STILLE NO. AGENDA LAATSTE BERICHTEN GEMEENTERADEN 6H ARLEI FLANDERJ 63 KERK EN SCH BOEKEA FEUILLETON Mr. STEVENS DOOR R. ARDEN. DETRi EERSTE BLAD. 2 TWEEDE BLAD. Alkmaar, Maandag. NAAR HET HUIS VAN BEWARING. Als verdacht van overtreding van art. 247 van het wetboek van straf recht werd door de politie alhier aangehouden een 21-jarige boeren arbeider te Wieringerwaard. Hij is naar Alkmaar op transport gesteld. DE OPBRENGST DER KINDER POSTZEGELS. Hoe geschiedt de verdeeling? De Centrale propaganda-commis- sie voor den verkoop der kinderpost zegels schrijft ons: Voor wie gaarne weten wil wat er nu precies gebeurt met de op brengst van de zegels en kaarten „Voor het Kind", moge het volgende een aanwijzing zijn: Het aandeel is voor elke instelling verschillend, het kan uiteenloopen van 't minimum van 5 tot 12.000 toe! Een eenvoudig voorbeeld moge dit duidelijk maken. Vereeniging A, een vacantiekolo- niehuis, herbergt in 1 jaar 100 kin deren gedurende 30 dagen. Vereeni ging B, een opvoedingsgesticht, her bergt in 1 jaar 100 kinderen, ieder gedurende 300 dagen. Dan krijgt B tienmaal zooveel als A. Dat is de zeer eenvoudige grondslag. Aangezien echter de getallen voor de kinderen en de dagen nooit zoo mooi rond zijn en voor geen 2 in stellingen gelijk, komt aan het eind van de rekensom voor ieder een ander onregelmatig bedrag voor den dag. Het groote voordeel is dat ver schillende instellingen met eenzelf de doel ook precies dezelfde bere kening ondergaan. Er wordt slechts onderscheid gemaakt tusschen die instellingen die een bijzondere kost bare verzorging moeten geven aan de haar toevertrouwde kinderen en die, welke een normale verzorging verschaffen. Het spreekt vanzelf dat aan 100 doofstomme kinderen of aan 100 ge brekkige kinderen, gedurende 300 dagen oneindig veel meer ten koste moet worden gelegd aan medische hulp, aan leermiddelen enz., dan aan 100 verwaarloosde of zwakke kin deren. Daarom krijgen al deze „kost bare" instellingen een iets hooger percentage uit de opbrengst. Ook hier geldt binnen dezelfde rubriek instellingen voor alle precies dezelf de maatstaf. Onderscheidene instellingen ver schaffen zelf de gegevens voor de berekening van haar aandeel, zoo veel mogelijk onder bevestiging door haar accountant. Ontbreekt deze be vestiging, dan wordt ten gerieve van de berekening een accountants onderzoek uitgelokt. Eenvoudig in zijn grondslagen, strikt rechtvaardig jegens allen en controleerbaar voor alle betrokke ne, aldus is het systeem van ver deeling van de öpbrengst der wel dadigheidspostzegels en -prentbrief kaarten. DE VEEVORDERING. Voor de veelevering aan de Land bouw Crisis-Centrale waren heden 33 stuks koeien aangevoerd, zijnde 13 stuks meer dan de vorige week. De meeste koeien behoorden tot de middensoort, een belangrijk deel tot de z.g. worstkoeien, terwijl slechts een enkele vette koe aanwezig was. Ook het aantal vette kalveren was heden grooter dan de vorige week. Nu voor de vleeschvoorziening het vee gevorderd zal worden, zijn de boeren, die hun kalfkoeien willen behouden, genoodzaakt geldekoeien aan te koopen, waarvoor ze 50 per stuk meer moeten betalen, dan ze er voor ontvangen. De stemming onder de veehouders is daardoor zeer ge drukt. Zij vreezen voor de zuivelpo- sitie het volgend jaar groote moei lijkheden en wijzen er op, dat een afgeslachte veestapel jaren noodig heeft om weer op peil te worden gebracht, aangezien een koe per jaar slechts één kalf werpt, feitelijk maar per twee koeien één kalf, omdat de grootste helft nog uit stierkalveren bestaat. Anderzijds verzekerde