STILLE NO. 9 STAD EN OMGEVING Fietsers en wandelaars, opgepast! AGENDA. TAX3 NOODIG? BEL OP 3331 GARAGE BOON Provinciale Staten vergaderden. LAATSTE BERICHTEN r CHARLES FLANDERS 59 JEVGDLECl AMSTERDAM BEURS EERSTE BLAD GEDENKT DE KINDEREN DER ARMEN. Wij weten op dit oogenblik niet óf en in hoeverre er van de gelden van de Winterhulp-inzameling reeds uitkeeringen aan behoeftigen zijn gedaan. Maar ook wanneer dit reeds ge schied mocht zijn, is het te begrij pen, dat er in menig gezin een dergelijke achterstand is, dat het aloude Sinterklaasfeest daaronder zal moeten lijden. Er zijn twee dingen, welke wij in de tegenwoordige tijdsomstan digheden niet mogen vergeten en wel allereest, dat de donkere, som bere dagen waarin wij thans leven, het allergrauwst en het aller-neer- drukkendst zijn voor de arme en vaak ondervoede gezinnen. En daarnaast, dat juist de kinde ren uit die gezinnen, dat zijn de minst weerkrachtigen, daarvan de dupe dreigen te worden. Laten wij daarom trachten dat kinderleven iets blijder en lichter te maken door althans op Sint- Nicolaasavond te toonen, dat de goede Sint hen, ondanks alles, niet heeft vergeten. Hoe somber de dag, hoe donker de avond mogen zijn, een enkel zonnestraaltje moge morgen doordringen tot het kleine verlangende hartje van zoo menig hoopvol jongetje of meisje, dat ook dit jaar vol verwachting naar een snoepje of een stukje speelgoed uitkijkt. Ieder kent in eigen omgeving ■wel een gezin waar hij den kinde ren eeh blijden avond kan be zorgen. Laten wij onze saamhoorigheid en de bereidheid gezamenlijk aller lasten te dragen, in het bijzonder op .den Sint-Nicolaasavond, niet vergeten. BINNENBRANDJE. In de Korte Landstraat no. 8 is hedenmorgen half twaalf een binnenbrandje, waarschijnlijk een schoorsteenbrand, uitgebroken. Men slaagde er betrekkelijk vlug in het vuur te blusschen. HOOFD DER SCHOOL BENOEMD. Tot hoofd der openbare school te Nieuwveen (Z.-H.) is benoemd de heer L. W. de Bree, onderwijzer aan de Tesselschadeschool alhier. BEEEDIGING IN NIEUWE RECHTELIJKE FUNCTIES. Voor de tweede kamer van het gerechtshof te Amsterdam, gepresi deerd door mr. Jorissen, is vandaag mrj H. M. Fruin, rechter te Alkmaar, benoemd tot president van de recht bank te Utrecht, in laatstgenoemde functie beëedigd. Voor hetzelfde college is beëedigd mr. H. B. de Brueys Tack, tot subst.- officier van justitie bij de rechtbank te Alkmaar, thans ambtenaar van het O. M. bij de kantongerechten in het arrondissement Alkmaar. KRINGCOMMISSARIS ROODE KRUIS. Jhr. mr. van Kinschot herbenoemd. Bij besluit van den waarnemend secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van sociale zaken van 2 December 1940 is met ingang van 1 Juni 1940 opnieuw voor den tijd van vijf jaren benoemd tot kringcommissaris van het Neder- landsche Roode Kruis in den kring Noordholiand-Noord de heer jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar. BESTELLERS BENOEMD. Benoemd zijn tot besteller in vasten dienst de tijdelijke bestellers bij de posterijen de heeren: J. Krijgsman té Heerhugowaard-Zuid, F. W. Duinmaijer te Heiloo, J. C. Boon te Koedijk, Tj. Druif te Nieu- we-Niedorp, W. Tromp te Stompeto- ren, L. Nicolaï te Ursem, J. Bakker te Hoogwoud en J. Breebaart te Winkel. DIERENBESCHERMING. Bij den inspecteur van Dierenbe scherming, den heer Verwer, Baan- straat alhier, is gister een klein smoushondje gebracht. Het diertje is wit en heeft bruine oortjes en pootjes. Het is een lief diertje, een teefje van rfc 5 maanden oud, dat blijkbaar het gezin, waarin het thuis behoort, is kwijtgeraakt. De eigenaar kan zich heden, zoo mogelijk vóór den avond, tot den betrokken inspecteur