DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. :jv. VERDRAGEND GESCHUT IN ACTIE. Geringe bedrijvigheid in de lucht. )e spanning tusschen Thailand en Indo-China. Fransche vliegtuigen bombardeerden Thailands gebied. Libysche troepen moesten terugtrekken Geen nieuws van het Grieksche front. Generaal der vliegers Fr. Christiansen 61 jaar. VERDUISTERINGS TIJDEN van 17.27 tot 9.42. op 16.27 onder 6.51 >eveelt haar een flinken id te nemen ret scherpe oplossingen -PUZZLE >ECEMBER. ïigvuldiging 18164. te schuld bü lag, dat fel ste". id, dat de is met een enlijk geen j verdachte, omdat ver tin ééne oog irikkeld was l zijn vrouw fficier vroeg ïtvervolging. o als verde- verdachte bad trachten ite door den soh, van alle en, met de „noodweer" iter geweest. an meening chen in een bejaard mo- toe gekomen en plaatsge- ialde water Zijn beroep lij overigens ijk kon ma il, omdat het had naar de ar vernielen oorloofd. 20 of 15 da- deelde den zijn armoe- of 6 dagen. plan: RECLAME! if» Daar •oi. J, eld", 4 ste, dat zijn r zijn ge legram niet, ijk op het verrassen! "oudig geeft, te geraffi- a wantrou- daarentegen lan is hij nigheid. De- ;ch zijn, zijn hij beslist ontvluchten, aef dan het Legrand zal ran Beverly n. Hij zal en". zoek instel- anneer een n van Mon- ze daar wel p haar hor- land, lieve- 1" vroeg Pe il" Edna. „Tien ïuut langer, ers. t vervolgd). ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheeie Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0-25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 142e Jaargang, No. 294. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Donderdag 12 December 1940 Het Duitsche weermachts- bericht. Berlijn, 11 Dec. (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht deelt mede: Als gevolg van de slechte weers omstandigheden bleef de bedrijvig heid van het luchtwapen ook op lü December en in den nacht van 10 op 11 Dec. beperkt tot bewapende verkenning. In Frinton on Sea wei den treffers waargenomen op ha venterreinen, waarbij zich een zwa re rook ontwikkelde, alsmede tref fers op een fabrieksterrein tusschen Folkestone en Canterbury. Ter hoogte van Harwich werd een koop vaardijschip met bommen en met de aan boord der vliegtuigen aanwezige kanonnen aangevallen. Verdragend geschut van de mari ne en het leger nam vijandelijke vaartuigen, die in het Kanaal tracht ten te varen, doeltreffend onder vuur. Verdragend geschut van het leger bestookte tegen den -avond met succes militaire doelen in het kustgebied van Dover. In den nacht van 10 op 11 Dec. wierpen eenige vijandelijke ge vechtsvliegtuigen een aantal dyna miet- en brandbommen neer in hel bezette gebied en in Z.W.-Duitsch- land. Behalve de aanzienlijke scha de, die werd toegebracht aan een kindertehuis in een Z.W.-Duitsche stad en de lichte schade aan gebou wen in eenige plaatsen in de Eifel werd geen noemenswaardige mate- rieele schade aangericht. In het Rijksgebied werden twee burgers zwaar en een licht gewond, in het bezette gebied werd een kind ge dood en twee burgers gewond. De luchtdoelartillerie schoot gis teren twee vijandelijke vliegtuigen van het type Bristol-Blenheim neer Het Duitsche luchtwapen leed geen verliezen. De luchtoorlog. Berlijn, 11 Dec. (D.N.B.) Als ge volg van de slechte weersomstandig heden is gisteren, naar het D.N.B. verneemt, de bedrijvigheid dn de lucht van beide zijden naar verhou ding gering geweest. Behalve eenige scheepsdoelen vielen de Duitsche vliegtuigen verschillende steden in Zuid-Engeland aan, waarbij treffers werden geplaatst op haveninstalla ties en fabrieksgebouwen. Terwijl van Duitsche zijde geen verliezen geleden zijn, werden daarentegen twee Engelsche vliegtuigen van het type