PAM BIJ DE MAANAPEN. EEN Kamer van Koophandel. ADRES TERZAKE SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN. GEMENGD NIEUWS FEUILLETON Mr. STEVENS UIT BURGERLIJKE STAND RECHTSZAKEN DuitscheLandesgericht te Den Haag. WAAAG en AANBOD TWEEDE BLAD. 2 Gemis van wachtgelegen- heid voor busreizigers richting Heiloo. Gister hield de K. v. K. en Fabrie- kèn voor Hollands Noorderkwartier een openbare ledenvergadering ten stadhuize onder voorzitterschap van den heer S. W. Arntz. Afwezig waren de heeren Grunwald, Kuyper, Val- kering, van Beem en Schmalz met kennisgeving en de heeren Endel, Blaauboer en Coltof zonder bericht. Bij de opening herdacht devoo r- z i t t e r den overleden commissaris der provincie, mr. dr. baron Röell, van wien spr. getuigde, dat hij be langrijk en vruchtdragend werk ook voor dit district heeft tot stand doen brengen. Binnenlandsch telegramverkeer. In een adres aan het dept. van H., N. en S. voerde de Kamer te Zwolle bezwaren aan tegen de maatregelen inzake het binnenlandsch telegraaf- verkeer: toestemming voor het ver zenden van een telegram zou niet binnen drie dagen te krijgen zijn, zoodat het voorschrift eigenlijk neer kwam op een verbod om te telegra- feeren. Verzocht werd om medewer king tot het verkrijgen van een zoo danige regeling, dat ook zij, die ver van de Aussenstelle des Befehlshabers der Sicherheitspolizei te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag wonen (de adresen waar verlof moet worden gevraagd voor verzending van een telegram), gebruik kunnen maken van de telegraaf. De heer Grondsma betreurde het, dat ook geen telegrammen van ziekte e.d. kunnen worden verzon den, maar hem werd medegedeeld, dat zoogenaamde „waarschuwingen'* wel worden toegelaten. De secretaris gaf een uiteen zetting, waaruit bleek, dat zij, die een voor de voedselvoorziening nood zakelijk bedrijf uitoefenen, door de Nederlandsehe Kamers v. K. kunnen worden voorgedragen om te worden toegelaten tot het internationaal telegramverkeer met bepaalde Rij ken. Aan ;s dit niet toegestaan De verkoop van tuinzaden e.d. - Bij beschikking van den secretaris generaal, wnd. hoofd van het depar tement van landbouw en visscherij, is de Nederlandsehe groenten- en fruitcentrale aangewezen als mono poliehoudster van tuinzaden. Voorts zijn in deze beschikking mede aange wezen als monopolieproducten: jene verbessen. Postvervoer naar Elzas en Lotharingen. - Van gisteren af zijn in het verkeer met de Elzas en Lotharingen gewone en aangetee- kende brieven, briefkaarten, druk werken, monsters, akten en gemeng de zendingen toegelaten. Toeslag aan garnalendrogers. - Blijkens en beschikking van den secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij zal uit het landbouwcrisisfonds aan gar nalendrogers door bemiddeling van de centrale een toeslag voor de door hèn gedroogde en aan de centrale afgeleverde garnalen van de vangst 1940 worden uitgekeerd, ten bedrage van 1 per 100 kg. Prijzen van garnalen. - Bij be schikking van den secretaris-gene raal, wnd. hoofd van het departe ment van landbouw en visscherij, is in art. 2 van het „reglement aan koop gedroogde garnalen" bedoelde prijs (d.i. de prijs waarvoor gedroog de garnalen aan de Ned. centrale voor eieren en pluimvee in rekening worden gebracht) gesteld op 15,25 per 100 kg. Voorts is bepaald, dat de prijs, waarvoor een garnalendroger de te drogen garnalen van garnalen- visschers koopt, bedraagt: voor ge kookte garnalen: 2,60 cent per kg., en voor ongekookte garnalen: 2.15 cent per kg. Voor het telegramverkeer in Ne derland kan men zich om inlichtin gen wenden tot de Kamers van Koophandel. Het adres werd voor kennisgeving aangenomen. De zomertijd in den winter. Van de K. v. K. te Nijmegen was ingekomen een afschrift van een adres aan het dep. van H., N. en S., waarin gevraagd werd om te bevor deren, dat in ons land zoo spoedig mogelijk