u DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. -§ a z z z z Is* 8 II or O o a. 5. •o z Grieksche aanvallen afgeslagen. Vijandelijkheden tusschen Thailand en Fransch Indo-China. De branden van Southampton duren voort. Wilhelmshaveri niet gebombardeerd. VERDUiSTERINGS- TIJDEN van 17.28 tot 9.31. op 12,34 onder 22.29 o 0 M 1 H a H H M &o rt> fD fl> w o) 5 2 8* 98 fD f& O <t> £0 cr S? a I p, 3 *s W M o a* 3 £D C+- P O - 3 «-I B5 iS C-4. 3 Q P. P fD P £3 cn O "O 2L o 3 "O 00 C 3 7? o N 3 3< <D m tn o 3. 3 2- Oj M K g O» 3. c V J S g CO s. a> 3 3 p O 3 g 9> ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. f PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0-25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 142e Jaargang, No. 286. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Dinsdag 3 December 1940 Italiaansche bombardementen in Egypte. Het Italiaansche weermachts- bericht. Ergens in Italië, 2 Dec. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 178 maakt het Italiaansche hoofdkwar tier het volgende bekend: Aan het Grieksche front zijn de hevige aanvallen van den yijand afgeslagen. De vijand die door on?e tegenaanvallen tot zijn pun ten van uitgang werd teruggedre ven, heeft zware verliezen geleden, met name aan den rechtervleugel van het negende leger waar een aanval, die werd ingeleid door zware artillerie, door een geheel legercorps werd ondernomen. Aan het front van het elfde leger heb ben zich bijzonder" onderscheiden twee bataljons van de divisie Pus- teria en van de divisie Ferrara. Aan het hoofd van het 47ste regi ment infanterie is kolonel Trizio roemvol gesneuveld. Detachemen ten cavalerie, die door onze alpen jagers verrast werden, zijn in de pan gehakt. Vijandelijke vliegtuigen hebben bommen laten vallen op de verla ten gebieden der Dodecanesus. De aanvallen bleven zonder eenige uitwerking. In Oost-Afrika hebben onze ja gers een vliegtuig van het type Wellesley op het vliegveld van Ghedaref in brand geschoten. Vij andelijke vliegtuigen bombardeer den Cassal, waarbij twee perso nen werden gedood en vier ge wond. Een vijandelijke machine is door het luchtdoelgeschut neerge haald. Andere vijandelijke lucht aanvallen hebben plaats gehad op Burao, waar twee vrouwen gewond geraakten, alsmede op Assab en Metemma, waar drie personen den dood vonden en 17 gewond wer den. Russische commentaar. Rome, 3 Dec. (Stefani). De bla den publiceeren met voldoening een objectief oordeel van het Rus sische dagblad Krashaja Svedsa (Roode Ster) in een artikel over het conflict tusschen Italië en Griekenland. In dit artikel wordt geconstateerd, dat na de heldhaf tige verdediging van Koritza door de Italianen, de toestand bezig is zich te stabiliseeren. Het blad wijst op de groote mogelijkheden voor het Italiaansche leger ten aanzien van het komende tegenoffensief, vooral ook dank zij de beheer- sching van de straat van Otranto, waardoor de toevoer van levens middelen en versterkingen voor het expeditieleger verzekerd is en dank zij de Italiaansche heer schappij ip de lucht. Dit getuigenis bewijst hoe de waarheid over de krijgsverrichtingen aan het Grieksch-Albaneesche front zich begint te verspreiden, ondanks de EngelschGrieksche leugencam pagne. De Italiaansche bombar dementen. Ergens in Italië, 2 Dec. (Stefani). Officieel wordt de lijst gepubli ceerd van de beschadigingen, die zijn aangericht door de bombarde menten, welke ten uitvoer zijn ge legd door Italiaansche vliegtuigen in Egypte. Op 13 November werd in Alex- andrië de pantserkruiser Lotraine gedeeltelijk vernield, twee schepen vlogen in brand, douane-opslag