Bristol-Blenheim door de Duitsche luchtdoelartillerie neerge schoten. De gewapende verkenning. Berlijn, 11 Dec. (D. N. B.) Met be trekking tot de in het weermachts- bericht van vandaag genoemde ge wapende verkenning, waartoe zich als gevolg van het slechte weer de Duitsche activiteit in de lucht boven Engeland op den lOen December en in den nacht van 10 op 11 December heeft beperkt, verneemt het D. N. B. nog de volgende bijzonderheden: Deze gewapende verkenning heeft natuurlijk in de eerste plaats ten doel, het verzamelen van fotografi sche gegevens, waarvan de verwer king in de eerste plaats de uitwerking van de jongste bombardementen be vestigt en vastlegt, echter ook de grondslagen levert voor de volgende grootscheepsche aanvallen. Voor de Engelschen beteekent derhalve de activiteit van Duitsche verkennings- en oefeningsvliegtuigen een chèque op de toekomst, die, naar de ervaring heeft geleerd, zeer spoedig in den vorm van bombardementen op nieuwe strategische werken gehono reerd wordt. Tegelijkertijd hebben de verken ners echter ook een reeks loonende doelen aangevallen. Het weermachts- bericht maakt melding van goede treffers in het havengebied van Frinton-on-Sea, dat aan de oostkust ten zuiden- van Harwich in het graaf schap Essex ligt, alsmede op een fabriek tusschen Folkestone en Can terbury, dus in het zuidelijke kust gebied. Verdragend geschut van de marine en het leger, ontplooide gisteren een 2eer groote gevechtsaqtiviteit. Vij andelijke vaartuigen, die onder be scherming van den nevel heimelijk door het kanaal trachtten te varen, werden met succes onder vuur ge nomen. Tegen den avond gingen de batterijen over tot den aanval op militaire doelen in het gebied van Dover. Vroeg luchtalarm te Londen. Berlijn, 11 December (D.N.B.) Bijzonder vroeg werd vanavond ln het stadsgebied van Londen lucht alarm gegeven, naar vandaar word' gemeld. Weldra hoorde men ook het brommen van vijandelijke ma chines. In verscheiden wijken van Londen trad het afwergeschut in werking. De Press Association meldde hier omtrent nog, dat ook boven andere deelen van Engeland bij het inval len der duisternis vijandelijke toe stellen waargenomen werden. De luchtoorlog. Berlijn, 11 December (D.N.B.) Duitsche gevechtsformaties zijn weer doende, naar het D. N B. zoojuist vernomen heeft, in de Midlands een hevigen slag aan belangrijke mili taire doelen toe te brengen. Bijzon derheden over dezen aanval ont breken tot dusver nog. Londen en Liverpool het doelwit van hevige aan vallen. New-York, 12 December (D. N B.) Volgens Amerikaansche berich ten uit Londen zijn Londen, Liver pool en verscheidene andere be langrijke steden van Engeland Woensdagavond en in den nacht van Woensdag op Donderdag weer aan hevige aanvallen van het Duitsche luchtwapen blootgesteld geweest. United Press meldt, dat een stad in de westelijke Midlands des nachts en de eerste ochtenduren van Donderdag door Duitsche bom menwerpers is aangevallen, die in golven op afstanden van twee tot drie minuten over de stad vlogen De aanval heeft reusachtige ver woestingen veroorzaakt. Andere aanvallen waren gericht op Liver pool, Wales en gebieden in Noord west, Z.W. en Z.O.