STILLE NO. 9 Aduectm STAD EN OMGEVING De vleeschvoorzieriing van Alkmaar. AGENDA Glimlachje. CHARLES FLANDERS 55 BURGERLIJKE l MARKTBERICt EERSTE BLAD '2 EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag, Niet alleen de koopers maar ook de slagers zijn gedupeerd. Het heeft geen zin te ontkennen, dat Alkmaar en niet alleen onze stad den laatsten tijd een tekort aan vleesch heeft, wat geleid heeft tot allerlei door de slagers vastge stelde beperkende maatregelen, wel ke door het publiek niet altijd be grepen en gebillijkt zijn geworden. Tot voor kort was de aanvoer van levend vleesch op de Alkmaar- sche markten nog vrij behoorlijk, maar uit de marktberichten is in middels wel gebleken, dat vanaf Maandag j.l. het door de veehouders aangeboden aantal stuks vee be langrijk kleiner is geworden. Er kwam niet veel meer ter markt en dat weinige moest nog over ver schillende rayons verdeeld worden, zoodat Alkmaar in een zeer ongun stige conditie is gekomen. Men heeft den tijdsduur van de vleeschbon verlengd van 7 op 10 dagen, maar de aanvoer in het be gin van deze week liet al voorspel len, dat ook daarmede in onze ge meente lang niet aan de rechtmatige vraag zou kunnen worden voldaan. Daarbij komt, dat vele bewoners van buitengemeenten hun bonnen - die overal geldig zijn in Alk maar presenteerden en zoodoende de hoeveelheid voor de Alkmaarsche bevolking bestemd nog nadeelig be ïnvloedden, terwijl ook reizigers, handelaren en anderen die tijdelijk in Alkmaar vertoefden, hier hun bonnen voor vleesch afgaven, daardoor de moeilijkheden voor de slagers en voor de bevolking nog grooter maakten. Vooral de slagers, wier klanten soms een min of meer dreigende houding aannamen, zagen zich voor groote moeilijkheden geplaatst, daar het vanzelfsprekend is, dat zij, zoo eenigszins mogelijk, alle klanten zoo goed mogelijk tevreden wilden stellen, waarbij zij de in deze tijden moreele verplichting gevoelden den een niet boven den ander te be voorrechten. Maandagmiddag zijn, naar wij vernemen, vrijwel alle Alkmaarsche slagers bijeen gekomen om, zoo mo gelijk, een gezamenlijke regeling te treffen. De Alkmaarsche Slagers- vereeniging had deze bijeenkomst georganiseerd en men heeft daar besproken wat er gedaan zou moe ten worden om een „bestorming" van de slagerijen te voorkomen en er daardoor aan mee te werken, dat de eene stadgenoot niet boven den ander zou worden bevoordeeld. Men had zich algemeen te hou den aan het afleveren van de voor geschreven hoeveelheden dat wil zeggen aan de hoeveelheden waar op de bonnen recht geven, maar ten slotte bleek dit een zuiver theore tische kwestie te zijn omdat er een voudig niet voldoende vleesch be schikbaar was en beschikbaar is om aan die voorschriften te kunnen vol-, doen. Dus moest er naar andere maatre gelen worden omgezien om te voor komen, dat hij die het eerst kwam zijn volle portie kreeg en hij die later kwam volkomen zonder vleesch zou komen te zitten. Men begreep algemeen, dat een practische regeling groote offers zou vragen en besloot allereerst over te gaan tot afschaffing van het zooge naamde vragen en bezorgen. In normale tijden neemt dit in ieder winkelbedrijf een voorname plaats in en de klanten waar ge hoord en bezorgd wordt zijn in den regel de vaste klanten en vaak ook de beste klanten van een zaak. De zoogenaamde loopklanten wisselen veel vlugger van slager en de sla gers hebben noodgedwongen moeten vaststellen, dat zij het vleesch niet meer thuisbrengen, maar