STILLE NO, 8 Contingenteering van de consumptiemelk voor- Ioopig stopgezet. AGENDA VRAAG en AANBOD Provinciale Staten. LAATSTE BERICHTEN SPORT CHARLES FLANDERS 71 Langedijker Centr AMSTER BE EERSTE BLAD EERSTE Alkmaar, Woensdag. Het bestuur van de Noordhol- landsche Consumptiemelkver- eeniging verzoekt ons te berich ten, dat van het betreffende regeeringsbureau een mededee- llng is ontvangen, dat de door bovengenoemde vereeniging on der den invloed van Den Haag genomen maatregelen ten aan zien van de contingenteering der consumptiemelk tot 80 tot nader order kunnen worden op geschort. Het publiek zal derhalve van heden af weer de gewenschte' hoeveelheid melk van den melk- verkooper kunnen betrekken. EEN CENTRALE KEUKEN TE ALKMAAR. Sedert de opening van de eerste centrale keuken te Rotterdam, wel ke in feite een proefkeuken is, Is geruimen tijd verloopen. In dien tijd heeft overste de Jong met zijn staf, die met de organisatie en lei ding van deze keukens belast is, met stil gezeten. Met de meeste voortvarendheid is gewerkt aan de voorbereiding en den bouw van ruim vijftig keukens voor het ge- heele land. Thans wordt medegedeeld,' dat o.m. te Alkmaar in de fabriek van Van Hoogenstraaten een centrale keuken zal worden ingericht. Te Amsterdam zullen vijf keukens worden gebouwd, ieder met een capaciteit van 6000 porties, te Rot terdam nog twee, te Den Haag 3, te Utrecht een met een capaciteit van 12000 liter. Voorts komen nog ot meer keukens te Haarlem, Gro ningen, Eindhoven, Tilburg, Nijme gen, Enschede, Arnhem, Maastricht, Delft en Breda. PUT VOOR DE MUREN WIL LEMSBRUG ONDERGELOOPEN. Het werk een maand achterop. De vorige week publiceerden wij een beschouwing over den voort gang van de werkzaamheden voor het maken van de nieuwe bruggen. Wij uitten reeds toen de vrees, dat tengevolge van den hoogen water stand de damwanden het zouden begeven. Dit is niet het geval. Deze zijn voldoende sterk geble ken, doch de put voor de Willems brug is gistermorgen ondergeloo- pen, doordat onder of langs den Accijnstoren het zand wegspoelde. Duizenden kub. M. water stort ten zich daardoor in den put en stellig geraakt het werk hierdoor een maand achterop. Men is reeds aangevangen hoekdammen te maken. Hoewel in den noord-oost- hoek van den Accijnstoren een belangrijke scheur is ontstaan, be hoeft voor dezen toren geen vrees te bestaan, aangezien deze bij de verplaatsing op betonpalen is ge zet. Hoewel de thans ondervonden tegenslag niet gering is, zou deze toch veel ernstiger zijn geweest, wanneer de 2 M. diepe put voor de Rotorenbrug was ondergeloopen. Deze put houdt zich tot nog toe echter uitstekend. Het zand is nagenoeg op 5 M. diepte wegge- graven, zoodat men daar spoedig de betonpalen kan inbrengen. De vraag is echter of de andere werkzaamheden thans geen voor rang moeten hebben. GESLAAGD. Onze stadgenoot de heer A. J. M. Bus slaagde gisteren aan de Ge meentelijke Universiteit te Amster dam voor het doctoraal examen Germaansche taal en letterkunde (Duitsch). WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN -PRENTKAARTEN. Ook verkrijgbaar op de Nood- beurs Gulden Vlies. Aan het comité voor den verkoop der kinderzegels is door den organi sator van de noodbeurs in ,Het Gul den Vlies" een stand afgestaan voor aen verkoop van weldadigheids zegels enz. Het comité heeft van dit aanbod dankbaar gebruik gemaakt voor een fleurige aankleeding van den stand zorggedragen en reeds