STILLE NO. 9 KIJKEN is KOOPEN u CLOECfi De heer Schermer te Schoorl overleden. PUBLICATIES AGENDA TOONEEL. FRANSQUITA LAATSTE BERICHTEN CHARLES FLANDERS 70 mmm RECHTSZA RADIOPROGRAl AMSTERDAMS BEURS EERSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. STOPZETTING WERKVERSCHAFFING. Volgens beschikking van het de partement van sociale zaken zal de werkverschaffing van Maandag 23 December tot en met Zaterdag 4 Januari a.s. worden stopgezet. Gedurende dezen tijd zullen de werkloozen in de steunregeling wor den opgenomen. Zij ontvangen dan ook den bekenden Kerstbijslag. Wegens vorst wordt de werkver schaffing eveneens stopgezet. De werkloozen ontvangen dan, in dien het werk de geheele week stil staat, evenveel steun als wanneer zij in de steunregeling loopen. Wordt het werk voor een deel der week onderbroken, dan ontvangen zij over de resteerende dagen een steun van 80 pet. wegens loonder ving, berekend naar het basis-uur loon en een werkweek van 48 uur. Bij berekening van den Kerstbijslag wordt als grondslag genomen de steun, die betrokkenen zouden ont vangen óver de week van 15 tot 21 December, indien zij dan in de steunregeling 'zouden zijn opgeno men. De werkloozen, die 8 weken per 3 maanden in de werkverschaffing zijn opgenomen, ontvangen een Kerstgave van 25 pet. van den steun dien zij in de week van 15 tot 21 December zouden ontvangen. Deze regeling van het departe ment van sociale zaken geldt ook voor de zoogenaamde zelfstandigen, die in de werkverschaffing zijn op genomen. Wordt tenslotte, wegens bijzon dere noodzaak, de werkverschaffing van 23 December tot en met 4 Ja nuari niet stopgezet, dan ontvangen de werkloozen over de beide Kerst dagen het gewone basis-uurloon. Zij ontvangen dan echter geen Kerstbijslag. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De Burgemeester van Alkmaar roept de leden van den Gemeente raad op ter bijwoning eener ver gadering op Donderdag 19 December 1940, des namiddags te één uur, teneinde te beraadslagen en te besluiten om trent de hieronder vermelde punten. 1. Vaststellen der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stunken. 2. Benoeming van tijdelijke leeraren aan de handelsavondschool (bijl. 138). 3. Idem van een tijdelijk leeraar aan de Gem. Avondschool voor lager Nijverheidsonderwijs (bijl. nr. 139). 4. Idem van tijdelijke leeraren aan het Murmellius-Gymnasium (bijl. 154). 5. Verdeeling van den Raad in afdeelingen. 6. Benoeming van leden in com- missiën en besturen (bijl. nr. 141). 7. Voorstel tot overplaatsing van een onderwijzer bij het Openbaar lager onderwijs (bijl. br. 136). 8. Idem inzake de vaststelling van een verordening, houdende voor schriften betreffende den aard van de bebouwing en het gebruik van gebouwen en grond voor de Nassau- laan en eenige andere woonwijken (bijl. 137). 9. Idem tot verkoop van grond aan het Zeglis (bijl. nr. 140). 10. Idem inzake de volledige In voering van het onderwijs in de lichamelijke oefening aan de scholen voor G.L.O. en U.L.O. (bijl. nr. 142) 11. Idem tot vaststelling van het bedrag per leerling, bedoeld in ar tikel 55bis der L. O.wet 1920, 1941 (bijl. nr. 146). 12. Idem tot wijziging van het raadsbesluit van 27 Jan. 1938, be treffende het verleenen van verlos kundige hulp aan behoeftigen (bijl. nr. 143). 13. Idem tot reorganisatie van de brandweer (bijl. nr. 144). 14. Idem met betrekking tot de verzekering van gemeentegelden (bijl. 145). 15. Idem tot vaststelling van een gemeentelijke kinderbijslagregeling (bijlagen nrs. 148 en 153). 