men ons, dat, wanneer de kalfkoeien niet worden afgeslacht, voor een af slachting van den veestapel niet ge vreesd behoeft te worden, al zal er dan minder vee zijn, dat vet gemaakt kan worden. Met de varkens en het pluimvee is de inperking niet zoo gevaarlijk. Een zeug toch werpt tweemaal per jaar 10 a 13 biggen, terwijl men de kui kens in broedmachines kan ver krijgen, zoodat een ingeperkte var kens- en pluimveestapel weer gauw cp peil kan worden gebracht. STORMSCHADE AAN DE DUINEN TE CASTRICUM. De laatste stormdagen zijn oor zaak geweest, dat de duinen bij Castricum niet meer hun schuine talud vertoonen, doch nu een steilen kant te zien geven. Er is n.l. circa 5 meter afgelcaveld. Het is zelfs gevaarlijk geworden op de toppen van de zeeduinen te komen wegens de kans om mei den top naar beneden te vallen. SINT-NICOLAASFEEST. Zaterdagmiddag had het in de Harmonie voor de middelklassen der O. L. scholen het St.-Nicolaas- feest plaats van den B. v. N. O. De zaal was geheel bezet met een schaar vroolijke feestgangers. De heer de Vries sprak een har telijk woord van welkom tot allen, in 't bijzonder tot den heer G. C. Dun, inspecteur van het L. O. in deze inspectie. Hij zegde hem dank voor zijn bewijs van belangstelling. Dank werd ook gebracht aan allen, die tot het weslagen van het feest bijdroegen en spr. uitte zijn groote voldoening over het feit, dat dit echte Hollandsche feest geheel zoo als andere jaren kon doorgaan. De jeugd werd daarna op aller aardigste wijze bezig gehouden door diverse artisten. Daar waren eerst Flik en Flok op de lijn, die verrassend optraden als koorddan sers. De bekende goochelaar Mo- retti, een artist uit onze eigen ves te, verrichtte tal van verbazing wekkende toeren, die de jongens en meisjes vol verwondering deden toekijken. Alles ging vlot en ge makkelijk en als er kinderen op het tooneel moesten helpen, waren er tientallen liefhebbers. Met veel genoegen zagen de kin deren daarna de clown met zijn ge dresseerd hondje Bobby. Een al leraardigst beestje, dat kon dansen en tellen en rekenen en op de klok kijken. Ja 't beestje verstond zelfs vreemde talen. In de korte pauze volgde een welkome tractatie van chocolade en speculaas. Daarvoor zorgden de dames en heeren op vlotte wijze. Toen werd het programma weer voortgezet. De goochelaar Moretti deed de jeugd opnieuw versteld staan door nieuwe goocheltoeren en de muzikale clown zorgde even eens voor kostelijk amusement. Ten zeerste voldaan keerden de kinderen huiswaarts. 'tWas voor hen en voor de St.-Nicolaascom- missie weer een mooi feest ge weest. En nu a.s. Zaterdag tot slot het tooneelstuk voor de oudste leerlingen. DE STORMSCHADE. Met de stormschade is het nogal bevredigend afgeloopen. In den Hout sneuvelde aan het einde van de Harddraverslaan een oude iep en een dito in den Bergerhout, ter wijl op'den Vestingwal bij de Ber gerpoort een meer dan een eeuw oude popel het slachtoffer werd, benevens een oude linde. In het Bergerbosch moesten een aantal oude sparren het pntgelden, ter wijl bij een particulier aan den Nesdijk te Bergen een zevental dertigjarige oude sparren ontwor teld werden. De woedende zee heeft 6 meter strand weggeslagen, zoodat te Ber gen aan Zee het duin rechtstandig op het strand staat, hetgeen in ja ren niet is voorgekomen. Te Bergen. Storm. - De storm van Vrijdag, die in de middaguren tot orkaankrachc toenam, drukte den bokpaal op het eind van het bovengrondsch electri- citeitsnet aan den Bergerweg bij den ouden tol ter aarde, zoodat de eiectriciteitsvoorziening aldaar werd gestoord. Het personeel