eer. aantal dames bereid gevonden den verkoop op zich te nemen. De beursbezoekers mogen niet ver zuimen thans hun voorraad kinder zegels aan te vullen, want na 6 Januari is de verkoop definitief gesloten en bij gebreke van voldoen den voorraad is men dan vanzelf voor zijn correspondentie weer aan gewezen op den gewonen niets-zeg- genden postzegel. De weldadigheidspostzegels zijn geldig tot 31 Dec. 1945. DE EERSTE ALKMAARSCHE MAANDBEURS. In navolging van vele andere pro vinciesteden heeft thans ook Alk maar zijn noodbeurs, aangekondigd als de „eerste Alkmaarsche maand- beurs". Zij is ondergebracht in de tooneelzaal van 't Gulden Vlies en is vandaag en morgen geopend van lü tot 's avonds 8 uur. De beschikbare ruimte van circa 300 vierkante metei is verdeeld in een 40-tal stands van verschillende oppervlakte; de groot ste is die van de Mij. van Berkels Patent te Rotterdam (vertegenwoor diger de heer A. Bammens te Hei- loo), welke op het tooneel is onder gebracht. Overigens treft men er tal van artikelen aan in onderscheidene sorteering en uitvoering, gelijk han delsreizigers gewoon zijn aan hun afnemers aan te bieden. Dit is trou wens ook de bedoeling van een nood beurs: het onderhouden van het door moeilijke reisgelegenheid en ben zinetekort verbroken geregelde con tact tusschen fabrikant, grossier en winkeier. Zoo zien we op deze nood- oeurs van allerlei: toiletartikelen, kleeden e.d., fotobenoodigdheden, reclame-artikelen, scheerbehoeften, naaimachine, aardewerk, enz. enz. AANBESTEDING ONDERHOUDS WERKEN WIERINGERMEER. Dinsdag werd door de directie der Wieringermeer in het gebouw „De Unie" een aanbesteding gehou den van: a. het onderhoud gedurende het jaar 1941 van de Rijkswerken in hei v/estelijk en Noordelijk gedeelte van de Wieringermeer, alsmede van een gedeelte van de werken behoorende tot den Amstelmeerboezem; b. het onderhouden gedurende het jaar 1941 van de Rijkswerken in het oostelijk en Zuidelijk gedeelte van de Wieringermeer, alsmede van en kele werken te Medemblik en te An- dijk; c. het onderhouden gedurende het jaar 1941 van den Wieringermeerdijk en van den dijk van den Proefpolder te Andijk. Voor perc. a waren ingekomen 7 biljetten. Laagste was C. de Wit te Uitgeest 42999; eenh.pr. 2.50 (D P, Kuiper te Kolhorn had ingeschre ven voor 41945; eenheidsprijs niet ingevuld en daarom ongeldig ver klaard.) Voor perc. b waren 4 biljetten in gekomen, het laatste was N.V. P. Daalder's Aannemersbedrijf te Alk maar f 35600; eenh.pr. 2. Voor perc. c waren eveneens 4 biljetten ingekomen. Laagste was hiervoor eveneens N.V. P. Daalder 3 Aannemersbedrijf te Alkmaar 19300; eenh.pr. 2. EEN SCHAATSENSLIJPMACHINE. De heer J. Henstra, die de rijwiel hal op de Laat exploiteert, heeft in zijn etalage thans een nieuwe machi ne om vlug, practisch en goedkoop alle soorten schaatsen te kunnen slijpen. Het geschiedt op den natten steen. Men kan er kunstschaatsen ook hoi slijpen. Door middel van bijzondere Hemmen is het mogelijk de schaat sen met hout en zelfs met schoener, er aan in de machine te brengen. De eenige hoop van den heer Hen stra is natuurlijk, dat het nu weer gaat vriezen. Bioscopen. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer De huwelijkszwendelaar (rom.- sens.); hoofdrollen Harald Paulsen, Viktoria von Ballasko en Ed. von Winterstein. Toegang boven 18 jaar. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Wiener Geschichten (rom hoofdrollen Paul Hörbiger, Hans Moser en Marle Harell. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer de Ned. film Malle gevallen (hum.); hoofdrollen Johan Kaart, Louis Borel, Jopie Koopman. Toe gang voor eiken leeftijd. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De trouwelooze Eckehart (ko misch); hoofdrollen Hans Moser, Lu cie English, Theo Lingen, Rudi God den. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 18 December. 10 tot 8 uur, 't Gulden Vlies, le Alkm. maandbeurs. 20.30 uur, gebouw openbare lees zaal, alg. verg. O.L.B. Donderdag 19 December. 10 tot 8 uur, 't Gulden Vlies, le Alkm. maandbeurs. 7.30 uur, dancing Harmonie, voor dracht van Nel Oosthout over „De Krijtkring", voor het Nut. Vrijdag 20 December. 2 uur, 't Gulden Vlies, Kerstmid dag vanwege de Ned. Vereen, v. Huisvrouwen; voordrachten van mevr. Tony de Ridder. NIEUWE KAPPERSZAAK. In het perceel Groot Nieuwland 49, waar voorheen gevestigd was de vischhandel van den heer Elswijk is heden een kapperszaak geopend door den heer P. Apeldoorn. Natuur lijk is er in den voormaligen winkel nog al iets veranderd, maar dat is op keurige wijze uitgevoerd, terwijl het in een zaak als de nieuwe behooren de meubilair er zeer netjes uitziet en het geheel ruim, licht en warm is. Eenige bloemstukken getuigen van belangstelling van vrienden en ken nissen. JOSEE SANN KOMT IN ALKMAAR. Fransche Chansons in 't Gulden Vlies. De bekende chansonnière Josée Sann uit Parijs, die door haar bij zondere voordracht van haar typi sche Fransche „chansons" in ons land groot succes had met haar ge varieerd repertoire, geeft Maandag 23 December des avonds half acht in 't Gulden Vlies een soirée. Wij, Nederlanders, hebben en zeker thans niet zoo heel veel gelegen heid het goede Fransche chanson te hooren. En de wijze waarop Josée Sann dit doet is wel van een heel uitzonderlijke schoonheid, een gratie en bekoring, dat de herinnering aan haar voordracht lang, heel lang zal bijblijven. Wat het precies is,zal men moeilijk kunnen zeggen, maar in haar voordracht heeft Josée Sann iets zeer aparts, iets heel persoon lijks. Wat zulk een specialen diepen indruk maakt, zijn haar eigen crea ties. Het is heusch niet noodig de Fransche taal volledig machtig te zijn, om toch enkele uren te genie ten van deze groote kunst. Men verzuime niet, Josée Sann te gaan hooren. Men kan verzekerd zijn van een welbesteden avond vol hoog staand, beschaafd kunstgenieten. Het Vaderland schreef over haar optreden in Diiegantia o.m.: Na het succes van haar eerste optreden was het te voorzien, dat Josée Sann nog wel eens terug zou komen, te meer omdat haar repertoire daarvoor uit gebreid en veelzijdig genoeg is. Gis terenavond heeft zij een volle zaal aan ook weer op een allercharmant- ste manier bezig gehouden met haar chansons, die zij natuurlijk en toch zoo geraffineerd men zou haast zeggen op zulk een impertinent ar- gelooze manier weet te brengen De erkentelijkheid van het tal rijke publiek heeft zich op ondub- oelzinnige wijze in eindelooze ova ties met voetgetrappel en „encore"- geroep geuit. Op onze vraag aan dr. Hemelrijk jf hij zulks zou deen, antwoordde nij, dat hij daaraan niet dacht. Zoo lang Bergen en Schoorl niet worden samengevoegd, zal de raad van Ber gen dus in plaats van uit elf, uit tien leden bestaan. Dr. Hemelrijk, die reeds eerder, wegens ziekte, als raadslid een jaar afwezig was en 14 jaar deel van den Bergenschen raad uitmaakt, is een Verdienstelijk raadslid. Hoewel hij zitting had voor de S.D.A.P. en dus meer het oog op de belangen der arbeidersklasse gericht moest hou den, heeft hij steeds blijk gegeven open oog te hebben voor de alge- meenê belangen. Vaak wist hij door een rustig, verstandig woord te voorkomen, dat de hoofden verhit werden. Voor 'het behoud van het Berger bosch verrichtte hij mede pioniers werk, terwijl hij ook steeds blijk gaf, te begrijpen, dat het V.V.V.