plaatsen werden vernield. Op 14 November werden op het vliegveld van Aboekir twee han gars vernield en het radiostation. Op 15 November werden in Alex- andrië de- opslagplaatsen van Ke- dive Mesri gedeeltelijk vernield. Op 17 November werd de torpedo- bootjager Hasty gedeeltelijk ver nield. Op 18 November vielen in Alexandrië 200 dooden onder de arbeiders en soldaten, die in de militaire haven werkten. Gevechten aan het Rudolf - meer. Addis Abeba, 2 Dec. (Stefani). Omtrent den strijd welke zich in het gebied ten N.W. van het Ru- dolfmeer heeft, afgespeeld en waarvan melding is gemaakt in het Italiaansche weermachtsbericht van gisteren, worden de vólgende bijzonderheden vernomen. In den ochtend van 27 November deed een Engelsche colonne tusschen Yereg en Namaraput een aanval op een Italiaansche patrouille. Weldra kregen de Italianen versterkingen, die tot den strijd overgingen. Het gevecht duurde zes uren en ein digde met een nederlaag der En gelsche colonne. Tezelfdertijd 'werd een andere Britsche colonne door formaties Dubat op de vlucht ge dreven. De Engelschen lieten 73 dooden op het slagveld achter, on der wie een officier. Een gewonde Engelsche officier werd gevangen genomen. Drie vrachtauto's met wapenen en munitie alsmede an dere wapenen werden buitge maakt. Wederzijdsche luchtaanvallen. Tokio, 2 Dec. (D.N.B.) De minister president van Thailand heeft, naar Domei meldt, een radiorede gehou den, waarin hij verklaarde, dat vlieg tuigen uit Fransch Indo-China Don derdag over Thailandsch gebied ge vlogen en met machinegeweren ge schoten hebben, waarbij verschei dene personen zijn gewond. Daarop heeft het Thailandsche luchtwaper de opdracht der vergelding gekregen. Nog denzelfden avond, hebben Thai landsche vliegtuigen in het gebied van Laos bomaanvallen ondernomen en groote schade aan militaire in stallaties en benzirje-opslagplaatsen berokkend. Er worden toebereidse len gemaakt voor uitgebreide bom bardementen op de gebeiden van Daos en Cambodsja. Uit Vichy wordt hierover nog ge meld, dat Thailandsche vliegtuigen op 28 November tusschen 16 en 18 uur de Indo-Chineesche grensplaat sen Taket en Savanaket gebombar deerd hebben. Verscheidene perso nen werden gedood en gewond. Het Fransche bericht spreekt van een Thailandschen aanslag en spreekt de Thailandsche bewering tegen, dat Franche vliegtuigen over de grens gevlogen waren. Het gouvernement- generaal van Fransch Indo-China treft de noodige maatregelen, zoo wordt gezegd, om voortaan elke be tooging van dezen aard te verhin deren. Gevecht tusschen Indo- Chineesche en Thailand sche vliegtuigen. Sjanghai, 2 Dec. (D.N.B.) Nadat de Indo-Chineesche grenstsad Thakhek herhaaldelijk door Thailandsche vliegtuigen gebombardeerd en de Thailandsche grensstad Lakhon door Indo-Chineesche artillerie beschoten was, zijn Zaterdag boven het grens gebied Indo-Chineesche en Thailand sche luchtstrijdkrachten in gevecht geraakt. Volgens een bericht uit Hanoi ontwikkelde zich een verbit terde strijd, waarvan het .resultaat nog niet bekend is. De Thailandsche bomaan vallen. Genève, 2 Dec. (D.N.B.) Uit Vichj wordt gemeld: Nadat eerst heden ochtend een Fransch bericht mei ding maakte van bomaanvallen van Thailandsche vliegers op Fransch- Indo-Chineesche grensplaatsjes op 28 November, is thans in Vichy een bericht ontvangen over een nieuw incident. Volgens dit bericht is een Fransche kanonneerboot,, die op de Miklong kruiste, door Thailandsche troepen genomen. Er zouden bij dit incident dooden gevallen zijn. Een officieel Fransch bericht hierover is nog niet ontvangen. In goed inge lichte kringen