van het G.E.B. was spoedig ter plaatse en met hulp van omwonenden, waar voor hun hulde en dank toekomt, wist men het gevaarte in den gie renden storm weer overeind te krij gen. Voor de schemering inviel kon de spanning weer worden opgezet, zoodat niemand zonder licht heeft gezeten. Ook op andere plaatsen in de ge meente, zooals z.v. op het Woud, kwamen plaatselijke storingen voor, die echter spoedig konden worden hersteld. CONCERT IN DE GEVANGENIS. Zondagmiddag vond in de straf gevangenis alhier een concert plaats, aangeboden door het r.k. meisjes-, dames- en gemengd koor St. Caeci- lia van Noordscharwoude, onder leiding van den heer Jac. N. Al. Het applaus der gevangenen bewees hoe zeer de zang op prijs werd gesteld. De wnd. directeur der strafgevan genis dankte namens de gevangenen voor het gebodene, terwijl daarna de heer mr. Leesberg Jr. eenige har telijke woorden van dank tot den dirigent en de leden van het koor richtte namens de r.k. reclassee- ringsvereeniging. DIERENBESCHERMING. Zwerven is aangetroffen een wit, zwart en een cypersch poesje. Eige naar of liefhebbers kunnen zich vervoegen voor het invallen van de duisternis bij den heer C. Verwer, inspecteur dierenbescherming Baan- straat, alhier. Bij het hoofd der openbare school te Noordscharwoude zijn twee poe sen ter beschikking. Deze twee zwervers zijn in goede conditie. Verzoeke bleefd geen dieren ter verzorging bij den inspecteur te brengen, alleen gewonde dieren v/orden ter verpleging opgenomen. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Tango Notturno (rom.-dram hoofdrollen Pola Negri en Albrecht Schönhals. Toegang boven 18 jaar Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Hallo Janjne (muziek en dans film); hoofdrollen Marika Rökk en Johan Heesters. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Ave Maria (rom.-dram.); hoofdrollen Benjamino Gigli en Kathe von Nagy. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdag geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Circusklanten (hum); hoofd rollen Watt en Half Watt, Hans Mo ser en Leo Slezak. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee, NAAR DE TOEKOMST. Wij hebben belangstellenden naar een advertentie in het nummer van Zaterdag verwezen waarin een bij eenkomst van de Bellamy-afdeeling zou worden aangekondigd. Het blijkt ons nader, dat deze annonce geen bijeenkomst der af- deeling betreft, maar uitsluitend een opwekking om de boeken van Bellamy „In het jaar 2000" en „Gelijkheid voor allen" te lezen, benevens nadere bijzonderheden waar en voor welken prijs deze boeken te verkrijgen zijn. VERTROKKEN PERSONEN. C. Rus, geen, z. b., echtgen. v. H. F. K. Schoenmaker, van Macl. Pont straat 14 naar 's-Gravenhage. J. P. Horst, geen, timmerman, en gezin, N.H., van Luttik Oudorp 88 naar Heiloo. H. M. Tebbes, R.K., bootsman K.M., en gezin, van Pr. Hendrikstraat 5a naar Limmen. A. Heinis, Kerk v. J. C., bloemist, en echtg., geen, van Drebbelstraat 4 naar Oudorp. M. M. Stoop, R.K., verpleegster, van Van Everdingen- straat 18 naar Den Helder. H. A. Steffen, geen, verpleegster, van Wil- helminalaan 11 naar Assen. L. L. Israëls, N.I., z. b., en broeder, van Rippingstraat 42 naar Arnhem. P. H. Ruinard, geen, klerk electr. be drijf, en echtg., N.H., van Rem- brandtstraat 10 naar Aalsmeer. N. Nederveen, geen, dienstbode, van Kennemerstraatweg 43 naar Wierin- germeer. F. Smit, R.K., 1.1. ver pleegster, van Van Everdingenstraat 18 naar Rotterdam. C. C. Burm, R.K., dienstbode, van Langetraat 70 naar Baarn. A. J. Hoogewerf, R.K., dienstbode, van Van Houten kade 