wenden. Alkmaar, Woensdag. In herinnering zij gebracht, dat heden, 4 December, de nieuwe eischen voor kop- lichten van rij wielen ingaan. De afschermmiddelen ge merkt I. L. B. voldoen aan de eischen. Anders een spleet 3 cm breed en 4 mm hoog in de bovenste helft en een luifeltje daarboven. Voetgangerslantaarns mogen alleen blauw licht vertoo- nen. Voor de winkels gaan de bepalingen 8 December in. BADHUIS „HET WITTE KRUIS". In het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden in de maand November 1940 de na volgende baden genomen: 169 kuipbaden, 225 douche le kl., 718 douche 2e kir en 821 douche 3e kl., totaal 1933. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht November 1940. In den loop der maand November werd op de spaarbankboekjes in gelegd 160.226,31 en terugbetaald 228.531,53. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans 3.426,760. Het aantal in den loop van Novem ber nieuw uitgegeven boekjes be draagt 82, benevens 398 voor kinde ren, die op de scholen met sparen zijn begonnen. Ingetrokken werden 48 boekjes. Ter vereenvoudiging van de administratie werden voorts 236 reke ningen van schoolspaarders, waarop sedert 1936 geen mutaties plaats vonden, naar een verzamelrekening overgeboekt. Het saldo op elk dezer 236 rekeningen bedroeg minder dan 1.Het aantal spaarrekeningen bedraagt thans 13902. Hiervan staan 9080 ten name van personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2966 van personen elders woonachtig en 1856 ten name van schoolspaarders. Onder de in November uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 6 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand November van 153 spaarbusjes le verde een bedrag van 1855,53 aan kleine besparingen op. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar, op alle Woens- en Zaterdagen van des v.m. 11 uur, tot des n.m. 1 uur, de volgende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd in het tijdvak van 21 November tot 1 December 1940: een dames-textielkaart, blauw kinderwantje, wollen kous, roode dames handschoen, ceintuur van een kinderjasje, drie oude Duitsche markbiljetten, blauw katoenen werkjas, gebreide grijze hand schoen, zakboekje, heerenhoed en sjaal, verm. zilveren schakelarm band, huissleutel, rijwielbelasting- merk in étui, alpinomuts, ceintuur, portemonnaie met inhoud, zwarte want, sjaal, linker heerenhand schoen, embleem met opschrift, re kenboekje met cahier, blauwe da meshandschoen, gladde gouden ring. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende personen, de volgende voorwerpen, als gevonden gedepo neerd in- hetzelfde tijdvak: een ketting, J. Hogendijk, St. Ja- cobstraat 36a; regenkapje, H. Cijsouw, Bergerweg 85; paar hand schoenen, A. Bos, Schermerdijk D 30; kosteloos rijwielbelasting- merk, H. Peereboom, St. Jacob- straat 26a; rijwielbelastingmerk in étui, W. de Boer, Toussaintstraat 18; portemonnaie met inh., Post kantoor; damesringetje, idem; autoped, A. de Boer, Nieuwpoorts- laan 28; portemonnaie inh. eenig Duitsch en Hollandsch geld; S. Aukes, Snaarmanslaan 90; bood- schappentasch inh. 2 pond suiker, Brugman, Laat 125; h'ondenriem, G. Hoebe, Geest 11; armband van een polshorloge, C. Rol, 2e Tuindw. str. 8; kruis 30 km. afstandsmarsch, J de Hart, Bisschop Bottemannestr. 42; rijwielbelastingmerk in étui, F. van Well, Frans Halsstraat 16; rood met grijs handschoentje, G. Kager, Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Zijn beste vriend (sens.); hoofd rollen Harry Piel en de politiehond Greif. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Meisjes in uniform (rom.