-Engeland. In ken kuststad in Z.O. Engeland is aanzienlijke materieele schade aangericht. Heeft Engeland de hand in het spel Genève, 11 Dec. (D.N.B.) Uit Vichy wordt gemeld: Door een bevoegde Fransche instantie wordt het uit Sjanghai afkomstige berioht beves tigd, volgens hetwelk het Fransch- Indo-Chineesche lulhtwapen een ver- geldingsbo-mbardement heeft uitge voerd op Thailand. Er wordt op gewezen, dat onge veer twintig bommen zijn neerge worpen. Dit is de eerste keer,, dat van officieele Fransche zijde mede- deeling wordt gedaan van tegenacties van het Fransche luchtwapen in In do-China.; Bangkok, 11 Dec. (Domei) Het Thailandsche opperbevel heeft van daag een communiqt») uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat zich botsingen hebben voorgedaan aan de grens van Thailand en Indo- China, Zondag en Maandag j.l. Fransche troepen openden Zondag morgen om half acht machinege- weervuur op Banrichanmai en om geving en de Thailandsche troepen beantwoordden het. Om half zeven denzelfden ochtend hadden drie Italiaansch weermachts- bericht. Ergens in Italië, 11 Dec. (Stefani) In zijn weermachtsbericht nr. 187 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende bekend- In den ochtend van 9 December hebben gepantserde Engelsche divi sies onze stellingen aangevallen ten Zuidoosten van Sidi El Barrani, welke verdedigd werden door forma ties van Libysche troepen. Die troe pen hebben heldhaftig weerstand ge boden, maar moesten na eenigen uren van strijd wijken en zich op Sidi El Barrani terugtrekken. Op 9 en 10 "December hebben zich ongewoon hevige gevechten afge speeld tusschen vijandelijke troepen en de onze. De divisie zwarthemder „Drie Januari" en de eerste Libysche divisie hebben het hoofd geboden aan een aanval, waarbij zij den vijand zeer zware verliezen toe brachten. De verwoede gevechten duren nog voort. Tijdens een van die gevechten is generaal Maletti aan het hoofd van zijn bataljon Libyers gesneuveld. Onze luchtmacht heeft voortdurend boven het slagveld ge vlogen en de gepantserde vijande lijke afdeelingen met bommen maehinegeweervuur bestookt. Aan het Grieksche front ging de dag zonder vermeldenswaardige ge beurtenissen voorbij. Van het Grieksche front. Belgrado, 11 December (D. N. B.) Uit Bitolj (Monastir) wordt ge meld: De Grieksche opmarsch aan het noordelijke front van Pogradec schijn ttot staan te zijn gekomen. In den Opper-Sjkoembin werden Grieksche voorhoeden uiteen ge dreven, doordat de versterking niet op tijd aankwam. -Op den westelij ken oever van het meer van Oehrida op den straatweg van Po gradec naar Lin konden de Italia nen zich niet alleen in hun stellin gen handhaven en alle aanvallen der Grieken afslaan, doch ook nieuwe hindernissen opwerpen. Fransche vliegtuigen boven Lokhon gevlogen. Een der toestellen is neer gehaald door Thailandsche defensie toestellen, terwijl een uur later een tweede formatie Fransche vliegtui gen bommen en machinégéweervuur richtten op het regeeringsgebouw in de stad. De aanval duurde vijf mi nuten en werd afgeslagen door Thailandsche vliegtuigen. Maandag verscheen weer een formatie van vijf Fransche toestellen boven Lok hon en liet tien bommen vallen, die op 50 m. afstand van het regee ringsgebouw neerkwamen. Om 7 .u. 50 van denzelfden ochtend bombar deerden Fransche troepen Thailand sche stellingen in Mukdahan van uit Savannaket over de rivier Mekong. Tijdens dit 40 minuten durende bombardement kwam ongeveer een honderdtal Fransche bommen neer op de Thailandsche stellingen, ter wijl de Thailandsche luchtmacht in antwoord hierop een aanval deed op de Fransche stellingen. Het waren volgens de Franschen represaille-maatregelen. Geneve, 11 Dec. (D.N.B.) Het Fransche ministerie van koloniën had bevestigd, dat Fransche vlie gers Thailandsch gebied gebombar deerd hebben, waarbij rond dertig bommen zijn uitgeworpen. In Fran sche kringen verklaart men, dat deze vergeldingsmaatregelen noodig waren geworden, nadat thans reeds wekenlang van Thailandsche zijde aan de grens overvallen werden ge pleegd, plaatselijke overvallen op Indo-Chineesche plaatsen en zelfs op een op de rivier de Mekong krui sende Fransche kanonneerboot, als mede op verscheidene plaatsen on dernomen aanvallen van Thailand sche