de midden-Europeesche wintertijd of de tijd van den meri diaan van Berlijn wordt ingevoerd. De thans geldende regeling, waarbij het 's morgens laat nog donker is, werd ongeschikt geacht voor het Ne derlandsehe bedrijfsleven, dat meel is ingesteld op een vroeger einde van de werkzaamheden in den mid dag. De heer L i n d zou het adres niet giaag steunen, omdat z.i. de winke liers het meest gebaat zijn bij langei licht in den middag. De voorzitter kon dit begrij - pen, maar meende, dat van bespa ring van licht door particulieren geen sprake kan zijn, als men 's mor gens zoo lang de lamp moet bran den. Het adres werd voor kennisgeving aangenomen. Goederenvervoer en benzine gebrek. Ingekomen was het antwoord van den secr.-generaal van waterstaat op een adres van de K. v. K. te Nij megen terzake de regeling van het vervoer. Daarin werd medegedeeld, dat inkrimping van het eigen ver voer van goederen en personen noo- dig was om het beroepsgoederen- vervoer in stand te houden voor zoo ver zulks mogelijk is met het oog op de benzine-schaarschte. Een alge meene regeling betreffende de ver- voercentrales was binnenkort te verwachten, werd nog in het ant woord gezegd. Na eenige bespreking werd het stuk aangenomen voor kennisgeving. Slagers mogen niet zoo maar van branche veranderen. Van het dept. van H., N. en S. was een missive ingekomen betreffende het lamsslagersbedrijf. Daarin werd medegedeeld, dat het aan rund- en varkensslagers niet anders dan langs den wettelijken weg is vergund het lamsslagersbedrijf op te nemen. Als voren. De hooge telefoontarieven. In zijn antwoord op het adres der Alkmaarsche K. v. K. ter zake de telefoontarieven zeide de dir.-generaal der P.T.T., dat eerst na ampele over weging tot de tariefsverhooging (waartegen bezwaar was ingediend) was besloten en dat aan de grootste bezwaren zal worden tegemoet geko men, zoodra zulks mogelijk zal zijn De voorzitter merkte op, dat de bedrijven wel worden getroffen, niet alleen door de hoogere telefoon tarieven. Ook de porti zijn verhoogd, evenals de vrachten. En dan komen daar nog bij de moeilijkheden, voort vloeiende uit gebrek aan voldoende grondstoffen. Het schrijven werd voor kennis geving aangenomen. Verzoend met het Handels register. De secretaris vertelde van een man uit Bakkum, ingeschreven in het Handelsregister, die een dank betuiging had gestuurd voor de be moeïingen der Kamer om een vroe gere postbestelling te krijgen. De man was nu overtuigd geworden van de werkzaamheden der K. v. K. Benzinepositie zeer slecht. Van de rijksverkeerinspectie was een antwoord ontvangen op het ver zoek der Kamer om voor de bedrij ven, die van vitale beteekenis zijn voor de voedselvoorziening, rijver gunningen en de noodige hoevee! heden vloeibare brandstof te blijven toewijzen. In dit antwoord werd ge- '•t<d, dat de benzinepositie van ons DOOR H. ARDEN. DETROIT 38) HOOFDSTUK XXVII. „U kunt me niet zoo maar wijs maken, dat u onschuldig bent", zei Ben Beverly tegen Peters. „Dat u eerst door de woestijn naar dat groepje boomen bent geloopen, is geen bewijs, mijnheer Stevens. U ging terug, en toen pas vielen die schoten! Denkt u er eens over na, hoe dat juist op hetzelfde mo ment samenviel. Moet dat alles toe val zijn?" Peters gaf niet dadelijk antwoord. Hij keek naar het lijk van Grizzard. Brrr, wat zag dat eruit! De tegen stander had met duivelsche zeker heid geschoten, geen énkele kogel was langs hem heen gegaan. Griz zard had ook geschoten, waarschijn lijk echter pas toen zijn leven al bijna ten einde was; dé groote ko gels van zijn Coltrevolver werden op verschillende plaatsen in de stammen der boomen gevonden. „De man, die Grizzard gedood heeft, heeft geen Amerikaansche revolver geruikt", zei Ben Beverly met gefronste wenkbrauwen. „Kijk maar eens, de kogels hebben een stalen mantel, kaliber 7.65 de moordenaar moet niet een gewone