- werk door de gevoerde welvaarts- politiek den steun van de overheid verdient. Voor Bergen als vacantie- oörd zag hij het'nadeel, verbonden aan 'de vestiging van het militaire vliegveld in Bergen scfierp en deed hij vergeefs het mogelijke om dat te voorkomen. DR. HEMELRIJK VAN ZIJN RAADSLIDMAATSCHAP ONTHEVEN. Ingevolge een ontvangen schrijven van het Departement van Binnen- landsche Zaken, gegrond- op een rondschrijven van den commissaris- generaal voor bestuur en justitie, waarin werd voorgeschreven, dat Joden van de waarneming van hun eereambten en de waarneming van functies in vertegenwoordigende lichamen moeten worden ontheven, heeft de burgemeester van Bergen, mr. H. D. A. van Reenen, aan dr. J. Hemelrijk bericht, dat hij zijn func tie als raadslid en de daaraan toe komende rechten niet meer kan uit oefenen. Zooals men weet, geldt deze be paling voor den duur van de Duit- sche bezetting en wordt het aan het Nederlpnds.che volk overgelaten om na het beëindigen van deze bezet ting te bepalen of deze maatregel gehandhaafd zal blijven. Dienten gevolge ontstaat er door de onthef fing van Dr. Hemelrijk in den Bergschen raad geen vacature. Dit zou wel het geval zijn, wanneer dr. Hemelrijk vrijwillig bedankte. SMOKKELAARS EN WOEKER WINSTEN. Een mooi succes Voor de Alkmaarsche politie. Na een uitgebreid onderzoek heeft de Alkmaarsche politie een in5 het groot opgezette smokkelzaak, waar bij diverse tusschenpersonen hun medewerking verleenden, tot klaar heid weten te brengen. Hierbij bleek, dat men te doen had met een goed georganiseerden smokkelhan del van Noordholland naar Noord- Frankrijk, welke den betrokkenen door groote winsten een niet onaar dig voordeel opleverde. In den loop der vorige week wist de politie een groote partij levensmiddelen, die met een vrachtauto van Bergen naar Alkmaar, werd vervoerd, ter wijl de noodige bescheiden ontbra ken en zelfs de herkomst niet kon worden opgegeven, in beslag te ne men. Uit het onderzoek, dat volgde en dat met allerlei moeilijkheden ge paard ging, aangezien de belangheb benden uiteraard poogden buiten schot te blijven, kwam vast te staan, dat niet alleen de Distributiewet, doch ook de Prijsopdrijvings- en Hamsterwet schromelijk overtreden waren. Via allerlei tusschenhandela- ren belandde men tenslotte bij den hoofddader, zekeren B. te Bussum, die relaties in het Noorden van Frankrijk bezat om daar de waren van de hand te doen. Voorts bleek, dat een groot kwantum der levens middelen van een levensmiddelenbe- drijf te Den Helder afkomstig was, terwijl een te Alkmaar woonachtig zijnde winkelier, zekere S. M. H„ ook als leverancier was opgetreden in strijd met de op dit gebied be staande bepalingen. Dat een en ander een zoet winstje opleverde, blijkt wel o.m. daaruit, dat koffie van 1.per pond werd verhandeld voor 2.75 per pond, ter wijl vet van 0.94 per kilo werd ge steld op 5.20 per kilol Tegen alle personen, die zich met deze zaken hebben ingelaten, ook de tusschen- handelaren is