16. Idem tot wijziging van- de gemeente-begrooting en van de be grooting van het plantsoenbedrijf voor 1941 (bijl. nr. 147). 17. Idem inzake de aansluiting van de gemeente bij de Onderlinge Risico Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten te Amsterdam t.a.v. de_ Uitvoering der Ongevallenwet 1921 (bijl. nr. 149). 18. Idem met betrekking tot de OPENINGSCONCERT „VREUGDE EN ARBEID". Het concert, hetwelk Zondag middag in het Gulden Vlies gege ven zou worden, is ten deele een teleurstelling geworden voor het publiek, en niet minder voor den dirigent, mr. Harm Smedes en zijn orkest, daar een tiental instrumen ten, dat Zaterdag in Zaandam na het concert aldaar was ach tergebleven, niet op tijd aanwezig kon zijn, zoodat het concert niet kon plaats vinden. Dit was zeer jammer, daar het programma zeer mooie orkestwerken van Beetho ven, Rachmaninoff, Peter van Anrooy en anderen vermeldde, waarvan de uitvoering door een orkest van 42 personen -wel de moeite waard zou zijn. Echter zijn de balletten „Ballet Egyptiën" van Luigini, de wals „Rosen aus dem Süden", van Strauss, door de dansgroep van Xanda Stradowska, met begeleiding van klein orkest toch doorgegaan, waarmede de danseressen veel succes oogstten. Het publiek toonde door dankbaar applaus dit zeer op prijs te stellen. Het concert is nu uitgesteld tot 18 Januari 1941, terwijl tevens werd medegedeeld dat op 4 Jan. door „de Voortrekkers" een too- neelvoorstelling zal plaats vinden. Deze mededeelingen werden mij door een collega verschaft, waar voor ik hem hartelijk dank zeg. A. K. DE EXPORTPRIJZEN VOOR DE VERSCHILLENDE TUINBOUW PRODUCTEN. Bepaald is, dat, wanneer van de op de exportlijst voorkomende pro ducten een zoodanige aanvoer wordt aangeboden, dat dacr\an export mogelijk is, in de eerste plaats 50 voor export moet worden bestemd. Wordt de overige 50 niet voor het binnenland opgenomen tegen de voor export vastgestelde prijzen, dan kan het meerdere eveneens worden geëxporteerd. Ten aanzien van de Deensche witte kool geldt echter nog de circulaire-van 12 No vember, waarbij bepaald wordt, dat uit het binnenlandsche gedeelte geen Deensche witte .rooi mag wor den afgenomen voor verwerking tot zuurkool. Evepals tot nu tot gelden de exportprijzen voor het binnenland als maximumprijzen. Van de overige producten (voor kool hebben wij die gister reeds medegedeeld) zijn de exportprijzen als volgt: uien en kroten zijn ge handhaafd gebleven op resp. 4 en 2.50 per 1-00 kg. Voor andijvie is de'exportprijs 4.50 pe 100 kg geworden. De exportprijs voor spruitkool is thans 15 per 100 kg. Nieuwe stooktomaten komen op de lijst voor met 28.20. Andere to maten worden er niet meer op ver meld. Bloemkool bovgn 25 cm. over den kop gemeten heeft als exportprijs 16, van 18 tot 25 cm 12.50, van 10 tot 18 cm. 8.20 en beneden 10 cm. 4.30 jer 100 stuks. Schorseneeren sorteering A, met ten hoogste 20 stuks per kg, 15; voor B met een aantal van 20 tot 45 -er kg 10 per 100 kg. Knolselde- rie A en B 10 per 100 kg. Voor al deze producten is be paald, dat afwijkende kwaliteit een maximumprijs heeft, weyre 20 lager ligt dan die van de goede kwaliteit. Gister overleed te Schoorl in den leeftijd van 61 jaar, de heer Floris Schermer, lid van Prov. Staten en van den gemeenteraad, na een korte doch hevige onge steldheid. Met den heer Schermer is een der meest vooraanstaande Schoorlsche notabelen heengegaan. Hij. was sedert 1923 lid van den gemeenteraad, waarin hij den Vrijz. Dem. Bond vertegenwoordigde, ter wijl hij van 1935 tot 1937 wethouder tevens loco-burgemeester der