v.h in verschillende modellen en prijzen. HERMS. COSTER ZOON N.V. Boek- en Handelsdrukkerij Voordam 9 - Alkmaar - Telef. 3320. en geschenk voor ALLEN sir TT Een mooier Kerstgeschenk dan een toestel uit de Philips Nieuwe Serie is niet denk baar. Het is een geschenk, waarvan het geheele gezin, dag in, dag uit, zal genieten. De geluidsweergave der Philips toestel len is onovertroffen, de techniek superieur en de kastenbouw beantwoordt aan den beschaafden, modernen smaak, waardoor het toestel een blijvende aanwinst voor Uw interieur vormt. In Philips toestellenserie treft U appa raten voor eiken smaak en elke beurs aan in prijzen van F. 98.50 en hooger. Werkelijk, een Philips radiotoestel is het Kerstgeschenk bij uitnemendheid want het is een geschenk voor het geheele gezin. TWEEDE BLAD Voetbal HET PROGRAMMA VOOR 'f A.S. ZONDAG. Naar de secretaris van den Neder- landschen voetbalbond mededeelt, is voor Zondag 29 Dec. a.s, voor de afd. 1 en II van de competitie van den N.V.B. hetzelfde programma vastgesteld, dat gisteren tengevolge van de weersomstandigheden moest worden afgelast. Zwemmen VIER KRINGEN COMPETITIE. In het Sportfondsenbad-Oost te Amsterdam vond gisteren da tweede ontmoeting plaats in de vier krin gen -competitie van den Nederland- Schen zwembond. Bijzondere resul taten werden hierbij niet behaald, üopie Waalberg toonde zich op de 100 meter schoolslag gemakkelijk de sterkste en won onbedreigd in den tijd van 1 min. 24.7 sec. Smitshuyzen won op de 200 me ter schoolslag heeren, de afstand af leggend in den tijd van 2 min. 48.8 sec. Over de geheele linie beschikten de Amsterdammers over de beste krachten en behaalden de beste re sultaten. Het totaalklassement aan het ein de van deze tweede ontmoeting in deze vier kringencompetitie luidt als volgt: 1. Amsterdam 74.17 pt., 2. den Haag 77.92 pt., 3. Haarlem 78.42 pt., 3. Utrecht 82.67 pt. TWEEKAMP D.A.W.—NEREUS. Gisteren had te Zaandam het tweede gedeelte plaats van de twee kamp D.A.W.Nereus. Doordat in de Zaan het ijs op tal van plaatsen berijdbaar was, bestond er weinig belangstelling voor deze wedstrij den. Hierdoor verliep de middag in een intieme sfeer, hetgeen de band tusschen de twee voornaamste N.H. clubs duchtig versterkte. Bij het eerste gedeelte, dat dit jaar ook al in de Zaan verzwommen is, had Nereus een voorsprong van 8 pt. verworven. Het gebruik wil, dat D.A.W. in de wintermaanden sterker is; dit begint echter door de trainingsgelegenheid in de Zaan te veranderen. Toch wisten de Alk- maarders met de zwemnummers 10 punten in te loopen, m.a.w. den ach terstand in een kleinen voorsprong om te zetten. Nereus heeft het ech ter aan het waterpolo te danken, dat dit een kleine voorsprong van 2 pt. voor haar werd. De wisselbeker draagt hier zijn naam met eere, want ieder jaar veranderde hij tot nu toe van bezitter. Bij de 50 meter rugslag meisjes waren T. de Rover en T. Lust eerste en derde in' 19 en 21 sec. De 100 m. borstcrawl heeren wis ten G. Wulp en F. Mays zonder noemenswaardige inspanning te winnen. Bij de 100 m. schoolslag was de winst aan de andere zijde: Gerkens werd eerste in zijn eigen kringre cordtijd: 1.18.6, terwijl D. Imhülsen voor D.A.W. de tweede plaats bezet te in 1.23.4. T. de Rover en T. Lust waren eerste en tweede op de 50 m. borstcrawl. De 50 meter schoolslag gaf een tweede en vierde plaats voor D.A. W.: G. Kokkes in 47.6 en C. Zwaan in 51 sec. Bij rugslag jongens staken de Ne- reïden een heel stuk boven de Alk- maarders uit. De borstcrawl en schoolslag jon gens werden volledige D.A.W.-over- winningen. Bij de eerste J. Quast en K. v. d. Pol en bij de laatste J. Quast en J. de Ruyter. De Alkmaarsche dames waren zeer gehandicapt door het ontbreken van enkele goede krachten. Voor de heeren restte nog de 100 meter rugcrawl, welk nummer een 64 puntenverdeelrng in het voor deel van Nereus bracht. De gemengde estafette bracht slechts een 64-overwinning voor D.A.W. Tot slot werd een polowedstrijd gespeeld tusschen de eerste zeven tallen van de beide vereenigingen. Nereus I is eerste klasser, terwijl D.A.W. in de derde klasse speelt. Het werd dan ook een 60-oveT- winning van Nereus. Glimlachje. en schrijft U er ook vooral in de courant bij, dat ik over het algemeen niet zoo'n merkwaardige filmdiva ben, maar een heel ge wone dame. VISITER A ARTE PHILIPS m A Ideaat voor den muzfekrfimnaar» Stlblième ©nt» tangstkwaliteit. Zeer gevoelige „TiconaP* luid» spreker. Uitgebreide, groote stationsschaal meC kathodestraal-indicator. Prachtige* hooggfanzend gepolitoerde houten kast^ Vio radiöhandelaaï D gaarne deze toestellen bij U thuis of in zijn zaak demonstreeren.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8