revolver, maar een pistool van Europeesch fabrikaat hebben ge bruikt. Ik denk Mauser of Walter wat had jij voor een revolver Stevens?" „Een Mauser". Peters krabde zich op het hoofd. „Maar Mauserpistolen kun je over de heele wereld vin den!" Legrand, die er tot nu toe zonder iets te zeggen bij gestaan had, tast te plotseling in zijn zak. „Er is deze revolver gevonden!" Hij reike Ben Beverly een tamelijk groot wapen. „Fabrikaat Mauser", zei Ben Be verly. „Jouw revolver, Stevens!" Hij trok het magazijn eruit. „Leeg geschoten, Stevens. Leeg tot op de laatste patroon". „Ik geef toe", zei Peters, „dat ik een revolver van hetzelfde fabri kaat had. Maar hoe wilt u bewijzen, dat het mijn wapen is?" Ben Beverly glimlachte listig. „Zie je dit nummer? 2267! En wacht eens even. Hier is mijn noti tieboekje. Kijk zelf maar op 2 September ingeschreven. Nummer land zeer ernstig is en dat het ver voer ten dienste van de voedselvoor ziening en de volksgezondheid de volle aandacht heeft, maar dat het zeer wel mogelijk is, dat men het op den duur geheel zonder vloeibare brandstof zal moeten stellen en dat zij, die zich met de bovengenoemde belangrijke vervoeren bezig houden, derhalve verstandig zullen doen, thans reeds naar andere vervoers mogelijkheden uit te zien. Devoorzitte r. constateerde, dat men zich dus nog méér zal moe ten behelpen en moet pogen het ver voer door andere tractie te doen uit voeren. Hoe gaat het met het ver voer van levensmiddelen aan den Langendijk? vroeg Spr. „Per trein", antwoordde de heer Bonnet. De heer Kramer deelde mede, boe de zaak geregeld wordt voor zoover het vervoer per schip ge schiedt. Het stuk werd voor kennisgeving aangenomen. Samenvoeging van ge meenten. Een adres der Kamer. De voorzitter herinnerde aan den schok, die er in vele ge meenten ontstond door de mede- deeling van hoogerhand inzake voorgenomen samenvoeging van gemeenten. Vele gemeentebestu ren, denkende dat aan de zaak toch niets meer te veranderen zou zijn, legden zich er bij neer; andere verzetten zich. Toen later bleek, dat de zaak toch nog niet geheel in kannen en kruiken was, hadden eerstbedoelde gemeentebesturen wel spijt van hun meegaandheid. Spr. deelde mede, dat het Bureau der Kamer een adres heeft ont worpen aan den secr.-generaal, wnd. hoofd van het departement van binnenl. zaken, hetwelk spr. aan de leden voorlegde. Wij ontleenen aan dit adres het volgende: „De Kamer kan zich niet los maken van de gedachte, dat hier en daar gezien den grooten spoed, waarmede het antwoord door Ged. Staten van Noordhol land werd gevraagd de voor stellen tot samenvoeging niet op hun juiste mérites konden worden getoetst, zoodat het haar verheugt, dat U haar heeft willen berichten, dat er geen overhaaste dingen zul len geschieden en dat de aan te brengen veranderingen we! over wogen zullen worden. In dit verband veroorlooft de Kamer zich U te verzoeken bij een eventueel onderzoek niet uitslui tend het oordeel van bepaalde hoogleeraren in te winnen hoe zeer de Kamer dit op zich zelf ook waardeert doch vooral het zwaartepunt te leggen op het ad vies van die colleges, die geacht mogen worden door een langjarig contact met de besturen der be trokken gemeenten haar belangen en nooden ten volle te kennen. On willekeurig denkt de Kamer daar bij aan de colleges van Gedepu teerde Staten, die, volgens haar gevoelen, volkomen competent moeten worden geacht het uiterst ingewikkelde en belangrijke pro bleem tot het samenvoegen der gemeenten op bevredigende wijze op te lossen". De meening der Kamer. De heer Nobel stemde in met het idee, dat het oordeel van Ged, Staten zal moeten worden inge wonnen. Over het vraagstuk merk te spr. op, dat 't tijdstip voor 't aan hangig maken ervan ongelukkig is gekozen, want juist thans zijn de gemeentesecretarieën overladen met werk. De bevolking aei ge meenten is telkens genoodzaakt om voor verscn