STILLE NO. 9 CHARLES FLANDERS KANTONGERECHT AMSTERDAMSCHE BEURS PUBLICATIES PROVINCIAAL NIEUWS VRAAG en AANBOD HET r --0T R A H rm GEMEENTERADEN TWEEDE BLAD TWEEDE BLAD JBSCHREVEN DOOR rEEKBNlNOmv VAN ALEXANDER RA VMflNH WISSELPARTIJ MET BATIG SLOT VAN 40, In de voor bet publiek bestemde zaal van het hoofdpostkantoor té Den Haag vroeg een Hagenaar Donderdagmiddag aan welk loket hij bankpapier zou kunnen wisse len. Een paar bezoekers bleken al dra zoo welwillend om hem recht streeks aan de verlangde wissel munt te helpen. Doch toen de Ha genaar thuis was gekomen, bemerk te hij, dat zijn bezit veertig gulden grooter was dan het geval zou zijn geweest indien hij geen bankpapier had "gewisseld. Dit niet alledaag- sche vérschijnsel bezwaarde zijn gemoed dermate, dat hij, gelijk ieder ander eerlijk man eveneens zoü be tamen,- zich tot de politie wendde. Het vreemde van dit geval is nu, dat gisterochtend de onbekende beide mannen, die .wisselgeld hadden géeh aangifte van hebben gedaan. hem aan het geholpen, nog de vermissing Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 13 December 1940. Schriftelijke uitspraken: P. F. B. en A. B. te Harenkarspel, overtreding van het landbouw- invenitarisatiebesluit, 40 boete of 10 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van de in beslag genomen tarwe en haver. W. E. J. D. te Zijpe, overtreding van het provin ciaal wegenreglement, ontslag van rechtsvervolging. J. S. te Beem- ster, overtreding van de veevet, ƒ15 boete of 10 dagen hechtenis T. K. te Heemskerk, overtreding OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Zaterdag 14 December 1940 STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940 II 3—3K Nederl. 1938 3 Ned -Indië 1937. 514 Duitschl m verkl. BANKINSTELLINGEN Amsterd. Bank Hande' Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Vor. k 961/, 8öV« 84'/, Philips Gloeil. Gem. Bezit IND. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel cotntn CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vér PE rg. Vorstenlanden TROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapafloeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn 156 Kon. Ned Stoomboot 159 Scheepvaart Unie 179 TABAKKEN. Deli Batavia .198 Oude Deli.2/2 Senembah211 AMER. SPOORWEGEN. 257 .2/11/4 3^716 125/g ll'/4 .282 .215 .149»/4 .161 82 1323/, 55/ie .1211/4 272 3/'/4 1/3/, ll'Vi, 282 215 147 166 132 51/4 121 156 1601/, 1791/, 200 273 215 23 23 103/4 103/4 IIs/. 117. 15 151/4 87 87 5»/16 51/4 OFFIVCIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK, 14 DECEMBR. (Schriftelijke en tel.-transacties) Valuta's: New-York 1.88 3/16—1.88 9/16; Eerlijn 75.28—75.43; Brussel 30.11 tot 30.17; Helsinki 3.81—3.82; Stockholm 44.8144.90; Zürich 43.63—43.71. Bankpapier: Berlijn 75.1975.34; New-York 1.86 1/2—1.90 1/4; Brussel 30.08— 30.20; Stockholm 44.7644.94; Zürich 43.59—43.75. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac. pim I lu 96V, 801/4 841/, ■1167/ 1168// .120 120 .191 192 132 112% 10772 107 81 /9 .3241/» 321 12/7/ 127 203'/, 201 4b78 49 307s -0'V}6 85 Vs 857s 7 7 54% 54% 38'/, 39 2/7b 23 26>// 267, 67/ 67/ 70VS 70'/, .451 450 .283 283 2/2 273 130% 1297/ van de landbouw-crisiswet, 6 boete of 4 dagen hechtenis. F. H. te Alkmaar, overtreding van de verduisteringsverordening (huis) 12 boete of 6 dagen hechtenis. J. den H. te Broek op Langendijk overtreding van de landbouw crisiswet, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Mondelinge uitspraken, Overtredingen van de Verduisteringsverorde n i n g (rijwielen enz.): F. H. te Heiloo, G. J. B. te Heems kerk, ieder 1 boete of 1 dag hech tenis. D. T. te Heerhugowaard G. v. K. te Hoorn, K. T., A. L. U. D. O. en S. S. te Alkmaar, P. B. te Oudorp, K K. en Th. G. te Sint Pancras, A. B. te Noordscharwoude J. R. te IJmuiden, P. M. te Bergen P. C. B. te Midden-Beemster, P. L. L. de W. te Heiloo, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. S. D. te Alkmaar. 