-dram.); hoofdrollen Dorothea Wieck en Hertha Thiele; Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer De dans des doods (circusfilm) hoofdrollen Hertha Feiler, Hans Söhnker, Paul Hörbiger en Hans Olden. Toegang boven 18 jaar. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd' nummer Robert Koch (dram. weten schappelijk); hoofdrollen Emil Jan- nings en Werner Krauss. Toegang boven 14 jaar. Hoeverwe'g 9; plakzegel a 0.25, P. Haieschildt, Kennemerstraatweg 11; zakje van „V. D." met inh., S. Kaptein, 2e Landdwarsstraat 25; portemonnaie met inh., M. v. Won deren, Heilooërdijk 2; sleuteltje, verm. v. e. rijwielslot, A. v. d. Vlucht, Wognumsche Buurt 12; paar grijze jongenswanten, A. Bol, Nieuwlandersingel 66; gebloemde sjaal, G. de Vries, v. d. Woudestr. 39blauw kinderwantje, Tr. de Groot, Hofstraat 16; 5 vleeschbon- nen, M. Kouwen, Eikelenbergst. 58; grijze ceintuur, A. Voske, Schou tenstraat 4; sleutel van rijwielslot, J. Heiligers, Nic. Beetskade 33; blauw kinderhoedje, N. Führman, Achterdam 31; heeren armbandhor loge, M. Hovenier, Korte Nieuwe- sloot 11; pakj'e Blue Band, J. Bruin, Nic. Beetskade 25; rood regenkapje, IJ. Breeuwsma, Geestersingel 21; gebr. gekleurde kinderwant, K. Wit, Troelstrakade 20; damesceintuur met gesp, J. de Grand, Uitenbosch- straat 76; bruine motorhandschoen, N. Kieft, Compagniestraat 2; por temonnaie met inh., Postkantoor; dameshoed, A. P. Ursma, P. C. Hooftstraat 11; dames portemonnaie met inh., F. Koopman, Geestersin gel 48; bruin glacé heerenhand schoen, P. Bos, Drebbelstraat 20; paar motorhandschoenen, G. Ak kerman, Wildemanshofje, Oude gracht 77; stuk rubber, Absil, Sta tionsweg 35; rijwielbelastingmerk in étui, S. Parma, Langestraat 83; gedeelte van een gehaktmolen, C. de Munk, Oudorperdijkje 43; rozen krans, wed. Maas, Stuartstraat 25; licht blauwe kindersjaal, P. Bos, Lyceumstraat 75. Indien men wederom in het be zit is van een verloren voorwerp, dient men hiervan ten spoedigste kennis te geven aan het bureau van politie te Alkmaar. AFZET VAN TUINBOUW PRODUCTEN. De winsten van groot- en kleinhandelaren. De regeling voor den afzet van tuinbouwproducten is thans uitge breid tot de verdere distributie. Ook de groot- en kleinhandelaren zijn nu aan een maximumprijs ge bonden, zoodat aan den wensch van de tuinbouwers is voldaan. De maximumwinst van den groothandelaar zal niet hooger mogen zijn dan 12 pet. van de som, welke wordt verkregen door sa menvoeging van den veilingprijs met de werkelijke verpakkings- en vrachtkosten, terwijl als minimum winst is toegestaan 1 per 196 kg of 0.50 per 100 stuks, wanneer deze 12 pet. niet aan deze laatst genoemde bedragen zouden toe komen. Voor den kleinhandelaar is de winstmarge gesteld op maximum 30. pet. van hetgeen hij aan den groothandelaar moet betalen, of van de som van den veilingsprijs plus de werkelijke verpakkings- en vrachtkosten, met een minimum van 2 per 100 kg of 1 per 100 stuks. Deze regeling zal voor de Lan- gendijker tuinbouwproducten on getwijfeld weinig critiek uitlokken. Voor meer aan bederf onderhevige goederen staan de zaken misschien iets anders. VERVOLGCURSUSSEN VOOR TUINBOUWERS. Naar wij vernemen, is er groote kans, dat de vervolgcursussen voor jonge tuinbouwers, die reeds in het bezit zijn van een of ander diploma, zullen kunnen doorgaan. Deze ver- volgcurusssen zullen worden gege ven door ir. Rietsema, rijkstuin- bouwconsulent, en zullen ongeveer één jaar duren. Op deze cursussen zullen de jonge tuinbouwers ver trouwd worden gemaakt met het leiden van een tuinbouwbedrijf. Hiervoor zal ongetwijfeld belang stelling bestaan. NIEUWLANDERSINGEL 74. Baron Röell herdacht. Gistermorgen kwamen de Provin ciale Staten van Noordholland onder leiding van den