PAM BIJ DE MAANAPEN RECHTSZAKEN POLITIERECHTER PROVINCIAAL NtEliWS .VOOR DE LANGE WINTERAVONDEN. P UZZLE KERK EN SCHOOL TWEEDE BLAD 3 VOOR HITLER BELEEDIGENDE WOORDEN GEUIT. Kantoorbediende door collega's aangeklaagd. Voor het Duitsche Landgerecht heeft gisteren terecht gestaan de 43-jange Haagsche koopman P. Op 21 Augustus was beklaagde op ae Hoefkade te Den Haag twee kermissen tegengekomen van wie een zekere Z. voor de Duitsche weérmacht werkte. P. heeft toen voor Hitier beleedigende uitdruk kingen gebruikt. Beklaagde ontkende het hem ten laste gelegde. Hij verklaarde, dat hij op den bewusten dag zelfs niet in Den Haag was en zocht 'in de beschuldiging een uiting van wraak var» den getuige Z. De Staatsanwalt wees er in zijn requisitoir op, dat beklaagde zeer agressief is opgetreden en zonder eenige oorzaak met beleedigingen is aangevangen. Spr. noemde het een groote on beschaamdheid, dat in deze tijden een Jood beklaagde is Israëliet anderen het verwijt durft te maken, dat zij voor de Duitsche weermacht werken. Daarom is het noodig, dat aan dergelijke men- schen voor langen tijd het zwijgen wordt opgelegd. Daarbij komt dan nog de zeer ernstige beleediging van den Führer, welke de Duit- schers niet ongesttraft kunnen laten. In verband met den ernst van het feit vorderde spreker een gevangenisstraf van twee jaren. De rechter kon zich met dezen eisch vereenigen, doch bracht bij het uitspreken van het vonnis vijf weken voorarrest in mindering. Door collega's aangeklaagd. Vervolgens stond terecht de 17- jarige kantoorbediende O. F., die werkzaam is bij het hoofdbestuur der P. T. T. Deze was door een van zijn collega's aangeklaagd, wegens het verspreiden van geruchten, Deze collega had allerlei uitla tingen van den beklaagde in een boekje genoteerd, doch 'wist zich, aaar hij bij het getuigenverhoor dit boekje niet mocht raadplegen, niet veel meer daarvan te herinneren. Beklaagde zou hebben verteld, dat in Duitschland de vlaggen halfstok hingen, omdat er een hooge autori teit zou zijn gestorven. Voorts dat 3000 Duitsche soldaten zelfmoord hadden gepleegd en ten slotte, dat men ongenoode gasten er weer uit moest gooien. De beklaagde erkende alleen de eerste uitlating. Hij ver klaarde echter niet beleedigend te zijn. Het praatje ging algemeen en hij wist niet, dat hij onwaarheid sprak. De Staatsanwalt waarschuwde in zijn requisitoir ernstig tegen het verspreiden van lichtzinnige ge ruchten; zij bederven de stemming en brengen onrust. Mede met het oog op de jeugd van beklaagde, die 18 jaar is, en tevens omdat we hier niet met al te ernstige gevallen hadden te doen, wilde spr. thans nog een milde straf vragen en wel twee weken r"-van- genisstraf met een geldbot van 30. De verdediger wees er op, dat het hier niet gaat om beschimpin gen of geruchten, welke beleedi gend zijn voor de Duitsche weer macht, doch dat het slechts onbe- teekenende praatjes waren, die be klaagde ook weer van anderen had gehoord. De rechter nam bij de motivee ring van zijn vonnis aan, dat bij beklaagde geen opzet heeft voorge- - zeten, terwijl tevens in aanmerking werd genomen, dat beklaagde nog jeugdig is en daarom den ernst van het verspreiden van onware ge ruchten nog niet ten volle heeft kunnen beseffen. Op grond van een en ander werd beklaagde veroordeeld tot een geldboete van twintig gulden. Tenslotte stonden nog terecht twee arbeiders uit Best, van wie de een een gevonden Nederlandsch pistool aan den ander