proces-verbaal opge maakt. Inbeslag genomen zijn onder meer 4 balen koffie, 100 kg. rijst, otnkele emmers vet, een partij ver pakt vet, ham in blik, leverpastei, boterhammenworst, cacao, enz. Het onderzoek naar een partij ham en vet wordt voortgezet. Voor de Alkmaarsche politie en inzonderheid voor den hoofdagent der afdeeling bijzondere wetten, den heer J. E. Staats, die zich veel moeite getroost ten aanzien van de controle der bovenvermelde crisis- bepalingen, is deze zaak een mooi succes te noemen. Voor een niet ge ring deel is het te danken aan de volledige medewerking van den chef van politie te Bergen en de ambtenaren van den Crisis-Controle Dienst, dat deze aangelegenheid zoo spoedig tot klaarheid kon worden gebracht. Woensdags en Zaterdags Allécn 2de handsch goederen. Z5 cent per vijf regels uitsluitend k contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.). Antiek gevraagd direct van par ticulier, zooals oud porcelein, meubelen, schilderijen, oud kristal en sieraden. Brieven onder letter G 619 bureau Vhn dit blad. Radio te koop. Pracht kastje, met namenschaal en verlicht. Prijs 37.50. Brieven onder letter D 662 bureau van dit blad. Groot geschilderd bureau te koop 80 x 140 cm. met onderkastjes, 6 laden en boven 't blad met opzet met 3 schuiframen, zeer groote ber ging, 17.50. W. M. A, Vogelen zang 18. Te koop ronde mahoniehouten tafel 10. EMMASTRAAT 49 A. Te koop: Singer handnaaimachine werkt goed, Prijs 7.50. En een pracht luidsprekei in modern kastje, prijs 6.50. Brieven onder letter E 663 bureau van dit blad. Ter overname gevraagd: eenige rollen zeil, vloerkleed en een trap en ganglooper. Brieven onder let ter J 667 bureau van dit blad. Goede Duitsche kruissnarige piano gevraagd. Brieven onder letter H 666 bureau van dit blad. Te koopf z. g. a. n. wieg, een paar zwarte balschoentjes, no. 39, een blauw zijden jurk maat 42 en een kort bruin bontjasje. UITENBOSCHSTRAAT 10. Te koop: net gedragen kleeding voor dames, heeren en kinderen. DEN HARTOG, Koningsweg 72. Xe koop gevraagd: Huisraad en ir.boe'dels tegen flinken prijs. Te vens gramofoonplaten tegen 4, 10, 15 en 25 cent per stuk. DEKKER, Spoorstraat 5. I'e koop: een Wieg met bedje en 'ussen, prijs 6.50. Bevr. O! IDO"PERDIJKJE 49. Te koop: Heerenrijwiel compleet met electr. licht, t. e. a. b. "POORSTRAAT 12. Te koop: Vloerkleed 6, 3 deelig bedstel 2 persoons 14. APPELSTEEG 2. le koop: Linnen en gummiboorden 15 ct„ 2 persoons eiken ledikant, 1 kort veulenjasje maat 40, 1 paar- sche flinke mantel 40,, bij J. H. KLUFT, Oudegracht 158. Kamerbiljart met ballen en queues, als nieuw, loopt geweldig, 38. B. BOTTEMANNESTRAAT 72. Xaftzijden avondjurk z. 22.50, maat 42. LANGESTRAAT 88 B. g. a. n. Xe koop: een driewieler Bakfiets op beste banden, tegen elk aanne melijk bod. LÏJTWEG 48, Bergen (N.-H.) Te koop in g. st. z. Electrolux Stof zuiger 125 V. 12.50 en wollen H. Tweedjas 12.50. P. WEEL, Benedenweg 137, St. Pancras. Te koop als nieuw: donkergrijze zuiver wollen Damesmantel, maat 48, met prima bont. DEN HARTOG, Koningsweg 72. Te koop: 2 fauteuils en 4 stoelen, tafels, dressoirs, cylinderbureau, linnenkast, 1 en 2 pers. led., houten en Engelsche, spiralen, bedden, kinderled., kinderstoelen, Deventer tapijt 5x5 in., vloerkleeden 12 en 16 els.. Nette geheele of gedeeltelijke inboedels te koop gevraagd. P. VENNIK, Koningsweg 30. Te koop gevraagd: Lompen, Meta- ien, Kachels, Fornuizen, Wijmfles- sehen en