NETTE MEISJES flinke Pakhuisruimte, IN DEN LOOP DER EEUWEN PICCOLO. PENSION sAdeecteailefi m (N.-H.) Langedijker Groenten- Centrale. AMSTERDAMSCHE BEURS ARRONDISSEMENTS RECHTBANK Assuradeur voor den Rechtbank. MARKTBERICHTEN RENS DE VRIES, FLORIS SCHERMER, P1ETER BREED Janszoon, GEERTJE LONT, in den ouderdom van 69 jaar. WASSCHERIJ S. KROM N.V. PICCOLO (leerling kellner) ¥oor direct te huur gevr. omgeving Zaadmarkt. Winkel-Woonhuis, met bedje en DIJKJE 49. iwiel compleet a. b. 6, 3 deelig 14. gummiboorden ;iken ledikant, aat 40, 1 paar- 0„ bij racht 158. lien en queues, 'eldig, 38, TRAAT 72. :k z. g. a. n. B. ieler Bakfiets jen elk aanne- lectrolux Stof- 50 en wollen P. WEEL, Pancras. donkergrijze esmantel, maat ningsweg 72. 3 en 4 stoelen, cylinderbureau, srs. led., houten ralen, bedden, oelen, Deventer rkleeden 12 en of gedeeltelijke evraagd. ?sweg 30. Lompen, Meta- izen, Wijxifles- n, hoogste prij- ld. rde Tafelzeiltjes rkant, gewone nelijk bod. Br. van dit blad. ERICHÏEN IE IN HET AMSTERD AM- 4AG. gen die het door tandigheden tocn hebben, worden iog meer in het van de werk- IKt door nieuwe 'as men er giste- verkeer na het Leidsqhendam 'eer doorgang te van den avond jekende oorzaak venleiding boven waardoor men stand terugviel gistermorgen de passagiersvervoer mds was dit niet trams maar tot reizigersverkeer imgelegd en ge- over Harmeien tering zijn de staat 's nachts de bovenlei- Tegen het aan- is het gerequi- man en macht egonnen, en na met het werk ge- >dat het verkeer isschen Leiden en tl onderhouden. N RAPHAEL SN. Dec. (D.N.B.) beroemde schilde- uit de universi- werk behoorde nair, die het voor .enden ter be- universiteit had IRT [AARSCHE AMSTERDAM. .S. (A'dam) te- die Zondag te hebben, hoopt uit te komen van Zwanen- Jensma, Sam- Kaandorp en C. EN TELE- 8TLLLE No. EERSTE BLAD Aankoop veiling. De veilingsvereeniging De Langendijker Groenten Centrale heeft Dinsdag een buitengewone al- gemeene vergadering gehouden in het café van den heer J. de Boer te Broek op Langendijk. De vergadering werd geopend door den heer S. de Boer Kzn., voor zitter der vereeniging, die, nadat allen zich van hun zetels hadden verheven, de overleden bestuursle den, de heeren Joh. Koning te Hens broek en Jb. Kramer te Zuidschar- woude, herdacht. De heer Koning had wel eenige maanden vóór zijn overlijden ontslag genomen als be stuurslid, wegens gezondheidsrede nen, maar toch wijdde spr. waar- deerende woorden aan diens nage dachtenis. Ook den heer Jb. Kramer zal men zich lang blijven herinneren. Voorts herdacht de voorzitter de jongemannen, die bij de verdediging van het vaderland gesneuveld zijn. Spr. wees op de vele veranderin gen, welke sinds de laatstgehouden algemeene vergadering zijn voltrok- kenken. Toen ging de afzet onzer producten met moeite, nu gaat het veel beter. Wij kunnen zeggen, dat alles gedaan wordt, om den afzet onzer producten zoo goed mogelijk te laten verloopen. De aardappelcampagne liep niet zoo vlot, maar op het eind kon men toch zeggen dat de afloop goed is geweest. Wat de afzetregeling van de witte kool voor zuurkool betreft, alles is gedaan, om den hoogsten prijs te verkrijgen. Spr. meende, dat zoo niet 100 dan toch 95 der tuin ders met deze regeling tevreden is geweest. De regeling zooals deze op de vei ling is, kan ons niet geheel tevreden stellen. Maar de boer ploegt voort. Als het voorjaar er is, gaat hij weer naar den akker, die roept. Medegedeeld werd, dat de burge meester van Broek op Langendijk wegens ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen. Het bestuur stelde voor, over te gaan tot aankoop van de