had verkocht. Beide beklaagden werden, veroor deeld tot zes maanden gevangenis straf met aftrek van drie en een halve maand voorarrest. Zitting van Maandag 16 Dec. Bescherming van Duitsche militairen faalde. Een ongehuwde Alkmaarder van 37, jaar dacht in den avond van 15 October, dat hij wel na tienen op straat mocht, omdat hij in gezel schap van eenige Duitsche militai ren verkeerde. Dat mocht hij echter niet en de Alkmaarsche politie maakte dan ook aanstalten om den man, volgens de voorschriften, in het politiebureau onder te bren gen, opdat hij daar tot vier uur in den morgen zou kunnen blijven. De Alkmaarder had daar geen zin in en verzette zich en wel zoo hevig, dat de agenten hem tenslotte de hand boeien moesten aandoen om hem tot meegaan te dwingen. Wegens verzet tegen het wettig gezag stond hij Maandag voor den politierech ter. Hij trachtte den rechter wijs te maken, dat zijn verzet niet zóó erg was geweest, maar een der agenten hing een heel andër verhaal op, waarbij nog als bijzonderheid naar voien kwam, dat verdachte nog had geprobeerd in een café over' de Frieschebrug buiten de tienuurs- zóne te vluchten, hetgeen hem niets baatte. De officier, mr. de Brueys Tack vorderde tien dagen gevangenis- suaf. De rechter vend, dat men een ongehuwd mensch beter kan laten betalen dan op staatskosten ldten logeeren. Hij veroordeelde den we- ders'pannige tot 50 of 25 dagen. Dronken na een begrafenis en de gevolgen. Een Alkmaarsche smid was op zekeren dag, zooals men hier zegt, een familielid mee te begraven ge weest. De begrafenis schijnt nogal een opgewekt verloop te hebben gehad, want de man wist er later alleen maar van te vertellen, dat hij naar het kerkhof was geweest en later wakker was geworden op het Alkmaarsch politie-bureau, waar men hem zijn roes had laten uitslapen in- een van de comforta bele Bacchuscellen. Bij het wakker worden was hij echter erg ge schrokken, want zijn gouden hor loge met gouden ketting, waaraan bovendien nog een gouden tientje bungelde, was verdwenen. Meestal blijft zooiets verdwenen, maar in dit bijzondere geval slaag de de politie er in den beroover te achterhalen, een bekend recidivist, die zich thans voor den rechter moest verantwoorden. Hoewel ge detineerd in het huis van bewar.ng te Den Haag, was hij niet versche nen, hetgeen bij gevangenen zeld zaam is, want die willen altijd graag eer.is een reisje maken. De officier vond dat" geen belet sel waarom ook?om vijf maanden gevangenisstraf te vragen. Het vonnis was drie maanden. Ter geruststelling kan hieraan nop worden toegevoegd, dat de gouden spullen weer bij den recbtmaligen eigenaar terug zijn gekomen. Burentwist. Als buren ruzie hebben gedurende langen tijd, dan krijgt de rechter er vroeg of laat mee te maken. Zoo verging het cok met de ruzie, die .én tuinder uit Berkhout sinds lan gen tijd hij zei zelf van wel tien jaar met zijn naaste buren heeft. Hij kwam voor den rechter, omdat hij zijn buurvrouw, toen die- op den weg met een andere juf frouw stond te praten, erg leelijk had uitgescholden. De man gaf de scheldwoorden grif toe, maar meteen beklaagde hij zich erg over zijn buren, in het bijzonder zijn buurvrouw, die hem, als hij maar even zijn neus buiten de deur steekt of in zijn tuin of op zijn land aar, het werk is, voort durend grof uitschelden. Verschil^ lende keeren had hij getracht recht te vinden, maar zonder resultaat. Hij hoopte nu maar, dat door dit geval eens een eind aan