12 naar Henbroek. Th. W. Mittertreiner, geen, los arbeider, van Sandersbuurt 27 vertrokken onbe kend waarheen. F. J. Makkinga, N.H., bedrijfsleider, en gezin, van Ccrfstraat 48 naar Bergen. A. J. Gertenaar, N.H., wed. v. D. Blank water, z. b., van Stationsstraat 6 naar Oegstgeest. A. B. M. Donsen, R.K., kantoorbediende, van Van Leeuwenhoekstraat 21 naar Haarlem. J. H. M. Lochtenberg, R.K., huis houdster, van Helderscheweg 34 naar Amsterdam. T. P. W. Gerretzen, R.K., leerl. mach. N.S., en gezin, van Baansingel 9 naar Amsterdam. INVENTARISATIE STAPEL PRODUCTEN. Te Broek op Langendyk. De uitslag van de gehouden in ventarisatie van stapelproducten bij de leden van de vereeniging „De Groentecultuur" was als volgt: roode kool 350.600 kg (v. j. 41'0.000 kg), gele kool 2210600 kg (3050000 kg), Deensche witte kool 1554100 kg (1260000 kg), uien 310400 kg (860000 kg), peen 147100 kg (440.000 kg), kroten 86900 kg (50.000 kg); totaal 4659700 kg (v. j. 6070000 kg). De Toekomst te Zuid- scharwoude. Roode kool 50 wagons (v. j. 57), gele kool 61 wagons (87), Deensche witte kool 94 wagons (62), uien 15 wagons (34), peen 4 wagons (12), kroten 2 wagons (2); totaal 226 wagons tegen 254 wagons op 4 December 1939. L. T. B. Langendijk. Roode kool 190 wagons (211), gele kool 81% wagons (140), Deen sche witte kool 161 wagons (209), uien 16% wagon (45), peen 12 wa gons (19%), kroten 1 wagon totaal 462 wagons tegen 625 wagons op 4 Dec. 1939. De Eendracht Oudkarspel. Roode kool 125 wagons (132%), gele kool 98 wagons (177%), Deen sche witte kool 231 wagons (231), uien 13% wagon (43%), peen 4 wagons (13%) kroten nihil w.); totaal 470% wagon tegen 598 wagon op 4 Dec. verleden jaar. WARMENHUIZEN. Geslaagd. - Aan het psycholo- gisch-paedagogisch instituut der r.k. leergangen te Tilburg slaagde voor het ex'arhen paedagogiek M. O. a. mej. W. P. Castricum, alhier. UITGEEST. De storm. - De storm van Vrij dag heeft van verschillende per- ceelen de schoorsteenen omver ge haald en van tal van andere de dakpannen naar beneden doen ko men. Vooral dit laatstè had in ernstige mate plaats bij het filiaal van de fa. Albert Heijn. Het pand, gelegen op een hoek, stond recht op den wind en van één zijde waaide dan ook het meerendeel der pannen af, zoodat het in de zijstraat bepaald gevaarlijk was. Winterhulp. - De winterhulp collecte heeft hier in totaal opge bracht 1451,12, zijnde een ge middelde van rond 35 cent per inwoner. BERGEN, •Gecombineerd concert. - De te genwoordige dirigent van de koor- vereeniging „Bergen", de heer J. Bei der, is tevens leider van „Zang en Vriendschap" te Castricum en van „Polyhymnia" te IJmuiden. Het zijn allen gemengde zangvereenigingen en zoo kwam men er toe gezamenlijk een concert te geven, waarbij ook nog medewerking werd verleend door Bergen's Harmonie. Gedurende den tijd dat Beider de leiding der koorvereeniging alhier heeft, is door hem het bewijs geleverd een goed onderlegd koorleider te zijn en dat hij een zeer muzikaal persoon is. Dezelfde kwaliteiten en goede die men bij ons gemengd koor kan opmerken, hoort men ook bij Cas- tricum's en bij IJmuiden's koor. En men zingt lang niet alleen eenvou dige nummertjes, maar men grijpt hooger, getuige „Goeden Vrijdag" en „Zorgennacht" van Nico Hoogerwerf, het eerste door Zang en Vriendschap het tweede door Polyhymnia, en „Pa ter Noster" van Roeske en „Invocatio Amoris", door de Bergenaren gezon gen. Dit ensemble gaf tevens een zeer gave vertolking van het fraaie werk „Media Vita"van Jos. Vran- ken, terwijl Castricum het aardige „Meiernacht" van Hespe, en IJmui den