infanterie. De Fransche regee ring heeft ten aanzien van deze militaire acties, evenals met betrek king tot de langs diplomatieken weg ingediende territoriale eischen van Thailand steeds een standvasti ge houding getoond. Heeft Engeland de hand in het spel? Enkele dagen geleden heeft de Temps de vraag ter sprake ge bracht, wie er wel belang bij zou kunnen 'hebben, Thailand tegen Fransch Indi-China op te stoken. Het Fransche blad verklaart, dat men in politieke Fransche kringen de zeer positieve verdenking koestert, dat Engeland de hand in het spel heeft. De Temps laat er geen twijfel over bestaan, dat Engeland zich, profijt trekkend van de tegenwoordige situatie van Frankrijk, achter de re geering te Bangkok heeft geplaatst en haar tot deze niet geheel verras sende meening heeft bewogen. De bommen, die Fransche vliegers thans op Thailandsch gebied hebben geworpen, zijn het eerste concrete bewijs, dat Frankrijk niet geneigd is, zijn tegenstanders op gemakke lijke wijze in het bezit te laten ko men van een overzeesche bezitting, die zijn zonen in een bloedigen strjjd van tientallen jaren moesten veroveren. De Fransche vergeldingsactie tegen Thailand. Geneve, 11 Dec. (D.N.B.) Uit Vi chy wordt gemeld: Het Fransche ministerie van koloniën heeft om trent de jongste incidenten aan de Indo-Chineesche grens Woensdag avond een communiqué uitgegeven, waarin bijzonderheden worden me degedeeld omtrent de reeds gemelde vergeldingsactie der Fransche lucht macht. Op 9 December, aldus het communiqué, hebben Thailandsche vliegtuigen, die .in groepen versche nen, tweemaal de stad Svannaket gebombardeerd. Er werden dertien bommen geworpen. Als represaille heeft de Fransche luchtmacht daarop van haar kant het vliegveld van Oudern t'en N. van Vientiane gebombardeerd. De houding van Indo-China jegens 'Thailand. Tokio, 11 Dec. (D.N.B.) De auto riteiten van Fransch Indo-China hebben volgens een Domeibericht uit Hanoi vandaag verklaard, dat de houding jegens Thailand nog steeds ongewijzigd is en dat Fransch Indo-China te allen tijde bereid is onderhandelingen met Bangkok te openen over de grensregeling. Aan den anderen kant echter zal de re geering alle daden van vijandelijk heid terstond mét passende tegen maatregelen beantwoorden. De aanvallen voortgezet. Hanoi, 12 Dec. (Domei). Vliegtui gen van Thailand hebben hun aan vallen langs de westelijke grens van Indo-China voortgezet, volgens Woensdag hier ontvangen berichten. Zes Thailandsche vliegtuigen heb ben Paese gebombardeerd. Vijf an dere toestellen vlogen boven Vien tiane, waar twee bommen het vlieg veld raakten. De aanvallers bescho ten voorts de Indo-Chineesche stel lingen met machinegeweren. Dins dag hebben Thailandsche vliegtuigen twaalf bommen laten vallen op Takhet. Voor de eerste maal zijn in den loop van den Dinsdag in dezen frontsec tor ook zware kanonnen in het veld gebracht, terwijl de Italianen tot dusver slechts over houwitzers, ..ichte bergartillerie en granaatwer pers beschikten. Bovendien hebben de Italianen stelselmatig de achter- waartsche verbindingen der verde digingswerken langs de linie Tsja- fasan-Elbasan versterkt, DE FUHRER ONTVANGT Dr. TODT EN ZIJN MEDEWERKERS. Berlijn, 11 Dec. (D. N. B.) De Führer heeft vanmiddag in de nieuwe rijkskanselarij in tegen woordigheid van den chef van het opperbevel der weermacht, gene raal veldmaarschalk Keitel, den rijksminister voor bewapening en munitie, dr. Todt, met zijn mede werkers uit weermacht, bedrijfs leven en partij, die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de verhooging der capaciteit van de Duitsche bewapeningeindustrie, ontvangen. Rijksminister dr. Todt stelde den Führer de bewapenings inspecteurs der verschillende