ge meente is geweest. De overledene was een dier perso nen die steeds veel interesse in de Schoorlsche belangen hadden en dit ook metterdaad toonden. Als raadslid stond hij steeds on de bres voor de belangen der ge meente en het was steeds de heer Schermer, die met kennis van za ken, waar noodig, in den raad de belangen van de ingezetenen behar tigde. De Volkshuisvesting in Schoorl altijd een belangrijk onderwerp was zijn stokpaardje, en waar mo gelijk streefde hij er naar het na tuurschoon in de gemeente biet te schade en toch bouwmogelijkheid te scheppen, opdat de gemeente, waaraan hij zoozeer verknocht was, grooteV en mooier zou worden. -Een belangrijk aandeel heeft de heer Schermer ook gehad in de samenstelling van het uitbreidings plan der gemeente, terwijl mede. dank zij zijn doorzettings-vermogen, in de periode van zijn wethouder schap het mooie rijwielpad Bergen Camperduin tot stand is gekomen. Dat Schoorl in 1930 overging tot een hoogst belangrijke verbetering van de wegen, is ook het werk van den heer Schermer geweest. De liefde van den overledene voor het behoud van het schoone is ook tot uiting gekomen in zijn succes vol streven tot behoud van den Schoorlschen korenmolen. Ook als kassier voor de Coöp. Boe renleenbank, welke functie hij circa 18 jaren heeft vervuld, was hij veler vraagbaak en waar mogelijk hielp hij met raad en daad. Schoorl zal den heer Schermer die ook vele jaren een gewaardeerd correspondent voor onze courant was, missen, zijn adviezen en zijn steun, hij was zichzelf, een volkomen eigen figuur in alle colleges waarin hij zitting had met een gezond oordeei en een groote kennis van zaken. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. BEKENDMAKING. De directeur van het Gemeente lijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 18 December tot en met Dinsdag 24 December 1940 de vol gende kleuren bonnen geldig zijn: Margarinebonnen: witte kleur; Vetbonnen: bruine kleur. Alkmaar, 16 December 1940, De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. „SOLI DEO GLORIA". Wij geven nog even den juisten naam en het juiste adres van den penningmeester van bovengenoem de vereeniging in verband met haar beroep op het Alkmaarsche publiek P J. Kippers, Tuinstraat 23. VERDUISTERING. De Alkmaarsche assuradeur H. voor de rechtbank. Heden stond voor de Alkm. recht bank terecht de 43—jarige assura deur A. H. te Alkmaar, die sinds Maart 1939 voortvluchtig was en on langs te Vucht was gearresteerd. Hem was ten laste gelegd verduiste ring van verschillende geldsommen tot een bedrag van 5200 ten na- deele van verschillende landbouwers in Noordholland en elders die spnar- brieven hadden gekocht van de Spaarkas van beleggingen in r.k. kerkelijke leeningen te Urecht waar van hij inspecteur was. Door den officier van justitie werd tegen verdachte, die volledig beken de, 2J2 jaar gevangenisstraf geëischt. W.A.C.O. OVERGEGAAN NAAR A.T.O. Naar de N. H. Crt. met zekerheid meldt, zal het bedrijf der W.A.C.O. met ingang van 1 Jan. a.s. overgaan naar de A.T.O. Naar verluidt zal de heer J B. Post, die dit bedrijf eer tijds tot zoo grooten bloei bracht, daaraan dan niet meer verbonden blijven, voegt het blad er aan toe. uitgifte van volkstuintjes in 1941 (bijl. 150). 19. Idem tot verhuur aan het Rijk van het gebouw van dé Handels school (bijl. nr. 151). 20. Idem tot voorloopige vaststel ling der gemeenterekening en van de rekeningen der bedrijven over 1939 met rapport der raadscommissie van onderzoek (bijl nrs. 117 en 152). 