het geestige „Kindergedachte" van Nico v. jd. Linden, zeer goed ver tolkten. De Berger Koorvereeniging en Zang en Vriendschap gaven te zamen het typisch muzikaal geïllus treerde „de Winter" van Philip Loots; Polyhymnia en Zang en Vriendschap Maskerdans van Hendrik Altink, en de drie koren tezamen „de Stal" evenals „de Winter" van Loots, 't nog steeds mooie, frissche repertoirenum mer van C. v. d. Linden. Alle ge noemde stukken genoten een uitste kende vertolking. De dirigent van Bergen's Harmonie, de heer P. Pranger, heeft dit corps op een flinke hoogte gebracht. We hoorden er de twee laatste nummers van, n.m. „Fantasie uit de opera le grand Mogol", van Audran en „l'Aurore", wals van Carl Faust in'n uitvoering die zonder mankeeren de muzikaliteit en het vakmanschap van den dirigent demonstreerden. Met een extra marsch eindigde men dit concert dat door zeer velen de zaal van de Rustende jager was Zon dagmiddag vol werd bijgewoond. Na afloop bedankte de heer Lek, voorzitter onzer koorvereenigng alle medewerkenden en bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. A. K. Vertrokken personen. G. Braak, geen, geleidster, naar Texel. J. de Bruin, N.H., hulp in de huishouding, naar Bussum. M. Dirkson (wed. van S. Min), R.K., zonder, naar Egmond aan Zee. A. Groen, R.K., zonder, naar Boven- karspel. A. Jonker, N.H., dienst bode, naar Oudkarspel. J. A. Stukje, geen, zonder, naar Nieuw- buinen. J. H. Stukje, geen, zonder, naar Nieuwbuinen. G. Meijering, geen, dienstbode, naar Hooghalen. E. Kraakman, R.K., zonder, naar Heemstede. A. H. Pomper, R.K., bouwkundige, naar Den Haag. A. Schuit, R.K., dienstbode, naar Span broek. W. de Vries, G.K., zonder, naar Groningen. I. W. Dernee, R.K., kapster, naar Gouda. H. Klompstra, R.K., dienstbode naar Amsterdam. J. van 't Sant (geh. met P. Dekker), R.K., zonder, naar Beverwijk. T. Swart, N.H., geleid ster, naar Ellecom. A. J. van der Meulen, N.H., geleidster, naar Er- melo. M. G. Smith, geen, kamenier, naar Amsterdam. M. H. W. Dorré, N.H., zonder, naar Hillegersberg, H. Güthard, N.H., dir. vac. kol., naar Hattem. C. Tiebie, (geh. m. G. P. Dekker), R.K., zonder, naar Alkmaar. J. van der Vegt, D.G., bakker, naar Zuidscharwoude. A. Meijer, N.I., koopman, naar Naarden. M. Wie- deres (geh. m. Wasmuth), R.K., zonder, naar Theursing (Dl.). J. A. C. Kramer, geen, zonder, naar Culemborg. A. Slager, N.H., but- fetbediende, naar Noordwolde. M. S. van Son, N.H., zonder, naar Culemborg. W. Hovenkamp, N.H., varensgezel, naar De Bilt. A. Sluijter, geen, musicus, naar Huizen. W. Bratel, R.K., dienstbode, naar Utrecht. M. I. J. Hilckman, R.K., manufacturier, naar Heiloo. E. de Vrij, geen, chauffeur, naar Hoorn. T. D. G. van Soest, N.H., zonder, naar Hoorn. A. Harder, N.H., ge leidster, naar Velsen. K. van den Sigtenhorst, N.H., zón der, naar Mainz (Dl.). P. Tuin, R.K., zonder, naar Zijpe. H. de Vries, N.H., zonder, naar Alkmaar M. Wip, N.H„ dienstbode, naar Schiermonnikoog. M. A. Groot, R.K., dienstbode, naar Haarlem. J Houtkooper, N.H., zonder, naar Koedijk. W. P. J. Hollebrands, (gesch. v. W. A. J. G. Prüsse), geen, zonder, naar Amsterdam. J. J. Paping, R.K., zonder, naar Amster dam. P. Rood, R.K., zonder, naar Alkmaar. F. J. de Haan, N.H., kantoorbediende, naar Apeldoorn. Pensionaat vertrokken over October 1940: 39 personen. DOODELIJK ONGEVAL TE OOLTGENSPLAAT. Gisteravond is op den Langeweg onder de gemeente Ooltgensplaat een ernstig ongeluk gebeurt. Een auto, bestuurd door den 35-jarigen W. de V. uit Oude Tonge kwam, door tot nu toe nog niet opgehel derde oorzaak, in botsing