DONKER WIT'- Een korte dog met lange debatten. LAND- EN TUINBOUW Voedingswaarde en gebruik van bloem- bellen. WELp 1M HET hoe!? r r MERK UW BEL EN UW BUS RF UW HUISNUMMER FILMNIEUWS VRAAG en AANBOD 3 Wij gaan, met ingang van 1 Ja nuari, aan alle scholen de lichame lijke' oefening invoeren en wij zullen er ook voor zorgen, dat geen Alkmaarsche jongen voortaan in een onzer grachten kan vallen zonder dat hij op eigen kracht weer den hoogen wallekant kan berei ken. Of hij dan nog op het droge komt, hangt hoofdzakelijk van eventueele voorbijgangers af, wat niet wegneemt, dat het een ver heugend feit is, dat het in onzen Raad zoo vaak bepleite school zwemmen nu eindelijk tot werke lijkheid zal worden. Heelemaal vrijwillig heeft de gemeente dat niet gedaan, want het onderwijs in de lichamelijke opvoeding is nu voor alle openbare en daardoor ook voor de bijzon dere scholen een verplichting voor de gemeenten geworden, Alk maar is weliswaar noodlijdend, maar een plicht is nu eenmaal een plicht en het Edelachtbare gezel schap, dat Donderdagmiddag in onze raadszaal conspireerde, had dan ook niet het minste bezwaar het gemeentelijk tekort met de kosten van deze verplichting te verhoogen. Het eenige dat sommige raads leden naar voren brachten was, dat het onderwijs in de lichamelijke oefening door de gewone onder wijzers zal worden gegeven en men vreesde met grooten vreeze, dat er onder de oudere jaargangen der Alkmaarsche paedagogen hier en daar wel eens stramme figuren kunnen schuilen voor wie een diepe kniebuiging, het maken van een „vogelnestje" in de ringen, een hoogstandje op de brug of het verbeteren van een schoolrecord in de „Overdekte" door gebrek aan training eenige moeilijkheden zou kunnen opleveren. Dit gevaar scheen inderdaad niet denkbeeldig, maar de burgemees ter deed uitkomen, dat er voor deze lessen hoofdzakelijk van jonge krachten gebruik zal worden gemaakt, die bovendien nog een - crhalingscursus zullen volgen van waalf niet schriftelijke les sen, waarna men blijkbaar ver vacht, dat zij zoo buigzaam zullen z'jn, dat 'zij evengoed, en zeker goedkooper, les kunnen geven als 'de vakleeraren, die de heer Couwenhoven bij deze regeling wilde inschakelen. Met ingang van 1 Januari zal ook de eveneens vele jaren in den Raad ter sprake gebrachte kinder- bijslagregeling worden ingevoerd. Dat kost geld, maar omdat het eveneens verplichtend is geworden plaatst men ook de kosten daarvan „ijskoud" op onze begrooting, die langzamerhand een afschrikwek kend voorbeeld van gemeentelijke noodlijdendheid is geworden, met de zekerheid, dat men zelfs in Den Haag het daarvoor genoteerde be drag niet zal kunnen schrappen. Nadat te voren in principe reeds tot kinderbijslag was besloten, heeft de ,Raad daarvoor kort ge leden een bedrag van 6000 op de begrooting gebracht 'waarvan de gemeente die een eigen rege ling treft vermoedelijk slechts een 3000 zal moeten betalen, dank zij de voordeelige omstan digheid, dat in Alkmaar slechts een 42-tal kinderen van gemeenteper- soneel van deze* regeling zullen profiteeren. Nu de beg'rootingspost door den Raad was goedgekeurd en de bij slag verplichtend is geworden, vond de heer Van de Vall zeer te- vecht, dat do tijd om principieele bezwaren naar voren te brengen verstreken is, in tegenstelling met den heer Eriks, die de meening verkondigde, dat men de groote gezinnen béter kan helpen door hun belasting te verlagen, dan door hun loonen te verhoogen, om dat kinderbijslag altijd