waarnemend com missaris, mr. J. B. Bomans, bijeen. Aanwezig waren o.a. de oud-griffier der Staten, mr. S. H. Vening Meinesz en vele hooge ambtenaren en hoof den der provinciale bedrijven. Na de opening der vergadering werden mevrouw Röell en eenige andere fa milieleden van den ontslapen com missaris binnengeleid. Mr. Bomans hield een herden kingsrede. Hij zeide o.a.: Nu het on herstelbare geschied is aan hem, ge lijk het ons allen geschieden zal, is het de eenige troost, die wij U, me vrouw Röell, kunnen geven, dat de Almachtige hem een zachten dood heeft gegeven, na een lang, nuttig en schitterend leven. Spr. releveerde baron Röells noesten arbeid, zijn plichtsbetrachting, zijn groote liefde voor Noordholland en zijn trouw aan Nederland. Wij hebben den commissaris in het begin van dit jaar hartelijk gehul digd, toen hij 25 jaar commissaris was in dit gewest. Nog geen 25 weken was hij daarna commissaris der provincie, maar deze laatste 25 weken hebben de kroon gezet op de 25 jaren. Het machtige werk is heldhaftig en glorierijk volbracht. Op 16 Januari is zijn marmeren borstbeeld in dit gebouw onthuld. Wij hebben echter geen marmer noodig om ons zijn fiere, krachtige persoonlijkheid steeds voor oogen te stellen. Zijn beeld leeft in ons hart en zal ons tot voorbeeld strekken in onze daden. Als oudste lid in jaren sprak hier na de heer E. L u d e n, die namens de Provinciale Staten en namens de provincie het buitengewoon groote verlies memoreerde, dat de geheele provincie door het heengaan van baron Röell heeft geleden. Spr. her innerde aan de woorden, welke de commissaris in de vergadering van '18 Juni gesproken heeft en waarin hij een beroep deed op aller mede werking onder de wereldschokkende gebeurtenissen, waaronder wij toen verkeerden. Hij herdacht de geval lenen in den strijd met de woorden van den psalmist: „Leer ons onze dagen tellen; opdat wij een wijs hart bekomen". Niemand kon bevroeden, aldus spr., dat zoo kort daarna deze woorden van den psalmist op hem betrekking zouden hebben. Tot het laatste oogenblik van zijn welbesteed leven heeft hij gearbeid voor het welzijn van het algemeen en voor het heil van de provincie. Zijn gemis zal vooral onder de moeilijke om standigheden, waaronder land en volk verkeeren, dagelijks worden er varen. Hij, die deze taak waarneemt, die hem zal opvolgen, draagt een zwaren last. Tenslotte zeide spr., dat het hem een diepgevoelde behoefte was, hulde aan den overledene te brengen en tevens innige 'deel neming te betuigen aan hen, die hij achterliet. Wij zullen, met hen, zijn gedachtenis in hooge eere houden. BROEK OP LANGENDIJK. Bestuursvergadering Langen- dijker Groenten Centrale. Dinsdagmiddag vergaderde het bestuur van de veilingsvereeniging Langendijker Groenten Centrale on der leiding van den heer S. de Boei Kz., aangezien de voorzitter van het marktbestuur, burgemeester Schel haas, wegens ziekte verhinderd was. In zijn openingsrede 'heeft de voor zitter het overlijden herdacht van den heer Jb. Kramer Sr. uit Zuid- scharwoude. Spr. schetste den over ledene als een man, die steeds op de bres heeft gestaan voor het algemeen belang. Voor het vele, dat de over ledene voor de vereeniging gedaan heeft, bracht de voorzitter hem har telijk dank. Deze woorden werden staande door de aanwezigen aangehoord. Nadat de notulen van de vorige vergadering waren vastgesteld, bracht de voorzitter de overname van de veiling ter sprake. In het besluit van den laad van Broek op Langendijk is vastgelegd, dat de opstallen overge dragen worden tegen een bedrag van 10.000. Het water zal in erfpacht gegeven worden tegen een j aarlij k- sche canon van 1. Hierdoor 