den on vrede zou komen. De beleedigde buurvrouw zei als getuige, dat ze den buurman, toen die langs kwam, goedendaj had ge zegd, waarop de buurman met scheldwoorden had geantwoord. De rechter vond het heel vreemd, dat zij, ondanks den onmin, plotse ling zoo vriendelijk tegen buurman deed. Hij zag er sarren achter en de buurvrcuw kreeg daarom eenige behoorlijke vermaningen te slikken. De buurvrouw ontkende aanvan kelijk, dat ze den buurman ooit had uitgescholden en had beticht van heel leelijke dingen, maar toen de rechter haar het vuur erg na aan de schenen legde en haar aandacht vestigde op het gevaar van meineed, gaf ze toe ook wel eens erg leelijk te hebben gedaan. De tuinder had nog drie getuigen ter verdediging meegenomen, maar die getuigen schenen nogal bang te zijn, want ze zeiden kennelijk niet, wat verdachte van hen had ver wacht, zelfs niet, toen. hij hun ge heugen wat trachtte op te frisschen. Ze wisten alleen maar, dat er ruzie tusschen de buren 'was, iets wat iedereen wel wist zonder deze ge .uigenissen. De officier vroeg 25 of 20 dagen De verdediger van verdachte mr. A. W. Spandau, 'zei, dat het leven van zijn cliënt voortdurend op de ergerlijkste manier werd zuur gemaakt door de buurvrouw en haar familie. Verdachtes scheld woorden waren uitgelokt en het werd tijd, dat er een eind aan kwam. Pleiter, drong aan op cle mentie. Het vonnis was conform. Vechtpartij onder buren, Een andere burenruzie bestond er in Medemblik, waar de eene buurman den ander in het gezicht had geslagen, ook al weer niet zon der eenige aanleiding van den an deren kant. Beide partijen gaven elkaar de schuld van de permanente oorlogstoestand tusschen beiden maar de politie bleek, volgens een officieel rapport, nogal op de hand van verdachte, want er stond in, dat de vrouw van den geslagene een echt ruziemensch was. Deze vrouw, die ook als getuige over de mishandeling werd gehoord, was erg boos over deze verklaring van de politie. De officier achtte ook deze vrouw niet onschuldig aan het geval. Hij vorderde tegen den buurman met de vlotte vuisten 15 of 10 dagen De rechter veroordeelde den man '.ot 5 of 3 dagen. De rechter en het groote gezin. Een arbeider uit Twisk, heele ,naal niet op de hoogte van de vele bepalingen die er bestaan, had op 10 October zonder geleidebiljet 21 kg. capucijner-erwten tegelijk ver voerd. Hij mocht hoogstens 5 kg. egelijk meenemen. De officier vorderde 20 of 15 dagen, maar nadat' de verdachte had gezegd m-aar 20 per week te verdienen en een huishouden van acht menschen te hebben, veroor deelde de rechter hem tot slechts f 5 of 3 dagen. NOORDSCHAKWOUDE. 50 jaren „Crescendo". W. Hespe 25 jaar directeur. - Zondag was het voor de gemengde zangvereen. „Crescendo" alhier een groote dag. Men herdacht nl. het gouden jubi leum van de vereeniging en het zil veren jubileum van den dirigent, den heer W. Hespe. Voor deze gelegenheid waren een groot aantal personen uitgenoodigd zoowel van verschillende colleges als van zustervereenigingen, terwijl aan alle oud-leden,' voorzoover nog in leven, een uitnoodiging voor deze feestelijke herdenking in intiemen kring was toegezonden. Aan deze uitnoodiging was door zeer velen voldaan, zoodat de groote zaal van Concordia geheel bezet was. De bijeenkomst werd geopend door den heer J- Larigendijk, voorzitter van Crescendo, die er zijn voldoe ning over uitsprak, dat zoovelen aan wezig waren, waarna hij de leiding overgaf aan den heer L. Mallekote, vice-voorzitter der vereeniging, dis in zijn hierna uitgesproken openings rede erop wees, dat, als de omstan digheden anders zouden zijn ge weest, het feest op andere wijze zou zijn gevierd. Er is sprake geweest 35. Juist als hij voor de derde maal wil aankloppen, beweegt er iets boven zijn hoofd. Een soort luikje gaat open en een hoofd verschijnt. Het is precies zo'n man netje zoals de andere twee, die hij ontmoet heeft. 