het gevaar met zich brengt, dat arbeiders met kleine gezinnen bij sollicitatie de voorkeur zullen genieten. Bovendien verzette hij zich tegen het in de regeling opnemen van enkele niet verplichte ambtenaren. B. en W. wilden, zooals men dat gewoonlijk zegt, liever geen schele gezichten zien. Zij wilden ook de niet verplichte ambtenaren in het geluk van den kinderbijslag doen deelen, zij wezen er met meer dere raadsleden op, dat de heer Eriks destijds tegen den betrokken beg'rootingspost geen enkel be zwaar had gemaakt en zwoeren dure eeden, dat zij bij geen enkele vacature naar het kindertal van den sollicitant zullen informeeren. Ondanks het sprookje van den ooievaar waaraan geen enkel raadslid meer geloof schijnt te hechten werd besloten het loon van de gemeentelijke vroedvrou wen van 10 op 12.50 per afge leverde wereldburger te brengen, daar gebleken is, dat de oude prijs niet langer gehandhaafd kan worden. Nu alles duurder wordt, werd deze tariefsverhooging door de raadsleden algemeen billijk ge vonden. De voorgenomen reorganisatie van de brandweer, waarvan wij dezer dagen een exposé hebben gegeven, en welk corps weldra het dubbele aantal vrijwilligers zal tellen, werd door den Raad zonder eenig noemenswaardig tegenstrib belen aanvaard. De heer Stoutjesdijk drong er op aan geen brandweerlieden over te nemen uit de onlangs gevormde ploeg E. H. B. O,-luchtbescher ming, daar deze z. i. niet bestaat uit menschen met ervaring, maar wel met een diploma dat op jden een of anderen spoedcursus is ver kregen en welk diploma bij Werke lijke rampen allerminst kans op een oordeelkundige behandeling der gewonden zou geven. Verder was er nog een bemer king, dat men bij de vergrooting van het kader een slager als hoofd van het laddercorps had aange wezen. Blijkbaar had dit een gla- zenwasscher moeten zijn, maar de burgemeester legde uit, dat juist deze slager een specialist in het klimmen is en door den comman dant in het bijzonder voor dezen „allerhoogsten" post bij de brand weer was aanbevolen. De vraag of brandweermannen van 50 jaar nog vitaal genoeg zijn om deugdelijk werk te verrichten, wordt door de heeren van het Col lege die ook hun eerste jeugd gepasseerd zijn .bevestigend be antwoord. Sommige raadsleden bleken daarvan niet heelemaal overtuigd, maar in allen jevalle blijkt de burgemeester ze thans nog niet te kunnen missen. De gevaarlijke risico's, zoowel wat 'de ongevallen als de mogelijke fraude met gemeentegelden be treft, heeft de gemeente thans ver zekerd en, wat de volkstuintjes aangaat, zal er zooveel gemeente grond worden uitgegeven, dat men de Korenbeurs nopdig kan hebben om alle semi-gemeentelijke wor teltjes, kooltjes en peultjes te kun nen bergen. Medegedeeld kan nog worden, dat de heer C, Grootegoed tegen 1 Februari eervol ontslag heeft ge vraagd en verkregen als directeur van de Reiniging, Een zeer ver dienstelijk ambtenaar —- van wiens afscheid men zeker wel iets meer had mogen zeggen gaat hierdoor den gemeentedienst verlaten. De Handelsschool wordt voor 4800 per jaar aan het Rijk ver huurd, dat er een bijkantoor Alkmaar van het Rijksarbeids bureau in zal vestigen. B, ep W. achten het, om ons nog niet heele maal duidelijk geworden redenen, van groot belang, dat dit bijkan toor in Alkmaar zal komen en de Raad 'heeft daarom de school maar verhuurd en zelfs het Rijk al het recht van een eventueelen koop toegekend, De leerlingen der Handelsschool logeeren tegenwoordig noodge dwongen in het