5 plus 2 boete of 3 plus 1 dag hechtenis. K. L. te Sint-Pancras. 2 boete of 1 dag hechtenis. P. P te Alkmaar, 1 plus 0.50 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. S. G. te Egmond aan Zee, 2 plus 1 boete of tweemaal 1 dag hechtenis. J. H te Alkmaar, W. J. de K. te Haarlem ieder 2 boete plus 1 boete of twee maal 1 dag hechtenis. M. v. d. B. te Sint-Maarten, 3 plus b boete of tweemaal 1 wèek tuchtschool. J. P. de B. te Oterleek, J. H. te Heiloo, ieder 3 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. N. V. E. te Koedijk, 4 boete of 1 week tucht school. H. C. B. te Oudkarspel, M. v. d. V. te Winkel, J. H. te Limmen ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis A. C. E. S. te Alkmaar, 4 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis J. K. te Heiloo, J. P. G. W. te Alkmaar, ieder 4 plus 1 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. H. R. te den Helder, 4 plus 2 boete of twee maal 1 week tuchtschool. J S. te den Helder, W. v, d. M. te Broek op Langendijk, J G. S., J. M en F. H. te Alkmaar, J. S. te Bergen ieder 5 boete of 3.dagen hechtenis A. J. S. de B. te Amsterdam, W B., A: A. S. en M. H. te Heiloo, J. v. d. V. te Oosterwolde, W. J. te Apeldoorn, ieder 5 plus 2 boete of 3 plus 1 dag hechtenis. P. J. B te Heerhugowaard 6 boete of A dagen hechtenis. Overtredingen van de verduisteringsveror de n i n' g (woning): N. v B. te Castricum, 4 boete of 2 da gen. -G. P. te Alkmaar, 8 boete of 4 dagen hechtenis. P. C. K. te Beemster, 12 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van de verordening op ver- keersbeperking (te laat op straat): C. D. te Warmenhui- zen, 8 boete of 4 dagen hechtenis. L. de W. te Castricum, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de verordening op den identiteitsplicht: M. de B. te 't Zand, Th. v. d. E. te Uit geest, H. v. K., Tj. J. S. en J. L. K. te Alkmaar, T. O. te Castricum, H. T. D. te Harenkarspel, ieder 5 boe te of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de Politieverordeningen: C. B. te Alkmaar, J. F. M. te Bever wijk, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. W. J. v. K. te Heiloo, 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. S. te Warmenhuizen, 6 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de mo.tor-enrij wielwet:J. T. te Oudorp, A. J. H. te Beemster, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. C. v. d. W. en P. v. d. W. te Heer hugowaard, ieder 2 boete of 2 da gen hechtenis. L. E. J. H. te Alk maar, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. W. te Harenkarspel, P. S. O. te Bussum, G. M. te Heerhugowaard, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. Ch. H. H. te Alkmaar, A. L. te Castricum, ieder 4 boete of 1 week tuchtschool. P. M. v. G. te Bergen, 2 maal 2.50 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. P. C. K. te Schoorl, 2 maal 3 boete of 2 maal 1 dag hech tenis. C. S. en J. W. te Alkmaar. A. K. te Wormerveer, D. H. te Eg- mond-Binnen, C. M. te Heiloo, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. W. K. te IJmuiden, 7.50 boete of 5 da gen hechtenis. F. F. W. te Sint Pancras, 8 boete of 4 dagen hechte nis. Overtredingen van art. 461 van het Wetboek van Strafrecht (loopen over verbo den grond): F. E. N. te Heiloo 4 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronken schap): J. V. te Uitgeest, 6 boete AFSLUITING BERGER-OVERWEG. De Directeur der Gemeentewer ken van Alkmaar maakt bekent dat de Bergeroveéweg vanaf 16 tot en met 20 Dec. 1940 dage lijks zal zijn afgesloten van 9 uur tot 17 uur. PAARDENVORDERING. De Burgemeester van Alkmaar brengt op verzoek van den Provin cialen Voedselcommissaris