36. „Wat komt U hier doen?" vraagt een piepstem metje. „Ik ben verdwaald en heb vreselijke honger en dorst", antwoordt Pam en doet daarop het verhaal van de in gesneeuwde trein. van het houden van een zangersfeest in deze gemeente, maar dit kon ook niet doorgaan. Nu zijn twee zuster vereenigingen bereid geweest, een concert te geven. In de eerste plaats verwelkomde spr. den heer en mevr, Hespe en het eere-comité, waarvan de eere-voorzitter jhr. van Spengler, burgemeester dezer gemeente, we- gens ziekte was verhinderd. Vervol gens sprak' de heer Mallekote de verschillende vereenigingen toe, het hoofdbestuur van den Bond van Zangkoren in Noordholland en „Zang- lust" te Amsterdam, dat ook onder leiding staat van den heer Hespe (zijn Haarlemsche vereeniging was verhinderd, maar zond een schrifte lijke felicitatie). Ook tot de oud leden richtte spr. een hartelijk woord van welkom. In het bijzonder ook de leden van Dirkshorn, die ondanks de verduisteringsmoeilijkheden de ver- eëniging zoo trouw zijn. Spr. sprak een woord van warme waardeering ter herinnering aan den grondlegger van het koor en zijn voorganger aan de school, meester Dorsman, wien hij warme hulde bracht. Zijn nage dachtenis blijft bij ons in dankbare herinnering. Daarna werd begonnen met het programma van dezen concertmid dag. De vereenigingen „Crescendo en „Excelsior" zongen en speelden onder leiding van den heer Pranger, den zilveren jubilaris den feestzang van Mozart en het zegekoor van Handel toe, hetgeen met een ge weldig applaus beloond werd. Achtereenvolgens voerden „Excel sior", „Crescendo" en het r.k. fan farecorps „Genot door Kunst" eenige nummers uit, welke zeer in den smaak vielen. In de pauze werd gelegenheid ge geven tot feliciteeren, waarvan een zeer ruim gebruik werd gemaakt. De heer J. Keizer sprak een feestrede uit, waarin hij den oprich ter en eersten dirigent van Cres cendo, den heer Dorsman, herdacht. Spr. richtte een hartelijken geluk- wensch tot Crescendo en hoopte, dat het koor steeds vooruit zal gaan. In bet bijzonder vestigde spr. de aan dacht op de krachten, die de ver eeniging steeds gesteund hebben door hun langdurig lidmaatschap, mevr. de VriesBorst, die 40 jaren lid is, de heer K. de Vries, die .32 jaren lid is, waarvan 20 jaar secre taris en 25 jaar penningmeester, Verder zijn er nog een tiental dames en een paar heeren, die van 20' tot 30 jaar lid der vereeniging zijn. Ook het echtpaar C. Swager—Hopman waarvan de man voor eenige jaren overleden is, was een groote kracht van „Crescendo". De heer Keizer sprak vervolgens een hartelijke felicitatie tot den zil veren dirigent, die de krachten der vereeniging wist op te voeren. Door hem kwamen de leden onder de be koring van het lied. Het was spr.'s wensch, dat de heer Hespe nog jaren de staf voor Crescendo zal mogen zwaaien en dat hij nog vele lauwe ren zal mogen oogsten. Spr. bood de vereeniging bloemen pan. Hierna heeft een lange rij van sprekers het woord gevoerd. De heer W. J. Smit, oud-voorzitter van