veilings gebouwen, eigendom van de ge meente Broek op Langendijk, tegen de reeds voldoend bekende voor waarden. Het bestuur gaf de leden in ern stige overweging om den wensen van de vereeniging, een eigen vei ling te bezitten, te verwezenlijken en het bestuur te machtigen tot aankoop over te gaan. Geen der afgevaardigden ver langde het woord, waarna zonder stemming het bestuursvoorstel werd aangenomen. Felicitaties. De voorzitter juichte dit be sluit toe. Spr. ging de geschiedenis van de L. G. C. na en herinnerde aan de in 1916 gedane pogingen om de veiling te koopen, welke tot ge volg hadden, dat de veiling in huur verkregen werd. Als voorzitter trad toen op de heer A. Slot, burgemees ter van Broek, een tuinbouwer die veel voor de veiling heeft gedaan OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 18 December 1940 STAATSLEENINGEN. Vor.k 4 Nederland 1940 II 96Vl6 3—3y, Nederl. 1938 863/4 3 Ned -lndië 1937843/s 554 Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELLINGEN Amsterd. Bank 1161/» Hande' Mij. Ccrt. v. 250115 Koloniale Bank 1893/4 Ned. Ind. Handelsbank 130'/, IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 10ó3/e Calvé Delft Cert. 76 Nederl. Ford3291/, Lever Bros .125 Philips Gloeil. Gem. Bezit19Ö1/, IND. OND. BU1TENL. Am. Smelting 473/4 Anaconda 29 Bethleh Steel 82'/4 Cities Service 6'/g General Motors 51 Kennecott Copper. 3774 North American Rayon Republic Steel 25 Standard Brands 6VS Steel comm 67>/4 CULTUUR MAATSCH. H V. A 4291/, Java Cultuur275 Ned. Ind Suiker Unie 2051/3 Verg. Vorstenlanden .121 PETROLEUM. Dordtsche Petr2461/» Kon Petr. 259'/, Phillips Oil Shell Union121/, Tide Water]j RUBBERS. Amsterd Rubber .2bh/2 Deli Bat Rubber -210 Hessa Rubber •HU'/, Oostkust .161 Rotterdam Tapanoeli 7o'/4 Serbadiadi 125 Interc Rubber 5Vs SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika liin 11 Java—China Japan lijn 1503/4 Kon Ned Stoomboot .156 Scheepvaart Unie 172®/S TABAKKEN. Deli Batavia 1 '7 Oude Deli 266 Senembah208 AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Af f* Illinois Central '9 Southern Pacific Southern Railw. 1 *Vl Union Pacific s Can. Pac. 5 plm 2 u 9öVi6 8ö3/4 83'/, 117 115 ls9 1 .0 1053/4 '61/j 325 125 193 471/, 29'/b l3/4 6'/, 52s/4 3fc3/4 2 -3U 251/to et'/. 423 2.5 26g 123 260 3' 1 i;j5/16 2671/, 210 110 163 125 5Vl« 118'/, 150 l5fil/4 174 190 261/, 205 22 10'/.o li'/. 15 86 5 ontstond het gebruik vrienden en kennissen een „Gelukkig Nieuw jaar" te wenschen. Juist ook in deze tijden is het voor U van belang den band met Uw zaken relaties en clientèle zoo hecht mogelijk te doen zijn. Eert daarom de goede gewoonte en plaatst op Nieuwjaars dag een annonce, waar in U hen, met wie U in zakelijke relatie staat, het beste wenscht. Dat schept „good-will" voor Uw zaak en komt dus ook Uzelf ten goede. evenals zijn zoon, de heer P. Slot, die hem opvolgde. Ook de tegen woordige voorzitter heeft al komt hij niet uit den tuinbouw veel voor den tuinbouw gedaan tijdens zijn voorzitterschap. De voorzitter dankte het gemeen tebestuur van Broek op Langendijk voor de steeds verleende medewer king. Het raadsbesluit is inmiddels goedgekeurd aan Ged. Staten. De heer H. Stennenberg sprak namens „De Koophandel" een woord van gelukwensch met dit besluit. De heer O ij e v a a r, wethou der van Broek, feliciteerde de veiling namens de gemeente. Het is ver blijdend, dat men de clausule t. a. v. den burgemeester heeft goedge vonden. De voorzitter antwoordde, dat dit een bewijs van waardeering voor den burgemeester is. De heer Wagenaar (Koophan del), die eveneens een feliciatie uit sprak, zeide, dat