'heeft men verkregen, wat de pioniers zich voor oogen hebben gesteld: het in eigen bezit hebben van de veiling. Spr. herinnerde aan het werk dezer pioniers, waarvan hij in het bijzon der de thans reeds overleden heeren Gootjes en C. Kloosterboer herdacht Aan het gemeentebestuur betuigde spr. hartelijk dank voor de geduren de de afgeloopen 25 jaren ondervon den medewerking en voor de over dracht op deze zeer aannemelijke voorwaarden. Ged. Staten hebben inmiddels het raadsbesluit van Broek op Langendijk goedgekeurd. Het bestuur is niet gerechtigd, een dergelijke overeenkomst aan te gaan, zoodat het noodig zal zijn, een bui tengewone algemeene vergadering bjjeen te roepen. Het dag. bestuur Wilde deze vergadering houden op Dinsdag 17 December 's morgens te elf uur. Besloten werd haar te hou den te Broek op Langendijk, in het café de Boer. Voorstellen voor deze buitengewone vergadering waren er niet. De heer C. Madderom stelde de vraag, of er soms iets aan kon worden ge daan, dat verschil werd gemaakt tusschen de prijzen voor de kleinere en de grootere kool. Nu gaat alles tegen dezelfde prijzen weg, terwijl anders soms aanzienlijke verschillen konden worden geconstateerd. De voorzitter heeft hierop geant woord, dat de Vierbond en de Prov. Commissie hierover ook reeds heb ben gesproken. Men heeft er bij de bevoegde instanties op aangedron gen, de kwaliteitsverschillen in de prijzen te doen uitkomen, bij het binnenlandsche gedeelte. Spr. merkte op, dat het ook niet goed is, dat op sommigeveilingen in Nederland maar vrij geveild werd zonder dat rekening werd gehouden met de maximumprijzen. De commissie voor de kostprijsberekening heeft de ver kregen prijzen ingestuurd. Men is daar niet veel van afgeweken, maar de opbrengst is wel iets hooger ge nomen, waardoor de prijs iets lager is geworden. De thans vastgestelde prijzen zullen wel geleidelijk ver hoogd worden, om over het geheele seizoen een goeden gemiddelden prijs te verkrijgen. De heer A. H o o g la n d te Sint- Pancras vond de prijzen op het oogenblik te laag. De menschen, die vroeg veilen, komen te kort. In verband met de moeilijkheden in de verstrekking van petroleum voor de verwarming van koolschu- ren adviseerde de voorzitter degenen, die met vaste brandstoffen kunnen stoken, zooveel mogelijk op deze verwarming aan te houden. Men doet ook goed, voor de' bescherming van de stapelproducten tegen de vorst, papier te koopen. Dat is niet duur en geeft goede resultaten. De kwalificeering van de kool werd door den heer Muller ter sprake gebracht. Hij voiid, dat er zooveel voor afwijkend ging. De voorzitter antwoordde, dat er op gelet wordt, dat goede kool ook als goede kool wordt- ge veild BERGEN. Vertrokken personen. A. Kruk (wed. v. J. Balder), N.H., zonder, naar Oudkarspel. H. Nie- haus, geen, zonder, naar Amsterdam. A. P. H. de Lange, N.H., zonder, naar Leiden. C. J. de Lange, N.H., zonder, naar Leiden. R. Wiarda, N.H., leeraar H.B.S., naar Stompeto- ren. S. Tijmstra, Ger.K., molenaar, naar Koedijk. M. Alkema, Ger.K., dienstbode, naar Allernaar. C. P. Kokkes, D.G., teekenaar P.T.T., naar Haarlem. G. Ludding, N.H., zon der, naar Hoorn. A. C. Godijn, geen, zonder, naar Zeist. A. M. Droog. N.H., zonder, naar Eindhoven. M. G. Nieuwbuurt (geh. m. J. H. Boschma), N.H., zonder, naar Hille- gom. J. J. M. Dorbeck, R.K., in genieur, naar N.I. C. C. Bargman, N.H., zonder, naar Amsterdam. G. F. Voerman, Ger.K., zonder, naar Amersfoort. G. Lek, N.H., hulp in de huish., naar Alkmaar. J. L. van Noord (geh. m. B. Groeneveld), N.H., zonder, naar Alkmaar. M. C. Pieterse (geh. m. H. M. M. Geurts), R.K., zonder, naar Alkmaar. A. C. Geertsema, geen, zonder, naar Utrecht. H. J. Beuneman, geen, zonder, naar Schoorl. F. H. Berger, R.K., koopman, naar Vught. J. M. T, Schut, R.K., dienstbode, naar Akersloot. G. Smit, N.H., zonder, naar Amsterdam. M. W. Vermijn, N.H., keukenmeisje, naar Amster dam. A. de Waard, R.K., zonder, naar Schimmert (L.) C. A. de Jong (wed. v. E. v. Hoeven), N.H., zonder, naar Haarlem. J. M. 