Gymnasium. Waar zij in normale tijden weer onder dak moeten vinden is blijkbaar van later zorg. Misschien zal het Werkfonds nogmaals genegen zijn de gemeente ook voor deze zwer vertjes de financiën voor een mo dern schoolgebouw te verschaffen. Dat de „cost voor de baet" moet uitgaan is een stelling, die aller eerst voor den hendel van betee- kenis is en die men daarom ook wel voor de handelsschool van toepas sing kan verklaren. Stond nog maar kort geleden, bij de begrootingsbehandeling, de tafel van het college vol denk beeldige bloemstukken, thans was er door den Raad een gemeente rekening over 1939 onder de loupe genomen en de rapporteur hield een lange en vrijwel onver staanbare beschouwing, waaruit wij konden opmaken, dat de Raad over vele punten van het door B en W. gevoerde beleid allesbehalve tevreden was gebleken. B. en W. werden op het zon daarsbankje te pronk gezet en hadden zich o. a. te verantwoorden omdat zij niet in alle groote bladen een advertentie voor een nieuwen pachter van den Muziek- 'tuin hadden geplaatst en hoewel om het maar eens breed uit te me ten geadverteerd was vanaf de Schager Courant tot de Zierik zeesche Nieuwsbode, bleken de couranten van de politieke kleuren die in den Raad schitteren of heb ben geschitterd niet alle met een gemeentelijke advertentie be gunstigd te zijn. De heer Hoytink vestigde er de aandacht op, dat o. a. de Standaard vergeten was, al gaf hij dan ook toe, dat dit niet het meest aangewezen orgaan is om er voor een kastelein van een Muziektuin in te adverteeren. Wanneer men bovendien be denkt, dat deze advertenties voor barig wgren, omdat men eerst dit jaar niet het vorig'jaar een nieuwen pachter noodig blijkt te hebben, kan men alleen maar con- stateeren, dat al dit advertentie- geld volkomen nutteloos geweest is. Sommige raadsleden achtten het ontoelaatbaar om de grondprijzen Het Noordhollandsch Veevoeder- bureau, Landbouwhuis, Alkmaar, ichrijft ons: Tulpen, Deze werden in de prac- tijk vaak gevoerd, zonder ooit nadeel te veroorzaken, terwijl ze goed op genomen worden. Waar ze evenals de andere bloembollen hun voedings waarde grootendeels ontleenen aan het gehalte aan zetmeelachtige stof fen, leenen ze zich dientengevolge beter voor mesten, dan voor melken. Wel zijn ze ook voor melkkoeien te gebruiken, echter in geringere hoe veelheden. Het vorige jaar werden Ze, gekookt of gestoomd, ook vaak aan varkens gevoerd. Narcissen. Deze bevatten een giftig alkaloïd, waardoor v e r s c h e narcissen als veevoer ongeschikt zijn. Het koken van deze bollen en de giftige stof weg te krijgen geeft niet. Bij informaties aan het rijks landbouwproefstation te Maastricht deelde men ons mede, dat narcissen, die minstens één jaar waren inge kuild, zonder bezwaar konden wor den gevoerd. Dit 'kwam ook overeen met de ervaring ons bekend van een veehouder. Het schijnt dat de giftige stof bii het inkuilen oplost in het zwakzure kuilvocht en daarmee wegzakt in den bodem. Hyacinthen. Deze bollen schijnen ook bruikbaar te zijn als veevoer, vooral na koken en af gieten van het kookwater. De heer ir. Jacq. Timmermans deelt hiervan in het boekje „Raadgevingen voor thans op het gebied der veevoeding" zonder meer mee, dat men er net zooveel kan voeren als van aard appelen, mits men de dieren er lang zaam aan went. Gladiolus. Volgens een mede- deeling van het rijkslandbouwproef station te Hoorrt werden de onge broken gladialenbollen met tegenzin gegeten. Bij een andere proef