met een vóór hem op den weg rijdenden fietser. Deze werd tegen den grond gesmakt, waardoor hij op slag werd gedood. Het slachtoffer is de 38-jarige landarbeider J. van Oostende uit Ooltgensplaat. MIJNINGENIEUR DOOD GEVONDEN. In de mijn „Julia" te Eijgels- hoven is de mijningenieur A. uit Den Haag, die daar op proef werk zaam was, Vrijdagavond door ver stikking om het leven gekomen in een galerij, welke verlaten was en derhalve afgesloten. Hij is om onbekende redenen onder de ver sperring doorgekropen en werd op circa zestig meter van de afsluiting door de reddingsploeg gevonden, die Zaterdagmorgen op onderzoek ging, toen de ingenieur vermist werd. NOG GEEN STAATSLOTERIJ. B(j het afdrukken was de uitslag der Staatsloterij nog niet ontvangen. Red. Ingekomen personen. M. C. Boots (geh. m. H. C. Drui ven), R.K., zonder, Berkenlaan 8, van Alkmaar. N. de Heer Kloots, geen, hulp in de huish., Breelaan 110, van Zandvoort. W. Marges, R.K., veehouderskn., Zakedijkje 10, van IJsselmonde. N. van der Molen, Ger.k., dienstbode, Kastan jelaan 9, van Koedijk. C. C. van der Vegt, N.H., huishoudster, Sta- tionsstraa til, van Heemskerk. A. Kolemey (geh. m. J. Bouma), geen, zonder, Anatoniusstraat 29s, van Anna Paulowna. J. H. J. Nettenfcreijers, R.K., monteur, Jn. Apeldoornweg 93, van Amsterdam. G. Vergouwe, R.K., dienstbode. Breelaan 110, van Rotterdam. J. H. J. Egbers, tt.K., kok, Breelaan 7, van Beemster. J. J. Luding, N.H., hulpmonteur, Loudelweg 35, van Hoorn. G. chekkerman, geen, roentemhand., Dorpsstraat 86, van Beemster. H. Vriese (wed. v. J. van den Berg), N.H., zonder, Rus- senweg 6s, van Twisk. J. Vriese, N.H., zonder, Russenweg 6s, van Twisk. Th. Wokke, R.K., zonder, Filarskiweg 7, van Rotterdam. A. I. Boswijk, D.G., zonder, Ber kenlaan 20, van Texel. J. B-ausch, Rem., landbouwk. ingen., Nassau- laan 6, van Rotterdam. C. van Driel, R.K., matroos K.M., Anto- niusstraat 20, van Ren Helder. J. L. Zegers, R.K., waschkneeht, O. Bergerweg 91, van Avereest. P. de Zeeuw, N.H., zonder, Bosch laan .7, van rmelo. D. Bakker, N.H., vol .landb., Stationsstraat 4, van Loppersum. J. Luijten, geen, tuinder, Oosterdijk 22, van Haar lem. A. M. Noliet (geh. m. O. de Boer), R.K., zonder, Dorpsstraat 84, van Hilversum. J. A. Beekman, R.K., zonder, Bergerweg 19, van Heerhugowaard. L. J. N-ollet, R.K., zonder, Dorpsstraat 84, van Hilversum. J. Visser, HAZEA, dienstbode, van Reenenp-ark 2, van Den Helder. P. ietveld (wed. van K. G. S. Hemmes, Chr.Ger., zonder, K. de Grootlaan 46, van Alkmaar. C. M. Bloedjes (geh. m. A. Mak), R.K., zonder, Noordlaan 30, van Uitgeest. C. J. Boswijk, D.G., zonder, Berkenijlaan 20, van Texel. C. M. Boswijk, D.G., zonder, Berkenlaan 20, vftfi Texel. T. Kooij, R.K., verpleegster, Heeren- weg 79, van Ermelo. G. Minke- ma, N.H., kellner, Raadhuisstraat 10, van Sehoorl. D. Bouma, N.H., arbeider, M. Wiegmanweg 24, van l'Aigle (Fr.). G. Tigchelaar, Ger.k., bakkersknecht, Stationsstr. 2, van Sneek. H. H. Bonnekamp, E.v.L., timmerman, Jn. Jacoblaan 13 ,van Amsterdam. H. Kuin- dersma, N.H., banketbakker, Ka naaldijk 27, van Alkmaar. G. Bos, N.H., schilder, Kogendijk 60, van Heerenveen. S. Koppes, N.H., zonder, Bergerweg 36, van Arnhem. A. H. Weijers, R.., onderwijzeres, Hoflaan 7, van- Heesch. Pensionaat ingekomen over Octo ber 1940: 11 personen. Ongecorrigeerd CASTRICUM. Directeur kaasfabriek „Holland". - De heer Tj. van Eik is door de aandeelhoudersvergadering tot direc teur der N.V. kaasfabriek „Holland" benoemd. Voor den heer van Eik, die van jongs af in deze fabriek heeft ge werkt, was het tot een groote