21. Idem inzake overdracht van de Breelaan te Oudorp en de langs dien weg gelegen schoeiïng aan de Provincie (bijl. nr. 155). DE PAARDENVORDERING. De veehouders in onze omgeving verschenen hedenmorgen met een 800 paarden in de Wilhelminalaan. om te vernemen of hun beesten al of niet werden aangewezen voor de paardenvordering voor de Duitsche weermacht, waaraan ons land in Januari 25000 stuks moet leveren. De boeren van wie de paarden v/erden goedgekeurd ontvingen een bewijs, dat zij in Januari weer moe ten verschijnen. Dan is bekend hoe veel in aanmerking komende paar den in ons land aanwezig zijn en zal het deel bepaald worden, dat ons gewest moet leveren. Voor onze landbouwers is de maatregel een zeer moeilijke, om dat zij zich met zorg afvragen hoe zij straks hun arbeid op hun be drijven moeten verrichten. De paarden van onze gemeente reiniging verschenen voor de vuil niswagens, ook onder deze paarden werd een aantal aangewezen, dat in Januari wederom gepresenteerd moet worden. Voor den reinigingsdienst zal dit zeker ook groote moeilijkheden op leveren. BERGEN. Nog niet zoo lang geleden vormde zich alhier een dameskoor dat zich onder leiding van den heer Joh. Brands stelde. Gedurende diens ziekte nam voor hem de alhier ge vestigde muziekleeraar G. Hop de leiding over, totdat men in den heer Corn. Jonker weer een vasten diri gent verkreeg. Jonker toog aan het werk, en, daar het koor niet zoo talrijk bezet was, nam hij met de dameskoren uit Alkmaar die hij tevens leidde hetzelfde werk in studie, waarmede men te Bergen eenigen tijd bezig was geweest om zóó voor een uitvoering met een flink bezet koor voor den dag te kunnen komen. Het bewuste werk was „Stabat Mater" van Bergolese, voor koor, sopraan en altsolo, strijkorkest, piano en orgel. Pergolese leefde van 8 Januari 1710 tot en met 16 Maart 1736, en componeerde, in dien korten tijd 30 trio's voor twee violen en bas, can taten, 16 kerkelijke werken, een oratorium, opera's. Het Stabat Ma ter is zijn zwanenzang en brengt bij een goede uitvoering een groo ten indruk te weeg. J.l. Zondagmid dag werd het in de Ruïnekerk ten gehoore gebracht en het talrijke ge hoor de kerk was overvol zal zeker niet aan genoemden indruk ontkomen zijn want het is een pracht uitvoering geworden, tenge volge van een voordracht, het werk ten volle waardig, schitterende koorklank en uitmuntende solisten, nl; mevr. Trade Westerouwen van Meeteren (sopraan) en mej. Ca- tharina Hessels (alt). Het strijk orkest begeleidde heel goed, het werd aangevuld door het pianospel van Nico Akkerman en een harmo nium. Het hoofdwerk van het pro gramma want zoo kon men het Stabat Mater beschouwen door een paar kleine werkjes: twee oude kerstliederen (Wiegenlied, fijn voorgedragen en Gloria in excelsis Deo, door solisten en koor, alles met strijkorkest). Dit laatste vormde een jubelend slot van den middag. Noemden wij de solozang uitmun tend, evenzeer kan het vioolspel van den heer Hop op die kwalifica tie aanspraak maken in de Sara bande van J. S. Bach, en in het Adagio, uit een sonate van Handel. De organist der Remonstrantsche kerk te Alkmaar opende het con cert met een korte eenvoudige Prelude van Bach. Na afloop bood mevr. Langen- berg, de dames solisten en mevr. Stam den heer Jonker bloemen aan. Mevr. Klaasen dankte allen voor hun medewerking. Dames, in deze samenwerking hebt u nu kunnen hooren wat men bereiken kan, houdt nu contact met elkaar dan zal ent concert nog door vele anderen en wat meer zegt, van uitstekend gehalte, gevolgd kunnen worden. A. K. Het vleesch weer bezorgd. - De huismoeders werden Vrijdag met de mededeeling verrast, dat Zaterdag het vleesch weer bezorgd zou wor den. Men zal begrijpen, dat dit voor menige huismoeder een pak van het hart was, al bleef de - vrijheid, voor hen die dit wenschten, het vleesch met een verschil van 5 cent per pond af te halen. He't was weinig hetgeen de huis vrouwen voor de geheele week ont vingen, maar daarmede werd ge noegen genomen, omdat men weet. dat de slagers een eerlijke verdee- hng hebben toegepast. Bioscopen. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer De huwelijkszwendelaar (rom.- sens.); hoofdrollen Harald Paulsen, Viktoria von Ballasko en Ed. von Winterstein. Toegang boven 18 jaar Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Wiener Geschichten (rom hoofdrollen Paul Hörbiger, Hans Moser en Marle Harell. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag geen matinee. Roxy-tneater, 7.15 uur, hoofdnum mer de Ned. film Malle gevallen (hum.); hoofdrollen Johan Kaart, Louis Borel, Jopie Koopman. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De trouwelooze Eckehart (ko misch); hoofdrollen Hans Moser, Lu cie English, Theo Lingen, Rudi God- den. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 18 December. 10 tot 8 uur, 't Gulden Vlies, le Alkm. maandbeurs. 11 uur, Harmonie, openbare ver gadering van ,,Het Nederlandsch agrarisch front; sprekers dr. Post- huma en J. Saai. 20.30 uur, gebouw openbare lees zaal, alg. verg. O.L.B. De ijraaan. - Het ijs op de baan van de Berger IJssportvereeniging was gistermorgen 4 cm dik. Het ijs was glashard en buitengewoon mooi. Het bestuur wilde voorkomen, dat dit mooie ijs, door een te vroegtijdig openstellen van de baan kapot werd gereden en bepaalde daarom, dat de baan heden voor de kinderen van de leden geopend zou worden. De weers verandering, die heden in den vroe gen morgen optrad, was evenwel oorzaak, dat dit voornemen niet tot uitvoering kon worden gebracht. KEURING VAN DEKHENGSTEN. Bij beschikking van den secretaris generaal van het departement van landbouw en visscherij is goedge keurd, dat door de vereeniging „het Nederlandsch Shetland Pony stam boek" keuringen zullen worden ge houden van tot dekking bestemde hengsten, welke in het stamboek der vereeniging zijn ingeschreven. Voor de provincie Noordholland zal de keuring plaats hebben te Hoofd dorp op Donderdag 6 Februari 1941 des voormiddags 10 uur. SINT PANCRAS. Cursus huiseljjke verpleging. Vrijdagavond werd de laatste cur susavond gehouden van huiselijke ziekenverpleging, welke in het leven was geroepen door d<e afdeeling van het Witte Kruis en onder leiding stond van zuster van Noppen. De cursus werd gevolgd door 37 dames. Voor dezen laatsten avond was het bestuur van het Witte Kruis aan wezig. De leidster gaf een uiteen zetting over het ontstaan en de voortdurende verbetering van de ziekenverpleging. Zij dankte de dames, die den cursus hadden ge volgd, voor de prettige samenwer king en hoopte dat de lessen vrucht baar mogen zijn in het verdere leven. Mevr. VolkersKuiper dankte namens de cursisten voor de pret-» t'ge wijze, waarop zuster van Nop pen de lessen had gegeven. Namens alle cursisten werd een prachtig boekwerk aangeboden. Den heer A. Schuur, voorzitter der vereeniging, deed het buiten gewoon veel genoegen dat zoo vele dames den cursus hebben gevolgd en noemde het een voorrecht dat eenige kennis in de huisverpleging is bijgebracht. Zuster van Noppen sloot met een kort woord den avond, aan ieder d-er cursisten een boekje over huis verpleging uitreikende. De akkers worden kleiner. Door de geweldige stormen, en den hoogen waterstand van den laatsten tijd hebben de kanten van de akkers het zwaar te verduren gehad. Van verschillende akkers zijn geheele stukken afgeslaen en weggezakt. EGMOND AAN ZEE. Rijkssubsidie voor het Witte Kruis. Aan de afd. Egmond aan Zee van het Witte Kruis is een rijkssubsidie toegekend van 376 voor de t.b.c.