de veilingen niet gemist kunnen worden als instituut ter bevordering van de goede sor teering en kwaliteit der producten. Al zijn de prijzen nu voor alle pro ducten gelijk, er moet evengoed de aandacht worden gevestigd op het aanbrengen van goede kwaliteit en sorteering. Namens „de Tuinbouw" te Sint Pancras voerde de heer J b. de Vries het woord. Met dezen aan koop is een langgekoesterde wensch in vervulling gegaan. Moge deze veiling in vrede en voorspoed ge bruikt worden. De voorzitter wijdde nog eenige woorden aan de pioniers; h;1 had gaarne gehad, dat deze het in vervulling gaan van dezen wensch hadden meegemaakt. Overige besprekingen. Nadat gepauzeerd was, werd de wenschelijkheid besproken, dat te Heerhugowaard kon worden gela den, bij vorst. Dit werd noodig ge oordeeld. De heer Jb. de Vries (Sint Pancras) besprak het zuurkoolpotje, waarvan hij de bestemming wilde weten. Spr. vond, dat de koolprijzen te laag waren. De voorzitter antwoordde, dat de Prov. Commissie uit de Vei lingen over het zuurkoolpotje in lichtingen gevraagd heeft. De prij zen zijn wel serieus berekend. Men zal langzamerhand omhoog gaan om een goeden gemiddelden prijs te bereiken. Op voorstel van den heer W. But ter (Koedijk), zal het losen der producten in het centrum der vei ling worden besproken met Koop handel. De thans geldende regeling voldoet niet. Nadat nog eenige besprekingen waren gevoerd, sloot de voorzitter de vergadering met een waarschu wing aan degenen, die zich schuldic maken aan het geven van fooien bij het lossen. Dit is niet toegestaan. Eisch 21 jaar gevangenis straf. Voor de Alkmaarsche rechtbank heeft Dinsdag terecht gestaan de 43-jarige assuradeur A. M. H. uit Alkmaar, thans opgesloten in het Huis van bewaring, die in den tijd van November 1937 tot Augustus 1938 er werk van maakte belang rijke bedragen te verduisteren ten nadeele hoofdzakelijk van eenvou dige plattelandsmenscl/en. H. was inspecteur van de N. V. Spaarkas voor beleggingen in R. K. kerke lijke leeningen en in deze functie plaatste hij spaarbrieven, waar voor hij als eenige vergoeding een belangrijke provisie kreeg. Het geld dat hij van vele klanten ont ving tegen kwitantie, door hem zelf geteekend, hield hij echter voor zich, inplaats van het over te dragen aan de spaarkas. Op deze manier hield hij zeer groote be dragen voor zich," tot een totaal van, naar verluidt, vijftig a zeven tigduizend gulden. In de dagvaar ding was hem echter door den offi cier slechts 5000 aan verduiste ringenten laste gelegd. Van een veehouder te Spanbroek had hij 388,45 ontvangen als volledige storting voor een spaarbrief, van een tuinbouwer te Wognum 496,82, van een tuinbouwer te Wervershoof 391, van» een juf frouw te Spanbroek 405,08 en van een veehouder te Dronrijp 3595,70, als stort'ing voor zeven spaarbrieven. Bovendien had H. van de spaar kas een bedrag van 441,13 ont vangen om uit te betalen aan een pastoor in de Zaanstreek, welk bedrag hij eveneens voor zich hield. Doordat H., tegen de voor schriften in, zelf de kwitanties voor deze menschen had geteekend, benadeelde hij de klanten en niet de spaarkas. De spaarkas had ech ter de schade van de benadeelden royaal overgenomen. H. was, toen de grond te Alk maar te heet onder zijn voeten werd, gevlucht. Ondanks alle na sporingen van de politie, slaagde hij er in zich anderhalf jaar schuil te houden, eerst bij zijn gezin te Alkmaar en later in een hut op de heide bij Vught, waar hij tenslotte ontdekt werd. H. legde na zijn arrestatie een volledige bekentenis af, welke hij Dinsdag tegenover de rechtbank bekrachtigde. Tijdens het getuigenverhoor