Hence zaken naar het gemeentehuis op te trekken. De op offering van tijd daarvoor zal men bij samenvoeging niet uit het oog mogen verliezen. Het plan de manier waarop men de samenvoe ging wil tot stand brengen maakte op spr. den indruk van „vluchtig behandeld, haastwerk en oppervlakkig." Het vraagstuk moet van allen kant bekeken worden, dan alleen is er wat goeds van te maken.. Daarom wilde spr. niet al- van Peters' revolver 226'?. Ik heb het wapen in de la in je hut gevon den. Of je nu Stevens of Peters bent, die zaak met Grizzard wascht al het water van de zee niet af, je mag ontkennen wat je wilt!" „Och, man!" zei Peters geprik keld. „Als je tenminste maar één keer verstandig zou willen naden ken! Heb ik je dan al niet tienmaal gezegd, dat mijn revolver gestolen werd, terwijl ik sliep?" Ben Beverly lachte. „Dat is nu juist, wat aan je ver klaringen zooveel ongeloofwaardigs geeft. Je zit te wachten op een man, die je naar het leven staat en daarbij val je in slaap! Dat is punt één. Nu komt punt twee: We nemen dus aan, dat de man je verrast en je pistool wegneemt. Dan maakt hij je wakker door een schot. Hij heeft dus alleen maar een grapje met je willen uithalen of wou je bewe ren, dat de man je niet op een pas afstands vap kant kon maken?" Peters schudde het hoofd. „Daar moet ik ook voortdurend over nadenken Beverly. Daar snap ik ook niets van". Ben Beverly grijnsde nog eens en begon toen naar sporen te zoeken. Dat was echter, zooals hij na een paar minuten reeds kon vasttellen niet meer mogelijk; er hadden hier leen Ged. Staten erover laten oor- deelen, maar hij wenschte dat land en tuinbouwdeskundigen worden gehoord, omdat samenvoeging van groepen met dezelfde belangen overweging verdient. De heer Moens had bezwaar tegen het eerste deel van de laatste alinea van het concept-adres, om dat daaruit zou kunnen worden op gemaakt, dat alléén een paar hoog leeraren zouden worder. gehoord over het plan. Spr. kon zich vol komen aansluiten bij den heer Nobel. De secretaris zei, dat het adres bedoelde te zeggen, dat niet alleen hoogleeraren, maar ook an dere deskundigen zullen worden ge raadpleegd. Na nog eenige besprekingen werd besloten de meening van den heer Nobel nog in het adres neer te leggen. De vertrektijden van den Autobusdienst Alkmaar Den Helder. In de vorige vergadering werd op voorstel van den heer van Beem besloten aan de directie van boven bedoelden autobusdienst te verzoe ken de vertrektijden niet te hand haven op dezelfde uren waarop de trein vertrekt, zulks om méér reis gelegenheid te krijgen en den wachttijd voor de Texelsche boot te verkorten. Thans was een antwoord van ge noemde directie ingekomen. Daarin werd gezegd, dat het verzoek niet kan worden ingewilligd, omdat re kening moet worden gehouden met de menschen uit tusschenliggende gemeenten, die naar spoor of boot moeten. De heer K o 1 s t e r geloofde niet, dat het voor de bus voordeel zal opleveren, als zij vertrekt op de door den heer van Beem bedoelde tijden. Sinds het eindpunt-verbod (het verbod op reizigers tot de eind punten op te nemen) is vervallen, is het bezwaar voor Den Helder en Texel tegen de bestaande ver trektijden veel minder zwaar wegend. De brief werd ten slotte voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag. Bij de rondvraag vestigde de secretaris de aandacht op het ontbreken van een schuilgelegen- heid voor hen, die wachten op de bus voor de richting Heiloo, welke vervoersgelegenheid den laatsten tijd niet meer haar eindpunt heeft aan den Nieuwlandersingel, maar aan het station. Er is nu aan den Kennemerstraatweg bij „Truitje" gelegenheid tot instappen, maar ten gevolge van ongeregelde aankomst der treinen komt de bus vaak te iaat op het aangegeven punt, zoo dat telkens tal van menschen in regen en wind geruimen tijd moeten wachten. De heer Grondsma deelde mede, dat hij de zaak had bespro