staatsbur gers zonder aanzien des persoons hulp en ondersteuning te verschaf fen te helpen verwezenlijken. Reeds aanstonds kunnen zij hiertoe medewerken door hun krachtigen steun te verleenen aan de N a t i o - naleCollecte. welke op 29 en 30 November e.k. in alle gemeenten zal worden gehouden. Niet alleen door het betoonen van milddadigheid, maar ook door het aan den dag leg gen van offervaardigheid. Elke gift is nog geen offer. En offers zijn ncodig, zal niet slechts worden voorzien in de drin gendste behoeften van velen, maar zal ook eenige vreugde worden ge bracht in de gezinnen van talrijke medeburgers, wier leven van alle licht en glans' is ontbloot. De tijden zijn moeilijk ea de eischen zijn vele. Brengt niettemin Uw offer met dezelfde blijmoedigheid als waar mede het zal worden ontvangen door allen, voor wie de Winterhulp een uitkomst zal zijn. Een betere toekomst, als de vrede is hersteld en de welvaart herleeft, moge U voor Uw weldadigheidszin beloonen! Mr. Dr. A. BARON ROELL. Commissaris der prov. Noord holland, voorzitter. Mr. A. A. Aberson, Bentveld; D. Blankevoort, Bloemendaal; Mr. Dr. J. A. E. Buiskool, Scahgen; Mr. Dr. F. A. Bijvoet, Haarlem; W. van Dok, Beverwijk; W. J. K. Dreesmann, Am sterdam; Dr. M. D. Dijt, Haarlem; J. Groen Azn., Alkmaar; Mevr. J. M. van KinschotDorhout Mees, Alk maar; Dr. Th. Koot, Haarlem; P. A. de Lange, Alkmaar; M. A. van Leeuwen, Enkhuizen; G. H. de Marez Oyens JCzn., Amsterdam (Z.); A. C. Metzelaar, Amsterdam; A. W. Michels, Haarlem; Mr. A. Moens, Beverwijk; Mevr. J. van Nispen van Wely, Heemstede; R. Peereboom, Heemstede; S. Plekker, Heemstede; S. Prins Azn., Bloemendaal; J. W. de Ruiter, Amsterdam (Z.); mej. A. C. Schippers, Amsterdam; K. H. Tu- senius, IJmuiden; C. F. J.' Verbeek, Hilversum; J. J. Verfaille, Den Hel der; J. Versteeg, Monnikendam. Het Bureau van den Provincialen Directeur, Mr. A. J. Backer, is ge vestigd aan het Kenaupark 1, te Haarlem, telefoon nr. 11916. Gironummer 39580 0, Bankier: Incassobank Haar- 1 e m (Girono. 20060). DE KLANT IS GEEN „KONING" MEER. Er is verandering gekomen in de verhouding van den klant tot den winkelier. Vroeger bestelde de klant dat gene wat hij noodig had en ook veel wat hij eigenlijk best had kunnen missen en de winkelier noteerde dankbaar al die bestel lingen. Hij liet zelfs „hooren" öf er niets noodig was en het hinderde heelemaal niet als de loopjongen zoo nu en dan eens „voor niks" kwam. Eertijds vroeg de winkelier: „nog iets anders mevrouw?" en als de klant op dat oogenblik niets an ders meer kon bedenken, dan had de winkelier altijd nog wel het een of ander, dat hij graag wou verkoopen en daarom als bijzonder voordeelig en nuttig kon aanbe velen. Vroeger zei de liefhebber van een goed sigaartje of een pittige sigaret tegen zijn leverancier: „geef me een doosje van dit of van dat" en dan stalde de winkelier nog een heeleboel andere merken'op de toonbank uit in de hoop, dat de klant er nóg een zou nemen. Nog niet zoo heel lang geleden kwam de slagersjongen naar de bestellingen van den dag vragen en de slager die de orders telefo nisch kreeg beloofde malsch vleesch en een extra spoedige be zorging. Dat was hoe kort het ook nog maar achter ons ligt in dén goeden ouden tijd, dat de klant „koning" was, voor wiens wen- schen en verlangens al het andere had te wijken. In den nieuwen tijd dat wil zeggen in den tijd dat de verhou dingen precies andersom zijn maakt de huismoeder haar bood schappenlijstje op en de winkelier