voor Noordholland, zulks in opdracht van den Bevelhebber van de Duitsche Weermacht in Nederland, ter kennis van belanghebbenden, dat bezitters of houders van één of meer paar den, ouder dan drie jaar (geen-fok- hengsten), verplicht zijn deze paar den ter monstering aan te bieden voor eventueele levering aan de Duitsche Weermacht. Paardenhouders, wonende of zich bevindende in deze gemeente, district 20 van de Landbouw-Crisis-Organi- satie, dienen zich op Dinsdag, .17 December a.s., des voormiddags uiterlijk 10 uur met hun paarden te melden te Alkmaar, einde Wil- helminalaan. Bewijzen, dat een paard een in 't stamboek ingeschreven preferen te- of stermerrie is, of op een cen trale keuribg geprimeerd is, dient men mede te brengen. Eveneens dient men, indien men wil aantoonen, dat een paard drach tig is, een attest van den veearts te bezitten. Dekbewijzén gelden niet als bewijsmateriaal. Het niet-voldoen aan dezen oproep is strafbaar, terwijl INBESLAGNEMING van de paar den kan volgen. Alkmaar, 14 December 1940. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. ENKHUIZEN. Postdirecteur benoemd. - Met in gang van 1 Februari a.s. is aange wezen als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Enkhuizen de adjunct-referendaris der P. T. T. de heer J. Gerringa te Amsterdam (telegraafkantoor). SCHOORL. Boerenleenbank. - De coöpera tieve boerenleenbank hield onder leiding van den voorzitter /van den raad van toezicht, den heer C. M Winder, eén buitengewone alge- meene vergadering in het café van den heer P. Huiberts te Groet. De belangstelling was uitermate ge ring, ondanks de belangrijkheid der vergadering in verband met de wij ziging van de statuten en het huis houdelijk reglement. De secr,-kas sier, de heer Schermer, was plotse ling ziek geworden. De voorzitter lichtte de wijzi gingen in de statuten en hét huis houdelijk reglement toe, hetgeen bleek neer te komen op een uit breiding van de bevoegdheden van de directie van de centrale bank te Utrecht, terwijl toch-de beginselen waarop de coöperatie is gegrond on aangetast blijven. De voorstellen werden na eenige discussie met algemeene stemmen aangenomen. Op een desbetreffende vraag deel de de directeur van de bank da heer D. Duin Wn, mede, dat in den vervolge de boekjes voor rente bijschrijving op in Januari te hou den zitdagen dienen te worden aan geboden, en niet, zooals voorheen gebruikelijk, in December worden ingeleverd. HEILOO. Geen vierde, maar een tiende. - ,De overige kosten van onderwijs vragen ongeveer een vierde gedeel te van de geraamde ontvangsten" schreef onze correspondent gister m zijn beschouwing over de gemeente- begrooting 1941. Hier had „tiende" moeten staan. of 6 dagen hechtenis. M. O. te Hoorn, 12 boete of 8 dagen hechte nis. Overtredingen van de ongevallenwet: J. J. te Ha renkarspel, 5 boete of 3 dagen hechtenis. J. T. te Oudorp, 2 maal 7.50 boete of 2 maal 5 dagen hechtenis. Overtredingen van de wet op autovervoer perso- n-e n: F. J. A. D. te Beverwijk, f 6 boete of 4 dagen hechleïiis. HEERHUGOWAARD. Vergadering polderbestuur. - In de raadszaal dezer gemeente is een bestuursvergadering gehouden van den polder Heerhugowaard, welke onder leiding stond van den dijk graaf, den heer P. Tromp. Van de familie van Slooten was een mededeeling ontvangen van het overlijden van den heer W. van Slöoten, oud-burgemeester en oud dijkgraaf van den polder, De voor zitter bracht den overledene hulde voor diens beleid. Men is den heer van Slooten zeer erkentelijk voor hetgeen hij in het belang van den polder heeft gedaan. Ingewilligd werd een verzoek van den heer G. Kooij Az. om een onder bemaling te mogen stichten voor zijn landerijen. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat met ingang van 1 Januari a.s. de kinderbijslagregeling wette lijk moet worden toegepast. Hoewel het polderpersoneel wel tegen onge- -vallen was verzekerd bij de Rijks verzekeringsbank, had men nog geen verzekering tegen ziekte afgesloten. Dat werd door den polder zelf ge dragen. Nu moet de kinderbijslag regeling worden ondergebracht bij de verzekering, welke het ziekterisico draagt. Het bestuur stelde daarom voor, een ziekteverzekering aan te gaan. Aldus besloten. Medgedeeld werd, dat, nu de in ning van de polderlasten is overge dragen aan het Hoogheemraadschap de achterstallige lasten tot en met 1939 op 6.38 na zijn binnengeko men. Aan de orde kwam hierna da vraag, of voor de eigendommen van den polder een molestverzekering moet worden aangegaan. Nadat eenige besprekingen waren gevoerd over het eventueel langer uitblijven van de uitbetaling door hpt rijk, waardoor men misschien toch liever zou verzekeren, besloot men dat het bestuur nader zal on derzoeken, of de schade in de toe komst ook zal worden uitgekeerd Zoo niet, dan zal het een molest verzekering mogen aangaan. Bij de hoofdstukssewijze behande ling van de- begrootingen 1941 wer den verschillende vragen gesteld. De voorzitter heeft er in zijn beantwoor ding op gewezen, dat het jaar 1941 met een nadeelig slot van vorige diensten begint van 800 tegen he* vorige jaar 15600. De moeilijkhe den met de olie-voorziening zullen wel oorzaak zijn, dat niet alleen met de olie-motoren gestookt zal kunnen worden in het komende jaar. De post voor aankoop van olie is ten gevolge van de stijging der prijzen verdubbeld. De kwestie met het Geestmer- ambacht zal men laten rusten. De begrooting van den polder werd vastgesteld op een totaal van 9112.25 met een post voor onvoor zien van 363.50. De lasten zijn on veranderd gebleven op f 10 per H.A De begrooting van de wegen sluit in totaal op een bedrag van 24658.75, met een post voor on voorzien van 733.21. De omslag is geraamd op 6 per ha„ hetgeen evenveel is als het vorige jaar. De posten arbeidsloon, materialen en andere benoödigdheden zijn met ongeveer 6000 verlaagd. Na eenige besprekingen werd de ze begrooting aldus vastgesteld. In de rondvraag- was het peil na tuurlijk weer een onderwerp van bespreking, vooral nu het zoo veel geregend heeft, den laatsten tijd. De voorzitter was echter gewapend met de officieele maalstaten, zoodat hij de critiek weerleggen kon. Er wordt' zooveel mogelijk rekening gehouden met de belangen van alle ingelan den. De heer Quant besprak den toe stand van de Kabel. Deze is in zeer slechten staat. De voorzitter antwoordde, dat het onderhoud van dit pad niet aan den colder is, maar aan de aanwonenden Als zij willen meewerken door zelf puin te halen en te kloppen, kan er wel wat gedaan worden. De polder heeft geen benzine om deze werk zaamheden te doen verrichten. Met algemeene stemmen ging men hiermee accoord. Van den vrachtschipper R. Beers was een verzoek ingekomen om de vrachttarieven iets te verhoogen en wel met 5 cent en om in December één keer per week de producten op te halen. Werd goedgevonden. Dan kwam het punt naar voren, hoe of het moet als de vaart naar Broek op Langendijk is dichtge vroren. Er wordt besloten om hier over een bespreking te houden met den vrachtvaarder. Besloten werd om des middags den schipper të laten komen. Het voorstel van de L.G.C. om over te gaan tot aankoop van de veiling, werd ten zeerste toegejuicht, al werd naar voren gebracht dat 10.000 gul den een hooge prijs is. Een voorstel om het voorzitter schap van burgemeester Schelhaas niet te accepteeren, werd niet ge steund. Als afgevaatdigden naar de vergadering van de L.G.C. werden benoemd het geheele bestuur en de leden G. Kos, J. Vergaai <=n G. Leeg water, als plaatsvervangers de hee- ren J. Mak, D. Groot en J. Nap en Jb. Bas. Op voorstel van den voorzitter zal getracht worden méér kali