ken met bevoegde autoriteiten en dat onderzoek is toegezegd. Hierna sluiting. W ARMENHUIZEN. (Nov.) Geboren: Jannetje, d. van KI. Dekker en J. A. van 't Ret. Theo- dorus Catharina, z. van Th. Schipper en D. E. Grootjes. Peter Jac, z. en Ere Mary, d. van A.,H. de Geus en E. Gutker. Theodorus Cornelis, z. van Jb. Mooij en J. W. van Baar. Wilhelmus Johannes, z. van Jn. Berkhout en C. Ooijevaar. Catha rina Margaretha, d. van Jn. Berkhout en C. Ooijevaar. BROEK OP LANGENDIJK. - (Nov.) Geboren: Pieter Johannes, z. van C. Kooij en C. G. Wiering. Arie, z. van A. Boon en M. Balder. Jan, z. van G. Visser en A. van Zuy- dam. Willem, z. van W. Klingeier en E. Hollenberg. Suzanna Cathe- rina, d. van J. F. Gomes en I. van Andel. Anna, d. van R. Balder en G. Jonker. Getrouwd: Corn. Kaas en Mar garetha Wilhelmina Zeeuw. Age Grolleman en Catharina Dekker. Overleden: J. Visser, 5 dagen. Mietje Goudswaard 99 jaar (wo nende te den Helder). Voor 't Duitsche Landesgericht te den Haag stond terecht de 39-jarige schipper F. B., die op 20 October in een café te Haarlem heeft gezegd: „De Duitschers werpen hier bom men om de Nederlanders te mis leiden en hen tegen Engeland op te zetten". Verder zou hij beweerd hebben, dat zelf te hebben gecon stateerd. Ter zitting verklaarde verd. zijn bewering nu zelf niet meer te gelooven. Staatsanwalt dr. Koblitz zeide, dat dergelijke geruchten gevaarlijk zijn en daar ze in hooge mate be- leedigend zijn voor de Duitsche weermacht, streng gestraft moeten worden. Spr. vorderde 6 maan den gevangenisstraf. Spr. vorderde 6 maanden gevan genisstraf. De rechter kon zich met dezen eisch véreenigen. ■?p De 28-jarige H. B., spoeler in een lunchoom te Arnhem had naar een Engelsche zender geluisterd, terwijl bij zijn arrestatie voorts een voor Duitschland beleedigend gedicht op hem w.as gevonden. Tegen dezen beklaagde werd een gevangenis straf van 8 maanden gevorderd. De rechter legde hem zes maan den op. De sergeant bij den opbouw- dienst A. H. B. uit Roosendaal had in de tram tussehen Lisse en Leiden net Duitsche rijk en de weermacht beleedigd door het verspreiden van een gedicht over het bombardement van Rotterdam. Toen hij op het. station in Leiden werd gearresteerd, had hij nog 30 exemplaren van het gedicht in zijn tasch, benevens twee andere voor Duitschland beleedi- gende gedichten. Beklaagde zeide uit verveling het gedicht op zijn bureau te hebben overgetikt, doch dat bij hem niet de opzet aanwezig was om dit te verspreiden. Staatsanwalt dr. Koblitz noemde in zijn requisitoir de houding van den beklaagde, die het' thans nog wil doen voorkomen, alsof hij eigenlijk geheel in onschuld heeft gehandeld, meer dan ergerlijk. Spr. achtte een hooge straf noodzakelijk. In verband hiermede vorderde hij veroordeeling tot een gevangenis straf van 2 jaar. Het vonnis luidde een gevangenisstraf van 1 j a a r e n 6 maanden. Aan de 43-jarige J. A. M., echt- genoote van een expediteur in den Haag, was ten laste gelegd, dat zij naar 'n Engelschen zender had ge- louisterd en dat zij het gerucht zou hebben verspreid, dat de Duitschers ziekenhuizen hadden ingericht als opslagplaats voor munitie en ben zine. Na een uitvoerig getuigenver hoor vorderde de Staatsanwalt tegen haar een gevangenisstraf van 5 maanden. Het vonnis luidde drie maanden. Ten slotte stonden nog terecht twee mannen en een vrouw uit IJselstein, die allen naar een En gelschen zender hebben geluisterd en het gehoorde verder hebben ver teld. De mannen werden veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf en 60 boete subs. 1 maand, beiden met aftrek van het voorarrest van af 24 Augustus, terwijl de vrouw, die tot 3 maanden' werd veroor deeld, welke zij door het voorar rest reeds heeft ordergaan, als ge volg hiervan in vrijheid werd ge- sleld Woensdags en Zaterdags Alléén 2de handsch goederen. j 35 cent per vijf regels uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.)