Crescendo", opende de rij, herinne ringen oproepende aan den tijd, toen hij voorzitter was, tijdens den op gang van Crescendo. Spr. deed een beroep op de jeugd, om als lid tot de zangvereeniging toe te treden. De voorzitter van den Bond van Zangkoren in Noordholland, de heer P. J. M i n k, huldigde Crescendo en haar dirigent als de baanbrekers voor het goede lied. De successen van Crescendo zijn een gevolg geweest van den ernst waarmee gewerkt werd. Namens de gymnastiekvereeniging Hercules en Hygiëa" sprak de heer A. Óotjers, die de werkzaamheden der -trouwe leden aan de oud-leden ten voorbeeld stelde. De heer K. van D ij k sprak een korte felicitatie namens „Excel sior", de heer C. Bakker namens de r. k. zangvereeniging „St. Caeci lia", die -bij haar beginnen geholpen is door de brokstukken van „Cres cendo", de oude gehectografeerde zangnummers, welke meester Dors man liet maken. De heer J. Heidsma, die na mens de oud-leden het woord voer de, haalde oude herinneringen op. Aan den heer Hespe bood spr. bloe men aan, aan de vereeniging een enveloppe met inhoud. De heer Brands, van Zanglust te Amsterdam, bood een tweetal muzieknummers aan, waaronder de nieuwste compositie van den heer Hespe. Aan dezen overhandigde spr. eveneens een blijk van erkentelijk heid voor hetgeen hij voor den koorzang in ons land heeft gedaan. De heer A. Schrijver bood na mens Gemengd Koor van Zuidschar- woude een koorwerk aan, de heer U i p k e s bloemen namens de operetteclub Caecilia en de heer Koeman bloemen namens de tooneelvereeniging Jong Leven. Ook de overige sprekers hadden bloemen aangeboden. De secretaris heeft hierna een aantal felicitaties voorgelezen, o.m. van den burgemeester, van de componisten Wierts en Bonset, wel ke laatste een koorwerk aanbood, van ds. W. A. Nell en van verschei dene oud-leden. Mevr. De VriesB ors t bood namens de vereeniging aan mevr. Hespe bloemen aan, terwijl de diri gent werd verblijd met eenige boe ken. De heer De Vries sprak den TWEE BUSLIJNEN EN TWEE PASSAGIERS» Van Deventer naar Apeldoorn veronderstellen wij liepen eer tijds twee autobuslijnen, die we ge makshalve de roode en de groene bus zullen noemen. Op beide lijnen liepen de bussen vijf maal in het uur, een twaalfminuten-dienst alzoo. De heeren Jansen en van- Manen, die in Deventer zaken hadden ge daan, besloten met de roode bus naar Apeldoorn terug te gaan, overwegende, dat de roode bussen ietwat comfortabeler waren dan de groene. Volgens de dienstregeling moest dpze roode bus om 13.47 aan een bepaalde halte zijn, waar zij wilden opstappen. Aangezien de heeren nog ruim schoots den tijd hadden, besloten zij eerst gezamenlijk te lunchen. Zij lieten zich een copieuze middag tafel aanmeten, dewelke zij alle eer bewezen, waarna zij nog even bij ae warme kachel een uiltje knapten. Op een gegeven oogenblik schrokken zij wakker, en hun eer ste bezigheid was om te zien, of zij zich niet grandioos hadden versla pen.' Edoch, ze konden zich helaas van den tijd niet op de hoogte stel len: Jansen bleek 's morgens zijn horloge thuis te hebben laten ligt- gen, en dat van van Manen bleek stil te staan. Zoo snel ze kond-en, spoedden ze zich naar de halte van de buslijnen om dan maar den eersten den besten t-e nemen. „Je zult natuurlijk zien, zei Jansen, dat het uitgere kend een groene is, die nu komt." „Neen, zei van Manen, juist uit gerekend hebben we twee maal zooveel kans op een roode als op een groene." Als de lezer tot