werd den dieren een hoeveelheid gekookte bollen, waarvan het kookwater was weggegooid, voortgezet. Hoewel de bollen gaar waren, bleek de wrange, scherpe smaak niet verdwenen te zijn en werd het voedsel nauwelijks aangeraakt. Zelfs in fijngemaakten toestand, gemengd met krachtvoer- pap, werd het grootste gedeelte der pap niet gegeten. Hoewel de dieren op deze laatste manier tenslotte 10 kg. bollen per dag per dier op namen zonder nadeel, moet in ver band met den duidelijken tegenzin betwijfeld worden, of deze bollen een gangbaar voedermiddel zullen worden. Crocus. Deze bollen séhijnen evenals de tulpenbollen onschadelijk te zijn. Met kleine hoeveelheden be ginnen achten wij ook hier ge- wenseht, Irissen, Ook irissen schijnen schadelijke stoffen te bevatten', waardoor men bij de versche bollen de allergrootste voorzichtigheid in acht moet nemen. Een veevouder, die het vorige jaar irissen heeft ingekuild, geeft hiervan dit jaar aan volwassen mestkoelen reeds ge- ruimen tijd 5 a 6 kg. gekuilde rauwe bollen. Bij verhooging van dit kwan tum werd de mest te week, terwijl zelfs spoedig diarrhee optrad. Werd de hoeveelheid dan weer vermin derd, dan herstelde zich dit euvel weer spoedig, De eetlust was dan echter een paar dagen onvoldoende, zoodat 6 kilo vrijwel als het maxi mum is te beschouwen. De bollen werden gewoon in den grond ge kuild, hebben 4 a 5 dagen gestaan voordat zq afgedekt werden. Ze waren dus warm geworden, hierna werden ze afgedekt met 40 a 50 c.M, grond. De kanten waren opgezet met grond. Bij het openen van den kuil niqt te groote hoeveelheden nemen, omdat vrij spoedig schimmel op treedt, Beter is het om de 4 a 5 dagen weer een niuwe strook te hemen. Met varkens had men hiermee geen ervaringen opgedaan. Ervaringen uit de practjjk met verschillende bloembollensoorten vernemen wij steeds gaarne. der gemeente te verhoogen, ande ren zouden den grond, of beter ge zegd den prijs daarvan; niet „be vroren" willen zien - wat onder deze tijdsomstandigheden zeker allesbehalve wenschelijk is en men heeft daarbij laten uitkomen, dat B. en W. nu eenmaal geen kruideniers of kaashandelaren zijn, die voor wat zij hebben aan te bieden geen hoogeren prijs mogen berekenen dan die van Mei 1940. Men was er bovendien ontevre den over, dat het College voor een vrij groot bedrag een rechtskun dig advies had ingewonnen, ter wijl er voldoende juristen op de secretarie werken, die gratis advie zen kunnen verstrekken en men bedaeht daarbij niet, dat er rechts handelingen kunnen zijn, die men alleen aan een practlzeerend jurist zal kunnen toevertrouwen. Een raadslid-jurist heeft daar over een beschouwing gehouden, waaruit de Raad waarschijnlijk ge concludeerd heeft, dat er in het algemeen twee soorten rechtsge leerden zijn, namelijk juristen die op een secretarie werken en de zoogenaamde practizeerende juris ten. De eersten kunnen hoogstens prakkizeeren b.v. over de vraag hoe zij hun eigen inkomen kunnen vergrooten en de laatsten prak kizeeren niet of het zou moeten zijn over de vraag hoe zij, al prac tizeerende, het inkomen van an deren kunnen verkleinen. Wij vreezen, dat het velen nog niet heelemaal duidelijk zal zijn, maar zoo is het nu eenmaal. Het meest verwonderlijke was, dat beide raadsleden-juristen op het zelfde standpunt bleken te staan, een zeer opmerkenswaardig geval, dat twee advocaten het volkomen met elkaar eens bleken. Bij den aanvang der zitting heeft de burgemeester het overlijden herdacht van