dat men, wanneer men daarvan wat wenscht, het aan de slagerij kan komen ha len, voor zoover er tenminste nog vleesch beschikbaar was. Dat zelf halen van het vleesch is voor de huisvrouw, die toch al on der tal van distributiezorgen gebukt gaat, allesbehalve aangenaam, maar het is dat evenmin voor de slagers, die een dergelijke maatregel nood gedwongen moeten nemen. Men kan nu in dezen tijd de beschikbare voorraad zoo billijk mogelijk over alle ingezetenen verdeeld moet wor den in de slagerijen geen pakjes voor de vaste klanten neerleggen met de waarschijnlijkheid, dat er dan voor de loopklanten niets zou overblijven. Alleen des Zaterdags zal er versch vleesch verkocht worden. Vastgesteld is, dat er alleen op Zaterdag versch vleesch zal worden verkocht. De slagerijen blijven de beide eerste dagen van de week gesloten. Op de andere dagen blijven deze slagerijen geopend voor zoover er worst verkrijgbaar is en men zal trachten met de slagers in omlig gende gemeenten tot een voor allen geldende regeling te komen, zoodat daardoor voorkomen kan worden, dat Alkmaarders daar hun bonnen gaan presenteeren en er dezelfde moeilijkheden veroorzaken welke men hier zooveel mogelijk wil tegengaan. Wat zal men op zijn bonnen kunnen krijgen? Theoretisch kan men op zijn bon nen de daarvoor vastgestelde hoe veelheid vleesch kunnen krijgen, maar practisch is, door den zeer onvoldoenden aanvoer, daarvan geen sprake. In elke distributieperiode zijn in Alkmaar ongeveer 33.000 bonnen in omloop waarop men dan 16.500 K.G. vleesch kan betrekken, maar zooals de toestand op dit oogenblik is moet er rekening gehouden worden met het feit, dat de plaatselijke toewij zingscommissie veel minder heeft ontvangen zoodat practisch niet meer dan de helft kan worden ge geven van datgene waarop men recht heeft. Een beroep cp het publiek. En nu komt het er maar op aan of het publiek vrijwillig wil medewer ken om allen een evenredig deel van de beschikbare hoeveelheid te do.en krijgen. Daarom wordt door de betrokke nen een ernstig beroep op het publiek gedaan en wordt het dringend aan geraden op zijn bonnen niet meer te verlangen dan de helft van de hoe veelheid waarop deze bonnen recht geven, dus op de helft van het ge wone rantsoen. Laat men begrijpen, dat ieder, die tracht meer te ver krijgen, een ander benadeelt, omdat die andere datgene wat hij teveel krijgt, dan minder zal ontvangen. Laat men ook bedenken, dat men daardoor de slagers in groote moei lljkheden brengt en dat men zich in dezen tijd, ten bate van het alge meen, nu eenmaal opofferingen moet getroosten. De vleeschbon blijft geldig tot 8 December. Men stelt reeds alles in het werk om de volgende week over wat meer vleesch te kunnen beschik ken, in de hoop, dat er dan op onze markten wat meer zal worden aan gevoerd. Men bedenke daarbij, dat niet alleen Alkmaar, wat de vleesch- voorziening betreft, in groote moei lijkheden verkeert, maar dat in onze naaste omgeving de toestand precies eender is. Helpt de slagers in dezen moeilijken tijd. Laat mefT bedenken, dat ook de slagers in dezen moeilijken tijd de medewerking van het publiek ver dienen daar hun bedrijven in zeer moeilijke omstandigheden verkee- ren. Hun omzet is sterk verminderd, maar hun bedrijfsonkosten blijven vrijwel gelijk en wanneer het publiek niet meewerkt zullen de zwakkere bedrijven ongetwijfeld moeten verdwijnen, waarvan het personeel mede de dupe zal worden. De slager is nu eenmaal aan maxi mum-verkoopsprijzen