Jampotten, hoogste prij zen. Wordt afgehaald. RAMEN 2. i'e koop: 35 gekleurde Tafelzeiltjes met wollen achterkant, gewone maat, tegen aannemelijk bod. Br. letter F 664 bureau van dit blad. der door de Provinciale Staten te nemen beslissingen. Duinenbosch te Bakkum. In een suppletoire begrooting voor het Provinciaal Ziekenhuis „Duinen bosch" te Bakkum vroegen Ged. Staten een bedrag van 25.000 voor herstel van de schade, veroorzaakt door bominslag in een der paviloens. De heer Korff (lib.) wenschte de kosten uit de gewone middelen der Provincie te bestrijden, opdat zij niet op de exploitatierekening druk ken en dus den verpleegprijs ongun stig beïnvloeden. Zijn desbetreffend voorstel werd echter verworpen. Borgsteliingf qndsen Goedgekeurd werd een subsidie regeling voor de borgstellings fondsen voor den middenstand in Noordholland welke van rijkswege zijn erkend. Ten behoeve van de ver betering van het paardenras en de paardenfokkerij werd voor elk der jaren 1941, 1942 en 1943 een subsidie van ten hoogste 4500 verleend. De heeren Saai c.s. (N.S.B.) hadden voorgesteld deze bijdrage met 3000 te verhoogen doch dit voorstel werd met 46 tegen 6 stemmen verworpen. Een aantal voorstellen inzake waterschapsaangei egenheden werd goedgekeurd, waarbij o.a. besloten werd tot opheffing van den polder Het Noorden op Texel. De loonpositie van het pro vinciaal personeel. In de gister gehouden vergadering der Provinciale Staten werden op voorstel van de heeren Vulik c.s (r.k.) Ged. Staten gemachtigd, om, zoodra voor het rijkspersoneel maat regelen worden getroffen tot verb, tering van de loonpositie van di: personeel, gelijksoortige maatrege len voor het Provinciaal personeel in .e voeren, in afwachting van dê na OMZET VEILING TE WARMENHUIZEN. Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld in: Nov. '40 Nov. '39 Roode kool 719.875 kg. 1.008.100 kg. Gele kool 83 750 kg. 126.800 kg. D. w. kool 212.100 kg. 286.175 kg. Gew. w. k. 573.100 kg. 60.000 kg. Uien 19 325 kg. 30.725 kg. Peen 26.000 kg. 575 kg Bieten 1.275 kg. Andijvie 224.900 st. 16.500 st. Nep 450 kg. 1.000 kg Rammenas 300 kg. Aardapp. 257.300 kg. 104.400 kg De omzet bedroeg in de afgeloopen maand 64.141.56 tegen 39.209,03 in November 1939. DE STAGNATIE IN HET TREINVERKEER AMSTERDAM DEN HAAG. De Ned. Spoorwegen die het door de huidige tijdsomstandigheden toen al niet gemakkelijk hebben, worden den laatsten tijd nog meer in het regelmatig uitoefenen van de werk zaamheden bemoeilijkt door nieuwe tegenslagen. Met veel moeite was men er giste ren in geslaagd het verkeer na het spoorwegongeval te Leidsqhendam over enkel spoor weer doorgang te doen vinden. Tegen het vallen van den avond echter is door onbekende oorzaak de draad van de bovenleiding boven dit spoor gebroken, waardoor men in den ouden toestand terugviel. Kon eergisteren en gistermorgen de N.Z.H. tram het passagiersvervoer overnemen, des avonds was dit niet het geval "omdat de trams maar tot 19 uur rijden. Het reizigersverkeer is derhalve weer omgelegd: en ge schiedt thans weer over Harmeien en Breukelen. Door de verduistering zijn de spoorwegen niet in staat 's nachts werkzaamheden aan de bovenlei ding uit te voeren. Tegen het aan breken van den dag is het gerequi- teerde personeel met man en macht aan het herstel begonnen, en na korten tijd is men met het werk ge reed gekomen, zoodat het verkeer over enkel spoor tusschen Leiden en den Haag kan worden onderhouden. DE