nu toe de overi gens weinig schokkende avonturen van deze brave handelslieden heeft gevolgd, en goed in zich heeft op genomen alle details van het ver haal, zal hij zeker wel in staat zijn uit te rekenen, hoeveel minuten na het heele uur de groene bussen langs de bewuste halte kwamen volgens de dienstregeling; gegeven dient daarbij nog te worden dat van Manen's mededeeling, dat de kan sen twee tegen een voor een roode waren, juist was. Oplossing- van Zaterdag 14 Dec. DAN SEN O L TENB O L T A K VEEIKO ENO EBP NBA L KB ■RAFEL BA LflNO ombkno netbed flN IERS GBMO Sfl ROO SBO OORBKO oobkam T EGAL| ENORME C AL R I O E ELflF XflOB E INZ LEDE BREE RB RB O P SO EBCB BAHA B RE V EK I E tbdb E RB L RUP E MIS ■kachel LBBELLO ABEjL|PK- val'bkea ENBD INAI N|PALB S BBA STAB porbego AT ENBED DELBONE breed sb ebneeba NDBDURF KONBRO S EVERB SL LflMA S SA BLISTIG dirigent op rijm toe, waarna eenige Alkmaarsche oud-leden een bloem stuk aanboden. De heer Hespe heeft aan het einde van de huldiging een harte lijk woord van dank gesproken. Degenen, die de vereeniging door den dood zijn ontvallen, zal hij nooit vergeten. Hij sprak de beste wen schen uit voor den verderen bloei van Crescendo, waaraan hij zelf nog heel wat jaren hoopte mee te werken'. Spr. hoopte, dat de menta liteit onder de jeugd zal veranderen zoodat zij meer belangstelling krijg voor den zang. Tenslotte werden aan den heer K de Vries, de ziel van Crescendo namens de vereeniging nog bloemen overhandigd. Nadat Crescendo nog een num mertje had gezongen en „Excelsior' een paar concertnummers ten ge hoore had gebracht, sloot de heer Mallekote dezen uitstekend ge slaagden feestmiddag met een har telijk woord van dank voor alle me dewerking en bewijzen van mede leven. OUDKARSPEL Nederlandsche Tuindersbond. - De afdeeling van de Nederl. Tuinders- bond vergaderde Zaterdagavond in l Huis de Brederode alhier onder leiding van den heer N. Kaan, die de prij zenregeling voor de winter kool besprak. De tuinbouw is nog niet uit den put, zei hij. Wat de samenwerking betreft met de andere standsorganisaties, consta teerde spr., dat er méér samenwer king was. Het werk der organisaties werd uitvoerig door den voorzitter toege licht. Het is niet zoo, als men wei eens hoort, dat de organisaties wel kunnen worden opgedoekt, omdat alles toch wordt opgelegd. Spr. vond het deprimeerend werken voor de be stuursleden, dat de kostprijsbereke ning van de organisaties niet wordt aangenomen. De vergelijking, welke met andere streken, de polders, of Brabant, wordt gemaakt, is niet juis aangezien die kool niet wordt be waard. Verscheidene heeren voerden n.a.v. deze inleiding het woord, waarbij de heer D. Wonder de verhouding tus schen de prijzen voor de succes w-ittekool en de deensche wittekool afkeurde, terwijl de heer G. Lange- dijk de regeling voor de uienprijzen becritiseerde. De voorzitter antwoordde, dat het met de deensche wittekool misschien wel beter wordt, als de export moge lijk wordt gemaakt. Wat de uien betreft, deze waren wel wat boven den kostprijs en daar door zou men eigenlijk eenige slechte jaren wat hebben kunnen vergoeden, maar dit werd niet geduld. De kost prijsberekening in Zeeland, het uienland, was van dien aard, dat vaststelling op 4 per 100 kg ge rechtvaardigd leek. Op de vraag van den heer Volkers of er thans nog dezelfde adviseurs zijn, antwoordde de voorzitter be vestigend. De organisatie zal niet rusten met haar pogingen om ver