vol doening, dat hij in zelfstudie zooveel cursussen heeft doorworsteld, dat hij, na verleden jaar zijn bedrijfsleiders examen met lof te hebben gehaald, bij het aftreden van den heer Baas als directeur der Holland direct als bedrijfsleider werd benoemd. En thans is deze nog jeugdige bedrijfs leider tot directeur benoemd. Wij zijn overtuigd, dat de heer v. Eik met dezelfde vlijt en ijver voor de kaasfabriek Holland zal arbeiden als hij gedaan heeft om zijn nieuwe positie te veroveren. Dtt*1 pBiur* 81 De beste en zuinigste lampen ooit door PHILIPS vervaardigd Winterhulp. - De collecte Winter hulp te Bakkum heeft opgebracht 665, dat is per hoofd der bevolking ongeveer 1.27. KOEDIJK. Openstelling secretarie. - De secretarie dezer geméente zal vanaf 10 December, tot nader order, dage- iijks geopend zijn van 1012 uur v.m. NIEUWE-NIEDORP. Vrijdagmiddag vergaderde de raad onder leiding van burgemees ter Pluister. Aanwezig waren vijf leden. (Vacature ontstaan door het overlijden van de heer J. de Boer, terwijl de R. S. A. P.-zetel van den heer ter Haan ingevolge overheids besluit onbezet was). In zijn openingswoord wijdde de voorzitter waarderende woorden aan de nagedachtenis van den over leden commissaris der koningin en van het raadslid de Boer. Het onderzoek van den geloofs brief van 't nieuw benoemde raads lid J. Dekker had niet plaats, aan gezien de heer Dekker zijn benoe ming niet heeft aangenomen. Goedgekeurd werd een wijziging van de op 12 November 1940 vastge stelde 9e wijziging van den gewonen dienst en 5e wijziging van den ka- pitaaldienst 1939. Het nadeelig saldo van den gewonen dienst van 1939 wordt hierdoor met 338.83 ver hoogd en bedraagt thans 1.508.04. In verband hiermede werd ook de voorloopige vastgestelde gemeente rekening over '39 gewijzigd en kwam eveneens de le wijziging van den kapitaaldienst van 1940. Besloten werd tot heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbe lasting en tot het aangaan van een rekening-courantovereenkomst met de Bank voor Nederlandsche Ge meenten, tot een maximum-crediet van 5000. Aan L. S. J. Ortelee en L. B. Renders, in de Moerbeek, werd voor hun kinderen in de kosten van ver voer naar de openbare school een zelfde vergoeding toegekend. Er werd beschikbaar gesteld een crediet van 60 teneinde daaruit de kosten van een afloopenden trai ningstoeslag aan arbeiders, die aan den vlasrepelcursus, welke in dezen winter in de Wieringermeer zal worden gehouden deelnemen te be strijden. In de plaats van den heer P. Ha ringhuizen Jr., die vertrekt uit de gemeente, werd tot weesmeester ge kozen de heer Wessels, hoofd der school. In gelijke functie werd her benoemd de heer Jb. Kooij Cz. De als regent der algemeene armen- administratie periodiek aftredende heer C. Groot, werd eveneens her benoemd. Ingevolge ingekomen aanvragen, werden over 1941 de navolgende subsidies verleend: de Kruisvereeni- gingen te Oude Niedorp en Nieuwe Niedorp voor de wijkverpleging 600; Witte Kruis voor uitzending van patiënten met toepassing van de provinciale subsidieregeling, ten hoogste 500, voor schoolverpleging 50, voor de badinrichting ten hoog ste 50; Provinciale Commissie voor de Malariabestrijding 10; de Scha- ger Handeldrijvende en Industriëele Middenstandsver. 