MADONNA VAN RAPHAEL GESTOLEN. Elpaso (Texas), 17 Dec. (D.N.B.) De Madonna, het beroemde schilde rij van Raphael, is uit de universi teit gestolen. Het werk behoorde toe aan een millionnair, die het voor tentoonstellingsdoeleinden ter be schikking van de universiteit had gesteld. OBDAM. Uitvoerder Ned. Heide Mij. - De er T. Schoon, voorhosn woonach- üg te Obdam, dia dezen zomer daagde als sportleider bij den Op bouwdienst, is tsans benoemd tot uitvoerder btf de Ned. Heidemaat schappij. W orstelen. DE ALKMAARSCHE VEREEN. NAAR AMSTERDAM. In den wedstrijd S.S.S. (A'dam) te gen S.S.S. (Alkmaar) die Zondag te Amsterdam zal plaats hebben, hoopt de Alkmaarsche club uit te komen met P. Koreman, J. C. van Zwanen burg, N. Schats, A. Jensma, Sam. Schut, C. Bom, W. Kaandorp en C. de Jong. 4ESOHREVÉN DOOR rF.EKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND in washing ton komt uk uit- «bullëldb geheime dienst OP nieuw in actie in 't den bureau van directeur vier passagierstoe- stellen' rapportëeren régen. omstreeks twaalf uur dat is niet zoo mooi i maar drie rapporteeren. dat ze boven een storm uit vlogen, slechts een was er laag genoeg om op den grond gehoord te worden De veilings' Langendijker Grc heeft Dinsdag een gemeene vergaderi het café van den h Broek op Langend: De vergadering door den heer S. dt zitter der vereenig allen zich van hur verheven, de over den, de heeren Joh, broek en Jb. Kran woude, herdacht. I had wel eenige mi overlijden ontslag stuurslid, wegens nen, maar toch w deerende woorden dachtenis. Ook den zal men zich lang l Voorts herdacht jongemannen, die 1 van het vaderland Spr. wees op de gen, welke sinds d algemeene vergade kenken. Toen ging producten met mof veel beter. Wij ki alles gedaan word onzer producten i te laten verloopen. De aardappelcai zoo vlot, maar op toch zeggen dat d geweest. Wat de de witte kool voor alles is gedaan, om te verkrijgen. Spr niet 100 dan to ders met deze reg geweest. De regeling zooe ling is, kan ons ni stellen. Maar de 1 Als het voorjaar e naar den akker, di Medegedeeld wé meester van Broei wegens ziekte vei vergadering bij te Het bestuur stf gaan tot aankoop gebouwen, eigend meente Broek op de reeds voldoeni waarden. Het bestuur ga stige overweging van de vereenigii ling te bezitten, en het bestuur aankoop over te Geen der afgt langde het woor stemming het werd aangenom De voorzitt sluit toe. Spr. gïi van de L. G. C. i aan de in 1916 ge de veiling te koo volg hadden, dat verkregen werd. teen op de heer i ter van Broek, e veel voor de veil OPI AMSTERDAMS Bij kant oc van Woensdag 1 STAATSLEEN1NG 4 Nederland 19 33% Nederl. 3 Ned-lndië 11 5H Duitschl. m BANK-INSTELLIN Amsterd Bank Handp' Mij. Cert. 250. Koloniale Bank Ned. Ind. Handel: IND. OND. BINNI Alg. Kunstzijde l Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gei Bezit IND. OND. BUIT1 Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Coppei North American I Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAAI H V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Verg. Vorstenland PETROLEUM. Dordlsche Pttr. Kon Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapai Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTI Holland—Amerik: JavaChina .laj Kon Ned Sloon Scheepvaart Unii TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORV Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac,

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2