betering te verkrijgen dan nadat deze verkregen zijn. Bij de rondvraag werd de kleine- tuinderssteun en de kunstmestpositie besproken. ZUIDSCHARWOUDE. De kleuterschool. - Naar wij ver- riemen, hebben de ouders van de kinderen, die de kleuterschool van Volksonderwijs in deze gemeente bezoeken, zich met een adres tot Ged. Staten gericht in verband met de afwijzing door den gemeenteraad van het verzoek van de afdeeling van Volksonderwijs om de beschik king te mogen hebben over een lo kaal van de openbare school. Men hoopt hiermede te bereiken, dat als nog een schoollokaal beschikbaar zal worden gesteld. NIEUWE-NIEDORP. Muziekuitvoering. - Zondagmid dag gaven de plaatselijke zangver. Nierops Gemengd Koor en fanfare corps een gezamelijke uitvoering in de Prins Maurits. De diverse num mers werden op correcte wijze uit gevoerd en men heeft de belang stellenden een paar aangename uurtje van muziekkunst verschaft. Ter afwisseling werden nog eenige voordrachten gedaan. Als slotnummer voerden Gemengd Koor en het fanfarecorps te zamen uit de Laatste Zdnnestraal van Paardenkooper, op de wijze, die door het puliek zeer werd gewaar deerd. Tot slot was er een geanimeerd bal. TEXEL. Ontvanger benoemd. - Met ingang van 6 Februari 1941 is tot ontvanger der directe belastingen, registratie en domeinen te Texel benoemd de heer M. C. Schakel, thans surnume rair der registratie en domeinen ten kantore der successie te Utrecht. HENSBROEK. Zondag heeft de afd. Hensbroek Zondag heeft de afd. Hensbroek Obdam van den Bond voor staats- pensionneering een propaganda- avond gegeven in café Kossen, waar bij optrad het bekende gezelschap Emil Moretti uit Alkmaar, den in dezen streek bekenden goochelaar en telepaat, afgewisseld door caba ret. De liedjes vielen bij het talrijk opgekomen publiek zeer in den smaak en de goocheltoeren waren verbluffend. Het was jammer dat de tijd zoo beperkt was met het oog op het vroege sluitingsuur, want ieder had nog graag langer willen luisteren. Boerenleenbank. - In de Vrijdag avond onder voorzitterschap van den heer D. Wit in het café Kossen gehouden buitengewone algemeene vergadering van de coöp. boeren leenbank Hensbroek-Obdam zijn de wijzigingen in de statuten en het huishoudelijk reglement met alge meene stemmen goedgekeurd. BEROEPEN. Ds. J. H. Jansen, predikant bij de evangelisatie te Den Helder,, is be roepen bij de herv. gem. te Vorden. DE HERV. GEMEENTE TE DEN HELDER. Nadat in September vele ge-' meenteleden waren teruggekeerd in Den Helder hebben zeer velen se dert half October den Helder weer tijdelijk verlaten. De kerkdiensten worden echter geregeld Zondags gehouden voor een gehoor van on geveer 40 ingezetenen. De catechi saties op de scholen en de Zondags schoollessen konden nog worden voortgezet, de avond-catechisaties niet. Het kerstfeest voor de kinde ren zal den lsten Kerstdag in den middag onder leiding van ds. Enklaar in de Westerkerk worden gevierd met 70 a 80 overgebleven kinderen. De kerkeraad besloot den dienst van den 2den Kerstdag en Oude jaarsavond te laten vervallen. Op. den Nieuwjaarsmorgen zal er ech ter godsdienstoefening worden ge houden onder leiding van ds. van de Poel. Met toestemming van het classi caal bestuur van Alkmaar vertoe ven de predikanten van de Poel en Enklaar tijdelijk resp. in de pastorie te Schagen en te Egmond a. d. Hoef. De ruggegiaat van elk reclame-plan: DAGBLAD-RECLAME!

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7