- bestrijding, tegen 360 in 1939. Het subsidie is bestemd voor huisbezoek en prophylaxe. Het is nog maar kort geleden, dat wij Charlotte Kohier in dezelfde zaal van 't Gulaen Vlies haar „Marathon-dans" hoorden öecla- meeren, een brokje tragiek van twee jonge men-schen, die in het land van den dollar door een maalstroom van het leven werden meegeleurd, cue hun jeugd en hun idealen prijs gaven om staande .e kunnen blijven er. wien ten slotte de kracht ontbrak om het moede hoofd nog langer boven water te houden. Dat was een aangrijpende schil dering, die de toehoorders diep doordrong van het Desef hoe zwaar net leven kan zijn wanneer het ge voel wordt uitgeschakeld en het bezit het eenige ideaal is. Heeft de declamatrLe het nood zakelijk geacht ons na den traan aen traditioneelen lach te brengen, of heeft -zij alleen maar willen be wijzen, dat zij ook de bonte voor dracht volkomen in haar macht heeft. Wij waren daarvan overtuigd ook zonder dac wij „Frasquita" gezien en gehoord hebben. „Frasquita" is geen verhaal van dezen tijd, het is te doorzichtig om verrassend te zijn, het is al met al een te zonderlinge, een te bonte ge schiedenis om als historie alleen te kunnen boeien. Zij draagt daarvoor ce veel het karakter van een dorps vertelling, van het verhaal van een potsenmaker voor een kring van goedlachsche toehoorders, die zich op 'de knieën kunnen slaan van pret Dij de gedachte, dat een burgemees ter, een echte burgemeester, door een eenvoudige molenaarsvrouw voor alle burgers van het dorp als een geslagen hond aar. den schand paal wordt genageld. De historie is meer dan een eeuw oud, het is een legende, een vertel ling, die van vader op zoon en van moeder op dochter is overgegaan en die telkens wat meer relief heeft gekregen om ze toch maar zoo pot sierlijk mogelijk te ma-ken. De hoogedelachtbare burgemees ter, de achterlijke dorpscommissaris, de gendarmes, de koster, de secre taris, zij zijn te monsterachtig ver vormd om als gezagsdragers geac cepteerd te kunnen worden en tus- schen de vertooning van al deze carricaturen voelt men weer vasten grond als de molenaar weer met zijn vrouw spreekt, als twee nor male menschen elkaar hun weder- zij-dsche liefde toonen of als de hoogeerwaarde bisschop met een gevoelig woordje de schoonheid van mensch en natuur illustreert. Dat wij desondanks naar dit lang uitgesponnen verhaal met aandacht hebben geluisterd is slechts te dan ken aan het groote talent van Neer- lands eerste deelamatrice, die in deze Spaansche poppenkast elke figuur voor ons doet leven en de gevoeligste snaar in ons hart treft wanneer zij, zonder meer, Frasqui ta is, de jonge, knappe molenaars vrouw, die gelukkig is met haar ge bochelden echtgenoot en die ons van de schatten der natuur laat ge nieten als zij de zware druiventros sen afplukt en ze met heide banden voor onze bewonderende blikken omhoog houdt. Haar machtig talent heeft ons in deze voordracht de felle kleuren van het Zuiden doen zien, zij heeft ons het temperament van het Spaansche volk, de sfeer van het zondoorstoofde land doen voelen en ons eenige uren de kou en den druk van dezen tijd doen vergeten. Dat men dat