verklaarde de heer Maassen, di recteur van de spaarkas, dat ver dachte in Februari 1937 als in specteur bij de spaarkas in dienst was getreden. H. kreeg alleen pro visie. Alle onkosten van agenten, adjunct-inspecteur, telefoon en kantoor kwamen voor rekening van H., die maandelijks met de spaarkas afrekende en dan de provisie af mocht houden. Kwi tanties mocht H. voor ontvangen gelden niet teekenen. De president, mr. baron Tuyll van Serooskerken, vroeg verdach te, waarom hij de oneerlijkheden had gepleegd. Verdachte wist het niet precies, waarop de president zei: „Kom, kom, wees maar niet zoo preutsch hoor, u weet het wel". Verdachte zei dan, dat hij zijn daden niet goed wilde praten, maar dat hij toch meende te moe ten zeggen, dat de hoofdoorzaak was, dat hij geen overzicht had op zijn administratie, zoodat hij ten slotte zijn inkomen grooter dacht, dan het in werkelijkheid was. Hij gaf zoodoende te veel uit voor zijn groot huishouden en voor de orga nisatie van zijn zaak. De president: Gaf u het geld voor niets anders uit? Verdachte: Nee. De president: Waren er nooit feestjes en zoo? Verdachte: één maar en dat heeft hoogstens 150 gekost. President: Dus toch wat. U kon toch aan de maandelijksche afreke ningen zien, wat u verdiende? Verdachte: Als ik goed gezien had, ja. Maar ik kreeg daardoor toch geen overzicht van mijn zake lijke onkosten, zoodat ik toch niet precies wist, wat ik verdiende. De president vestigde H.'s aan dacht er op, dat slechts een klein deel van de gepleegde verduiste ringen hem ten laste was gelegd. De werkelijkheid was nog wel heel anders, dan uit de dagvaarding kon blijken. De groote sommen die zoek waren, zijn onmogelijk noodig ge weest om te groote uitgaven aan zakenonkosten en gezinsonderhoud ie dekken. Verdachte moest dat toegeven. Het requisitoir. De substituut-officier, mr. de Bruyes Tack, zei in zijn requisitoir, dat verdachte zooveel verduiste ringen had gepleegd, dat het niet meer precies was uit te zoeken. Om ue zaak eenvoudiger te maken was verdachte dan ook maar een deel ten laste gelegd van wat hij had gedaan. Wat H. heeft gepleegd, is heel erg, aldus de substituut-officier. Verdachte stelt de zaak wel erg onschuldig voor, maar het was voor hem heelemaal niet moeilijk geweest om precies vast te stellen hoe groot zijn werkelijk inkomen was, wanneer hij de gelden normaal lad afgedragen. Bovendien: ver- chte maakte zich niet schuldig 'aan te slordige betalingen aan de paarkas, maar hij verdonkere maande stelselmatig complete schuldbrief-stortingen. Gezien de groote bedragen kan er onmogelijk sprake zijn van „een niet rond kun nen korr.en". Verdachte heeft schromelijk misbruik van vertrou wen gemaakt. Na er aan herinnerd te hebben, dat H. al eerder wegens verduiste ring tot vier maanden gevangenis straf veroordeeld was geweest, vorderde de officier tegen H. twee en een half jaar gevangenis straf. Het pleidooi. De verdediger, mr. H. Scholten uit Alkmaar, zei te moeten erken nen, dat den eersten indruk van deze zaak zeer ongunstig was. Maar hij meende, dat bij nadere bestu deering van de levensgeschiedenis van H. de indruk anders kon wor den, zonder dat men daarbij de nei ging zou krijgen verdachte vrij te pleiten. H. heeft, aldus pleiter, een veelbewogen leven gehad. Tal van betrekkingen heeft hij vervuld, vaak met succes, zooals bij den K. R. O., waarvoor hij veel leden wist te werven. Verdachte is een wel bespraakt mensch, die gemakkelijk iemand weet tè overtuigen, maar die ook spoedig is als een snelle wagen zonder remmen. Als het hem een beetje goed gaat, denkt hij dat bij rijk is. Hij