'van Minnen, Ger.K., hulppredikant, naar Amsterdam. E. B. van Poeteren, geen, zonder, naar Hoogezand. T. Th. A. Schut, geen, naar Amsterdam. A. A. Schoorl, R.K., dienstbode, naar Heiloo. J. Delver, geen, land arbeider, naar Aagtdorp. C. J. Schoorl, R.K., dienstbode, naar Hei loo. M. A. Schouten (wed. v. J. E. van Ruiten), R.K.. zonder, naar Alk maar. A. Bouwen, N.H., geleidster, naar Petten. B. de Goede, Ger.K., zonder, n. N.-Weerdinge (Dr.) A. Groefsema, N.H., hulp in de huish., naar Bussum. G. G. Hogervorst, R.K., serveerster, naar Amsterdam. N. Prinse, R.K., kapper, naar Alk maar. D. J. E. Zurlohe. R.K., pas toor, naar Beverwijk. C. G. Coe- vert, N.H., l.L school N.S., naar Utrecht. G. E. Molenaar, N.H., winkeljuffr., naar Alkmaar. M. J. van de Pasch, R.K., dienstbode, naar Grubbenvorst (L.) W. M. Pom- per (geh. m. C. Koppen), R.K., zon der, naar Ouderamstel. P. A. van Berkum, R.K., korp.konst.K.M., naar Rotterdam. A. A. Koop, R.K., chauffeur, naar Alkmaar. Pensionnaat vertrokken over Sep tember 1940: 26 personen. HEILOO. Sint Nicolaas en Zwarte Piet bij de schoolkinderen. - De goede Sint en zijn trouwe vazal hebben Dinsdag middag een bezoek gebracht aan Heiloo. Omstreeks 1 uur verzamelden de onderwijzers, onderwijzeressen en feestcommissie de kinderen in de school en onder de vroolijke tonen van „Eensgezindheid" trok men naar het raadhuis. Hier werden de gasten door den burgemeester en den ge meente-secretaris ontvangen en van af het balcon van het raadhuis heeft Sinterklaas de kinderhulde in ont vangst genomen. Hij werd door den voorzitter van het St. Nicolaas-comité, den heer A. N. K. Hopman, toege sproken, die zijn blijdschap uitte dat hij Heiloo niet had vergeten. Sint Nicolaas gewaagde van zijn lange en moeilijke reis bij was al 5 weken onderweg en het laatste gedeelte had hij geloopen! Maar niettemin was het voor hem een groote voldoening hier te zijn. Nadat eenige liederen waren gezongen, be steeg de Sint zijn paard (dezen keer een bruin paard omdat de schimmel zijn voet had verstuikt) en langs een grooten omweg ging het naar da Rustende Jager. Een joelende kinder schare was daar in de groote zaal te zamen gebracht en onder leiding van de onderwijzeres, mevrouw Mossel- Klomp, werden de liederen gezongen. De heer ten Bruggencate vertoonde een serie filmpjes, waarover de jeugd zeer enthousiast was. Een aardig moment was het persoonlijk bezoek aan den Sint, terwijl Piet dreigend keek. Enkele kinderen kregen een berisping, doch de meesten vooral van de kleuterschool kregen een goedkeuring voor hun oplettendheid en gedrag. Er werd gul getracteerd en met geschenken beladen trokken de 350 kinderen huiswaarts. ROOSEVELT AAN BOORD VAN DE „TUSCALOOSA". New York, 4 Dec. (D.N.B.) Pre sident Roosevelt is in een extra trein naar Miami vertrokken en heeft zich aan boord begeven van den kruiser „Tus'caloosa", die 10.000 ton groot is, om een inspectie reis te on dernemen in de Caraibische Zee, Waarschijnlijk zal hij tot 16 Decem ber afwezig zijn. Wellicht zal hij ook een bezoek brengen aan Kingston op Jamaica. PLAN VOOR NIEUW-ROTTERDAM BUNA GEREED. Annexatie omliggende ge meenten. Naar de N. R. C. uit de beste bron verneemt legt ir. Witteveen thans de laatste hond aan het plan voor den wederopbouw van Rotter dam. Reeds meermalen