jhr. mr. Baron Röell, den Commissaris van dit gewest, dien hij schetste als een man met groote kennis van gemeentezaken, Wiens krachtige steun de gemeente meermalen is ten goede gekomen en die in zijn welbesteed leven een voorbeeld van plichtsbetrachting en standvastigheid is geweest. DE JANTJES. City-theater, De Jantjes! Deze titel roept herin neringen wakker aan het successtuk van Herman Bouber, den man, die schreef van het Amsterdamsche volksleven. Meerdere van zijn pen- nevruchten, alle vertolkende het leven uit de volksbuurten der hoofd stad, zijn alom opgevoerd en overal wisten zij „een lach en een traan" te voorschijn te roepen, maar de kroon van alle spande toch wel „De Jantjes", welk stuk stormenderhand aller hart veroverde. Eenige jaren daarna werd een film gemaakt naar dat tooneelstuk, welks raam zij natuurlijk ook kreeg en het succes was wederom' enorm. Overal irok zij volle theaters en weldra kende vrjjwel ieder „den Dolle", „den Schele", „den Blauwe", „blonde Greet" en al die andere fi guren, die tezamen op onnavolgbare wijze het Amsterdamsche volksleven op het witte doek.brengen. En deze film nu wordt thans weder vertoond in het City-theater. Wij zijn ervan overtuigd, dat ook nu weer zéér velen zullen willen genieten van deze specifiek Hollandsche film, waarin achttien Nederlands beste acteurs meespelen en zingen. Na het journaal brengt het voor programma de muzikale film „Ween- sche walsen", de gekleurde teeken film Droomcircus en de klucht De huwelijksmarsch. zoo slaagt de groote auteur van beroemde stukken, Alexander Patou er in, onbekend in een volksmilieu te komen om daar de stof voor zijn nieuw tooneelstuk te vinden. Maar voor Nanette is hij de arme dichter, zij wordt op hem verliefd en tracht het door hem bij haar ge schreven stuk aan een theater directeur te verkoopen.»Hoe zij er in slaagt tot den onbereikbaren direc teur door te dringen is dol komisch. Deze directeur is de vriend van Alexander, hij weet wie de arme Peter Parker is en waarom hij bij Nanette in huis is en zijn medelijden gaat uit naar het volksmeisje, dat be drogen wordt zonder dat zij er eenig besef van heeft. Hij gaat met haar mee en laat zich in een café voor stellen aan den dichter en het be looft een interessant gesprek te worden, maar de jaloersche Gustav komt de zaak weer verstoren. Even later in haar woning vertelt de di recteur haar, dat Peter de beroemde Alexander is en Nanette is zóó ver ontwaardigt, dat zij met al haar ken nissen uit de volksbuurt naar de première komt om de opvoering van net stuk te verstoren. De directeur weet haar tijdig in zijn kamer op te sluiten, het stuk wordt een succes en dan eerst gelukt het Alexander, die plotseling beseft, dat hij Nanette liefheeft, haar van zijn liefde te overtuigen. Een alleraardigst stuk, geestig en amusant, waarbij men zich kostelijk kan vermaken. Jenny Jugo als Nanette, Hans Soehnker als Alexan der en Albrecht Shoenhals als de theaterdirecteur vormen een onver beterlijk trio. Vooraf veel binnen- en buiten- iandsch nieuws, een spannende Ufa- film en prachtige opnamen van bloemen en insecten. NANETTE. Theater Harmonie. Nanette is een volkskind, zij zingt bij haar accordeon in een kroeg én er is een reusachtige arbeider uit de hallen, een zekere Gustav, die haar aanbidt en haar overal volgt om haar zijn liefde op te dringen. Zij wil niets van hun weten, maar overal waar zij toevallig met een jongen man spreekt duikt de jaloersche Gustav op en bedreigt