kan niets weigeren tegenover de zijnen, waar hij een goed echtgenoot en vader voor is geweest. Dat verdachte vier maal failliet is gegaan is volgens pleiter een bewijs, dat verdachte niet een geslepen hebzuchtig karakter heeft. Verdachte leeft steeds in een roes, zonder zin voor de juiste verhou dingen. Toen hij inspecteur der spaarkas werd, had hij groote schulden en veel kosten voor zijn zakelijke in richting. Dat was een verkeerd be gin. Pleiter meende ook, dat het werkelijk inkomen van verdachte niet zoo erg ruim was en hij be streed de algemeen heerschende opvatting, welke in Alkmaar be staat, dat verdachte, die inderdaad zijn gezin royaal deed leven, met geld zou hebben gesmeten. De twee auto's die hij had, waren noodig voor zijn werk. De grootste fout van H. was, dat hij zijn zaken te grootscheeps had opgezet. Een uitgaander was hij niet. Dat er zulke groote bedragen zijn zoek geraakt moet z'n oorzaak vinden in groote schulden en in zijn royaliteit tegenover anderen, die om zijn hulp vroegen. Pleiter besprak uitvoerig de po sitie van H. tegenóver de spaarkas. Hij meende, dat H. niet in de ver houding van dienstbetrekking te genover de Spaarkas stond en dat de financieele verhouding er een was als van een soort rekening courant-overeenkomst. Op grond hiervan meende pleiter, dat moeilijk gesproken kon worden van ver duistering, zooals in de dagvaarding stond, wel van oplichting of valsch- heid in geschrifte. Daarom zou ten aanzien van de spaarbrievenkwestie viijspraak moeten volgen. Over het achterhouden van het bedrag, bestemd voor den pastoor was geen verschil van meening mogelijk. Pleiter vroeg daarom slechts om clementie voor verdach te, die twee en een halve maand in voorarrest heeft gezeten en ander half jaar lang in de positie van een stuk opgejaagd wild heeft verkeerd. Na re- an dupliek bepaalde de rechtbank de uitspraak op Dinsdag .31 December. INGEZONDEN STUKKEN. DE VLEESCHDISTRIBUTIE. M. de R. Reeds zijn al verschillende mee ningen naar voren gebracht inzake de vleeschdistributie, die het wel en wee der huidige regeling naar voren brachten. Beleefd verzoek ik u een kleine plaatsje te willen afstaan om over deze kweste, die alle lezers en misschien nog meer de lezeressen van uw blad, ter harte gaat, een en ander te zeggen, n.m.m. in het be lang van ons allen, d.w.z. in het be lang van den consument, in 't belang van den slager, en ten slotte in het belang van het personeel der sla gers. Vooropgesteld zij, dat ik op niemand kritiek wil uitoefenen. We hebben echter al heel wat ervaring op het gebied der distributie opge daan, en k geloof dat we op het ter rein der vleeschdistributie ook nog wel een eenvoudiger regeling kunnen treffen. Ik heb zoo hier en daar 's Za terdags eens geneusd en heel wat gfe- zien. En in de eerste plaats wat be- terft de consument, oftewel de klak ten der slagers. Ze gaan 's Zaterdags vleesch koopen, maar hoe? Ze staan in de rij ,maar eer het zoover is! Er zijn moeders van groote gezinnen, die hun kroost alleen moeten laten, er zijn huisvaders die hun werk moeten verzuimen, of zich ontzet tend moeten haasten, om nog op tijd te zijn, er. zijn oude menschen, die bet haast niet kunnen volhouden dat lange staan, er zijn menschen, voor wie het om gezondheidsredenen niet mogelijk is om in de rij te staan, en noem maar verder op, de groote be zwaren, die legio zijn. Natuurlijk zijn er veel menschen die thans bij den dichtsbijzijnden slager hun vleescn halen. Voordat we dus In het rijtje- staan, is er heel wat ellende voorbij, v/aar we zoo weinig van merken. Maar hoe staan we in de rij? Bij den eenen