schrapt de meeste bestellingen en stuurt meteen de bonnen terug omdat hij het gevraagde zelf niet heeft gekregen en niet voor zien kan óf en wanneer hij het weer zal ontvangen. De sigarenwinkelier heeft op zijn ruiten geplakt, dat het vergeefsche moeite is in zijn winkel nog naai sigaretten of shag te informeeren. Hij toovert voor een enkelen goe den klant nog een overgespaard doosje te voorschijn en de klant voelt zich diep geroerd door c.it bewijs van aanhankelijkheid, be dankt duizendmaal voor de hem verleende onderscheiding en be looft plechtig in de volgende vier weken niet terug te zullen komen. De slager voorspelt vet als er ook vleesch gekocht wordt, en eigenlijk is ook dit al weer ver leden tijd, want de slager krijgt zooveel of liever zoo weinig te distribueeren, dat hij het vervelenu begint te vinden als er naar ge vraagd wordt. Vele klanten noteeren in stilte de vriendelijke en behulpzame winkeliers en beloven hun in ge dachten enorme bestellingen alg de tijden weer normaal zijn, maar billijk is dat natuurlijk niet, omdat de winkelier op dit oogenblik wel iswaar „koning" is, maar een vrij wel machtelooze heerseher, die niet over de middelen beschikt van zijn bijzondere positie te pro- fiteeren. Waar niets is verliest zelfs de keizer zijn recht. Laten wij daarom bedenken, dat klant en winkelier op dit oogen blik noodgedwongen in hetzelfde wrakke schuitje varen en laten wij hopen, dat de tijd dat de klant weer „koning" zal zijn spoedig moge aanbreken. Omdat dit de tijd van de nor male verhoudingen is en omdat de winkelier zelf niets liever zal wenschen dan dat hij als machte loos vorst zoo spoedig mogelijk weer onttroond wordt. ALKMAARSCHE VEREENIGINGEN CONCENTREEREN ZICH. Eenige jaren geleden hebben een paar Alkmaarders getracht, een comité op te richten, waarin alle Alkmaarsche vereenigingen, behalve natuurlijk de politieke, vertegen woordigd zouden zijn. De bedoeling van deze Alkmaarders was, om ge zamenlijk zoo noodig actie te kun nen voeren tegen bepaalde, voorko mende punten en om program ma's, uitvoeringen e.'d. onderling te regelen, zoodat men niet elkander zou beconcurreeren. Dat plan is mislukt. Maar plotseling is het weer ac tueel geworden door de tijdsomstan digheden. Vele vereenigingen zaten dezen herfst met moeilijkheden. Ze hadden verschillende gemeentelijke lokalen gehuurd, die verduisterd moesten worden. Doordat de onkos ten voor die verduistering zeer hoog waren, zocht men nu contact met el kaar en het - gevolg was, dat door het gezamenlijke optreden de on kosten sterk gereduceerd werden. Dat werd met een gemeenschap pelijke actie bereikt en het is begrij pelijk, dat thans opnieuw een voor- loopig comité is opgericht, om te trachten, alle Alkmaarsche vereeni gingen in één verband te krijgen. Als voorbeeld houdt men Haarlem voor oogen, waar door gezamen lijk werken een grootsche sport week tot stand kwam, die voor de stad van groot belang is geweest, te meer, omdat men daar tegelijkertijd een etalagewedstrijd organiseerde. Dit voorloopig comité zal Vrijdag avond a.s. vergaderen en zijn plan nen dan nader bekend maken. JEUGDIGE BOEFJES. De politie heeft een drietal jon gens aangehouden, die zich aan kleine diefstallen hadden schuldig gemaakt. Voorts werd een knaap aange houden, die ir een zaak de lade had gelicht. Nadat procesverbaal was opgemaakt, zijn allen aan hun ouders medegegeven. Bioscopen. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Wittebroodsweken (come- die); hoofdrollen Anny Ondra, Hans •Söhnker en Carsta Löck. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De moordzaak Holm (detective film); hoofdrollen Walter Steinbeck, Elisabeth Wendt, Ursula Deinert en Harald Paulsen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdagmiddag, 2.30 uur, kinder matinee; vertooning sprookje „De gelaarsde kat", alsmede teekenfilms en kinderkluchten. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Zijn tweede moeder; hoofdrol len Hilde Hildebrandt, Alfred Abel en de 5-jarige Fritz Eugens. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Mijn zoon, de minister (come- die); hoofdrollen Hans Moser, Hans Brausewetter en Heli Finkenzeller. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee Donderdag 28 November. 7 uur, 't Gulden Vlies, derde dona teurs-concert van de Postfanfare. „OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL". Het is een min of meer fantasti sche titel welke ons kinderverhaal heeft, maar het is een titel die pakt en door het rijmen van bol en knol ook in het geheugen blijft. De hoofdzaak is evenwel, dat de inhoud van het kinderverhaal even interessant is als de naam en dat Opa Bol" duizenden trouwe jonge en ook oudere lezers heeft, die eiken dag allereerst de courant openvouwen om te zien wat de jeug dige helden van het wonderlijke verhaal nu weer voor avonturen beleefd hebben Opa loopt op zijn eind, dat wil zeggen het verhaal is bijna afge- loopen en wie de plaatjes met on derschriften niet eiken dag trouw heeft uitgeknipt en opgeplakt zal weldra geen enkele herinnering meer aan hem hebben. Daarom hebben wij voor een extra-verrassing voor de kinderen van onze abonné's gezorgd. Opo Bol verschijnt met zijn ijze ren knol in boekvorm in een bijzon der mooie uitvoering, omdat alle plaatjes gekleurd zijn. Juist tegen St. Nicolaas zal dat mooie en goedkoope kinderboek meer dan ooit de belangstelling trekken en om zoo veel mogelijk abonné's in de gelegenheid te stellen het voor hun kinderen te koopen, hebben wij in dit nummer een bon afgedrukt bij inlevering waarvan men voor een klein bedrag een fraai geïllustreerd en in alle opzichten keurig uitgege ven boek van Opa Bol's wonder lijke avonturen kan bekomen. LICHTBEELDEN IN WESTERLICHT. Gisteravond werden door den heer C. ten Bruggencate van Heiloo voor de bewoners van „Westerlicht" licht beelden vertoond over Oost-Indic, tn het bijzonder Java en Sumatra, een vervolg op hetgeen hij het vorige jaar heeft laten zien en hooren. De belangstelling was zeer groot, de groote zaal was bijna geheel bezet. Na een openingswoord van ds. Bloemhoff gaf de heer ten Bruggen cate eerst een inleiding over Indië, wijzende op het belang voor ons land, dat het noodig maakt, dat wij er iets van weten en het daardoor méér gaan waardeeren. Hij zei geen reisverhaal te willen geven, maar hier en daar een greep te zullen doen en daarin is hij bui tengewoon goed geslaagd. De foto's waren zeer mooi en duidelijk en op aangename, dikwijls humoristische wijze werd er een toelichting bij ge geven. Spreker weet zijn gehoor te boeien. Aan het slot verschenen de kerk en pastorie van Heiloo, zooals die vroeger waren, op het witte doek, waarbij de heer ten Bruggencate gelegenheid vond om ds. Bloemhoff te huldigen met zijn aanstaand 25- jaiig ambtsjubileum. Ds. Bloemhoff bracht hem hier voor dank, alsmede voor hetgeen de heer t. B. den bewoners van „Wes terlicht" had geboden, hopende dat deze nog eens iets van zijn groote kennis van Indië zou willen mede- deelen. GESTOLEN FIETS ACHTERHAALD. Door de recherche werd iemand ,n bezit van een ontvreemd rijwiel aangetroffen. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld. FEN TANDEMTAX. Deze week is voor passagiersver voer een nieuwe „taxi" in gebruik genomen. Het betreft ditmaal een overdekt wagentje voor twee per sonen en bagageruimte die door een tandem getrokken wordt. Het wagentje is binnen en buiten volgens de voorschriften verlicht en telefonisch aan de stationscel (2290) bereikbaar. ZIJPE. Uitgedeelde kleeding. - Door het kleeding-comité in den Distri butiekring Zijpe zijn onder de inge zetenen van St. Maarten, Schagen er. Zijpe uitgedeeld: 70 winterjas sen, 143 wintel-mantels, 34 wollen dekens, 27 costuums, 6 korte jasjes: 15 kindermantels en 6 kinderjasjes, FOX-TERRIER. Aan het bureau van politie, Kerkplein, alhier, zijn inlichtingen te bekomen over een jonge fox terrier, wit met zwart, ongeveer 10 weken oud, gecoupeerd, welke bij één der ingezetenen is aan komen loopen. „EN JACOB DIENDE". Van het gister geplaatste verslag van bovengenoemd blijspel door Ulvadero is het slot weggevallen Wij laten het nu hier nog volgen: De tooneelaankleeding viel in alle opzichten te roemen. Er was door de firma's Masee, Bottemanne (K. O. H.) en Nuijens als om strijd gewerkt om alles zoo goed mogelijk ie maken. De firma Steenman uit Amster dam heeft door juiste grimeering ook het zijne bijgedragen tot het welslagen van de uitvoering. De regisseur, de heer de Beurs, kan terugzien op een bijzonder goed geslaagden middag, een succes, dat hij met zijn vele bemoeiingen zeer zeker heeft verdiend. EEN „DRAMA" TE BEETS. De gevaarlijke bom. De Prov. Noordh. Crt. vertelt als historisch: De electricien O. de W. te Beets vertrouwde het zaakje niet. Er lag een vreemdsoortig geval in zijn tuin, dat hij eerst voor een groote voerbiet had aangezien, maar maar waarvan hij nu wel wist dat het iets heel anders moest zijn. Met een stok had hij het vreemde voorwerp namelijk aangeraakt daarbij zelf op een veiligen af stand blijvende en het gevolg was geweest, dat het ding een ge luid had voortgebracht, dat het midden hield tusschen sissen en knorren. Ook zat er koperdraad aan. Dat kon niet pluis zijn, meen de de W., die aan een bom ging denken en na overleg met moeder de vrouw naar veldwachter Smit stapte. Deze vroeg om een nauw keurige beschrijving van het mysterieuze voorwerp afmetin gen, vorm, bijzonderheden en der gelijke. „Nu, beste de W.", aldus de veldwachter, terwijl hij zijn keel schraapte, „dan kan ik je meedee- len, dat er in je tuin naar alle waarschijnlijkheid een kettingbom ligt. Blijf op een afstand, man. En laat ook niemand je tuin betreden. Ik kom zoo vlug mogelijk. De electricien naar huis, haastig, nerveus en op alles voorbereid. „Vrouw, ik waarschuw je, kom als je leven je lief is niet in den tuin", was het eerste wat hij bij zijn thuiskomst kon uitbrengen. Moe dei werd vervolgens op de hoogte gebracht van het verschrikkelijke onheil, dat ook haar beloerde. Zij verschoot van kleur. Buiten liep het buurjongetje Piet, onbewust van het zoo nabije gevaar. De electricien spoedde zich naar de deur en waarschuwde den knaap, die vreemd opkeek van buurmans geagiteerdheid. „Ja, jongen, je weet niet wat er in den tuin ligt", voegde de W. er ter verklaring aan toe. Maar dat wist Pietje drommels goed: hij had daags te vezen met de kinderen uit de buurt ge speeld „en toen, buurman, heeft het jongetje van Schalkwijk