is er de aandacht op gevestigd, dat het plan in zijn laatsten vorm ver uitgaat boven alleen een plan tot herbouw van de oude binnenstad. Het ligt dus voor de hand en met groote zekerheid kan worden voorspeld, dat de uitvoering van dit plan met zich meebrengt de annexatie van de gemeenten, die reegis met Rotter dam zijn samengegroeid, zooals o.a. Schiedam, Overschie, Schiebroek en Hillegersberg. De verwachting bestaat, dat het Jan van ir. Witteveen over enkele weken zal kunnen worden gepu bliceerd. DE ALKMAARSCHE COURANT is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. GESCHREVEN DOOR TBHKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND de stadsagenten zullen naar hem luisteren ai^ de detectives niet willen. hier is mijn plan we zullen jalouz1e zaaien onder hen. als de stadsagenten den stillen de loef af kunnen steken. zullen ze 't doen nou vertel whitey dan dat we den jongen voor het meisje willen ruilen wat is het conflict tusschen de stede lijke politie en den rijks dienst waarop martin doelt? EERSTE BLAD HET VLEESCHRA In het desbetreffem de voorpagina van staat: gedurende het Donderdag 5 Dec. tot dag 1 Dec. Men leze: Zondag 15 December" i Als het stormt in de boek van Gebr. Kluitr maar voor oudere meisje door mevr. A. WasO de geschiedenis van Rhode, die in het Dre op een oude Havezathe meisjes Han, Els ei groeien op in het alle menschen elkaar 1 moeder is gestorven en helder hoofd heeft en g ren wil, wordt door ha hoofd van de huishoudi zen en ziet daardoor al komstdroomen in rook Totdat er een tweede n Han gaat studeeren en te, evenals haar zuster den man harer keuze vi Een goed geschreven met paedagogische kwa Rie Beyer schreef Nai toekomst, waarvan Geb een keurig meisjesboe Het vertelt de gesch Tine Verhoeven, wier storven was toen Tine was en in de tweede kl H. B. S. zat. Tine is daar houdstertje voor haar ve kleine broertje Dick. A dachten gaan nog steed overleden moeder uit er. heftig in opstand als ha hertrouwen. De tweede een verstandige vrouw meisje geeft niet toe en slotte het huis om bij ee tante te gaan wonen. Ti verzachten de gemoederi een wederzijdsch waarde slotte vindt het meisje komstigen echtgenoot. Een boek met veel fragmenten. Voor nog wat oudere Juli van mevr. A. M. Rougholt uitgave Geb te Alkmaar een idet klaaspresentje. Julie lei tente in de apotheek var sterdamschen oom Jacob ne gelukkige gezin waarl hoort naar een dorpje vf blijft achter in een om goede en slechte, of be van prettige en lastige want allen blijken ten eigen open of gesloten hebben en elk op eigen het goede te streven. To huis, omgang met diver, en eenige avontuurtjes b sleur van het dageljjksch dat ook Julie den man h vindt. Een gevoelig gesch met zeer goede kar r.ingen. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BA Bijkantoor Alkma van Woensdag 4 Decern STAATSLEEN1NGEN. Vc 4 Nederland 1940 II 3—3)4 Neder1. 1938 3 Ned -Indië 1937. 5lA Duitschl. m verkl. BANK-1NSTELLINGEN Amsterd Bank 1 Hande' Mij. Cert. v. 2501 Koloniale Bank 1 Ned. Ind. Handelsbank 1 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit IND. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bcthleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon. Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH. H V. A4 Java Cultuur2 Ned Ind Suiker Unie 2 Verg. Vorstenlanden 1 PETROLEUM. Dordtsche Petr2 Kon Petr.2 Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn 1 Kon Ned Stoomboot 1 Scheepvaart Unie 1 TABAKKEN. Deli Batavia .1 Oude Deli .2 Senembah2 AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac. 1 .3 >1 ,2 .2 .2 1 1 1 1

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2