gelooft men, dat de tegeering als gevolg van de inciden ten der laatste dagen in Bangkok zal protesteeren. Nadere bijzonderheden. Hanoi, 2 Dec. (Domei). Thailand sche legervliegtuigen hebben Zater dagnacht een aanval gedaan op Taket, een sleutelpunt aan de grens in,de streek van Cambodja, waar zij ongeveer tien. bommen lieten valle... De aanvallers vlogen laag over de Het Duitsche weermachts bericht. Berlijn, 2 Dec. (D. N. B.) Het op perbevel der weermacht deelt mede: „In den 1 nacht van Zaterdag op Zondag hebben, zooals reeds gemeld is, sterKe afdeelingen gevechts vliegers in opeenvolgende golven de havenstad Southampton met bom men van het zwaarste kaliber aan gevallen. Er konden ruim 60 groote en talrijke kleine branden waarge nomen worden, die in den loop van den nacht tot een groote vlammenzee aaneengroeiden. Een groote elec- trische centrale werd getroffen. Aan de Testkade en in andere haven wijken stonden uitgestrekte opslag plaatsen in vlammen. In denzelfden nacht en overdag hebben zware en lichte gevechts vliegtuigen boven Londen gevlogen en daar bommen geworpen. Voor het overige bleef de bedrijvigheid van de luchtmacht overdag beperkt tot verkenning en aanvallen van jagers, welke leidden tot verschei dene met succes bekroonde lucht gevechten. In den nacht van 1 op 2 December werden de aanvallen op Southampton en andere steden voortgezet, terwijl ook in dezen nacht geen Britsche vliegtuigen in actie kwamen. Eerst in de ochtendschemering wierpen eenige van de Noordzee komende vliegtuigen bommen op woonwijken van een stad in het kustgebied, waardoor verscheidene burgers ge wond werden. Jachtvliegers hebben gistereri boven Zuid-Engeland 11 vijandelijke vliegtuigen neergescho ten. Twee Duitsche toestellen gingen verloren Berlijn, 2 Dec. (D. N. B.) Duitsche verkenningsvliegtuigen hebben, naar het D, N .B. verneemt, reeds heden ochtend bij helder zicht boven het Kanaal kunnen waarnemen, dat dikke gele rookwolken opstegen boven de aangevallen havenstad Southampton. De rookwolken konden zelfs uit Cherbourg gezien worden.. Deze steeds weer door vlammen- bundels doorschoten rookwolken, bewijzen, dat de branden nog voort duren en de gevolgen van het bom-1 bardement uiterst langdurig moeten zijn. Aangezien Southampton o.a. ook een belangrijke invoerhaven voor petroleum is, kan men uit de soort branden ën rookontwikkeling af leiden, dat niet in de laatste plaats belangrijke tankinstallaties en olie opslagplaatsen getroffen zijn. Hoe gevoelig de schade is, die hiermede de Engelsche huishouding is toege bracht, kan men begrijpen uit het feit. dat in 1937 via Southampton on geveer een millioen ton petroleum werd ingevoerd. De aanvallen voortgezet. Berlijn, 2 Dec. (D. N. B.) Volgens berichten, binnengekomen bij het opperbevel der weermacht, hebben Duitsche gevechtsformaties in den stad. Zij richtten hun aanval op ver schillende instellingen. Volgens een mededeeling van de autoriteiten van Fransch Indo-China zijn twee man gedood en twee an dere gewond door de neergeworpen bommen. Terwijl de toestand aan de grens tusschen Thailand en Indo-China ten zeerste verscherpt raakt, worden berichten ontvangen over scher mutselingen, die zich voordoen op verschillende punten langs de rivier Mekong. De beide legers hebben kor telings artillerievuur op elkander gericht. Met het oog op den gespannen toe stand in Fransch Indo-China hebben de autoriteiten kort geleden de grens naar Thailand gesloten. Fransche gezinnen verlaten het grensgebied. Sjanghai, 3 Dec. (D.N.B.) De auto riteiten van Fransch Indochina heb ben, naar hier gemeld wordt, be halve