dat ding bij U over de heg gegooid, 't is z'n stukke teddybeer OBDAM. Vergadering ijsclub. - Zater dagavond vond in het café van den heer Stadegaard te Obdam een vergadering van de ijsclub plaats. Aan de orde kwam een ver kiezing waarbij de heeren J. Moejes en Th. Stadegaard als bestuurs leden herkozen werden. Voorts vond een contrjbutie-ver- hooging van 0.25 op 0.50 plaats. Er volgden nog enkele besprekin gen van meer huishoudelijken aard. PROV. STATEN. De inning der polderlasten. In hun Memorie van Antwoord op het Algemeen Verslag der afdee- iingen van Prov. Staten zeggen Ged. Staten o.a. het volgende: De invordering van den omslag, zoowel van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier als van de waterschappen, waarvan deze aan het Noorderkwartier is op gedragen, heeft steeds plaats ge vonden in één termijn. De verval dag is 1 October, op welken datum dus 3/4 van het belastingjaar is verstreken. De betaling van het overgroote deel der aanslagen, pl.m. C5 000, geschiedt vóór of omstreeks dien datum. Nadien blijft de omslag nog vloeien, zoodat nimmer vóór l December de aanmaningen wor den verzonden, derhalve wanneer reeds 11/12 van het belastingjaar is verloopen. Het aantal aanmanin gen bedraagt de laatste jaren plm. 7000 of rond 1/9 van het aantal aanslagen. Wordt hierna uitstel gevraagd, dan wordt dit op redelijken termijn toegestaan. Bezwaren tegen de invordering in één termijn, met vervaldag van 1 October, zijn nimmer ter kennis van het Noorderkwartier gebracht, ook niet uit het gebied van Water land, waarin vroeger de omslag in twee termijnen werd ingevorderd De betaling geschiedt aldaar zeer regelmatig. Terwijl dus betaling in één ter mijn in de practijk voldoet, valt te betwijfelen, of betaling in twee termijnen, wel aanbeveling ver dient. 'n Deel, bv. de helft, van den aanslag zou dan reeds veel vroeger dan 1 October moeten worden vol daan. Voor het platteland is het in het algemeen bezwaarlijker op een Tflo vroegen vervaldatum, de helft van den omslag te voldoen dan op 1 October den geheelen omslag te betalen. Bovendien zou bij betaling in twee termijnen het stortingsrecht worden verdubbeld. Op grond van het bovenstaande kunnen Gedeputeerde Staten geen termen vinden tot afwijking van de bestaande regeling mede te werken. HET HALF MILLIOEN BEREIKT. Vrijdag werd aan de veiling „De Eendracht" te Hoogkarspel een omzet bereikt van een half millioen gulden. Het was na 1924 niet meer voorgekomen dat een dergelijke omzet geboekt werd. LANGENDIJK. Sint-Nicolaas. - Maandag heeft de goede Sint met zijn zwarten knecht een bezoek gebracht aan den Langendijk en een rondrit te paard door de vier Langendijker dorpen gemaakt en zich daarbij in een groote belangstelling mogen verheugen van de zijde der jeugd, waarvan het grootste gedeelte dezen dag geen school had. Een muziekgezelschapje heeft Sint en Piet op hun tocht vergezeld. Dit bezoek was georganiseerd door de Langendijker Winkeliersvereeni- ging. ALKMAAR. GEBOREN: Louwrens, z. van Louwrens Jordaan en E. van den Houten. Jacobus N., z. van Wil helmus J. Leek en J. A. Cornelisse. Elisabeth E. M., d. van Nicolaas J. A. Koelman en E. G. M. Kaptein. Greta, d. van Pieter G. van Tiel en J. Bos. OVERLEDEN: Alida P. C. Staal, gehuwd met C. H. Ruijgrok, 74 jaar. KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Te Zuidscharwoude. Bij de verkiezing voor het kies college van de Ned. herv. kerk werden de Vier aftredende heeren Jur. Boot, C. de Boer