gebonden terwijl de inkoopsprijzen van het vleesch voortdurend hooger worden en de afzet in angstwekkende mate vermindert. Laat men bedenken, dat paardenvleesch, voor wie daar van gebruik wil maken, nog altijd vrij en zonder bon is en dat zij, die gewend zijn dat te eten en het blij ven eten en ook zij, die er eens een proef mee willen nemen er aan medewerken de moeilijkheden voor de slagers te verminderen Uit wat wij hier boven hebben geschreven blijkt wel, dat de slagers al hun best doen het beschikbare vleesch op zoo eerlijk mogelijke wijze te verdeelen. Wij doen een dringend beroep op het publiek er toe mede te werken, dat dit streven zoo succesvol moge lijk zal kunnen zijn. Bioscopen. Roxy-theatr, 7.15 uur, hoofdnum mer Zijn beste vriend (sens.); hoofd rollen Harry Piel en de politiehond Greif. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer. Meisjes in uniform (rom.-dram.); hoofdrollen Dorothea Wieck en Hertha Thiele. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer De dans des doods (circusfilm); hoofdrollen Hertha Feiler, Hans Söhnker, Paul Hörbiger en Hans Olden. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorsteling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Robert Koch (dram. weten schappelijk); hoofdrollen Emil Jan- nings en Werner Krauss. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorsteling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 30 November. 2 uur, 't Gulden Vlies, verg. van aanvoerders aan de Alkm. Export veiling; bespreking van aanvoer- en teeltregeling van exportproducten. 2.30 uur, in het Roxy-theater, kin dermatinee; vertooning sprookje De gelaarsde kat. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, uitvoe ring klucht De zwevende jonkvrouw voor de kinder vereniging S.I.S. Zondag I December. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, bonte avond met o.a. Albert de Booy en Mac Allan. W. VAN SLOOTEN f. Naar wij vernemen, is gistermid dag te Bergen, waar hij de laatste jaren woonde, in den ouderdom van 77 jaar overleden de heer W. van Slooten, tot voor een 6-tal jaren bur gemeester der gemeente Heerhugo- waard. WIJZIGING SLUITINGSTIJD VAN DE APOTHEKEN. Wegens de verduistering zullen de Alkmaarsche apotheken, ingaan de Maandag 2 December, 's morgens om half negen openen en 's avonds om 7 uur sluiten. Zaterdagsavonds blijven zij tot 8 uur geopend. Voor spoedeischende recepten kan men in de dienstdoende apo theek terecht. WARME7NHUIZEN. Geslaagd. - De heer R. C. Posthuma alhier slaagde Woensdag te Amsterdam voor het le gedeelte van het arts-examen. GOEDE VANGSTEN VAN DE POLITIE. Dank zij de oplettendheid van een agent van politie kon gistermorgen een 23-jarige bewoner van Noord- scharwoude onschadelijk worden gemaakt, die in korten tijd enkele diefstallen had gepleegd. De agent bemerkte, dat door de zen jongeman op straat een konijn te koop werd aangeboden, hetgeen hem verdacht voor kwam. Een korte ondervraging volgde, welke zoo'n onbevredigend verloop had, dat de man van het konijn naar het bureau van politie werd overge bracht. Uit het daarna ingestelde onder zoek bleek, dat deze Langendijker nu niet bepaald brandschoon was. In den vroegen morgen had hij zich te Zuidscharwoude aan diefstal van een paar konijnen schuldig gemaakt, terwijl hij Maandag j.l. alhier een fiets had gestolen. Het rijwiel kon in beslag worden genomen. De dader is na afloop van het on derzoek overgebracht naar het huis van bewaring. Weer