geapprecieerd heeft s de kustenaresse dooi' het over weldigend applaus aan het slot van aar voordracht wel duidelijk ge worden. Tj. ADVERTEEREN IN DE KRANT BRENGT U NADER TOT DEN KLANT. HEVIGE STRIJD AAN HET BALKANFRONT. Belgrado, 17 Dec. (D.N.B.) De Po- litika meldt, dat ondanks het slechte winterweer en de dikke sneeuw, de gevechten aan het ge heele GriekschItaliaansche front voortduren. Beide partijen stellen alle pogingen in het werk om hun stellingen te behouden. De strijd is vooral fel in het Devolik-dal. On danks het slechte weer nam ook het luchtwapen aan de gevechten deel. 3BSCHRKVEN DOOR rEEKENINOBN VAN ALEXANDER RAYMOND EERSTE BLAD Nederlanders veroi Waarschuwing v< voegde zijde 's-Gravenhage, 16 Het A. N. P. meldt: Een Duitsch militair g heeft wederom Nederlan ten veroordeelen, aldus bevoegde zijde verstrekt niqué, die er niet tegei opgezien, de domme en 1 ring te uiten en te verspi de bombardementen vai landsche plaatsen en h van mijnen voor de Ned< kust niet door de Engelse door de Duitschers zelf zi geschied. Deze grove t der Duitsche weermacht een 26-jarigen man 1 j 6 maanden en voor een vrouw 6 maanden g tengevolge. Een andere krijgsraad Nederlander veroordeeld, anderen in een café han< heden tegen eenige Duit daten was begonnen. T van de groote meerder Nederlanders, heeft de een Duitsch soldaat eer dat hij tevoren opzettelijk hand had genomen, teger gegooid en den soldaat een diepe hoofdwond toe Deze laffe daad kostte her gevangenis. Ten slotte moesten 3 jo hen gestraft worden, omd loofden, hun vijandige tegenover Duitschland t< te moeten brengen door garderobe van een r meerdere officiersmutsen en kapot te scheuren, maanden gevangenis zeer zachte straf voor d< beleediging der Duitscl macht. WOENSDAG. HILVERSUM I, 415 M. progr. VARA). 8.ANP-b (8.30 VARA-Almanak). 10.- morgenwijding. 10.20 Voc beiders in de continubedr. meralda gn solisten (in VARA-Almanak). 12.45 Ni econ. ber. ANP. 1.Orgel Gr.pL 2.Voor de vrouw pl. 3.15 Voor de vrouwen. 3 4.Deel. 4.20 Esmeralda OPGAVE AMSTERDAMSCHE BAN Bijkantoor Alkmaar van Dinsdag 17 Decembe STAATSLEENINGEN. Vor. 1 4 Nederland 1940 II 96V 3—3y, Nederl 1938 80'/ 3 Ned.-lndië 1937 847, 5X Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELLINGEN Amsterd. Bank .1185/i Handel Mij. Cert. v. 250116 Koloniale Bank. .1891/, Ned. Ind. Handelsbank lip/ IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips 31oeil. Gem. Bezit IND. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennccott Copper. North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A414 Java Cultuur278 Ned. Ind. Suiker Unie .267 Verg. Vorstenlanden .124 PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Potr.. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn -{M'4 Java—China—Japan lijn Jj?" Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie l'J/j TABAKKEN. ,0_ Deli Batavia Oude Deli Senembah208 AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka J* Illinois Central j8 Southern Pacific JJ'A Southern Railw. 14 Union Pacific l~ Can Pac 5l/„| OFFICIEELE VALUTAKOÏ DER NEDERLANDSCHE 17 DECEMBER. Schrift, en tel. tra: New York 1.88 3/16—1 Berlijn 75.2875.43; Brussel 30.17; Helsinki 3.81—3.82; Stc 44.81—44.90; Zürich 43.63—4 Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34; Nev I.86 1/21.90 1/4; Brussel 30.20; Stockholm 44.7644 rich 43.59—43.75. IC 61/, 76'/ .324' 125 197'/, 48Ö/8 291/, 8f k 54 377, 23 257, 67, 69'/, .253 .264 3(1/, 12'/, 1U/, .266 .2091/, .142 .166 82 .128 57,

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2