^ ENKHUIZER ALMANAKKEN 1941. Boekhandel Herms Coster en Zn. Bureau Alkmaarsche Courant. ons is het net zoo iets. Wij werken in dezelfde branche. Jij moet een of andere misdaad begaan en ik moet je vangen! Ik denk met schrik aan het oogenblik, dat alle menschen zoo braaf zijn, dat wij in Washing ton ons maar zitten te vervelen en tenslotte ontslagen worden. Wat moeten we dan beginnen?" „Idioot", zei Peters. „Dank je" antwoordden Ben Be verly, „ik ken dat woord in zeven talen. Maar ik geloof je niet. Ik blijf bij mijn meening dat je Ste vens heet. Wacht eens, nu maar langzaam. Laat mij maar voorgaan, Stevens! Twee sporen. De eene gaat heen en de andere terug. Stap hier maar eens in, Stevens!" Peters zette zijn voet in een goed zichtbaren voetafdruk. Ben Beverly ging er op zijn knieën bij zitten om alles precies te kunnen bekijken. „Het is jouw voet Stevens, er is geen twijfel aan. En het spoor, dat van den anderen kant komt, schijnt hetzelfde te zijn. Slechts kleine af wijkingen. Je hebt hard geloo pen, niet waar! Vooruit, dan maar verder, we zullen wel eens zien! Ben Beverly werd weer ernstig. Hij fronste zijn voorhoofd, zoodat er zich boven zijn oogen twee horizon tale rimpels vormden. Hij dacht na. (Wordt vervolgd). 13. Een dikke laag bedekt de grond, de bomen, huizen, telefoondraden en ook de trein, die thans wegens de storm zijn vaart heeft moeten verminderen. Steeds hoger wordt het sneeuwdek. 14. Geleidelijk vermindert de locomotief nu haar vaart en langzaam staat de trein stil. De hoofden van angstige reizigers kijken door de ramen naar buiten, om te zien wat er aan de hand is. Ook Pam drukt zijn neus tegen het glas. reeds teveel menschen rondgeloo- pen. Dus nog eens naar Grizzard. Wat had Grizzard in zijn zakken? Ben Beverly w.erd ontevreden. Grizzard had slechts een pas, een notitieboekje en een paar honderd dollar bij zich, verder niets. Legrand lachte. „Als hier iemand het leven ver loren heeft, mijnheer", zeide hij, „dan is de doodsoorzaak meestal wel binnen een minuut vast te stel len. Bovendien moet er in dit kli maat altijd een beetje haast ge maakt worden". Ben Beverly knikte. Daarna wend de hij zich nog eenmaal tot den doode. „Grizzard, je bent een duivel ge weest, maar niet een van de ergste! Je hebt nooit vrouwen en kleine kinderen gestolen, je hebt altijd met volwassen schurken te doen ge had. Rust zacht, je rekening is be taald". Ben Beverly tikte met twee vingers aan zijn strooien hoed, knik te en wendde zich af. „Ga mee, Stevens, we zullen je interessante slaapplaats eens gaan bekijken. Maar nu zullen we heel voorzichtig te werk gaan opdat we geen sporen wegmaken". Peters ging vooruit, Ben Beverly, Legrand en een politie-beambte volgden hem. „Stevens", zei Ben Beverly, „loop er nu maar niet vandoor. Ik schiet goed, Stevens! Hard loopen kan ik niet best, ik weeg tweehonderd pond daarom schiet ik liever!" Peters draaide zich om, keek even naar Beverly, haalde dan zijn schouders op en liep verder. „Wij zijn op het oorlogspand", zei Ben Beverly. „Stevens is „Vurende Dood" de hoofdman van de Ju- weelen-Indianen, ik ben „Verspie dersoog" van de stam van de Was- hingtonsche Sporenzoekers. Legrand en wat ben jij?" Legrand maakte een verbaasde be weging. „Ik? Ik ben Legrand van de poli tie in Dakar!" „Nee, dat is niet goed", vond de onverbeterlijke Ben Beverly. „Je had ook een titel voor je zelf moe ten uitzoeken. Wat vind jij, Ste vens?" Peters werd door den boosaardl- gen humor van den detective nog meer geprikkeld. „De naam „Verspiedersoog" lijkt me niet goed", zei hij. „Wat mij be treft noem je „Zingende Zaag", dat past beter bij je". „Waarom ben je zoo boos?' vroeg Ben Beverly. „Wanneer twee zaken- menschen met elkaar in aanraking komen, zijn ze toch ook beleefd. Bij

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6