mili taire districten voor. Rijksminister dr. Todt bracht vervolgens den Führer rapport uit over de tot dusverre verrichte prestaties der organisatie voor de opvoering der capaciteit van de Duitsche bewapeningsindustrie. Door de aaneensluiting van de bekwaamste en meest energieke vaklieden uit weermacht, bedrijfs leven en partij is, zonder dat daar door een groot ministerie werd ge vormd, een instrument in het le ven geroepen, dat werkt met een andere houding dan de een ma terieel en egoïstisch standpunt in nemende indus-trieelen aan den kant van den vijand. De Führer sprak daarop de ge heeie Duitsche bewapeningsin dustrie zijn dank uit voor haar schitterend werk. Evenals hij gister den Duitschen bewapeningsarbei der zijn dank had uitgesproken in de overtuiging, dat zonder den ar beid, den vlijt, het kunnen en de bekwaamheid van den arbeider de groote successen niet denkbaar zouden zijn geweest, zoo wilde hij vandaag de Duitsche bewapenings industrie er dank voor zeggen, dat het door de bekwaamheid5 van haar uitvinders, technici en chemici maar ook door haar industrieele leiders en door de economische leiding mogelijk is geworden in dén meest volledigen zin te vol doen aan de eischen van de weer macht, Het A. N. P. meldt: De Duitsche militaire bevelheb ber in het bezette Nederlandsehe gebied, de generaal der vliegers Fr. Christiansen, viert heden zijn 61 sten' verjaardag. Generaal der vliegers Fr. Christiansen (Foto Rob Röhm) De weermachtbevelhebber in Nederland de generaal der vlie gers Friedrich Christiansen, stamt uit een der oudste Noordfriesche families in Wijk op Föhr, waar hij op 12 December 1879 werd geboren. Zijn leven was sinds de prille jeugd ten nauwste verbonden met de zeevaart. De kinderschoenen nau welijks ontgroeid, bevoer hij reeds met een transatlantisch zeilschip ce zeeën aller werelddeelen. Zijn eerste militaire opleiding ontving generaal Christiansen als vrijwilliger voor één jaar bij een torpedo-divisie. Na afloop van den militairen diensttijd, en nadat hij nog als scheepsofficier dienst had gedaan, nam hij het commando van een stoomschip op zich. In 1913 leerde hij de Luchtvaart- school van Karl Caspar het vliegen. In het voorjaar van 1914 nam hij reeds als volledig opgeleid oorlogs piloot aan een recordvlucht deel, waarbij hij met 13 uur en eenige minuten vliegtijd het toen geldende wereldrecord dicht benaderde. Toen de wereldoorlog uitbrak meldde zich Fr. Christiansen als onder-'officier-torpedist bij de ma rine en vrijwillig bij de marine- vliegdienst. Echter pas in de lente van het jaar 1915 kreeg hij in Zee- brugge aan de Vlaamsche kust een frontcommando. Zijn groote suc cessen als militair vlieger werden zeer snel door promoties en talrijke onderscheidingen erkend. Op zijn geboortedag in het jaar 1917 werd hem de hoogste Pruisische oorlogs orde „pour le merite" verleend. Na den oorlog, waarvan de onge lukkige afloop een einde maakte aan. het Duitsche militaire vlieg- wezen ,was genei-aal Christiansen Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 12 December: tot 1921 in dienst van de Noorsche luchtvaart. Daarna ging hij opnieuw tot de zeevaart over. Samen met zijn broer, den tegenwoordigen direc teur van het Hamburger Walfisch- kontor, hoofdcommissaris van poli tie, korvettenkapitan Karl Chris tiansen, nam hij beslissend deel aan den wederopbouw van de Duitsche handelsvloot. Ais commandant van groote schepen bevoer hij weer de oceanen. Op zijn talrijke zeereizen had hij meermalen gelegenheid uit stekende reddingsacties uit te voe ren. Zijn actie tot redding van schipbreukelingen werd met het verleenen der groote zilveren en gouden medaille voor de redding van in nood verkeerende schepen