een zwijntjesjager gepakt. Voorts wist de politie na een uit gebreid onderzoek de hand te leggen op een 33-jarigen bewoner dezer gemeente, een recidivist, die reeds meerdere vonnissen achter den rug heeft en zich thans weder aan rij wieldiefstal had schuldig gemaakt. Een dokter, die zich even in huis had begeven, miste eenige weken geleden zijn rijwiel en deed daarvan aangifte. Uit het politie-onderzoek bleek thans, dat deze persoon het rijwiel moest hebben ontvreemd. Het rijwiel kon eveneens in beslag worden genomen, terwijl de dader, die hardnekkig bleef ontkennen, naar het huis van bewaring is over gebracht. NOG ANDIJVIE GENOEG. Op de deze week gehouden in ventarisatie van nog te velde staan de andijvie bleek aan de veiling van „de Noordermarktbond" te Noord- scharwoude nog aanwezig te zijn: 780.000 kg. SMEEROLIE IN HOORN OPGESPOORD, Proces-verbaal opgemaakt. Men deelt aan de N.H.Crt. mede, dat de Centrale Crisis Controle dienst in nauwe samenwerking met een ambtenaar van den gemeente lijken distributiedienst in Hoorn een zeer strafbaar feit heeft ontdekt. Men had reeds eenigen tijd het ver moeden, dat aldaar smeerolie aan den geregelden gang was onttrok ken; dat kan gebeuren als een be zitter zijn voorraden niet precies op geeft, zooals voorgeschreven wordt. Toen men meer en meer zekerheid omtrent het vermoeden kreeg, heeft men in een garage te Hoorn een onderzoek ingesteld en bleek het vermoeden juist te zijn; 4000 kg. smeerolie, geborgen in 19 vaten, Waren aan den dienst niet opgege ven en had men als clandestienen voorraad verborgen. Er is proces-verbaal opgemaakt. SCHOORL. Winterhulp. - De burgemeester, directeur voor de Winterhulp afd. Schoorl, wekt de ingezetenen dezer gemeente op in ruime mate en naar draagkracht bij te dragen aan de heden en morgen te houden collecte voor de Winterhulp. Zij, die eventueel hun bijdragen voor dit doel per giro willen over maken, kunnen dit doen door stor ting op girorekening nr. 209725 ten name van den gemeente-ontvanger, onder vermelding „bijdrage winter hulp". DE AANRIJDING OP DEN STRAATWEG. Toestand van het slacht offer slecht. De toestand van den heer J. O., die Woensdag op den Straatweg door een auto werd gegrepen en ernstig verwond naar het ziekenhuis is over gebracht, was hedenmiddag slecht. HET WITTE KRUIS. Het magazijn van het Witte Kruis aan de Gasthuisstraat zal tot nadere aankondiging geopend zijn iederen werkdag van 's morgens 9 uur tot 's middags 5 uur. Ledikanten met toebehooren kun nen buiten deze uren niet meer wor den afgegeven. Slechts in spoedge vallen kunnen andere verplegings- artikelen buiten genoemde uren worden afgehaald. Men zie de aan kondiging elders in dit blad. VIJFMAAL WITLOF OOGSTEN IN DEN WINTER. Door onvermoeiden arbeid van de heeren J. van Hoeve, directeur van het gasbedrijf te Castricum en J. Dingerdis, spoorman en amateur bloemkweeker en tuinder, is met medewerking van den tuin der Schermen, aldaar, in de schuur van laatstgenoemde een proefveld ontstaan, waarin met minimum gasverbruik is geconsta teerd, dat in plaats van één maal, vijf maal per winter witlof getrok ken kan worden, n.l. dat na een groeiperiode van 25 dagen witlof is te verkrijgen van een lengte van pl.m. 24 c.m. en een doorsnede van pl.m. 7 c.m. De gasbuizen, welke onder den grond zijn aangebracht, zijn van 11 branders voorzien en hebben in deze 25 dagen een gasverbruik aan gegeven van 76 M3. en de gemiddel de .temperatuur zal niet hooger be hoeven te