de sluiting van de grens tusschen Indochina en Thailand wegens het voortduren van de vij andelijkheden, ook het vertrek ge last van de Fransche gezinnen uit het grensgebied. Volgens in Hanoi ontvangen berichten hebben Thai landsche Vliegtuigen weer de Indo- chineesche grensstad Thakhek ge bombardeerd. V afgeloopen nacht de aanvallen op Southampton met dezelfde hevigheid voortgezet en de nog voortdurende branden stelselmatig uitgebreid. Ont ploffingen in de pakhuizen der havenwijken waren ver over het Kanaal tot in Noord-Frankrijk zicht baar. De zwakheid van den Brit- schen afweer verhoogde de tref zekerheid van de Duitsche vlieg tuigen. Honderden pioniers ruimen het puin op. Stockholm, 2 Dec. (D. N. B.) Na de hevige luchtaanvallen in den af geloopen nacht ligt een deel van Southampton in puin, zoo meldt een speciale verslaggever van Reuter. Hopderden arbeiders zijn vandaag op hun werk gekomen en hebben de fabrieken en werkplaatsen totaal vernield aangetroffen. Enkele straten zijn volstrekt onbegaanbaar. Hon derden pioniers met stalen helmen zijn in het centrum der stad in dienst gesteld öm het puin weg te ruimen. Hernieuwde aanvallen op Engeland. Berlijn, 3 Dec. (D. N. B.) Sinds de eerste avonduren van 2 December bevonden zich, naar het D. N. B. verneemt, sterke formaties van het Duitsche luchtwapen boven het Kanaal. Haat weg voerde ditmaal weer naar de belangrijke militaire doelen van de reeds zwaar geteis terde havenstad Bristol, om ook daar haar werk der vernietiging van de industrie- en havencomplexen te vol- toonen en tevens, zooals in Coventry en Southampton geschied is, waren Duitsche vliegers onderweg om, zoo als bijna eiken nacht, de toevoer wegen der Britsche overzeesche scheepvaart met mijnen af te sluiten» Zoo zijn de bemanningen der Duit sche luchtmacht eiken nacht weer bezig, den Britschen toevoer op zijn gevoeligste plekken te treffen, ter wijl de Royal Air Force zich des nachts nog nauwelijks naar buiten waagt, weerhouden door de ongun stige weersgesteldheid en het krach tige Duitsche luchtdoelgeschut. Geen Britsche vliegtuigen boven Wilhelmshaven. Berlijn, 3 Dec. (D. N. B.) Londen heeft op 2 December officieel door Reuter laten melden, dat Britsche vliegtuigen in den nacht van Zondag op Maandag met succes Wilhelms haven gebombardeerd en branden en ontploffingen veroorzaakt hebben. Hiertegenover wordt van Duitsche zijde geconstateerd, dat dien nacht geen enkel Britsch vliegtuig boven Wilhelmshaven of in de omgeving dezer stad geweest is. Dientengevolge is er ook geen enkele Britsche bom op de marinewerf aldaar, op fabrieks gebouwen of stadsdeelen gevallen. Wel hebben de Engelschen gebruik makende van de ochtendschemering, Maandagmorgen vroeg de 50 kilome ter meer noordoostwaarts gelegen stad Cuxhaven, tot doel genomen en aldaar eenige bommen uitgeworpen. Uit deze feiten blijkt, dat het den Engelshen niet gelukt is om het door hen gestelde doel, t.w. Wilhelms haven te "vinden, om niet te spreken van bombardeeren. Daarom moet het bombardement op de volkomen onbe- tcekenende stad Cuxhaven beschouwd worden als het resultaat der mis lukte oriënteering door de R. A. F. Deze omstandigheid, zoo -wordt van Duitsche zijde verklaard, toont dui delijk het onderscheid aan tusschen hetgeen de Engelschen willen en wat zij kunnen. Zoo kan dus thans niemand meer zich erover verbazen, dat de beweringen der Engelschen over bombardementen op militaire doelen in Duitschland zich in werkè- Jijkheid nog steeds ontpopt hebben als lukrake bombardementen op groote steden, in zoover de Britten deze althans gevonden hebben. DE ONTSPANNING