te krijgen. Verder werd besproken de nood zaak om papier te gebruiken in de koolschuren, daar er geen petroleum te krijgen is. Bestellingen moeten bij den secretaris opgegeven worden. De heer Feld uitte een klacht over de veilingsbriefjes van Alkmaar. Het is een hopelooze boel en ze zijn niet te ontcijferen. Dit geeft veel last en verwarring. De bode Frankfort deelde mede, dat hij persoonlijk aan de veiling js geweest en dat het in orde zal ko men. Het bestur zal echter naar Alk maar schrijvpn en de klacht naar voren brengen. HENSBROEK. „Ons Belang". - Donderdag werd onder voorzitterschap van den heer K. Speets een buitengewone alge meene vergadering gehouden van de tuinbouwvereeniging „Ons Belang". De voorzitter herdacht der. oud-voorzitter en eerelid, den heer •loh. Koning, die zooveel in het" be lang van de vereeniging' heeft ge daan. Van den rijkstuinbouwconsulenf, den heer Rietsema, was aan het be stuur een schrijven gestuurd om en kele praatavonden te houden en ge -genheid te geven tot het stellen van vragen. KOEDIJK. Huisverzorging. - Winterhulp hield Vrijdagavond een bijeen komst om te geraken tot een ver eeniging van huisverzorging. Burgemeester Pesman sprak een woord van welkom tot de in- leidster, mevr. Kunst uit Haarlem. Deze zette het nut van zoo'n ver eeniging uiteen, daar zij, evenals ziekenzorg, de genezing bevordert, want een vrouw maakt zich onge rust, als zij niets aan haar huis houding kan doen. Dergelijke vereenigingen behoo- ren bij het Witte Kruis onderge bracht te worden, dat meestal ook eenige subsidie geeft, evenals het burgerlijk armbestuur, dat door oprichting van een vereeniging als bedoeld, voor een deel ontlast wordt. De leden zullen naas'- een jaarlijksche contributie van mini maal 2 een kleine vergoeding per dag behooren te geven, b.v. van 5 cent tot 1, daar Vrije hulp tot misstanden kan leiden en ook niet zoo wordt gewaardeerd, ter wijl vele kleintjes voor de kas een versterking vormen. Het" werk mag niet zijn verple ging, maar dient te zijn de zorg voor de huishouding, wasschen inbegrepen. Bij de rondvraag merkte de voorzitter van het Witte Kruis op, dat ook hij huisverzorging nuttig en noodig oordeelt. Een poging om daartoe te geraken is 2 jaar gele den door geringe belangstelling mislukt. Nu komt het echter van den kant der vrouwen en als men nu slaagt, zegt het W. K. volle me dewerking toe. Tenslotte werd besloten samen werking te zoeken tusschen Witte Kruis, Ziekenhuisverpleging, hand- werkvereeniging W. O. E. en de afd. van den Boerinnenbond, welke organisaties nog eens een middag vergadering zullen uitschrijven om tot een comité te geraken, dat het huisbezoek ter hand zal nemen. Boerenleenbank. - Vrijdag avond had hier de buitengewone vergadering van de boerenleen bank plaats; aanwezig waren 20 leden. De nieuwe statuten en het huis houdelijk reglement, zooals dit in andere plaatsen is gebeurd en die beoogen nieuwe zelfstandigheid aan het bestuur te verleenen, wer den aangenomen. Woensdags en Zaterdags Alléén 2de handsch goederen. 35 cent per viji regels uitsluitend a contant. (Dinsdags en yrijdags inzenden. Antiek gevraagd direct van par ticulier, zooals oud porcelein, meubelen, schilderijen, oud kristal en sieraden. Brieven onder letter G 619 bureau van dit blad. Excelsior stofzuiger te koop, goeden staat, 220 volt, 15. GEESTERWEG No. 8, Alkmaar. Te koop gevr. groöte B. M. goed onderhouden. Brieven met voll. inlichtingen onder letter P 650 aan het bureau van dit blad. Te koop: 2 Fauteuils, 4 Stoelen, alles eiken en Damesfiets. Zondag morgen. TUINSTRAAT 35. Billijk te koop: Excelsior stofzuiger (220 'v.) en complete „Radiostat." BERGERWEG 33. Mooie Haardkachel prima staat. HEILIGLAND 39 A. te koop, in Te koop zonder bon, een paar bruine laarsjes met bont z. g. a. n., maat 41. Dr. SCHASPMANPLEIN 11, 2 X bellen. Te koop aangeboden: 1 divan met kleed, 1 gegalv. kachel met korte en lange pijp, 2 kamerlampen, 1 slaapk. lamp en 1 ganglamp. Te zien GEEST 26. Ie koop: net gedragen Heerencost. en Jassen, Damesmantels en Ja ponnen1. Ook voor jongens en meisjes eenige voorraad. DEN HARTOG, Koningsweg 72. Invalidenwagens gebruikte, doch in goeden staat. ..HYGIENA", Achterstraat45. Telef. 