slager, wièns winkel zich er voor leent, staan we binnen, uit regen en wind, en straks sneeuw. Maar bij den anderen slager, die toevallig niet zoo'n groote zaak heeft, staan we op straat, in de koude, soms een uur te trappelen, vormen ondertusscher. een verkeersobstakel, en is het een gedrang van jewelste. De slager dotrt zijn best om vlug op te schieten, ik heb gezien dat in een zaak zes man san 't helpen was, waar pl.m. 10 klanten per kwartier geholpen wer den. Desondanks blijft het wachten een hopelooze boel, en is m.i. geheel onnoodig. En dan kan het ook nog gebeuren, dat men een uur heeft ge- taan, angstig over alles wat men in den steek liet om toch maar wat vleesch te bemachtigen, en dat er een bordje op des slagers deur ver schijnt „Uitverkocht". Wat dan, naar een andere slager en weer hetzelfde staan en wachten? Dit zijn m.i. vele der vele bezwaren, die aan de hui dige regeling vastzitten. Maar voor dn slager zijn er ook bezwaren. Heeft hij niet lange jaren gewerkt om zijn zaak op peil te bren gen, om het vertrouwen te winnen van een vaste clientèle. En nu wordt zijn arbeid,, zijn ideaal, i.e. zijn clien tèle door elkaar geschud als huts pot. De eene gaat hier, de andere daar. Wat zal er van zijn werk over blijven als de oorlog voorbij is. Voor de eene veel, voor de ander weinig. Weg ideaal, weg arbeid, weg clien tèle, die met veel moeite verworven is, en waarvoor men zijn uiterste krachten al jaren heeft ingespannen, om haar zooveel als het kan tevre den een veel, voor den ander weinig, niet te spreken, hoe het den slager aan zijn hart kan gaan, als de men schen thans weggaan, ontevreden, mopperend, buiten zijn schuld. Tot slot het slagerspersoneel. Hoe zal het met hen worden als de baas alleen Vrijdagmiddags en 's Zater dags wat werk voor hen heeft. Zaï ook voor hen op den duur het ont slag niet dreigen? Dat kan toch niet uitblijven. En stel, dat geen ontslag dreigt, een heele week zonder werk, en 's Zaterdags zijn loon ontvangen, kan toch ook geen bevrediging schenken. Neen, voor het personeel is het ook niet prettig, zij bedienen hun klanten ook liever aan huis zoo- als het hoort. Zooals het behoort, en zooals het m.i. met wat goeden wil kan. U krijgt b.v. van de slagers of ver- deelingscommissie een formulier, waarop u invult uw naam, adres, aantal personen, die recht hebben op een rantsoen vleesch. Voorts kiest ied ergezin zonder uitzon dering, zich zelf een slager, men heeft dus de vrije keus te nemen wie men wil, waarbij uiteraard ver wacht mag worden, dat ieder zijn slager kiest, dien men reeds had. Dat is billijk. Wil men b.v. twee slagers, dan geeft men bij iederen slager het aantal personen op, die door den desbetreffende slager bediend moet worden. Het veranderen van slager is niet zoo eenvoudig, maar dat heeft ook weinig zin, omdat de slager toch zelf niet inkoopt. Bovendien is het op het oogenblik niet aan te bevelen om te veranderen. Wil men tóch veranderen, dan zou dat via de ver- deelingscommissie tot stand kunnen worden gebracht. Deze formulieren dan worden gesorteerd, en iedere slager maakt dan een lijst in duplo van zijn klanten, die hij mag bedie nen. Eén lijst krijgt de verdeelings- commissie, en naar aanleiding daar van kan worden vastgesteld, hoevee! vleesch iedere slager noodig heeft om zijn klanten te bedienen. Is er niet voldoende vleesch, kan krijgt iedere slager natuurlijk in evenredig heid van het aantal personen dat hij moet bedienen, een gedeelte van het beschikbare kwantum. Nu de slager weet, hoeveel klanten hij moet bedienen, kan het personeel weer gaan vragen bij zijn klanten, en