zijn donk- beeldigen concurrent met een paar handen als kolenschoppen. De eenige, die zich niet laat af schrikken is de jonge dichter Peter Parker, die Nanette's medelijden op wekt omdat hij zegt zijn huur niet te kunnen betalen. Na eenig tegenstribbelen neemt zjj den jongen man mee naar huis en DAS LIED DER WüSTE. Victoria-Theater. Een film met Zarah Leander in de hoofdrol is steeds een attractie voor eiken filmliefhebber. Ook in het Lied der Woestijn toont zij weer welk een voortreffelijke actrice en welk een bijzondere zangeres zij is. Niemand minder dan Nico Dostal heeft de muziek gesehreven en als Grace Collins, de zangeres van reputatie, zingt zij de weemoedige liederen te midden der mannen in de onmetelijke zandvlakte. Grace Collins is naar Caïro ge reisd om haar vader weer eens te ontmoeten. Deze heeft het voorzien op kopermijnen, die door inlanders geëxploiteerd worden onder leiding van ingenieur Brent. In Caïro ont moeten Brent en zijn vriend de zangeres en zooals wel meer het geval is geweest, beide worden verliefd op dezelfde vrouw. Brent zal zich voor zijn vriend terugtrek ken, maar ditmaal is de liefde te sterk, vooral als spoedig blijkt, dat Grace ook aan Brent haar hart verloren heeft. Geweldige compli caties ontstaan in het woestijnge bied pm de kopermijnen, vóoral als Bedouïnen-stammen de zijde van Brent en zijn menschen kiezen. Als Brent merkt, dat de vader van Grace achter het complot zit, denkt hij natuurlijk dat de schoone zangeres met hem gespeeld heeft. Maar zij toont het wel anders en bewijst alles voor Brent te willen opofferen, als de dood hem be dreigt. Maar de hulp komt als de nood op het hoogst is en het geluk kige einde stelt ieder tevreden. Op bijzondere wijze heeft Zarah Leander gespeeld en gezongen, maar Gustav Knuth als Brent was een uitmuntende tegenspeler. Ook de overige vertolkers vielen te roemen, evenals de zeer geslaagde opnamen, die de toeschouwers inderdaad naar Caïro en het woes tijngebied verplaatsten. Deze film zal in de komende week en vooral ook met de feest dagen voor zeer velen een bijzon dere ontspanning zijn. Het voorprogramma bracht een mooie natuuropname van de be kende stoeterij der Lippaner-paar- den. Verder een komische twee- acter, getiteld: De mislukte schei ding, een mooi Holl. Nieuws met belangwekkende opnamen en een uitgebreid Ufa-journaal met tal van interessante beelden op veler lei gebied. DE WILDERNIS ROEPT. Roxy-theater. Harry Piel, een oude bekende van vroeger, dien wij den laatsten tijd weer herhaaldelijk op het witte doek zien verschijnen, is ook dezen keer de man die ons tal van zijn sensatio- neele staaltjes laat genieten. Deze film speelt zich geheel af in de In dische jungle. Als jonge Duitsche farmer zal Harry Piel hier een plan tage stichten en om dat doel te be reiken heeft hij met tal van wilde dieren vriendschap moeten sluiten. Dit is hem op meesterlijke wijze ge lukt, want niet alleen dat zij hem in vele gevallen helpen, zij hebben hem ook meerdere malen het leven gered. Dicht bij hem in de buurt heeft zich een beroemde vlinderzoeker geves tigd, een professor die met zijn doch ter zijn wetenschap hier tracht te verrijken. Dan krijgt op een gegeven moment een groot Amerikaansch jacht motorstoring en de eigenares, een -fijke, knappe jonge dame, komt bij hen in de buurt aan land, evenals de andere opvarenden. Het uitge breide gezelschap komt dan in aan raking met Bobby Roeder (Harry Piel). Deze en de eigenares van het