2052, Alkmaar. Te koop: mooi Damesrijwiel 15, Emaille Kacheltje 9, Pathéfoon met 25 mooie platen. LIJTWEG 21, Bergen. Te koop: zoo goed als nieuwe tafel biljarts, spotprijs bij J. HOED, Scharlöo lc, Alkmaar. Tel. 3756. Te koop uit netten inboedel: Tafels, Stoelen, Ledikanten, Kasten, Over- en Winterjassen. Pracht Gramo- fqons, enz. (Koopjes). DEKKER, Spoorstraat 5. Xe koop gevraagd: Gramofoonpla- ten tegen 4-10-15 en 25 cent per stuk. Tevens Huisraad en Inboedels enz. tegen flinken prijs. DEKKER, Spoorstraat 5. HEERHUGOWAARD. Boerenleenbank. - Vrijdagavond vond in de zijzaal van café Rus de voor de statutenwijziging noodzake lijke vergadering plaats. Naar aan leiding van de wijzigingen werden enkele vragen beantwoord door den voorzitter, den heer Kooy. Het werk gebied der bank werd omschreven als volgt' „De gemeenten Heerhugo waard en Oterleek (in welke laatste gemeente zich geen boerenleenbank bevindt) en verder het gebied lig gende binnen de bedijking van den polder Heerhugowaard". Verder bleek de statuaire wijzi ging o.a. ook in te houden, dat thans officieel wordt bepaald, hetgeen in de practijk reeds lang geschiedde, n.l. het binnen de werkingssfeer van de bank trekken van personen, niet direct tot den Jïmdbouwenden stand behoorende. Aan het eind van de vergadering, die een geanimeerd en vlot verloop had, verzócht de voorzitter van den raad van toezicht enkele oogenblik- ken stilte naar aanleiding van het overlijden van den eere-voorzitter, den heer Wiebe van Sloöten. Hier aan werd door allen staande gevolg gegeven. Kolendampvergiftiging. - Een iicht geval van kolendampvergifti ging deed zich alhier voor, hetwelk er weer op wijst, hoe een onschuldig uitziende schaal, gevuld met gloeien de briketten, oorzaak kan zijn van een doktersvisite en verdere narig heden. De heer B. had alhier een vriend bezocht die op kamers woont. Reeds op straat gevoelde hij zich duizelig. Den volgenden morgen was hij echter ongesteld. Men giste naar de oorzaak, totdat deze opeens ont dekt werd, toen bleek, dat bij den vriend dezelfde verschijnselen waren opgetreden: NOORDSCHARWOUDE, 14 Dec. (Noordermarktbond)i 37600 kg Roo- de kool 4; 35800 kg Gele kool 3.50; 37800 kg D. witte kool 3 3.20; 5700 'kg Succes witte kool 3; 600 kg Groene kool 3.50; 3500 kg Uien, grove uien, drielingen en nep uien 4; 19000 kg Peen 3.30; 1300 kg Bieten 2.402.50; 10000 kg Andijvie 2. CETINJE SENKOi r SAM AR Al =MU1 nr> .9 r t=»F>ECIAl_E kAAÓT Volgens de Italiaansche in Albanië in het kort sam Na den val van Korga be: hoofdweg van KorgaErs' In. het Zuiden ging de op stad; een tweede divisie op Italianen tot Kamia en M: In uiterste zuidpunt van De Italiaansche luchtmac worden zoodat al de brugg Volgens de laatste Italia: Westèn van Pogradic. Verder blijft de actie bep Wij raden onze lezers aai HENSBROEK. De raad vergaderde Vrijdagm dag om 2 uur onder voorzitterseh van burgemeester Kooiman. Afwe: was de heer Smit. Bij de opening herdachte de vo/ zitter den commissaris van N001 holland, die een der eersten was, c zijn krachtigen steun gaf om regeling voor de kleine tuinders orde te krijgen. De voorzitter deelde mede, dat rr 1 Dec. het derde lokaal aan de ope bare school in gebruik is genome: Ingekomen was een brief van gemeente Alkmaar, waarbij de begr ting keuringsdienst van waren we aangeboden. De bijdrage per inw

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6