zijn dan 16 tot 18 gr. C De afgewerkte gassen worden rechtstreeks weggewerkt. Vroeger hebben wij al eens over dit onderwerp geschreven, doch teen leek het nog niet uitvoerbaar te zijn in het groot. Destijds werd slechts op een kleine oppervlakte een proef genomen, maar nu is be wezen dat hier wel degelijk de kans bestaat dat het in het groot kan ge schieden. Er is thans een proef ge nomen met 500 kg. en wat met die hoeveelheid kan, zal, indien de in richting groot genoeg is, ook met 5000 of meer kilo's kunnen ge beuren. VEREENIGING „WESTER- LICHT". Gisteren werd de algemeenê vergadering gehouden, welke door afgevaardigden van 13 diaconieën werd bijgewoond. De voorzitter, de heer G. J. van Leersum, heette allen welkom en sprak zijn voldoening uit over de opkomst, de geringe reisgelegen heid in aanmerking genomen. Hij wees o. a. op de distributie-moei lijkheden voor het tehuis, zoodat het bestuur buiten zijn schuld aan de bewoners niet kan verstrekken, wat het noodig acht. Van het bestuur waren met kennisgeving afwezig de heeren Akkerman, Dokter, ds. v. d. Kie- boom en Lovink. De notulen werden door den len secretaris gelezen en daarna onder dank goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren G. J. van Leersum, G. J. BERGEN. Ophalen van afvallen. - Ter uitvoering van de 7 dezer door den raad vastgestelde verordening be treffende het bewaren en ter be schikking stellen van afvallen van levensmiddelen en het ter beschik king stellen van dierlijke afvallen en van cadavers van honden en katten, hebben B. en W. aan de navolgende personen vergunning verleend voor het tweemaal per week inzamelen van afvallen van levensmiddelen als beenderen, aardappelschillen, groentenafval- len, etensresten, e. d.: voor wijk I (Bergen aan Zee en Heerenweg) M. Genet te Egmond aan den Hoef; voor wijk II (van Reenenpark en omgeving) Gebrs. Jn. en Jc. Swaan; voor wijk III (Oudburg enz.) C. Th. Schouten; voor wijk IV (Tuindorp en omge ving) C. Dekker; voor wijk V (Zuidelijk dorpsgedeelte) E. Groe- newoud; allen te Bergen. Cadavers van honden en katten en dierlijke afvallen moeten door de inwoners aan het gemeente slachthuis aan den Lijtweg op de daarvoor gestelde uren worden afgeleverd. Benoeming. - Tot tijdelijk amb tenaar ter gemeente-secretarie al hier is benoemd de heer Mr, J. H. H. Barrau, thans werkzaam ter gemeente-secretarie van Leid- schendam. De Nederlandsche Unie. - Het Gewestelijk Secretariaat van De Nederlandsche Unie heeft in Ber gen een plaatselijk comité in het leven geroepen, bestaande uit de heeren J. de Bruijn (voorzitter), A. v. Scheltemaweg 3; Mr. F. Zei ler (secretaris), Vijverlaan 7; J. Euwen (prop. leider), Midden- geestweg 17; Ds. A. C. de Regt, Natte weg 10; N. Henneman, Olden- burglaan 22; en Mevr. Klerks, Kerkelaan 16. Vanaf morgen bestaat gelegen heid tot inschrijving als lid der Unie aan bovengenoemde adressen, alwaar tevens propagandamate riaal en verdere inlichtingen ver strekt zullen worden. Ingekomen personen. H. Poldervaart, N.H., zonder, Doorntjes 33, van Alkmaar. M. Hogenstjjn, N.H., zonder, Bergerweg 149, van Heiloo. J Gorter, N.H., zonder, St. Antoniusstraat 3, van den Helder. B. M. du Crocq, N.H., koopman, Dorpsstraat 82, van Amsterdam. W. Margulies, N.H., koopman, Lijtweg 17, van 's-Gra- venhage. A. van Eek, geen, kan toorbediende, Dorpsstraat 21, van Venlo. J. A. Visser, N.H., chauf feur, Dorpsstraat 96, van Heiloo. M. de Beurs, N.H., los-arbeider, Bergerweg 53, van