jacht (Gerda Maurus) schijnen be stemd te zijn elkaar te vinden. Bijna keert Bobby hierdoor de wildernis den rug toe als een onverwachte gebeurtenis hem hiervan terughoudt. De „heilige stier" wordt tijdens een jachtpartij neergeschoten. Bobby wordt hiervan door de inlanders be schuldigd en deze zinnen op wraak. Zijn getemde dieren echter komen hem te hulp en de liefde voor hen is zoo groot dat het onmo- gelijk is ze te verlaten. De film zal zekpr ieder bezoeker weten te boeien. Ook als natuurfilm is zij zeer bezienswaardig. Het voorprogramma, dat zeer uit gebreid is, geeft de twee journaals en komisch filmpje te zien. Woensdags en Zaterdags Alléén '2de handsch goederen. 35 cent per vijf regels uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) Antiek gevraagd direct van par ticulier, zooals oud porcelein meubelen, schilderijen, oud kristal e" sieraden. Brieven onder letter G 619 bureau Van dit blad. Te koop: 2e handsch Heerenrijwie- ltri, 2 Jongensrijwielen a 12.50, 1 raceband 28 x 1 3/8 4. LIMMERHOEK No. 18. Kamerbiljart als nieuw met ballen en queues, loopt geweldig. Spot prijs 34. B BOTTEMANNESTRAAT 72. Pracht H. Rijwielen 27.50, 30, 24, D. Ri,jwielen 30, 22, Meis- jesfiets 20, alles onder garantie. C. NIEROP, Heerenstr. 10. Tel. 3827 Aangeboden: prima Haard (Sur- ciac) en massief eiken uitschuif- tafel, REELAAN 118, Bergen. Te koop z. g, a. n.: 6 stuks Gra- mofoon-Salonkasten en nog eenige gramofoonplaten. A HILDERING, Zaadmarkt 66-68, Alkmaar. Door omstandigheden te koop: Vergrootingsapparaat 6x6. Rafah, Peplostar 1 4.5 f 7.5 c.m. schijnwerpers: ontw. bakken enz. FRIESCHEWEG 1. Te koop: een tafelbiljart met toe- behoo'ren, WESTERWEG 314, Alkmaar. Te koop: 1 gewaste tijk (als nieuw) en 1 overtrek met peluw en 1 kus sen z. g. a. n. WESTERWEG C 111, Heiloo (geen opkoopers). Te koop: prima kruissnarige Ame- nkaansche piano met vleugeltoon, mahonie gepolitoerd, ijzersterk, voor 190, heeft gekost 1700. BURENWEG '97, Heiloo. Voor lagen prijs; origineele Philips kerstverlichting te koop aange boden. WESTERWEG 285, Heiloo. Te koop: vier Orgels, resp. 20, 40, 60 en 80 gulden bij D. BRUIN, Broek op Langendijk. Handel in Orgels en Piano's. Te koop gevraagd: flinke maat. TJMMERHOEK 10. een zeilerskiel, Te koop: een paar z. g. a. n. leeren D. pantoffels met bontrand, groote maat cn astrakanjasje maat 46. - M K ATÏE 35 Ce koop: mooie zwarte Manie! met bruine bontkraag m. 42, een paar br Dames schoenen, z. g. a. n. m. 38. FFNNFMF.RSTRAATWEG 193. Tc koop zoo goed als nieuwe Tafel biljarts, billijke prijzen bij J HOED, Scharloo lb, Telef. 3756, Alkmaar. Te koop: 1 stalen schrijfbureau met 2 dito bureaustoelen, 1 mangel, 1 Mechels dressoir, 1 gasfornuis. 1 vuurduiveltje, alles in prima staat. 9 VERWER, Koningsweg 67. Te koop gevraagd: Een mooi kin derledikant. Brieven onder letter U 677 bureau van dit blad. Te koop gevr. 2e handsch autoped op luchtbanden. UITENBOSCHSTRAAT 89. Te koop gevraagd: Huisraad en In boedels, Gramofoonplaten tegen 6, 10, 15 en 25 cent per stuk. Tevens een Piano en Orgel. DEKKER, Spoorstraat 5. ir.validenwagens, Babyweegsehalen a. n. „HYGIENA", Achterstraat 45. Tel. 2052, Alkmaar. Te koop uit netten inboedel: Ledi kanten, Tafels, Kasten, pracht Gramofoons en Platen. Prima Over- en Winterjassen, Damesmantelpak (Koopjes). DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: een prima Damesrijwie' Moet weg. Ie .TUINDWARSSTRAAT 21.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7