beloond. Na 1930 werd de naam Christian sen over de geheeie wereld beroemd door de wereldvlucht met de door hem bestuurde Do X, wier landing bij Amsterdam ook door de Neder landsehe pers met levendige be langstelling werd vermeld. Nadat in Duitschland de natio- naal-socialistische beweging de macht in handen had gekregen, werd hij in het nieuw gestichte luchtvaartministerie opgenomen, waarin hij als commandant van alle luchtvaartscholen met alle midde len de stichting van vliegsport- scholen ter hand nam. De vlieg- sportscholen werden tenslotte in militaire luchtvaartscholen veran derd. Hun eerste commandant was Fr. Christiansen. In 1938 kreeg hij als generaal het commando over het uit de Duitsche luehtsportbond voortge komen nationaal-socialistische vlie gerkorps. Als korpsleider en luite nant-generaal en later als generaal der vliegers leidde hij de Duitsche jeugd als een keurkorps op een zoo breed mogelijke basis voor de lucht vaart op. Eind Mei 1940 werd de generaal der vliegers Fr. Christiansen door den Führer op zijn tegenwoordige verantwoordelijke plaats als weer machtsbevelhebber in Nederland geroepen en kort daarna door rijks maarschalk Göring met het gouden vlieger-kenteeken met briljanten onderscheiden. De naam van generaal Fr. Chris tiansen is in het binnen- en buiten land een begrip geworden. Hij wordt niet alleen door de oudere generatie geëerd, maar juist de .vliegende" jeugd ziet in hem haar bezielend voorbeeld. DUITSCHLAND EN DE LANDEN IN ZUIDOOST-EUROPA. Berlijn, 11 Dec. Semi-officieel wordt medegedeeld: „Wij hebben met de naties van het Z.O. een nauw contact, dat in overeenstemming is met het fejt, dat Duitschland in deze ruime zijn groote, vitale, economi sche belangen ziet. Daarom verbin den ons met deze landen speciale banden van belang, kameraadschap en vriendschap". Met deze woorden liet men zich vandaag in de Wil- helmstrasse uit over de betrekkin gen tusschen Duitschland en het Europeesche Zuid-Oosten. Ten aanzien van de reis van den Hongaarschen minister van buiten- landsche zaken naar Belgrado ver wees men naar de verklaringen van de verantwoordelijke mannen van beide staten, volgens wie het daar bij, naar men gelooft, uitsluitend om een aangelegenheid- ging, die de Hongaarsch-Zuidslavische betrekkin gen als onderwerp heeft. In dit verband voegt men hieraan toe, dat Duitschland en Italië steeds het beginsel hebben aangehangen, dat de tusschen de afzonderlijke landen van het Europeesche Z.O. hangende kwesties langs den weg van wederzij dsch direct contact ge regeld moeten worden en ziet daar om in de reis van graaf Csaky een feit, zooals het in werkelijkheid is. MEER SLACHTOFFERS OP DE CARNARVON CASTLE. Montevideo, 12 Dec. (D.N.B.) Het vermoeden, dat het aantal dooden en gewonden op den Britsche hulp kruiser Carnarvon Castle grooter is dan door de Engelschen gemeld werd, is bevestigd. Uitgelekt is, dat het zeegevecht met een Duitschen hulpkruiser 27 dooden en tachtig gewonden heeft geëischt, onder wie zich vele officieren bevinden. DE ZORG VOOR DE ENGELSCHE KINDEREN. New-York, 12 Dec. (D.N.B.) De Engelsche minister voor openbare gezondheid, MacDonald, heeft giste ren naar uit Londen gemeld wordt, opnieuw een beroep gedaan op de Londensche bevolking, de kinderen terstond voor evacuatie te laten in schrijven en tegen diphteritus te la ten inenten. BUITENLANDSCHE JOURNA LISTEN MOETEN NAAR BEL GRADO TERUGKEEREN. Belgrado, 11 Dec. (D. N. B.) De Joego-Slavische autoriteiten heb ben tot alle buitenlandsche jour nalisten, die zich in het Joego- Slavisch - Albaneesch - Grieksche grensgebied ophouden, het verzoek gericht, naar Belgrado terug te keeren.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 1