Castricum. J. V. Houtenbos, R.K., kapper, Dorps straat 21, van Medemblik. N. Langedijk, N.H., adj. directrice, Verspijckweg 5, van Rheden. W. van den Broek (geh. m. F. G. W. van Gronert), N.H., zonder, Lou- delsweg 17, van Beemster. D. G W. Kort, geen, zonder, Notweg 23. van den Helder. W. Kooijman. geen, dienstbode, Dorpsstraat 85, van den Helder. M. van den Berge, N.H., korp. machin. K. M.,_ Tuin- dorpweg 14, van den Helder. Th. J van Beers, R.K, pastoor, Dorps straat 20, van Bergenschenhoek C. S. van Beers, R.K., zonder, Dorpsstraat 20, van Bergenschen hoek. M. C. C. J. Weijnen, R.K., dienstbode, Dorpstraat 20, van Bergenschenhoek. T. Bus, geen, geleidster, Verspijckweg 5, van Oostvoorne. P. Eijbinck, Hazea, dienstbode, Rondelaan 5, van Amers foort. G. Kouwenaar, geen, zon der, Merwijklaan 7, van Amster dam. C. J. Min, R.K., korp. mont. K. M., Oosterweg 28, van den Hel der. A. K. Crefeld, geen, ver pleegster, K. de Grootelaan 46, van Katwijk. P. B. Rosemöller, R.K., zonder, Eeuwigelaan 14, van Amers foort. H. de Vries, N.H., bakkers knecht, Stationsstraat 2, van Alk maar. F. Oosten (geh. met W. de Vet), geen, zonder, Jn. Jacoblaan 13, van Delfzijl. M. Liefting (geh. met G. A. Klemkerk), R.K., zonder, Wil- helminalaan 21a, van Alkmaar. A. Mors, geen, zonder, Stationsstraat 5a, van Alkmaar. P. J. Bremer, geen, zonder, Bergerweg 173, van Amster dam. H. M. van Heivoort, R.K., zonder, Dorpsstraat 29, van Amster dam. A. Storm, G.K., schrijver R. W„ Dr. v. Peltlaan 9, van Den Helder. G. Nieuwenburg, R.K., stoffeerder, Prinsesselaan 6, van Den Helder. J. Blind, N.H., bureel beambte R. W„ Prinsesselaan 6, van Den Helder. J. van der Wijk, geen, bureelbeambte R. W., Prinsesselaan 6, van Den Helder. W. E. Koeken bier, R.K., los-werkman, Doorntjes 33, van Velsen. J. Borst (wed. van KI. de Geus), N.H., zonder, Dorps straat 63, van Heiloo. A. J. San ders, R.K., zonder, Dorpsstraat 14, van Aalsmeer. A. C. J. van der Wiel, R.K., grondwerker, Oosterweg 20, van Maarssen. M. Boerma (gesch. van R. M. de Haan), geen, zonder, Wiertdijkje 14, van Amster dam. B. S. Sprokholt (geh. met H. J. Bieshaar), R.K., zonder, Lou- delsweg 101, van Zaandam. J. W. Jacobs, R.K., zonder, Dorpsstraat 90, van Den Helder. M. J. Baltus, R.K., zonder, K. de Grootelaan 52, van Haarlem. N. G. Donker, N.H., huishoudster, Elzenlaan 2, van Eg- mond aan Zee. W. W. Evers, R.K., chauffeur, Verl. Geestweg 33, van Wieringermeer. C. Beets, R.K., chauffeur-monteur, Prinsesselaan 24, van Schoorl. M. C. Weijers, R.K., dienstbode, Dorpsstraat 80, van Egmond-Binnen. M. Koopman (geh. met P. Bakker), R.K., zonder, Notweg 14, van Heiloo. Lovink en J. Dokter, werden her kozen. In de vacature K. P. Zuurbier (niet herkiesbaar) werd tot lid der financiëele commissie gekozen de heer G. Bossen te Alkmaar. De begrooting voor 1941 werd na uitvoerige bespreking goedge keurd in ontvangsten en uitgaven sluitende op 209.000. Na rondvraag, waarin nog en kele bijzonderheden werden be sproken, sloot de voorzitter de ver gadering, dank brengende aan de aanwezigen voor de aangename en zakelijke besprekingen. CASTRICUM. De B.B.B.-Bonte-avond. - In. de groote zaal van Borst heeft de B.B.B. met groot succes haar jaar- lij kschen bonteavond gegeven. De zaal was overvol. Een dameskoortje zong het entréelied. Een tooneelstukje daar na gegeven, viel zeer in den smaak. Verder kwamen vóór de pauze nog de accordeonisten Schermer, Stuif bergen en Huiberts, alsmede de van ouds bekende B.B.B.