Cz., K Kout en A. Scholte, herkozen. Te Oudorp. Bij de herv. kerk te Oudorp is als notabel verkozen de heer D. Rol (aftredend was de heer Jac. v. d. Ham). Voorts zijn de heeren C. Smit en Fl, Pauw resp. herkozen als diaken en ouderling. VOORHEEN. Rechter: „Verdachte, U wordt er van beschuldigd het rijwiel, waarop U dien avond reed, verduisterd te hebben. Wat hebt U hierop te zeg gen?" Verdachte: „Het was zoo duister dien avond, dat ik, toen ik uit het café kwam, bij vergissing de ver keerde fiets genomen heb. Van ver duisteren is geen sprake!" Officier van justitie: „Ik vind de ze zaak heelemaal niet duister. Daar U de fiets niet terug gebracht hebt, toen het niet meer duister was, houd ik het ervoor, dat U deze verduis terd hebt. Ik eisch zes maanden!" THANS. Rechter: „Verdachte, U wordt er van beschuldigd het rijwiel, waarop U dien avond reed, niet verduisterd te hebben. Wat hebt U hierop te zeggen?" Verdachte: „Het was niet duister dien avond, zoodat ik toen ik uit het café kwam, gewoon weggefietst ben. Van niet-verduisteren is geen sprake!" Officier van justitie: „Ik vind de ze zaak heelemaal niet duister. Daar U naderhand toen het duister werd in het duister doorgereden is, houd ik het ervoor, dat U Uw rijwiel niet verduisterd hebt. Ik eisch zes maan den!" i vandaag enmorgen verkouden! Bescherm Uw keel tegen infectie L met de beproefde geneeskracht van eioott OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar,. van Dinsdag 26 November 1940 ■113% 81V8 298'/4 128% .1.51/4 45% STAATSLEENINGEN. Vor.k. 4 Nederland 1940 II 96% 3—3)4 Nederl. 1938 86 3 Ned.-lndië 1937. 821 5)4 Duitschl. m. verkl. BANK-1NSTELLINGEN Amsterd. Bank .118 Handel Mij. Cert. v. 250114 Koloniale Bank. .173% Ned. Ind. Handelsbank 129% iND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delit Cert. Nederl. Ford. Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit IND. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda28 Bethleh. Steel 79% Cities Service 6 General Motors 81 Wis Kennecott Copper35l8/lf, North American Rayon21% Republic Steel 23% Standard Brands 6'/4 Steel comm. 05% CULTUUR MAATSCH. H. V. A417 Java Cultuur248 Ned. Ind. Suiker Unie 245 Verg. Vorstenlanden .120% PETROLEUM. Dordtsche Petr230 Kon. Petr..255% Phillips Oil 34% Shell Union 11% 10% Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber .207% Deli Bat. Rubber .188 Hessa Rubber .136 Oostkust156 Rotterdam Tapanoeli '5 Serbadjadi 125 J24 Interc. Rubber 4% 53/,s SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn ]09 109 JavaChina—Japan lijn J41 138 Kon Ned. Stoomboot 146 Scheepvaart Unie *.161/4 163 TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli252% 252 Senembah'96 196 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Iopeka 21 U 22% Illinois Central 10% 10% Southern Pacific 10% 10% Southern Railw. 149/w 18 Union Pacific 81% 81 Can PacS%6 4% VALUTAKOERSEN DER NED. BANK, 26 NOVEMBER. (Schriftelijke en tel.-transacties.) Valuta's: New-York 1.88 3/16—1.88 9/16, Berlijn 75.28—75.43, Brussel 30.11 30.17, Helsinki 3.81—3.82, Stockholm 44.81—44.90, Zürich 43.63—43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34, New-York 1.86)4—1.901/4, Brussel 30.08—30.20. Stockholm 44.76—44.94, Zürich 43.59 —43.75. plm 2 u. 06% 86I/4 85% 117 114 1/4 129 115 8l% 30u 129 195 46 28 79% 5^ 24 6%« 65% 420-2 248 246 121 255-6 34% 10%s 10% 260 188 137 150 OETCHREVEN DOOR rEÉJKBNïNGHN VAN ALEXANDER RAYMOND

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2