10 per leerling uit deze gemeente tot een .maximum van 30. Vaststelling had plaats van de ge- meentebegrooting en van de begroo ting voor de Algemeene Armen- administratie, de laatste met toeken ning van een subsidie van 11.000. De gemeentebegrooting wijst aan voor den gewonen dienst: inkomsten 79.505.51, uitgaven 88.717.87, na deelig slot 9.212.36; kapitaaldienst: inkomsten en uitgaven f 19.433.34; Algemeene Armenadministratie gewone dienst: inkomsten en uitga ven 16.050; kapitaaldienst: in komsten en uitgaven f 977.53. Aan het hoogheemraadschap Hol lands Noorderkwartier werd in eigendom overgedragen de hooge brug in 't Veld, waarvoor de ge meente een jaarlyksche vergoeding zal betalen van f 155. Verzocht zal worden de vernieuwing uit te stellen tot na de totstandkoming van het kanaal OudkarspelKolhorn, waar door de brug vermoedelijk belang rijk zal kunnen worden verlaagd. In de commsisie voor landschouw werd in de plaats van den heer J. de Boer benoemd de heer J. Zijp. Het perceeltje bouwland, genaamd Bankertserf, groot 24 are, werd on derhands verhuurd aan P. J. v. d. Stoop voor 25 voor den tijd van 4 jaren. Hierna sluiting. (MBUH&BVHÜf DOO VA] ALEXANDER IATM9ND KERKELIJKE VERKIE2 UITGEEST. Tot gemachtigden by gemeente te Uitgeest zyn de heeren W. Starreveld, C. van den Kommer Jr. e kenburg. In de plaats heer J. Grootes, die zich i nig niet meer herkiesbaar gekozen de heer D. For notabel werd gekozen de Reijne. KERKELIJKE VERKIEZ ZÜIDSCHARWOUD Bij de gister gehoude: zing werd de heer P. de G kozen als diaken bij de 1 meente te Zuidscharwoi ouderling in de vacature-v werd de heer A. Kout geko diens plaats werd gekozen ken de heer P. de Geus Jz. „Ons werk aan de door ds. van Exel Gerritsen Jr., bij mij. Hofland, te An Twee reserve-veldpredik elkaar vóór 24 Aug. 1939 i den en bovendien niet tot kerkgenootschap behoorden len in dit boekje op gezelli van hun ervaring in de v< nieuwe functie van „soldat nee". Zij schrijven over de in de kwartieren der m over de (vaak slechts onverschilligheid der uit de maatschappij onverwacht plaatste mannen en jongens het contact, dat soms zoo was tot stand te brengen en vaak veelbelovende resulta wierp. Door dit alles wo licht geworpen op het veldp schap, zoorals zij, die in de maatschappij bleven, het den vermoed. Ds. W. G. Harrenstein, vlootpredikant in algemeene schreef een aanbevelend woc dit boekje, dat hij noemt kenschap afleggen van onzen nu de mogelijkheid bestaat, jonge instituut van veldpred dezen oorlog is gesneuveld „Rondom de Kribbe C. E. P otharstG bij de uitgeverij te Zeist. De schrijfster, die met een bundel Kerstvertellingen vei ces mocht oogsten, heeft on< titel „Rondom de Kribbe" eenige Kerstverhalen gesc die ongetwijfeld met graag; len worden gelezen en aanj want zij zijn in de eerste bedoeld voor de jonge kindei 59 jaar. Eenige goede teeki van G. D. Hoogendoorn siere tekst, waaraan nog is toeg een handleiding voor het van een adventshuisje. „Uittocht", door M. man, bij N. V. Van en Comp. te Assen. Dit boek als no. 3 versche de serie „Nieuw Groninger schildert het boeren- en a: leven in Noord-Groningen, 41) Legrand had voor de eerst iets van zijn rust ingeboet. „Mon Dieu, ik heb bericht gen, hier leest u zelf maar reikte Ben Beverly twee men over. De detective las ze en schi hoofd. „Daar begrijp ik niets va: gens deze telegrammen is gisteravond heelemaal niet vliegtuig vertrokken! Als niet weggevlogen is, dan nog hier zijn". „Natuurlijk!" Kapitein plukte geërgerd aan zijn „Dat is inderdaad zoo, Beverly! Ik heb zekerheidshal naar het vliegveld getelefo Gisteravond is slechts één ingestapt en wel een handelaa men hier kent, een burger kar. Vanmorgen is slechts paar per vliegtuig vertrokken sieur Pernicot en zijn vrouw eens menschen, die wij kenne schip is niet uitgevaren, moet uw misdadiger zich dus

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2