-medewerkers Zijlstra en Kesseln ten tooneele, terwijl voorts nog een tooneelstukje werd gegeven door de heeren Ronk en Buter. Na de pauze bracht het program ma in bonte afwisseling gym nastiekoefeningen, zang en tooneel. De voorzitter sprak aan het slot een woord van dank aan de mede werkenden en wekte op het steunen van de actie voor het werven van leden. De KERN van alle goede reclame COURANTENRECLAME. Zeg professor, aan de deur is een arme man met een houten been. Een houten been zeg je? Zeg maar dat ik er geen noodig heb. 1 GESUHKK V MN DOOR TEEKENINGHN VAN ALEXANDER RAYMOND Geboren; HANNEKE, dochter van H. G. VAN MAA en P. A. KAPTE Alkmaar, Rembrandtstn 29 November 1940. Eenige kennisgev ALKMAAR. GEBOREN: Hendricus Johannes B. Geels en A. Hendrik, z. van Pe Vries en G. Sagter. N v. Nicolaas Th. Pater en kei. Elisabeth en Gerri van Gerrit Waal en C. Slo ONDERTROUWD: Jacot Maartje Lindeboom. GETROUWD: Cornelis d Margaretha Ursem. Jc Moei en Johanna Jong. A. van den Doel en Aaltj Dirk M. Karssen en 1 Schuit. Petrus J. Mooij i Stavenuiter. OVERLEDEN: Dirk Bc huwd met G. Kaleveld, 78 BERGEN. (21 t/m 2", Geboren: Afra Johanr Johannes Snel en Afra Mees, z. van Cornelis Sc Neeltje Ravenhorst. Aga d. van Johannes Rose en Kaandorp. Maria Euferr Jacobus Theodorus van dei Eufemia Eduarda Agatha kum. Jeannette, d. van j Johannes ter Berg en Nieuwland. Ondertrou wd: Hen hannes Petrus Stijnis en der Goes. Overleden: Hendrik wedr. van Johanna Jalink, (overleden te Sint Maarter DE ALKMAARSCHE C' is het EENIGE DAGBLAI EIGEN STADSKARA1 Dat is de GROOTSTE I voor den adverteerder! DE KAASMARKT ALKMAAR, 29 Nov. 1940 en prijzen waren heden ah stapels Kleine fabriekskaai en 2 stapels Kleine Bc 34.50. Totaal 32000 kg. j rijksmerk. Handel vlug. NOORDSCHARWOUDE, (Noordermarktbond). 25200 de kool 3.25; 18600 kg i 3.25; 24300 kg D. witte 1 3.10; 2800 kg Succes witte 1800 kg Groene kool 3.25; Peen 3; 1600 kg Andijvie BROEK OP LANGENDIJK (Lang. Groen ten veiling). Roode kool 3.25; 44000 kool 3.25; 4800 kg D, witte 16100 kg Savoye kool 3.25 Uien: grove uien, drielinge 4; 17600 kg Peen 3; 3 Bloemkool 9.50, 2e s. 4.9 Vroege witte kool 2.50; 3 Succeswitte kool 3; 16801 dijvie 2; 200 kg Rammen HOORN, 28 Dec. 1940. Op markt waren 4 stapels wegc kg Boerenkaas aangevoei 35.25 en de handel vlug. SCHAGEN, 28 Nov. '40. V 150 Paarden 3001000; 17 225350; 30 Geldekoeie 150325; 20 Kalfkoeien 16 Vaarzen 200325; 3 G ren 100—130; 163 Ove 2836; 10 Bokken en Geil 55; 7 Varkens (mag.) 38 gen 1522; 23 Konijnen Kippen 1—2. Voor de levering: 7 Vet koeien en 16 Nuchtere kalv Veulenmarkt: Aangevoe stuks 225—350. 1(4-jarige 300—575; 2(4-jarige paard 625; Rijtuigpaarden 6 Werkpaarden "600—1000; paarden 250—750; Hitten 600. Handel graag. WARMENHUIZEN, 28 N 21700 kg Roode kool 3.25- Gele kool 3.25; 6600 kg W 3; 3800 kg D. witte kool kg Peen 3. LEEUWARDEN, 29 Nov. markt: 736 Melk- en K 180—385; 224 Pinken 348 Graskalveren 65185 ters 100200; Magere varl 120, loopers 2245; 20 biggen 1220; verders: 14 105 Vette koeien, 312 Nuch veren, 67 Schapen (vette ei en Lammeren, 42 Bokken, den. Totaal aanvoer 2176 sti Zuivel: Geen aanvoer. Eierhandel: 4000 kg K prijs 58 cent per stuk e Eendeneieren, prijs niet gen Pluimvee: Slachthanen C Sachtkippen 0.901.75, J nen 12; Konijnen (per 80 cent.„ Vereen, van Zuivelmaatsc! Edammerkaas: 20 plus 44 67.50; Goudsche: 20 plus p'us 67.50 en Broodkaa 67.50, alles per 100 kg.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2