kan de slager iedere order zoo veel mogelijk uitvoeren, ook alweer naar gelang er vleesch is. De klani betaalt voor het hooren en bezorgen de' reeds eerder vastgestelde vergoe ding, en we hebben dan bereikt, dat ieder zoovee mogelijk eerlijk krijgt, waar hij recht op heeft dat nie mand meer in het rijtje behoeft te saan (dus geen mopperen meer) dat de slager rustig weer zijn arbeid kan verrichten, en de belangen van zijn klanten zooveel mogelijk kan behartigen, en ten slotte dat ook het personeel weer zijn arbeid kan verrichten. Met deze regeling te treffen, M. de R., krijgt men zijn vleesch weer thuis, en kunnen de menschen, de slagers en het slagerspersoneel te vreden zijn. Ik hoop dat de bevoegde instanties een en ander zullen willen overwegen, en zullen gaan toepassen, in ons aller belang. Ik dank u, Meneer de Redacteur, voor de plaatsruimte, en verzoek hen, die het met het bovenstaande eens zijn, er zooveel mogelijk op aan te dringen dat deze regeling worde ge troffen. OPMERKER. (Deze regeling is als de meest practische al' eens meer naar voren gebracht, maar kan niet tot uitvoe ring komen zoolang het voorschrift geldt, dat de toewijzing voor eiken slager plaats vindt op de basis van zijn omzet in het vorige jaar. Red. Alkm. Crt.) BROEK OP LANGENDIJK, 18 Dec. 1940. 26000 kg. Roode kool r 4.50; 94000 kg. Gele kool 3.80; 45000 kg. Deensche witte kool 3.10; 4800 kg. Savoye kool 3.80; 4900 kg. Uien 4; Grove uien 4; Drielingen J 4; 8700 kg. Peen 3.60; 250 kg. Bieten 2.50; 450 kg. Spruitkool 12.15. NOORDSCHARWOUDE, 18 Dec. 1940. Noordermarktbond). 17800 kg. Roode kool 4.50; 27100 kg. Gele kool 3.80; 92000 kg. Deensche witte kool f 3.10; 1800 kg Uien 4; Grove uien 4; Drielingen 4; Stek 2.80; 4100 kg. Peen 3.30. WARMENHUIZEN, 17 Dec. 1940. 5500 kg. Roode kool 4.50; 3200 kg. Gele kool 3.80; 400 stuks Andijvie 1.75. Heden overleed onze beste Broeder, Behuwdbroeder en Oom in den ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam, K. DE VRIES. Alkmaar, 17 December 1940. Nieuwlandersingel 11. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Vrijdag op de Gemeente-begraafplaats. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. één uur. Heden overleed na een kortstondige ziekte onze beste Vriend en Compagnon, de Heer op den leeftijd van 61 jaar. Fa. SCHERMER LAURMAN. H. M. LAURMAN. Schoorl, 16 Dec. 1940. Eenige kennisgeving. Heden overleed na een lang durige ongesteldheid, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van 75 jaar. R. BREED—RUIS, Kinderen en Kleinkinderen. Schoorl, 17 December 1940. Liever geen bezoek. De begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag 20 Dec. a.s., 's namiddags 2 uur, op de Gemeentelijke Begraafplaats te Schoorl. Heden overleed onze ge liefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw Wieringen, D. LONT. A. LONT—VREGAT. Heiloo, WED. E. TIJSEN—LONT. M. LONT. NEVEN en NICHTEN. Heiloo, 17 Dec. '40. Rijksstraatweg A 89, post Alkmaar. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 20 Dec. e.k., vanuit de Doops gezinde Kerk, te IV» uur, op de Algemeene Begraafplaats Hippolytushoef, Wieringen. VRAAGT o.a. voor inpakafdeeling. Aanmelding aan de fabriek. Gevraagd voor direct Aanmelden OBER „GULDEN VLIES". aangeboden bij besch. jonge menschen z. k. Huisel. verkeer. Brieven letter G 665 bur. v.d. blad. Brieven met opgave van huurprijs letter K 668 bureau van dit blad. TE HUUR. STATIONSSTRAAT No. 1. lui. Woningbureau APPEL MATTHIJSEN, Laat 184, Alkmaar. CONCENTREER op het krafchtlgste reclame-middel P COURANTENRECLAME

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3