OP DEN BALKAN. Sofia, 2 Dec. (Stefani) Bulgaar- sche politieke kringen wijzen er op, dat de toestand op het Balkanschier eiland op het oogenblik zoo is, dat de ontspanning, die sinds eenige da gen in ontwikkeling is in dit gebied van Europa, voorbestemd is om ver diept en verstevigd to worden ten voordeele van de landen, die niet het voornemen hebben om in het con flict te worden meegesleept. Te Sofia heeft men den indruk, dat de recente pogingen van Enge land, die er toe strekten om de in terventie te verkrijgen van Turkije in den oorlog, volkomen zijn mis lukt. Vandaag bevestigen zelfs de Turksche bladen den vredeswil van het Turksche volk, dat niet bereid schijnt de gevaren en offers van een oorlog alleen voor de belangen van Londen onder oogen te zien. De bovengenoemde politieke kringen zien een ander tot tevredenheid stem mend symptoom in den Balkantoe stand in de houding van Zuid-Slavië, dat zijn politiek geleidelijk leidt in de richting van de spilmogend- heden, welker diplomatieke en mili taire actie de grondslagen van een nieuw Europa legt. AUSTRALISCHE GOUVERNEUR- GENERAAL BLIJFT NOG EEN JAAR IN FUNCTIE. Stockholm, 2 Dee. (D.N.B.) Reuter meldt, dat op voorstel der regeering van het Australische Commonwealth de Engelsche koning toestemming heeft gegeven, dat lord Gowrie zijn functie van gouverneur-generaal van Australië nog een jaar te reke nen van Januari 1941 af, zal uitoefe nen, DE BURGERLIJKE ONGEHOOR ZAAMHEID IN BRITSCH-INDIE. Londen, 2 Dec. (Europa Press) In de eerste twee weken van de burger lijke ongehoorzaamheidscampagne' van den leider der congrespartij, Gandhi, zijn honderd leden van deze partij gearresteerd, naar officieel te Bombay bekend gemaakt wordt. Deze arrestaties geschiedden op grond van de wet ter verdediging van de veiligheid van den staat. On der de gearresteerden bevinden zich vier voormalige provinciale pre miers, elf provinciale ministers, zeven voorzitters van provinciale wetgevende vergaderingen, mits gaders verscheiden leden der cen trale commissie van het al-Indische congres. De meeste gearresteerden zijn veroordeeld tot gevangenisstraf fen, die bij de vrouwen beginnen bij drie maanden en bij de mannen bij anderhalf jaar. DE ENGELSCHE SCHEEPSBOUW. Berlijn, 2 Dec. (A.N-.P.) De Duit sche pers haalt het oordeel aan van deskundige Amerikaansche kringen, volgens hetwelk door het Duitsche luchtoffensief ongeveer 50 procent van de capaciteit der Britsche wer ven verloren is gegaan. Het bouw programma der Engelsche regeering voor 1940 heeft 1 1/4 millioen ton be- loop-en. Het zal echter slechts voor een gering deel uitgevoerd kunnen worden zelfs wanneer nieuwe ver nielingen vermeden zouden kunnen worden. Daarbij komt, dat het oor spronkelijke bouwprogramma in de verste verte niet voldoende is om de verliezen als gevolg van^het Duitsche offensief in te halen. De Amerikaan sche deskundigen waarschuwen tegen overschatting van de prestaties op scheepsbouwgebied in de Britsche dominions. Dit geldt voor Canada en in nog grootere mate voor Austra lië. Zelfs de bouwcapaciteit van de Vereenigde Staten is over het al gemeen beperkt. Engeland, zoo wordt verklaard, kan op het gebied van den scheepsbouw van het bui tenland binnen afzienbaren tijd geen bijzonder groote hulp verwachten. NIEUWE AARDSCHOK IN BOEKAREST WAARGENOMEN. Boekarest, 2 Dec. (D.N.B.) Zon dagavond 19 uur 13 min. is in Boe karest opnieuw een aardschok waar genomen. Volgens inlichtingen van het seismologische instituut had de schok een kracht van tusschen drie en vier. Het epicentrum lag evenals dat van de groote aardbeving van 10 November in het Vrantsj gebergte. Geleerden zijn van meening, dat het een nabeving is geweest, zooals bij groote aardbevingen pleegt voor te komen, omdat de aardlagen eenigen tijd noodig hebben om volledig tot rust te komen. Bergstorting veroorzaakt. Boekarest, 2 Dec. (D.N.B.) De aardbeving van gisteren heeft op den weg KronstadtBuzau een bergstorting veroorzaakt, waarbij de aardmassa's de rivier de Buzau ver sperd hebben. De afgesneden water massa's overstroomden den weg en bereikten plaatselijk 'n hoogte van 1,2 meter. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 3 December: ENGELAN MOET VERSOBEREN. Stockholm, 2 Dec. (D.N.B.) In een rede te Manchester heeft de Engel sche minister van voedselvoorzie ning, lord Woolton, volgens Reuter bekend gemaakt, dat de Engelsche bevolking in de toekomst spaarza mer moet leven. Engeland moet thans zooveel mogelijk van de in het land zelf geproduceerde voort brengselen leven. Ontbrekende le vensmiddelen moeten ingevoerd worden. Hiervoor zijn evenwel Brit sche schepen noodig, die slechts met het grootste overleg beschikbaar gesteld kunnen worden. Hij kan' echter niet meer toelaten, dat met deze schepen dingen aangevoerd worden, die niet van essentieel be lang zijn voor de voortzetjatig van den oorlog. AANVALLEN OP ENGELSCHE CONVOOIEN. New-York, 3 Dec. (D.N.B.) De New-Yorksche avondbladen melden, dat een of twee Engelsche kon vooien in den Atlantischen oceaan zijn aangevallen, waarbij minstens tien schepen getroffen en wellicht tot zinken gebracht zijn. De New- York Journal American spreekt van „donderende slagen" voor de Engel sche scheepvaart. Uit alle berichten blijkt, dat gedurende 12 uren onaf gebroken noodseinen van aangeval len schepen zijn opgeyangen. Zoo heeft Ma<jkay Radio een S.O.S. op gevangen van het Britsche vracht schip „W. Hendrik", waarin mede gedeeld wordt, dat het vaartuig op ongeveer 240 mijl ten westen van Ierland in zinkende positie is. Men vermoedt hier, dat het schip tot een Engelsch konvooi behoorde, dat in den Atlantischen oceaan was aange vallen. DRIE BRITSCHE SCHEPEN GETORPEDEERD. New York, 2 Dec. (D.N.B.) Radio- Mackay heeft radioberichten opge vangen, waaruit blijkt, dat binnen 2)4 uur op 600 mijl van de Iersche Noordkust drie Britsche stoomsche pen getorpedeerd zijn. Het eerte is de 5448 ton metende Goodleigh, waarvan reeds melding is gemaakt. De naam van het tweede schip kon uit de morseteekens niet ontcijferd worden; het schijnt een schip te zijn, dat zijn eerste reis maakte. Het der de is het vrachtschip Lady Glanely, 5497 ton groot. ENGELSCHE VRACHTSCHEPEN GETORPEDEERD, New-York, 2 Dec. (D.N.B.) Mac- kay Radio heeft S.O.S.-seinen opge vangen van twee Britsche vracht schepen, die meldden op 600 mijl buiten de Noordkust van Ierland te zijn getorpedeerd. Uit de morsesei nen meent Mackay Radio te kunnen afleiden, dat het eene schip het Britsche vrachtschip Victoria is. De naam van het tweede vaartuig is nog onbekend. Volgens Mackay Radio zijn in de genoemde streek van den Atlantischen oceaan binnen vijf uur vijf Britsche vrachtschepen tot zin ken gebracht. AMERIKAANSCHE LEENING AAN TSJOENGKING GOED GEKEURD. Washington, 3 Dec. (D.N.B.) De leden der bankcommissie van den senaat en het huis van afgevaardig den hebben eenstemmig een Ame rikaansche leening aan de regeering van Tsjoengking ten bedrage van honderd millioen dollar goedge keurd. Minister Huil gaf voor de stemming een overzicht van de Amerikaansche hulpverleening aan Tsjang Kai Sjek. Minister Morgen- thau verstrekte bijzonderheden over de nieuwe leaning. -

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 1